Setter Set Een wagenbestuurder erft een villa Romeinse en pre-Romeinse huisplatte gronden en woonsporen gevonden Huidgenezing RU ROL ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 5 JULI 1956 No. 17979 GEDEPUTEERDE STATEN VAN ZEELAND WENSEN GEEN DELTABUREAU Voorkeur wordt gegeven aan een permanente commissie in breed verband Op vragen van het lid der Prov. Staten, Jhr. mr. T. A. J. W. Schorer hebben Ged. Staten van Zeeland geantwoord, dat niet in de aller eerste plaats gestreefd dient te worden naar de instelling van een provinciaal Zeeuws Deltabureau. Zij geven - zeker vooralsnog - de voorkeur aan een permanente com missie in breed verband met het apparaat van een deskundig secre tariaat. Een dergelijke commissie biedt h.i. een betere waarborg, dat aan de verscheidenheid der aspecten bij voortduring de aandacht zal wor den gegeven, waarop deze, elk voor zich, in het grote verband aan spraak kunnen doen .gelden. Zij verwachten, dat het aantal secties dezer commissie zich in de loop der jaren, naar de groei van de om standigheden, zal uitbreiden. Ged. Staten zeggen er diep van doordrongen te zijn, dat het Delta plan juist voor Zeeland van zeer grote betekenis zal zijn. Het is ge boden aan een eigen Zeeuwse visie bij de te nemen beslissingen erken ning en invloed te verzekeren. Naast de Prov. Waterstaat - die reeds is uitgebreid - zullen de Prov. Planologische Dienst, het Econo misch Technologisch Instituut en de Stichting Zeeland voor Maat schappelijk en Cultureel Werk een bijzondere taak te vervullen krij gen. De hoofden van deze diensten komen regelmatig ter bespreking van de vraagstukken bijeen. Zelfstandige politiek in Hongarije „Hongarije zal in het vervolg een zelfstandige politiek volgen, die weliswaar op het Marxistisch-Le- ninisme gebaseerd zal blijven, maar die tevens ingegeven zal worden door de nationale tradities". Dit is dinsdagavond door een commentator van de Hongaarse staatsomroep gezegd. Hij vervolgde: „De slaafse navol ging van sommige Sowjet-Russi- sche instellingen hebben op bin nenlands gebied ernstige schade berokkend en heeft de economische ontwikkeling van ons land gehin derd". De bezittingen van Peron Roerende en onroerende bezittin gen van ex-president Peron, ter waarde van 150 miljoen pesos (on geveer vijftien miljoen gulden) zul len eigendom van de Argentijnse staat worden, zo heeft de voorzitter van de commissie betreffende on wettig verkregen goederen te Bue nos Aires bekend gemaakt. Onder genoemde bezittingen be vinden zich tientallen auto's, een klein vliegtuig, een boerderij en een aantal woningen, alsmede een huis te Montevideo (Uruguay) en een landhuis te Biarritz, in zuid-west Frankrijk, die door de Argentijnse reder Alberto Dodero aan Eva Pe ron zijn gegeven.' Haar en baard De Franse ambassadeur te Karachi zit met zijn handen in het haar. De Pakistaanse kappers hebben hun solidari teit met de Algerijnse natio nalisten betuigd door een stemmig te weigeren zijn haren te knippen of baard te scheren. Ook de andere leden van de Franse ambas sade lijden onder de maat regel. Gering verlies voor P.Z.E.M. De N.V. Prov. Zeeuwse Elektri citeitsmij. heeft vorig jaar een ver lies geleden van f 161.860,88, aan merkelijk minder dan werd ver wacht. In 1954 bedroeg het verlies ruim 1 miljoen. Dit onverwachte gunstige resultaat is in hoofdzaak te danken aan de krachtige stijging van het debiet met niet minder dan 24.4 procent. In totaal' werd aan elektrische energie opgewekt en in gekocht 135.951.084 kwh. De direc tie schrijft de stijging van het de biet toe aan de gestegen welvaart, zowel in de particuliere sector als op het terrein van handel en nij verheid. Niettemin ligt in Zeeland het huishoudelijk verbruik