Nescafé AidA dat is S@&Lkoffie! THIEN RENESSE MAG TROTS ZIJN OP NIEUWE TYPISCHE „TOERISTENWINKEL" 't Is een feit, met „SHELL BUTAGAS" meer vrije tijd! Bedden en Dekens! POLDERMANS Ruim royaal pand ontstond door ingrijpende verbouwing (Van onze redakteur) Zoals gemeld werd eind vorige week de nieuwe zaak van de heer L. C. Hoogerhuis te Renesse offi cieel in gebruik gesteld. Het nieuwe pand Is ontstaan na een drastische restauratie van het oude, maar - dit z(j vooropgesteld - van het oude is vrywel niets meer overgebleven. Renesse kan thans bogen op een modern ingerichte zaak, die typisch Is georiënteerd op het vrecmdelin- genbezoek, want alles tussen prent briefkaart en soevenir is In deze rykgesorteerde winkel aanwezig. Het nieuwe - en vergrote - pand is ontstaan door optrekken van het dak en toevoeging van het woon ruimtegedeelte bij de winkel. De woonruimte werd op de bovenver dieping ingericht, zodat parterre de gehele ruimte vrij kwam voor de inrichting van de zaak, die aan alle redelijk te stellen eisen voldoet. Een ruim royaal pand staat nu aan de ingang van Renesse, dat getuigt I** (Eigen foto). van de ondernemingslust van de eigenaar, die zich heeft ingesteld op een blijvend bezoek van vreem delingen in het seizoen, naar het vriendelijke baddorp in de West hoek. Het interieur van de zaak bestaat uit twee in elkaar overgaande de len, een grote en wat minder grote, gescheiden door een artistieke toog. De winkel heeft een in licht eiken uitgevoerde wandbetimmering, die voldoende „uitsparingen" en in springende kasten bezit om het ruime sortiment een plaatsje te bieden. In het midden is een toon bank opgesteld, terwijl in de voor ste ruimte van de zaak eveneens een toonbank (van gebogen vorm) is geplaatst. Vooral de verkoopcor ner, die men dadelijk betreedt bij het binnenkomen van de nieuwe zaak, heeft met het ingebouwde kantoor, de aparte ruimte voor de bibliotheek en de ruime open vitri nes, een voornaam cachet aan de zaak. Een drietal eveneens open vi trines aan de voorzijde, geven de winkel een royaal uiterlijk. Men mag veilig aannemen dat een tweede zaak van een dergelijke allure in de verschillende gemeen ten op het eiland moeilijk te vin den is. EIGEN PREEK De predikant van Allen- town in de Amerikaanse staat Pennsylvania heeft bij zijn begrafenis zelf de preek uitgesproken. Bij de uit vaartdienst werd namelijk de preek ten gehore gebracht, die de predikant kort voor zijn dood op een magneto- foonband had laten opnemen. Ned. haringvloot op weg naar de visgronden 115 schepen buitengaats Een groot gedeelte van de Neder landse haringvloot is thans op volle kracht op weg naar de visgronden op de Noordzee, op zeven en vijftig graden noorderbreedte, oostelijk van de plaats Aberdeen in Schot land. Circa honderd vijftien vissers schepen zijn thans buitengaats. Evenals in Vlaardingen en Sche- veningen was er ook in IJmuiden grote belangstelling voor het uit varen van de schepen. Uit de IJmuidense vissershaven zijn 34 Katwijkse, Scheveningse en IJmuidense treilers en loggers ver trokken. Twee schepen moesten blijven liggen omdat de bemanning incompleet was. Duizenden inwoners van Katwijk en IJmuiden hebben de ruim 600 vissers van de havenhoofden af toegezwaaid. Kw. 144 „Rijnmond 3" stak het eerst de steven in zee. Buiten gekomen troffen de Katwij- kers ook de vloten van Schevenin- gen en Vlaardingen, die al eerder uit hun havens waren vertrokken en volle kracht opstoomden naar de visgronden. BROUWERSHAVEN ..