Zwitsaletten Sovjet-souper Huidgenezing PRINS BERNHARD BEPLEIT ECONOMISCHE EN POLITIEKE INTEGRATIE. STAD EN PROVINCIE PERIODIEKE PIJNEN! DE ONVERBREEKBARE BAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 26 APRIL 1956 No. 17939 Aangevoerde versterkingen doen toestand in Algerië verbeteren. TOT MEDIO MEI WORDEN TROEPEN GESTUURD De Franse minister in Algerië, Robert Lacosta, en de staatssecre taris voor Algerijnse zaken, Max Lejeune, hebben het Franse kabi net in een bijeenkomst van vijf uur medegedeeld dat er verbetering be gint te komen in de toestand in Algerië. Zij verklaarden dat sinds de aan komst van versterkingen uit Frank rijk, niet slechts de Europese in woners meer vertrouwen hadden gekregen, doch dat ook de Alge rijnse Mohammedanen Frankrijk daardoor gunstiger gezind waren. Het kabinet hechtte zijn goedkeu ring aan onteigening van bepaalde gronden, voor verdeling onder Al gerijnse boeren. Het benoemde voorts Pierre Chaussade, tot nu toe prelect van het departement Marne, in oost-Frankrijk, tot secretaris- Nog dit jaar 5-daagse werkweek in België? Een Belgische afgevaardigde op het congres van de „Internationale Federatie van Christelijke Vakor ganisaties van personeel in open bare dienst", dat dezer dagen in Amsterdam gehouden wordt, heeft de verwachting uitgesproken dat voor het einde van het jaar in Bel gië de vijfdaagse werkweek voor het overheidspersoneel zal zijn in gevoerd. Tevens deelde deze afge vaardigde, de heer J. Buyvers, me de, dat binnenkort de Belgischee dagbladen niet meer op zondag zul len verschijnen. Achtergebleven kinderen in communistische landen „Er zijn immigranten in Austra lië, die bijna de hoop hebben op gegeven ooit hun kinderen, die in communistische landen verblijven, terug te zien". Dit is dinsdag te Sydney verklaard door mgr. Cren- nan, voorzitter van het katholieke federale immigratiecomité in Au stralië. Hij maakte bekend dat sommige ouders 100 pond sterling aan com munistische regeringen hebben be taald in ruil voor de belofte, dat hun kinderen vrijgelaten zouden worden, doch zonder enig resul taat. Ook zei hij dat oudere per sonen vrijgelaten worden, doch kin deren, die nog een leven vol ar beidsvermogen voor zich hebben, niet. Een 74-jarige kok die vroe ger keukenjongen van tsaar Alexander III van Rusland 1845-1894) is geweest, heeft xooensdag een souper voor Boelganin en Chroesjtsjef klaargemaakt. De Sowjetlei- ders nuttigden het souper in de pauze van de voorstelling van het Sadlers Wells Bal let in de Koninklijke Opera in Londen. - De kok, George Poulsen, die indertijd voor het eten van de wolfshonden van de tsaar moest zorgen, heeft een aantal speciale ge rechten voor de Soiojet-be- zoekers samengesteld, met o.a. gerookte zalm, kaviaar, eend, kastanjes en ijs. Koninklijke familie bij Snip en Snap-revue Koningin Juliana en Prins Bern- hard, vergezeld van de prinsessen Irene en Margriet, waren dinsdag avond in Theater Gooiland te Hil versum onder de toeschouwers bij de Snip en Snap-revue „Hollandse Nieuwe" door Renée Sleeswijk. De ze voorstelling werd gegeven ter gelegenheid van het tienjarig be staan van de sportvereniging van het personeel van het koninklijk paleis te Soestdijk. De baten kwamen ten goede aan het ere-fonds voor oud-verpleeg sters. Toen in de pauze de artisten aan de vorstelijke bezoekers wer den voorgesteld, vroeg Willy Wal den aan de koningin