Doe meer met uw geld GOEDE DAAD IN JUBELJAAR Padvindsters maken baby-uitzetten voor Griekenland Het Nederlandse Padvindsters- gilde bestaat dit jaar veertig jaar en daarom zal een goede daad wor den verricht die een buitengewoon karakter heeft. De „jubeldag in het jubeljaar" - zoals de padvindsters zeggen - zal zijn het overdragen van ruim 250 complete baby-uit zetten aan de UNICEF ten behoeve van het werk dat deze organisatie voor moeder en kind doet in Tessa - lië in Griekenland. STAD EN PROVINCIE BCRGH Kapperszaak gemoderniseerd Dat ook in Burgh de zakenmen sen met hun tijd meegaan om aan de steeds hogere eisen van „koning klant" te kunnen voldoen, konden wij constateren bij een bezoek aan de gemoderniseerde zaak van de kapper H. Kosters. Een geheel de wand beslaande practische kaptafel met vitrines, waarin diverse arti kelen overzichtelijk uitgestald wa ren, viel dadelijk op. Een moderne geheel verstelbare scheerstoel completeert de kapafdeling. In de afdeling rookartikelen is een apart zitje gemaakt, waar de jclant onder het genot van een rokertje rustig op zijn beurt kan wachten. Een lichte verf, die in overeenstemming is met de nieuwe vloerbedekking geeft het geheel een prettig aanzien, terwijl een T.L.-verlichting des avonds voor de „zee van licht" zorgt. Deze modernisering zal door de klanten zeker op prijs worden gesteld, omdat hierdoor de bedie ning ook nog beter kan geschieden dan voorheen reeds het geval was. HAAMSTEDE Bazar Ger. jeugdgebouw Naar wij vernemen zal op vrijdag 27 en zaterdag 28 april in het ger. jeugdgebouw ten bate van dit ge bouw een bazar gehouden worden. Deze bazar zal geopend worden op vrijdagavond, terwijl hij des zater dagsmiddags van 3 tot 6 uur spe ciaal voor de jeugd geopend zal zijn, terwijl dan des avonds de ouderen verwacht worden. Er zijn natuurlijk weer diverse attracties, v/aaronder de bekende, zoals schiet tent, spijkerblok, rad van avontuur, doch ook een geheel nieuwe, nl. speerwerpen. Voor de kinderen zijn er de grabbelton, hengelspel en pakjesknippen. Het zou geen goede bazar zijn wanneer er ook geen theeschenkerij was, waar men na de vermoeienissen van de verschil lende attracties op zijn gemak een lekker kopje thee kan drinken, met „wat er bij", dat ook bedoeld is om het batig saldo van de bazar te hel pen verhogen. DREISCHOR Vergadering IJsvereniging Vorige week hield de ijsvereni- ging „Dreischor" haar jaarverga dering in liet café Overweel onder voorzitterschap van de heer J. J. van der Linde Az. De opkomst op deze vergadering was zeer gering. Uit de financiële stukken van de penningmeester bleek dat er een saldo was van f 100. De rekeningen werden gecontroleerd door de he ren W. van der Werf en M. Quist. In verband met de geringe opkomst van de leden besloot het bestuur in het begin van de a.s. winter op nieuw een vergadering te beleggen voor het bespreken van de plannen voor het a.s. winterseizoen. Het aantal leden bedraagt thans 140. Muziekfestival in Juni In verband met het te houden muziekfestival in deze gemeente op 2 juni a.s. en ter bestrijding van de kosten hieraan verbonden zal het harmoniegezelschap „Crescendo" op woensdag 25 april a.s. een rondgang door het dorp maken en daarbij te gelijkertijd oud papier inzamelen. Het ligt in het voornemen deze pa- pierakties enkele malen te organi seren. Ook geldelijke steun van de bevolking zal door de vereniging op hoge prijs worden gesteld. De Emmabloem-collecte welke vorige week werd gehouden heeft in deze gemeente f 42,67 opgebracht OUWERKERK Aanbesteding rioolwater zuiveringsinstallatie Alhier heeft plaats gehad de aan besteding der rioolwaterzuiverings installatie. Ingeschreven werd als volgt: Aannemersbedrijf „Hollan- dia", Eindhoven f 73.634; Fa. Ver stellen Verhage, Vlissingen f 64.000; Fa. van Oosterhout-Mol, Breda f 63.300; Bouwbedrijf P. de Raat, St. Philipsland 6 61.840; Fa. S. W. Wandel, Nieuwerkerk f 58.967,50; Aannemersbedrijf H. Stouten, Br.