ZWITSALINE gelee GORSSEL KREEG NIEUW GEMEENTEHUIS STAD EN PROVINCIE Het K.N.M.I. verwacht BU de opening bood burgemeester Michaëlis van Brulnisse een schlldery van de ramp aan Alle geledingen en groepen der Gorsselse samenleving waren ver tegenwoordigd in de toneelzaal „Concordia", achter hotel „De Ros kam", toen burgemeester Jhr*mr. J. O. Thate van die uit vijf buurt schappen bestaande Gelderse ge meente, het woord nam om de zeer velen, die gekomen waren om de opening van het verbouwde en ver fraaide gemeentehuis in Gorssel mee te maken, welkom te heten. En daarbij was ook een deputatie uit Bruinisse. Uit de openingsrede vernamen we van de rivaliteit tussen de buurtschappen onderling over de plaats van het gemeentehuis, dat tot 1912 in Eefde gevestigd was, maar daarna gehuisvest werd in het tegenwoordige gebouw in Gorssel. In 1940 werd het verbouwd, maar 15 jaar later bleek het al veel te klein en moest opnieuw een gron dige verbouwing plaats vinden. Verschillende ingezetenen der ge meente hadden voor het nieuwe gemeentehuis een cadeau gegeven. Zo schonk iemand die onbekend wenst te blijven de prachtige teak houten voordeur, de hoofdaanne mer gaf het smeedijzeren slot en het Provinciaal bestuur van Gel derland een prachtige gebeeld houwde lantaarn boven de hoofd ingang. De Commissaris der Koningin in Gelderland, Jhr. dr. C. G. C. Quar- les van Ufford, zeide met vreugde het verzoek om het nieuwe ge meentehuis te openen te hebben ontvangen, omdat het Provinciaal bestuur van Gelderland sedert kort ook in een nieuwe behuizing ge vestigd is. Als oudste raadslid sprak de heer Ras. De raadsleden schon ken tinnen asbakken voor de raads zaal. Toespraak burgemeester Michaëlis Burgemeester Michaëlis van Brui nisse zeide het speciaal woord van welkom dat tot de deputatie uit Bruinisse door burgemeester Thate was gericht, zeer te waarderen, maar waar deze sprak van een ver re en lange reis, kon hij getuigen dat een reis naar Gorssel voor Brui- nissenaars nimmer ver en nimmer lang was, daar men niet vergeten is wat drie jaar geleden door Gorssel voor Bruinisse is gedaan. Met het grootste genoegen heeft men de uit nodiging om de opening bij te wo nen aanvaard. Men weet te Brui nisse wat het betekent zich te moe ten behelpen en voor Bruinisse was het een vreugdevolle dag toen daar het nieuwe gemeentehuis kon wor den geopend. Waar men op Brui nisse intens meeleeft met alles wat in Gorssel gebeurt, is deze opening ook voor de Bruinissenaars een vreugde. De februariramp van 1953 was aanleiding tot de adoptie van Gors sel en uit deze adoptie ontstonden tussen Bruinisse en Gorssel en tus sen de inwoners van deze plaatsen meer dan officiële banden. Het te genwoordige geslacht zal zeker de vriendschap die ontstond niet ver geten, maar om ook tot in lengte van dagen en voor volgende slachten de herinnering aan wat toen gebeurde te bewaren, bood burgemeester Michaëlis vervolgens een schilderij aan van de in Drie bergen wonende kunstschilder Meine Janssen. De heer Meine Janssen heeft direkt na de ramp veel gevaren en gezworven over het in water veranderde land en van wat hij zag heeft hij zijn in drukken vastgelegd op tal van doe ken. Het schilderij dat Bruinisse aan Gorssel cadeau deed geeft zo'n indruk op suggestieve wijze weer. Een kale door het zoute water ge dode en verwoeste knotwilg, oprij- ZIERIKZEE Rektifikatie In ons verslag van de feestavond ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van de Zierikzeese vrij willige brandweer, is een mislei dende fout geslopen. Door de heer Berrevoets werd aan de aanvang van de feestavond dank gebracht aan het adres van de heer M. Doe- leman H-Jzn., voor het aanbieden van het feestprogramma. Dit diende letterlijk te worden opgevat. Dat wil dus zeggen, dat