STAD EN PROVINCIE Het K.N.M.I. verwacht Ongelukken op de weg KERKRESTAURATIE TE NIEUWERKERK VERGT NOG EEN HALF JAAR Olies took ins tal lat ie voor tie verwarming (Van onze verslaggever) Het Is wel zeker dat de gemeente leden van de Ned. Herv. gemeente te Nieuwerkerk voor de laatste maal - afgelopen winter - tijdens de diensten in de kou hebben ge zeten. Aan de noordzijde van het kerkgebouw Is nl. een verwar mlngsgebouwtje verrezen, waarin een volautomatische oliestookin- stallatie voor een behaaglijke hete- lucht-verwarming zal zorg dragen. In de consistorie is men druk be zig de muren en plafond af te kap pen, welke opnieuw bepleisterd zul len worden met een asfaltprepa- raat. In dit preparaat - waarvan de samenstelling geheim is - is o.m. plastik verwerkt. De tien spitsboogramen welke de kerk rijk is, moeten grotendeels nog onderhanden worden genomen. Drie van de tien ramen zijn intussen van glas-in-lood voorzien, het glas voor de overige ramen is in bestelling. Vijf ramen zijn wat het metselwerk betreft gereed gekomen. Vele steun beren bleken in slechte toestand te verkeren. Eén zelfs - die achter de preekstoel aan de buitenzijde - moest geheel worden gesloopt, daar bij onderzoek bleek dat deze ge heel los van de muur stond. Wat het interieur verder aangaat: de stoelen, welke door het water hebben geleden, zijn onderhanden genomen. Aardig is overigens dat deze stoelen bij een vorige restau- ZIERIKZEE Gemeentepersoneel op reis Vandaag, vrijdag, maakt het per soneel der gemeente het traditio nele jaarlijkse uitstapje. Reisdoel is ditmaal Arnhem en omstreken.' Voor het te Dordrecht gehou den examen ter verkrijging van het diploma fröbel-onderwijzeres A, slaagde o.m. mej. J. Boot alhier. Leden Coöperatie op excursie Woensdag organiseerde de Co öperatie „De Dageraad" voor ruim 70 van haar leden en verbruiksters een excursie naar de produktiebe- drijven van de Centrale der Neder landse Verbruikscoöperaties in Utrecht, 's Morgens om 5 uur reeds werd gestart en omstreeks 9 uur arriveerde het gezelschap aan de fabrieken. Onder deskundige lei ding van een viertal gidsen werd een rondgang door de moderne fa brieken gemaakt. Op overzichtelij ke wijze werd het gezelschap in kennis gebracht met het produktie- proces. Vooral het vervaardigen van chocolade-artikelen was zeer interessant en ook de vernuftige verpakkingsmachines mochten zich in de belangstelling van de dames verheugen. De rondgang duurde ongeveer twee uren, waarna men in de fraaie cantine een goed ver zorgde lunch gebruikte. Na afloop hiervan werd aan allen een lucht foto van de bedrijven verstrekt en een zakje snoep, waarna de tocht verder ging naar Rotterdam, waar gewinkeld en gedineerd werd. Om streeks 7 uur werd de terugreis aanvaard en in goede stemming ar riveerde het gezelschap tegen 10 uur weer in Zierikzee. Mede dank zij de comfortabele R.T.M.