Zwitsaletten Een wagenbestuurder erft een villa PERIODIEKE PIJNEN! SPORT ATLETIEK Melsjesgroep Prof. Zeemaolyceum nam deel aan wedstrijden te Roosendaal Zaterdag werden op het sport terrein te Roosendaal atletiekwed strijden gehouden voor scholieren van middelbare scholen in west- Brabant en Zeeuws-Vlaanderen. Dit jaar werd buiten mededinging meegedaan door de meisjesgroep van het Prof. Zeeman-lyceum te Zierikzee, die het gelukte de over winning in de wacht te slepen. (Volgend jaar wordt noord-Zee land bij de wedstrijden ingescha keld). De Zierikzeese meisjes won nen bijna op alle fronten. Slechts in het hoogspringen moesten zij een meerdere erkennen. Annie van Eldik won het kogelstoten met een worp van 9.56 meter. Ada Anker en Bep Wijsman werden bij hét speerwerpen resp. eerste en twee de met resp. 28.17 en 25.41 meter. Met een sprong van 4.75 m. won mej. C. Bolijn het verspringen ter wijl bij de estafette Zierikzee met een tijd van 54.7 sec. de meerdere bleek van Roosendaal. DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Zierikzee Wedvlucht van zaterdag 2 juni jl. vanuit Angoulème (Fr.), over 730 km. In concours 48 duiven. J. A. ten Haaf 1, 7, 8; Fr. Maijs 2, 5, 12; W. den Boer 3; C. Seybel 4, 13, 16; F. D. Hillebrand 6, 9, 11; L. Koster 10; A. Ravia 14; C. van Westenbrugge 15. Uitslag Orléans, 440 km. In con cours 143 duiven. Wegens slechte weersomstandigheden werden de duiven i.p.v. 10 juni eerst op dins dag 12 juni gelost. F. D. Hillebrand 1, 2, 12, 16, 22, 29, 32, 34; L. Koster 3, 21, 44; J. A. ten Haaf 4, 8, 10, 14, 43; C. J. Dale bout 5, 7, 19, 24, 35, 39; K. Dekker 6, 15, 20; C. van Westenbrugge 9, 28; A. Ravia 11; Gebrs. Dalebout 13; J. Wiltenburg 17, 26, 30, 42; Fr. Maijs 18, 37, 38; J. Leijdekkers 23, 27; A. Bakker 25; C. Berrevoets 31; G. Kristalijn 33; C. van den Hoek 36; C. Seybel 40, 41; J. Feleüs 45; H. Koster 46, 47, 48. De hoofdprijs benevens de beker (wisselprijs) werd gewonnen door de heer F. D. Hillebrand. Gisteren (woensdag) werd inge- korfd voor Chateauroux (566 km.). KORFBAL De stand van de SDKB-competitie op 16 juni j.l. Burgh 7 5 2 0 12 23-12 Renesse 7 4 3 0 11 26-15 Zeemeeuwen 8 4 13 9 27-21 D.S.S. 8 4 13 9 18-19 Unitas 7 14 2 6 17-24 Velocitas 8 2 2 4 6 20-17 Die Gouwe 8 3 0 5 6 16-20 Brouwershaven 7 0 16 1 10-29 2e k asse Zwaluwen 8 6 11 13 28-11 D.E.S. 7 6 0 1 12 33-22 Burgh II 9 5 2 2 12 37-22 S.V.O.W.K. 8 5 12 11 33-21 N.O.A.D. 9 3 0 6 6 28-30 D.O.S.K.O. 7 2 14 5 18-27 Stormvogels 8 12 5 4 26-38 W.I.K. 8 0 17 1 13-41 3e klasse A Zeemeeuwen II 7 6 0 1 12 32- 6 Burgh III 7 5 11 11 16- 8 Renesse II 8 3 2 3 8 18-17 Zwaluwen II 7 12 4 4 13-25 Velocitas II 6 2 13 3 10-19 Brouwershaven II 7 0 2 5 2 9-24 3e klasse B Unitas II 8 5 2 1 12 28-15 Die Gouwe Jl 7 4 2 1 10 17- 9 M.E.V.O. 7 4 2 1 10 17-10 D.S.S. II 6 3 2 1 8 14- 5 D.E.S. II 7 12 4 4 8-18 N.O.A.D. II 6 10 5 2 7-18 Brouwershaven III 7 1 0 6 2 4-20 VOETBAL MEVO I-Smerdiek I Zaterdagavond speelt MEVO I haar laatste nederlaagwedstrijd en wel tegen Smerdiek I uit St. Maar tensdijk. Daar van 't Veer wegens vakantie niet beschikbaar is, zal C. Simmers het doel verdedigen. Verder is Huurling als spil en Bol kenbaas als linksbinnen