Te Bruinisse begon de viktorie der telefoon-automatisering op het eiland SetterSet Blijf meester ,DE MAGNEET' - Tel. 255 - Nieuwerkerk DE ONVERBREEKBARE BAND MINISTER MANSHOLT IN PRINCIPE BEREID Pachtprijzen worden aangepast aan niveau der eigenaarslasten Wijziging pachtnormen Blijkens mededeling van het be stuur van het Landbouwschap heeft de minister van Landbouw zich ln principe bereid verklaard te bevor deren. dat de pachtp{jrzen zullen worden aangepast aan het niveau der eigenaarslasten. De pachtnor men zullen daartoe moeten worden gewUzlsd. De kostprijzen der landbouwpro- dukten worden tot dusverre bere kend naar de gemiddelde pacht prijzen met uitsluiting van het grootste deel der eigenaarslasten, als daar zijn de kosten van onder houd en verzekering der gebouwen, een redelijke rente van het gebou wenkapitaal, afschrijving in een eeuw op basis van vervangings waarde en voorts grond- en water schapslasten. Het gevolg hiervan is dat onderhoud en nieuwbouw op de boerenbedrijven vrij aanzienlijk ten achter zijn gekomen. De minister heeft nog niet be paald of grondrente tot enige hoogte bij deze lasten zal moeten worden inbegrepen. Naar mening van het Landbouw schap zou doorberekening der las ten kunnen worden bereikt door gedurende een overgangsperiode van drie jaar met gewijzigde pacht normen in de kostprijzen rekening Herdenking der gesneuvelden Ter nagedachtenis aan alle mili tairen van land- en luchtmacht, die gedurende de laatste wereldoorlog hun leven hebben geofferd voor de vrijheid van het koninkrijk, zal ook dit jaar op vrijdag 4 mei de cen trale militaire herdenking worden gehouden op de Grebbeberg. Een zelfde herdenkingsplechtigheid voor alle gesneuvelden en overledenen van de Kon. Marine en de koop vaardij wordt gehouden in Den Helder. te houden. De prijzen der basispro- dukten zouden dan ruimte kunnen bieden voor aanpassing van de pachtprijzen aan de normen. Minister Mansholt wil advies in winnen over de vraag of stijging van de kostprijs door incalculeren van eigenaarslasten geheel in de garantieprijzen tot uitdrukking zal mogen komen, of dat deze via toe slagen zal moeten worden gehono reerd. Ingezonden mededeling over Uw zenuwen. Neem MIjnhardt's Zenuwtabletten 's-GRAVENHAGE. Keizer Hiro- hito heeft H.M. Koningin Juliana een telegram gezonden met geluk wensen ter gelegenheid van haar verjaardag. Burgemeester Michaëlis „draaide" eerste nummer Te Bruinisse is de viktorie der te- iefoonautomatisering begonnen. Als eerste gemeente op Schouwen-Dul- veland werd de telefoon er auto matisch, hetgeen betekent dat de Bruinissenaren elkaar kunnen bel len na het nummer op de witte schijf te hebben gedraaid, want voorlopig geldt het „vol-automa- tisch" nog maar voor de lokale te lefoongesprekken. In tegenwoordigheid van zeer ve len heeft dinsdagmiddag burge meester Michaëlis de automatische telefoon in gebruik gesteld, door ln het gebouw van de nieuwe centrale aan de Molenweg zijn eigen tele foonnummer te kiezen, de cijfers te draaien, waarop aan de andere zijde prompt zijn echtgenote zich meldde. Deze plechtige ingebruikstelling geschiedde in aanwezigheid van vele genodigden, meest behorend tot de technische binnen- en bui- Ondanks koud weer HAAMSTEDE VIERDE TOCH EEN OPGEWEKT KONINGINNEFEEST Kinderspelen werden een succes Begunstigd door wel koud maar toch droog weer, zodat af en toe het Oranjezonnetje scheen, is Ko ninginnedag in Haamstede opge wekt gevierd. Des morgens om streeks negen uur togen de leer lingen van de beide scholen, voor afgegaan door het tamboercorps van „Witte van Haemstede" naar het gemeentehuis waar een aubade werd gebracht, waarbij burgemees- Na 31-jarige ambtsperiode NIEUWERKERK NAM AFSCHEID VAN GEMEENTE-ONTVANGER J. L. VAN DER HAVE Plichtsgetrouw ambtenaar legt funktie neer (Van een medewerker) Op een bijzondere raadszitting te Nieuwerkerk is