STAD EN PROVINfïF. ZIERIKZEE Verkiezingsvergadering A. R. Wij vestigen nog de aandacht op de hedenavond (vrijdag 8 juni) te houden politieke vergadering van de A.R. te Zierikzee. Als sprekers zullen optreden de minister van Verkeer en Waterstaat mr. J. Al- gera en dr. W. P. Berghuis, opvol ger van dr. J. Schouten als voor zitter van het Centraal Comité van A.R.-kiesverenigingen in Neder land. KERKWERVE Vergadering Gemeenteraad De raad der gemeente Kerkwer- ve komt a.s. zaterdagmorgen in openbare vergadering in het ge meentehuis te Kerkwerve bijeen. Op deze vergadering zal de ge meentebegroting voor het dienst jaar 1956 ter tafel komen. Tevens zal de gemeenterekening voor het jaar 1954 voorlopig worden vastge steld. Verder vermeld de agenda de vaststelling van de begroting voor het jaar 1956 van het Burger lijk Armbestuur alsmede de reke ning van deze instelling over het jaar 1954. Afscheid bij Burgerlijk Armbestuur Woensdagavond, voor de verga dering van het Burgerlijk Armbe stuur van Kerkwerve, nam het be stuur officieel afscheid van de heer H. Hendrikse, die in oktober 1953 zijn funktie als secretaris-ontvan ger van dit bestuur neerlegde. Aan de heer Hendrikse, die gedurende 26 jaren deze funktie in het Bur gerlijk Armbestuur van Kerkwerve heeft vervuld, werd door de voor zitter, burgemeester S. Francke, als waardering voor de vele werkzaam heden die de heer Hendrikse gedu rende deze tijd zo nauwgezet heeft vervuld, een barometer aangeboden HAAMSTEDE Groep middenstanders zag aankomst Luxemburgs Groothertogelijk Paar Een aantal leden van de Midden standsvereniging Haamstede-Burgh maakte dinsdag een reis naar Am sterdam en omstreken. Reeds vroeg werd de reis begonnen en via Den Haag arriveerde de groep op Schip hol, waar men vernam, dat er geen rondleiding en vluchten gedaan werden, wat een tegenvaller was. Deze tegenvaller verkeerde echter in een meevaller, toen bleek, dat e.e.a. niet doorging vanwege de aankomst van de hoge Luxemburg se gasten: groothertogin Charlotte en prins Felix. Vanaf het platform konden de bezoekers uit de West hoek alles uitstekend zien. Vervol gens ging de tocht naar Amster dam, waar een rondvaart door de grachten werd gemaakt, die bij de dames en heren zeer in de smaak viel. Nadat nog wat gewinkeld was werd de terugtocht ondernomen en ging 't op de chocoladefabriek „De Baronie" in Alphen aan de Rijn aan, waar het gezelschap in de can- tine uitstekend ontvangen werd. Nadat de thee gebruikt was, werd het gezelschap door de fabriek rondgeleid, zodat men de vervaar diging van de verschillende pro- dukten kon zien. Bij het afscheid ontvingen de dames allen een doos bonbons. In Rotterdam, dat de vol gende pleisterplaats was, werd ge zamenlijk een warme maaltijd ge bruikt, die alle eer werd aange daan. Voldaan keerde dan ook het gezelschap weer huiswaarts waar de secretaris van de ver., de heer J. v. d. Berge dank zei aan allen, die medegewerkt hadden om deze dag te doen slagen, waarbij hij zich in het bijzonder richtte tot de chauffeur van de R.T.M., de heer R. Mol. Deze reis is weer bijzonder geslaagd, dank zij de goede voor bereiding door het bestuur, dat dan ook met voldoening op deze reis kan terugzien. BRUINISSE Schip voer op berm Het motorschip Piatschipper T. Visser uit Zwijndrecht, geladen met zand kwam bij het invaren van de haven te Bruinisse op de op 50 meter afstand van de havenmond gelegen stenen berm terecht en bleef daar zitten. Natuurlijk ver- oodrzaakt iets dergelijks bij vallend water voor een schip altijd een ge vaarlijke situatie. Schipper A. Ju- melet Iz., kwam echter met zijn motorschip Bru 23 te hulp