Setter S( Een wagenbestuurder erft een villa Beheerders van Haamsteedse kampeerter reinen moeten exploitatievergunning hebben Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 5 JUNI 1936 No. 17962 Plannen voor nieuwe muziektent Burghseweg en Weststraat krijgen betere verlichting Vorige week kwam de gemeente raad onder voorzitterschap van burgemeester Jhr. R. J. H. Q. Röeil in openbare vergadering bijeen. Na opening van de vergadering herdacht de voorzitter het over lijden van wethouder T. L. Jonker. Het algemeen belang stond bij wet houder Jonker steeds voor; on danks 2ijn vele andere werkzaam heden gaf hij zich steeds geheel in het belang der gemeente. Steeds stond hij klaar in het belang van de gemeente; niets was hem hier voor te veel. Wethouder Jonker was wars van alle politieke- en kerke lijke drijverijen; alleen het ge meentebelang stond bij hem op de voorgrond. Spreker hoopte dat de familie Jonker kracht moge ver krijgen dit grote verlies te dragen. Staande hoorde de raad deze korte herdenking aan, waarna nog een minuut stilte in acht werd ge nomen. Op daartoe ingekomen verzoek besloot de raad op voorstel van b. en w., de raadszaal in gebruik af te staan aan de rijkspolitie, voor het houden van theoretische lessen. Aan de commissie Schoolsport dag 1956 werd een bijdrage ver leend van f 0,75 per aan deze schoolsportdag deelnemende leer ling uit deze gemeente van de la gere scholen, onder voorwaarde dat na afloop een afrekening van deze dag wordt overgelegd. Aan de Stichting Vacantieverblij- ven lagere schooljeugd, zal alsnog een verhoogde bijdrage worden verleend voor leerlingen uit deze gemeente die aan deze vacantie- verblijven hebben deelgenomen. In verband met de aansluiting van de nieuwe provinciale weg Se- rooskerke-Haamstede, aan de Hoge Zoom alhier, nabij het hotel van de R.T.M., werd besloten aan de pro vincie Zeeland een strookje grond te verkopen van het terrein rond de begraafplaats, ter grootte van 104 m2, tegen een prijs van f 1, Een door b. en w. aangeboden wijziging van de verordening tot heffing van haven-, kaai- en lig gelden werd z.h.st. vastgesteld. Eveneens werd z.h.st. vastgesteld een door b. en w. aangeboden wij ziging van de kampeerverordening. De voorzitter deelde mede dat be heerders van kampeerterreinen in het vervolg in het bezit moeten zijn van een door b. en w. afgegeven ex ploitatievergunning. De kampeer terreinen zullen aan bepaalde eisen moeten voldoen, terwijl alleen door de exploitant mogen worden toe gelaten kampeerders die in het be zit zijn van een door de Nederl. Kampeerkaartencentrale afgegeven kampeerkaart of kampeerpaspoort. De straatverlichting Hierna kwam in behandeling een door de P.Z.E.M. op verzoek van b. en w. uitgewerkt voorstel tot betere straatverlichting Burghse weg en Weststraat. Thans bevin den zich vanaf de hoek Ring-West- straat tot aan de grens van Burgh slechts acht straatlantaarns, elk met een sterkte van 100 watt. Voor gesteld wordt door de P.Z.E.M. twintig lampen met elk een H.P.L. lamp van 80 watt en masten van 7 meter hooogte. B. en w. menen dat dit plan iets te royaal is op gezet, zodat voorgesteld werd met dit aantal van twintig lampen ook de Noordstraat met drie lampen (tussen te plaatsen) te verbeteren. De kosten zullen bedragen f 8735, terwijl jaarlijks f 1263 wegens meerdere afname van stroom ver schuldigd zal zijn. Met de uitko mende straatlantaarns zouden b. en w. enkele wegen buiten de kom een betere straatverlichting willen geven. De raad kan zich geheel met het plan van b. en w. verenigen. Een nieuwe muziektent Vervolgens kwam in behandeling een voorstel van b. en w. tot ver vanging van de bestaande oude mu ziektent door een nieuwe, hetzij een verplaatsbare of een vaste tent. De voorzitter meende dat een ver plaatsbare tent in de wintermaan den zou kunnen worden opgebor gen. Een vaste tent werkt in het algemeen niet erg verfraaiend. De heer Slager merkte op dat bij con- coersen of festivals in deze ge meente een verplaatsbare tent ge