per hoofd der bevolking nog steeds on der het landsgemiddelde. Ook in de industriële sector is nog alle ruimte voor verdere expansie. Een 30-jarige Italiaan heeft dinsdag in het centrum van Busto Arisizio in noord-Italië, uit wraak wegens zijn ontslag uit een bakke rij, vier mensen vermoord en na een vuurgevecht van twee uur met de politie, ook zichzelf doodgescho ten. In de genoemde commissie zullen zitting hebben vertegenwoordigers van zoveel mogelijk sectoren der Zeeuwse samenleving. De commis sie krijgt een permanente taak met betrekking tot de verdere ontwik keling van Zeeland in het licht van het Deltaplan. De samenstelling der commissie zal een waarborg bieden, dat de velerlei aspecten deskundige aandacht zullen ontvangen. Ged. Staten zien in het secretariaat daarvan een centraal punt voor de activiteiten. LAND- EN TUINBOUW Vroege winter De tijd van de primeurs van jon ge boontjes enz. is zo langzamer hand voorbij. Thans komen al weer de eerstewintergroenten aan de veiling. Zo werd aan de veiling te Pijnacker de eerste rode kool aangevoerd door de tuinder T. Lin- denburg, Adam Pijnackerstraat 1 te Pijnacker. De prijs was 22 cent per kilo. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk De oproep van de Gen. Synode inzake Nieuw-Guinea Naar aanleiding van de oproep van de Generale Synode der Neder lands Hervormde Kerk inzake Nw. Guinea zullen dr. C. L. van Doorn, oud-zendingspredikant te Djakarta en de heer J. A. de Ridder, Beilen, oud-voorganger van de Nederland se Protestanten Bond te Beilen, het voor en tegen van deze oproep be spreken in een uitzending van de V.P.R.O. op zondag 8 juli a.s. van 17 tot 17.30 uur over Hilversum I. Dr. H. Faber, Wassenaar, leidt de sprekers in en verzorgt het slot woord in deze uitzending. STAD EN PROVINCIE BURGH Tweetal zolderkamers van woning uitgebrand Kinderen speelden met lucifers Doordat kinderen met lucifers speelden is dinsdagmiddag brand uitgebroken in een zolderkamer van de woning van mevr. de wed. Pad mos-Boot te Burgh, waardoor twee zolderkamers zijn uitgebrand. Een der bedden stond in lichter laaie en een poging om de vlam men te doven met een schuimblus- ser van het gemeentehuis liep op niets uit. Hierop werd de regionale brandweer te Haamstede gealar meerd, die zeer spoedig aanwezig was. De commandant en een brand gast begaven zich onmiddellijk in de woning die zij echter spoedig wegens de grote rookontwikkeling moesten verlaten. Hierop werd het vuur van buitenaf aangepakt met 3 stralen. Op speciaal verzoek van de commandant werd de druk op de waterleiding verhoogd van 2 tot 7 atmosferen, zodat men over ruim voldoende water de beschikking had, uiteraard tot grote voldoening van de brandweercommandant. Na een half uur intensief blussen had men de vlammen bedwongen en kon de brandweer van Renesse - die in reserve was gehouden doch geen dienst behoefde te doen - in rukken. Na nablussing tot om streeks 5 uur kon ook de regionale brandweer naar huis terugkeren. De woning heeft naast het uitbran den van de twee zolderkamers, veel waterschade opgelopen. De schade wordt door verzekering gedekt. BRUINISSE Opbrengst zegel verkoop „Sonnevanck" Door de leerlingen der Chr. school werd onlangs een zegelver koop gehouden ten bate van het kinderpaviljoen van het sanatorium „Sonnevanck". De netto opbrengst bedroeg f 113,10. Ingezonden mededeling. NYLONS passend en verrassend elegant In all* loorten en maten verkrijgbaar bij: 'T WOLHUIS HANSMA Havenpark 11 - Telefoon 201 - Zierikzee GEMEENTERAAD ELLEMEET Raad besluit tot financiële bijdrage in de kosten aansluiting Iichtnet van 17 panden Gemeente-aandeel begroot op ruim 20 mille De raad van Ellemeet kwam za- Als gemeentelijke lijkschouwer terdagmorgen