en hij mocht het genoegen smaken, het schip met zijn sterke motor van de dam af te trekken, zodat één en ander gelukkig zonder verder na deel voor schipper Visser afliep. De landbouwer A. J. Geluk alhier kreeg van één zijner paar den een trap tegen het been, met het gevolg dat hij naar het zieken huis moest worden vervoerd. Bij onderzoek bleek een enkel zwaar gekneusd te zijn en een verpleging van enkele dagen in het ziekenhuis zeker noodzakelijk. Zondagsdienst doktoren Zierikzee Zondag 10 juni: dokter van Hoorn. OOSTERLAND Middenstanders bezochten Rotterdam en Wassenaar Goed weer tijdens fraaie trip Vorige week maakte de Chr. Jongelingsvereniging een trip naar Arnhem en deze week ging de plaatselijke middenstandsvereni ging op reis. Doel van de tocht was Den Haag en omstreken. De trip werd gemaakt met een autocar van de ondernemer van Oeveren. Een vijf en veertigtal leden nam aan de reis deel, o.w de ere-voorzitter burgemeester S. W. A. Laurense. Via Breda werd naar Rotterdam gereden, waar een bezoek werd ge bracht aan de Van Nelle's fabrie ken. In de residentie werd een maaltijd gebruikt en een bezoek gebracht aan Panorama Mesdag. Na een bezoek aan de boulevard te Scheveningen werd Wassenaar be zocht. De ere-voorzitter is afkom stig uit deze plaats, zodat hij uiter aard als gids fungeerde. Tot één der mooiste attrakties behoorde een bezoek aan de dierentuin van Was senaar, waar vooral de fraaie col- lektie vogels aller bewondering kreeg. Vandaar werd de thuisreis aanvaard. Aan 't feit dat de voor zitter, de heer A. Bolle juist jarig was en tevens zijn tienjarige hu welijksdag herdacht, dankten de deelnemers aan de trip nog een traktatie in café „De Blauwe Keet", een geste die zeer op prijs werd gesteld. Vooral mede dank zij het gunstige weer, was het een onver getelijke dag. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Gemert (toez.): B. K. W. Dijkstra, Heusden; te Tietjerk (toez.): Joh. Dijkstra, Westerhaar; te Rauwerd (toez.): vikaris H. E. Vermeulen, Wezep. Bedankt voor Lexmond: J. Spelt, Dinteloord; voor Putten: J. Smit, Groot Ammers. Ger. Kerken (art. 31 K.O.) Aangenomen naar Veenendaal: kand. C. J. Smelik, Groningen. Bedankt vóór Buitenpost, C*at- relsweer-Appingedam, Hoek en Twijzel: kand. C. J. Smelik, Gro ningen. Oud Ger. Kerk OOSTERLAND. Heden (vrijdag)- avond 7.30 uur ds. E. du Marchie van Voorthuijzen uit Leersum. Burgerlijke Stand Zierikzee Geboren. 2 juni: Johanna, d. van Cornélis den Boer en Johanna Olijrhook; 4 juni: Adriaan Gerrit, z. van Jacobus Fluijt en Helena Kloet; 5 juni: Jan Jakob, z. van Gerardus Flikweert en Cornelia de Vlieger. Gehuwd. 6 juni: Bernardus Ni- colaas Ravia, 28 j. en Cornelia Jo hanna Wesdorp, 23 j. Overleden. 3 juni: Hendrik Haze, 77 j., weduwnaar van Maria Geluk; 4 juni: Lena de Vlieger, 47 j., echt genote van Adriaan 'Verwest. PREDIKBEURTEN Zondag 10 juni Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 uur ds v. Roon, 7 uur dhr. H. Bakker; Ver.- gebouw: 10 uur ds v. Royen. Kerk werve: 2.30 uur dhr. Malipaard. Serooskerke: 10 uur ds v. d. Grift. Burgh: 10 uur dhr. Malipaard. Haamstede: 10 uur ds Swaak, 7 uur dhr. Malipaard. Renesse: 10 uur ds v. Liere. Noordwelle: 7 uur ds v. Liere. Eikerzee: 10 en 2.30 uur de Eerw. heer W. H. v. d. Dool uit Rotterdam. Brouwershaven: 7 uur ds. Swaak- Zonnemalre: 10 uur ds v. Wijck (H.D.).Noordgouwe: 10 uur ds Buinink. Dreischor: 3.30 uur ds Huizing (afscheid). Ouwerkerk: 10 uur ds Franke. Nieuwerkerk: 10 uur ds Westerhof. Oosterland: 10 en 6 uur vikaris S.-den Blauwen te Axel. Sirjansland: 10 uur dhr Sijthoff, 6.