Met ruim honderd-zestig slaat Schouwen-Duiveland leerlingen goed figuur Een wagenbestuurder erft een villa Dulles acht liet mogelijk dat Rusland afziet van expansionisme Vreilesverzekeriiigspolitiek wordt voortgezet STAD EN PROVINCIE DE ZEEUWSE MUZIEKSCHOOL IN VERSCHILLENDE DELEN DES LANDS STAKEN BOUWVAKARBEIDERS Eind juni arriveert de nieuwe brandweerauto te St. Philipsland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 12 JUNI 1956 NO. usee De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles, heeft een rede gehouden op een universlteltsb\jeenkomst te Ames in Iowa. Ily zei hierin o.m. dat in de Sowjet-Unie misschien een nieuwe dag zon aanbreken, welke te zijner tijd een regering zou kunnen voortbrengen die zou afzien van expansionistische doe len. Dulles zei verder, dat de Ver enigde Staten het verstandig acht ten om Zuid-Slavië te helpen zo lang dit besloten blijft werkelijke onafhankelijkheid te bewaren. Dulles wijdde een groot deel van zijn rede aan wat hij noemde de „vredes-verzekeringspolitiek" van de Verenigde Staten, bestaande uit het handhaven van afschrikkende kracht in een wereldsysteem van bondgenootschappen en uit het helpen van bevriende volkeren. De noodzaak om strijdkrachten op de been te houden die eventueel tot vergelding zouden kunnen over gaan, maakte deze politiek zo duur. Dulles zei met nadruk, dat Eisen howers program wederzijdse be veiliging - waarop het Congres een miljard dollar wil bezuinigen - geen „weggeef'-program was waar bij de Amerikanen alleen maar werden belast om buitenlanders te helpen. Zolang het gevaar bleef voortduren, moest deze vredesver- zekeringspolitiek voortgezet wor den. Dulles veroordeelde de neutrali teit. In de afgelopen tien jaar, zo zei hij, hebben de Verenigde Staten met twee en veertig landen verdra gen gesloten waarbij het beginsel van neutraliteit, die voorgeeft dat een land het beste de eigen veilig heid kan dienen door onverschillig te staan tegenover het lot van an dere, verworpen wordt. V.S. zouden strijd krachten verminderen De Franse politieke commentator Genevieve Tabouis heeft verklaard in ambassadekringen in Parijs ver nomen te hebben, dat president Eisenhower de volgende maand op de Amerikaanse onafhankelijk heidsdag de demobilisatie van vier honderd tot vijfhonderdduizend man van de Amerikaanse strijd krachten zal aankondigen. In het Parijse blad „l'Informa- tion" schrijft Tabouis, dat voorna melijk Amerikaanse militairen die in het Verre Oosten en het gebied van de Stille Oceaan gelégerd zijn, naar huis gezonden zullen worden. Ook een kleiner aantal Amerikaan se militairen in Europa zou worden gedemobiliseerd. Belgische douane vroeg niet-vereist document Aan de drukke grensovergang Wernhout-Wüstwezel in de route Breda-Antwerpen is zondag nogal enige consternatie ontstaan, daar plotseling vele Nederlandse auto mobilisten op weg naar België door de Belgische douane werden te ruggezonden op grond van het feit, dat zij niet in het bezit waren van een internationaal rijbewijs. Ne derlanders hebben dit document voor reizen naar België al lang niet meer nodig. In kennis gesteld van de klachten van vele teleurgestel- den, heeft de A.N.W.B. ijlings con tact opgenomen met de douane. De normale toestand is thans hersteld. Britse modeshow in Moskou Zaterdag vertoonden de Britse mannequins die Moskou bezoeken, voor de eerste maal hun modellen. Er waren duizenden toeschouwers. Onder de vrouwelijke toeschouwers bevonden zich vele Russische to neelspeelsters en mannequins. De aanwezigen schenen zich zeer te vermaken over de zgn. „manne quin-loop", met wiegende heupen: die men bij de Russische manne quins niet ziet. Een aantal der laatstgenoemden zei na de show te menen dat de vertoonde dameskleren en speciaal de Britse stoffen „in Moskou groot succes zullen hebben". Omtrent de Engelse mannequins zelf zeiden zij evenals alle andere Russen, die zich hierover uitspraken: „wat zijn zij bijzonder slank". De vrije wereld is heden ten dage krachtiger en de vrede zekerder doordat zoveel vrije landen moedig erkennen, dat hun eigen vrede en veiligheid in gevaar kunnen wor den gebracht door een aanslag op de vrijheid elders, aldus de mi nister. Soekarno in Italië De weinige kranten, die maan dagmorgen in Rome verschenen, brachten onder grote koppen de aankomst van president Soekarno in Rome en heetten hem welkom in de Italiaanse hoofdstad. Zij brach ten grote foto's van Soekarno, waarop hij afgebeeld staat in zijn uniform van opperbevelhebber van het Indonesische leger, de hand drukkend van president Gronchi van Italië bij zijn aankomst op het vliegveld Ciampino, en foto's waar op hij in een open auto met presi dent Gronchi door de straten van Rome rijdt. Ingezonden mededeling Zuiver Uw bloed on bevrijd Uzelf zó van Rhenmatische Pijnen. Als die ondragelijke pijnen een ge volg zijn van onzuiver bloed, brengt een bloedzuiverende kuur uitkomst. Kruschen, de beproefde combinatie van zes minerale zouten, weten schappelijk samengesteld, is al ja- en het reddende middel voor ge neraties van lijders aan Rheuma- tiek. Neem voortaan ook Kruschen. De aansporende werking op le ver, nieren en ingewanden doet uw bloed sneller stromen. Onzui verheden - en die veroorzaken de pijn - zetten zich niet meer vast, maar worden afgevoerd langs na tuurlijke weg. ZIERIKZEE Rijtoer Ouden van Dagen Wij vernemen dat het comité „Rijtoer ouden van dagen" in haar gehouden vergadering, heeft beslo ten ook dit jaar weer met de Zie- rikzeese bejaarden een rijtoer te maken. Binnen enkele dagen zal voor dit nobele doel weer een col lecte in de gemeente worden ge houden. Vooral gelet op de verle den jaar zo succesvolle reis, doen wij gaarne een beroep op de bur gerij het milde hart te laten spre ken, zodat onze bejaarden ook dit maal een aardige reis kunnen ma ken. Een „reisje" haalt hen uit de Klasjes naast scholen in centra Zierikzee en Renesse „De ontwikkeling van de Zeeuw se Muziekschool is ontzettend snel gegaan en boven verwachting goed. Toen gestart werd op 1 februari 1955 telde de school 500 leerlingen, maar dit aantal is thans reeds op gelopen tot 2500". Zo begon de di recteur van de Zeeuwse Muziek school, de heer H. Stam een ge sprek, dat met hem mochten hebben over één der jongste sterren aan de Zeeuwse onderwijshemel de muziekschool, waarvan ook glans afstraalt op Schouwen-Duiveland. Met twee volwaardige scholen te Zierikzee en Renesse, immers slaat ons eiland geen slecht figuur. Voor de op- en uitbouw van de school is sinds het moment van op richting, een grote hoeveelheid or ganisatorisch werk verzet. Zeer be langrijk was uiteraard de verbete ring van de maatschappelijke po sitie der'leraren, die er waren en het bezetten van de vakatures. Bo vendien moesten garanties gescha pen worden, om de school in stand te kunnen houden. Het is thans zo dat - althans op papier - voor alle vakken een lyeraar aanwezig is, maar als het praktisch zo was, ware een ideaaltoestand bereikt. Intus sen is de bezetting „voorbeeldig", aldus onze zegsman, gelet op het feit dat Zeeland tenslotte een heel eind verwijderd is van de grote concertcentra. Wat betreft de omvang is de Zeeuwse Muziekschool de derde in het land. Alleen Amsterdam en Rotterdam liggen nog voor op dit gewest. Helemaal op gaat de ver gelijking uiteraard niet, omdat het hier een gehele provincie betreft, die wordt gesteld tegenover enkele steden, maar vergelijkenderwijs heeft deze volgorde toch wel enige betekenis. Verschillende situaties, mede voortvloeiend uit de sterke geleedheid van deze provincie, moe ten nog gesaneerd worden. Zo is daar het euvel van het vele reizen der leraren, waarmede uiteraard veel tijd verloren gaat. Zo juist is besloten tot een kleine verhoging der lesgelden. Deze waren tot nu toe bijzonder laag. Zij zijn thans enigszins aangepast aan het lande lijk