in openbare verga- wordt aangewezen dokter H. J. Si- dering bijeen onder voorzitterschap mons uit Renesse en als plaatsver- van wethouder J. M. Dalebout, wnd. burgemeester. Het in de vorige vergadering toe gelaten nieuwe raadslid, de heer D. Hansë, legt in handen van de voor zitter de voorgeschreven eden af. De voorzitter wenst de heer Hanse geluk met zijn installatie als lid van de raad. De heer Hanse dankt de voorzitter voor zijn woorden en hoopt de belangen der gemeente Ellemeet op de juiste wijze te die nen. Afwijzend wordt beschikt op een verzoek van de Stichting Rem brandt Herdenking 1956 tot toeken ning van een bijdrage. Idem op een verzoek om subsidie van de Cen trale van Kath. Militaire Tehuizen. Aan de schoolsportcommissie 1956 zal een bijdrage worden toe gekend van f 0,75 per deelnemende leerling uit de gemeente aan de schoolsportdag. Aan de gemeente Ooltgensplaat zal een bijdrage worden verleend in de kosten verbonden aan de plechtige opening van de kleuter school aldaar, gesticht met Franse adoptiegelden. Ook Ellemeet heeft van deze gelden geprofiteerd. Nadat aanvankelijk afwijzend was beschikt, heeft het college van G.S. van Zeeland goedkeuring ver leend aan het aanleggen van een riolering in het resterende gedeelte van de bebouwde kom. Met 4 tegen 3 stemmen wordt af wijzend beschikt op het voorstel van b. en w. om het bezwaarschrift van L. Jonker tegen een hem opge legde aanslag in de rioolbelasting in te willigen. Aansluiting panden Iichtnet De Herverkavelingscommissie Zeeland heeft aan de gemeente ver zocht om financiële medewerking te verlenen in de kosten van 17 panden op het elektriciteitsnet. Het aandeel der gemeente wordt be groot op f 20.060. De voorzitter deelt mede, dat de toestand der gemeentefinanciën re alisering van het plan in de weg staat. De heer Gast dringt er op aan om het verzoek in te willigen. Na enige discussie wordt besloten om mede werking te verlenen aan het ver zoek der Herverkavelingscommis- sie, behoudens goedkeuring van hogere instanties. Gehoopt wordt, dat de toestand der gemeentefinan ciën in 1957 beter zal zijn dan thans daar bij de huidige situatie geen dekking voor de kosten gevonden zou kunnen worden. De ontgraving van de Brabers Binnenkort zal het onderzoek worden voortgezet Uit de Romeinse tijd en mogelijk ook uit een periode daaraan onmid dellijk voorafgaand vonden wij drie volledige, o.-w. georiënteerde huis plattegronden. De wanden van de woningen waren van leem en vlechtwerk gemaakt. De oudste wo ning had een lengte van meer dan 20 m. en een breedte van 6 m.; de deuropening bevond zich aan de zuidzijde in het midden van het gebouw. Wij troffen in de wand- sleuven en paalgaten uitsluitend inheems aardewerk aan. In een an dere woning van ongeveer dezelfde afmetingen en die gedeeltelijk over de vorige woning was heengebouwd vonden wij inheems aardewerk ge mengd met Romeins. Een derde woning, eveneens „Romeins-in heems", had een omvang van 13 bij 6 m. De huisbreedte van 6 m. schijnt regel te zijn geweest. Doordat bij de opgraving op de Brabers verschillende woonperio- den kunnen worden onderscheiden, is de mogelijkheid aanwezig, het inheemse aardewerk, dat in ver schillende typen voorkomt, maar dat tot nu toe nog niet scherp ge dateerd kon worden, thans met be hulp van het Romeinse aardewerk nader te dateren. In ieder geval zal het mogelijk zijn „Romeins-in heems" en „preromeins-inheems" te onderscheiden, tenzij het in heemse aardewerk uiterst weinig aan verandering onderhevig was. Dichtbij het woningencomplex lag een Romeinse tonput. De twee meter diepe put tekende zich met zijn donkere opvulling als een zui ver ronde cirkel (1 m. doorsnede) in het licht gekleurde zand af. In de