-bus en de beide ervaren chauffeurs is de reis goed verlopen. De Frans-Nederlandse sportontmoeting Wij vernemen uit St. Hilaire dat de Franse voetbalploeg met veel genoegen terugdenkt aan de gehou den wedstrijden te Zierikzee. Trou wens dé gehele reis is voor de le den van het gezelschap onvergete lijk geweest. In verband met copybesnoeiing in het eerste nummer van de krant na Pinksteren, is onvermeld geble ven, dat bij de wedstrijd tegen Zierikzee op tweede Pinksterdag, de stedelijke harmonie „Kunst en Eer" loyale medewerking heeft ver leend. Een bijzondere toets werd aan deze wedstrijd gegeven, door dat vooraf de beide volksliederen door „Kunst en Eer" werden ge speeld, hetgeen uiteraard de „inter- land-sfeer" niet weinig ten goede kwam. BROUWERSHAVEN Openluchtconcert Bij gunstige weersgesteldheid zal de muziekvereniging „Apollo" mor gen (zaterdag)avond het eerste con cert geven in het nieuwe seizoen. Wandelsportdag Brouwershaven De wandelsportdag die morgen (zaterdag) te Brouwershaven wordt gehouden, mag zich in een nog gro ter aantal deelnemers verheugen dan reeds vorig jaar het geval was. Voor hen die binnen de vastgestelde tijd het parcours afleggen, is een fraaie herinneringsmedaille be schikbaar gesteld, waarop een af beelding van de vaderlandse dich ter Jacob Cats. ratie gemaakt zijn uit het eiken kaphout dat vrijkwam uit plafond en dergelijke. De wanden zijn opnieuw betim merd, eveneens zijn de zijbanken welke door de gehele lengte van de kerk lopen, gerestaureerd. Ook de balustrade, die de zijbanken van de godsruimte scheidt, is vernieuwd. De spitsboogramen zijn afwisselend met een cirkel- en visblaasmotief gedekoreerd. De restauratie, die in handen is van ir. H. de Lussanet de la Sa- blonière b.i., zal nog ongeveer een half jaar in beslag nemen. Wat echter voor de gemeenteleden het zwaarste zal wegen - een goede verwarming - is door het gereed komen van het verwarmingsge bouwtje voor het volgend winter seizoen gewaarborgd. Lantlbouwschuur ging in vlammen op Door gebrek aan water stond brandweer voor hopeloze taak Donderdag brak om ongeveer 11.30 uur brand uit in de landbouw- schuur van de heer C. Kostense, gelegen op de terreinen behorende bij het slot „Moermond". De brand weer die spoedig ter plaatse was, stond voor een hopeloze taak, bij gebrek aan voldoende water, de brand te blussen. Enige malen, wanneer men dacht het vuur onder de knie te hebben, raakte het wa ter op, waardoor het vuur weer op laaide. Door de vele modder die op gezogen werd, raakte het koelsys teem van de motorbrandspuit ver stopt, waardoor enige tijd de brand weer op nonactief werd gesteld. De gehele landbouwschuur ging in vlammen op. De nabij gelegen stal len konden door nat houden wor den gered. Om 17.30 uur kon de brandweer inrukken. Om 21 uur loeide de sirene weer te Renesse. Het restant van de schuur begon weer te smeulen, waardoor een vuurhaard ontstond. Na een uur blussingswerkzaamheden kon de brandweer inrukken. De zeer on gunstige wind belemmerde het werk der brandweerlieden zeer. Alle in de schuur aanwezige 43 var kens konden door de brandweer en partikuliere hulp worden gered. Ook de inventaris kon vrijwel ge heel uit de schuur worden gehaald. De verzekering dekt de schade. De oorzaak is onbekend. OOSTERLAND Chr. Vrouwenvereniging maakte trip naar Keukenhof De chr. vrouwenvereniging „Mar tha" heeft donderdag met 44 deel neemsters een trip gemaakt per autobus naar de „Keukenhof" te Lisse. De leiding berustte bij ds. en mevr. Radstake. Zeven uur startte de toeringcar van het Marktplein alhier, en er werd in één ruk door gereden naar Kralingseveer, de plaats waarheen ds. Radstake bin nenkort zal vertrekken. Hierna werd gereden naar de