opgesteld, zodat het elftal er als volgt uitziet: C. J. Th. Simmers d.; C. Baart en J. M. Feleüs a.; A. de Bokx, G. Huurling (aanv.) en J. Sies m.; L. de Vries, C. Nolet, I. J. Haverhoek, J. Bolkenbaas en K. de Oude v. Ongetwijfeld mag hier een span nende wedstrijd worden verwacht, daar Smerdiek, dat in de le klasse van de Brabantse Voetbalbond uit komt en daar de 2e plaats bezet, een sterke tegenstander is. Bij gun stig weer mag dan ook op flinke belangstelling worden gerekend. De wedstrijd, die om 7 uur aanvangt, wordt geleid door dhr. A. de Looze. MEVO II-Smerdiek II MEVO II speelt om 5 uur tegen Smerdiek II eveneens haar laatste wedstrijd in het nederlaagtournooi. De thuisclub moet met F. v. d. Ende als doelman uitkomen daar Sim mers in het eerste elftal meespeelt, zodat de opstelling luidt: Fr. v. d. Ende d.; H. v. d. Houten en W. v. d. Ende a.; L. Botvliet, A. Heijboer (aanv.) en A. Berrevoets m.; J. Schults, C. Kloet, J. de Oude, J. Schouls Jz. en A. Grootenboer v. Ook hier mag een spannende partij voetbal worden verwacht, waarbij we de gasten de beste kans geven. Scheidsrechter is dhr. Th. Sies. Wetenschap en Kunst Zeer oud Jiddisch document De Nederlandse organisatie voor zuiver wetenschappelijk onderzoek heeft de heer L. Fuks, conservator van de „Bibliotheca Rosenthaliana" (universiteitsbibliotheek te Amster dam) een subsidie verleend voor de uitgave van een door hem in Cam bridge gevonden handschrift uit het jaar 1382. Dit manuscript be staat uit geschriften, die tot dus verre de oudst bekende litteraire werken in het Jiddisch zijn. De eer ste tot nu toe bekende werken van de Jiddische litteratuur dateren nl. uit de 16e eeuw. Twee Algerijnse opstandelin gen, die wegens misdaden ter dood waren veroordeeld, zijn dinsdag in Algiers terechtgesteld. Dit zijn de eerste executies sedert het begin van de opstand in november 1954. De Europese kolonisten in Algerië hebben reeds lang aangedrongen op terechtstelling van terdood ver oordeelde opstandelingen. VISSERIJBERICHTEN Het vissen van zeebomen De visserij op zeemos of zeebo men is een visserij die eerst na de laatste oorlog op de Zeeuwse stro men werd beoefend en die door vissers uit de Waddenzee hier in gevoerd werd. Tot dusver werd daarmede eind juli begin augustus begonnen en bestonden er geen re gels voor deze visserij. Thans heeft het bestuur der Visserijen op de Zeeuwse Stromen bepaald, dat de visserij eerst op 1 september mag aanvangen en op 31 maart moet worden beëindigd. Ten opzichte van de mosselzaadval is dit zeker een verstandige maatregel, terwijl ook de bomen wel te vroeg werden weg gevist, als zij nog niet volwas sen waren. Een vergunning tot het vissen van zeebomen moet thans a raison van f 25 worden aange vraagd, terwijl aan andere bepa lingen moet worden voldaan om voor een vergunning tot het vissen van zeemos in aanmerking te ko men. H.K.H. Prinses Beatrix brengt met haar vriendinnen van het Baarns lyceum een vakantie-bezoek aan Rome. - De foto toont H.K.H. de Prinses (derde van links) met haar vriendinnen in de eeuwige stad. Zeeuwse Aeroclub „Haamstede" zal worden opgericht Voorlopig bestuur reeds samengesteld Naar wij van betrouwbare