gemiddelde. Doorgaans blijven sleur en geeft hen weer stof om I de bedragen daar nog een flink over te praten. I stuk onder. Op het financiële vlak Stakers in Rotterdam gaan door De Rotterdamse bouwvakarbei ders, die gistermorgen mannetje aan mannetje staande de zaal van gebouw „Odeon" vulden - men schatte hun aantal op circa 3.200 - hebben besloten de zaterdag jl. aan gevangen staking voort te zetten. De bouwvakarbeiders te 's-Graven- hage en Amsterdam zijn gisteren in vergadering bijeengekomen. De particuliere straatmakers te Rotterdam zouden eveneens het werk hebben neergelegd, zo werd verklaard. Men zal met steunlijsten gaan werken om zodoende te trach ten geld voor de stakers bijeen te krijgen. In Groningen is gisteren op ver schillende bouwwerken het werk neergelegd, tengevolge van een wilde staking, georganiseerd door een „commissie van bouwvakarbei ders'. De staking breidde zich in de loop van de morgen uit tot an dere bouwwerken, waar aanvanke lijk nog gewerkt werd. De stakers gingen in grote groe pen de werken langs en slaagden er in anderen tot staking over te halen. ADENAUER ONTVANGT ERE-DOKTORAAT Bondskanselier noemt nieuwe Sowjet-taktiek gevaarlijker dan ooit De Westduitse Bondskanselier, dr. Konrad Adenauer, heeft maan dag in de universiteit van Yale, waar hij een ere-doctoraat ont ving, verklaard, dat de nieuwe tac tiek der Sowjet-Unie „gevaarlijker is dan de vroegere agressieve ge dragingen". De Sowjet-leiders trachten het vredesverlangen dat in ieder mens leeft, uit te buiten. Er zijn geen tekenen die er op wij zen, dat het loochenen van het Sta linisme de aanvaarding betekent van de geestelijke beginselen welke de grondslag van de vrije wereld zijn, aldus Adenauer, die er aan toevoegde, dat handiger leiders thans met nieuwe en zekerder mid delen en met minder offers de doe len van het bolsjewistische regiem - de wereldoverheersing door het communisme - trachten te verwe zenlijken. De Sowjets willen met hun theo rie van vreedzame samenleving slechts de eenheid van de vrije we reld verzwakken en hun eigen po sitie versterken. Wij hebben nog geen belangrijke verbeteringen van de meest flagrante verschijnings vormen van Stalins imperialisme waargenomen, aldus de Bondskan selier. Op bijna alle in de Zaanstreek in uitvoering zijnde bouwwerken heb' ben gisterochtend 4 500 arbeiders het werk neergelegd - zoals bekend in verband met het h.i. onbevre digend verloop der onderhandelin gen over de 3 en 6 pet. Een groep stakers trok van het ene werkob- ject naar het andere om collega's aan te sporen hun voorbeeld te volgen. Ook in Delft staken groepen bouwvakarbeiders. Het werk neergelegd door de ongeveer man personeel van de Nederlandse Bazaltmaatschappij, welke werk zaam is in de Nieuwe Technische Hogeschool aan de Rotterdamse weg. Ook op andere werken is ge heel of gedeeltelijk de arbeifr ge staakt. Landbouw en Veeteelt De Nederlandse koe aan de spits Uit gegevens, gepubliceerd door de Voedsel- en Landbouworganisa tie der Verenigde Naties (F.A.O.), blijkt, dat in 1954, het laatste jaar waarover volledige statistieken be schikbaar zijn, de melkopbrengst per koe in Nederland groter was dan in welk land ook. De opbrengst bedroeg gemiddeld 3.890 kilogram per koe per jaar. Na Nederland kwamen België met 3.760 kilogram en Israël met eveneens 3.760 kg. Naar voorts in het dezer dagen gepubliceerde jaarboek Van voed sel- en landbouwstatistieken der F.A.O. wordt medegedeeld, zijn tarwe en rijst nog steeds de voor naamste landbouwgewassen. De wereldproduktie van tarwe bedroeg in 1954 151.5 miljoen metrieke ton en die van rijst 162.2 miljoen ton. Mezzi Allel, een der belang rijkste leiders van de Algerijnse nationale beweging, is zaterdag avond in Algiers gearresteerd. Men had achttien maanden naar—hem gezocht. Hij wordt beschuldigd van onwettig wapenbezit en bedreiging van de veiligheid van de staat. ziet men trouwens toch wonderlij