Clieverfa- briek te Rotterdam, waar de deel nemers op koffie en een zakje snoep werden getracteerd. Speciaal voor dit bezoek der Zeeuwse vrou wen werd door deze firma een van suiker vervaardigd Zeeuws boer tje en boerinnetje voor de deelne mers verkrijgbaar gesteld. Te Den Haag werd de inwendige mens ver sterkt en nog kostelijk gewinkeld. Hierna werd de tocht voortgezet naar het eigenlijke doel, de „Keu kenhof", waar de bezoekers geno ten hebben van de prachtige aan leg en de vele bloemen en planten. Ongeveer half vijf 's middags werd de terugtocht aanvaard via Noord- wijkerhout en Noordwijk aan Zee naar Scheveningen, waar over de boulevard werd gereden. Over Rot terdam ging het naar Steenbergen, nadat nog een maaltijd was ge bruikt. Ongeveer kwart over tien arriveerden de deelnemers weer op het dorp. Begunstigd door prachtig zomerweer is het een mooie tocht geworden. De asfaltering van wegen Het aannemersbedrijf Sanderse te Delft, dat een groot aantal as faltwegen - ook in deze gemeente heeft aangenomen, is vorige week gearriveerdmet een groot aantal moderne wegenbouwmachines. Op het voormalige terrein van het tramstation „Blauwe Keet", is een grote nissenhut gebouwd, die dienst zal doen als bergplaats. Voorts is men van plan de machines op deze plaats op te stellen en daar het be nodigde asfalt e.d. te bereiden. Met auto's wordt dit asfalt vandaar naar het werk getransporteerd. Vernomen wordt evenwel dat de Rijkswaterstaat bezwaren maakt tegen dit plan, vermoedelijk omdat het terrein te dicht langs de Rijks weg is gelegen. Met de opstelling is derhalve nog geen begin ge maakt. Bevolkingsonderzoek op tuberculose Een woord tot hen, die meenden zich aan het bevolkingsonderzoek te moeten onttrekken (Ingezonden) Nu iedereen in Zierikzee door een huisbezoeker is gevraagd of hij of zij zich aan het komende bevol kingsonderzoek wil onderwerpen, is het gebleken, dat er nog velen zijn die dit voor zichzelf niet nodig achten. Indien zij geregeld onder toezicht van het consultatiebureau staan, of als zij de laatste drie maanden nog zijn doorgelicht, be staat er inderdaad geen grote nood zaak dat zij een foto van zichzelf laten maken. Indien dit niet is geschied, hebben zij absoluut onge lijk met hun weigering. Ik moge de lezers het volgende nog eens op het hart drukken: WEET U, dat geen arts met zeker heid van U kan zeggen dat U niets aan de longen mankeert, zonder dat er een doorlichting heeft plaats gevonden of zonder dat er een foto is gemaakt? WEET U, dat ook al voelt U zich gezond, er toch best iets aan de hand kan zijn met U? WEET U, dat indien er iets bij U aan de longen hapert, het kleine kinderen zijn, die er het slacht offer van kunnen worden en dus doordat U hen hebt besmet er zelfs aan kunnen sterven? WEET U, dat het vooral bejaarde personen zijn die dikwijls, zonder dat zij het zelf weten, hun eigen kleinkinderen ziek maken? WEET U, dat het nu nog tijd is om eventuele afwijkingen te ontdek ken, en dat het over enige maan den te laat kan zijn? WEET U, dat dan de gevolgen wel eens niet meer te overzien kun nen zijn? WILT U deze verantwoording op U laden? NEEN? Dan geeft U zich nog op bij het bureau van de Sociale Dienst in de Manhuisstraat of na 31 mei in het Ned. Herv. Vereni gingsgebouw in het Vrije, waar de doorlichting