makkelijk zou zijn. De heer A. van Nieuwenhuize meende dat de on derhoudskosten van een uitneem- bare en verplaatsbare tent veel ho ger zullen liggen dan van een vaste gemetselde tent. De heer van Wa- veren vroeg naar het verschil in aanschaffingskosten. »De voorzitter zegde toe dit nader te zullen onder zoeken. De voorzitter deelde mede dat van de Maatschappij Hypothecair Cre- diet in Nederland nog een bedrag van f 1.836,57 is ontvangen voor herbestrating van de Bad- en Strandweg. Het is de bedoeling van b. en w. a.s. najaar de Badweg te herbestraten en eveneens de zich in de Strandweg bevindende putten. N.a.v. een van de P.Z.E.M. ont vangen rapport werd besloten tot het aanbrengen van een ontsto- ringscondensator bij de torenklok. Betreffende de gehouden aanbe steding voor de bouw van 12 wo ningwetwoningen, deelde de voor zitter mede, dat bericht is ontvan gen van Wederopbouw dat dit werk niet gegund mag worden omdat de inschrijvingssom te hoog ligt. De voorzitter deelde mede dat de werkzaamheden in de haven Burgh- sluis (het maken van een nieuwe loswal ter lengte van 120 meter, met stalen damwand aan de west- wal), zeer goed vorderen. Op voor stel van b. en w. werd tevens be sloten in de haven een aantal meer palen te doen slaan om daaraan binnenkort een aanlegplaats voor jachten te maken. De voorzitter zei dank voor de bloemenhulde op 28 april jl., ter gelegenheid van de aan hem ver leende koninklijke onderscheiding. De heer Goudzwaard hoopte dat de voorzitter deze onderscheiding vele jaren zal mogen dragen. De rondvraag De heer J. D. van Nieuwenhuize bepleit aankoop vuilnisemmers en meubilering kleuterschool via de plaatselijke handel. De voorzitter meende dat dit zonder prijsverho ging voor de gemeente niet moge lijk is. De heer A. van Nieuwenhuize in formeerde naar parkeergelegenheid voor auto's te Westenschouwen en bij de vuurtoren. De voorzitter zei dat reeds een en ander in studie is en hierover advies zal worden ge vraagd van de A.N.W.B. Ook infor meert de heer A. van Nieuwen huize naar de bestrating in de Weststraat. Het afgelopen najaar gemaakte straatwerk ter plaatse vertoont reeds vele gebreken, welke nodig dienen te worden hersteld. De heer Slager merkte op dat als gevolg van de afsluiting voor auto's van de Moolweg en de duin rand, thans meer auto's komen door Vertonsweg en Bredeweg. Nabij de duinen is een zanderig gedeelte; hij adviseerde hiervoor grind te vra gen aan de Grondmij. uit de wegen in het verkavelingsgebied. De voor zitter zegde zulks toe. NYLONS KUNST Toevoegingen aan de Rembrandt- tentoonstelling Aan de Rembrandttentoonstel- ling in het Rijksmuseum te Am sterdam zijn thans alsnog toege voegd twee schilderijen afkomstig uit de Staatliche van west-Berlijn. Het zijn „Jezus en de Samaritaanse vrouw" uit 1655 en „Jacob's worste ling met de Engel" ontstaan om streeks 1659. Aan de verzameling Rembrandt- tekeningen, thans tentoongesteld in het museum Boymans te Rotter dam, zijn voorts toegevoegd vijf te keningen eveneens afkomstig uit west-Berlijnse musea, o.a. „De op richting van het kruis" en „Het laatste avondmaal" naar Leonardo da Vinei. Ingezonden mededeling. passend en verrassend elegant maten verkrijgbaar bij: T WOLHUIS HANSMA Havenpark 11 - Telefoon 201 - Zierikzee LAGERE TECHNISCHE SCHOOL ZIERIKZEE De werkgelegenheid in de richting „verf" blijft zeer gunstig Overheid en industrie heeft schilders nodig (Slot). Bij Rijk en gemeenten en P.T.T. Nederlandse spoorwegen enz. zijn er functies als schilder, voorman schilder, chefschilder, opzichter,, hoofdopzichter, inspecteur hoofdinspecteur schilderwerken enzovoorts. De leerling kan ook glassnijder, glasslijper, glas-etser, glasverzil- veraar, behanger enz. worden. Hij kan ook de nijverheidsakte schilderen halen en daarmede in vele bedrijven een leidende positie krijgen, of bij het nijverheidsonder wijs leraar schilderen worden. Natuurlijk zijn er in een industri aliserend land ook verfdeskundi- gen nodig in de