afscheid genomen van de gemeente-ontvanger de heer J. L. van der Have, die na een ambtsperiode van 31 jaar zijn funk tie neerlegde wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd. De buitengewone raadszitting, die door een aantal genodigden bij gewoond werd, werd gepresideerd door burgemester A. A. van Eeten. Bij dit afscheid heeft de heer van der Have, die een byzondere plaats in de Nieuwerkerkse gemeenschap inneemt, vele geschenken en goede woorden in ontvangst mogen ne men. De voorzitter concludeerde uit het feestelijk aanzien van de raadszaal en het aanwezige publiek, het bij zondere van deze zitting, belegd om afscheid te nemen van hem die ge durende een 31-jarige periode als gemeente-ontvanger werkzaam was in deze gemeente. Op 17 december 1924 werd de heer v. d. Have als zodanig be noemd. Op 19 januari 1925 volgde de beëdiging. Spreker haalde de dertiger jaren aan. In de oorlog van 1940-1945 werden de. Nieuwerker- kers voor 17 maanden van huis en haard verdreven. In den vreemde werd toen de administratie gevoerd. In 1953 kwam de ramp. Weer volgde evakuatie. Als ambtenaar van de burgerlijke stand was de heer v. d. Have wekenlang bezig aan het opmaken der overlijdens akten, meer dan 200. Als eerste der ambtenaren keerde de heer v. d. Have omstreeks Kerstmis 1953 naar het dorp terug. De burgemeester wilde niet in finesses treden. Hij wilde slechts uitdrukking geven aan de gevoelens van dankbaarheid voor alles hetgeen gedaan is in het belang der gemeente. De heer v. d. Have heeft gedaan wat in zijn ver mogen lag. „Hiervoor", aldus de burgemeester, „zijn we u grote dank verschuldigd. U hebt altijd klaar gestaan voor de gemeente naren. Naar mijn smaak bijna te veel. Ei; zijn immers grenzen. Het is me een behoefte namens de ge meente Nieuwerkerk onze grote dank uit te spreken", aldus spreker. Hierna richtte de burgemeester zich tot de heer M. A. v. d. Have, zoon van de scheidende gemeente ontvanger. Deze toch is enkele da gen geleden benoemd tot burge meester van Valkenburg. De bur gemeester van Nieuwerkerk wenste hem hiermede geluk. Geschenk van de raad Als oudste raadslid voerde de heer W. van Dijke het woord. „Er is een tijd van komen en gaan. Men haakt naar rust door ouderdom. De trein van de arbeid nadert het eind station. Voor u en voor ons zal het vreemd zijn als u het werk van ge meente-ontvanger niet meer doet. U was rijkelijk versierd met gaven. We willen onze gevoelens van har telijke dank neerleggen", aldus deze spreker. Namens de raad en de burgemeester bood de heer v. Dijke een prachtige stoel aan. Namens het gemeentepersoneel sprak mej. N. Boogaard, die de plichtsgetrouwheid van de schei dende gemeente-ontvanger roemde. Hij toch was twee maanden langer in funktie gebleven om geen ach terstand te laten liggen. Altijd stond de heer v. d. Have klaar voor het gemeentepersoneel. Namens het personeel bood zij een bureaulamp aan. Een oorkonde, vervaardigd door de heer v. Hiele, begeleidde het geschenk. Het hoofd der openbare school, de heer J. Buysse, gaf uitdrukking aan zijn spijt de gemeente-ontvan ger straks niet meer te zullen ont moeten in het békende kamertje ter inning van het salaris. Wethouder S. Overbeeke, die ge durende een raadslidmaatschaps periode van 25 jaar met de heer v. d. Have mocht samenwerken, dankte de scheidende funktionaris voor alle verleende hulp. De heer M. A. v. d. Have - zoon van de scheidende gemeente-ont vanger - dankte voor de tot hem gerichte felicitaties i.v.m. zijn be noeming tot burgemeester van Val kenburg. Spr. gaf te kennen dat het voor zijn vader een moeilijke dag is, al is er ook blijdschap dat het ambteloos burgerschap met ere be reikt wordt. „God geve een geze gende oude dag en tot in lengte van jaren als burger in het ambt met ere" aldus eindigde spreker. Diep onder de indruk dankte de heer J. L. v. d. Have de verschil