FORD TRACTOR JftWfl JUNIOR Districts Dealer GEBR. WIEBOLS BELANGRIJKE MEDEDELING voor Schouwen-Duiveland TRACTORBEDRIJF b* KLOET Nieuwe Haven I TE ZIERIKZEE (tel. 479) Stoffelijk overschot van Leon Jungschlager ter aarde besteld Plechtige requiemmis opgedragen in St. Servaeskerk Your death was not in vain" 1 was het opschrift op één der linten van de grote krans welke het „Ca nadese actiecomité Jungschlager" had gezonden ter gelegenheid van de begrafenisplechtigheid van Leon Jungschlager, woensdagmorgen te Maastricht. Tienduizenden hadden zich ver zameld langs de weg die de rouw stoet volgde van de chapelle arden- te in het voormalige ziekenhuis „Calvariënberg", naar de St. Ser vaeskerk, waar de plechtige re quiem-mis werd opgedragen. In de chapelle ardente waren te gen tien uur mevro.uw de weduwe Germaine Jungschlager-Geuskens en de zoon John Jung aangekomen. Temidden van een schat van bloe men hebben de weduwe en de zoon van Leon Jungschlager in een zij vertrek van de chapelle ardente de rouwbetuigingen in ontvangst ge nomen van honderden. Bij de uitvaartdienst waren o.a. aanwezig: mr. H. Daniels, souschef der directie kabinet en protocol van Buitenlandse Zaken als vertegen woordiger van de regering. Langs dikke rijen van toeschou wers ging de stoet naar de St. Ser vaeskerk, waar de pastoor-deken van Maastricht, mgr. P. J. M. Jen- neskens, de plechtige requiemmis opdroeg. Een persoonlijk vriend van de heer Jungschlager in Dja karta, pater Doumens S.J., droeg aan een zij-altaar een heilige mis voor de zielerust op. Aan het eind van de rquiemmis heeft deken Jenneskens de absoute verricht. Bij het uitdragen van het stoffelijk overschot uit de kerk zong de Koninklijke Zangvereni ging „Mastreechter Staar" het Mevrouw Jungschlager en haar „Beati Morui" van Mendelssohn, zoon en vele van de autoriteiten zijn meegegaan naar het kerkhof waar de plechtigheid van de be- aarding geleid werd door mgr. Jen- neskens. Aan het graf is op uit drukkelijk verzoek van de familie niet gesproken. „Uw dood was niet tevergeefs". VRAAGSTUK LANDBOUWBELEID BESTAAT IN VERONTRUSTENDE SFEER Agrarische inkomstenpeil moet omhoog Op ernstige toon heeft de heer J. C. Dijksen, voorzitter van de Hollandse Maatschappij van Land bouw, tijdens de 175ste vergadering in het Kurhaus te Scheveningen gewezen op de moeilijkheden, die de landbouw thans bedreigen. Daar bestaat een welhaast algemene on gerustheid over in agrarische krin gen en bovendien veel ontstem ming. Het vraagstuk van het land bouwbeleid bestaat in een veront rustende sfeer. De produktiekosten stijgen in een angstwekkend tempo en doen alle pogingen tot nationalisatie en pro- duktieverbetering teniet. Bij vele boeren is de rekening langzamer hand niet meer sluitend te krijgen. Men is ook in de Hollanden stil letjes aan achteruit geboerd. Na de landbouwcrisis in de dertiger jaren, het slijtageproces van de oor log en het delen in de algemene ar moede nadien, hebben de enkele Korea-hause jaren de achteruitgang niet teniet kunnen doen. Noodza kelijke investeringen voor bedrijfs gebouwen en mechanisatie, mede door het afnemen van het aantal beschikbare landarbeiders vereist, zijn een schier onoplosbaar pro bleem geworden. Wij hebben hier te doen met een vorm van roof bouw, niet alleen op de technische hoedanigheden der bedrijven, maar eveneens op de agrarische mens, die thans als onderneming, de re kening sluitend tracht te maken met onverantwoordelijk lange ar beidsdagen. Daarbij moeten soms kinderen op zodanige wijze worden geëxploiteerd, dat dit een aanflui ting is voor elk begrip van sociale normen. De internationale prijsvorming De moeilijkheden, aldus de heer Dijksen, liggen in de internationale prijsvorming. Er zijn grote over schotten. De Nederlandse boer pro duceert niet te duur, doch in het buitenland werkt men met een veelomvattend en ingewikkeld stel sel van beschermende maatregelen. De prijsvorming, ongeacht onze overheidsgaranties als bodem in de markt, geschiedt buiten onze gren zen. Tekort aan geldmiddelen remmen het bereiken van een doelmatig produktieproces ernstig. Wil de boerenstand uit de huidige econo mische impasse komen, dan is er maar één oplossing: die van het omhoog brengen van het gehele agrarische inkomstenpeil. Dit be tekent een samengaan van vermin dering van produktiekosten en een verhoging van produktenprijzen, aldus de heer Dijksen. Het agrari sche produktieapparaat raakt