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur ds v. d. Brink. St. Philips- land: 9.30 en 2.30 uur ds v. Dieren. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 5 uur ds Tiemers- ma. Haamstede: 10 en 5 uur ds Meijer. Renesse: 7.30 uur ds A. J. Radder te Kamperland. Scharen- djjke: 10 en 2.30 uur ds Kamper. Brouwershaven: 11.15 en 3.15 uur ds Schuddebeurs. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds A. J. Radder te Kamperland. Nieuwerkerk: 10 en 5 uur dr Becker. Oosterland: 10 en 3 uur ds J. Firet Sr. te Bergam bacht. Bruinisse 10 en 5 uur kand. G Rang uit Amsterdam. Anna-Ja- cobapolder: 10 en 2.30 uur ds Smit (H.A. en dankzegging). Ingezonden mededeling SPORT KORFBAL S.D.K.B. „Die Gouwe" behaalde grote zege op „Unitas" (6-1) Dat „Die Gouwe" weer op de goede weg is, heeft zij gisteravond bewezen in de wedstrijd tegen „Unitas". Na de overwinning op „Velocitas" werd nu deze ploeg het kind van de rekening. Direkt na de afworp nam Die Gouwe het heft vast in handen tegen een door en kele invallers gehandicapt Unitas. Na tien minuten reeds wist P. Ket ting de korf te vinden (1-0). Onder de voortdurende aanvallen van „D. G", kreeg Unitas het hard te ver duren. De doelpunten konden dan ook niet uitblijven, weer was het P. Ketting die doelpuntte (2-0). Zierikzee hield echter goed vol en het gelukte van der Schee een te- genpuntje te maken (2-1). Toch kon Unitas de bakens niet verzetten en vele met moeite uit de verdediging opgebrachte ballen vonden in het middenvak een roemloos einde. Acht minuten voor rust werd nog het derde doelpunt geboren. Vader hiervan was W. Ketting (3-1). Ook na de rust behield Die Gouwe het veldoverwicht, hoewel niet zo sprekend als voor de thee. Na 9 minuten spelen bracht van de Kasr Steele de stand op 4-1. Dit was ech ter niet de genadeslag voor Uni tas, integendeel, plotseling veerde het op, ging veel feller spelen en slaagde er zelfs in om Die Gouwe in het defensief te dwingen. Nu was het Noordgouwe die keer op keer de bal in het middenvak kwijt raakte. Zoals zo vaak echter vielen ook nu de doelpunten aan de an dere zijde. B. Boot scoorde en bracht de stand voor Die Gouwe op 5-1. Nu was het gedaan met Unitas en met de regel matigheid van een uurwerk rolden de aan vallen op de Zierikzeese veste af. Twee minuten voor 't einde,bracht p. Ketting de stand definitief op 6-1. Een grote maar verdiende zege! Geref. Kerk (Art, 31 K.O.) Brouwershaven: 9.30 en 1.30 uur ds Keizer. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 uur prof. dr. B. J. Oosterhoff uit Apeldoorn. Kerk werve: 10 uur ds v. d. Klis, 6 uur prof. dr. B. J. Oosterhoff. Haam stede: 10 uur leesdienst, 3 uur ds v. d. Klis Geref. Gemeente Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Haamstede: 10.30 en 7.30 uur ds v. Gilst. Nieuwerkerk: 3 uur lees dienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur ds Mallan. St. Éhilipsland: drie maal leesdienst. Oud-Geref. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. St. Philipsland: 3 maal lees dienst. R.K. Kerk Zierikzee: 7.15 uur vroegmis, 10 uur hoogmis, 7 uur lof. Burgh: 9.30 uur H. Mis (garage hotel ,,'t Wapen van Burgh"). Leger des Heils Zierikzee: 10 uur samenkomst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur sa menkomst. MEVO I-BURGH I 2-5 Burgh kwam in de laatste tien minuten van 1-2 op 5-2 MEVO speelde in de aangekon digde opstelling, dus met Kloet in- plaats van de Vries. Burgh telde reserves voor N. Hogenstein en Duson, en verscheen in het veld met: J. L. Kloet d.; P. Quaak en N. Schrier a.; W. P. Kloet Jr., M. Dijk man en J. Boot m.; J. Kenters, C. Bouman, L. W. Bakker, W. Kloet en M. van der Pol