.INFORMATIE CENTRALE- STAD EN PROVINCIE Met het einde van de maand april mag men zeggen dat het winter-vergaderseizoen achter de rug ligt. Ook in onze omgeving gaat men zich dan instellen op de zomer en met vergaderingen, feestavonden, bijeenkomsten e.d. is het dan ge daan. De ervaringen opgedaan in het afgelopen sei zoen, brengen ons er toe een poging in het werk te stellen in de toekomst een meer logische sprei ding der vergaderingen, speciaal te Zierikzee, te bewerkstelligen. Op dit punt is er ter plaatse geen enkele ordening en de praktijk heeft ge leerd, dat hierdoor telkenmale schade berokkend wordt, die niet nodig zou zijn, als de betrokken partijen beter van eikaars voornemen op de hoogte waren geweest. Er zijn bv. woensdagavon den geweest, waarop vijf b zes vergaderingen e.d. in verschillende zalen de aandacht van het publiek vroegen. Voor de rest van de week was er dan vrijwel niets meer te doen. Het enkele voorbeeld kan met talloze worden aangevuld en om aktueei te blijven, de Zierikzeese raadsver gadering van woensdag 25 april, valt samen met de toneelvoorstelling te Zierikzee voor het Nut van de Koninklijke Rederijkerskamer te Dor drecht. Zonde en jammer voor degene, die èn op de hoogte wil blijven van de gang van zaken in de gemeente maar tevens liefhebber is van een goed stuk. Teneinde te pogen dergelijk samenvallen zoveel mogelijk te voorkomen, hebben wij besloten een informatiecentrale in te richten op onze redactie, die voorlichting geven kan of bepaalde avonden geschikt zijn - met het oog op reeds eerder uit geschreven bijeenkomsten - om een vergadering, een feestavond of wat het dan ook maar mag zijn, te beleggen. Het enige wat betrokkenen te doen staat is ons redactiekantoor te bellen; na ingewonnen informaties zal men doorgaans zelf kunnen concluderen of het verstandig is iets op een bepaalde avond vast te leggen. Gedurende de gehele zomer zullen wij bij tijd en wijle aan dit ons voornemen herinneren, zo dat de centrale vlot werkt, als straks in de herfst het nieuwe vergaderseizoen begint. Zaak is uiter aard dat vooral H.H. sekretarissen ons zeer tij dig ook inlichten over bepaalde gebeurtenissen, vergaderingen e.d. Door wederzijdse samenwer king kan mogelijk iets goeds tot stand komen, waardoor een einde wordt gemaakt aan een toe stand, die in deze betrekkelijk toch kleine ge meenschap, soms werkelijk absurd is. Ger. Kerken in Nederland NIEUWERKERK. Donderdag .26 april, half 8, ds. F. Mallan uit Brui- nisse. marktberichten Veemarkt ROTTERDAM, 23 april. Aanvoer 2035 stuks vee, t.w.: 1141 vette koeien en ossen en 894 varkens. Prijzen per kg: vette koeien en ossen f 3,08-3,30, f 2,86-3,08, f 2,60- 2,80, varkens (levend gew.) f 1,67- 1,65-1,53. Vette koeien en ossen: aanvoer korter, handel redelijk, ruim prijs houdend, prima's boven notering. Varkens: aanvoer ruim, handel kalm, prijzen iets minder, afloop flauw en zouters boven notering. EierprUzen V.E.C.E. In de week van 16-21 april heeft de V.E.C.E. (de Coöperatieve Ver koopcentrale van Eieren) aan pluimveehouders uitbetaald f 1,84 per kilogram. ZIERIKZEE De actie voor een drumband Naar ons helaas te laat is geble ken, heeft de actie ter verkrijging van een drumband in Zierikzee - waarvoor wij in het jongste num mer een aanbevelend stukje schre ven - niet de fundering, die nodig is om een gerechtvaardigd beroep op het publiek om financiële steun te kunnen doen. De organisatoren hebben zich niet openlijk aan het publiek bekend willen maken en zelfs is gebleken, dat een gemeen telijke vergunning voor het organi seren van een collecte niet was aan gevraagd. In bevoegde kringen is men bovendien de mening toege daan, dat het beter is de bestaan de drumband van de harmonie te steunen, dan een streven tot ver snippering op dit gebied te bevor deren. Tenslotte blijken ook de sportverenigingen geheel buiten de ze actie te staan. Gelet op de plichl tot een goede