niet de feest avond doch het gedrukte program ma een, overigens zeer op prijs ge stelde, geste was van de heer Doe- leman. Wij betuigen onze spijt voor de onjuiste lezing van het geval. De feestavond is door het vrijwillige brandweerkorps van Zierikzee zelf aangeboden.. Johan Willem Friso-kapel komt ter gelegenheid van installatiefeest Naar wjj vernemen zal de Johan Willem Friso-kapel uit Assen vrij dag a.s., ter gelegenheid van de in stallatie van de nieuwe burge meester, 's avonds om half acht een concert geven op de tent in het Havenpark, gevolgd door een tap toe op het Havenplein, na afloop van het vuurwerk. zend uit het kolkende water, met aan zijn voet een vloedlijn van aan gespoelde voorwerpen die eens be hoorden tot het huisraad van de ingezetenen. Burgemeester Micha ëlis zeide het gelukkig te achten, dat het front van het raadhuis niet was veranderd; de in honderden Bruse gezinnen hangende foto van dat raadhuis behoeft nu niet door een andere te worden vervangen. Na burgemeester Michaëlis sprak de heer van Blankenstein, burge meester van het naburige Warns- veld, namens de kring van burge meesters uit de Achterhoek. Ds. Keunig bood namens de burgerij een portret aan van H.M. de Ko ningin. De landbouwer Zeids bood namens de landbouwende bevol king een zonnewijzer aan, terwijl de heer Molenaar, gemeentesecre taris, namens het gemeenteperso- neel een gebeeldhouwde bank voor de hall overdroeg. Het gehele gebouw vormt een prachtig geheel, onder de kluis be vindt zich een archiefkelder die men overal elders in soortgelijke gemeenten tevergeefs zal zoeken. Ook de trouwzaal is uniek. Uit alles blijkt dat de gemeente Gorssel een uiterst welvarende gemeente is. Ge legen in een streek met prachtig natuurschoon, biedt zij ook woon plaats aan talloze kunstenaars, die zich verenigd hebben in een kunst kring. De door leden van die kunst kring vervaardigde schilderstuk ken zijn in bruikleen gegeven en sieren nu de wanden van diverse afdelingen, kamers of overlopen. Er hangen doeken van mevr. Bur- gers-Witteveen, mevr. de Bruyne- Proos, mevr. De Marees van Swin- deren-Moens, mevr. de Balbian Verster-Bolderhey en aquarellen van de heer S. Ie Poole. Het door Bruinisse geschonken schilderij werd geprezen als een gaaf werk; de schenking werd in dankbaarheid gaarne aanvaard. Auto's botsten in Burgem. Hagelaan De heer A. de Rijke uit Zierikzee kwam zaterdagmiddag achteruit van een erf in de Burg. Hagelaan rijden, toen de bekende aardappel handelaar A. van Houdt uit Krab- bendijke deze straat tamelijk snel kwam inrijden. Het gezicht werd belemmerd door een voor rijdende vrachtauto, met het gevolg dat de beide auto's op elkaar reden. De schade aan beide auto's was tame lijk groot. Gelukkig kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. De 13-jarige Janny van Driel te Bruinisse, leerlinge van de huis houdschool te Zierikzee, kwam op de Dorpsweg te Bruinisse te vallen toen ze maandagmiddag samen met een vriendinnetje naar school reed. Ze blesseerde haar linkerarm zo danig dat door dokter Knaap eerste hulp moest worden verleend; een foto in het ziekenhuis zal moeten uitmaken of de arm gebroken is. ANNA JACOBAPOLDER Stuurman van „Arcturus" geen schuld aan stranding De Raad voor de Scheepvaart is van oordeel dat de 24-jarige G. Aarnoudse te Anna Jacobapolder <- stuurman van het 500 brt. metende motorschip „Arcturus" - g schuld heeft aan het vastlopen van genoemd schip op 16 juni '55 op de kust van Ilha de Maio op de Kaap Verdische eilanden. De stuurman vertrouwde volkomen op de hem door de kapitein verstrekte ge vens. Door de Raad is hem derhalve geen straf opgelegd. De gezagvoerder, de 42-jarige T. W. te Delfzijl is door de Raad ge straft door het ontnemen van de bevoegdheid om als kapitein te