Werk van radio-zendamateurs in de rampdagen van '53 kreeg waardering Gedenksteen onthuld in hall van Ziecikzees' stadhuis De nodige zichtbare waardering heeft het werk van de radiozend amateurs in Nederland, tijdens de rampdagen van februari 1953 ge kregen, door de onthulling van een gedenksteen in de hall van het Zie- rikzeese stadhuis zaterdagmiddag jongstleden. Als de directeur-generaal der P.T.T., de heer L. Neher, in de in leiding van het boekje „Kanaal 3700" - op 1 februari 1954 uitgege ven door „Veron" (de Vereniging voor Experimenteel radio-onder zoek) als blijvende herinnering aan het werk der zendamateurs in Nederland in hun pogen hulp te brengen aan mens en dier in de overstroomde en bedreigde gebie den - o.m. zegt: „De zend-amateurs hebben een zeer grote dienst bewe zen aan hun medemensen, die in nood verkeerden, maar ook aan de overheid en alle instanties, die be trokken waren bij het reddings werk en bij de hulpverleningsar- beid in de ruimste zin", is dat een getuigenis van het werk der zend amateurs, dat veel voor erger heeft behoed. De tijd dat lege flessen en radio-onderdelen Zierikzee uit zijn isolement verlosten, is voorbij maar niet vergeten. Naast de uitgave van genoemd boekje is nu in de vorm van een eenvoudige gedenksteen - vervaardigd door de heer Dannen- burg - een meer blijvende en tref fender hulde gebracht aan alle zendamateurs. Zaterdagmiddag vond in het stad huis de plechtige onthulling hier van plaats door de waarnemend Commissaris der Koningin der pro vincie Zeeland, mr. dr. A. J. J. M. Mes. De steen heeft een voorlopige plaats gekregen in de rechter ach terwand van de entrée van het raadhuis. De heer L. J. van der Tholen, voorzitter van „Veron", sprak een welkomstwoord en richtte zich hierbij in het bijzonder tot mr. dr. Mes, loco-burgemeester A. M. den Boer, mr. A. P. H. de Lange (secre taris v. het wetenschappelijk radio fonds) en de overige aanwezigen, waaronder vele radio-zendamateurs uit alle provinces, die werkzaam geweest zijn in het voormalige rampgebied. Onder hen bevonden zich de radio-zendamateur^ de he ren Hossfeld, J. Koopman en P. Meerman, die - zoals bekend >- een rol gespeeld hebben in de totstand koming van radiocontact tussen het geïsoleerde Schouwen-Duiveland en overig Nederland in de ramp dagen van 1953. Blijvende herinnering In een kort overzicht schetste de heer van der Tholen vervolgens de gebeurtenissen die geleid hebben tot het ogenblik dat nu, 12 mei, de steen onthuld kon worden. De door het Wetenschappelijk Radiofonds toegekende som van f 1.500 voor een blijvende herinnering aan de zend-amateurs kreeg na veel over weging en advies van de heer L. Neher de bestemming voor een ge denksteen, die nu in Zierikzee een plaats heeft gekregen. „Het is be doeld als een blijvende herinnering aan alle zend-amateurs" aldus de heer van der Tholen, die zei dat velen naamloos zijn gebleven. Toen hierna mr. dr. Mes het woord verkreeg, excuseerde deze Jhr. mr. de Casembroot, die zeer tot zijn spijt niet aanwezig kon zijn om de plechtigheid te verrichten. Speciaal namens hem en het pro vinciale bestuur betuigde mr. Mes zijn grote erkentelijkheid. Spr. me moreerde de ramp en zei dat de komst van de enigszins vreemd soortige armada van schepen, bela den met voedsel en kleding naar het rampgebied, mogelijk werd door de gedachtenwisseling van de zend-amateurs. Mr. Hes wilde den ken aan de zendstations in Zierik zee en Haamstede die zulk voor treffelijk werk hebben verricht. .In Zierikzee