ZWI Zwitsaletten QUAKER ZIERIKZEE WACHT EEN GROOTS BURGEMEESTERS-INSTALLATIE-FEEST Z.O.V. stelde programma samen Met enkele genodigden - die ver schillende uitvoerende taken kre gen toegewezen - heeft het Z.O.V.- bestuur op een woensdagavond in hotel „In 't wapen van Zeeland" ge houden vergadering, de bijzonder heden van het feest by gelegenheid van de installatie van burgemees ter mr. F. Th. Dyckmeester, stuk- gepraat. Tydens deze bespreking kreeg het feestprogramma vastere vorm. De vergadering stond onder voorzitterschap van de heer M. C. Doeleman. De nieuwe burgemeester hoopt vrijdag 18 mei te arriveren met de provinciale boot van 1.30 uur. Op de ponton zal de burgemeester welkom worden geheten door de bevolking, vertegenwoordigd in de personen van het Z.O.V.-bestuur. Na uitvoerige bespreking werd be sloten alle schoolkinderen in twee rijen ter weerszijden van het Luitje (tot aan de Nieuwe Haven) op te stellen. Bij aankomst zal de burge meester een boeket bloemen wor den aangeboden door één van vier aanwezige schoolmeisjes. Wande lend zullen burgemeester en mevr. Ingezonden mededeling Donzige huidjes knhv venorgtnaj ESEEE Overdenking Geen muffe, slapende rest, maar bewust levende mensen, die de ogen geopend zyn Men denkt wel eens, en men maakt er zich wel eens zorg over, en men zegt wel eens, en men vraagt wel eens: De mensen, die nu nog week op week de kerken min of meer bevolken is de rest van een verdwijnend geslacht. Het grootste deel is de 40 jaar gepas seerd. Het merendeel zijn vrouwen. Jeugd ziet men er weinig meer tussen. Er zijn er die menen en zeggen, misschien ook hopen, dat het kerk gaande volk een steeds afnemende rest is van een verdwijnende groep. Het is nu eenmaal mode en naar het hart van de mens, die in haat en nijd met God en de naaste leeft, om het kwaadste van God, en al wat met Hem in relatie staat te denken en te zeggen en te hopen. Ieder onbekeerd, ongelovig mens is nu eenmaal een vijand van God, ondanks de lieve schijn. Er is een zeker leedvermaak als Gods macht in de wereld schijnt te tanen en Zijn werk te gronde schijnt te gaan, er worden dan nog wel eens wat krokodilletranen bij vergoten, maar men lacht door zijn tranen heen. Ik heb zo ook m'n mening over de mensen, die ter kerk komen en er uit weg blijven. Eén ding staat voor me vast, wat men nu in de kerk ziet, dat is zeker niet de schimmelige, muffe rest van een verdwijnend geslacht. En dat er niet veel jongeren tus sen zitten, dat vind ik heel jam mer, maar niet onverklaarbaar. Onze Heer - en laat ieder deze benaming in volle ernst nemen - heeft gezegd, dat een mens bij brood alleen niet zal leven, maar bij alle Woord, dat de mond Gods uitgaat. Dat is een ware uitspraak en ge tuigenis aangaande een vaststaand feit. Daar is geen werkelijk leven mo gelijk bij brood alleen! De gangbare opvatting is dat het wel kan, en door woord en leven brengt men het de jongeren bij, dat men zeer wel bij brood alleen kan leven. In de kerk wordt van Godswege gezegd, dat het niet kan, dat het niet voldoende is, en dat men er bij te gronde gaat. Ja, dat het brood op de tweede plaats komt. Nu komt er in ieder mensenleven een ogenblik van het levensbank roet, dat het duidelijk wordt, dat het zinloos gejaag en gevlieg ge weest is, naar het goed dezer we reld. Het leven blijkt uiteindelijk zo hopeloos leeg en arm te wezen, vol onzekerheid, angst en onvrede. Men heeft de bus gemist! Bij