tot op de draad versleten. De boer zal tenslotte niet met ploegen kunnen doorgaan, want bepaalde grenzen kunnen niet straffeloos worden overschreden. Dat is nationaal niet verantwoord. Men mag niet van steun aan de boer spreken, indien het gaat om noodzakelijke investeringen in agrarische bedrijven, die tot de meest essentiële bestaansvoorwaar den van ons volk behoren. Het prij zenstelsel met afstand doen van het heilloze meerprijzenstelsel, zal moeten worden verbeterd. Enkele duizenden Cypriotische arbeiders, die ten westen van Li massol aan militaire constructies, werken, zijn woensdag in staking gegaan. Dit is een protest tegen de beslissing van goeverneur Harding om geen gratie te verlenen aan de twee Cypriotische jongemannen die ter dood veroordeeld zijn. Onthulling borstbeeld dr. ir. S. L. Louwes „Het nageslacht zal nooit kun nen begrijpen, wat deze figuur voor ons land en voor onze landbouw heeft betekend, daarom is het goed, dat de beeltenis het ook komen de geslachten mogelijk maakt, aan dr. ir. S. L. Louwes te worden her innerd", aldus zeide minister S. L. Mansholt toen hij het in brons uit gevoerde borstbeeld van dr. ir. S. L. Louwes, de enige jaren geleden overleden directeur-generaal van de voedselvoorziening namens de regering aanvaardde, bij de over dracht van het gedenkteken in een bijeenkomst in het departements gebouw aan de Bezuidenhoutseweg te 's-Gravenhage. Mr. H. J. Lou wes, die met zijn moeder, mevr. Z. A. Louwes-Westerhuis, en enige andere familieleden de intieme plechtigheid bijwoonde, had het door de beeldhouwer L. H. Sondaar vervaardigde borstbeeld onthuld. Ingezonden mededeling de BESTE en GOEDKOOPSTE volwaardige duo-motor, met zweefarm-vering en buddy-seat f 1245,- Garage C. v. d. BOUT Mol 11 - Zierikzee Het jacht „Deo Juvante, waar mee prins Rainier van Monaco en zijn echtgenote prinses Gracia een huwelijksreis over de Middellandse Z%e maken, is van de Balearen in de haven van Valencia aangekomen Het zal daar waarschijnlijk enkele dagen blijven liggen. Het paar zal er de internationale beurs bezoeken een stierengevecht bijwonen. Mogelijk zal het ook Madrid be zoeken. DE BROEDERSCHAP VAN DE BRONZEN DRAAK 62. Het meisje, dat zo plotseling is binnengekomen, loopt haastig op prins Balthazar toe. „Balthazar, beheers u toch!" roept ze met heldere stem, „morgen kunt ge op het toernooiveld uw geschillen op ridderlijke wijze uitvechten!" De vermanende woorden van de jonkvr.ouwe schijnen de woedende prins opeens tot bezinning te brengen. Hij treedt terug en de geboeide roofridder Aiglon krabbelt haastig overeind. Nu zij zien dat Balthazar's uitbarsting van toorn voorbij is, laten Aram en Angelo de prins los. „Ge hebt gelijk, Sylvia", zegt Balthazar gesmoord, „ik had mij niet zo moeten laten gaan, maar de huichelachtige lasterpraat van mijn broeder, en de leugens van deze roofmoordenaar Aiglon maakten mij wild van woede." - „Ge weet nu wat u te doen staat", zegt het meisje, en haar heldere stem krijgt plotseling een koude, harde klank, terwijl zij haar toornige blik plotseling op Angelo en Aram vestigt. „Dat weet ik, ja", zegt Balthazar vastberaden en met een driftig hand gebaar werpt hij zijn rechter handschoen voor de voeten van zijn broeder. „Daar ligt mijn erepand!" Balthazar's stem klinkt krachtig door de grote zaal. „Indien uw moed even groot is als uw vals heid, broeder Angelo, zo buk u en aanvaardt mijn uitdaging!" Onder doodse stilte raapt Angelo de handschoen op. „Ik neem de handschoen op", zegt hij kalm, maar zijn woorden hebben een dreigende klank. „Morgen kampen wij, met speer en zwaard, met bijl en lans, tot een onzer in het stof ligt. Om onze eer en om de kroon van Napels!" - „Halt!" dondert opeens een zware stem. Het is de oude koning, die het hele toneel vol ontzetting heeft gadege slagen en nu bevend van emotie naar voren treedt. „Mijn zoons, nog ben ik koning van Napels, het is dus aan mij te bepalen wie van u de kroon zal dragen!" HAVENPARK 7-9 - ZIERIKZEE Hierdoor delen wij U mede, dat wij met ingang van 1 Mei jl. hebben aangesteld tot Deze firma zal zelfstandig de verkoop en service van alle Ford- en Fordson Major trekkers alsmede van de bijbehorende landbouwwerktuigen behartigen en, naar wij vertrouwen, op een wijze die Uw volledige waardering zal hebben. N.V. NEDERLANDSCHE FORD AUTOMOBIEL FABRIEK AMSTERDAM Ford-dealer B. KLOET - Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 10