va ren voor de tijd van 3 weken. De Raad is nl. van oordeel dat de stranding het gevolg is van navi- gatiefouten van de gezagvoerder. Beide uitspraken zijn overeen komstig het oordeel van de inspek- teur-generaal voor de scheepvaart. Eerst op 6 juli is het gelukt met be hulp van twee sleepboten het schip vlot te brengen. Het had een lek in één der tanks. Plattelandsvrouwen bezochten „5onsbeekflora" Vorige week maakten de Platte landsvrouwen van Duiveland een uitstapje naar „Sonsbeekflora" in Arnhem per luxe touringcar. Des morgens vroeg werd naar Den Bosch gereden, waar de koffie werd gebruikt en toen verder naar Arn hem, waar de bloemententoonstel ling werd bezichtigd, welke bijzon der mooi was. Tegen de hellingen van het Sonsbeekpark waren mil joenen tulpen, narcissen en hyacin ten geplant, wat een prachtige kleurenschakering was. Na de mid dag werd door de Betuwe gereden langs de bloeiende boomgaarden. De kersen- en pruimenbomen wa ren in volle bloei en leken enorme boeketten. Via Den Bosch, waar geten werd, ging de tocht verder naar huis. Vermoeid, maar zeer voldaan, kwamen de dames des avonds weer thuis. Ingezonden mededeling Neem dadelijk Kiuschen bij de eerste aanwijzing van Rhcumatische Pijn. Waarom eerst een lange lijdensweg - 'n lijdensweg bergèf? Roep die sluipende pijnen vandaag nog een „Halt" toe. Neem Kruschen. Kru- schen is een volkomen natuurlijk middel; de zes minerale zouten die het bevat, sporen de bloedzuive rende organen aan tot krachtiger werking. Die voeren dan weer de onzuiverheden af, die nu het bloed verontreinigen en oorzaak zijn van Uw lijden en pijn. Daarom - wacht niet langer; begin er vandaag mee. VISSERIJBERICHTEN De maaswijdte der trailernetten De internationale visserijcom missie van de Noordzeelanden heeft besloten, dat haar beperking van de maas wijdte der treilernetten tot minimaal 75 millimeter, ter be scherming van jonge vis, met een jaar verlengd zal worden, zo deelde het Engelse ministerie van Land bouw maandag mede. De visserij- commissie heeft de vorige week te Londen vergaderd. Na afloop van de bijeenkomst deelde een afgevaardigde mede, dat er besluiten genomen waren, welke de aangesloten landen tot het ne men van bepaalde maatregelen ver plichtten doch dat een volledige mededeling pas zou kunnen worden gedaan, wanneer de betrokken re geringen deze besluiten hadden be vestigd. KERKNIEUWS Tienjarig bestaan Oecumenische Raad van Kerken in Nederland In Utrecht is zaterdag en zondag het tienjarig bestaan van de Oecu menische Raad van Kerken in Ne derland herdacht met een conferen tie, georganiseerd door de Raad in samenwerking met de theologische faculteit der Rijksuniversiteit te Utrecht. De voorzitter van de oecumeni sche raad, prof. dr. W. F. Dank baar, herinnerde er in zijn ope ningsrede aan dat de taak van de raad is om de verhouding van de Nederlandse kerken onderling te bestuderen en zo mogelijk de een heid der kerken te bevorderen. Voorts stelt de raad zich ten doel het theologisch gesprek tussen de kerken te bevorderen en contacten te onderhouden met de Wereldraad van Kerken, buitenlandse kerken, het oecumenisch instituut te Co- ligny. Verder wil men in Neder land begrip en waardering kweken voor het oecumenische werk door middel van conferenties en lezin gen, het bestuderen van vraagsti ken der ethiek en het sociale en iil- ternationale leven, waarvoor de kerken zich geplaatst zien. Spr. constateerde dat, hoewel er nog veel in wording is er vrij veel ver schillen zijn, in de wijze waarop de samenwerking plaats vindt. Van groter belang dan het hoe achtte hij het feit dat men elkaar ontmoet. Prof. dr. A. A. van Ruler, sprak over de nauwe band, die bestaat tussen de theologische faculteit der Rijksuniversiteit van Utrecht en de