velen konit dit inzicht op de oude dag, of enkele dagen of uren voor hun dood, als zij hun levens balans opmaken. Nu geloof ik en hoop ik, dat de mensen, die nu ter kerk komen, dat dit mensen zijn, in wier leven God dit bankroet tijdig bewust ge maakt heeft. Dat ze het verstaan en ter harte genomen hebben, het woord van Jezus over het brood, en 't Woord Gods. Vele ouderen en jongeren menen en beweren nog, dat men genoeg heeft aan het zwijnendraf, dat hen niet eens gegeven wordt, en daar om niet, of nog niet, belangstelling heeft voor het Woord Gods, dat toch alleen volkomen verzadigen kan. v. d. GRIFT. Dijckmeester zich dan tussen de met vlaggetjes uitgeruste school jeugd, naar een op de Nieuwe Ha ven gereed staande - zo mogelijk open auto - begeven, vanwaar de tocht aanvangt door de stad. De auto zal worden voorafgegaan door de Zieirkzeese brandweer en Kunst en Eer". De aankomst van de burgemees ter zal worden gemeld door een tweetal herauten in historisch cos- tuum, die staan opgesteld tegen over de muur van de „Batterij". De ponton krijgt een passende vlag- versiering, terwijl een bord met het woord „welkom" zal worden aangebracht. Tijdens 't passeren zal de school jeugd het lied „Wij houden van ons stadje" - aangevuld met een gele genheidscouplet - ten gehore bren gen. De installatie De te rijden route is als volgt: Nieuwe Haven, Oude Haven z.z., Poststraat, Balie, Meelstraat. Ten stadhuize vindt om 14.30 de offici ële installatie plaats, gevolgd door een receptie. Een massaal défilé - dat door de burgemeester vanaf de muziektent zal worden afgeno men - zal om vijf uur plaats vin den. Dit défilé zal worden gehou den door alle plaatselijke vereni gingen. Gaarne wekken wij de ver enigingen op, hieraan hun volle medewerking te willen verlenen. Terwijl in de Concertzaal het aan de burgemeester aangeboden to neelstuk zal worden opgevoerd, vindt van 8 tot 10.15 uur een tent concert plaats door een nog te en gageren korps. Na de bezoekers van het toneelstuk te hebben afge haald, begeven allen zich onder leiding van het korps naar de Nieu we Haven, waar een vuurwerk zal worden afgestoken. Na het vuur werk vindt een taptoe plaats op het Havenplein, dat zal zijn ver licht met gasflambouwen. De stad zal geheel in floodlight staan. De fontein in het Havenpark zal spui ten en 's avonds eveneens verlicht zijn. De beurs zal een passende versiering krijgen ,om de storing van het herstelwerk wat weg te werken. Vooral ook de buurten, ge legen aan de route, zullen een pas sende versiering krijgen. Zierikzee wacht een groots installatiefeest. Ingezonden mededeling Mijn Moeder geeft mij elke dag een bord Eén - Minuut Quaker havermout. Krjjgt U dat ook? Koop anders meteen een pak Eên-Minuut Quaker, dan kunt U er morgen al mee beginnen. Spaar de waardebon uit elk pak. UITSLUITEND VERPAKT VERKRIJGBAAR BÉN-MINUUT i STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE De elektrifikatie van de straatverlichting Men gelieve in het raadsverslag (elders in dit nummer) te lezen, dat het zg. grote plan voor de elektri fikatie, opgesteld door de P.Z.E.M. f 20.000 per jaar meer kost. HAAMSTEDE De heer J. v. d. Sluijs, bloe mist alhier, slaagde te Utrecht voor het diploma vakbekwaamheid bloe men schikken en binden. OOSTERLAND De herverkaveling in volle gang Ten westen van de nieuw aange legde weg naar Viane langs de Een denkooi zijn de herverkavelings werkzaamheden in volle