.ZWITSAL Gezo/u/e Babies KIND VERMOORDT HAAGSE HOOFDAGENT MET BIJL Hij wilde naar Nieuw-Guinea Een veertienjarige jongen heeft dinsdagmiddag met een bijl in het politieposthuis in het Haagse Zui derpark een hoofdagent doodge slagen en diens pistool gestolen. Het kind heeft hiervoor kennelijk de bijl van huls meegenomen en ls na zijn gruweldaad met het pistool naar huls gegaan. Voordien was zijn naam aange tekend omdat hij iets had aange geven. Toen de politie thuis kwam vragen of hij iets bijzonders in de omgeving van het politieposthuis in het park had gemerkt, ontving hij de rechercheurs met het pistool van de doodgeslagen agent. De jeugdige dader, volgens zijn moeder een leugenaar en een fan tast, is thuis gearresteerd. Daar bij is het hem bijna gelukt de hoofdinspecteur A. van 't Eind en de rechercheur J. Modderman neer te schieten. De jongen heeft nog verteld on langs in de binnenstad met een hem onbekende man te hebben staan praten, die hij verteld had dat hij naar Nieuw-Guinea wilde gaan. De man zou toen gezegd heb- Operatie langs Algerijnse grens Franse troepen zijn een groot scheepse actie begonnen in een 30 km lange strook langs de Algerijns- Marokkaanse grens ten westen van Tlemcen. Franse troepen, die gelegerd zijn in het kort geleden zelfstandig ge worden Marokko, nemen aan de operatie deel. Volgens Franse leger- kringen krijgen de Algerijnse op standelingen via het bergachtige grensgebied versterkingen uit Ma rokko. Duitse kunstmatige aardsatelliet Duitsland is in staat een kunst matige aardsatelliet te lanceren met een middellijn van 10 a 12 me ter en een gewicht van 500 kilo, waarvan de bouw en het oplaten slechts 20 miljoen mark zouden kosten. Dit heeft ir. Rudolf Nebel. uitvinder van de V-2 in de laatste oorlog, tegenover een correspon dent van A.F.P. verklaard. Zijn satelliet wordt tien keer zo groot en zo, zwaar als die de Ame rikanen en Russen van plan zijn op te laten. Nebel zei dat hij bij de constructie gebruik zal maken van een speciaal synthetisch produkt, waarvan de chemische formule ge heim wordt gehouden. Te Buenos Aires verschijnen de dagbladen hebben foto's gepu bliceerd van een reusachtige „vlie gende sigaar", die een ambtenaar en een politieman dertien april jl. zouden hebben waargenomen bo ven de Argentijnse provincie Salta. Het voorwerp werd waargenomen op ruim driehonderd meter hoogte. Het bewoog zich toen met zeer grote snelheid door de lucht, waar bij het een zilverachtig spoor na liet, terwijl het zelf ook door zil verachtige stralen omgeven scheen. ben, dat hij dan een revolver en een geweer moest meenemen. De knaap had het plan opgevat de re volver in het posthuis te bemach tigen en het geweer te stelen uit een wapenwinkel aan de Denne- weg. De jongen staat als moeilijk handelbaar bekend. Hij spijbelde veel en heeft het reeds op tal van scholen geprobeerd. De begrafenis van de vermoorde hoofdagent Het stoffelijk overschot van de hoofdagent van de Haagse politie, de heer van Ax, zal op vrijdag 8 juni om kwart voor twee op het kerkhof „Nieuw Eyk en Duijnen" ter aarde worden besteld. Op ver zoek van de familie zal de ter aardebestelling niet met korpseer geschieden. Ingezonden mededeling £Vo/i uitblazen met een HALFZWARE VAN NELLE CAESAR HEEFT HONDENZIEKTE De rashond Caesar, waar voor een Amerikaan vorig jaar tevergeefs 1500 dollar bood aan de heer J. Smit te Driebergen, is ernstig ziek. Het dier heeft een vorm van hondenziekte gekregen, die door de dierenarts Hard- pat" genoemd wordt. Meest al sterven honden er spoedig aan, maar hoewel Caesar er nog lang niet boven op is heeft hij opnieuw voor een verrassing gezorgd door te gen de verwachting van de dierenarts in, de koortscrisis te overleven. Zelfs is er hoop op volledig herstel. Dat er nu stellig geen Amerikaans aanbod zal komen, dat \n de duizenden loopt, is voor de heer Smit bijzaak. „Vriend schap, hetzij van mens of dier, is nu eenmaal iets, dat