- haven f 59.000. De gunning is aan gehouden. Plaatsing elektriciteitspalen Met het plaatsen van de nieuwe elektriciteitspalen is dezer dagen een begin gemaakt. Een en ander inag een grote verbetering voor on ze gemeente heten. De rede van Koningin Juliana in Lelden over de hulp aan in ont wikkeling achtergebleven gebieden is de aanleiding geweest tot het be sluit van het hoofdbestuur van het N.P.G., een goede daad in dit ju bileumjaar te doen en na een voor stel van de UNICEF zijn duizenden padvindsters in het gehele land - hoofdzakelijk tussen zeven en veer tien jaar - vrijwillig aan het werk gegaan om zoveel mogelijk bayb- pakketten samen te stellen. Op de jubileumdag, 22 mei, zullen de uit zetten in Lunteren aan de UNICEF worden overgedragen. De UNICEF heeft in het herhaal delijk door natuurrampen getroffen Tessalië, dat 700.000 inwoners telt, reeds vijf gezondheidscentra voor moeder en kind gesticht. LAND- EN TUINBOUW De lonen in de landbouw Naar aanleiding van het rege ringscommuniqué van 19 maart jl. inzake de loonpolitiek en het hier aan voorafgegane overleg met de Stichting van de Arbeid heeft het Landbouwschap zich beraden over de gevolgen, welke hieruit voort vloeien voor de lonen en andere ar beidsvoorwaarden in de akker-- en weidebouw en veehouderij. In het bijzonder werd hierbij ook nagegaan in hoeveri-e het door het Landbouwschap steeds ingenomen standpunt van de relatieve gelijk stelling van de landarbeiders door een en ander wordt bedreigd. In verband met de economische toestand in de .betrokken bedrijfs takken heeft het Landbouwschap gemeend zich te moeten onthouden van een algemene aanbeveling tot het toekennen van een uitkering in eens van 3 pet. van het jaarloon over 1955. De vrijheid tot het doen van deze uitkering wordt voor de afzonderlijke ondernemer door het ontbreken van een algemene aan beveling uiteraard niet aangetast. In die gevallen waar deze uitke ring van 3 pet, mogelijk is, ver- trouwt het Landbouwschap, dat zulks zal geschieden en wel aan de hand van de richtlijnen, aangege ven in het regelingscommuniqué. Daar de huidige toestand in de landbouw geen loonsverhoging zon der gevolgen voor de prijzen toe laat, heeft het Landbouwschap be sloten om, hiermede blijvend bin nen het raam van de i-egeringsbe- slissing, aan te bevelen een loohs- veiiioging per 1 mei a.s. van 3 pet., ten aanzien waarvan overeenkom stig de tekst der regeringsbeslis sing doorberekening in de prijzen zal worden gevraagd. De nadelige gevolgen, welke het verwezenlijken van de uitkering in eens en de verdere mogelijkheden tot loonsverhoging in andere be drijfstakken voor de toestand in de landbouw zullen hebben, vervullen het bestuur van het Landbouw schap met zorg. Hetzelfde geldt voor de verrui ming der secundaire arbeidsvoor waarden (vakantie e.d) als bedoeld in het regeringscommuniqué van september 1955, waarvan het ove rige bedrijfsleven reeds vrijwel al gemeen gebruik heeft gemaakt. Het bestuur van het Landbouwschap besloot dan ook er bij de regering op aan te dringen om op de koi'tst mogelijke termijn ook voor de on derhavige bedrijfstakken de moge lijkheid te openen