zijde vernemen, staat het vast, dat na de op 30 juni en 1 juli te houden vlieg- demonstarties een Zeeuwse Aeror club „Haamstede" zal wordpn op gericht niet als voorlopig bestuur: de heren P. B. v. d. Straaten te Zie rikzee, voorzitter; Schippers te Haamstede, secretaris; P. F. Vol kers, Haamstede, penningmeester; ir. B. J. Franke, Zierikzee, vice- voorzitter; C. Dijkman, Haamstede; J. C. Kooman, Scharendijke; C. van Oord, Haamstede en J. J. v. d. Ende, Zierikzee, leden. De oprichting zal geschieden in samenwerking met de Delftse Stu denten Aeroclub, die waarschijnlijk in september op het vliegveld „Haamstede" zal komen zweefvlie gen. De komende vliegfeesten op 30 juni vallen ongeveer samen met het 25-jarig bestaan van het vliegveld „Haamstede". Deze vliegfeesten be staan uit het geven van demonstra ties op zaterdag en het maken van vluchten op zaterdag en zondag, terwijl ook proeflessen genomen kunnen worden, waarvoor reeds nu inlichtingen te bekomen zijn bij de heer P. F. Volkers, Rotterdamse Bank Haamstede en de heer C. Dijkman, garage, Haamstede. Ook geven genoemde heren inlichtingen omtrent de op te richten Aero club. Ook tijdens de vliegfeesten zal op het terrein een stand aan wezig zijn, waar men de nodige in lichtingen zal kunnen bekomen, zo wel wat het lidmaatschap der ver eniging aangaat als over de techniek v. h. vliegen, voor wel laatste on derdeel iemand van de W.B.A. te Woensdrecht aanwezig zal zijn. Zoals reeds gemeld, zal de W.B. A. op deze dagen de demonstraties en de vluchten verzorgen. De vluch ten, alsmede de proeflessen zullen tegen een geringe vergoeding ge maakt kunnen worden, terwijl ook een kleine toegangsprijs gevraagd zal worden van diegene, die de zal worden van diegenen, die de volgen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Benoemd tot voorganger van de afd. Vrijz. Herv. te Loosduinen: C. A. Schenk, a.s. em.pred., Scheemda. Beroepen te Vlaardingen: A. H. Lentz, Hellendoorn. Aangenomen naar Heiloo (toez.): L. Doorn, Berkhout; de benoeming tot voorganger te Sao Paulo (Ned. Prot. Kerk in Brazilië): dr. J. J. Stam, em.pred., Rotterdam. Bedankt voor IJsselmuiden: G. M. van Dieren, Ede; voor Ede: C. Vos, Westbroek; voor Papendrecht: C. van Wier, Putten; Voor Som- melsdijk: J. Smit, Groot Ammers. Ger. Kerken Beroepen te Lemmer: G. ter Steege, Vianen; te Zaltbommel- Gameren: J. E. Brederveld» Hel mond; te Oudega (W.): kand. F. J. Bil, Amsterdam-zuid; te Hattem: A. T. Besselaar, Krabbendijke; te Sellingen: kand. A. Corporaal, Zwartsluis; te Opperdoes: kand. H. Groeneveld, Terneuzen. Aangenomen naar Blokzijl: kand. G. Harms, Daarle. Bedankt voor Andel, Grijpskerke en Hij ken: kand. G. Harms, Daarle; voor Scheveningen: W. v. d. Lin den, Rotterdam-Kralingen. Ger. Kerken (art. 31 K.O.) Aangenomen naar Haarlemmer meer O.Z.: H. J. van der Kwast, Katwijk aan Zee. Bedankt voor Vlaardingen: H. J. Zwarts, Hengelo (O.). Chr. Ger. Kerk Beroepen te Huizen (N.H.): G. Blom, Meerkerk; te Gouda: P. de Smit, Middelharnis. Evang. Luth. Kerk Beroepen te Deventer: A. Burg hoorn, Edam. Ger. Gemeenten Aangenomen naar Rotterdam west: L. Rijksen, Middelburg. Oud. Ger. Gem. in Nederland Bedankt voor