of de voorstel ling haar beviel. „Na de drukke dagen van ons bezoek aan Amster dam is dit een heerlijke ontspan ning voor ons", verklaarde de Ko ningin. Vluchtelingen-gezinnen in Nederland Hedenavond zal een groep van 15 vluchtelingengezinnen, die in Ne derland zullen worden onderge bracht, op Schiphol aankomen. De groep omvat in totaal cirea 50 per sonen, afkomstig uit vluchtelingen kampen in Griekenland. De vluch telingen zullen op Schiphol worden verwelkomd door de directeur-ge neraal voor de arbeidsvoorziening, dr. ir. D. R. Mansholt en vervolgens doorreizen naar het opvangcentrum Horst-America, waarna zij, na een omscholingscursus voor de bouw vakken te hebben gevolgd, naar die gemeenten zullen gaan, die zich be reid hebben verklaard de vluchte lingengezinnen huisvesting en werk te verschaffen. generaal ter beschikking van de Algerijnse regering. Na de bijeenkomst verklaarde een regeringswoordvoerder dat de eerste twintigduizend der onder de wapenen geroepen Franse reservis ten binnen acht of negen dagen in Algerië zal zijn. Het zenden van versterkingen naar dit Franse ge biedsdeel zal duren tot vijftien mei. Luchtnet K.L.M. uitgebreid Het luchtnet van de K.L.M. is aanmerkelijk uitgebreid. Dinsdag tegen elf uur vertrok de eerste DC 4 op de nieuwe voute naar War schau van Schiphol. In de loop van de middag werd voorts de nieuwe luchtlijn naar het Spaanse eiland Malorca in de Mid dellandse Zee geopend. Deze tocht naar La Palma op het eiland wordt o.a. meegemaakt door een aantal Nederlandse journalisten. Tenslotte landde tegen 6 uur het eerste toestel op Schiphol van de nieuwe luchtverbinding tussen Luxemburg en Amsterdam. Drie procent voor kappersbedienden De vakraad voor het kappersbe- drijf heeft geadviseerd, voorzover mogelijk, aan de werknemers in het kappersbedrijf een uitkering van drie procent ineens over 1955 te verstrekken Over verder gaande loononderhandelingen is het over leg nog gaande. Aan de werknemers in de suiker industrie, die op 1 mei nog in dienst zijn, zal een uitkering van drie pro cent over het jaarloon van 1955 worden uitgekeerd. De onderhan delingen over een loonsverhoging van 0 tot 6 procent, tussen werk gevers en werknemers, moeten nog beginnen. Begrotingswijziging P.T.T. De Tweede Kamer heeft haar goedkeuring gehecht aan het wets ontwerp tot wijziging van de be groting 1954 van het staatsbedrijf der posterijen, telegrafie en tele fonie. Het totaal van de lasten en baten der exploitatie wordt ver hoogd met f 68.623.000, terwijl het totaal van de kapitaalsuitgaven en -ontvangsten wordt verhoogd met f 88.647.000. Te Elleineet zullen zo spoedig mogelijk nog vier Woningwetwoningen worden gebouwd Riolering komt spoedig in uitvoering Ingezonden mededeling Huldiuiverheid Huidqezondheid Puislies verdrogen door Purol-poedei „Zeeuws Genootschap" Naar ons werd medegedeeld, zijn een aantal nieuwe leden benoemd voor het „Zeeuws Genootschap". Voor Schouwen-Duiveland betreft het hier: mej. dr. H. v. d. Berg, lerares aan het Prof. Zeemanlyceum te Zierikzee en de heren: D. v. d. Akker, dierenarts te Zierikzee, dr. J. C. Röhner, leraar aan het Prof. Zeemanlyceum te Zierikzee en N. A. van Wijk, burgemeester van Noordgouwe. De zaken van drie Nederlan ders en een Indonesiër van Neder landse afkomst, die thans gevangen zitten op beschuldiging van subver sieve acties, zullen spoedig voor de rechter aanhangig