tot verruiming van deze secundaire arbeidsvoor waarden, uiteraard met de doorbe rekening in de garantieprijzen voor de verschillende landbouwproduk- ten. Grote drukte rond aardappelen export in Zeeland Het is in de afgelopen weken in Zeeland zeer druk geweest met de export van aardappelen naar En geland en Zweden. Vooral de laat ste week is er een hausseperiode geweest en er is koortsachtig ge werkt om zoveel mogelijk ver scheept te krijgen. Tot vrijwel het laatste uur heeft men volop gela den en men kan zonder overdrijving zeggen, dat de drukte van de afge lopen week voor Zeeland een tot heden ongekende is geweest. Nim mer zag men hier een zo groot aan tal schepen: een enorm aantal vrachtwagens en opleggers uit vrij wel alle delen van de provincie heeft af en aan gereden om hen aan lading te helpen. VISSERIJBERICHTEN Afzet van oesters vergroot De afzet van oesters is, naar de voorlopige cijfers aantonen, in het seizoen 1955-'56 verbeterd in verge lijking tot het voorafgaande. Op basis van een vrij hoge minimum- uitvoerprijs zijn 19.5 miljoen oesters voornamelijk naar België en Enge land verkocht. De binnenlandse omzet was 1.5 miljoen stuks, zodat van de aanvankelijk geschatte pro- duktie van 27 miljoen stuks 21 mil joen werden verkocht, ofwel bijna vijf miljoen meer dan het jaar te voren. De verkoop in ons land ver dubbelde en de uitvoer naar Duits land steeg. Minister Staf is maandagmor- ■ppunaA ueejip\[ ua ou.ioAiq aapjaA gen uit Rome naar Pisa vertsjjken waar hij militaii-e installaties be zichtigen zal. Op zijn reisplan staan in vrijheid worden gesteld. HOOFDBESTUUR NED NAAR DE Gezellige middag in Ter gelegenheid van de installa tie en bevordering van verschillen de kabouters van de „Maribee's" werd in het klubhuis „De Trek" van het padvindsterscentrum zater dag een gezellige middag gehouden. Onder de vele aanwezigen merkten wij o.a. op de burgemeester van Burgh, Jhr. A. van Citters en wet houder T. L. Jonker van Haam stede. Na het traditionele vlaghijsen sprak de distriktscommissaresse mevrouw du Croo-Vogelenzang, in het klub huis een openingswoord. Het klub huis kon tot stand komen met de steun en medewerking van het gemeentebestuur van Haamstede, het N.P.G. en vele padvinders vrienden. Niet alleen de plaatselij ke padvinders kunnen hier bijeen komen, doch ook kunnen hier kam pen worden gehouden. Binnenkort gaat de hoofdleidster, mejuffrouw van den Hoek de afdeling verlaten; ook de grote steun van mevrouw Beije-Vis moet gemist worden. Me vrouw du Croo dankte beiden voor het vele dat zij voor de padvinderij in de Westhoek hebben gedaan. Eveneens sprak zij een dankwoord tot mevr. van Dalsen, voor het vele werk dat deze doet als correspon dente van de Gilde-winkel. Spreek ster sprak de hoop uit dat de open gevallen plaatsen weer met goede krachten bezet zullen mogen wor den. Vooral het groepskomité kan in deze nuttig werk verrichten. Mevr. du Croo wees op de grote be tekenis van deze middag. De pad vinders verdienen het weer eens in het middelpunt van de belangstel ling te staan in een tijd waai-in alles haastig en zakelijk-koel berede- neei-d wordt. De padvinderij kan voor de jonge meisjes een rustpunt in het jonge leven worden. De pad vinderij verdient aller steun, daar om wilde zij deze middag openen. Dank bracht spr. nog aan allen die aan de voorbereidingen hadden medegewerkt. De leiding van deze middag berustte bij Hiboe Hart, daar Oehoe Nellie Hanse ziek was. Spr. besloot met de mededeling te doen dat het hoofdbestuur in mei een werkbezoek komt