zal nu de gedachte hieraan levend blijven", aldus de heer Mes. Hierna sprak mr. A. P. H. de Lange nog een kort woord namens het Wetenschappelijk Radiofonds, waarin hij dank wilde zeggen voor de realisatie in steen van de ge dachte aan het zo resultaatvolle werk der radio-zendamateurs. Namens het gemeentebestuur van Zierikzee sprak hierna nog loco- burgemeester A. M. den Boer. Spr. zei het zeer op prijs te stellen, dat de steen een plaats heeft gekregen in Zierikzee. „Waarschijnlijk dat de steen op een andere plaats ingemet seld zal worden, doch het zal een goede en in het oog vallende plaats zijn", aldus de loco-burgemeester. Door verwijdering van de voor gehangen doek onthulde hierop mr. dr. Mes de gedenksteen, die door zijn eenvoud van vormgeving bij zonder treffend is. Een gestyleerde mannen- en vrouwenfiguur sym boliseren de gedachte der verbin ding. Als onderschrift is aange bracht: „Hulde aan de zendama teurs". Met een handdruk aan vaardde loco-burgemeester den Boer de gedenkplaat, die de vele bezoekers van het Zierikzeese raad huis zullen herinneren aan het prachtige werk der radio-zendama teurs in de donkere dagen van fe bruari 1953. Wapensmokkel in Frankrijk De Franse politie heeft een wa pensmokkel ontdekt, waarbij hon derden pistolen, vervaardigd in een Franse wapenfabriek, via Libanese en Syrische tussenpersonen in Pa rijs naar Cairo werden gezonden, vanwaar de pistolen de opstande lingen in Noord-Afrika bereikten. Ook is wapensmokkel via België en Nederland aan het licht geko men. Naar het A.N.P. verneemt kunnen wat Nederland betreft nog geen na dere gegevens worden verstrekt. BROUWERSHAVEN 25-jarig bestaan A.N.A.B. feestelijk gevierd Vyftal leden ontving insigne Zaterdagavond belegde de afde ling Brouwershaven van de Alg. Ned. Agrarische Bedrijfsbond een feestavond ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan in hotel Ringel- berg. De feestelijk versierde zaal bood een gezellige aanblik. Ter opening zong de afdeling van de Vrouwenbond „De Internationale", waarna de voorzitter, de heer M. M. Matthijsse de aanwezigen har telijk verwelkomde. Spr. gaf in zijn openingswoord een résumé van de toestanden wel ke er vroegere jaren heersten en welke middels de organisatie van het N.V.V. op een ander peil is ge bracht. Speciaal verwelkomde de voorzitter de districtsbestuurder de heer de Roo en de N.V.V.-bestuur- der de heer Hoek. Het verheugde spr. in het bijzonder, dat het vol tallige college van burgemeester en wethouders vertegenwoordigd was benevens de gemeentesecretaris de heer Gunst. Met de wens dat het N.V.V. uit mag groeien tot de mach tigste organisatie, opende de voor zitter deze feestvergadering. De eerste die de afdeling felici teerde was het oud-bestuurslid de heer F. Rijnberg, die zijn geluk wens deed vergezeld gaan van een bloemstuk. Namens de VARA-afde- ling en de afd. Partij v.d. Arbeid sprak de heer J. Dekker, terwijl hij twee bouquetten rode tulpen aan bood. De heer Geluk bood een voor zittershamer aan namens de fede ratie. De heer C. J. v. d. Hulle sprak namens de bestuurdersbond, mevr. Jonker-de Moor namens de Vrou wenbond, ook bloemen aanbieden de. Burgemeester van Leeuwen dankte voor de ontvangen uitnodi ging en zei dat het college van B. en W. steeds belangstelling toont in de gebeurtenissen, welke in de gemeente plaats hebben, van welke aard dan ook. Ook hij sprak een felicitatie uit waarbij hij wees op de grote factor, die de landarbeid dersbond op het platteland inneemt. Door