Eerste der Bostou-wouingen te Brouwershaven onder de kap Het worden Ideale huizen voor bejaarden Donderdag was voor de gemeente Brouwershaven een vreugdevolle dag, daar de bouw der Boston-wo ningen in het uitbreidingsplan zo ver gevorderd was, dat de eerste van deze woningen „onder de kap" kwam. Onder stralend lenteweer werden te vier uur de Nederlandse driekleur en de Amerikaanse Stars and Stripes op de spant geplaatst, als symbool van het bereikte resul taat. Op het bouwterrein hadden zich de burgemeester, wethouder van Nieuwenhuize en de gemeentese cretaris de heer Gunst benevens de plaatselijke commissieleden van het Bostoncomité en de heer A. Noppen uit Amsterdam, contaktman van de commissie „Boston helpt Brouwers haven" verzameld om het gebeuren te aanschouwen. De aannemer van het werk, de heer Ooihorst, maakte met het ge zelschap een tocht door de wonin gen, waarbij tekst en uitleg werd gegeven omtrent de indeling enz. Het worden mooie, ruime wonin gen, waarin een voorkamer met daarachter de keuken. Hiernaast komt een douchecel met w.s. en wasgelegenheid. Hieraan grenzend is een ruime slaapkamer, zodat straks de bejaarde bewoners een geriefelijk huis bezitten, waarin de indeling zo gemaakt is, dat alles aan elkaar grenzend het vele lopen bekort. Op de bovenverdieping be staat nog de gelegenheid een ka mertje te maken. De zes woningen staan in een blok van vier aan el kaar en worden door een poort met de resterende twee woningen ver bonden. Deze poort zal een fraaie bouwsteen bevatten, waarin de wa pens van Boston en Brouwershaven zullen prijken. Na deze bezichtiging begaf het gezelschap zich naar het stadhuis, waar ook de vijftien werklieden werden ontvangen. Burgemeester v. Leeuwen verwelkomde hier de aan wezigen en sprak er zijn vreugde over uit dat deze mijlpaal is be reikt. Spreker schetste de totstand koming van de bouw dezer Boston woningen, welk bedrag (f 55.000, door de heer Sanders via een oud- Brouwenaar, de heer Constandse te den Haag, ten goede werd aange wend aan de gemeente Brouwers haven. Burgemeester v. Leeuwen moest tot zijn leedwezen mededelen dat de stuwende kracht van dit werk, de heer Sanders, vorige week is overleden, zodat hij de voltooiing van het werk, waaraan hij zoveel heeft besteed, niet meer zal kun nen aanschouwen. De burgemees ter sprak namens de gemeente woorden van medeleven voor mevr. Sanders. Wanneer het werk vlot verloopt zullen deze woningen me dio juli klaar zijn. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Dirigent „Kunst en Eer" In verband met de langdurige en ernstige ziekte van de dirigent de heer Jimkes te Bergen op Zoom, heeft het bestuur van „Kunst en Eer" andermaal de heer Jac. Kikke, woonachtig te Nijmegen, benoemd tot dirigent van de harmonie. Zo dra zich hiertoe een gelegenheid voordoet, hoopt de heer Kikke zich weermetterwoon te Zierikzee te vestigen. Onthulling gedenksteen Zoals reeds gemeld zal op zater dag 12 mei a.s. een in de hall van het stadhuis alhier aangebrachte gedenksteen worden onthuld, die de herinnering levendig houdt aan het werk van de radio-zendama teurs, die reddend werk deden in de februaridagen van 1953. BROUWERSHAVEN Sportdag in Juni Wij vernemen dat alhier op 5 juni door de plaatselijke sportver enigingen een sportdag zal worden georganiseerd. NOORDGOUWE Burg. stand en loop der bevol king over april 1956. Geboren: 1. Jeanette Jacoba, d. van C. J. Koopman en M. D. Stoel; 3. Jan Johannis, z. van W. Hendrik- se en L. Heijboer, te Oosterland; 4. Jacoba