raad. Dr. W. A. Visser 't Hooft refe reerde over het onderwerp „Brengt de oecumenische beweging de ker ken in beweging?" Zaterdagavond recipieerde de raad voor de binnen- en buiten landse gasten in het universiteits gebouw. Zondagmorgen is in de Domkerjc te Utrecht een oecumenische kerk dienst gehouden, waarin prof. dr. P. Boendermaker, Luthers hoogle raar te Amsterdam en prof. P. J. Jans, president van het oud-katho lieke seminarie te Amersfoort, de liturgen waren. De oud-voorzitter van de raad, prof. dr. S. F. H. J Berkelbalch van der Sprenkel, hield de predikatie in deze dienst, die o.m. werd bijgewoond door Prinses Wilhelmina. Tijdens de conferentie, welke zondagmiddag werd gehouden sprak prof. dr. J. C. Hoekendijk over „Uitgesteld Jubeljaar" en dr. H. J. Heering over „Lustrum bete kent reiniging". Ned. Herv. Kerk Beroepen te Koudekerk aan de Rijn: H. J. Ponsteen, Wolfaartsdijk; te Gouda: P. P. J. Monster, Katwijk aan Zee; te Zegveld: E. J. Schim mel, Hei- en Boeicop; te Emmen (bijz. werkzaamheden): H. Kranen donk, voorg. herv. evangelisatie, al daar; te Zoetermeer: C. Treure, Ederveen; te Piedra Plat en San Nicolas (Ned. Antillen): H. Hoeke- ma, luchtmachtpred., Arnhem. Aangenomen de benoeming tot voorganger der evangelisatie te Doezum: L. M. J. S. Herfkens, Op ende; naar Opperdoes (toez.): vika- ris J. M. de Meij, Koudekerke. Bedankt voor Opheusden: K. v. d. Pol, Veenendaal. MARKTBERICHTEN Granen en peulvruchten ROTTERDAM, 14 mei. Binnen landse granen (officieuze noterin gen per 100 kg franco Rotterdam). Tarwe, bijna uitsluitend voor voederdoeleinden, met weinig han del; rode tot circa f 28,50, witte tot circa f 29. Voedergranen: zomergerst goed prijshoudend naar kwaliteit f 29-30, prima uitgezochte daarboven; ha ver, met meer attentie op de ver laagde prijzen, naar kleur en droogte f 27-28, extra blanke f 28,50; rogge niet getoond. Peulvruchten: lusteloos. Groene erwten circa f 38; schokkers circa f 41bruine bonen zeer flauw, circa f 44. De volgende week dinsdag wordt geen beurs gehouden. Aardappelen ROTTERDAM, 14 mei. Klei- aardappelen, 35 mm opw.: Eigen heimers f 19-21, Bintjes f 20-21, Bevelanders f 17-18, Furore f 20-21, Meerlanders f 16; zand aardappe len, 35 mm opw.: Noordeling f 12, Libevtas f 12, Ijselster f 11; export geen noteringenvoer aardappe len f 2,50-3,—. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastge steld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. Coöp. Tuinbouwveiling der Z.H.E. Afdeling Zierikzee Veiling van 14 mei 1956 Spinazie I f 19; idem II f 8,50; Witlof f 66; Stoofsla f 10; Tomaten II f 190; Bloemkool „A" f 71; idem „B" f 62; idem „C" f 50-53; idem (stek) f 19-44; Kropsla „A" f 8; idem „B" f 5; Bospeen f 37; Radijs f 6. Alles per 100 kg./stuks/bos. SPORT De sportontmoetlugen Zlerikzee-Saint HUalre Zoals wij reeds eerder meldden, vinden zaterdag 19 en maandag 21 mei a.s. (2e Pinksterdag) te Zierik zee, sportontmoetingen plaats tus sen vertegenwoordigers van Zie rikzee en de tweelingstad Saint Hilaire du Harcouêt. VoUedighelds- halve volgt hier het programma van deze ontmoetingen. Zaterdagmorgen om kwart voor elf worden de gasten officieel ten stadhuize ontvangen. Om 3 uur speelt het elftal uit Saint Hilaire in het sportpark tegen MEVO I. De gasten komen uit met: I. Gonzalez (aanv.) d.; R. Prime en A. Lemaré- chal a.; H. Berge, M. Gonzalez en N. Lucas m.; Lemée, L. Rébillard, Dumarche, G. Portier en Gaignon v. Reserves: Braganti en M. Rébil lard, waartegenover MEVO het volgende elftal in het veld brengt: C. van 't Veer d.; C. Baart en J. M. Feleüs a.; A. de Bokx, G. Huurling (aanv.) en J. Sies m.; L. de Vries, C. J. M. Nolet, I. J. Haverhoek, P. Guinée en K. de Oude v. Reserve: J. Bolkenbaas. Scheidsrechter is de heer A. Th. Jacobs. De aftrap