SHELL 101 bromfietsen! ANKER DANSEN De grootste keuze t VADERDAG 53 PM. WERKHEMD Fa JOH. DEN BOER R. KOOLE ZOON'S BANK N.V. f STAD EN PROVINCIE én hoog octaan én QHQ Alleen (sg!) biedt U beide! Super Shell met OSES Garage Gebrs. DE JONGE 3t. Jacobstraat 17 - Telef. 86 nieuwe auto's model '56 met of zonder chauffeur te huur. Vauxhall, Opel Record, Volks wagens, Chevrolet. All risk verzekerd. Leert autoreden met nieuwe Opel Record. G.M.C. Chauffeur gevraagd Bouwman Telefoon 23 - Renesse Zaterdagavond Hotel ,,'t Wapen van Burgh" X^-X**XK*X"X~X"X**X"X~X~X**X~X"X"X~X~X~;X**X**X»* I f vindt U bij :"X*>.X-xkk-X*X"XX*X"X.X-X**>X-vX"X"X"X*X'** 17 JUNI Wat zullen wij hem geven Wij hebben ruime voorraad Rooktafels Ligstoelen enz. Heeft U moeilijkheden met uw keuze, wij geven U gaarne vrijblijvend advies. iedere werker ^-JeO het is prettig werken in een Het sKirt van de vakman! sterk - moderne kleuren - prima pasvorm St, Domusstraat - ZIERIKZEE .•XmX"XmX^*X"XmXmXmX*XmX4,<*<"XmX^XmXmX"S»X"X* ANNO 1877 f TELEFOON 9 ZIERIKZEE Handels- en Landbouwcredieten 2 Aan- en verkoop van effecten j* Verzilvering van coupons en lossingen Rekening-Courant I j. Deposito s i Verhuring van safe-loketten H Brand- en inbraakvrije kluisinrichting j' Y i 's Woensdags zitdag te Bruinisse ADVERTEREN ISV ERKOPEN ZIERIKZEE HET DELTAPLAN Metingen in de Zeeuwse stromen De studiedienst van de Rijkswa terstaat - de Deltadienst - is sinds enkele weken bezig op de Zeeuwse stromen en aangrenzende wateren verschillende metingen te verrich ten. Gemeten worden de zandtrans- porten door de zee onder invloed van de stromingen, verder worden stroommetingen en peilingen ver richt. Deze werkzaamheden moe ten beschouwd worden als een in leiding op de uitvoering van het Deltaplan. De dienst is nog zeer summier van opzet en zetelt in het gebouw van de Rijkswaterstaat aan het Havenplein te Zierikzee. De dienst staat onder leiding van ir. Elzerman. Vandaag zullen de me tingen worden voltooid. Geen woningen voor Deltadienst Van zeer bevoegde zijde verna men wij dat geruchten als zouden op min of meer grote schaal, wo ningen worden gevorderd c.q. toe gewezen ten behoeve van het per soneel van de Deltadienst alhier, van iedere grond zijn ontbloot. Wel ligt het in de bedoeling in een ver der verwijderde toekomst woningen aan te vragen in het Malta-plan, maar zover is het uiteraard in het geheel nog niet. Langs normale weg zijn enkele aanvragen voor wonin gen ingediend, maar deze zullen op de gewone wijze worden behan deld. Het aantal dier woningen is bovendien van ondergeschikte be tekenis. ONDERWIJS Professor Zeeman-lyceum Zierikzee Eindexamen afd. H.B.S.-B. Geslaagd: mej. H. J. van Waar denburg te Bruinisse en de heren J. W. Raap, C. A. van Sluis en C. B. H. Yoe te Zierikzee. Afgewezen .twee candidaten. De Vries is weer van de partij, zo dat de oranjetruien uitkomen met: C. van 't Veer d.; C. Baart en J. M. Feleüs a.; A. de Bokx, J. Bolken baas en J. Sies m.; L. de Vries, C. Nolet, I. J. Haverhoek, G. Huur ling (aanv.) en K. de Oude v. De wedstrijd wordt geleid door een nader door de KNVB aan te wijzen scheidsrechter. MEVO II-Zierikzee II Zaterdagmiddag speelt MEVO II ook haar derde nederlaagwedstrijd en wel tegen Zierikzee II. Zij komt voor deze gelegenheid uit met: C. Simmers d.; J. van Gent en W. v. d. Ende a.; L. Botvliet, A. Heijboer (aanv.) en A. Berrevoets m.; J. Schults, C. Kloet, J. de Oude, J. Schouls Jz. en J. Dekker v. Ook hier mag een aardige wedstrijd ver wacht worden, waarin we Zierik zee de beste kansen geven. Een korfbaluitslag is echter weer niet uitgesloten. De wedstrijd, die om 4 uur aanvangt, wordt geleid door de heer J. de Wit. Korte berichten Dr. Edward Luongo uit Los Angeles heeft verklaard dat steeds meer tekenen er op wijzen, dat hartaanvallen op jeugdige en mid delbare leeftijd in verband staan met de toegenomen welvaart - ge makkelijke baantjes en veel vrije tijd. Systematische