Loenen a.d. Vecht: E. du Marchie van Voorthuijsen, Leersum. RADIONIEUWS Afdeling Schouwen-Duivcland „Minjon" Iedere week wordt door het hoofdkwartier van Minjon in Hil versum de Micro Radiobode uit gegeven. Hierin onderhoudt men het contact tussen het Trio Hilver sum (de heren Herman Broekhui zen, Kees de Wolf en Gerrit Bra- ber) en de afdelingen. De Micro Radiobode kan ook door een afde ling afzonderlijk worden gevuld. Ter gelegenheid van de uitzending die de afd. Schouwen-Duiveland van Minjon vandaag verzorgt, heb ben de leden de stoute schoenen aangetrokken en de Micro Radio bode deze week voor hun rekening genomen. HUWELIJKSREIS IS WERELDREIS Een echtpaar uit Zaandam (de heer en mevrouw Jan Hof), dat on langs is getrouwd, zal een huwe lijksreis van achttien maanden gaan maken. De reis zal zich rond de ge hele wereld uitstrekken: grote ge deelten zullen worden afgelegd per scooter. Tijdschriften en dagbladen hebben interesse in de reiservarin gen en zodoende weet het echtpaar hoe het onderweg aan de kost moet komen. De Schouwse vogelwereld GEVOLGEN VAN DE STRENGE WINTER OP VOGELSTAND MERKBAAR Wat minder kieviten en tortelduiven Het periodiek „Sterna", orgaan van de Vogelwacht „Schouwen- Duiveland" geeft antwoord op de vraag hoe het met de vogels is ge gaan op het eiland, na de strenge winterperiode. Opmerkelijk was het feit, dat reeds de eerste dagen na het invallen van de dooi, grote scharen vogels wegtrokken. Op de voederplaatsen bleven nog slechts wat meerkoeten en kuifeenden achter. Kennelijk wa ren deze vogels nog te veel ver zwakt om de reis naar hun broed gebied aan te vangen. Wilde zwanen en ganzen zwier ven wat langer op het eiland rond. Zelfs werden eind april nog zwa nen waargenomen te Renesse en Duivendijke. Een tijdens de stren ge vorst te Duivendijke opgevan gen jonge zwaan werd - na geringd te zijn - uitgezet in het kreekje bij Serooskerke waar enige andere zwanen zich ophielden. Eén der zwanen kwam aldaar om het leven terwijl de anderen enige dagen la ter weg trokken. Op 4 mei jl. werd de geringde zwaan ernstig aan een vleugel gewond aangetroffen te Roosendaal. Deze verwonding was vermoedelijk veroorzaakt door het vliegen tegen een hoogspannings draad of de draden van de spoor baan. De vogel werd overgebracht naar de vijver bij de woning van de heer Moeliker te Schuddebeurs waar reeds een volwassen zwaan de omgeving siert. Men zal zich afvragen of de ge volgen van de afgelopen strenge winter merkbaar zijn aan het aan tal vogels dat gewoonlijk op ons eiland broedt. Uiteraard waren de meeste hier verblijvende vogels afkomstig uit noordelijker streken. Onze vogels verbleven grotendeels in zuid- Europa en noord-Afrika. Echter had ook zuid-Europa van de win ter te lijden. Waar in deze stre ken de vogelbeschermingsgedachte nog niet is doorgedrongen in een mate als bij ons het geval is, kan wel worden aangenomen dat voe deracties daar niet plaats vonden. De waarnemingen hebben uitgewe zen dat het aantal terugkerende kieviten minder was dan voorgaan de jaren. Ook de tortelduiven zijn minder in aantal. Nauwkeurige waarnemingen zouden wellicht uit wijzen dal ook bepaalde zangvo gelsoorten in mindere