Wilhelmina, d. van C. G. Krijnse Locker en M. Vis, te Drei- schor; 7. Jannetje Jacoba, d. van J. Snoep en J. A. Overbeeke; 27. Albrecht Jan Albertus, z. van L. C. Bolijn en WA. Geluk, te Zierik zee. Overleden: 5. Krien Telle, 61 j., wdn. van N. B. Hulshoff, te Drei- schor; 8. Hendrik Goettsch, 63 j., m. van M. Pannekoek, te Zierik zee; 8. Leendert Bakker, 78 j., m. van A. Verseput, te Serooskerke (Sch.); 9. Marinus Pleter den Haan, 46 j., m. van S. Kramer, te Haam stede; 19. Cornells van Felius, 74 j., ongeh., z. van L. van Felius en M. Jonker, te Haamstede. Ingekomen: 9. mej. A. Schreurs uit Leiden. Vertrokken: 5. mej. I. Posthuma van der Helm naar Oldemarkt; 13. J. Timmer naar Renesse; 20. mej. A. Krab naar Hilversum. Winst na veriies Na de aanbieding van een con sumptie en een rokertje kreeg de heer Noppen het woord. Hij bracht dank aan de gemeente en het plaat selijk comité voor de juiste beste ding van de gelden. Ondanks het grote persoonlijke en materiële ver lies door de ramp, blijkt achteraf ook weer winst te kunnen worden geboekt. Een grote schaduwzijde is, aldus de heer Noppen, dat de vader van de gedachte m.b.t. de Boston woningen, de heer Sanders, dit niet meer mag meemaken. Spr. schetste de grote werkkracht van de over ledene en gedacht hem met gloed volle woorden. Spreker feliciteerde het gemeentebestuur met de aan winst en onderstreepte in het" bij zonder de bedoeling van deze hui zen, nl. om te dienen voor ouden van dagen. In zijn dankwoord be trok hij ook het architectenbureau Wesselo en v. Voorst, de aanne mers Ooihorst en Schutte en spe ciaal de vaklieden. Moge de bouw van deze bejaardenwoningen tot voorbeeld strekken op het gehele eiland en moge Gods zegen rusten op het bouwwerk, aldus besloot de heer Noppen zijn toespraak. Aan de werklieden werd als aan denken een fraaie doek, waaropeen afbeelding van het stadhuis van Brouwershaven, overhandigd. Tot slot dankte de aannemer, de heer Ooihorst, voor de dankwoor den tot hem en zijn staf personeel gericht, waarop burgemeester van Leeuwen deze feestelijke bijeen komst sloot. Zondagsdienst doktoren Zierikzee Zondag 6 mei: dokter van Hoorn. OOSTERLAND Laatste bejaardenbijeen komst van het seizoen Donderdagmiddag werden, zeer tot spijt van de ouden van dagen al hier, de bejaardenbijeenkomsten in dit seizoen beëindigd. De belang stelling voor deze bijeenkomst was goed, hetgeen trouwens van alle gehouden bijeenkomsten van het afgelopen seizoen gezegd kan wor den. Wel een bewijs dat hier in een behoefte is voorzien. Een der oud ste bezoeksters, mej. Sanne van Ein heeft tot slot nog een inleiding ge leverd die zeer in de smaak viel. Liever wilden de oudjes de gezel lige middagen het gehele jaar hou den. Een woord van hartelijke dank namens allen past hier wel voor de dames-organisten en helpsters wel ke zo trouw het gehele seizoen op hun post zijn geweest. Zuster Com- pagne, die eveneens haar beste krachten heeft gegeven, hield ten slotte nog een verloting van enige gebruiksvoorwerpen. Met een „tot het volgende seizoen" namen de be jaarden afscheid. Verkeers-examen leerlingen Chr. school Donderdag werden de leerlingen (22 stuks) der chr. school alhier ge ëxamineerd voor het verkeersexa*- men. Op één leerling na, die wegens ziekte niet kon deelnemen, slaagden allen. Onder leiding van de dis trictsadjudant de heer L. Kouwen, werden de examens afgenomen door de wachtmeesters der rijks politie, de heren van Zweden, Hoek man, de Lange en Papeveld. De ge slaagden uit klasse 6 waren: Suze