gang. Ver schillende percelen in dit gedeelte van de polder, dat in de oude veld- boeken bekend staat als de Hoge Rampert of Hoge Rampaerdc, zijn reeds zo ver gevorderd dat ook de drainage gereed is. Aan de andere kant van de nieuwe weg is de firma de Jager, die deze werken uitvoert, begonnen, en zwaaien enkele drag lines hun machtige armen. Grote drukte iu de bollenstreek Het kille weer heeft tienduizen den toeristen niet weerhouden om de thans in volle schoonheid prij kende bollenvelden ook op Hemel vaartsdag te bezoeken. Het verkeer was buitengewoon druk doch de rijkspolitie heeft kans gezien alles in goede banen te leiden en te hou den, zodat er betrekkelijk weinig oponthoud is geweest. De Keuken hof zag ruim 40 000 bezoekers door zijn poorten gaan waaronder velen uit Duitsland, Frankrijk en België, en voorts uit de Verenigde Staten en Engeland. Ook het Scandinavi sche bezoek was vrij groot. Op de parkeerplaatsen stonden ongeveer 5000 personenauto's en 400 auto bussen. Voorts was het opvallend dat het aantal wielrijders dat de vorige dagen nog betrekkelijk ge ring was, nu zeer is toegenomen. Het pronkstuk van deze bezoekdag was wel een extratrein uit Parijs, waarmede een groot aantal inwo ners uit de lichtstad zijn intocht in de bollenstreek deed. PREDIKBEURTEN Zondag 13 mei. Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 uur ds v. Roon (H.D.), 7 uur ds v. Dieren te St. Philipsland; Ver.-gebouw: 10 u. ds v. Royen. Kerkwerve: 2.30 uur ds v. d. Grift. Serooskerke: 10 uur ds v. d. Grift. Burgh: 10 uur ds Swaak. Haamstede: 10 en 7 uur ds v. Vliet. Renesse: 7 uur ds v. Liere. Noordwelle: 10 uur ds v. Liere. Elkerzce: 10 uur ds Buinink. Brou wershaven: 11 uur ds van Wijck (H.A.). Zonnemaire: 9.30 uur ds v. Wijck. Noordgouwe: 7 uur ds Bui nink. Dreischor: 10 uur vicaris Lal- leman te Terneuzen. Ouwerkerk: 10 uur ds Franke. Nieuwerkerk: 10 en 5 uur ds Westerhof. Oosterland: 10 (H.D.) en 6 uur ds Radstake. Sir- jansland: 10 uur dhr Sijthoff, 6.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur dhr v. d. Dool te Rotterdam St. Philipsland: 9.30 uur ds Smit. te Maarssen, 2.30 uur ds v. Dieren. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur mej. ds M. E. Monsees. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 5 uur ds Tiemers- ma. Haamstede: 10 en 5 uur ds W A. Jelsma te Vught. Renesse: 7.30 uur ds W. A. Jelsma. Scharendijke: 10 en 2.30 uur ds Zijlstra te Koude kerk a/d Rijn. Brouwershaven: 9-.30 en 1.30 uur ds Schuddebeurs. Zon nemaire: 10 en 2.30 uur ds Feenstra te Klundert. Nieuwerkerk: 10 en* 5 uur dr Becker. Oosterland: 10 ,en 3 uur ds Meijer te Haamstede Bruinisse: 10 en 5 uur ds J. Maas kant te Leiden. Anna Jacobapolder: 10 en 2.30 uur ds Smit. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) Brouwershaven: 11.15 en 3.15 ulir ds Keizer. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 uur ds Hoogendoofn. 6 uur ds v. d. Klis. Kerkwerve: -10 uur ds v. d. Klis, 6 uur ds Hoogen- doorn. Haamstede: 10 uur ds Mete ring, 3 uur ds v. d. Klis. Geref. Gemeente Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Haamstede: 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur lees dienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur ds Mallan. St. Philipsland: drie maal leesdienst. Oud-Geref. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. St. Philipsland: driemaal leesdienst. R.K. Kerk Zierikzee: 7.15 uur vroegmis, 10 uur hoogmis, 7 uur lof. Burgh: 9.30 uur H. Mis (garage hotel ,,'t Wapen van Burgh"). Leger des Heils Zierikzee: 10 uur samenkomst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur sa menkomst. Aanbesteding bestrating te Zierikzee Te Zierikzee werd aanbesteed de uitvoering van het herbestratings- plan der gemeente. Ingeschreven werd als volgt: J. Ringelberg, Zierikzee f 328.200; J. Schouls, Rotterdam f 309.000; Fa. Wandel, O. en W. Souburg f 299.800; Firma M. de Oude en K. T. de Jonge, Zierikzee f 286.000; Gebrs. Everaars v. d. Berg, Steenbergen f 275.000; T. Bakker en Bruins, Rot terdam f 268.000; Wandel, Nieuwer kerk f 286.500; J. M. Dekker, Brou wershaven f 265.000; v. d. Berg v. Dongen, Bruinisse/Haamstede f 264.900; M. v. d. Velde, Bruinisse f 263.580; H. Bunschoten, Noordwijk f 126.000. De raming was f 254.597. Gelet op de uitzonderlijke prijs van de laagste inschrijver, is het onwaarschijnlijk dat het werk aan hem zal worden gegund. MARKTBERICHTEN Coöp. Tuinbouwveiling der Z.H.E. Afdeling Zierikzee Vrijdag 9 mei. Spinazie A f 16-21, B f 12-14, rabarber f 12-15, stoofsla f 10, as perges f 71-103, bospeen B f 50, ra dijs f 6-9, kropsla A f 7-9, B f 3-5; bloemkool A f 80-92, B f 42-51, stek f 11-38, aardappelen (Eigenheimers) f 19. Per 100 kg/bos/stuks. Schouwen en Duivelandse Sportspiegel De voetbalcompetitie loopt op zijn einde De Schouwse clubs doen het goed bij korfbal - Singellopers en hengelaars komen volgende week in aktie Bij fraai voorjaarsweer konden de sportliefhebbers het afgelopen weekend over het gehele eiland naar hartelust genieten van de veldsporten. Ook voor de duiven sport, welke een groot aantal be oefenaars op ons eiland telt, was het weer uitzonderlijk fraai. Een aangenaam geluid werd deze week uit Bruinisse vernomen. Na de te genslag welke de Bruse Boys bij de aanleg van het sportterrein heb ben, zijn ze er thans in geslaagd beslag te leggen op een terrein in hun gemeente. Nu men de beschik king heeft over een oefenveld, zal dat in de toekomst zeker het spel ten goede komen. Misschien krijgt nu de korfbalsport ook wel kans in Bruinisse door te breken? Op 18 mei a.s. zal de Zierikzeese Singel loop weer plaats vinden. Gaan we met steun van de jonge atletiek vereniging „Delta Sport" weer een opleving in deze tak van sport be leven? Eens bracht deze singelloop namen als B. G. Moermond, L. Schouls en G. A. van Zuijen naar voren, welke met ere, in en buiten onze provincie werden genoemd. De hengelsportvereniging „Ooster- Schelde" strekt zijn vleugels buiten ons eiland uit, door deelname aan de grote internationale zeehengel- wedLstrijd op 21 mei a.s. te Poort vliet. Bij het voetballen gaan wij eerst een verzuim van verleden week recht zetten, toen werden nl. de junioren van Reneése door een 12-0 overwinning op Zierikzee II, kam pioen van het juniorenvoetbal op ons eiland. De jeugdige duinbewo ners scoorden in totaal 103 doel- puntenterwijl 7 maal de eigen ver dediging werd gepasseerd. MEVO kon het zaterdag in Driewegen te gen SVD niet bolwerken. Door deze zege werd SVD kampioen van haar afd. Ook in 2-D viel de beslissing hier ten gunste van het Nieuwer- kerkse Sinoto. Tegen MEVO III kwamen zij door een 5-5 gelijk spel net met de hakken over de sloot. Al met al is deze prestatie van Si noto een filicitatie waard, te meer als men bedenkt dat voor het eerst in competitieverband werd uitge komen. MEVO II had weinig moei te met