^Lezing Christelijke Plattelandsvrouwen Het ligt in de bedoeling van de Christelijke Plattelands vrouwen bond woensdag 30 mei a.s. samen te komen in het ned. herv. vereni gingsgebouw te Zierikzee, op welke bijeenkomst mej. mr. F. Roder een lezing hoopt te houden over „Kin derbescherming, vroeger en nu". SPORT Renesse I-'s Heer Arendskerke I 1-5 's Heer Arendskerke heeft haar kansen op promotie door de ruime, zij het iets geflatteerde, 5-1 over winning op Renesse aanzienlijk zien stijgen. De eerste 10 minuten zette 's H. Arendskerke reeds een gewel dig offensief in, maar de verdedi ging van Renesse wist zich staande te houden. Geleidelijk slaagde Re nesse er in het spel te verplaatsen en een tweetal harde schoten van K. Hart gingen net over. Aan de andere kant greep Krijger goed in toen J. Traas was doorgebroken. Het spel ging hierna gelijk op en neer met 's Heer Arendskerke tech nisch beter. Zo op het gezicht leken de Renesse-aanvallen gevaarlijker, maar op het beslissende moment ontbrak het de voorhoedespelers aan het nodige doorzettingsvermo gen. Het was vooral linksback Hoo- gesteger die een prima kijk had op de Renesse-aanvallen, waarbij hij nog het geluk had dat hij nimmer werd aangevallen. Nadat 8 minu ten voor rust een hoekschop voor Renesse was weg gewerkt, beland de de bal bij linksbuiten J. Mol- hoek, die een vrij veld voor zich had en alle gelegenheid kreeg Krij ger geen schijn van kans te geven (0-1). Direkt na de rust zette Re nesse een hevig offensief in, maar de voorhoede, anders het sterkste deel van Renesse, was er volkomen uit. Opvallend was het dat, nadat de druk na 15 minuten spelen ver minderde, doelman Nagelkerke nog geen enkel moeilijk schot te ver werken had gekregen. Bij een plot selinge uitval hadden de gasten weer succes want J. Traas die was doorgebroken bedacht zich geen moment en schoot onhoudbaar in (0-2). Renesse was nu reeds een ge slagen elftal, en doordat de verde diging soms veel te ver ging op dringen ontstonden er legio kansen voor de bezoekers. Met een laag schot bracht P. Molhoek de stand op 0-3. Deze stand bleef tot 6 min. voor tijd gehandhaafd. Toen miste linkshalf Maas een voorzet van links waarna de bal bij de vrij staande Verseput kwam die hoog inschoot (1-3). Renesse gooide nu alles op de aanval en dit kwam haar duur te staan. Eerst was het P. Molhoek die succes had met een kopbal en in de laatste minuut viel Krijger over een schot van J. Mol hoek, die de stand op 1-5 bracht. VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland. Het programa voor deze week luidt: 27 mei Promotie 4e klasse K.N.V.B. Lewedorpse Boys I-Renesse I (half 3, scheidsr. J. C. Scheele, grensr. L. Roelandt en A. P. J. Thuij). Zaterdagmiddagcompetitie 2e klasse D: MEVO II-Sinoto I (3 uur, scheidscr. J. de Wit); MEVO III-Bruse Boys I (5 uur, scheidsr. A. de Looze). KORFBAL S.D.K.B. Velocitas I-Renesse I "2-2 Zaterdagavond speelden Veloci tas en Renesse een aantrekkelijke en sportieve wedstijd tegen elkaar. Velocitas miste -mej. Bodbijl ter wijl Renesse met reserves voor Da lebout en Vasseur en de dames Berrevoets en Boot-de Zwarte bin nen de lijnen verscheen. Renesse wist door L. de Vos de leiding te nemen (0-1). Velocitas liet zich hierna ook niet onbetuigd en het was C. de Rijke die er in slaagde de gelijkmaker te scoren (1-1). Na de