put lagen fragmenten van Ro meinse dakpannen en tegels, wat aardewerk en brokken molensteen. Voor het maken van deze tonput- ten gebruikten de Romeinen enkele bodemloze wijnvaten, die op elkaar werden gezet. Door het zand steeds via de binnenkant van zo'n vat weg te graven, zakte het vat steeds dieper en kon men zonder gevaar van instortingen tot in het grond water komen. Aan de iets hoger gelegen west rand van de Brabers vonden wij over een grote oppervlakte donkere voren, gemaakt door een keerploeg in Romeinse tijd. De ploegvoren la gen slechts in één richting, nl. noord-zuid. Dit is waarschijnlijk de eerste maal, dat in Nederland koii worden aangetoond, dat de Romei nen het gebruik van een keerploeg reeds kenden. In de bouwvoor van het Romeinse akkerland lagen op vallend veel scherven, zowel Ro meins als inheems. Mogelijk is dit een aanwijzing, dat de Romeinen hun land ook bemestten met „kom post"; scherven uit deze kompost blijven immers als residu achter! Het Romeins aardewerk Het gevonden Romeinse aarde werk dateert uit de tweede eeuw na Chr. De bevolking op de Bra bers was in Romeinse tijd in het bezit van vee. Beenderen van rund, schaap of geit, en paard werden hier en daar aangetroffen. De been deren uit het Romeinse en oudere woonniveau waren reeds zeer ver vergaan in tegenstelling tot de die- renbeenderen uit de middeleeuwse woonlagen. Het aantal grondsporen uit de middeleeuwen was ook zeer aan zienlijk. Enkele rijen van grote, met klei opgevulde paalgaten be hoorden stellig tot een middeleeuw se woning (waarschijnlijk 10e eeuw) Voor genoemde woning langs liep een middeleeuwse gracht of sloot met voor het midden van het huis een dam. Aan de westzijde van de Brabers kwam een 60 cm. dikke, fel oranje gekleurde laag leem voor met daaronder een brandlaag. Een verklaring voor deze zeer dikke laag gebrande klei of leem hebben wij niet kunnen geven. Over het al gemeen zijn de middeleeuwse grondsporen minder goed bewaard gebleven dan de Romeinse, welke laatsten door een dikke kleilaag waren afgedekt. Het is niet duide lijk of de kleilaag op de Brabers geheel door de zee werd afgezet of dat ook nog klei door de mens werd opgevoerd als terreinverhoging. Het onderzoek op de Brabers werd op 31 mei voor enige tijd on derbroken, omdat op het ogenblik geen zand wordt afgevoerd, waar door ook de bovengrond niet kan worden afgegraven. Met hand kracht werken is te kostbaar. Spoedig echter hoopt men het werk weer te kunnen hervatten. Zoals bekend heeft wijlen de heer Hu- bregtse te Burgh in de duinen van Schouwen meermalen grondsporen van gebouwen uit de Romeinse tijd en de middeleeuwen gevonden. (Ir J. A. Trimpe Burger), vanger dokter W. Terpstra uit Brouwershaven. De waarnemend gemeente-ont vanger de heer M. A. van de Velde, le ambtenaar ter secretarie wordt hierna beëdigd. Ten aanzien van de haven Kloos ternol worden vastgesteld de reke ningen 1953 en 1954. Op voorstel van b. en w. besluit de raad tot overdracht van een perceel bouwgrond, waarop een Deense geschenkwoning is gesticht aan de heer A. van de Panne alhier. Overeenkomstig het door b. en w. aangeboden concept besluit de raad tot vaststelling van een nieu we Algemene Politieverordening. De raad besluit de vergoeding voor de schuur in het wederop- bouwplan, welke door H. de Jonge is gebruikt, vast te stellen op f 2,50 per week. De heer Gast merkt op, dat hij het bedrag aan de lage kant vindt. De heer Gast brengt een uitvoe rig verslag uit over de gehouden algemene vergadering van de Cen trale Dienst „Noord-Zeeland", waar de voorzitter hem dank voor zegt. De rondvraag De heer Kooman vestigt er de aandacht op, dat wegens werk zaamheden aan de Weelweg het toegangshek van de nieuwe alge mene