ge schiedt door een vertegenwoordiger van de Franse ambassade in Ne derland. Des avonds om acht uur komen in „Concordia" de beste tafelten nissers uit Saint Hilaire en Zierik^ zee tegen elkaar uit. Voor Saint Hilaire spelen: dr. Vallet, Esnault, I-econte (allen van Club Roquette), Thoury, Charuel, Gautier (allen van Club Jeanne d'Arc), Kodja en Le- court (beide van Ping Pong Club). Zierikzee komt uit met F. v. d. Ende, J. v. d. Kassteele, B, Lup- gens (allen Lyceum), C. v. Vessem, L. de Vries (beide MEVO), J. Bol kenbaas en J. Vermeule (beide Lichtboei) en H. L. Bosch (T.Z.C.). Maandagmiddag half 3 speelt Zie rikzee I tegen Saint Hilaire. De gasten komen dan met hetzelfde elftal in het veld als zaterdag, ter wijl Zierikzee uitkomt met: A. Hage d.; A. Rossen en J. Raap a.; B. de Zeeuw, C. M. van Aken (aanv.) en C. Verwest m.; T. Simmers, S. de Vlieger, J. Stoel, G. Koster en D. de Boer v. Reserves: J. van Gees- bergen, A. Verton en A. Berrevoets. Scheidsrechter is de heer J. J. den Boer. Hier zal burgemeester Dijck- meester de aftrap verrichten. Mu zikale medewerking wordt verleend door 't harmoniegezelschap „Kunst en Eer". Ingezonden mededeling voor ïnoöTëT zachte •.-.•.•„i- «e -'v - handen I Het is een publiek geheim dat twee - of zo men wil drie of nog meer - architekten tot dezelfde uitkomsten komen als zij onder de huidige beperkingen een standaard- huidige beperkingen en standaard type huis moeten bouwen. Daarom lijken de nieuwe huizen op Schou- wen-Duiveland zoveel op elkaar. Jammer is dat, maar het is altijd beter dan de „afgeknipte" huizen, waarmede België zo rijkelijk is be strooid, naar Eilandman vorige week uit eigen aanschouwen nog weer eens heeft gezien. Het is net of die huizen met een heel scherp mes zijn doorgesneden. Een grote blinde muur iiertoont zo'n (ge knipt) Ivuis, hetgeen Eilandman heel erg lelijk zou willen noemen. Maar soit, men vergeet dit schie lijk als zich in kleuren en vormen de schoonheid openbaart van de St. Goedele te Brussel, de kerk waarin bij iedere voetstap onvervangbare kunstwerken worden gepasseerd. Het geel van korenaren, bloedrood van robijnen, en het helle blauw des hemels, het is alles te vin den in de hoogoprijzende gebrand schilderde vensters, waarbij al ons „moderne mooi" toch wel hélemaal kansloos wegvalt. Alle vroomheid, geloof en toewijding uit lang ver vlogen eeuwen, schijnt hier samen gebracht in het nationaal heiligdom onzer zuiderburen. Zit België intussen al dik onder de reklame gesmeerd, op de Grote Markt te Brussel is alles in stijl ge houden. Niets dat stoort, niets dat verontrust. Hier is slechts de har monie, die in een kakelbonte we reld soms zo oneindig ver te zoe ken is. Naast een oud mannetje stond Eilandman voor het raam van een antiekwinkeltje te kijken. Het mannetje stond onvoorstelbaar rad Frans te praten, naar Eilandman dacht tegen zichzelf. Toen keek het besikte gezichtje op en zei: „Mais pardon". Het mannetje was zijn zoon kwijt, want dat kan heel ge makkelijk op de Grote Markt waar het altijd memelt van fototoestellen hanterende toeristen en bloemen verkopers. Pas erg opvallend echter is de toeristenparade bij het hoog gelegen paleis van justitie, waar het onvergelijkelijk panaroma zich ontrolt van Brussel in de diepte en Brussel in de hoogte. Een .„dag in Brussel" dwingt een mens tot grote geestelijke sprongen, al was het alleen maar door de „manneken pis"-kultus, waar men als noordelijke nuchter- ling niet zo eenvoudig wijs uit kan worden. Het behoort tot de „bon ton" staande voor dit voortdurend lekke kereltje gefotografeerd te worden. „Allé zunne" dat kan er tot woensdagavond: Kouder overdag Toenemende bewolking met tij delijk enige regen, later van het noordwesten uit opklaringen; tot vrij krachtig of krachtig toene mende wind tussen zuidwest en noordwest; minder koude nacht, maar morgen overdag kouder als vandaag. 