industrie. Bijv. scheepsschilders, meubelschilders, autospuiters, carosserieschilders, lakkers en biezers, en schilders, chefschilders e.d. in de schilders werkplaatsen van talrijke takken van de metaalindustrie. De Nederlandse verfindustrie neemt als exporterend bedrijf steeds meer in belangrijkheid toe en is een eigen leerlingopleiding begonnen, welke aansluit op de schilderafdeling van de technische school. In de verfindustrie kunnen ook leerlingen worden geplaatst als verfmenger, verfmaler, lakstoker, kleurenmenger, adviseur en demon strant schilder op het verftechnisch laboratorium enz. Tenslotte vermelden wij, dat leerlingenmet meer dan normale artistieke en tekenaanleg ook eta leur werden en naar etaleurs- of kunstnijverheidsscholen gingen, na dat zij de schildersafdeling van de technische school hadden bezocht. Over het algemeen moet voor deze laatste groep leerlingen abso luut een grotere begaafdheid aan wezig zijn, omdat in deze omgeving niet de studiemogelijkheden aanwe zig zijn, zoals die door de grote ste den geboden worden. Echter blijkt uit de bovenstaande functies wel, dat er vele mogelijk heden zijn voor jongelui, die voe len voor een vrij beroep, waarin het systeem van de werker aan de machine en de lopende band niet voorkomt. Er is een groep leerlingen, die door aanleg en eigenschappen meer geschikt is voor de richting „Verf" dan voor de richtingen „Hout" of „Metaal". De opleiding aan de technische school te Zierikzee is ook voor de schilders zeer goed en wordt door deskundigen zeer gewaardeerd. Het grote aantal woningen, dat jaarlijks in Nederland wordt ge bouwd, maakt dat de werkgelegen heid in de richting „Verf" zeer gun stig zal blijven. De arbeidsvoor waarden en de sociale voorzienin gen zijn gunstig en de mogelijkhe den zijn voor leerlingen, die al werkende en verdienende verder willen komen, zeer goed. Wij kunnen ons dan ook voorstel len, dat de opmerking: „Schilder - een vrij en zelfstandig beroep!" jongelui er toe zal brengen, eens nadere inlichtingen in te winnen aan de technische school te Zie rikzee of aan een beroepskeuze bureau in deze omgeving. Wij wensen in ieder geval de jongelui, die binnenkort voor een belangrijke beslissing staan, veel succes bij de keuze van hun be roep, onverschillig welk beroep zij dan ook mogen kiezen. Wij hopen, dat zij de ware ar beidsvreugde zullen leren kennen, die de mens gelukkig kan maken. J. HOEKSTRA, Leraar Schilderen Technische School Zierikzee. Merel ondergronds De lader van afdeling K-l op de 548 meter verdieping van de Staatsmijn Maurits deed een niet alledaagse ont dekking. Terwijl hij een mijnwagen met kolen begon te vullen, zag hij plotseling iets bewegen op de bodem van de wagen. Het bleek een merel te zijn. De man zette de laadkast ijlings stop, ving het vogeltje en gaf het een plaatsje in een papieren zak. Nadat het daaruit ontsnapt was en weer was terugge vonden tegen de wand van de 8e zuid steengang west, werd de merel in een lege stof masker doos naar boven getransporteerd, waar hij de vrijheid herkreeg. Te Tokio is officieel bekend gemaakt, dat het 5.000 ton metende Japanse vrachtschip „Mizuho Ma- ru" maandag „in hoge mate radio actief" uit Nieuw-Caledonië, in de Stille Zuidzee, in Japan is terug gekeerd. Door deze mededeling zijn de geruchten over een „geheime Amerikaanse atoomontploffing in de Stille Oceaan weer versterkt. GEMEENTERAAD NOORDWELLE Watergang achter dorpskom in herverkavelings- verband wordt niet gewijzigd De sloping van het Groothuis Onder voorzitterschap van loco burgemeester A. P. Akkerdaas ver gaderde de gemeenteraad. In zijn openingstoespraak bracht de voor zitter de dank over van het N.O.