ke dingen. De Deventer Muziek school bv. - tuk op zelfstandigheid - weigert rijkssubsidie. Daardoor is de school op gemeentelijke hulp aangewezen. De stad Deventer foerneert voor de muziekschool een bedrag van f 60.000. Alle gemeen ten samen in Zeeland, brengen voor de muziekschool een bedrag op van f 68.000. Drie en veertig leraren geven thans hun medewerking aan de school. Voor iedere leerling moet nog een bedrag bijbetaald worden, dat slechts iets minder is dan het schoolgeld. Gelet op het feit dat de leerlingen (voor de gehele procin- cie) komen uit 83 gemeenten, valt wel te concluderen dat de school uitgebreide verzorgingsgebieden bestrijkt. Selektie wordt nog niet toegepast, een omstandigheid overi gens, die nog wel eens zal veran deren. De school op Schouwen-Duiveland Uiteraard ging onze grQOtste be langstelling uit naar de toestand van de school op Schouwen-Duive land. Te Zierikzee (zo goed trou wens als te Oostburg) was een gun stige omstandigheid de aanwezig heid van een eigen muziekschool, die een machtige impuls kon krij gen, als gevolg van het „eendracht maakt macht", dat ook op dit bij zondere muzikaal edukatieve vlak opgang deed. Een andere school kwam te Renesse en het grootste probleem was leraren hierheen te krijgen. De geïsoleerde ligging van het eiland maakte de zaak niet een voudiger. Het stelselmatig streven is er derhalve op gericht Schou wen-Duiveland zelfstandig te ma ken. Wat de muziekschool betreft krijgt het dus een „selfsupporting" eigen rayonvoorziening. Wat de le- rarenvoorziening betreft, zal het daarbij aankomen op een zo gun stig mogelijke combinatie met an- deze zelfstandige gebieden. Ideaal is dan uiteraard de toestand van „een man voor ieder instrument". Momenteel mag gewag worden ge maakt van de furore die de viool op het eiland maakt. In september zal een violoncelleraar hier komen werken. Men zoekt ook voor die groep instrumenten (nog aan te vullen met de cello) naar de com binatiemogelijkheden, die één le raar in zich heeft. Hetzelfde geldt bv. voor de kopergroep en de hout instrumenten. Voor piano bestaat de grootste belangstelling, al zoekt de leiding wel enige spreiding te brengen in de instrumentenkeus, zulks met het oog op het samenstellen van een concertklasje. Belangrijk is ook het algemeen vormend muziekonderwijs, waar voor grote belangstelling blijkt te bestaan. Teneinde deze belangstel ling des te beter tot zijn recht te doen komen, is de leiding overge gaan tot het instellen van kleine opleidingsklassen, zoals bv. te Drei- schor. Deze worden doorgaans be volkt door jonge kinderen, die de centra Zierikzee en Renesse nog niet kunnen bezoeken. Helaas is de belangstelling van de zijde der harmonie- en fanfare corpsen gering. In dit opzicht heeft de leiding zich geheel ingesteld op de jeugd, want vanzelfsprekend zal de muzikale jeugdopvoeding straks zeker genoemde gezelschappen ten goede gaan komen. De oudere le den ontzien het evenwel nog een moeizaam geachte studie aan de school te beginnen. Interessant zijn tenslotte enkele statistische gegevens van Schou wen-Duiveland. De school te Zie rikzee wordt bezocht door 118 leer lingen, waarvan er 98 uit Zierik zee afkomstig zijn, en verder Brui- nisse (2), Brouwershaven (2), Drei- schor (1), Nieuwerkerk (7), Noord- gouwe (4) en Oosterland (4.. De verdeling der instrumenten is als volgt: piano (37), viool (10), blokfluit (5), A.V.M.O. (55), solo zang (7), theorie (1), accordeon (3). De school te Renesse telt 45 leer lingen (32 uit Renesse, 2 uit Burgh, 8 uit Haamstede en 3 uit Noord- welle). De verdeling der instrumen ten is als volgt: piano (11), A.V.M. O. (34). Intussen bewijzen deze nuchtere cijfers op zichzelf reeds dat de mu ziekschool op Schouwen-Duiveland stevige stappen in de richting van een gezonde bloei heeft gezet. Het klimaat om vooral de jeugd goed muziekonderwijs te doen geven, is thans gunstiger dan ooit en niets staat