Brouwershaven II (9-4). In de 3e klasse C is de strijd om de rode lantaarn nog lang niet beslist, daar Zierikzee na een slappe ver toning er in slaagde VES één puntje te ontfutselen, waarmede zij een gelijk aantal punten heeft gekregen als DHV. Voor Renesse is de kans op promotie door de 4-5 nederlaag tegen Lewèdorpse Boys nu wel ver keken. Hoewel de voorhoede een viertal prachtige doelpunten pro duceerde, bleek de verdediging to taal geen taktisch inzicht te bezit ten, waardoor de gasten steeds de gelegenheid kregen, zij het heus niet uit fraaie aanvallen, tot scoren. Hiermede heeft men ineens het ge- héle probleem van ons sobere voet bal op S. en D. bloot gelegd. Wan neer men het spelpeil op een hoger plan zal willen brengen, dient men zeker in de eerste plaats eens de nodige aandacht aan de te spelen taktiek onder de loup te nemen. De tijd dat men lukraak een wedstrijd kon spelen, en winnen, is tegen elf tallen van buiten het eiland zo goed als voorbij. Wanneer wij bijvoor beeld zien dat. MEVO in haar afd. het grootste aantal doelpunten scoorde (90), maar liefst haar ver dediging 52 maal zag gepasseerd, dan voelt men direkt aan dat er iets scheef zit. Met Zierikzee is het precies eender, zo al niet erger ge steld; hier zag de verdediging zich gemiddeld bijna viermaal per wed strijd gepasseerd. Wij weten dat het niet mee zal vallen de spelers van deze dringende noodzaak te over tuigen. Te veel wordt er onder hen nog geredeneerd, en dienovereen komstig gehandeld, dat men voor zijn plezier speelt, maar wij vragen ons af wat er van dat zg. plezier overblijft, als mén steeds bij een tegenstander tekort schiet en ne derlaag op nederlaag krijgt te slik ken of wanneer men door eigen schuld net te kort schiet om een kampioenschap in de wacht te sle pen. In 2-C werd de competitie be ëindigd met een 1-0 overwinning van Zierikzee II op SVOWK. In de le klasse der SDKB begint enige tekening in de strijd te ko men. Opmerkelijk is hier dat de bovenste vier plaatsen door vereni gingen uit de Westhoek worden be zet. Brouwershaven schijnt zijn in zinking te hebben overwonnen. Te gen Unitas werd althans na een mooie strijd een 4-4 gelijk spel af gedwongen. Zeemeeuwen toonde weinig medelijden met Die Gouwe dat met 6-2 naar huis werd ge stuurd. Renesse blijft het goede pad volgen en klopte DSS met 5-2. In de 2e klasse stelde DES na drie achtereenvolgende overwinningen wel erg teleur door zich van Zwa luwen met 10-2 te laten kloppen. Zwaluwen kon door een beter ge middelde in eens de leiding van DES overnemen. Burgh II had het lang niet gemakkelijk tegen SVO WK (5-5) zo'dat het eerste verlies- puntje werd geleden. Een in het veld sterker DOSKO zag zich met. 4-3 door Stormvogels geklopt. Zo als verwacht zag WIK geen kans bij NOAD een puntje in de wacht te slepen (7-5). In 3-A kreeg Renesse II, deze week, tegen Burgh III een 4-0 nederlaag te slikken. In 3-B kwam Unitas II bij Brouwershaven III maar net aan de overwinning (2-1). MEVO deelde voor de twee de maal de puntjes (1-1) nu met Die Gouwe II. Deze week schoot MEVO met een 6-0 overwinning op Brouwershaven III geweldig uit haar slof. Unitas II zette haar zege reeks voort met een 3-1 overwin ning bij NOAD II. In het komende weekend heeft MEVO de beste kansen nu Yerseke II op bezoek komt. MEVO II kan in de wedstrijd tegen het derde elf tal het veldgemiddelde nog wat op frissen. Sinoto zal wel in staat zijn Bruse Boys