lende sprekers. Hij dacht op dit ogenblik aan de figuur van Eben Haëzer, waaroyer hij in de laatste oudejaarsavondpreek hoorde spre ken. Om zijn ontroering wat te ont wijken vertelde spr. daarna enkele bijzonderheden uit zijn rijk ambte lijk leven. In alle woorden kwam tot uiting dat altijd met liefde, vaak onder moeilijke omstandigheden, is gewerkt. Spr. eindigde met het voor hem zo typerende: „misschien heb ik nog te weinig gedaan". ter Jhr. R. Röell, mevr. Röell, de beide wethouders, enkele leden van het Oranjecomité aanwezig waren. Aan het eind dankte de burgemees ter voor deze hulde en verzocht een driewerf hoera op de Koningin uit te brengen, waaraan spontaan ge volg werd gegeven, mede door de talrijke aanwezigen. Hierna begaf de stoet zich, waar bij ook de kinderen van de kleuter school en de meisjes van de huis houdschool zich aangesloten had den, naar de Slotlaan, die daar voor welwillend was afgestaan, waar verschillende kinderspelen gehouden werden, waarvan de uit slag als volgt. Jongens van de eer ste klasse met „blokjes rapen":! 1. Peter Tangeman, 2. Henny Kramer, 3. Leo Boot, 4. Anton v. d. Wekkén, 5. Kees van Oord. Meisjes le klas sen met „knikker op een lepel": 1. Erna de Boer, 2. Willy v. d. Panne, 3. Ella Boot, 4. Henny Jonker; 5. Ria van Dijk. Meisjes 2e en 3e klas sen met „blokjes rapen": 1. Jenny Mooij, 2. Hanny Boot, 3. Suze Speelman. Jongens 3e en 4e klas sen met „vlagetjes steken": 1. R|en Dijkman, 2. Leo de Munnik, 3;*Kées Oostdijk. Meisjes 4e en 5e klassen met „draad in naald": 1. Gonny Van Dongen, 2. Ina Baumann, 3. Corrie v. d. Berge. Jongens 4e en 5e klas sen met „zaklopen": 1. Eddy Holle- stelle, 2. Jaap v. Nieuwenhuize, 3. Marien Verton. Meisjes 6e en 7e klassen met „stoelendans": 1. Al- bert Hanse, 2. Henk de Haan, 3. Han Jonker. Klasse 1 van de huishoud school met „stoelendans": 1. Corrie de Feijter, 2. Jannie Bom, 3. Greet je Kosten. 2e klasse huishoudschool met „wedloop met hindernissen": 1. Klazien Evertse, 2. Adrie v. d. Wekken, 3. Joke v. d. Hoek. 3e klasse huishoudschool met „zaklo pen": 1. Toos v. d. Zande, 2. Fran- cien Hofman, 3. Betsie Kooman. Aan alle kinderen, ook aan die, wel ke geen prijs veroverd hadden, werden versnaperingen uitgereikt, terwijl de prijswinnaars nog aardi ge prijsjes ontvingen, dank zij een daarvoor door het Oranjecomité beschikbaar gesteld bedrag. Des middags had op het gemeen tehuis de overdracht plaats van de nieuwe uniformen aan de harmonie „Witte van Haemstede", waarvan een verslag reeds is gepubliceerd. Onderwijl had in de Noordstraat een ringrijderij plaats, 'waarvoor van de zijde van het publiek veel belangstelling bestond, doch het aantal deelnemers was slechts ma tig, want 8 ruiters dongen naar de 2 wisselbekers en andere prijzen. De uitslag was: le prijs Nico Dam- bruin (wisselbeker van burgemees ter Röell en f 10), 2e prijs Cor Koo man (wisselbeker Oranjever. en f 7,50), 3e prijs Wim de Vrieze f 3, 4e prijs Joop Hanse f 2,50. Des avonds maakte de harmonie gestoken in de nieuwe uniformen de gebruikelijke muzikale wande ling met het spelen van het volks lied voor het gemeentehuis, waar voor enorme belangstelling bestond Daarna begaf „de muziek", om stuwd door een stoet zich naar het rusthuis „Duinoord", waar de oud jes, gezeten in de vestibule, een tweetal nummers konden aanhoren, welke muzikale hulde zeer in de smaak viel. De tocht werd daarna voortgezet naar de woning van bur gemeester Röell, waar een serena de werd gebracht ter gelegenheid van de hem verleende koninklijke onderscheiding. Tenslotte trok de stoet terug naar het dorp, waar in hotel Bom de feestvreugde nog enige tijd voortgang vond. Vermelden wij tenslotte nog, dat door het uitsteken van vele vlaggen het dorp een feestelijk aanzien had. Zodoende werd Koninginnedag hier op gepaste wijze gevierd. tendienst van het telefoondistrikt Breda, het gemeentebestuur van Bruinisse, de secretaris van de Ka mer van Koophandel te Middel burg, de heer A. S. de Jonge, de di recteur van het P.T.T.