Bakker, Nella v. d. Hulle, Emmie Muller, Marie Capelle, Nelleke Ca- pelle, Jannie v. Dijke, Corrie Stou ten, Willie Stouten, Marie v. Dijke, Corrie Verhoek, Adrie Steenpoorte, Rinus Bolle, Piet Capelle, Tijs Goudzwaard, Tonnie v. d. Zande. Klasse 7: Lena Dorst, Kees Goud zwaard. Klasse 8: Corrie de Bruine, Mientje Goudzwaard, Eef Stouten, Leen Stouten. Door de leerlingen van de openb. lagere school werd dit jaar niet aan de verkeersexamens deelgeno men. - Bij de gehouden examens te Goes, uitgaande van de Vereniging tot bevordering van Electrotech- nisch Vakonderwijs in Nederland, de V.E.V., slaagde voor het diplo ma Adspirant V.E.V. B, onze dorps genoot de heer M. Capelle Cz. Bloeitijd in de Westhoek Peren: de peren gaan ongeveer gelijk op met de kersen; bloeien dus ook omstreeks de Hemelvaarts- Jg- Appels: deze verkeren in het „muizenoor-stadium", terwijl hier en daar de roze knoppen zich al vertonen. De volle bloei zal nog even op zich laten wachten. Over het algemeen kan gezegd worden, dat ondanks de strenge winter, een flinke bloei verwacht mag worden. Pruimen: de vroege soorten staan reeds in bloei; latere variëteiten volgen successievelijk. - 10.000 ambtenaren van het Franse ministerie van Overzeese Gebiedsdelen zijn donderdag een 24-uurs staking begonnen. Deze staking is een protest tegen het feit dat de in juni beloofde salarisver hogingen pas vorige maand van kracht geworden zijn, terwijl dit voor andere ambtenaren reeds in januari het geval was. TONEEL EN FILM N.V. DE CONCERTZAAL Zierikzee Een luchtige show-film, onder de titel „De lieveling van Broadway' vult het zondagmiddag- en dinsdag avondprogramma van de N.V. Con certzaal. Het is een pretentieloze Warner Bros produktie met in hoofdrol Virginia Mayo, en beoogt een blik te geven achter de coulis sen van Broadway. De kleurige rol prent geeft een schildering van de strijd die een populaire actrice te voeren heeft om haar plaats als „top-star" te behouden. Met zijn vele show-nummers biedt „De lie veling van Broadway" veel aan ontspannend amusement. Heel anders staat het met film „Rachel", naar het bekende boek van Daphne du Maurier: „My cousin Rachel". Deze speelt in het Cornwall van 1838 en sterren van naam als Olivia de Havilland en Richard Burton spelen een rol in deze film, die treft door sfeer en historische vormgeving. Centrale figuur is Rachel, een schone, maar volmaakt raadselachtige vrouw, die in het leven van Ambrose Ashley en zijn pupil Philip Ashley, een vreemde en onverklaarbare rol speelt. De oude Ambrose Ashley sterft in Italië, waarheen hij met de schone Rachel is vertrokken. Rachel duikt weer in Engeland op en komt op de levensweg van Ash ley, die de sfeer van onrust en ver- dachtmaking rond Rachel niet kan ontraadselen. Te laat komt hij op de hoogte van haar ware bedoe lingen, hetgeen een climax geeft aan deze film, die het boek goed deels op de voet volgt. „Duel in de jungle" is een tradi tionele cocktail van mannelijke moed en vrouwelijk schoon in de omlijsting van junglegeluiden. PREDIKBEURTEN Zondag 6 mei Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 9.30 uur ds v. Royen, 11 en 7 uur ds v. Roon. Kerkwerve: 10 uur dhr Malipaard. Serooskerke: 2.30 uur ds v. d. Grift. Burgh: 10 uur ds Swaak. Haam stede: 10 uur dhr Bakker, 7 uur ds v. Vliet. Renesse: 10 uur ds v. Liere. Noordwelle: 7 uur ds v. Liere. Ei kerzee: 10 uur ds v. d. Grift. Brou wershaven: 10 uur ds v. Vliet. Z,óti- nemaire: 10 uur ds v. Wijck. Noord- gouwe: 10 uur ds Buinink. Drei- schor: 10 uur ds Huizing. Ouwer- kerk: 10 uur ds Franke. Nieuwer- kerk: 10 en 5 uur ds Wester hof. Oosterland: 10 en 6 uur ds Rad stake. Sirjansland: 10 en 6.30 uur dhr Sijthoff. Bruinisse: 10 en 5 uur ds v. d. Brink. St. Philipsland: '9.30 en 2.30 (H.A.) ds v. Dieren. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 5 uur ds Tiemers- ma. Haamstede: 10 en 5 uur? di Meijer. Renesse: 7.30 uur ds Kam per. Scharendjjke: 10 en 2.30 uur ds Kamper. Brouwershaven: 9.30 en 1.30 uur ds Schuddebeurs. Zon- nemaire: 10 en 2.30 uur cand.^ N. Wijngaarden te Amsterdam. Nièu werkerk: 10 en 5 uur dr Becker. Oosterland: 10 en 2.30 uur dr W. H. v. Zuijlen te Rotterdam. Brui nisse: 10 en 5 uur ds M. de Regt te Nieuwendijk. Anna-Jacobapolder: 10 en 2.30 uur ds Smit. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) Brouwershaven: 11.15 en 3.15 uur ds Keizer. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 uur ds v. d. Klis, 6 uur ds Hoogendoorn. Kerkwerve: 10 u. ds Hoogendoorn, 6 uur ds v. d. Klis. Haamstede: 10 uur leesdienst, 3 uur ds v. d. Klis. Geref. Gemeente Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Haamstede: 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur lees dienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur ds Mallan. St. Philipsland: drie maal leesdienst. Oud-Geref. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur ds de Jong te Kralingseveer. R.K. Kerk Zierikzee: 7.15 uur vroegmis, 10 uur hoogmis, 7 uur lof. Burgh: 9.30 uur H. Mis (garage hotel ,,'t Wapen van Burgh"). Leger des Heils Zierikzee: 10 uur samenkomst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur sa menkomst. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Gemert: H. Hoeke- ma, luchtmachtpred., Arnhem. Benoemd tot hulppred. te Dok- kum: D. Eveleens, voorg. Herv. evangelisatie aldaar. Bedankt voor Bennekom (toez.): J. Smit, Groot Ammers. Ger. Kerken Beroepen te Mount Evelyn en Fentree Gully (Australië): A. Nij- huis, Gouda. Ned. Herv. Kerk In verband met het aangenomen beroep van ds. G. E. Huizing naar Waarde, zal zondag a.s. om 10 uur v.m. de ned. herv. kerkdienst al hier worden geleid door vicaris J. Korpershoek uit Rotterdam, die op beroep komt preken. HET ONTWERP-DELTAWET Veel instemmingen maar ook bedenkingen in voorlopig verslag Tweede Kamer Dijksverhoging rond Oostersehelde Vrijwel algemeen is de instem ming met de hoofdstrekking van de ontworpen Deltawet in het heden verschenen voorlopig verslag van dc Tweede Kamer. Tal van details omtrent de uitvoering van de plan nen en allerlei vraagstukken, welke daar indirekt mee samengaan, z(jn beknopt behandeld. De commissie van voorbereiding beveelt eenstem mig een vaste commissie uit de Ka mer aan voor geregeld overleg met de regering over het Deltaplan. Bij het afdelingsonderzoek en in de commissie van voorbereiding bleek de algemene overtuiging, dat alles, wat in het menselijke ver mogen ligt, gedaan moet worden om herhaling van een ramp als in 1953 te voorkomen. De voortva rendheid van de regering en het snelle werk van de Deltacommis sie worden zeer gewaardeerd. Te recht is gekozen voor afsluiting van de zee-armen boven verhoging en versterking van de bestaande hoog waterkeringen. Men twijfelt er niet aan of het Nederlandse volk zal bereid zijn zich offers voor de gi gantische werken te getroosten. Verscheiden leden achten het plan uitermate technisch, waarover door slechts bij uitstek deskundigen een gefundeerd oordeel kan worden uitgesproken. Dankbaar voor de uitvoerige gegevens, zouden deze