met lege handen naar huis te sturen. Zondag speelt Zie rikzee, haar laatste thuiswedstrijd, tegen Gudok. Zierikzee zal deze wedstrijd beslist moeten winnen wil het haar kans op redding be houden. Indertijd werd uit van Gu dok gewonnen, maar sindsdien schijnt het elftal van Gudok aan kracht te hebben gewonnen. Wan neer Zierikzee zich tot het uiterste geeft is het zeker niet kansloos. Burgh speelt zijn laatste wedstrijd, thuis, tegen Steenbergen. Hier zal de uitslag niet ver van een gelijk spel liggen. Zierikzee II en Renesse spelen de laatste wedstrijd in hun afd. Renesse zal zeker zijn best doen over de depressie der afgelopen we ken heen te komen, en zo de punt jes in de wacht slepen. In de korfbalcompetitie krijgt in de le klasse Velocitas bezoek van Zeemeeuwen. Dit kon de mensen uit Serooskerke wel eens de leiding kosten, daar Burgh bij Die Gouwe en Renesse thuis tegen Brouwers haven wel in staat zullen blijken om de puntjes binnen te halen. DSS en Unitas zullen elkaar niet veel ontlopen. Misschien geeft het terreinvoordeel hier de doorslag. Zwaluwen zal in de 2e klasse tegen DOSKO wel in staat zijn om de lei ding te behouden. Burgh II heeft beslist betere papieren dan WIK, evenals Stormvogels dat NOAD op bezoek krijgt. Als DES de zware klap van jl. zaterdag nog niet te boven is heeft SVOWK de meeste kans om dé buit in de wacht te sle pen. In 3-A gaan Brouwershaven II en Renesse II tegen elkaar met ge lijke kansen van start. Burgh III en Zeemeeuwen II moeten thuis kun nen winnen van Zwaluwen II en Velocitas II. DES II zal in 3-B wel te sterk zijn voor Brouwershaven III, terwijl DES II tegen NOAD II de puntjes op Sirjansland kan hou den. Unitas II en MEVO hebben bij de eerste stedelijke derby na jaren, gelijke kansen. Zondagsdienst doktoren Zierikzee Zondag 13 mei: dokter Vogelaar. Burgerlijke Stand Zierikzee Geboren. 4 mei: Theodorus Jo hannes Maria, z. van Theodorus Johannes Wilhelmus ten Velde en Cornelia Jacoba van Nieuwland; 5 mei: Teresa, d. van Machiel Ja kobus Enzlin en Martina Huson; 5 mei: Astrid Wilma, d. van Jan van Dongen en Martina Cornelia Muste; 9 mei: Grietje, d. van Wil lem Dijk en Aaltje Feenstra. Overleden. 3 mei: Gerard Lode- wijk van Toombergen, 51 j., echt genoot van Helena Cornelia van Holst; 4 mei: Engelbertha Stroink, 77 j., echtgenote van Frits Kerdijk, wonende te Voorburg; 7 mei: Ca- tharina Cornelia Septer, 87 j. SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I. Het programma voor zondag 13 mei a.s. luidt: 3e klasse C: Zierikzee-GUDOK (half 3). 4e klasse G: Burgh-Steenbergen (half 3). Afdeling Zeeland. Wijziging programma le klasse C. Ingelast: Zierikzee II-Renesse I (3 uur). K.N.V.B. afd. Zeeland t Eindstand 2e klasse C Brouwersh. 15 14 1 0 29 69-20 S.V.O.W.K. 15 9 0 6 18 45-28 Zierikzee III 15 8 1 6 17 47-38 Zonnemaire 15 7 1 7 15 30-35 Renesse II 15 3 0 12 6 18-39 Dreischor II 15- 2 1 12 5 20-69 Zierikzee I-Gudok I Zondag a.s. speelt Zierikzee zijn laatste thuiswedstrijd en wel tegen het Tilburgse Gudok en komt als volgt in het veld: A. Hage d.A. Rossen en J. Raap a.; B. de Zeeuw, C. M. v. Aken en C. Verwest m.; S. de Vlieger, T. Simmers, J. Stoel, G. Koster en D. de Boer v. Deze wedstrijd kan door Zierik zee in winst omgezet worden, doch dan dient beter aangepakt te wor den dan jl. zondag, toen op het nip pertje nog een gelijk spel behaald werd tegen V.E.S. '35. Het K.N.M.I. verwacht tot zaterdagavond Meer wind Zwaarbewolkt met opklaringen en plaatselijk enkele buien. Van nacht iets zachter, morgen overdag iets kouder. Matige tot krachtige wind tussen zuidwest en west. 12 mei. Zon op 4.50, onder 20.24. Maan op 6.07, onder 22.58. 