-kantoor te Zierikzee de heer Kwant en echt genote en de heer van Waarden burg, kantoorhouder te Bruinisse. Tevoren hadden ambtenaren van de technische dienst ijverig rode en blauwe draadjes doorgeknipt en toen begon een gerikketik van je welste. En al dat getik betekende bellende abonné's, die hun nieuwe verbinding probeerden, nadat ze thuis ook draadjes hadden doorge knipt. Om te snappen hoe alles in zo'n centrale in zijn werk gaat, moet men wel een technische knobbel hebben, zodat wij alleen zullen ver klappen wat er gebeurt als het niet goed gaat. Er gaat dan een lamp branden die respectievelijk rood, blauw of groen kan zijn. En die zelfde lamp gaat ook branden op een centrale post in Zierikzee, zo dat men direct kan zien welk soort storing het is die de zaak in de war stuurt. Een blauw licht betekent een ernstige storing of te wel groot alarm. Men zal dan alles in het werk stellen om zo gauw mogelijk de zgn. onbewaakte centrale van Bruinisse te bereiken om de storing op te heffen. Alle abonné's zijn ondergebracht in wat men in technische termen relais noemt en links onder kan men straks aflezen, hoeveel iedere abonné in een bepaalde periode ge beld heeft. Van het gehele geval wordt een foto genomen en haar fijn kan men straks op het bureau zien hoeveel iedere abonné ver schuldigd is. Nadat men de technische appa ratuur had bezichtigd, werd naar de oude barak aan de Korte Ring en het Kerkplein gereden, waar o.a. werd gesproken door burge meester Michaëlis van Bruinisse en de heer Diks, directeur van het tele- foondistict Breda. Zij brachten allen dank aan het personeel van het te lefoonkantoor Bruinisse, de dames N- J- M. Leenhouts en J. L. Capel- le en de heer Both. Burgemeester Michaëlis deed zijn woorden ver gezeld gaan van een boekwerk na mens de gemeente, terwijl de heer Diks aan de dames bonbons en aan de heer Both sigaren aanbood. De heer W. Kwant te Zie rikzee sprak eveneens woorden van dank en gaf uitdrukking aan de hoop, dat binnen afzien bare tijd geheel Schouwen-Dui veland zal zijn geautomatiseerd Bovendien hoopte spr., dat in eerste instantie Bruinisse zal mogen profiteren van de tot stand gekomen vernieuwing. Na deze afscheidsplechtigheid verenigde men zich in hotel Storm, waar namens de P.T.T. een verver sing werd aangeboden. De heer Diks bracht daar achter eenvolgens dank aan de heer van Waardenburg, kantoorhouder van Bruinisse, het gemeentebestuur van Bruinisse alsmede de verschillende aanwezige hoofdambtenaren van de binnen- en buitendienst, die allen hadden samengewerkt om de cen trale te Bruinisse, de eerste op Schouwen-Duiveland, op tijd klaar ,te krijgen, zodat deze thans in ge bruik kon worden gesteld. In het Engels richtte hij zich tot mr. Bushby uit Liverpool, vertegen woordiger van de A.T.E. (Automa tic Telephone Electr. systeem) die de centrales levert, terwijl ze ge plaatst worden door de heer Evers, die eveneens aanwezig was. De heer Diks verzocht de aanwe zige chefs aan hun personeel mede te delen, dat voor alle P.T.T.-men- sen die aan de centralisering heb ben gewerkt, nog een feestavond op komst is. De heer ir. E. H. M. Terheggen, adjunkt-direkteur van het lelefoon- district Breda, hield vervolgens een causerie over de automatisering van Schouwen-Duiveland en wat daar aan vooraf ging. Hiervoor mogen wij verwijzen naar het donderdag nummer. Nadat men enige tijd gezelig bij een was geweest, heeft burgemees ter Michaëlis bedankt voor de voortvarende wijze waarop te Brui nisse de automatisering was aange pakt. Het verheugde hem dat bij alle plannen over centralisatie in de toekomst van telefoonnetten het net Bruinisse blijft beschikken over een eigen centrale, alleen voor Bruinisse bestemd. Ook in de ge