lichaamsoefe ning en gewichtscontrole, op jeug dige leeftijd begonnen, zouden naar zijn mening dienstig zijn. IJMUIDEN. Tijdens graafwerk zaamheden in de bouwput voor de nieuwe hoogoven, is- de 61-jarige grondwerker G. Kremer uit IJmui- den, in dienst bij een dit werk uit voerende Amsterdamse firma, die bij een sleepgraver stond te wer. ken, door een achteruit rijdende lege zandauto overreden. De man is ter plaatse overleden. EINDHOVEN. Op „Vader Klaren^ dag, zaterdag 16 juni, om 15 uur: zullen alhier de door de medewer kers van de stichting „Speeltuin voor onze kinderen", waarvan ir. F. J. Philips beschermheer is, be langeloos gebouwde klimtoren en glijbaan in gebruik worden geno men. 'sGRAVENHAGE. Het aantal aangegeven radio-ontvangtoestellen in Nederland bedroeg per 1 juni 1956: 2.164.886 tegen 2.153.658 per 1 mei 1956. Op 1 juni 1956 waren er 532.504 aangeslotenen op het draad- omroepnet tegen 532.074 op 1 mei 1956. Het aantal geregistreerde te levisie-ontvangers steeg van 55.364 op 1 mei 1956 tot 59.856 op 1 juni 1956. AMSTERDAM. De Andes-expe- ditie, waarvan dr. C. G. Egeler en dr. T. de Booy, beiden uit Amster dam, deel uitmaken, heeft opnieuw een tot nu toe onbestegen top van het Andesgebergte in Peru be klommen. Het is de 5700 meter ho ge Soray, die zij met nog twee le den van de expeditie op 3 juni be stegen hebben. AMSTERDAM. Uit de kamer van een Engels toeristenpaar, dat in een Handig paard - „Kopje" onder „Broenekels" Harmonisch en Blaren GESPREKKEN VAN EILANDMAN Het is bekend dat een aap niet het verstandelijke vermogen heeft een in zijn nabijheid gelegen stok te grijpen om er voedsel, bv. een banaan, mee naar zich toe te halen, als hij er zonder hulpmiddel niet bij kan. Maar Eilandman heeft wel een paard gezien, die zelfstandig een erg menselijk hekje met een haakje er aan, kan openen. Met zijn lippen maakt het paard eerst het haakje los, haalt dan met de kop het hekje naar voren en met wat paardige handigheid, kiest het dier dan de vrijheidHet is te zien in een weide in het ongerepte, tus sen Renesse en de Verklikker. De baas van het paard heeft nu het hekje met een ijzerdraadje verze geld en daar weet het paard - een oertam en lief beest - nog geen weg mee. Een vrijend paartje heeft, door een zeer onstrategische opstelling, een ervaring opgedaan, die met liefdesromantiek niet zo veel meer heeft te maken. Het zal bekend zijn dat elkaar beminnende jongelieden wel dijktaluds plegen te zoeken en doorgaans te vinden, waar de om standigheden gunstig zijn elkaar in de ogen te blikken. Bedoeld paartje vond een binnendijk, die beneden geflankeerd werd door een lelijk diepe moddersloot. Terwijl zij voor het eerst of bij vernieuwing ont dekten dat ze het zeer. eens konden worden, zijn zij in de lichte om strengeling, die met dergelijke ver klaringen gepaard gaan, beiden „kopje onder" in de sloot terecht gekomen. Reeds lang heeft Eilandman ge wezen op de volstrekt ontoereiken de positie die de brandnetel onder ons inneemt. „Broenekels" is een uitstekende groente, die zeker met zeekraal en spinazie op één lijn ge steld kan worden. De brandnetel bevat echter ook medicinale stof fen en 's Lands Plantentuin is van deze omstandigheden reeds lang op de hoogte. Daar het fleurige groen van Schouwen's Westhoek nog al wat brandnetels heeft, zijn daar de kinderen nu druk aan het zoeken, om de netels te verzamelen, waar na zij voor medicinale doeleinden worden opgestuurd. Natuurlijk kan Eilandman in geen maanden het lijsternest meer vergeten, dat hij gezien heeft er gens in de Westhoek, in een boom „zo maar langs de weg". Hij vond dit nest en de hele natuur daar weer dadelijk hélemaal harmoni scher dan de wereld en de mensen, die elkaar soms lelijke dingen kun nen zeggen en doen. Zouden er - nu de drukte van het verkiezingstumult weer is geluwd - voor de toekomst nog wensen overblijven, dan wenste Eilandman wel kleuter te zijn om de school te