v. Scheidsrechter as de heer A. Th; J. Jacobs. Na enig spelverkennen kwam de eerste goede aanval van MEVO, waaruit een schot van Haverhoek over de lat verdween. Aan de an dere zijde schoot Bouman uit een voorzet van van der Pol naast. Er waren 25 minuten gespeeld, toen Nolet op rechts in vrije positie kwam, uitstekend zijn hersens ge bruikte en de bal toespeelde aan de in betere positie staande Haverhoek die laag inschoot (1-0). Burgh zette enige aanvallen op, uit één daar van schoot Bakker tegen de staan- paal. MEVO behield een lichte veldmeerderheid. Een 2e doelpunt van Haverhoek werd afgekeurd wegens afhouden. Even daarna was het wederom raak, rechtsbuiten Kloet centerde naar linksbuiten de Oude, deze speelde naar Haver hoek, die op fraaie wijze de stand op 2-0 bracht. Met deze stand brak de rust aan. In de 2e helft verover den de gasten een lichte veldmeer- dex-heid. Na 6 min. schoot Bakker na een doelworsteling hoog in (2-1). Aan de andere zijde passeerde Ha verhoek op fraaie wijze een twee tal tegenstanders, kwam echter via de derde te vallen en deze kans ging verloren. De Burghaanvallen strandden meerdere malen op bui tenspel. Het wedstrijdtempo lag niet hoog en de MEVO-verdediging kon het steeds wel klaren. 10 mi nuten voor het einde moest MEVO een hoekschop weggeven, Dijkman plaatste deze voor het doel en L. W. Bakker zorgde voor de gelijk maker (2-2). Bij Burgh trok Dijk- Het K.N.M.I. verwacht tot zaterdagavond: Aanhoudend koel Over het algemeen veel bewol king met enkele buien; overwegend matige wind draaiend naar noorde lijke richtingen; aanhoudend koel weer. 9 juni. Zon op 4.23, onder 21.00. Maan op 4.56, onder 21.39. 10 juni. Zon op 4.22, onder 21.01. Maan op 6.08, onder 22.24. 11 juni. Zon op 4.22, onder 21.01. Maan op 7.29; onder 23.00. Nieuwe maan: 8 juni te 22.29. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE: 9 juni 3.26 v.m. 15.52 n.m. 10 juni 4.15 v.m. 16.41 n.m. 11 juni 5.05 v.m. 17.25 n.m. BROUWERSHAVEN: 9 juni 2.48 v.m. 15.17 n.m. 10 juni 3.36 v.m. 16.07 n.m. 11 juni 4.25 v.m. 16.54 n.m. Springtij: 10 en 25 juni. Doodtij: 17 juni Het blijft koel Het centrum, van een uitgestrekt depressiegebied boven west-Europa verplaatste zich van donderdag op vrijdag van Ierland naar de Noord zee. Verschillende randstoringen veroorzaakten op de meeste plaat sen enkele buien, welke hier en daar met onweer gepaard gingen. Koelere lucht, welke rond het de pressiegebied stroomde, drong langs het Alpengebied snel naar het oos ten op, gevolgd door een nog in be tekenis toenemende rug van hoge luchtdruk welke zich over de Britse eilanden naar het oosten uitbreidt. Dit heeft tot gevolg dat boven het Noordzeegebied en onze omgeving de wind' tijdelijk uit noordwest tot noord gaat waaien, zodat er aan de aanvoer van koele lucht nog geen einde komt. man naar voren, toen één der ME VO-verdedigers het al te kalm wil de doen, kwam hem dit duur te staan. Dijkman ontfutselde hem de bal, en doelman v. 't Veer werd kansloos geslagen (2-3). 5 min. voor tijd wist Dijkman met een fraai diagonaal schot de stand op 2-4 te brengen, en minuut voor het eindsignaal kreeg Bakker de bal nog voor doel, lanceerde een hoog hal over de uitlopende doelman en scoorde zijn derde doelpunt (2-5). Zodoende werd het een grote Burgh overwinning, die gezien het spel- beeld lange tijd niet in verhouding tot het spelbeeld was. VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I. Het programma voor zondag 10 juni a.s. luidt: 3e klasse C: RWB-Zierikzee. Nederlaagwedstrijden s.v. MEVO MEVO I-Burgh I 2-5; MEVO II- Burgh II 6-6.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 2