leden nog gaarne een duidelijke uiteenzetting door de regering geven zien, waarom zij het thans voorgestelde het beste acht mede met het oog op de vereiste verbe tering van de veiligheid en de tech nische uitvoerbaarheid. Enkele le den waren niet overtuigd, dat de gedane keus de beste Is. Zij zijn van mening, dat als dijksverhoging langs Waterweg en Westerschelde voldoende is, dat zulks ook zo zou kunnen zijn aan de Oostersehelde. Men kent de ernstige bezwaren daartegen, maar acht het de vraag of ze afdoende zijn, nu ze niet voor de Westerschelde en de Waterweg schijnen te gelden. Men meent voorts, dat door dijksverhoging in kortere tijd groter veiligheid en be houd van de schaal- en schelpdier cultures zou kunnen worden be reikt. Een ander lid vond het be denkelijk, dat de regering uitslui tend is afgegaan op de adviezen van de Deltacommissie, zonder an dere deskundigen te toetsen. Naar zijn mening zal het deltaplan in de eerste tientallen jaren niet de vei ligheid en de zoetwatervoorziening verzekeren en het zal eerder twin tig dan twee miljard gulden kosten. Burgerlijke Stand Zierikzee Geboren. 29 april: Marianne Eli sabeth, d. van Jan van Ast en Geertruida Elisabeth Margaretha Glerum; 29 april: Wilhelmina Cor nelia, d. van Adrianus Leendert Koster en Engelina Josina van Po- pering, wonende te Bruinisse; 2 mei: Marian, d. van Jan Klootwijk en Aaltje Willemina Hanse, wo nende te Haamstede; 2 mei: Sa- muël Johannes, z. van Johannes Jan Janse en Johanna Elizabeth de Braai; 3 mei: Wilhelmina, d. van Johannes Henderikus Fokkelman en Adriana Margaretha Berrevoets. Gehuwd. 2 mei: Dingeman de Jonge, 25 j. en Klazina Adriana Jannetje Meerdink, 24 j- Overleden. 27 april: Leendert v. Strien, 89 j., weduwnaar van Cor nelia de Valk; 28 april: Marinus Kouwenberg, 71 j., echtgenoot van Santina Jacoba Hage. SPORT VOETBAL Aanvulling programma Zondag speelt Zierikzee II vriend schappelijk tegen Brouwershaven I (kwart voor 5, scheidsr. P. J. Rie- teco). KORFBAL S.D.K.B. 3e klasse A: Renesse II-Brou- wershaven II 2-0; Zwaluwen II- Burgh III 3-3. 3e klasse B: Brouwershaven III- Unitas II 1-2; MEVO I-Die Gouwe II 1-1. VOETBAL K.N.V.B. Zierikzee I-VES I Voor de derde achtereenvolgende maal heeft Zierikzee een thuiswed strijd en wel tegen VES uit Ouden bosch. Zij komt dan in de volgen de opstelling in het veld: A. Hage d.; A. Rossen en J. Raap a.; B. de Zeeuw, C. van Aken en C. Verwest m.; T. Simmers, S. de Vlieger, J. Stoel, G. Koster en D. de Boer v. Dit is hetzelfde elftal dat jl. zondag met 7-0 verloor van WSC, doch het bleek wel dat WSC te sterk was voor Zierikzee. VES daarentegen staat niet zo hoog geklasseerd als WSC en het ligt wel in de verwach ting dat Zierikzee de puntjes zal kunnen veroveren. Indien zij ver liest is de kans wel zeer klein om het degradatiegevaar nog te ont lopen. SVD I-MEVO I Zaterdag speelt MEVO I uit tegen SVD I te Driewegen. Hier mag een spannende wedstrijd worden ver wacht, daar SVD al genoeg heeft aan een geliik spel om zich kam pioen te kunnen noemen. MEVO komt in deze ontmoeting volledig uit en wel met: C. v. 't Veer d.; C. Baart en J. M. Feleüs a.; A. de Bokx, G. Huurling (aanv.) 