meentelijke indeling op ander ge bied heeft men steeds begrepen dat Bruinisse een gemeente is die een eigen cachet heeft, ook bij de tele foondienst blijkt men die mening, die ook de mening is van alle Brui- nissenaars, te delen. TONEEL EN FILM N.V. DE CONCERTZAAL Boeiende verfilming van Hemingway-story Gebaseerd op een short story van de bekende schrijver Ernest He mingway is de rolprent „The Snows of Kilimanjaro" - door de Concert zaal in het a.s. donderdagavond programma uit te brengen - een film geworden welke ongemeen boeiend is in zijn vele avontuurlij ke en romantische facetten. De han delingen spelen zich af in de zich voor romantiek zo bij uitstek le nende streken en steden: Spanje, de Rivièra, Parijs en de Afrikaanse jungle. De Kilimanjaro is een besneeuw de berg in Afrika, bij de inboorlin gen bekend als „Ngai Ngai", het Huis van God. In een jachthut aan de voet van de berg ligt met een geïnfekteerde beenwond de schrij ver Harry Street, verstoken van medische hulp en slechts bijgestaan door zijn vrouw Helen. Deze Helen staat machteloos tegenover de koe le onpersoonlijke houding van de patiënt, die zich reeds met de dood verzoend heeft. Harry denkt inmid- Het K.N.M.I. verwacht tot donderdagavond: Lenteweer Minder koude nacht met plaatse lijk mist; overigens wisselende be wolking en droog weer; morgen on geveer dezelfde middagtemperatu- ren als vandaag of iets hogere; zwakke, tijdelijk matige zuidwes telijke wind. 3 mei. Zop op 5.06, onder 20.09. Maan op 1.57, onder 12.06. Laatste kwartier: 3 mei te 3.55. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE: BROUWERSHAVEN: 3 mei 8.13 v.m. 20.46 n.m. Doodtij: 5 en 19 mei. Springtij: 12 en 26 mei. Voorjaarsweer De maand mei gaat in met een welkome weersverbetering, door dat de koude noordelijke wind plaats moet maken voor 'n zwakke zuidelijke tot zuidwestelijke lucht stroming, die geleidelijk iets zach tere oceaanlucht naar west-Europa transporteert. Vannacht was de voorste begrenzing van deze lucht tot in de provincie Zeeland door gedrongen. Vlissingen meldde dan ook een minimum-temperatuur van zes graden. In het noorden en oos ten daarentegen daalde het kwik tot beneden het vriespunt. Het vliegveld Eelde rapporteerde zelfs een minimumwaarde van min drie graden. Op de oceaan is de depressie-ac tiviteit toegenomen en de belang rijkste depressiekern koerst met een tamelijk grote snelheid naar het zeegebied tussen Schotland en IJsland. De zuidwestelijke tot wes telijke luchtstroming die zich nu naar west-Europa uitbreidt, zal dientengevolge nog iets zachtere lucht naar onze omgeving voeren. De fronten van een in betekenis afnemende storing ten westen van Ierland zijn weinig actief en heb ben nagenoeg geen invloed op het weer in ons land, zodat ook morgen op fraai voorjaarsweer gerekend kan worden met nog iets hogere temperaturen. De kans op nacht vorst is nu uiterst klein. dels terug aan zijn jeugd en herbe leeft de scènes met zijn eerste meisje en de vele anderen die hem hebben gefascineerd, totdat hij in Parijs Helen ontmoette, een moedi ge vrouw die veel van hem houdl. Een boeiende verfilming volgt Har ry op de voet bij zijn vele avon turen in de Spaanse arena's, de bur geroorlog, de Franse Rivièra en in Afrika. Terwijl hij bewusteloos ligt slaagt Helen er in de infektie te openen. Later geheel hersteld beseft Harry dat hij nu eerlijk en duidelijk over het leven zal kun nen schrijven en hij wendt zich dankbaar tot zijn vrouw die hem begreep en heeft geholpen zijn le vensgeluk te hervinden. Ingezonden mededeling passend en verrassend elegant NYLON S: ln allo soorten en maten verkrijgbaar bij: FEUILLETON 58 door MAARTJE ZELDENRIJK „Je liet Jaap steeds alleen uit gaan en jij bleef thuis. Dat kan lange tijd goed gaan. Op een gege ven ogenblik echter wordt de hun kering van de man, om eens gezel lig met een vrouw uit te