gemaakt worden, aldus heeft de officier van justitie, Sunarjo, medegedeeld. Het zijn: A. H. Doornik, F. G. Baden, H. de Braai en Ulmer. De Braai zal te rechtstaan in Madjalenka, nabij Cheribon in west-Java, en de an dere drie in Djakarta. Noodzaak voor Europa. STRIJD TEGEN COMMUNISTISCHE IDEALEN In een dinsdag voor de „American Association" gehouden lezing over de Amerikaans-Europese verhou dingen, kwam Prins Bernhard tot de conclusie, dat nauwere econo mische en politieke integratie in Europa noodzaak is. „Dit betekent uiteraard niet, dat ik minder na druk zou willen leggen op de mili taire samenwerking, aldus de Prins want een verslapping van onze de fensieve paraatheid wordt op dit ogenblik door niets gewettigd". De Prins vergeleek de verhou ding tussen de Verenigde Staten en Europa met een familie-verhouding die zich in de groeiende Atlantische gemeenschap, zij het dan niet zon der gebeurlijke spanningen, gelei delijk ontwikkelt. In het enkele feit, dat zich af en toe verschillend inzicht openbaart, zag Prins Bernhard geen reden tot ongerustheid, hij noemde het slechts belangrijk dat het gemeenschappe lijk Ideologisch platform solide blijft. Want de ervaring in tal van landen leert, aldus spreker, dat de macht van de communistische aan val op onze verhouding, veelal in zijn ideologie ligt. We moeten het communisme dus tegemoet treden Arbeidstijd op Koninginne dag en Nationale feestdag in de landbouw De hoofdafdeling sociale zaken van het Landbouwschap beveelt zowel alle individuele werkgevers als alle combinaties van werkge vers in de agrarische sector aan op Koninginnedag (30 april), voorzover het werk zulks toelaat, aan de in hun dienst zijnde arbeiders vrijaf te geven en deze vrije dag niet in mindering te brengen op de vakan tie van de arbeiders. Mocht het bovenstaande voor ar beiders-veeverzorgers niet geheel doenlijk zijn, dan verwacht de hoofdafdeling, dat in onderling overleg tussen de desbetreffende arbeiders een regeling wordt ge troffen om het noodzakelijke werk te verrichten. Wat de doorbetaling van het loon betreft, adviseert de hoofdafdeling niet alleen aan de vaste en los- vaste arbeiders, doch ook aan losse arbeiders, die reeds de vier voor afgaande weken bij de betrokken werkgever in dienst waren of van wie kan worden verwacht, dat zij nog vier weken of langer aldaar in dienst zullen blijven het loon over de Koninginnedag door te betalen, zodat deze losse arbeiders geen va kantiebonnen behoeven te verzil veren. Met betrekking tot de Nationale Feestdag (5 mei) verzoekt de hoofd afdeling sociale zaken de werkge vers hun desbetreffende arbeiders desgewenst in de gelegenheid te stellen een snipperdag op te nemen. op het terrein van ideeën en idealen Alvorens op de vraag: wat is nu de staat van onze gemeenschappe lijke ideologie? een antwoord te ge ven, stelde de Prins de westerse cultuur niet identiek met de wes terse technologie. Het maken van deze onderscheiding kan zelfs van belang zijn ten opzichte van de Sowjet-leiders, daar het hen kan helpen zich te realiseren, dat de kracht van het westen, noch alleen bepaald, noch begrensd is door zijn technische verrichtingen. De kracht van het westen wordt bepaald door minder grijpbare, maar blijvende hoedanigheden, meende Prins Bern- hard. Vrouw doodde haar een-jarig dochtertje De 29-jarige mevr. M. B. N.