'en J. Sies m.; L. de Vries, C. J. M. Nolet, I. J. Haverhoek, P. Guinée en K. de Oude v. MEVO II-Brouwershaven II Voor de thuiswedstrijd tegen Brouwershaven II brengen de re serves van MEVO het volgende elf tal in het veld: C. Simmers d.; A. Heijboer (aanv.) en A. Grootenboer a.; L. Botvliet, J. Bolkenbaas en H. v. d. Houten m.; J. Schults, A. Ber revoets, J. v. d. Berge, J. Schouls Jzn. en M. Berrevoets v. MEVO III-SINOTO I MEVO III ontvangt het Nieuwer- kerkse SINOTO I en komt uit met: Fr. v. d. Ende d.; W. v. d. Ende en L. Tolenaars (aanv.) a.; H. v. d. Wekken, M Haeck en L Stoutjes- dijk m.; C. v. Vessem, C. Kloet, J. de Oude, L. Juffermans en J. Dek ker v. Zierikzee III-SVOWK I Voor de wedstrijd tegen SV OWKI is het derde elftal van Zie rikzee als volgt samengesteld: A. Bouwman d.; A. Peute en Iz. Ver ton a.; A. Tromper, J. C. de Bilde en L. Hilleman m.; Th. Kramer, C. Kramer, M. v. d. Schee, K. de Keij- zer en M. Krijger v. Zierikzee II-Brouwershaven I Ook het tweede elftal komt zon dag in het veld en wel vriendschap pelijk tegen de kampioenen van de tweed klasse: Brouwershaven. Het elftal van Zierikzee is als volgt sa mengesteld: J. v. Geesbergen d.; A. v. d. Westen en C. Douw a.; A. Berrevoets, C. P. v. d. Werve en G. den Deker m.; J. Kouijzer, C. v. d. Westen, A. Verton, C. Simmers en A. Krijnse Locker v. Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend, dat in verband met Hemelvaartsdag de weekmarkt gehouden zal worden op woensdag 9 mei 1956. Burgemeester en wethouders voornoemd, A. M. DEN BOER, lo. burgemeester. MULDER, secretaris. Rookkamertje - Asfaltkachel - Vlooien Pulpgebak en Bevrijdingsdag 1956 Uit de oorlog heeft ieder zijn eigen herinneringen. Op bevrij dingsdag denkt Eilandman altijd weer terug aan dat kleine, zwart gerookte kamertje ergens in Ne derland, met een potkacheltje, waarin asfalt werd gestookt. Wie in de hongerwinter niet helemaal wilde bevriezen, koos zich asfalt uit, te vinden op de uitgebreide af braakterreinen van huizen, die plaats moesten maken voor start plaatsen van V-wapens. Wie asfalt stookte warmde zich aan een gloei ende teerpot, maar helaas (ook in de hongerwinter) er was altijd wind, die in de schoorsteen sloeg. Dan volgde er een soort ontploffing en begon de zwarte sneeuw zacht neer te dalen. De vloeibare asfalt stroomde tot halverwege de kamer. De sneeuw sloeg neer op de men sen, die er hongerig en als zwarte Pieten bij zaten. Zo ongeveer zeven uur 's mor gens kroop Eilandman van onder de jassen. Op dit kamertje, waarin men zich gevoelde als een gerookte bokking, was geen bed, zodat een aantal oude jassen diende voor le gestede. Het zij hier ronduit erkend en toegegeven, dat de vloer van het (rook)kamertje vol vlooien zat, een omstandigheid die het verblijf niet veraangenaamde. Het gebeurde wei dat zij op nachtelijk avontuur gin gen, hetgeen niet slaapbevorderend was. Na het opstaan volgde wassen in een priemeltje water met schuurpoeder, want zeep kostte f 65 per (klein) stukje. Dan kwamen de bieten aan de orde, want ontbijten was er niet bij in die tijd. De bieten moesten schoon gemaakt, gesneden en ge kookt worden. Het residu - een stroperige massa - was het best. Van de pulp werden koekjes ge maakt, het bekende pulpgebak, dat met bietenstroop het nog niet eens zo gek deed. Erger was de bieten soep voor het middagmaal. Rond twee uur ging men weer onder de jassen, om krachten te sparen. Half vier werd „het nieuws" gebracht. Hoe dat weet nog niemand, maar ineens was het^r. Dan kwamen de kaarten op tafeF en werd er uit gedokterd „hoever „ze" waren", Na een restant bietensoep ging men zeven uur naar de jassen (om krachten te sparen). Het was een trieste boel, maar natuurlijk had men het verrukkelijk, in vergelij king met de stakkerds die in de kampen terecht kwamen. Het K.N.M.I. verwacht tot zaterdagavond: ZONNIG WEER Droog en over het algemeen zon nig weer met weinig wind; aan de kust plaatselijk mistbanken bij wind van zee; dezelfde of iets ho gere temperaturen. 