mate terug keerden, onder meer de wielewaal. De kieviten Reeds op 5 maart was een aan merkelijke trek van kieviten waar te nemen. Het betrof hier doortrek kers, want in de kop van Schouwen kwamen in de eerste helft van april nog maar weinig kieviten voor. De eerste reigers arriveerden op 7 maart in de kolonie te Schudde beurs. Hoewel het zich aanvanke lijk liet aanzien dat veel nesten on bezet zouden blijven, was het aan tal broedende reigers bevredigend. Veel weidevogels als grutto en; tureluur kwamen laat in de broed gebieden, maar hun aantal was weinig minder dan voorgaande seizoenen. Opmerkelijk is de toename van het aantal bergeenden. De tijd zal uitwijzen of dit een gevolg is van het decimeren der zilvermeeuwen die als de grootste belagers der jongen kunnen worden aangemerkt Nog in maart keerde de witte kwikstaart terug en in begin april kon men reeds de fitis beluisteren. Ook de tapuit was toen reeds op de duinpolder teruggekeerd. De boerenzwaluw werd te Haam stede voor het eerst gezien op 13 april en aan de zuidkant van het eiland keerden de eerste sterns te rug op 14 april. Op die datum werd ook de koekoek gezien maar deze deed zich pas een week later horen. Als bijzondere doortrekker werd te Renesse de Hop waargenomen. NED. BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN Afdeling „Noordwelle en omstreken" zal worden opgericht Propaganda-avond werd succes Dezer dagen organiseerde de Bond van Plattelandsvrouwen in café de Jonge alhier een propagan da-avond. Mevrouw Nijgol-Bogerd sprak een welkomstwoord waarin zij inzonderheid verwelkomde me vrouw Huisman-Griep (Provinciaal voorzitster) en mej. van der Leede (Prov. secretaresse). Mej. van der Leede gaf een zeer gewaardeerde uiteenzetting over de oprichting en de totstandkoming van de Bond, hetgeen in Nederland geschiedde in het jaar 1930. Uitvoerig ging spr. in op het doel van de Bond: het in de ruimste zin bevorderen van de belangen van de plattelandsbevolking. Met be hulp van enige plaatjes verkregen de aanwezigen een goed inzicht in de werkwijze alsmede de organi satie. Momenteel bestaan er in Zeeland 19 afdelingen. Cursussen, lezingen enz. wekken voor de Bond steeds meer begrip in de provincie terwijl men zich als bond volledig heeft ingezet voor vele problemen, als daar zijn de water- en electri- citeitsvoorziening op het platte land. Op een desbetreffende vraag antwoordde mej. van der Leede dat in de Bond voor alle gezindten Mevrouw Huisman-Griep ver toonde na de met aandacht gevolg de causerie van mej. van der Leede een zeer mooie serie lichtbeelden over Joegoslavië. Deze kleuren dia's had zij in dat land gemaakt en op smaakvolle wijze lichtte spr. het vertoonde toe. Mevrouw Nijgol-Bogerd bracht beide dames hartelijk dank voor hun medewerking. Besloten werd nog over enkele weken een oprich tingsavond te houden. Een twintig tal dames gaf zich reeds als lid op en staande de vergadering werd een propaganda-commissie be noemd die zal pogen wat meer be kendheid aan de avond te geven, zodat men zal kunnen komen tot een afdeling „Noordwelle en om streken". In het vooruitzicht werd gesteld een prachtige serie licht beelden over Engeland en Wales. Als de tijd daar is zal een defini tief bestuur worden gekozen. Het K.N.M.I. verwacht tot vrijdagavond: Wisselende bewolking Wisselende bewolking met in het noorden en oosten van het land aanvankelijk nog enkele verspreid voorkomende buien; weinig veran dering in temperatuur; overwegend matige wind tussen noordwest en noord. 