-S. te Veendam heeft bekend, dat zij vorig jaar een twaalf maanden oud dochtertje om het leven heeft ge bracht. Reeds het vorig jaar waren in eigen familiekring vermoedens ge rezen dat zij haar bijna twaalf maanden oud dochtertje zelf van het leven zou hebben beroofd. Er kon daaromtrent toen echter geen enkele aanwijzing worden verkre gen. Zaterdag heeft de vrouw even wel bekend, het kind door verstik king om het leven te hebben ge bracht door het in een moment van verwarring een paar zakdoeken, een deken en een tafelkleed op het hoofdje te leggen toen dit kind be gon te huilen en haar drie andere kinderen met elkaar aan het vech ten waren. Na op deze textiel nog een luiermand te hebben geplaatst, zou ze ongeveer twintig minuten lang de woning hebben verlaten. In die tijd realiseerde ze zich wat ze had gedaan. Zij keerde ogenblikke lijk naar haar woning terug, maar het kind gaf geen tekenen van le ven meer. Ze heeft nog wel ge tracht door het nat maken van het hoofdje en de polsen de levens geesten op te wekken, hetgeen ech ter niet meer mocht gelukken. De vrouw vertoeft momenteel in een zenuwinrichting. MUZIEK Eduard van Beinum naar Italië De dirigent van het Concertge bouworkest, dr. Eduard van Bei num, is van Schiphol vertrokken voor een concertreis door Italië. Op 29 april a.s. zal hij een concert diri geren in Rome. Op 7 en 11 mei vol gen concerten in Turijn. Op de pro gramma's die de dirigent zal uit voeren, staan o m. werken van Schubert, Beethoven, Debussy en Hindemith. In Turijn zal dr. van Beinum de Symphonische Etude van Hendrik Andriessen dirigeren. In juni zal het Concertgebouwor kest zes concerten geven in Milaan. De raad van Ellemeet kwam dins dagmiddag in openbare vergade ring bijeen onder voorzitterschap van wethouder J. M. Dalebout, wnd burgemeester. Afwezig was de heer C. D. Gast. De verordening op de heffing van een rioolbelasting is thans konink lijk goedgekeurd. De raad besluit aan de,£ulturele Commissie Elkerzee-Ellemeet-Dui- vendijke een jaarlijkse subsidie toe te kennen van f 25,-. Naar aanleiding van de toegezon den ontwerpen voor nieuwe bezol digingsregelingen voor de secreta rissen en ontvangers, besluit de raad bij Gedeputeerde Staten van Zeeland bezwaren in te brengen tegen de kortingen en uitsluitingen voor z.g.n. tussenklasse ten aanzien van de secretarissen. De voorzitter deelt mede, dat de heer C. Hart bedankt heeft als lid van de raad wegens verhuizing naar de gemeente Duivendijke. In zijn plaats is benoemd verklaard de heer D. Hanse, welke deze be noeming heeft aangenomen. Spr. brengt dank aan het adres van de heer Hart voor de wijze, waarop hij als raadslid de belan gen der gemeente gediend heeft. Hij wenst hem voorts veel voor spoed toe in zijn nieuwe gemeente. De heren de Graaf en Bij de Vaate adviseren na onderzoek van de geloofsbrief van de heer Hanse tot diens toelating als lid van de raad, waartoe overeenkomstig be sloten wordt. De riolering. Van het Technisch Adviesbureau der Vereniging van Ned. Gemeen ten te Amersfoort is thans ontvan gen. de inschrijving van de aanna- mer D. Rentier te Noordgouwe voor het aanbrengen van riolering in het overige gedeelte van de bebouwde kom der gemeente met bijkomende werken. Op voorstel van B. en W. besluit de raad de uitvoering der werk zaamheden onderhands op te dra gen aan D. Rentier te Noordgouwe. In verband met de vorderingen aan de Ellemeetseweg in het kader van de herverkaveling