de Bouwarbeidersbond was een bouquet bloemen gezonden, daar de heer v. IJzendijke wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. Voor zitter Matthijsse en wenste hem een spoedig en algeheel herstel toe. Van de afdeling Zonnemaire werd een enveloppe met inhoud ontvangen. Hierna verki"eeg de heer de Roo het woord, die een drietal oud-ge- dienden het ere-insigne opspeldde, t.w. de leden C. de Moor, J. Krijger en C. Botbijl. Twee anderen waren niet aanwezig. De heer de Roo schetste de vasthoudendheid in de „dertiger" jaren van deze pioniers en stelde ze ten voorbeeld aan de jeugd. Namens het hoofdbestuur overhandigde hij een enveloppe met inhoud. Na het zingen van een strijdlied volgde de pauze, waarin een gratis consumptie werd aange boden. Tevens werden loten ver kocht, waarvan de opbrengst ten goede komt aan het N.V.V.-t.b.c.- fonds. Deze verloting bracht f 57,50 op. Namens het N.V.V. liet de heer Hoek een kort propagandistisch woord horen. Het tweede gedeelte van de avond werd verzorgd door de leden van de Vrouwenbond met zang en schetsen, wat danig in de smaak viel. Aan het slot van deze avond dankte de voorzitter allen voor hun belangstelling en de medewerken den voor het gebodene. Staande werd de Socialistenmars gezongen, waarna allen nog gezellig voor een dansje bijeen bleven. Zware wervelstormen boven de Ver. Staten Boven de Amerikaanse staten Michigan, Ohio en Pennsylvanië en in het Canadese Ontario hebben wervelstormen gewoed, welke aan ten minste twaalf personen het le ven hebben gekost. Er zijn bijna driehonderd gewonden. Er is voor acht miljoen dollar schade aange richt. Boven Michigan woedden in korte tijd negentien wervelstormen. RADIONIEUWS V.P.R.O. gaat 30-jarig bestaan herdenken Op tweede Pinksterdag zal de V. P.R.O. te Rotterdam in een lande lijke jubileumbijeenkomst het 30- jarig bestaan vieren. In de morgenuren zal een drietal kerkdiensten worden gehouden. De jubileumbijeenkomst, waaraan ver scheidene koren en de hout- en ko perblazers van het Rotterdams Philharmonisch Orkest muzikale medewerking verlenen, is 's mid dags in de Ahoy-hal. Na een openingstoespraak door voorzitster mej. dr. N. A. Bruining, zal de feestrede worden uitgespro ken door prof. dr. N. A. Donker sloot. Het voornaamste deel van het programma bestaat uit de uitvoe ring van het speciaal in opdracht van de V.P.R.O. geschreven decla- matorium „Het lied van de levens- adem". VISSERIJBERICHTEN Goede zaadval op het Friese Wad Nu verschillende mosselkwekers een weekend thuis waren, was het mogelijk de resultaten van de mos selzaadvisserij op het Friese Wad beter te analyseren dan uit de eer ste berichten die telefonisch of schriftelijk doorkwamen. Met ge noegen kan worden geconstateerd, dat de zaadval dit jaar op het Frie se Wad goed was, door bijna alle vissers werd goed gevangen. Vooral in de eerste week kon door velen gelukkig worden gevist en het feit dat het zaad niet naar Zeeland ge bracht moest worden, maar in de directe nabijheid van de percelen waarvoor het bestemd was, werd gevist, droeg er toe bij, dat zeer in tensief kon worden gewerkt. Maar dit was dan ook de oorzaak dat na de eerste week, dus in de nu afge lopen week, het zaad van de vind plaatsen en banken was weggevist. De tegenwoordige manier van vis sen met sterke motoren en grote korren en dito schepen, maakt dat in veel korter tijd dan vroeger het gevonden zaad op de percelen kan worden gebracht. Men schat de ge zamenlijke hoeveelheid, die door de kwekers op