plaats zal vinden. Dan betoont U zich alsnog een waardig lid van de Zierikzeese gemeenschap. Dan kunt U, nadat het onderzoek heeft plaatsgevon den, met een gerust hart zeggen: „Wat er ook moge gebeuren, aan mij heeft het niet gelegen!" Wij danken U bij voorbaat! Namens het werkcomité: A. J. SCHILSTRA, schoolarts. AANBESTEDINGEN Verzwaring dijk Borrenbrood Door het bestuur van de Bor- renbroodpolder te Brouwershaven werd op 24 mei in hotel Ringelberg te Brouwershaven aanbesteed: het verhogen en verzwaren van de zee dijk van genoemde polder. Inschrijvers waren: J. M. Dek ker, Brouwershaven f 170.000; Fa. J. M. Dekker, Papendrechtf 165.000; P. van Dongen en M. de Voogd, Haamstede f 149.895; Gebr. v. 't Ver laat, Nederhardinxveld f 147.500; R. Boltje Zn., Zwolle f 147.000; Han delsbedrijf van Oord, Werkendam 146.800. Burgerlijke Stand Zierikzee Geboren. 11 mei: Jacobus Jan, z. van Jacobus Smalheer en Marga- retha Wijnands; 12 mei: Adriana Cornelia Johanna, d. van Cornelis Antonius Hagenaars en Adriana Jo hanna Hoekman; 17 mei: Jacomina, d. van Klaas Bazen en Elizabeth Pieternella Scherpenisse; 17 mei: Martina Jannetje, d. van Theodorus Verbeek en Heiltje den Dekker, wonende te Almkerk; 19 mei: Adriaan en Leendert, zoons van Cornelis van Nieuwenhuijze en Wil- helmina Stoel; 19 mei: Bert Leen dert, z. van Leendert Johannes van Dongen en Catharina Josephina van der Westen; 21 mei: Marinus Cornelis, z. van Marinus Kloet en Maria Brons; 22 mei: Willem, z. van Arij Zeger Meerdink en Tona Kristalijn. Gehuwd. 11 mei: Harman Rein- der de Vries, 24 j. en Wilhelmina Bij de Vaate, 21 j. Overleden. 16 mei: Herman Go- suinis Krom, 83 j., weduwnaar van Theodora Lakenman. Schouwen en Duivelandse Sportspiegel Interessante internationale sportontmoetingen te Zierikzee - Goede resultaten voor tafeltennissers en hengelaars - Verrassingen in de korfbal competitie - Wat zal Zierikzee I doen? Wandel tocht te Brouwershaven Zierikzee stond met de Pinkster dagen in het teken van de interna tionale wedstrijden met de Franse tweelingstad Saint Hilaire du Har couèt. De resultaten bij de wed strijden waren voor de Zxerikzeeë- naars niet al te best. Maar dit was in het grote geheel gezien maar bijzaak. Het hoofddoel, om door de ze sportieve uitwisseling de banden tussen de beide steden nauwer aan te halen, is zeer zeker geslaagd. MEVO deed het zaterdagmiddag nog niet zo onaardig door met een 3-3 gelijk spel uit de bus te komen, 's Avonds kregen de Zierikzeese tafeltennissers lelijk voor hun broek van de collega's uit Saint Hi laire. De jongens van Marianne wonnen maar liefst 19 partijen, ter wijl de Zierikzeeënaars met 1 partij gewonnen, de leeuw lelijk in zijn hempje lieten staan. Maandag ging Zierikzee even de voetbalwedstrijd tegen Saint Hilyaire winnen, al thans dat dacht men. Men kwam echter bedrogen uit, Zierikzee dat de indruk maakte dat het vnazelf ging, kreeg met 3-2 de kous op de kop. Hoewel de deelname, vrijdag jl., bij de singelloop nog niet overdadig groot was te noemen, kreeg het ge heel veel bijval. Verheugend was het zeker, dat ook een groep junio ren aan de wedstrijd deelnam. De Zierikzeese T.C. speelde zijn twee de wedstrijd in de tenniscompetitie tegen het Goese „Sla Raak". Het werd een ruime 6-2 overwining voor de Zierikzeese T.C. De