brengen. Vervolgens gaf mevr. du Croo-Vo gelenzang de leiding over aan de hoofdleidster mej. van den Hoek. Vijf kabouters werden geïnstalleei-d die aan mevr. du Croo de kabou^ tersbelofte aflegden, waarna vier kabouters overvlogen en met een welkomstlied werden ontvangen. Vervolgens werden de vier ronde leidsters van de groepen Nagtega- PADVINDSTERS GILDE WESTHOEK clubhuis „De Trek" len, Zwaluwen, Kieviten en Plevie ren geïnstalleerd. Hierna werd aan enkele padvindsters het insigne voor l.o. uitgereikt. De „harde wer kers" van de aktie „Een heitje voor een karweitje" kregen een ge schenkje. Bestemd voor het werk van de U.N.I.C.E.F. in Griekenland zal door het Nederlands Padvindsters- gilde ter gelegenheid van haar ju beldag op 22 mei a.s. een aantal baby-uitzetten worden overgedra gen aan het kinderfonds van de V. N. Op een tafel was een kinderuit- zetje aanwezig. Teneinde dit uit zet je nog wat uit te breiden werd deze middag een vei'loting gehou den, die zeker een flink batig saldo opleverde. Na de pauze werd de film „Wees Bereid" vertoond. De rolprent gaf een uitstekend beeld van wat de padvinderij zowel als kabouter als padvindster voor meisjes kan be tekenen. Met een kort dankwoord sloot mevr. du Croo-Vogelenzang deze zeer geslaagde middag. Wanneer een jong vrouwtje pas getrouwd is, kun je moeilijk van haar vei"wachten, dat ze zich met een als een geboren financier ont popt. Misschien komt ze zo van moeder thuis, waar alles voor haar klaar stond en ze zich er weinig het hoofd over gebroken heeft, waar het vandaan kwam. En dan krijgt ze nu zomaar opeens een heel week of maandloon in handen en wordt er van haar verwacht dat ze daar oordeelkundig mee zal omspringen en het geld goed besteed en niet over de balk gesmeten zal worden. Best mogelijk, dat het in het be gin een grandioze mislukkig wordt en er op een gegeven ogenblik geen cent meer over blijkt te zijn vóór de tijd verstreken is. Dan komen er traantjes bij te pas. Maar daarmee is niemand geholpen. Nee meneer de echtgenoot, nu moet u niet boos op uw vrouwtje worden en haar geen hevige verwijten doen. Ze heeft het heus wel goed bedoeld, maar ze wist niet hoe het moest. Daarom moet u haar op weg hel pen. Gaat u eens gezellig samen aan tafel zitten met een groot vel blan co papier voor u. Dit is een zaak, die u beiden aangaat en dus door u samen zo goed mogelijk opgelost moet worden. Als u samen netjes een begroting maak.t laat dat jonge vrouwtje dan meteen eens trachten na te gaan, waar al het geld aan is opgegaan en hoe het zo ongemerkt en ge heimzinnig door haar vingers heeft kunnen lopen. Dat is de enige ma nier om in het vervolg voorzichti ger te zijn. Nu kan het gebeuren, dat zelfs het maken van zo'n begroting op papier u niet lukt. Met al uw ge zamenlijk gereken en gecijfer komt u er niet uit en raakt u tot de ont moedigende conclusie, dat dc vaste lasten en de huishoudelijke uitga ven al zulke sommen verslinden, dat er geen cent voor hel reserve potje overblijft. Dat wil dus zeg gen, dat u nooit toe zou komen aan een stuk kleren of andere grote aanschaf of aan een vacantiereisje. Als het beeld er zo somber uit ziet. zit u elkaar met de handen in het haar aan te kijken. Wat nu? Zult u altijd onder de druk van zware zorgen moeten leven? Of zult u bij de aanschaffing van elk groot stuk op afbetaling aangewezen zijn? Maar kopen op afbetaling betekent, dat men altijd duurder uit is dan bij contante betaling. En er zal, zo als het woord al zegt, geregeld „af betaald" moeten worden, wat dus weer een post bij de vaste