- polder-adoptiecomité voor de pret tige ontvangst te Noordwelle. Een ingekomen verslag van de vleeskeuringsdienst werd door de heer M. L. J. Fokker nader toe gelicht. Van de zijde der Herverkaveling was bericht ontvangen dat de wa tergang, achter de dorpskom, in herverkavelingsverband niet zal ge wijzigd worden. Het bericht was een reaktie op een schrijven van b. en w. i.v.m. op een vorige raads vergadering gestelde vraag. N.a.v. een opmerking van de heer Vier gever, meende de voorzitter dat er wel sprake van is geweest bedoelde watergang - althans het gedeelte langs de Stoofweg - te behouden met het oog op de behoefte aan bluswater. De heer Hendrikse be treurde de gang van zaken, daar z.i. de watergang direct heeft te maken met het ontwateringsplan van de Dienst Herverkaveling. Hij achtte dit dan ook een zaak voor deze instantie. Het bodempeil ligt zoveel dieper dat alleen bij hoge waterstand afvoer kan geschieden, hetgeen leidt tot een ongewenste toestand. Spr. drong er op aan nog maals besprekingen met de Herver kaveling te voeren, op korte ter mijn. Weth. Fokker was niet op de hoogte van het argument van het bodempeil. Hij merkte op dat bin nenkort gepoogd zal worden met de Herverkaveling tot een oplossing te komen. De heer P. G. Boot meende dat het oppervlaktewater wel weg kan, zodat hij de affaire ziet als een gemeentelijke aangelegenheid. Onder de ingekomen stukken be vonden zich enkele door G.S. goed gekeurde raadsbesluiten. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Afdeling U.V.V. op de Paardenmarkt Evenals vorig jaar zal de afde ling U.V.V. weer vertegenwoordigd zijn op de jaarlijkse Paardenmarkt, die woensdag a.s. wordt gehouden. De U.V.V. zal op deze markt een stand inrichten, waarin blokjes kaas worden verkocht voor het be- jaardenwerk, terwijl tevens loten van de Zierikzeese Paardenloterij te verkrijgen zullen zijn. Gaarne wekken wij het publiek op het U. V.V.-tentje te bezoeken, opdat des te beter in de toekomst het bejaar- denwerk ten uitvoer kan worden gelegd. Ver. van onderwijzers en onderwijzeressen Dezer dagen vergaderde (voor de 95e maal) de Vereniging van on derwijzers en onderwijzeressen op Schouwen-Duiveland, ditmaal te Renesse in hotel Prummel. De huis houdelijke vergadering werd in de ochtenduren gehouden, terwijl na de koffie het woord was aan de heer J. A. Sellenraad - dir. peda gogisch centrum te Enschedé - welke een lezing hield over „Le vensproblemen in de school". Uit de kauserie bleek duidelijk de gro te kennis en levenswijsheid van de heer Sellenraad. Na een gemeen schappelijke koffiemaaltijd werd nog een duinwandeling gemaakt onder deskundige leiding. De voorzitter deelde mede dat in middels een ambtenaar 2e klas is benoemd, daar voor le ambtenaar onvoldoende aanbod was, gelet op de bezoldiging. De heer C. A. BOO' gert doelde op de aanstelling van een verifikateur, gezamenlijk met de gemeenten Burgh, Renesse, Se- rooskerke, Ellemeet, Eikerzee en Duivendijke. Van de zijde van G.S. zijn enkele opmerkingen gemaakt op de bezoldigingsregeling van ge- meentepersoneel. Een voorstel van b. en w. een jaarlijkse bijdrage van f 2,50 toe te kennen aan de afdeling Zeeland noord van de Ned. Vereniging tot bescherming van dieren, werd aan genomen. Idem een voorstel f 0,27 per inwoner af te dragen voor de op Schouwen-Duiveland werkzame instellingen voor maatschappelijk werk. Eveneens werd aangenomen een voorstel tot het plaatsen van twee brandkranen in de nieuw aan te leggen straat bij de geschenkwo ningen. Overeenkomstig het voor stel van b. en w. werd de huur van de woningen wijk A nrs. 54 en 55 vastgesteld op f 6,45 per week, ex clusief waterleidingkosten. Beslo ten werd de percelen grond, waar op de geschenkwoningen zijn ge bouwd, aan de eigenaars-bewoners over te dragen. Idem overdracht woningwetwoningen aan de kopers, t.w. de heer P. Hoogenboom, de Nutsspaarbank, de heer L. P. Hanse en de heer S. Walkier. In antwoord op een vraag van de heer Hendrikse gaf de secretaris een toelichting op het in de hui zen verwerkte geschenkhout. T.z.t. zal het bedrag aan de i-aad worden medegedeeld. De overige woningwetwoningen zullen binnenkort worden toegewe zen. Inmiddels zijn vier woning wetwoningen aanbesteed, maar het bedrag per m3 ligt veel hoger dan de toegestane prijs. De architect zal pogen een aannemer voor de toe gestane prijs te vinden. De heer