16 mei. Zon op 4.44, onder 20.30. Maan op 11.07, onder 0.58. 17 mei. Zon op 4.42, onder 20.32. Maan op 12.26, onder 1.24. Eerste kwartier: 17 mei te 6.15. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE: 16 mei 7.38 v.m. 19.59 n.m. 17 mei 8.34 v.m. 20.55 n.m. BROUWERSHAVEN: 16 mei 7.07 v.m. 19.39 n.m. 17 mei 8.05 v.m. 20.39 n.m. Doodtij: 19 mei. Springtij: 26 mei. Iets kouder Nadat maandag een koufront van een oude oceaandepressie op de Noordelijke IJszee, ons land vrij wel zonder neerslag was gepas seerd, klaarde het in de daarop volgende nacht op, terwijl de wind ging liggen. Als gevolg daarvan kon een sterke temperatuurdaling op treden, waarbij in de Bilt een tem peratuur van slechts één graad bo ven het vriespunt werd bereikt. De rug van hoge druk, die deze opkla ringen veroorzaakt, wordt gevolgd door het frontenstelsel van een nieuwe depressie, die maandag bij IJsland tot ontwikkeling kwam. Deze zeer actieve storing trekt naar het oosten en het begeleidende frontensysteem zal ons land in de komende verwachtingsperiode pas seren, waarbij enige regen ver wacht mag worden. De wind zal uit westelijke richting aanwakkeren. Vannacht wordt het minder koud, morgen overdag daarentegen kou der dan vandaag. VOETBAL K.N.V.B. Het programma voor deze week luidt: Donderdag 17 mei Zaterdagmiddagvoetbal 2e klasse D: MEVO III-MEVO II (7 uur, scheidsr. Th. Sies). Afdeling Zeeland. Zaterdag 19 mei 2e klasse D: Bruse Boys I-Brou wershaven ÏI (4 uur, scheidsr. J. de Wit). „Afgeknipte" huizen - Harmonie - „Mais pardon" „Mannekes" en Bitter GESPREKKEN VAN EILANDMAN mee door, maar waarom of het ste delijk museum van Brussel nu ook nog een aparte kamer vol „man nekes" heeft is nogal onduidelijk. Al die overwegingen worden echter dra overspoeld door het bont gewemel van de boulevard d'As- pach, waar het lichtste nylon, het fijnst gehakte schoentje en het droomteerste japonnetje van de hele wereld expres in de etalages is neergelegd, om vrouwen het hoofd finaal op hol te brengen. Is men moe van al het vertier, dan gauw een staminéke binnen, voor het zwartste, bitterste en heet ste vocht van de hele wereld, dat men (altijd per ongeluk) bestelt. Het is café fïltre en eerlijk, het is niet te drinken. Maar de Arabieren drinken het nog zwarter; misschien is de toestand in het midden-oos ten daarom zo slecht. Toen Ellandman na de reis werd uitgenodigd anderhalf uur te wach ten op A.J.-polder om het dierbare Scliouwen-Duiveland te betreden, was daar „Crescendo" van Drei- schor, het luchtig pijpendste, gulste en innemendste muziekcorps van de hele wereld, dat de tijd kortte met het blazen van marsjes. De jeugd maakte menige rondedans en Eilandman was de koffie toen echt vergeten. DE BROEDERSCHAP VAN DE BRONZEN DRAAK 64. In een lang en met nadruk uitgesproken betoog poogde Sylvia Aram to andere gedachten te brengen. Zij hoopte dat haar woorden invloed zouden hebben op de heethoofdige prins Baltha zar, die door Aram en Angelo nauwelijks van de weerloze, ge ketende Alglon af tc houden was, maar bij haar eerste vermaning reeds zijn zelfbeheersing terugvondBlijkbaar kwam zij hem bezoeken om voor Balthazar te pleiten.... Haar eerste woorden bevestigen reeds de juistheid van dit vermoeden. „Heer Aram", zegt ze met zachte stem, „ik ben gekomen om te trachten u tot andere gedachten te brengen. Als u voor Angelo strijden gaal, staat u aan de kant van onrecht en vals gehuichel. Ik ken die vriendelijke prins beter dan u, en ik weet dat hij achter een masker van vrolijkheid en rondborstigheid een karakter verbergt, vol van valsheid en tirannieke begeerte."

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 2