lasten wordt. Het is wanhopig. Hoe kom je daar nu uit! „Ik wist niet, dat huishouden doen zo'n puzzle was", zucht het jonge vrouwtje. Kalm vrouwtje. Nooit het hoofd vei'liezen. Wat anderen kunnen, kunt u ook. Als u de dingen maar rustig bekijkt en waakzaam blijft. Als het niet uit de lengte gaat, kan het misschien uit de breedte. U be gint vanaf morgen al uw uitgaven, tol de kleinste toe, nauwkeurig op te schrijven. U let op alle inkopen. Neem niet altijd het duurste vlees, omdat u dat het lekkerste vindt, maar wissel het af met goedkopere soorten. Let er bij het kopen van groente goed op, waarvan de mees te aanvoer is op een bepaald mo ment, want dat is altijd het goed koopste. U stelt zich tot opgave, dat u met een bepaald bedrag per week voor het eten toe móét komen, wil er nog wat voor reserve overblijven. U kunt dat, als u een duurdere dag met een goedkopere afwisselt, als u de kunst leert, op de kleintjes te letten en zich traint op het over winnen van bepaalde verleidingen. Oefen u in de verwerking van rest jes, waarvan u gerechten kunt ma ken, die bijna niets kosten. Let u ook scherp op het verbruik van gas en electra. De groenten mogen niet te gaar koken. Dat vernietigt de vi taminen en kost teveel gas. Of kookt u electrisch? Benut dan de warmte van uw platen economisch. Kook alles achter elkaar af, zolang de platen warm zijn. Het is een verspilling van stroom, als u ze tel kens opnieuw wax-m moet laten worden. En stroom kost geld. U weet toch ook, dat u aardap pelen niet met een pan vol water, maar slechts met een bodempje moet opzetten? De warmtebron wordt op „klein" gedraaid, zodra het water kookt (en dat is al heel gauw, met zo weinig water). De aardappelen stomen daarna gaar. Ze behouden hun vitaminen, die u anders, met het afkookwatei', door de gootsteen giet en u hebt op uw brandstof bespaard. Vervelend, zo op alles te moeten ietten! Ja, maar aan het eind van de week of maand bent u wat blij, dat u het gedaan hebt! En als alle moeite dan toch nog tevergeefs is, omdat blijkt, dat er nog steeds niets voor het reserve potje ovei'blijft? Ja, dan zal er een offertje gebracht moeten worden. Uw man rookt wat minder. U laat het kopje koffie met gebakje ach terwege. Wordt het leven zo kleurloos dan? Accoord, maar het is dan toch nog beter dan schulden te moeten ma ken. En als u later van het over gespaarde geld een mooi, groot stuk kunt kopen, zal het dubbele waar de voor u hebben, als u beseft, dat U zich er iets voor ontzegd hebt. MARCELLE. (Nadruk verboden). Kans op enkele buien In de algemene luchtdrukverde ling komen slechts geringe veran deringen voor. Op de oceaan hand haaft zich een krachtig hogedruk- gebied ten westen van de Azoren. Dit fungeert als sturend centrum voor verschillende storingen. Een hiervan trok de laatste paar dagen van het zeegebied ten zuiden van IJsland naar het zuidoosten en doet nu in Portugal de luchtdruk weer dalen; een volgende is langs de zuidpunt van Groenland getrokken en zal waarschijnlijk later eveneens Het K.N.M.I. verwacht tot woensdagavond: Aanhoudend vr(j koud Veranderlijke bewolking met en kele verspreid optredende buien; in het binnenland weinig wind, in de kustprovincies zwakke tot ma tige wind uit noordelijke richtin gen; aanhoudend vrij koud. 25 april. Zon op 5.24, onder 19.57. Maan op 20.54, onder 5.13. 26 april. Zon op 5.22, onder 19.58. Maan op 22.00, onder 5.44. Volle maan: 25 april te 2.40. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE: 25 april 3.30 v.m. 16.00 n.m. 26 april 4.11 v.m. 16.40 n.m. BROUWERSHAVEN: 25 april 3.01 v,m. 15.19 n.m, 26 april 3.39 v.m. 15.58 n.m. Springtij: 27 april. in zuidoostelijke richting gaan trek ken. Andere storingen trokken in noordoostelijke richting van Noord- Afrika naar de Balkan. Het weer in west-Europa wordt door ul deze storingsgebieden nauwelijks beïn vloed, maar wordt grotendeels be paald door lokale factoren. Gedu rende •""e nacht kwam op vele plaatsen, waar langdurige opklarin gen optraden, nog zware nachtvorst voor; overdag vormde zich in de polaire lucht hier en daar enkele buien, welke echter tot dusverre van weinig betekenis waren. In ons land draaide de wind wat meer naar richtingen tussen west en noord waardoor iets vochtiger lucht van de Noordzee binnenstroomde, in verband waarmede de kans op vorming van enkele buien wat gro ter wordt. ZIERIKZEE BEVOLKINGSONDERZOEK OP T.B.C. IN EERSTE HELFT VAN JUNI. Goede opkomst dringend noodzakelijk In de periode van 30 mei tot 15 juni a.s. zullen de inwoners van de gemeente Zierikzee opnieuw in de gelegenheid gesteld worden zich te laten onderzoeken op tuberculose. Sinds 1950 zijn in de provincie Zeeland alle gemeenten meerma len voor dit onderzoek aan de beurt geweest en in de afgelopen jaren is het grote belang van deze metho de voor de tubereulose-bestrijding duidelijk bewezen. We mogen ze ker aannemen, dat de vermindering van het aantal ziektegevallen in den lande mede te danken is aan het massale bevolkingsonderzoek, dus aan de medewerking van de bevol king zelf. Inmiddels is, ook in Zeeland, een toestand ontstaan, waarbij we enig inzicht hebben in het voorkomen van tuberculose, in verschillende streken, respektievelijk verschillen de gemeenten. We behoeven nu niet meer alle gemeenten automatisch aan de beurt te doen komen voor het bevolkings-onderzoek. We ken nen verscheidene plaatsen waar bij vorige onderzoeken geen gevallen van tuberculose werden gevonden, terwijl ook daarna op het consulta tie-bureau geen nieuwe gevallen werden ingeschreven. In deze ge meenten behoeven we voorlopig geen massaal onderzoek op tuber culose te verrichten. Dit houdt te vens in, dat er nu meer gelegenheid is, de aandacht te richten op die plaatsen waar de toestand nog niet zo gunstig is, waar uit ervaring blijkt dat er nog onbekende geval len van al of niet besmettelijke tu berculose kunnen voorkomen. Eén van deze plaatsen, die dus wel in aanmerking komen, juist speciaal in aanmerking komen, is de ge meente Zierikzee. Niet alleen de er varingen op het consultatie-bureau tonen dit aan, liet zal de inwoners van Zierikzee niet ontgaan zijn, dat de tuberculose in een gemeente waar de ziekte nog onvoldoende be dwongen is, ons voor zeer onaange name verrassingen kan stellen. Maatregelen komen dan meestal pas achteraf. Maar in het bevol kingsonderzoek beschikken we over een preventieve maatregel. Nu mogen we het bevolkings-on derzoek in een gemeente alleen maar volledig geslaagd noemen, in dien allen die in aanmerking ko men, ook werkelijk aan het onder zoek deelnemen, dan eerst mag van de preventieve maatregel een door slag-gevend succes worden ver wacht. Het onderzoek heeft plaats op basis van vrijwilligheid, maar juist de vrijheid legt ons een ernstige verantwoordelijkheid op. De op komst in Zierikzee bij de vorige ronden van het bevolkings-onder zoek was helaas zeer matig te noe men. Laat men nu volledig zijn ver antwoordelijkheidsgevoel gevoelen en zijn plicht verstaan tegenover zichzelf, zijn gezin en zijn maat schappij. Na bestudering der beschikbare gegevens heeft men de conclusie mogen