Zierik zeese H.S.V. „Oosterschelde" slaag de er in bij de internationale zee- hengelwedstrijd bij Poortvliet, in de korpswedstrijd de le prijs te be machtigen. Niet minder dan 634 hengelaars namen aan dit geslaag de visfestijn deel. Bij het zaterdagvoetbal liet ME VO zich niet voor de tweede maal door het derde elftal verschalken. Met 9-2 haalden de reserves de puntjes binnen. Bruse Boys nam het noodterrein in gebruik met een 5-3 overwinning op Brouwershaven II. Renesse dat voor het 2e jaar in de promotiecompetitie werd gewogen is weer te licht bevonden, 's Heer Arendskerke dat met een duidelij ke 5-1 overwinning naar de Beve- landen terugkeerde, maakt nu een prachtige kans. naar de 4e klas le 'promoveren. Opvallend is het, dat de Renesse-verdediging in drie promotiewedstrijden meer werd ge passeerd, dan in de gehele compe titie bij elkaar. In de korfbalcompetitie kreeg Renesse, zoals werd verwacht, het zwaar te verduren bij Velocitas. Met een 2-2 gelijk spel moesten de duinbewoners genoegen nemen. Burgh dat hierdoor een prachtige kans kreeg alleen aan de leiding te komen, liet zich lelijk door DSS in de kaart kijken. De Nieuwerker- kers gaven geen krimp en na span nende strijd slaagden zij er in om Burgh een punt af te snoepen (3-3). Zeemeeuwen gaf Brouwershaven weinig kans (9-2). Burgh II deed het in de 2e klasse best. Stormvo gels herstelde zich in ieder geval kranig, na de zware nederlaag die het vorige week kreeg te slikken. In de laatste minuut sleepten zij een 5-5 gelijk spel uit het vuur. Zwaluwen nestelde zich door een 3-1 overwinning bij NOAD wat vaster op de bovenste plaats. In 3-A behaalde Zeemeeuwen II een klei ne zege op Velocitas II. Deze week won Zeemeeuwen II, na een harde wedstrijd, van Renesse II (3-1). In 3-B behaalde DES II zijn eerste overwinning. NOAD II moest er met 3-1 aan geloven. Brouwersha ven III had tegen DSS II geen kans (0-3). In de zaterdagvoetbalcompe titie is MEVO II zeker niet kans loos tegen Sinoto. MEVO II zal ze ker alles in het werk stellen om de kampioenen een nederlaag toe te brengen. Bruse Boys gaat met iets betere papieren de strijd tegen MEVO III aanbinden. In de le klasse SDKB staan weer enige belangrijke wedstrijden op het programma. Zeemeeuwen krijgt het lang niet gemakkelijk nu een bezoek bij DSS moet worden ge bracht. DSS dat langzamerhand in vorm schijnt te komen kon hier wel eens voor een verrassing zorgen. Over de ontmoeting tussen Unitas en Renesse valt weinig te voorspel len. Wanneer Renesse echter met zijn sterkste twaalftal tussen de lij nen kan verschijnen, maakt het de beste kansen op de overwinning. Bij de returnwedstrijd tussen Ve locitas en Die Gouwe hebben de mensen uit Serooskerke de beste kansen. A.s. donderdag speelt Velocitas I thuis tegen Burgh I. De kampioe nen zullen zich zeker tot het uiter ste moeten inspannen om de punt jes mee naar huis te nemen. In de 2e klasse krijgt leider Zwa luwen het thuis gemakkelijk tegen WIK. Bij Burgh II-DES zal de uit slag niet ver van een gelijk spel liggen, tenminste als DES, zoals te gen Zwaluwen, niet met een zwaar gehavende ploeg verschijnt. DOS- KO moet in staat worden geacht NOAD er onder te houden. SVO- WK heeft de beste papieren bij het bezoek aan Stormvogels. Zwaluwen II kan in 3-A Zeemeeuwen II wel eens