is het noodzake lijk, dat zo spoedig mogelijk met de uitvoering wordt begonnen. Op voorstel van B. en W. besluit de raad tot herziening van de be zoldiging voor de tweede ambte naar ter secretarie. De raad besluit aan het gemeen- tejjersoneel een extra vacantie-uit- këring van 2 procent toe te kennen alsmede een uitkering van 3 pro cent van de bezoldiging over 1955, zulks overeenkomstig de voor het rijkspersoneel te treffen regeling. Aan een 7-tal gegadigden zal, voorlopig voor de duur van een jaar, worden verpacht een perceel tuingrond op het bouwterrein langs de Kuierdamseweg. De pachtsom wordt bepaald op f 5,- per jaar. De raad besluit overeenkomstig het voorstel van B. en W. zo moge lijk nog 4 woningwetwoningen te doen bouwen aan de zuidzijde van de Burgemeester de Bruijnstraat. Als vertegenwoordiger naar de vergaderingen van de Vleeskeu ringsdienst wordt aangewezen wet houder J. H. de Jonge en naar die van de Centrale Dienst „Noord- Zeeland" de heer C. D. Gast. Op voorstel van B. en W. besluit de raad in principe een bedrag van maximum f 0,25 per inwoner te vo teren voor een aan de gemeente Amsterdam aan te bieden geschenk wegens de verleende hulp aan het eiland Schouwen en Duiveland. Rondvraag De heer Korsman informeert naar de mogelijkheid van het ver voer van kleuters naar de kleuter school te Scharendijke. In de ge meente is nu een behoorlijk aantal kleuters aanwezig. B. en W. zul len deze aangelegenheid opnieuw in onderzoek nemen. Vast staat echter dat zonder een belangrijke bedrage in de vervoerskosten dooi de ouders, de gemeente niet in staat zal zijn om een regeling voor het vervoer te treffen. De voorzitter antwoordt ontken nend op een vraag van de heer Bij de Vaate of reeds bekend is wan neer begonnen zal worden met het aanbrengen van elektriciteit en waterleiding in de onrendabele ge bieden in Schouwen en Duiveland. De heer Korsman verzoekt om een wachtlolcaliteit voor de bus- pasagiers in het dorp te plaatsen. De voorzitter zegt toe, dat B. en W. hiervoor voorbereidende maatrege len zullen nemen. Hierna sluiting. ZIERIKZEE Vergadering Christelijke Boerinnen- en Plattelandsvrouwenbond Dezer dagen vergaderde de Chr. Boerinnen- en Plattelandsvrouwen bond afd. Schouwen-Duiveland in het ned. herv. verenigingsgebouw in 't Vrije, onder leiding van mevr. Laurense. De presidente opende de vergadering met het laten zingen van Ps. 86 6 en gebed. Daarna las zij Luc. 10 38-42 en sprak naar aanleiding hiervan een overdenking Ze heette alle aanwezigen hartelijk welkom, in 't bijzonder mej Draai- sma uit Goes, lerares voor huishou delijke voorlichting, die een demon stratie gaf in het opmaken van kou de schotels en toastjes. Op onder houdende en prettige wijze werd de vergadering voorgelicht en ver zorgde mej. Draaisma enkele fijne schotels. Ook werd door alle aan wezigen geproefd van hetgeen op smakelijke wijze ter tafel was ge bracht. Aan de hand van het fla nelbord werd nog op overtuigende manier duidelijk gemaakt wat de beste en meest opbouwende voe dingsmiddelen zijn voor de gezonde mens. De opkomst op deze gezellige vergadering was zeer goed en het gebodene was zeer leerzaam. In de pauze werd ook nog welkom gehe ten mej. H. Tol uit de Verenigde Staten. Besproken werd nog de Bondsdag, een excursie en een kookcursus fijne keuken. Na het zingen van Ps. 118 1 dankte de presidente en werd de vergadering