13 mei. Zon op 4 49, onder 20.26. Maan op 7.12, onder 23.48. 14 mei. Zon op 4.47, onder 20.27. Maan op 8.26, onder 0.00. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE: 12 mei 4.28 v.m. 16.55 n.m. 13 mei 5.13 v.m. 17.40 n.m. 14 mei 5.58 vm. 18.25 n.m. BROUWERSHAVEN: 12 mei 3.52 v.m. 16.18 n.m. 13 mei 4.37 v.m. 17.06 n.m. 14 mei 5.22 v.m. 17.55 n.m. Doodtij: 19 mei. Springtij: 12 en 26 mei. Nog niet warmer Het weer in west-Europa heeft de laatste dagen een wisselend ka rakter gekregen. Naarmate het zwaartepunt van het Azoren-hoge- drukgebied zich verder van de Golf van Biscaye naar het westen terug trok, konden frontensystemen van oceaandepressies geleidelijk verder het continent binnendringen. Zo passeerde in de nacht van woens dag op donderdag een front met enige regen ons land, waarna koe lere polaire lucht binnenstroomde. Daarin kwamen naast opklaringen ook buien voor, waarvan sommige met hagel en onweer gepaard gin gen. In de nacht van donderdag op vrijdag trok vervolgens een rug van hoge luchtdruk, vergezeld van op klaringen, over ons land, waarna de bewolking weer toenam. Een volgende oceaandepressie verplaat ste zich in twee dagen tijds van de omgeving van New Foudland naar het zeegebied ten zuiden van IJs land en ging vergezeld van zware stormen. Aan de achterzijde hier van wordt opnieuw tamelijk koude polair e lucht naar west-Europa ge stuwd, zodat nog geen temperatuur stijging van enige betekenis is te verwachten. Ingezonden mededeling Bestrijd UW PIJNEN met: Bekendmaking De loco-burgemeester der ge meente Zierikzee maakt bekend, dat op 18 mei 1956, aanvangende te 14.30 uur, ten stadhuize van Zie rikzee een openbare vergadering van de raad dier gemeente zal wor den gehouden. Zierikzee, 11 mei 1956. De loco-burgemeester voornoemd, A. M. DEN BOER. Openbare kennisgeving De burgemeester van Zierikzee brengt ter algemene kennis dat de Minister van Oorlog bij zijn be schikking van 24 april 1956, no. 713879, aan ADRIAAN PIETER NEERHOUT, wonende te Zierik zee, Oudeweg 5, met ingang van 25 april 1956 voor één jaar vrijstelling van de militaire dienst heeft ver leend wegens persoonlijke onmis baarheid. Tegen deze uitspraak kan iedere belanghebbende uiterlijk de tiende dag na de dag, waarop de uitspraak ter algemene kennis is gebracht, in beroep komen. Het verzoekschrift, dat met re denen omkleed moet zijn, wordt in gediend bij de burgemeester. Zierikzee, 9 mei 1956. De lo.-burgemeester van Zierikzee, A. M. DEN BOER. Officiële mededeling Ter secretarie bestaat behoefte aan een volledige opgave van ver enigingen, stichtingen, corporaties, instellingen en organisaties in de ruimste zin. in het belang van de gemeente of de gemeenschap werk zaam. Aan betrokkenen wordt daarom verzocht mededeling te doen van: 1. de naam van de vereniging enz. 2. de werkzaamheid van de ver eniging enz. 3. de namen, de functie en de adressen van de bestuursleden of andere vertegenwoordigers. Om organisatorische redenen is het noodzakelijk, dat deze opgave uiterlijk zaterdag 12 mei a.s. ter secretarie schriftelijk en onderte kend wordt ingediend. Zierikzee, 9 mei 1956. Het gemeentebestuur van Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 2