een puntje afhandig maken. Brouwershaven II heeft weinig kans bij de wedstrijd tegen Burgh III terwijl Renesse II en Velocitas II aan elkaar zijn gewaagd. In 3-B zal Unitas II tegen DSS II de punt jes wel in de stad houden. DES II stuurt Brouwershaven III met lege handen naar huis terwijl Die Gou we II en MEVO aan elkaar zijn ge waagd. Zierikzee krijgt het zondag niet gemakkelijk bij het bezoek aan RKC. Wanneer de bezoekers zich echter tot het uiterste geven is er wellicht een puntje te veroveren. Renesse zal ook wel in de laatste promotiewedstrijd tegen Lewe- dorpse Boys, uit, het onderspit moeten delven. Ten slotte organi seert de s.v. „Brouwershaven" za terdag een wandeltocht over di verse afstanden. PREDIKBEURTEN Zondag 27 mei Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 en 7 uur ds v. Roon; Ver.-gebouw: 10 uur ds v. Royen. Kekwervc: 2.30 uur ds Huizing. Serooskerke: 10 uur ds Huizing. Burgh: 7 uur ds Buinink. Haamstede: 10 (H.D.) en 7 uur ds v. Vliet. Renesse: 10 uur dhr Mali- paard. Noordwelle: 10 uur ds Franke. Eikerzee: 10 uur ds Swaak. Brouwershaven: 11 uur ds v. Wijck. Zonncmaire: 9.30 uur ds v. Wijck. Noordgouwe: 10 uur ds Buinink. Dreischor: 10 uur vic. Timmers te Rotterdam. Ouwerkerk: 7 uur ds Franke. Nieuwerkerk: 10 uur dhr Sijthoff. Oosterland: 10 uur vie. J. Lalleman te Terneuzen, 6 uur ds Radstake. Sirjansland: 10 uur ds Westerhof, 6.30 uur dhr Sijthoff. Bruinisse: 10 en 5 uur ds v. d. Brink. St. Philipsland: 10 en 2.30 uur ds v. Dieren. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 5 uur ds G. Leene te Boskoop. Haamstede: 10 uur ds Meijer, 5 uur ds Schuddebeurs. Re nesse: 7.30 uur ds Schuddebeurs. Scharendijke: 10 en 2.30 uur ds Kamper. Brouwershaven: 11.15 uur ds Schuddebeurs, 3.15 uur ds Meijer. Zonnemairc: 10 en 2.30 uur ds Tie- mersma. Nieuwerkerk: 10 en 5 uur dr Becker. Oosterland: 10 en 3 uur ds J. B. Vogelaar te Loosduinen. Bruinisse: 10 en 5 uur ds J. B. van Haelen te Mijdrecht. Anna Jacoba- polder: 10 en 2.30 uur ds Smit. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) Brouwershaven: 9.30 en 1.30 uur ds Keizer. tot zaterdagavond: Koel weer Veranderlijke bewolking met plaat selijk enkele buien; matige tot vrij krachtige noordelijke wind; koel. 26 mei. Zon op 4.31, onder 20.45. Maan op 22.29, onder 5.46. 27 mei. Zon op 4.29, onder 20.46. Maan op 23.06, onder 6.42. 28 mei. Zon op 4.28, onder 20.48. Maan op 23.35, onder 7.43. Laatste kwartier: 1 juni te 20.13. HOOG W ATERST ANDEN ZIERIKZEE: 26 mei 4.30 v.m. 16.56 n.m. 27 mei 5.05 v.m. 17.27 n.m. 28 mei 5.41 v.m. 18.01 n.m. BROUWERSHAVEN: 26 mei 3.54 v.m. 16.19 n.m. 27 mei 4.29 v.m. 16.53 n.m. 28 mei 5.05 v.m. 17.29 n.m. Springtij: 26 mei. Koel en kans op buien Op het midden van de oceaan be vindt zich een voor de tijd van het jaar zeer krachtig gebied van hoge druk, dat de laatste 24 uur maar weinig van plaats is veranderd. Langs de oostflank van dit gebied stroomt polaire lucht over de Britse eilanden naar het Westeuropese vasteland. Deze lucht bereikte de afgelopen nacht ook ons land en breidt zich nu langzaam verder naar het oosten uit. In het vlakke lagedrukgebied, dat zich van de Duitse bocht tot in Italië uitstrekte, ontstonden de af gelopen nacht twee kleine depres sies. De eerste lag vanochtend vroeg met een druk van 