begraafplaats verwijderd zal moeten worden. De voorzitter zal hiertoe maatregelen nemen. In antwoord op een desbetreffen de vraag van de heer Bij de Vaate antwoordt de voorzitter dat thans vuil gestort mag worden langs de Breedeweg. In antwoord op een desbetreffen de vraag van de heer Gast ant woordt de voorzitter dat het bestek voor het slopen van de nog reste rende krotwoningen in bewerking is. Hierna sluiting. ZONNEMAIRE Uitstapje reisvereniging „Nooit Gedacht" Maandag maakte de reisvereni ging „Nooit Gedacht" haar jaar lijkse uitstapje. De reis - gemaakt met een toeringcar van de firma van Oeveren - ging ditmaal via Steenbergen, Breda, Tilburg en Den Bosch naar Heesch. Hier werd eni ge tijd gepleisterd, waarna men via Grave, Nijmegen, Arnhem, Beek bergen naar Apeldoorn koerste. In Apeldoorn gearriveerd bleek de re gen een handicap, doch te Wouden berg was het weer opgeklaard, zo dat men aldaar de pyramide be steeg. Het volgende reisdoel was Utrecht - waar men de kermis be zocht - en ook in Rotterdam werd enige ogenblikken „gepauzeerd". Via Moerdijk ging het toen weer richting Zeeland. Het was al zeer laat eer men in Zonnemaire arri veerde. Mede dank zij de mede werking van de chauffeur, de heer van Aken, is de reis zeer geslaagd. VISSERIJBERICHTEN De eerste mosselen van het sei zoen 1957 werden afgeleverd door het mosselvaartuig Bru 15 van Gebrs. de Koning Sz. De mosselen zijn van een perceel uit de Greve- lingen en zijn bestemd voor een in- leggerij te Tholen. Ingezonden mededeling Huidzuiverheid - Huldgezondheid Puislies verdrogen door Purol-poedei SPORT VOETBAL Bruse Boys-Dreischor 5-7 De Bruse Boys speelden zater dag een vriendschappelijke wed strijd tegen Dreischor. Bruinisse verloor met 7-5. De Kerk en Nieuw-Guinea ZENDING OP NIEUW-GUINEA BEPAALT HAAR EIGEN STANDPUNT Er is geen voor-overleg geweest De beroering in Nieuw Guinea rond de. oproep van de Synode der Nederlands Hervormde Kerk duurt onverminderd voort. De volledige tekst van de oproep is op Nieuw- Guinea ontvangen. De zending op Nieuw-Guinea heeft inmiddels haar eigen standpunt bepaald en heeft onderstaande verklaring doen uit gaan, die kenbaar werd gemaakt aan de Evangelisch Christelijke Kerk (de nieuw protestants chris telijke kerk in Nieuw Guinea, waar de Papoea's en de Nederlanders samen in georganiseerd zijn), aan de gouverneur, aan de Synode der Nederlands Hervormde Kerk en aan de Zendingsraad. De tekst luidt: „Het moderamen van de contact groep der zendingsarbeiders der Nederlans Hervormde Kerk, werk zaam op Nieuw Guinea en de leden van de contactgroep te Hollandia, Seroei en Biak, kennis genomen hebbende van de door de Synode der Nederlands Hervormde Kerk uitgegeven oproep tot bezinning in zake de kwestie Nieuw Guinea, verklaren teleurgesteld te zijn door deze gang van zaken. Het verbaast hen, dat geen overleg met de con tactgroep is gepleegd inzake deze stap noch met de Evangelisch Christelijke Kerk, nog wel in het jaar harer zelfstandig wording. Zij menen te mogen aannemen, dat, in dien bedoeld overleg was gepleegd in verband met de politieke conse quenties en gevolgen van de geda ne suggestie deze oproep achter wege was gebleven". MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM. Aangevoerd 2893 stuks vee (weektotaal 4952), t.w.: 500 vette koeien en ossen; 506 ge- bruiksvee; 220 vette kalveren; 170 graskalveren; 575 nuchtere kalve ren; 148 varkens; 147 biggen; 104 paarden; 25 veulens; 472 schapen; 26 bokken en geiten. Prijzen per kg.: vette koeien en ossen f 3,10-3,40, f 2,60-2,90, f 2,50- 2,60; vette kalveren f 2,90-3,00, f 2,70 -2,8Q, f 2,30-2,50; slachtpaarden f 2,40-2,30-2,00. Prijzen per stuk: graskalveren f 475-375-275; nuchtere kalveren f 