Zonnemaire te bezoeken. Hy zou uitzien over het diepste groen van de hele wereld in de vroegere cor ridor en zonder moeite de „koppig heidsfase", die elke kleuter door maakt, passeren. Nu zal het wel de Avondvier daagse worden, met blaren als bal lons misschien wel en nog geld toe. Maar wie niet sportief poogt te zijn kan niet meer mee. hotel in de Nieuwe Doelenstraat in Amsterdam logeert, is een tas met sieraden ter waarde van 15 20.000 gld. gestolen. Het echtpaar ontdekte de diefstal toen zij na het diner op de kamer terugkeerde. President Eisenhower heeft de Westduitse Bondskanselier dr. Adenauer donderdag in zijn kamer in het Walter Reed-ziekenhuis te Washington ontvangen. DE BROEDERSCHAP VAN DE BRONZEN DRAAK SPORT VOETBAL MEVO I-Zierikzee I Zaterdagavond speelt MEVO I haar derde nederlaag wedstrijd in het door haar georganiseerde tour- nooi en wel tegen Zierikzee I. Bij gunstig weer mag voor deze plaat selijke ontmoeting grote belang stelling worden verwacht. Hoewel Zierikzee op papier wel de sterkste geacht mag worden valt de uitslag moeilijk te voorspellen. MEVO moet het nog steeds zonder Guinée doen, die vervangen is door Bolkenbaas. 80. Terwijl jonker Tobias zich met fiere tred verwijdert en Aram zich met Presto naar zijn tent begeeft, lopen prins Angelo en ridder Orlando in de richting van het koninklijke slot, op ge dempte toon een gesprek voerend. Plotseling horen de beide man nen achter zich een hoge jongensstem, die uitroept: „Heer Orlando, sta mij toe uw strijdhelm en zwaard naar uw tent te brengen." Met een afwerend gebaar wendt prins Angelo zich om. „Jij weet, wat de plichten van een schildknaap zijn", zegt hij lachend tot de jongen, „maar je meester wenst zijn helm en zwaard bij zich te houden. Ga dus." De schildknaap blijft aarzelend staan en kijkt zijn heer niet begrijpend aan. „Doe wat de prins je gezegd heeft, Ubbo", zegt de ridder. „Maar.maar heer Orlandomet zulk een zware helm maakt men toch geen wandelingstottert de verbaasde jongen. „Dat zijn jouw zaken niet", snauwt Orlando op eens driftig, „ga naar de tent en verzorg mijn paard. Ingerukt". Beduusd staart de kngap de beide edelen na, tot zij in de grote kasteelpoort verdwenen zijn. Presto, die op een afstand het. ge beurde heeft gadegeslagen, komt nieuwsgierig op hem toelopen. „Kreeg jij daar een uitbrander?" vraagt hij verontwaardigd: nou, jij hebt me ook geen gemakkelijke heer, hoor." - „Nou, die vent lijkt wel niet goed snik", moppert de schildknaap oneerbiedig. „Ik kwam alleen maar om zijn zware helm en z'n zwaard naar de tent te brengen, maar hij blijft er liever mee rondsjouwen." En met een schouderophaling loopt hij weg Twee inwoners van Nyon - Zwitserland - hebben een procédé uitgevonden voor televisie in re liëf, zo meldt het blad „La Suisse". Op 2 juli zal daarmee een demon stratie worden gegeven. Twintig dagen in het oerwoud Engelse vlieger per hefschroef- vliegtuig gered Een jonge sergeant van het Britse leger is uit het oerwoud van mid- den-Malakka gered, nadat hij daar twintig dagen zonder voedsel en ge wond had doorgebracht. Zijn toe stel was op een routinevlucht van Ipoh naar Koeala Loempoer neer gestort. Een groep inheemsen vond sergeant Ken McConnell met ver wondingen aan zijn gezicht, benen en lichaam, op een afstand van 25 km van Ipoh. McConnell sleepte zich op handen en voeten voort, uitgeput door bloedverlies en hon ger. Hij vond alleen water en had enige kininetabletten bij zich. Eerst kon hij nog lopen, maar de laatste twee dagen was het hem alleen maar mogelijk te kruipen. Zijn kleren waren aan flarden. McConnell werd door een hef- schroefvliegtuig gered. Daar het toestel niet kon landen, moest een politieman van een hoogte van drie meter naar beneden springen. Hij slaagde erin de halfbewusteloze McConnell in het hefschroefvlieg- tuig, dat gevaarlijk dicht bij de grond was gekomen, le gooien.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 6