1009 m.b. iets ten westen van Hannover, de tweede met een druk van 1011 m.b. in de Po-vlakte. De kern in noord- Duitsland veroorzaakte ook bij ons op tal van plaatsen regen. Op het vliegveld zuid-Limburg werd van ochtend 20 mm afgetapt. De over de Britse eilanden aan wezige noordwestelijke luchtstro ming zal zich morgen verder over onze omgeving uitbreiden. Het blijft daarom koel en er bestaat kans op enkele buien. Zondagsdienst doktoren Zierikzee Zondag 27 mei: dokter van Hoorn. AMSTERDAM. Op de Sloterweg bij het viadukt is donderdagmid dag een 74-jarige man, die met zijn rijwiel aan de hand volgens de po litie onvoorzichtig de weg over stak, door een personenauto aan gereden. Aan zijn zware verwon dingen is hij in de loop van de avond in het Wilhelmina gasthuis overleden. BERGEN OP ZOOM. Donderdag morgen even voor 10 uur is aan de Stalen brug te Bergen op Zoom het 16 maanden oude zoontje van de familie V. uit Ossendrecht door een vrachtauto overreden en op slag gedood. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 6 uur ds J. W. v. d. Gronden te Enschedé-o. Kerk- werve: 10 uur ds Meijering, 6 uur leesdienst. Haamstede: 10 uur lees- dienst, 3 uur ds J. W. v. d. Gronden. Geref. Gemeente Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Haamstede: 10 en 2.30 u. leesdienst. Nieuwerkerk: 9.30, 2.30 en 7 uur ds Mallan. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Sint Philipsland: driemaal leesdienst. Oud-Gercf. Kerk Oosterland: zaterdagavond 7 uur ds Mieras te Krimpen a/d IJssel; zon dag: 9.30, 2 en 6 uur ds J. v. d. Poel te Ede. Bruinisse: 9.30, 2 en 5.30 uur ds Mieras. Sb Philipsland: driemaal leesdienst. R.K. Kerk Zierikzee: 7.15 uur vroegmis, 10 uur hoogmis, 7 uur lof. Burgh: 9.30 uur H. Mis (garage hotel ,,'t Wapen van Burgh"). Leger des Hells Zierikzee: 10 uur samenkomst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur sa menkomst. DE BROEDERSCHAP VAN DE BRONZEN DRAAK 69. Aan de uiterste rand van het toernooiveld, tegenover de koninklijke loge, staan achter een houten afrastering de burgers van Napels, die in spanning wachten op de volgende tweekamp. Een der toeschouwers echter, een lange, magere man met vervaar lijke knevels onder zijn lange puntneus en gekleed in de opgelapte kleren van een verarmde edelman, schijnt niet tevreden over de prestaties der ridders en laat een minachtend gesnuif horen. Bah, welk een onwaardig gestuntel", zegt hij luid, „deze ridders zwaaien met hun lansen alsof het dorsvlegels zijn waarmee zij een brom vlieg willen doodslaan. Wat zegt gij er van, Bliondello? Is het geen trieste vertoning?" - „Welikik meen toch dat ridder Corato daar een zeer goede stoot plaatste op het harnas van Pia- cenza", antwoordt de dikke troebadoer aarzelend. „Pfoe, een goede stoot. Bij ons in Plauderstein heet zoiets een mislukte tik, waarde vriend. Ach, had ik, jonker Tobias Bluff, maar de beschikking over een wapenrusting en een goed paard. Ik zou deze prutsers wel eens tonen hoe een ridder uit Plauderstein de lans hanteert." - „Aan een wapenrusting kan ik u wel helpen", zegt onverwachts een man die, naast hem staande, de snoevende woorden van jonker Tobias gehoord heeft. „Toevallig heb lk nog een oud harnas in m'n smederij hangen."

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 2