gesloten. HAAMSTEDE Aantrekkelijk programma Koninginne-dag Nieuwe uniformen „Wite van Hacmstede" worden Ingewijd. In hotel Bom werd maandag avond door het bestuur van de Oranjevereniging een vergadering gehouden met het onderwijzend personeel, teneinde een klein pro gramma op te stellen voor de Ko ninginnedag. De dag wordt begon nen met om 9 uur een aubade van de leerlingen der beide scholen voor het gemeentehuis, waarna in de Slotlaan kinderspelen zullen worden georganiseerd. Besloten werd des middags weer een ringrij- derij te houden waarop de beide wisselbekers weer verreden zullen worden, terwijl daarnaast ook nog enkele prijzen beschikbaar zullen worden gesteld. Voor opgave hier voor wordt verwezen naar de ad vertentie in dit blad. Verder zullen des middags de nieuwe uniformen van de harmonie „Witte van Haem- stede om half vier worden ingewijd terwijl de harmonie dan des avonds de gebruikelijke muzikale wande ling zal maken. ELKERZEE De Emmabloem-collecte in de gemeenten Eikerzee, Ellemeet en Duivendijke heeft, dank zij de goe de zorgen van zr. D. N. ten Haaf, opgebracht het mooie bedrag van f 165,16. ELLEMEET Verkeers-examen Voor het op dinsdag 24 april te Renesse gehouden verkeersexamen slaagden alle deelnemende leerlin gen van de openbare lagere school alhier. Het waren: Daan Bezuijen, Cor Deïst, Kees Elenbaas, Cobi de Graaf, Jan Hanse Mz., Maaike Hanse, Krina van de Panne en Mat- tie van Splunter. ZONNEMAIRE De Rode Kruis inzameling oud-papier Reeds enige maanden is het in Zonnemaire een goede gewoonte dat de schooljeugd oud papier ophaalt bij de ingezetenen ten behoeve van het Rode Kruis. Doordat dit echter niet regelmatig geschiedde, is het voorgekomen dat er oud papier ver brand of weggegooid werd. Hierin zal het bestuur van de onderafde ling verandering trachten te bren gen, door het papier nu regelmatig op te halen. Zaterdag a.s. zal een tractor met wagen door het dorp en ook daarbuiten een rondrit ma ken en dat zal dan iedere laatste zaterdag van de maand het geval zijn. Wilt U allen dan Uw oud pa pier en karton gereed zetten? U weet toch waar de opbrengst hier van voor dient? Dit geld wordt be steed om aan jonge invaliden een vakantie aan te bieden in het Henri Dunant Huis Deze zwaar-gebrek- kige jonge mensen mogen niet te leurgesteld worden. Helpt hiermee dus hen, die voor het genieten van een week vakantie afhankelijk zijn van U! NOORDGOUWE De alhier gehouden Emma- bloemcolleete heeft f 35,31 opge bracht. BRÜINISSE „Hardloper" met motorstoring Door het motorschip Bru 27, van gebr. de Ronde uit Bruinisse, is maandagavond in de vluchthaven te Zijpe binnengesleept het Zwit serse motorschip „Express 21" uit Basel, een zg. hardloper, kapitein Tsiang Gerth Dit schip dat leeg op weg was van Basel naar Antwer pen, had in het Slaak motorstoring gekregen. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de chr. school te Bruinisse, in ver band met het vertrek van de heer C. Zwart naar Appingedam, is be noemd mevr. J. van den Brink- Knaap te Bruinisse. Ingezonden mededeling Moderne vrouwen bestrijden ze met: 'n Z W/TSAL preparaat/ FEUILLETON 55 door MAARTJE ZELDENRIJK 22. Kees Tamminga nam de hoorn van de haak en meldde zich, ter wijl hij één hand aan zijn overall afveegde. „Kees, ik ben het, Grézeg, kun je vandaag even komen? Ik. ik wil wat met je bepraten „Goeie, Gré, het is razend druk. Kan het niet op een andere