22 juni. Zon op 4.22, onder 21.06. Maan op 20.27, onder 3.45. Volle maan: 23 juni te 7.13. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 22 juni 2.47 v.m. 15.18 n.m. BROUWERSHAVEN 22 juni 2.17 v.m. 14.43 n.m. Springtij: 25 juni. Het blijft koud Het hogedrukgebied op de oceaan verplaatste zich de afgelopen 24 uur in de richting van Ierland. De de pressie voor de kust van Noorwe gen vult langzaam op en trekt nu in noordelijke richting weg. Daar entegen blijft boven het Oostzee gebied de luchtdruk relatief laag. Bij deze luchtdrukverdeling hand haaft zich in onze streken een koude noordwestelijke luchtstro ming. Door de onstabiele opbouw van de aangevoerde lucht ontwik kelen zich plaatselijk buien, in hoofdzaak in het noorden en oosten van het land. Veel verandering in de huidige weerstoestand wordt er de komende 24 uur niet verwacht. Ingezonden mededeling Moderne vrouwen bestrijden ze met: 'n Z W/ TSA L preparaat.' MARKTBERICHTEN Coöp. TuinbouwveiUng der Z.H.E. Afdeling Zierikzee Veiling van 20 juni 1956 Aardappelen (grote) f 27-32; id. (driel.) f 23; idem (kriel) f 16; Pos telein f 40; Peulen f 146; Princes- sebonen f 181; Rabarber f 9; Sja lotten f 16; Aardbeien f 174; per 100 kg. Bloemkool IA f 55-75; idem A f 47-60; idem B f 40-50; idem C f 25; idem afw. f 25-50; Kropsla A f 3,10-5,10; idem B f 1,50; per 100 stuks. Bospeen f 29-51; Boskroten f 17- 18; Bosasperges f 109-124; per 100 bos. Aardbeien (per doosje) f 0,67. LAND- EN TUINBOUW Kruisbessenpluk is in volle gang Op het ogenblik is in ons land de pluk van groene kruisbessen in volle gang. Dit geeft weer heel wat werk en vooral in de omgeving van Kapelle-Biezelinge zijn velen inge schakeld om dit produkt te pluk ken. Hoewel er de laatste jaren heel wat struiken zijn gerooid is Zuid-Beveland toch nog steeds een zeer belangrijk centrum voor de kruisbessenteelt. De veiling in Ka pelle-Biezelinge is de grootste kruisbessenveiling in ons land. De laatste dagen zijn hier aanvoeren van rond 30.000 kg. per dag. De kruisbessenoogst is dit jaar in Zee land zeer overvloedig. Dit produkt heeft dikwijls te lijden van nacht vorst maar dit jaar ontstond hier door geen schade. FEUILLETON „Zelf kunt u ook belangrijk me dewerken, om volgende inbraken tegen te gaan", meende de briga dier te moeten opmerken. „Hoezo?" vroeg Klaas nieuws gierig. „Wel, u kunt ons helpen, door een waakhond aan te schaffen". De ander dacht even na en knikte toen instemmend. „Inderdaad, dat is een goed idee. Ik had het al eerder moeten doen. Bedankt voor de tip. Vanavond is er een hond en ik mag hopen, dat hij de inbreker bij zijn volgende bezoek aan flarden scheurt!" Opgewekt fluitend, nu hem dit middel aan de hand was gedaan, fietste Klaas terug naar huis, in specteerde alles nog en zei toen tot zichzelf: „Klaas jongen, waarschijn lijk slaapt de inbreker op het