gaan, zó groot, dat hij in arren moede een ander neemt. Dat ogenblik is nu in Jaap's leven aangebroken. En voor dat voldongen feit zie jij je nu ge plaatst. Daar ben je van geschrok ken. Helemaal niet erg. Je bent op een ruwe manier wakker geschud uit de zalige dommel van je onge stoorde huwelijksleven. Nu dreigt je huwelijksgeluk te breken. En nu kan ik best eens met de trein naar Holland gaan om met een goed ge vulde portefeuille in m'n binnen zak met dat meisje te gaan praten. Als het echter een vrouw is, die een klein beetje zelfrespect heeft, smijt ze me de deur uit op het moment, dat ik die portefeuille uit mijn bin nenzak haal. Nee zuster, je moet zelf aan het werk, om het verloren terrein te herwinnen. Je weet het recept. Trek Jaap vanavond maar eens aan z'n arm en ga gezellig met 'm aan de zwier. In de stad of in de omgeving. Er zijn genoeg gele genheden, waar je wat geld kwijt kunt in ruil voor een paar uur amu sement. En anders stap je eens op de trein en kom naar Delfzijl. Neem desnoods het hele kwartet kinde ren mee". „Ik zal er eens over nadenken", zei ze. „Doe dat", antwoordde hij, over eind komende. Hij kuste haar har telijk op de wang en drukte haar stevig de hand. „Sterkte meid. Laat je niet opzij dringen, hoor. En als het niet lukt, bel je maar. Dan ga ik wel eens naar dat Grietje toe. Verduveld, ik zou haast nieuwsgie rig worden 23. Enkele maanden verstrijken. Het najaar is gekomen met storm en re gen. Maar de zomer was mooier dan jaren tevoren. In huize Bosgraaf is weinig veranderd. Er is een gewa pende vrede, ook al terwille van de kinderen. Al is er een breuk tussen het echtpaar, de kinderen mogen er niet de dupe van worden. In dit opzicht zijn man en vrouw het eens. Maar dat is dan ook ongeveer alles. Gré heeft na de ongeluksavond schuchtere pogingen in het werk gesteld om haar man te animeren af en toe eens uit te gaan. Jaap heeft deze ommekeer bemerkt en een enkele maal reed men getwee- en naar een bioscoop of een restau rant. In de zomer is men veertien dagen op Ameland geweest, waai de kinderen vooral naar hartelust hebben genoten van zon en water. Doch de fabriek laat niet toe, dat Jaap veel weg is, dus bleef het bij deze korte vacantie. De logeerkamer is slechts één nacht bezet geweest. De volgende avond ging het echtpaar weer ge woon als altijd naar de gemeen schappelijke slaapkamer maar Jaap, die altijd veel eerder gereed was, draaide dadelijk zijn rug toe en viel binnen enkele minuten in slaap. Op de fabriek merkte het perso neel, dat de baas veranderd was. Veel norser en korter aangebonden. Wat nog nooit gebeurd was, ge beurde op een middag in augustus; hij schold een arbeider de huid vol en toen deze - niet op zijn mondje gevallen - de baas van repliek dien de, ontsloeg Jaap hem op staande voet. Dat gaf moeilijkheden met de vakorganisatie en met het arbeids bureau, waar het ontslagen perso neelslid zijn nood geklaagd had. Doch toen 'n paar vertegenwoordi gers van de vakbond over het ge val kwamen praten, dreigde Jaap uit de patroonsorganisatie te tre den, als ze de zaak op de spits gin gen drijven. De man bleef ontsla gen, valt niet mee. Het kostte en- binnen enkele dagen weer aan het werk. Werk was er genoeg, perso neel te krijgen was juist een kunst. Personeel ontslaan is erg gemakke lijk, maar plaatsvervangers te krij gen, valt niet mee. Het koste en kele tientjes aan advertenties, voor de plaats weer bezet was. Op een zaterdagmiddag reed het echtpaar met de kinderen naar Delfzijl, waar Jopie en Kees hen hartelijk verwelkomden. Jaap be zichtigde het bedrijf van zijn zwa ger en moest bekennen, dat er be hoorlijk brood in zat. „Nooit gewe ten ,dat jij zo'n technische knobbel had", zei Jaap eerlijk. „Misschien komt dal wel, omdat jij nooit veel van mij wilde weten", antwoordde Kees nuchter. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 2