een verdere consolidering en uitbouw van de school in de weg. Er mag dan ook alle vertrouwen be staan, dat het pionierswerk van de heer Luykenaar en de energieke leiding van de directeur de heer Stam, voor het eiland rijke vruch ten zullen afwerpen. De hevigste storm sinds 25 jaar heeft zondag aan de kust van Nieuw Zuid-Wales een schade van meer dan 800.000 pond sterling aan gericht. In Sydney werden wind snelheden van 130 km. per uur ge meten. Daken woeien van de hui zen, glasruiten woeien in, elektri citeitskabels kwamen naar beneden en in de haven van Sydney zonken vele jachtjes. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 11 junL Binnen landse granen (officieuze noterin gen per 100 kg franco Rotterdam). Tarwe: rode, op vochtconditle f 28,25, witte f 29. Voedergranen: zomergerst naar kwaliteit f 27-28, prima tot f 28,75; haver naar kleur en droogte f 26- 27, extra blanke tot f 28. Peulvruchten: schokkers f 42,50, groene erwten f 40,50, bruine bonen - met meer attentie - tot f 42,50. ROTTERDAM, 11 juni. K 1 e i- aardappelen, 35 mm opw.: Eigen heimers f 13-13,50, Bintjes f 11-13, Bevelanders f 9-11, Furore f 10- 12, Meerlanders f 9-10; zand- aardappelen: geen handel; voer- aardappelen f 2,25. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastge steld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. SPORT KORFBAL Renesse li-Zwaluwen II 8-3 Renesse II dat met een sterke op stelling binnen de lijnen verscheen, wist Zwaluwen II een grote neder laag toe te brengen. Zwaluwen II nam spoedig een 2-0 voorsprong door mej. Kooman en Meganck. Door L. de Vos werd het 2-2 waar na G. van Splunder en J. Dalebout Renesse II de rust met een 2-4 voorsprong deed ingaan. Na rust verhoogden J. de Vrieze, W. Ver- seput en M. Verseput (2 x) de score tot 8-2. Ten slotte bracht S. Flohil de eindstand op 8-3. Swift I-S.D.K.B. 12-tal De S.D.K.B. heeft een uitnodi ging ontvangen om op zaterdag 30 juni a.s. een wedstrijd te komen spelen tegen Swift I te Middelburg. De uitnodiging is op hoge prijs ge steld en wordt uiteraard aanvaard. Ongetwijfeld houdt deze invitatie waardering in voor het spel der representatieve S.D.K.B.-ploeg, die zich met enthousiasme weet op te trekken aan het spel van de ster kere tegenstander en zodoende fris voor de dag komt. Zodoende wordt een spelpeil bereikt dat uitgaat bo ven het competitiespelpeil. Deze week zal een oefenwedstrijd worden gespeeld tussen twee S.D. K.B.-ploegen in verband met de uiteindelijke samenstelling der S.D. K.B.-ploeg voor 30 juni. Gemeente-auto komt over veertien dagen De raad der gemeente St. Phi lipsland kwam bijeen onder voor zitterschap van burgemeester L. J. de Jonge. In zijn openingswoord sprak de voorzitter er zijn vreugde over uit dat de heer Verwijs, na zijn ziekte, de vergadering weer kon bijwonen. In verband met het plaatsen van een gedenksteen voor de kleuter school, zo deelde het consulaat der Nederlanden mede, moet de offi ciële opening dezer school nog uit gesteld worden. Op verzoek van de heer Joh. Verwijs betreffende gemaakte on kosten voor verbouwing van een gedeelte van zijn bedrijfspand werd, volgens het voorstel na een breedvoerige bespreking en nazien der notulen van 29 juni 1954, af wijzend door de raad beschikt. Krachtens de kleuteronderwijs wet zal de vergoeding voor de kleuterschool bedragen f 651 per lokaal; f 8,50 per leerling. Deze school telt 54 leerlingen. Betreffende de vraag van de heer Stormezand werd medegedeeld dat de brandweerauto eind juni zal arriveren en de gemeente-auto over veertien dagen. Het plaatsen van aftapkranen in de Beatrixstraat zal zo spoedig mogelijk in orde worden gebracht. Wat het bouwen van bejaarden woningen aangaat werd medege deeld dat eerst de goedkeuring moet worden ontvangen van de zes woningen in de Wilhelminastraat. De heer Verwijs wilde graag een speelterrein voor de jeugd. Hier voor kan geen grond onteigend worden, dit