80-68-52; biggen f 68-56-50; veu lens f 450-400-300; schapen f 140- 120-100; lammeren f 100-90-70; kalf- en melkkoeien f 1175-950-750; varekoeien f 900-750-600; vaarzen f 880-750-600; pinken f 650-500-400 FEUILLETON „Zeg jij me nu eens eerlijk je mening. Wat denk jij er van?" vroeg Klaas. „Tja", antwoordde de ander be dachtzaam, „dat kan ik in een paar woorden niet zeggen. De mogelijk heid bestaat nog steeds, dat er geen verband bestaat tussen die Pluimers en de inbreker. Gestel bij voorbeeld eens, dat er nog iemand is, die jou hier weg wil hebben. Iemand, die ook gedacht had het huis te zullen erven en die in jou een mededinger ziet, waartegen hij het af moet leggen. Misschien is Het wel de bedoeling je net zolang het leven zuur te maken, tot je weggaat en de erfenis prijs geeft. Dan komt de man in kwestie mis schien op de proppen". Klaas schudde zijn hoofd. „Nee", antwoordde hij, „dat geloof ik niet. Ik voor mij ben er van overtuigd, dat Pluimers en de inbreker iden tiek zijn. Bovendien geloof ik ook, dat hij mijn hond heeft vergiftigd. Waarom breekt hij viermaal ach tereen in? En blijkbaar zonder suc ces? Het is hem niet te doen om kostbaarheden, want hij had bij voorbeeld tafelzilver en andere enigszins waardevolle snuisterijen kunnen stelen. Hij is dus geen ge wone inbreker. Hij zoekt iets bij zonders. Wellicht heeft mijn oom het hem beloofd, maar was het hem niet mogelijk het voor zijn dood aan Pluimers te geven. Wellicht is het iets, dat Pluimers gedurende de tijd, dat hij hier over huis kwam, heeft gezien en dat hij nu tegen elke prijs wil hebben. Maar wat is het?" „Wel, dat weet je", antwoordde Piet droog. „Een spel kaarten". „Ach", weerde Klaas korzelig af. „Dat is onzin. Denk je dat een mens in de wereld zich zo druk maakt om een spel kaarten?" „Maar hij schrijft toch in deze brief, dat het hem enkel en alleen om een spel kaarten te doen is? En hij heeft jou toch tweemaal bezocht en er om gevraagd? Ik ben er dan ook van overtuigd, dat het Plui mers in werkelijkheid te doen is om een spel kaarten. Wat is het eigenlijk voor een man? Is hij wel normaal? Ik bedoel: kan het een manie van hem zijn om een spel kaarten en juist dat spel wat hier in huis moet zijn, in zijn bezit te krijgen?" Klaas schudde zijn hoofd. „Een bepaald goede indruk kreeg ik nu niet van hem, maar dat hij gek is, zou ik niet durven beweren". ,!ln ieder geval is hij gek op een spel kaarten, dat staat als een paal boven water", concludeerde zijn vriend droogjes. 21 „Maar wat had jij nu gedacht in mijn geval te doen?" informeerde de gastheer. „Och, veel drukte zou ik er maar niet om maken", antwoordde Piet. „Ik geloof, dat die mijnheer Plui mers niet de moed zal hebben om zijn bedreigingen daadwerkelijk ten uitvoer te brengen. Maar apro pos, heb je de politie al gewaar schuwd?" Ja, maar ik ben er nog niet veel wijzer van geworden. Bovendien, van de dreigbrief heb ik nog geen woord tegen de politie gezegd en ik ben het ook niet van plan. Ik wil dit karweitje met de heer Pluimers zelf opknappen". „Top", antwoordde zijn vriend, „ik ben je man. We zullen probe ren samen dit varkentje te wassen. Allereerst gaan we nog eens op zoek naar een spel kaarten". „Dat is niet nodig", weerlegde Klaas. „Ik heb het hele huis al van onder tot boven doorzocht, maar nergens is ook maar één speelkaart te ontdekken". „Nou, dan is de zaak dus dood eenvoudig? Je deponeert op de af gesproken dag een briefje in die holle boom en daarop schrijf je, dat je tot je grote spijt geen spel kaar ten hebt kunnen vinden. Je doet er een gulden bij en vraagt of hij in- plaats daarvan dit geld wil aanne men om e ennieuw spel te kopen. Klaas is Kees!" (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 5