ogen blik, zodat we een ritje naar Haar lem kunnen wagen. We zullen eens zien of er nog waakhonden te koop zijn". In het dorp reed hij langs een schilder en bestelde een nieuwe ruit. Daarna bezocht hij in Haar lem een paar winkels, waar men huisdieren verkocht, doch nergens was er een behoorlijke waakhond te koop. Mistroostig fietste Klaas besluiteloos door de stad. „Hoe kom ik nu aan een geschikte hond?" dacht hij. In de Grote Houtstraat, langs het bureau van de krant rijdend, •kreeg hij eensklaps een ingeving. Hij zette zijn fiets in het rek en be trad de tijdingzaal. In de adverten tiekolommen zag hij een paar an nonces, waarin waakhonden te koop aangeboden werden. Hij no teerde de adressen in een zakboek je en toen hij tegen de middag thuis kwam, was hij in gezelschap van een kruier, die een vervaarlijk uit ziende bouvier in een hok op een bakfiets naar de Zeeweg reed. De hond was nog jong, maar goed ge dresseerd. Hij liet het hok in de na bijheid van de achterdeur plaatsen. Aan een stevige ketting, die lang genoeg was om voldoende bewe gingsvrijheid te hebben, liet hij de hond nu lopen. De bouvier grauwde nijdig tegen de kruier, die hem ge bracht had, maar keek Klaas met verstandige ogen aan, alsof hij zeg gen wilde: Jij bent nu mijn baas en ik zal er voor zorgen, dat ze wel bij je huis wegblijven zullen". Toen de kruier weg was, klopte Klaas de bouvier vertrouwelijk op de rug, gaf hem wat te eten en ging toen naar binnen. Na de maaltijd 's middags, werd er gebeld. Het was de schilder, die de nieuwe ruit kwam plaatsen. Klaas wilde hem door de voordeur binnen laten, maar bedacht zich plotseling. „Loop maar om het huis heen, als je wilt", zei hij de schilder, die om de hoek van het huis verdween. Nog voor dat Klaas binnendoor de keuken had bereikt, hoorde hij 13 reeds een vervaarlijk geblaf. Hij knikte tevreden. „Deze proef is ten •minste geslaagd", dacht hij. „De hond slaat aan, als er vreemden komen en dat moet ik juist hebben" Hij liep vlug naar buiten en beval de hond in zijn hok te gaan. Met tegenzin deed het dier, wat hem be volen was, doch hij ging zo liggen, dat hij de schilder in het oog kon houden. Toen het dier zich terug getrokken had, durfde de man pas verder te komen. „Een gevaarlijk beestje, mijn heer", zei hij, zenuwachtig lachend tot de villa-eigenaar. „Dat moet ook wel", antwoordde Klaas grimmig, „want de inbrekers schijnen het op mijn woning te heb ben voorzien. Ziedaar het resultaat van een nachtelijk bezoek". En hij wees naar de uitgesneden ruit, die tegen de muur stond. „Het is een vakman geweest, die dit gedaan heeft", zei de schilder, het glas bekijkend, waaraan nog kluiten groene zeep kleefden. Toen de nieuwe ruit was geplaatst werd er opnieuw gebeld. Het was een rechercheur, die een onderzoek kwam instellen naar de inbraak. Klaas vertelde wat hij die nacht er varen had en liet buiten de uitge sneden ruit zien. „Hoe is het mogelijk", riep hij uit, „en met zo'n waakhond!" „Met deze hond zou het ook on mogelijk geweest zijn", antwoord de Klaas lachend, „maar vannacht was het dier hier nog niet. Ik heb hem vanmorgen pas gekocht". (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 2