dag? Is het zó ernstig?" „Ja, Kees, het is inderdaad ern stig. Als je schade hebt, door hier te komen, zal ik het wel vergoeden" „Ach, nee, dat Is niet nodig. Ik hoor wel aan je stem, dat er wat bijzonders aan de hand is. Met een goed uurtje ben ik bij je". „Alsjeblieft, Kees". De man legde de hoorn weer op de haak en gaf aan zijn knecht een paar orders. „Eerst die Berini van Bakker in orde maken, want die man komt over een paar uur. En dan de Solex van de havenmeester ontkolen. Ik ben voor zessen wel terug". Toen liep hij naar de woning, waar hij met een paar woorden aan zijn vrouw vertelde, dat Gré opge beld had. „Er is wel wat bijzonders aan de hand, want haar stem klonk zo eigenaardig". „Ga dan maar gauw". Vijf minuten later zat Kees op een snelle bromfiets en reed stad waarts. En binnen een uur zat hij in de salon tegenover zijn zuster, die hem een kopje thee inschonk. Terwijl ze een koekje op zijn scho teltje legde, zei de man: „En? Wat voor moeilijkheden zijn er? Gaat het met de fabriek soms niet erg?" Ze ging zitten en haalde een brief te voorschijn. „Hier lees, dan zul je alles begrijpen". Kees haalde een brief uit de om slag en opende die. Hij las: Geachte Mevrouw. Ik voel mij verplicht U mede te delen, dat Uw man, de heer Bosgraaf, het hier houdt met een naaister, Elsje Voortman. Hij heeft haar enige weken geleden naar een rusthuis in Baarn ge bracht en vandaar naar een pen sion in Wijk aan Zee. Als U mij niet gelooft of meer bijzonderhe den weten wilt, schrijft U dan maar aan F. Dper adres Kiosk Ferdinand Bolplein te Amster dam. Iemand die het goed met U meent. Kees las de, brief tweemaal en keek toen zijn zuster aan. Toen haalde hij zijn schouders op. „Dat hoef je nog niet dadelijk te gelo ven". „Ikik weet nog veel meer, Kees. Die brief heb ik al een maand geleden gekregen ongeveer. Mijn eerste reactie was om haar te ver scheuren, maar Jaap had mij al eens verteld van die vrouw. Verle den najaar is hij naar een school- réunie geweest in Purmerend. Daar schijnt hij die vrouw weer ontmoet te hebben. Het is een vroegere klas- segenote van hem. Jaap heeft me het een en ander verteld. Ook van dat rusthuis in Baarn wist ik. Ze was erg ziek en Jaap heeft op ad vies van haar huisarts die juffrouw Voortman naar dat rusthuis ge bracht". „En de verpleegkosten soms ook betaald?" „Vanzelfsprekend". „Dus daar had hij wel geld voor. Maar als ik 'm wat vroeg „Laat dat nu rusten, Kees. Jij hebt nu een goeie zaak. Maar laat ik verder vertellen. Ik geloofde het maar half. Ik kón het niet geloven. Zoveel jaren getrouwd en nooit zoiets gemerkt. Ik dacht bij me zelf: Dat is toch niets voor Jaap, om zich af te geven met een andere vrouw. Ik heb dan ook helemaal niet geschreven. Dat achtte ik be neden m'n waardigheid. Maar gis teravond om een uur of negen, werd er gebeld. En toen vertelde me diezelfde man - lk denk, dat het een jongeman is, naar zijn stem te oordelen - dat Jaap en die meid al meer dan een uur op haar kamer zaten, dat ze elkaar zaten te zoe nen en dat zij op zijn knie zat en al die dingen meer. En als ik het niet geloofde, moest ik het van avond maar aan Jaap vragen „En Jaap ontkende natuurlijk". Ze schudde haar hoofd, terwijl ze nerveus met haar handen speel de. „Integendeel. Hij gaf het alle maal toe. Hij zei zelfs dat hij van haar hield „Zo'n schoft. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 5