hun percelen in de Waddenzee is uitgezaaid op plm. 200.000 tonnen. Ook deze week wordt nog op het Friese Wad gevist, maar veel resul taat zal dit waarschijnlijk niet meer geven. In de week na Pinksteren zal men vergunning geven om op het Gro ninger Wad te vissen en dit zaad naar Zeeland te brengen. President Soekarno is maan dagochtend voor een reis van vijf tig dagen uit Djakarta vertrokken. Hij zal bezoeken brengen aan de Verenigde Staten, Canada, west- Duitsland, Zwitserland en Italië. Schouwen-Duivelandse brandweerlieden hielden uitgebreide demonstraties Snel gebluste branden en een watergordijn Zaterdagmiddag culmineerden de tweedaagse festiviteiten rond het zilveren feest van het Zierikzeese vrijwillige brandweerkorps in -een grootse manifestatie van blus- en springdemonstraties op het Hayen- plein. Een trotse file van helrode brandweerwagens - een vertegen woordiging van alle vr(jwfllfge korpsen op Schouwen en Duive- land - bemand door gehelpide spuitgasten, rolde door de straten van Zierikzee, voorafgegaan door het ook nu weer onmisbaar ge bleken „Kunst en Eer". Achter de vrolijk spelende har monie volgden in een open wagen de trotse commandanten van het jubilerende korps en een vertegen woordiging van het gemeentebe stuur in de persoon van loko-bur- gemeester A. M. den Boer en wet houder J. Catshoek. Gearriveerd op het zonovergoten Havenplein maakte de wachtende menigte ruim baan voor het rol lende materieel en nadat de wagens geparkeerd waren namen de blus demonstraties - verzorgd door de „Minifax"-fabriek van brandbe- strijdingsmiddelen - een aanvang. Temidden van het vele publiek, dat een grote kring vormde rond de brandweerlieden, werd menige kunstmatige vuurhaard dikwijls in een oogwenk gedoofd. Rubber, spi ritus, benzol en aether werden een grage prooi van een enkel vlam metje. Het vuur bleek echter niet opgewassen tegen de gedemon streerde droge-poeder-brandblus- apparaten. De blussing van een grote benzine-oliebrand (500 liter verspreid over een oppervlakte van 40 m2) besloot de demonstratie, die speciaal voor de verschillende brandweren wel zeer leerzaam ge weest zal zijn. Spijtig was slechts dat de kring van brandweerlieden rond de vuurhaarden zo groot was, dat een deel van het publiek de de monstraties slecht kon volgen. Van een speciaal voor dit doel gekonstrueerde stellage werden vervolgens springoefeningen voor vrijwilligers gehouden. Dikwijls tot grote hilariteit van het publiek waagden ook enkele „burgers" de TONEEL EN FILM FiJm „Ciske de Rat" naar Rusland De Nederlandse speelfilm „Ciske de Rat", die op de Biennale in Ve netië werd bekroond en die daar ook de aandacht van de Russische filmexperts heeft getrokken, zal binnenkort ook in de Sowjet-Unie worden uitgebracht. De film wordt dan in het Russische nagesynchro niseerd, omdat de in Nederland ge bruikelijke gedrukte tekst in de eigen taal, daar onbekend is. Dit deelde de Amsterdamse film producent, de heer Hans Boekman, directeur van de Filmtrust en de filmproduktiemaatschappij „Am sterdam", mee na een tiendaags bezoek aan de Sowjet-Unie op uit sprong. Zelfs een heel kleine brand weerman in spé waagde de sprong van de toch wel angstig hoge stel lage. Na afloop van de spring-demon- straties trokken brandweren en pu bliek naar de Scheepstimmer- er Vissersdijk. Honderden hebben hier genoten van een groots opgezet en massaal gespoten watergordijn. Een ballet van zonne- en waterstralen danste over de haven en vormde een feest voor het oog tegen de achtergrond van rode brandspuiten en de stoere van water druipende, gehelmde manschappen. Ongetwijfeld een groots besluit van het feest van het jubilerende Zierikzeese corps en een manifes tatie van vrijwillig dienstbetoon tot meerdere veiligheid van stad, dorp en burgerij. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Postzegel-actie Chr. Nat. school Op de chr. nationale school werd deelgenomen aan de postzegelactie, georganiseerd door het Jeugd Rode Kruis. Zoals bekend kunnen door het verzamelen van gebruikte ze gels een aantal invalide kinderen hun vakantie doorbrengen in het Henri Dunanthuis te Zeist. Op de school werden niet minder dan 65 duizend gebruikte postzegels door de leerlingen ingezameld. De electrifikatie van de straatverlichting De betreffende alinea's in het vrijdag jl. gepubliceerde verslag van de Zierikzeese gemeenteraad, inzake de elektrifikatie van de straatverlichting, zouden zo kun nen worden uitgelegd, dat er spra ke van tweeërlei verlichting zal zijn, t.w. gas en elektriciteit. Dit zal echter niet het geval zijn. Het plan door de gascommissie opge steld voorziet in een algehele om schakeling naar een elektrische straatverlichting, waarbij dus alle gaslantaarns zullen verdwijnen. Onderscheid met het grote door de P.Z.E.M. voorgestelde plan is ech ter, dat elektrifikatie op kleiner schaal plaats vindt. De afstand tussen de lichtmasten zal dus vrij groot blijven. De opzet van het plan is echter dusdanig, dat nadien al tijd nog masten kunnen worden bij geplaatst. Het „kleine plan" is ana loog met de verlichting in de nieuwbouw, waar eveneens gas lantaarns ontbreken, maar licht masten staan in een aantal, dat voor uitbreiding vatbaar blijft. HAAMSTEDE Bij beschikking van de Staats secretaris van het ministerie van O. K. en W. is onze vroegere dorps- genote, mej. C. Hartog, benoemd tot lid van de examencommissie voor de Nijverheidsakte Na. in de subcommissie hygiëne en bij een BROUWERSHAVEN Jaarvergadering Coöp. Kolenbond Vrijdagavond hield de Coöp. Ko lenbond te Brouwershaven haar jaarvergadering in café „Centrum" onder voorzitterschap van de heer P. de Moor. In zijn openingswoord herinnert de voorzitter aan het ver lies van twee leden door overlijden. De secretaris-penningmeester de heer J. Dekker leest het jaarver slag, waaruit blijkt, dat het leden tal met vier is gestegen. De omzet is met 8700 kg. gestegen, hetgeen een bedrag beloopt van plm. f 1500. Uit het financieel verslag blijkt, dat er een batig saldo is van f 305,13. De aftredende bestuursleden, de he ren P. de Moor en L. van Wouwe worden met algemene stemmen herkozen. In de bode-vacature kan nog niet worden voorzien, zodat dit tot een volgende vergadering zal worden aangehouden. Na enkele kleine besprekingen sluit de voor zitter deze vergadering. Nieuwe aktie voor Groene Kruis-gebouw Konden we vorige week melden, dat een bestuurslid van het Groene Kruis te Brouwershaven het leden tal sterk wist op te voeren, thans vernemen we, dat via een andere aktie deze vereniging in het genot zal worden gesteld van nieuwe ma terialen, bestemd voor het nieuwe Groene Kruisgebouw. Mevrouw Terpstra heeft zich belast met het vervaardigen van corsages, welke in en buiten de gemeente een grote aftrek vonden, doordat de op brengst voor het reeds genoemde doel, aller instemming vond. Nu deze aktie beëindigd is, kan het mooie bedrag van f 460 besteed worden tot aanschaf van diverse materialen. Dat deze mooie geste zeer valt te waarderen en een woord van