je niet in dollars of guldens kunt uitdrukken. De meeste mensen zeggen tegen me: dat kost je een kapitaal. Maar ik zeg: gelukkig, het kost me geen vriendaldus de heer Smit. Sporen van Phoenicisclie stad gevonden De Syrische dienst voor oudheden heeft nabij de havenstad Tartus sporen gevonden van een stad, die zeer waarschijnlijk de oude Phoe- nicische stad Semira is. Men was op een platte heuvel van twaalf meter hoogte en een breedte van 300 meter, gelegen drie km. landinwaarts op de rechter oever van de rivier de Abrasje, op gravingen begonnen, omdat de si tuatie overeenkwam met de gege vens, die in talrijke oude documen ten over Semira stonden vermeld. Eerst werden sporen ontdekt uit de periode van de Romeinse bezet ting. Vervolgens trof men over blijfselen uit de Hellenistische tijd aan en tenslotte deed men op vier meter diepte vondsten uit het bron zen tijdperk (1550-1200 v. Chr.). De voorwerpen uit deze periode be vinden zich in zeer goede staat. GEMEENTERAAD OUWERKERK In het weileropbouwplan werden geen verdere wijzigingen aangebracht Binnenring wordt opnieuw beplant Vorige week kwam de raad in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. Romeijn. Door een commissie, ingesteld door de Vereniging van burgemees ters en secretarissen, is een ont werp gemaakt voor een nieuwe po litieverordening, algemene bepa lingen bevattende. Voor zover plaatselijke toestanden daartoe aanleiding geven, dienen deze be palingen aangevuld en gewijzigd te worden. Het stembureau voor de a.s. ver kiezingen is door b. en w. als volgt samengesteld: burgemeester Ro meijn, voorzitter; de heren J. L. Kuijper en A. Hage, leden. Plaats vervanger voor de voorzitter: de loko-burgemeester. Plaatsvervan gers voor de leden (in volgorde): de heren J. van Klinken en J. J. Smits. De kasgeldlening (groot f 400.000) loopt 15 juni a.s. af. De N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten is be reid deze kasgeldlening voor één maand te verlengen tegen een rente van 1% per jaar. Het is de bank onmogelijk - gezien de krappe kas geld-positie op de geldmarkt - een aanbieding voor langere tijd te doen. Ook is het thans niet moge lijk geld te verkrijgen voor een geldlening, om de vlottende schuld te consolideren. Het voorstel van b. en w. om de aanbieding van dè Bank voor Nederlandse Gemeenten te aanvaarden, wordt goedgekeurd. Aankoop grond Bij raadsbesluit van 13 april '55 is aangekocht de grond van de heer „Bond van veefokkers op Schouwen-Duiveland" werd opgericht Eerste taak: organiseren Fok veedag 1956 Op een dezer dagen gehouden al gemene vergadering van veehou ders kwam de oprichting tot stand van de „Bond van veefokkers op Schouwen-Duiveland"In het be stuur hebben zitting de volgende heren: A. Hanse; A. Meerdink, L. M. Moermond, E. Verburg, J. der Weduwen, H. A. v. d. Werf. Het ontstaan van deze organisa tie is vanzelfsprekend het gevolg van de gunstige ontwikkeling, die er in de laatste jaren in de vee houderij is opgetreden. Deze ontwikkeling kenmerkt zich vooral door twee factoren: ie. een vrij gunstige tendens in de export van het vee; 2e. een steeds grotere vraag naar stamboek- en stamboekwaardi ge dieren. Ook hier is het ene het gevolg van het andere, zodat men deze gang van zaken ook in een speci fiek landbouw-minded gebied als ons eiland kan verklaren. Het is genoeg bekend, dat de ex port voor ons land van grote be tekenis is. Nu de gehele Nederland se rundveestapel t.b.c.