5 mei. Zon op 5.03, onder 20.13. Maan op 2,30, onder 14.24. 6 mei. Zon op 5.01, onder 20.14. Maan op 2.55, onder 15.35. 7 mei. Zon op 4.59, onder 20.16. Maan op 3.15, onder 16.48. Nieuwe maan: 10 mei te 14.04. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE: 5 mei 10.58 v.m. 23.25 n.m. 6 mei 12.14 n.m. n.m. 7 mei 0.35 v.m. 13.14 n.m. BROUWERSHAVEN: 5 mei 10.32 v.m. 23.13 n.m. 6 mei 11.46 v.m. n.m. 7 mei 0.19 v.m. 12.42 n.m. Springtij12 en 26 mei. Doodtij: 5 en 19 mei. Zonnig weekeinde In Westeuropa wordt het weer beheerst door een gebied met hoge barometerstanden, dat boven En geland een versterking onderging en dat zich ook over het Europees vasteland nog verder uitbreidt. Bo ven de oceaan lopen enkele rand- storingen van een tamelijk diepe depressie langs Ierland naar het noorden. Deze hebben geen invloed op het weer bij ons. Een oud oceaan-front wist tot dicht bij de Waddeneilanden door te dringen, wat tot gevolg had, dat vooral in de noordelijke helft van het land wolkenvelden binnendre ven. Door de sterke zonnestraling lossen deze voor een groot deel op. Door de boven beschreven ontwik kelingen in het luchtdrukveld be houdt het weer in vrijwel geheel Europa een standvastig karakter zodat het komende weekeinde droog en over het algemeen zonnig zal zijn, waarbij de temperaturen ge leidelijk tot boven de 20 graden kunnen oplopen. Wel bestaat er een kans dat de zeewind langs de kust tijdelijk een afkoeling bewerkstel ligt. Personen-auto op onbewaakte overweg gegrepen Drie doden en twee zwaar gewonden Donderdagavond om 18.20 uur is op een onbewaakte overweg tussen Maastricht en Eijsden een perso nenauto tegen een passerende D- trein gereden. Van de passagiers in de auto zijn er drie gedood en twee zwaar gewond. De D-trein die om 18.16 uur uit Maastricht vertrokken was naar Luxembui-g had twintig minuten vertraging. Om het leven zijn gekomen de dames Jacqueline Meijer-Michels geboren 1925; Josephine Kohl, geb. 13 Maart 1898 en Henriëtte Engel, echtgenote van H. Peiffer, geb. 9 maart 1908. Allen waren afkomstig uit Wal- ferdange in Luxemburg. De heer Albert Meijer, geboren 2 april 1915 werd vrij zwaar gewond. Hij be stuurde de wagen. Zijn zoontje Johnny Meijer, ëeboren 1949, is zwaar gewond en verkeert in le vensgevaar. GESPREKKEN VAN EILANDMAN Toen kwam de bevrijding. Men zat wat Ï7i het venster te staren, want veel lichaamskracht voor een rondedans was er niet. Er stonden reuzen in khaki in de straat. Ge bruinde en gespierde supermensen, die lachten en Sweet Caporals rookten. Niets was grotesker dan z\j met ons, verpauperd, vies en half verhongerd. Bevrijdingsdag 1956: goedgekle- de mensen, welvoorziene etalages, met mals vlees, gevogelte, verse en ingeblikte groenten, fruit van eigen bodem en zuidelijke landen, lekker nijen, auto's en motoren op de we gen, nieuwe huizen, radio- en tele visietoestellen, fraaie japonnen en goedzittende pakken, brood op de plank en zes broodbeleggingen op de ontbijttafel. Valt er niets tc den ken op de Bevrijdingsdag? Eiland- man denkt van ivel, al was het al leen maar, dat er nog miljoenen hongeren in deze vreemde en wre de wereld. Twee dingen worden het, of moeten het worden, dankbaar heid jegens hen die niet meer keer den -en de ijzeren wil om te helpen daar waar nood is. Dan kan het werkelijk bevrijdingsdag worden!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 2