dank hier zeker op zijn plaats is, behoeft geen betoog. De jaarlijkse wandeltochtdag, georganiseerd door de Alg. Sport vereniging „Brouwershaven" zal niet, zoals eerder gemeld op 2e Pinksterdag worden gehouden maar op zaterdag 26 mei a.s. Naar wij vernemen heeft de bazar, welke gehouden werd ten bate van de inventaris gebouw der Ger. Gemeente het mooie bedrag van f 1200 opgebracht. BRUINISSE Aanbesteding Door het waterschap Ooster- en Sirjansland is vrijdag 11 mei aan besteed onderhouds- en verbete- ringswerken aan de steenglooiing van de zuidelijke zeedijk van dat waterschap Ingeschreven werd als volgt: J. M. Dekker, Brouwershaven f 14.520; M. van de Velde, Bruinisse f 14.420; W. v. d. Berg, Bruinisse f 13.895; L. v. Popering, Bruinisse f 13.340. Bestuur Christelijke Bouwarbeidersbond Door het aftreden van de heer W. van Gilst als voorzitter van de Chr. Bouwarbeidersbond zijn in dit bestuur enige mutaties gekomen. Het is thans samengesteld als volgt: M. Pleune, le voorz.; J. Klink, 2e voorzitter; J. van den Ouden, le secretaris; J. van Dijke, 2e secr.; L. J. van den Bos, le penningmeester; M. Bal M.Dz., 2e pennm.; J. van der Spek, alg. adjunct. Het K.N.M.I. verwacht tot dinsdagavond: Weinig verandering Droog weer met wisselende be wolking; overwegend matige wes telijke wind; weinig verandering in temperatuur. 15 mei. Zon op 4.45, onder 20.29. Maan op 9.46, onder 0.27. Eerste kwartier: 17 mei te 6.15. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE: 15 mei 6.43 v.m. 19.05 n.m. BR OU WERSHA VEN 15 mei 6.10 v.m. 18.43 n.m. Doodtij: 19 mei. Springtij: 26 mei. Het blijft mooi weer Nadat in de nacht van vrijdag op zaterdag een koufront over ons land was getrokken, breidde zich gedurende het weekeinde een rug van hogedruk uit over west-Europa. Het bleef droog en er was veel zon, waarbij de temperatuur zondag middag in verschillende delen van het land tot 18 graden steeg. Inmiddels had zich op de oceaan een golfstoring aan het polaire front tot een diepe depressie ontwikkeld, die met een luchtdruk van minder dan 970 mb. over IJsland is ge trokken. Het, overigens weinig be tekenende, front van deze depressie naderde maandagmorgen ons land. Dinsdag komt het weer opnieuw onder invloed van een rug van hoge luchtdruk, die zich achter dit nieuwe front over de Britse eilan den naar het oosten uitbreidt. De regenkansen zijn dus klein. In het temperatuurverloop komt geen be langrijke verandering. Korte berichten uit het binnenland LISSE. Ook de afgelopen zonnige zondag is voor de bollenstreek een drukke geweest, hoewel niet zo druk als de vorige. Opmerkelijk was ook weer het betrekkelijk ge ringe aantal wielrijders. De meeste bezoekers kwamen per auto, scoo ter, motor of bromfiets. De Keu kenhof ontving ruim 30.000 bezoe kers, voor een deel met extra trei nen en 300 autobussen. BUSSUM. De jaarlijkse Bonds dag van de Bond van Colonnes van het Nederlandse Rode Kruis korps is in Bussum gehouden. Na een ver gadering van het Bondsbestuur is in de middaguren gedéfileerd voor overste Meuleman, de burgemees ter van Bussum en andere autori teiten. EDE. Op de Apeldoornseweg te Ede is zondagmorgen een plotseling uit de bossen langs de weg tevoor schijn springende reebok door een personenauto gegrepen en gedood. ROTTERDAM. H.M. de Konin gin zal op 16 mei a.s. een bezoek brengen aan Rotterdam, zoals is gemeld. VOLENDAM. Het uitzonderlijk mooie voorjaarsweer heeft op de palingvangst op het IJsselmeer een opvallend gunstige invloed uitge oefend. Voor