-vrij is en men met de abortus-bestrijding is begonnen, mag men aannemen dat vooral ook de afzet van ons vee naar het buitenland in de toekomst een vrij stabiele mogelijkheid zal bieden. Met de jaarlijkse aanvul ling van jong fokmateriaal in eigen land en de bovengenoemde export mogelijkheden is in de vraag naar goede fokdieren in de komende ja ren geen daling te verwachten. Het is dan ook zeer toe te jui chen, dat men ook op Schouwen- Duiveland wil komen tot een or ganisatie, die de belangen der vee houderij behartigt, waardoor en waarmee een opvoering van de produktie en kwalitatieve verbete ring van de fokdieren mogelijk zal blijken te zijn. Uiteindelijk kan dan ook Schouwen-Duiveland een ge bied worden, waar exporteurs en handelaren het door hun vereiste rundvee kunnen vinden. Het eerste werkterrein van de nieuwe bond van veefokkers ligt in de organisatie van de Fokveedag 1956, welke waar schijnlijk in september a.s. te Zierikzee zal worden gehouden. Zeer zeker zal op deze tentoon stelling weer de beste klasse van het op ons eiland aanwe zige rundvee verschijnen. Voor iedere veehouder kan een fokveedag zeer nuttig zijn. Men ziet hierop zowel de gebreken, als de mogelijkheden in de veefokkerij. Het bestuur van de nieuwe bond geeft dan ook uitdrukking aan de wens, dat veehouders hun goede dieren zullen willen laten registre ren voor de fokveedag. Zeer waar schijnlijk zullen hiervoor alleen die veehouders in aanmerking komen, die zich hebben aangesloten of wil len aansluiten bij de bond. De aan het lidmaatschap verbonden con tributie is bepaald op f 5. Ook niet- veehouders kunnen de bond steu nen door toe te treden als donateur, voor minimaal f 2,50 per jaar. De secretaris van de bond, de heer H. A. v. d. Werf (Kerkplein 220 Oos- terland) is gaarne bereid nieuwe leden in te schrijven en verder alle gewenste inlichtingen te verschaf fen. Reusachtige stofwolk Boven een gebied van twee- en-een-half miljoen vierkan te kilometer in het midden oosten hangt op 2.5 km. hoogte een reusachtige stof wolk, waardoor het zicht sterk wordt beperkt. Volgens een weerkundige van het Britse ministerie van Lucht vaart te Bahrein is het ver schijnsel het gevolg.van een droge winter in Irak en de krachtige wind, die de laatste tijd in dit gebied waait. De wolk strekt zich uit van Bagdad naar de kust van Oman in het zuiden en van de omgeving van Karatsji in westelijke richting over Ara- bië. NIEUWERKERK Gebedsstonde Aan de vooravond van de ver kiezingen, dinsdag 12 juni a.s. zal D.V. in het gebouw van de Ger. kerk a.d. Stationsstraat een gebeds stonde gehouden worden. Voorgan ger: dr. J. H. Becker. de Later voor f 1.462,50, vermeer dert met een Vergoeding van f 320,25 voor de mestputomheining met fun dering en een vergoeding van f 150 voor de septic-tank. G.S. maakten destijds tegen deze aankoop be zwaar. Het perceel bevat til. mede een door de Dienst Herverkaveling te saneren woning. Verder hebben zij bezwaar tegen de vergoeding 'voor de septic-tank. De Dienst Her verkaveling deelt mede, dat zij het geen bezwaar acht indien het ge hele perceel van de heer de Later wordt aangekocht. B. en w. stellen daarom voor, deze grond aan te kopen tegen bovengenoemde ver goedingen, met uitzondering van de vergoeding voor de septic-tank. Bij raadsbesluit van 27 mei '55 zijn van de heren M. Slager aan gekocht de percelen E 286 en 315, gezamelijk groot 1130 m2, voor f 1.413,Abusievelijk is bij dit be sluit verzuimd aan de heer Slager een vergoeding voor inkomen- schade toe te kennen van f 322, B. en w. stellen voor deze vergoe ding alsnog toe te kennen. Met de heer M. A. Kwaak te Hel mond is overeenstemming bereikt over de aankoop van perceel E groot 4980 m2, voor de prijs van f 2.241,Daar deze prijs overeen komt met de taxatie van de Cen trale commissie voor onteigenings vergoedingen, stellen b. en w. voor tot aankoop over te gaan, waartoe besloten wordt. De raad gaat vervolgens akkoord met de vaststelling van diverse pensioensgrondslagen. De Beatrlxschool Door de Commissie van beheer voor de Beatrixschool is een nieuwe gemeenschappelijke regeling ont worpen, welke in hoofdzaak en in opzet grotendeels overeenkomt met de oude regeling. Echter maken b. en w. bezwaar tegen art. 17 van het ontwerp, omdat destijds bij het samenstellen der oude regeling is overeengekomen dat alle vervoers kosten als exploitatiekosten zouden worden beschouwd. Volgens