geldt alleen voor wo ningbouw. Na breedvoerige bespre king kwam men overeen te trach ten hiervoor een geschikte plaats aan te kopen. Betreffende zijn vraag over het plaatsen van urinoirs werd mede gedeeld dat er een zal komen bij de bushalte. FEUILLETON Met een vriendelijk lachje ging ze weer naar haar tapijt terug en Klaas draaide zich spijtig om en ging het huis binnen. Drommels, wat een aardig kind was dat. En nu had hij gezegd, dat hij de huis knecht was en dat de familie over een dag of wat zou komen. Waar haalde hij in vredesnaam een fa milie vandaan? Enfin, dat was van latere zorg. Hoe kon je zo'n meisje nu één-twee-drie verteUen, dat je wagenbestuurder bij de tram was en dat je via een erfenis van een onbekende oom een villa met een slordige duit geld had gekregen? Was het eigenlijk niet echt roman tisch? In de bibliotheek zocht hij schrijf papier en een enveloppe, om zijn ontslagbrief te schrijven aan de di rectie. Hij schreef eerlijk, dat hij plotseling in het bezit was geko men van een erfenis en dat hij zo doende voor andere plichten was komen te staan, waarom hij dan ook zijn ontslag vroeg. Tevens vroeg hij een getuigschrift. Want zei hij in zich zelve, je kunt nooit weten, waar het goed voor is. De rest van de dag bracht hij door met het opruimen der vertrek ken, waar de inbreker aan het snuffelen was geweest. Het berei den van het middagmaal bezorgde hem enige moeilijkheden, doch ook deze wist hij te overwinnen en het smaakte hem even best als zijn kliekje in zijn kosthuis, 's Avonds zat hij in de bibliotheek te lezen, want hij stelde vooral de boeken schat van zijn oom op hoge prijs. De volgende dag keek hij uit, of hij het aardige dienstmeisje zag, doch Loes was blijkbaar binnens huis aan het werk, want hij sprak haar die dag niet. Als hij geweten had, dat het vrolijke kind reeds een paar maal door de heg had geke ken, of ze de „huisknecht" niet zag, dan was hij vast en zeker wel naar buiten gekomen. Doch gedurende die ogenblikken was hij bezig ge weest in de keuken. Toen hij 's middags in de biblio theek aan het snuffelen was, werd er plotseling gebeld. Dat was voor de eerste maal, sinds hij hier do micilieerde en nieuwsgierig richt te Klaas zijn schreden naar de voordeur om te zien, wie er was. „Misschien een leverancier", dacht Klaas, „voor melk en brood". Tot nu toe had hij zijn inkopen in het dorp gedaan. Maar toen hij de deur opende, zag hij een kleine, ineengedrongen man voor zich, die hem met een vrien delijke grijns aanzag, beleefd zijn bruine gleuf hoed afnam en zei: „Mijn naam is Pluimers. Kan ik u misschien even spreken?" „Jawel", antwoordde Klaas rus tig. „Komt u binnen". Terwijl de man binnenkwam en zijn hoed op de gebeeldhouwde eiken bank legde, kreeg Klaas het idee, dat de man hier meer was ge weest. Hij maakte nu niet bepaald een gunstige indruk op hem, maar dat kon verbeelding zijn. Hij ging zijn bezoeker voor naar de salon en wees hem een stoel aan waarop Pluimers plaats nam. „U zult wel enigszins verwon derd zijn, dat ik u kom bezoeken, doch ik zal u vertellen, hoe dat komt. Ik ben namelijk een vriend geweest van de kortelings overle den oude heer Sweers en ik kwam dikwijls hier bij hem aan huis, be grijpt u?" „O juist", antwoordde Klaas be leefd. „Ik ben de nieuwè eigenaar van dit huis en mijn naam is even eens Sweers. Ik ben namelijk een neef van de overledene. Hij was mijn oud-oom". „Aha", sprak de ander, „dus als ik het goed begrijp, de erfgenaam. Nu, jongeman, dan feliciteer ik u met dit bezit, want „Schoonoord" is een mooi huis. Uw oom woonde hier prachtig. Wij hebben hier ver scheidene avonden samen zitten kaarten, want uw oom was een liefhebber van kaarten en ik, hm, ik moet bekennen, dat ik het ook graag mag doen". „O juist", antwoordde Klaas op afgemeten toon, maar nog steeds niet begrijpende, wat het doel was van het bezoek. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 5