Hendrikse merkte op hierop niet veel hoop te hebben. Niemand van de raadsleden weet evenwel voor het probleem een oplossing. De uitkering van 3 over 1955 zal aan het gemeentepersoneel wor den uitgekeerd. Het Groothuis De heer Boot informeerde of het vast stond dat het Groothuis moet worden gesloopt. Zulks bleek ver zocht door de architect, in verband met de beoordeling van het mate riaal. De heer Hendrikse wilde lie ver eerst wat meer zekerheid in zake de financiering, alvorens tot sloping wordt overgegaan. De heer C. A. Boogert zag - los van het nog bruikbare materiaal - liever eerst een definitief plan en bestek met een grondige kostenberekening al vorens tot slopen over te gaan. Wet houder Fokker was het hier wel mee eens. In verband met een opmerking van de heer Hendrikse bracht de voorzitter een deel van het beplan tingsplan op tafel. Voor het overige worden nog besprekingen gevoerd met verschillende autoriteiten. Gladde straten, zoals voorgeko men in de afgelopen winter, zul len in de toekomst voorkomen wor den. Klachten m.b.t. de brandweer zullen opnieuw de aandacht van b. en w. hebben, evenals de moeilijk heden met de o.l. school in de af gelopen vorstperiode. Gestreefd za) worden het gras op de begraaf plaats wat vaker te maaien. Rioleringswerken De voorzitter gaf hierop nog een toelichting op de rioleringswerken in de gemeente. Wat betreft de grote tapkraan, hiervoor moet de waterprijs worden betaald alsmede enkele administratieve kosten. Ge tracht is reeds opgravingen in de gemeente te doen geschieden voor dat de nieuwe straten gereed zijn. Er is op aangedrongen bij de wa terleiding; met de P.Z.E.M zijn be sprekingen gevoerd over de straat verlichting aan de Smidsweg, die aan de nieuwe straatvorm dient-te worden aangepast. Opruimingswerk, egalisatie en sloot dempen bij de geschenkwo ningen bleken zaken die behoren te worden verricht door de aannemer van het riolerings- en stratenplan. De heer Boogert informeerde naar de grond begraafplaats en sportterrein, in verband met dem ping van de watergang achter de sloot. In verband met de beplan ting langs de westzijde van het dorp achtte hij dit een urgent plan. Wethouder Fokker gaf een uiteen zetting van de gehouden bespre kingen ter zake met de Dienst Her verkaveling. Deze besprekingen zijn niet hoopgevend. Zowel door b. en w. als door de ontwerpers van het beplantingsplan wordt i.v.m. deze affaire al het mogelijke gedaan. IMPRESSIE VAN „DE VAL" Plateau wordt opgespoten voor aanlegplaats van de provinciale boot Gigantische zuiger aan het werk Een stalen buis-konstruktie door wringt de dijk. Een belsignaal klinkt en 'n dof gerommel kondigt het begin aan van een nieuwe stroom water en zand. Sissend en blazend baant het mengsel zich on der enorme druk een weg door de buizen om dan brullend uit zijn harnas te ontsnappen en plotseling moe, als een armoedig stroompje, te vervloeien in zijn bedding. Het onderhavige projekt - het spuiten van een plateau voor de aanlegplaats van de provinciale boot aan de Val w bevindt zich nog in een pril stadium. Slechts een be gin is gemaakt; mensen en ma chines werken weer eendrachtig samen, ditmaal om Schouwen-Dui veland een korte veerverbinding te geven. Eind april is men met het zand^- spuiten begonnen. De gigantische zuiger wordt in kombinatie met het projekt Borrendamme gebruikt. Naar wij vernamen zit men daar - op Borrendamme - al weer om hem te springen. Volgende week ver trekt de zuiger dan ook weer daar heen. Aan de Val heeft men dan intussen nog wel de handen vol met de diverse bijkomstige werken. Twee mannen bevinden zich voortdurend aan het einde van de laatste buis. Met hoge lieslaarzen trotseren zij de uitgebraakte stroom en spreiden hem wat. In het weekeinde spelen vrolijke kindêVen op het wordende strandje, waar voor de ramp een trotse boer derij gelegen wasNauwelijks hoorbaar puft aan de andere zijde van de dijk, in de vluchthaven, een sleepbootje met de zware logge bakken in en uit, om de gulzige zuiger draaiende te