de nieuwe regeling zou Ouwerkerk nl. zijn partiële bijdrage moeten leve ren in de vervoerskosten der leer lingen uit andere gemeenten, ter wijl in het gunstigste geval ook nog het vervoer van eigen leerlingen geheel ten laste van de gemeente komt. B. en w. stellen daarom voor de redaktie van art. 17 niet te aan vaarden, tenzij deugdelijke garan ties worden gegeven dat de ver voerskosten van de leerlingen uit Ouwerkerk geheel in de exploita tiekosten worden opgenomen. Het wederopbouwplan Aangezien tegen het ter inzage gelegde gewijzigde wederopbouw plan geen bezwaren zijn ingebracht stellen b. en w. voor dit plan on gewijzigd vast te stellen. Weth. Kuijper geeft hierbij nog een uit eenzetting van de „Molen"~kwestie. Door mutaties in de bewoning dienen bij raadsbesluit te worden verhuurd de woning Zweedsestraat 12 aan R. Strijker voor f 6,40 per week en de woning Ring 20 aan J. L. van Oeveren voor f 6,30 per week. Dit ontmoet geen bezwaar. Een ingekomen schrijven van de gemeente Enschedé wordt onder dank geaccepteerd. Op 23 augustus a.s. zal de raad van Enschedé naar Ouwerkerk komen. De voorzitter geeft een uiteen zetting over de beplanting. (In antwoord op een desbetreffen de vraag van de heer J. L. Kuijper antwoordt wethouder Kuijper dat de binnenring naar de buitenring zal worden geplant. De binnenring zal van nieuwe aanplant worden voorzien. De heer van Klinken merkt in dit verband op: „Er zal een heel kapitaal mee gemoeid zijn en er gaat heel wat verloren", waarop weth. Kuijper antwoordt: „Het materiaal is te laat afgezon den en in voorraad inplanten moet ook stuk voor stuk gebeuren' De grondverkoop voor de wo ning van de heer Gunter ontmoet geen bezwaar. Na toelichting van de sekretaris gaat de raad ver volgens akkoord metj de begro tingswijziging, alsmede met de in terim-regeling ziektekosten. Er zal f 10 beschikbaar worden gesteld als premie voor de rund veekeuringen. In antwoord op een desbetreffende vraag van de heer J. L. Kuijper deelt weth. Kuijper mede dat de boom op het Groen tje verkeerstechnisch is geplaatst. De voorzitter zegt dat deze kwestie in het najaar met de A.N.W.B. na der zal worden bekeken. In antwoord op een vraag van de heer J. L. Kuijper merkt de secretaris op dat de begroting 1955 zo mogelijk voor 1 juli klaar zal komen. In antwoord op een vraag van de heer J. L. Kuijper zegt de voor zitter dat er op de kapitaalsdienst een post staat van plm. f 30.000 voor geschenken. Er zijn twee ge vallen van landbouwschuren in de bebouwde kom. In b. en w. is er reeds over gesproken de schuur van de heer Hage weg te krijgen. De heer Hage zal gevraagd wor den een aanbod te doen. In ver band met een vraag van de heer Hage naar het functioneren van de riolering, zegt de voorzitter dat er te weinig spoeling is bij een put op het hoogste gedeelte van het dorp. Wethouder Kuijper ver zekert de heer Smits, dat de be strating bij de heer de Oude in orde zal worden gemaakt. Gevelsteen in de straat bij de kerk zal worden verwijderd. Mid dels de politieverordening kan de straat worden opengebroken en door vakmensen opnieuw gelegd. Inzake de gang van zaken met) fairbank is een brief geschreven aan de fairbankvereniging. Gevraagd zal worden naar een grotere openbare kraan. Met de Wederopbouw zal gesproken wor den over het verven van de wo ning van de heer Berrevoets. De heer Raasdonk vestigt de aan dacht op de desolate toestand waarin de geschenkboot verkeert. De heer de Boer zal in de ver gadering van b. en w. komen in- eake het sportveld. Panagro heeft toegezegd een gootsteen in een dei- huizen te vervangen. Kunsten en Wetenschappen Geen leven op Venus? Deskundigen van de Amerikaan se marine hebben van de planeet Venus radiogolven opgevangen waaruit op te maken valt, dat de temperatuur van de wolkenlaag om de planeet circa 220 graden Fahrenheit is, acht graden hoger dan het kookpunt van water op zeeniveau. Volgens deze deskundigen