vakverwisseling kwam Renesse weer het eerst aan bod door mevr. J. v. Kooten-Verboom werd het 1-2. Nog voor de rust wist J. Hart de partijen weer op gelijke voet te brengen (2-2). Na de rust kreeg Renesse nog de beste kansen op de overwinning, maar de sterk door invallers verzwakte aanval slaagde er niet in de korf te vinden. Aan de andere kant werd P. de Rijke en J. Kloet geen kans geboden ge vaarlijk te worden, zodat met on veranderde stand het einde aan brak. Ingezonden stukken Verplaatsing brievenbus in Oosterland Mijnheer de Redacteur. In de Nieuwsbode van 17 mei werd door mij met verwondering gelezen, dat blijkens het raadsver- slag, het in de bedoeling ligt de brievenbus bij de woning van L. J. de Jonge te verplaatsen naar de Burg. v. d. Havestraat. Toen enkele jaren geleden een brievenbus werd geplaatst in het oostelijk gedeelte van het dorp, was dit voor de in woners een grote tegemoetkoming. Immers, men behoefde nu niet meer de verre reis naar het kantoor te maken voor het ter post bezorgen van de correspondentie. Thans ech ter vragen velen zich met mij af wat toch wel de bedoeling kan zijn de brievenbus naar de Burgemees ter v. d. Havestraat te verplaatsen. Genoemde bus staat in het centrum van het aldaar wonende publiek. Een verplaatsing kunnen we dan ook niet anders zien als iets onge rijmds. Voeg daarbij de velen die ten oosten van het dorp buiten de dorpskring wonen en men moet toch wel tot de conclusie komen dat, wanneer dit plan zou worden uitgevoerd, het publiek hiermede een slechte dienst wordt bewezen. Het is dan ook de wens van velen met mij, dat de bestaande toestand niet gewijzigd wordt. Men kan er van verzekerd zijn dat wij voor het handhaven van de bestaande toe stand ten zeerste dankbaar zullen zijn. Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend, M. v. DUKE Wz. Wol een keukonplezier! Koken gooi sneller, veel schoner en... veel beterl Ook verwarmen, strijken, verlichten, of warmwater met „SHELL BUTAGAS". Nooit stof, roet of as. Maar wel méér tijd om te breien en te lezen! Iedere depothouder geeft graag alle gewens te inlichtingen GRATIS! K A M I L 22 ct. J voor Wegens verandering winkelinterieur gesloten maandag 28 meit/m woensdag'30 mei HAVENPLEIN - ZIERIKZEE Sparklanten hebben een grote spaar- pot nodig. Want zij hebben DUBBEL voordeel: 10% korting - 100% kwaliteit Garage Gebrs. DE JONGE 3t. Jacobstraat 17 - Telef. nieuwe auto's model '56 met of zonder chauffeur te huur^ Vauxhall, Opel Record, Volks wagens, Chevrolet. All risk verzekerd. Leert autorgden met nieuwe Opel Record. De sigaar die in een goede reuk staat EXTRA Bij elke 250 gram KAAS n. keuze 1 blik Haring in tomaten saus van 75 voor 68 ct «n 10% korting Kopen bij DE SPAR is sparen bij de koop. Bovendien alleen deze week (24-31 mei) met 10% korting in Sparzegels: SiasaUSj 50% per fles van 96 voor 89 ct Slasaus, 25% per fles van 94 voor 86 ct Gr. erwten m. wortelen, bl. van 63 voor 59 ct Kandijkoek, per stukvan 55 voor 49 ct Vruchtenwafeis, per pak. van 52 voor 48 ct Gevulde wieners, 200 gr. van 50 voor 46 ct Wrijfwas, per doosvan 75 voor 68 ct Het vleeswaren-extraatje: 100 gram LunchWOTSt van 38 voor 34 ct met 10% korting in Sparzegels Gevraagd in tandartsgezin: een net meisje voor dag en nacht. Meerdere hulp aanwezig. Mevrouw WEGMAN, Bergse Dorpsstraat 3, Rotterdam-N. Telefoon 41415.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 7