houden. FEUILLETON Even later zat Klaas weer op zijn fiets en floot een vrolijk wijsje, toen hij via de Zijlweg in de rich ting Overveen reed. Bij een siga renwinkel stapte hij af. „Ik heb de smaak te pakken gekregen", pre velde hij, inwendig lachend naar het peukje sigaar kijkend, dat nu al bijna opgerookt was. „Ik kan het me nu permitteren om dezelfde si gaar te kopen". En de daad bij het woord voegend, stapte hij de win kel in en bestelde, tot grote verba- zing van de winkelier, tien van de duurste sigaren, die er bij hem te krijgen waren. Maar Klaas trok zich van het verbaasde gezicht niets aan, beet nonchalant de punt van één der sigaren af en stak haar aan. Met een vrolijke groet ver dween hij, na onverschillig een rijksdaalder op de toonbank gelegd te hebben. Verder fietsend had hij nog schik om de winkelier. „Lieve help", dacht hij grinnikend, „vroeger vond ik sigaren van een stuiver nog te duur en boog ik als een knipmes, als één der passagiers me er een van een dubbeltje gaf. En nu rook ik ze zo maar van een kwartje! Misschien nog beter dan mijn ba zen!" In Overveen sloeg hij rechtsaf de Zeeweg op. Zo, dacht hij, nu eens uitkijken naar nummer 189. Er stonden niet veel villa's, meestal allemaal verscholen achter dennen en andere bomen, bijna onzichtbaar van de weg af. Eindelijk ontdekte hij aan één der hekken het bordje met het nummer 189. Zo, dit hier was nu zijn huis! Leuk, als je het zelf nog nooit gezien hebt. Nieuwsgierig tuurde hij naar de villa, die er vriendelijk uitzag en als naambord „Schoonoord" droeg op de gevel. Nou, die naam is zo gek nog niet. Oom Willem had het wel goed bekeken hier. Het is een aardig plekje en als het binnen me ook goed bevalt, denk ik, dat ik mijn domicilie maar verplaats. Hé, wat is dat? Klaas had de klink van het poortje, dat toegang had tot zijn domein, opgelicht, toen hij be merkte, dat er iemand uit een zij raam van de villa kwam. Het was een man, die ongetwijfeld in huis was geweest en bemerkt had, dat iemand de villa naderde, en daar om nu zo spoedig mogelijk de be nen wenste te nemen. Natuurlijk, dacht Klaas, zich de mededeling van de notaris herinnerend, de in breker! Hij smeet zijn fiets tegen de binnenkant van het hek en snel de in de richting van het raam. Maar de inbreker was vlugger en verdween in een minimum van tijd in de tegenovergestelde richting en was binnen enkele seconden tussen de bomen achter het huis verdwe nen. „Maar zo gemakkelijk zul je er ditmaal niet afkomen, waarde heer" mompelde Klaas vastberaden. Hij zette er een spurt in, die een ren ner van de Olympische Spelen ja loers gemaakt zou hebben. Snel vervolgde Klaas de man in de rich ting die hij was gegaan. Tussen de bomen door zag hij juist een glimp van de ongewenste bezoeker en dit gaf Klaas nieuwe moed. Ongeluk kigerwijze bleef de jonge man met een voet haken achter een dode tak die tussen de bomen lag en voor Klaas weer overeind was en zijn pijnlijke ledematen even had ge wreven, was de man voorgoed uit het gezicht verdwenen. Klaas liep nog enkele meters verder, toen stuitte hij op prikkel draad. Daarover heen klimmen was een klein kunstje, maar je kon nu net zo goed een speld in een hooi berg gaan zoeken als een man in het bos, zodat Klaas spijtig besloot de vervolging te staken. 5 „Pech gehad", zei hij hijgend tot zichzelf, terwijl hij langzaam tus sen de bomen door terug wandelde naar de voorkant van het huis. Hij herinnerde zich dat hij zijn fiets bij het hek had laten staan en haalde deze op. Toen nam hij de bos sleu tels en opende de voordeur, waarna hij de fiets in de brede gang zette. „Zo, villa-eigenaar", zei hij schertsend tot zichzelf, „ga nu maar eens kijken, wat oom Willem je al zo nagelaten heeft. We zullen eerst eens proberen, of we deze deur open kunnen krijgen". Klaas morrelde wat met verschil lende sleutels, totdat er een paste. Toen hij de deur geopend had, kwam hij in een groot vertrek, waarvan één der ramen open stond. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 5