bete kent dit waarschijnlijk dat de tem peratuur aan de oppervlakte van Venus nog hoger is, waardoor dus leven zoals wij dat op aarde ken nen, onmogelijk is. KERKNIEUWS Nederlandse Zondagsschool vereniging negentig jaar Ruim 1500 leidsters en leiders van Zondagsscholen uit het gehele land zijn gisteren bijeengekomen in de ronde Lutherse kerk te Am sterdam om het 90-jarig bestaan van de Nederlandse Zondagsschool vereniging N.Z.V. te vieren. Kwamen op de dertiende jaar vergadering van de N.Z.V. 135 le den .thans kunnen we enige hon derden leiders en leidsters op onze 90ste jaarvergadering welkom he ten", zo zei de N.Z.V>voorzitter ds. J. W. van Kooten uit Amsterdam, die in de ochtend de jubileumrede uitsprak met als onderwerp de tekst uit Psalm 78 „Hetgeen onze vaderen ons verteld hebben, dat willen wij voor hun kinderen niet verhelen". De Russische Orthodoxe kerk en het communisme Metropoliet Nikolai, hoofd van een delegatie van kerkelijke lei ders uit de Sow jet-Unie, heeft dinsdag op een persconferentie te Greenwich in de Amerikaanse staat Connecticut verklaard, dat de Russische orthodoxe kerk het com munistische materialisme openlijk in de Sowjet-Unie veroordeelt. Op een vraag wat de kerk doet om het communisme te bestrijden, antwoordde de metropoliet: „De communistische partij houdt zich met haar zaken bezig en wij met de onze. Zo is er geen conflict". Ingezonden mededeling Uitsluitend bij Apothekers en Drogisten MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 5 juni. Aanvoer 3506 stuks vee (weektotaal 5319), t.w.: 375 vette koeien en ossen, 768 stuks gebruiksvee, 180 vette kalveren, 208 graskalveren, 91 var kens, 145 biggen, 121 paarden, 6 veulens, 134 schapen en lammeren, 33 bokken en geiten. Prijzen per kg: vette koeien en ossen f 3,30-3,70, f 2,90-3,20, f 2,80- 2,90, vette kalveren f 2,70-2,80, f 2,50-2,60, f 2,20-2,40, slachtpaar- den f 2,50-2,30-2,10; prijzen per stuk: graskalveren f 500-400-300, nuchtere kalveren f 70-60-50, big gen f 65-55-50, schapen f 130-115- 100, kalf- en melkkoeien f 1200- 1-750, vare koeien f 900-775-650, vaarzen f 900-750-600, pinken f 625- 500-400. SPORT KORFBAL Het Z.K.B.-twaalftal samengesteld Voor de zaterdagmiddag a.s. in het sportpark „Bannink" te Zierik zee te spelen wedstrijd tegen het S.D.K.B-twaalftal is het twaalftal van de Z.K.B. als volgt samenge steld. Aanval: de dames M. de Voogd (Swift) en Klap-Drijgers (De Poel) en de heren P. Eiff en F. Schreuders (Swift). Midden: de da mes Dekker-Quellery (Luctor) en Heyens-Kole (Togo) en de heren J. van Dalen (Togo) en A. Schuit (Vitesse). Verdediging: de dames T. van Dalen en van Bergen-Steketee (Swift) en de heren A. Goedbloed en J. Maljers (Swift). Reserves: de dames Kosten (Togo) en v. d. Zande (V.I.O.S.) en de heren Pieters (Scampolo) en. van Houte (V.I.O.S.). DE BROEDERSCHAP VAN DE BRONZEN DRAAK 75. Angelo lacht spottend om de van woede snuivende jonker. „Wel, waarde vriend", roept hij Tobias achterna, als deze zijn schonkig ros heeft omgewend om naar Balthazar te rijden, „gij moogt eerst wel aan een goede lans zien te komen of wilt gij ons wellicht met uw wijsvinger uit het zadel lichten?" - „Messire, sta mij toe een korte tijd uw voortreffelijke lans te voeren, opdat ik deze belediging op uw tegenstanders wreken kan." Een ogenblik aarzelt prins Balthazar en met gefronste wenkbrauwen monstert hij de potsierlijke gestalte op het schamele, magere paard. Dan biedt hij zwijgend Tobias zijn lans aan, met een bitter lachje om zijn mond. Met een zwierig gebaar zet jonker Tobias de oude kuiphelm op, grijpt de lans en stelt zich op terzijde van het houten tussenschot. Op een wenk van prins Angelo komt een dei- ridders van de Bronzen Draak naar voren om de uitdaging te be antwoorden. Opnieuw schallen de bazuinen het aanvalssignaal en in volle ren stuiven de kampvechters op elkander toe.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 6