trekken dat het onderzoek alleen nodig is voor personen bo ven 12 jaar, zodat ook van grotere gezinnen de kosten om aan het on derzoek te kunnen deelnemen (f 1,25 per persoon) wel geen bezwaar zul- len zijn. Laat Zierikzee met een prachtig opkomst-pecentage te voorschijn komen, dat wij met trots, anderen ten voorbeeld kunnen publiceren. De disirikts tuberculose-arts, W. K. SCHULING. Loterij - Tafelmatjes - Sportfeest - Lintjesregen en Reis GESPREKKEN VAN EILANDMAN Het doel van de loterij was zo goed, dat alle aanwezigen gaarne alles vergaven en ook wel verge ten, maar intussen was het de in drukwekkendste loterij, die Eiland man ooil heeft meegemaakt. Er was een loterijstaf, bestaande uit loot- jes-uit-flessen-nemcnde- dames en heren die schreven (lees: noteer den) en een omroeper, die alles zei over het lot en de prijs die er op was gevallen. Op een tafeltje stond een draaitrommel waarin de loten. Een rode draaitrommel met de al lure van een koffiemolen. De prij zen bestonden uil poppen en „houders" van allerlei soort, als jampothouders, sleutel-„houders". Ook waren er tafelmatjes en babysokjes. Er waren 105 prijzen, die allen met name loerden ge noemd. De zaal nam de eerste tien prijzen met gematigde belangstel ling. Daarna werden alleen door slaap overmand. Er waren mannen, die zuchtten en steunden en vrou wen, die wegdoezelden in een heer lijk tukje, zij het telkens opge schrikt door weer een „houdertje". Na 44 tafelmatjes en sleutelringen, begonnen de mannen naar een ste vig glas bier te verlangen, maar ieder bleef rustig. Allen zaten de loterij uit lot de 105 houder was „gevallen" en het gebeuren gaf aan leiding diep na te denken over het nuchterste, kalmste en fatsoenlijk ste publiek van de hele wereld, dat slechts het goede doel zag en (als gezegd) alles wil vergeten en alles wil doorstaan, om goed te kunnen doen. Voor zo'n publiek altijd een loterijtje, zou Eilandinan zeggen. Intussen begint Zierikzee toe te groeien naar het sportfeest, dat met dc Pinksterdagen staat te worden gehouden. Het is te hopen dat het „rustigste volk" de Franse vrien den toch een uitbundig onthaal zal bereiden, want de sportlieden uit St. Hllalre verwachten heel wat van het contact. Zij zullen hun bes te beentje voorzetten en willen na tuurlijk ook graag een indruk krij gen van Zierikzee en de bevolking, terwijl zij bovendien blaken van ijver dc vriendschap een nieuwe injektie te geven. Er is van tevoren nooit veel van te voorspellen, maar Eilandvian hoopt, dat er maar veel spatjes van de komende lintjesregen op Schou- wen-Duiveland zullen vallen. Dan komen er cvenzovele blijde gezich ten en dat is u>c? wat waard in een tijd met schraal weer in Nederland en veel schielen aan het meer van Galilea, dat zo'n vreedzame naam heeft, maar helaas welk een mis leiding. Leerlingen van de verschillende scholen krijgen (althans één van hen) een gratis vliegreis naar Rome. Maar allen krijgen de kans. Ze moeten daartoe een passende titel verzinnen voor een door dc Rijks luchtvaartdienst uitgegeven boekje over de opleiding tot verkeersvlie ger. Onder de titel: ..Een net groeit om de wereld" wordt in dat boekje haarfijn uiteengezet waar het bij de verkeersvlieger(j om gaal. Alles staat er in het naamloze boekje, totdat cr een snuggere leerling komt, die een goede naam verzint. En dan gaat het door de lucht naar Rome. Niet zo'n gek kansje. Ja, de lijd is voorbij dat een middag met het „gereitje nae Schoddebosse" het feest van het jaar toas.'

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 2