het eerst sinds jaren vingen de hoekwant-vissers vang sten van 400 tot 500 pond per vaar tuig. De 16e wandeltocht op Schouwen-Duiveland werd een groot succes 188 tippelaars(ters) veroverden een onderscheidingsteken en diploma nodiging van de departementale af- andere beschikking in de commissie deling voor filmzaken. voor de akte Ns. Onder gunstige weersomstandig heden - hoewel de straffe tegen wind op sommige weggedeelten voor verschillende tippelaars wel moeilijkheden opleverde - werd za terdagmiddag de 16e wandeltocht op Schouwen-Duiveland gehouden. Hiervoor hadden zich 188 deelne- .mers voor de 25 km. tocht en 12 voor de 40 km. tocht opgegeven, van wie resp. 10 en 1 niet aan de start verschenen, zodat er in totaal van de partij waren. Onderweg viel er 1 van de 25 km. deelnemers uit, zodat 188 de tochten hebben vol bracht. Over het algemeen werd er in een flink tempo gelopen en reeds te ongeveer kwart voor zes waren de eersten al terug in „Concordia". Geleidelijk aan kwamen ook de an deren binnen, te ruim 9 uur arri veerden de laatste 40 km. deelne mers. Het aantal opgelopen blaren bleek ditmaal groot, wat hoofdza kelijk te wijten is aan het te weinig trainen, daar de wegen op een klei ne uitzondering na, goed waren. De 25 km. mars voerde van Zierikzee door he,t Gouweveer naar Ouwer- kerk, vervolgens via de caissons en over Viane naar Oosterland en ,Blauwe Keet", waar gerust werd. De deelnemers aan de 40 km. mars - 1 dame en 10 heven - liepen tot Blauwe Keet" met de 25 km. tip pelaars mee, maar gingen hierna over Nieuwerkerk, langs Bellaert, door Dreischor richting Zonnemat- vervolgens door Stapelsweg langs Noordgouwe over de Provin ciale weg naar Zierikzee. Allen wa ren voldaan over de mooie tocht, die hen in de gelegenheid had ge steld verschillende veranderingen op het eiland in ogenschouw te ne men. Dc deelnemers waren uit alle gemeenten van Schouwen-Duive land, terwijl 3, een dame en twee heren, uit Stellendam kwamen. Verheugend groot was het aantal groepen, nl. 7, van wie er 5 nl. „Rust Roest" Zierikzee (26 deelne mers), Prof. Zeemanlyceum, Zie rikzee (27 deelnemers), A.S.V. „Brouwershaven", Brouwershaven (16 deelnemers), C.J.M.V., Zierik zee (12 deelnemers) en MEVO, Zie rikzee (12 deelnemers) de groeps- medaille ontvingen. „Quick", Brui nisse nam deel met 7 en de chr. u.l.o.-school te Zierikzee met 5 tip pelaarsters). Hopenlijk komen laatstgenoemden het volgend jaar ook met minstens 10 deelnemers! Verder waren er 84 individuelen. Direct na binnenkomst in „Con cordia" reikte de voorzitter van het organisatie-comité, dr. J. C. Röhner, de onderscheidingstekenen en di ploma's uit. Hierbij bleek dat voor de le maal deelnamen: 30 dames en 61 heren, voor de 2e maal: 22 dames en 22 heren; voor de 3e maal: 14 dames en 20 heren; voor de 4e maal: 2 dames en 7 heren: voor de 5e maal: 1 dame en 3 heren en voor de 6e maal: 2 dames en 5 heren. Zij, die voor de 5e maal liepen ont vingen een verzilverd kruis, en de 7 „volhouders" van de 6e maal een verzilverd kroontje. Dit waren: de dames J. v. d. Stolpe te Ouwer- kerk en A. P. Korsten te Zierikzee en de heren S. C. v. d. Hoek en Joh. Geleijnse te Renesse, L. van 't Le ven te Stellendam en J. Bloem en Chr. Schot te Zierikzee. Een bijzonder woord van dank richtte dr. Röhner nog tot de 2 le den van de Rode Kruiscolonne Zie rikzee, die belast waren met de voetverzorging en zich op uitste kende wijze van deze taak kweten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 2