voorlichting, menen wij deze omstandigheden niet on vermeld te mogen laten. Het Franse bezoek Wij vernemen van de zijde van het organiserend comité, dat voor de personen die deel uitmaken van het Franse sportgezelschap, dat met de Pinksterdagen naar Zierik zee komt, onderdak is gevonden bij verschillende families hier ter plaatse. Het gezelschap hoopt in de loop van vrijdag 18 mei te arrive ren. Zoals bekend zal een voetbal wedstrijd worden gespeeld tegen elftallen van Zierikzee en MEVO. Bezoek Commissie voor de Rijkswegen Het reeds enige tijd tevoren aan gekondigde bezoek van de Com missie voor de Rijkswegen vond vrijdagmiddag plaats. Tezamen met het college van b. en w. werd een bezoek gebracht aan de zg. ontslui- tingsweg naar het Rode Kruiszie- kenhuis, aansluitend op de dam door de Zoete Gracht. Het pro« bleem dat zich hier binnenkort zal voordoen, is hoe de kruising wordt met het tracé van de rijksweg uit Duiveland. Plannen voor ondertun neling zijn hier - zoals bekend gerezen. Het college gaf een uit eenzetting van de wensen der ge meente op dit punt. De Commissie heeft tot taak deze wensen kenbaar te maken aan de minister. Beslui ten werden uiteraard niet genomen. T.z.t. echter zal deze kwestie ak tueei worden als het standpunt van de minister bekend wordt. HAAMSTEDE Vergadering afd. N.C.V.B. De afdeling Haamstede van de N.C.V.B. hield op woensdag 18 april een ledenvergadering in het geref. jeugdgebouw, waar als spreker op trad ds. Veldman, herv. predikant te Colijnsplaat, terwijl ook mevr. Veldman als voorzitster van de af deling Colijnsplaat aanwezig was. Na het zingen van Ps. 119 17 en gebed, las de presidente, mevrouw de Haa^-Verton, uit 2 Tim. 2 1-11 en hield daarna een korte inleiding. Vervolgens verwelkomde de presi- dete ds. en mevr. Veldman en de aanwezigen. Hierna verkreeg ds. Veldman het woord, die een inlei ding hield over „Om de jeugd, om .de kerk", welk onderwerp op voor treffelijke wijze behandeld werd. Scherp werd een vijftal punten naar voren gebracht en uitgewerkt. Zon der een oplossing te kunnen bren gen, zette spreker de aanwezigen aan het denken, hetgeen bleek uit de geanimeerde rondvraag na de pauze. Nadat de thee gebruikt was en het huishoudelijk gedeelte was afgehandeld, sprak mevr. Veldman enkele hartelijke woorden als voor zitster van de afdeling Colijnsplaat, waarna ds. Veldman liet zingen Ps. 103 1 en het slotgebed uitsprak. Er gaven zich 3 nieuwe leden op. Uitvoering Kinderkoor „Westelijk Schouwen" Voor een uitverkochte zaal van „Tavenu" van hotel Bom gaf het kinderkoor „Westelijk Schouwen" vrijdagavond na een rustpoos van 1% jaar weer een uitvoering, die door de voorzitter, de heer M. Evertse, geopend werd. In zijn ope ningswoord verwelkomde hij in de eerste plaats het kinderkoor, dat deze avond weer een uitvoering durfde geven, dank zij het initia tief van de heer M. Hogenstein, die in nog geen half jaar het zover wist te brengen. Na een bijzonder welkom tot wethouder T. L. Jon ker, die als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur de burge meester verving, verwelkomde hij ook de talrijke aanwezigen. Hierna gaf hij de leiding in handen van de directeur, de heer M. Hogenstein. Begonnen werd met een 8-tal zang nummers, die over het geheel ge nomen op uitstekende wijze wer den uitgevoerd, al moet op gemerkt worden, dat aan de uitspraak nog wel aandacht gewijd moet worden. Vervolgens werd de operette „De prins van Sint" ten tonele gevoerd. De talrijke aanwezigen genoten van dit mooie sprookje, dat door de jonge tonelisten zeer goed werd uitgevoerd, waartoe de mooie cos- tuums en fraaie dekors niet wei nig bijdroegen, terwijl ook de ver lichting het geheel ten goede kwam. Aan het eind dankte de voorzitter de jeugdige speelsters en spelers voor hetgeen zij geboden hadden, terwijl hij ook de directeur dank zei en hem een geschenk onder cou vert aanbood voor alles wat hij voor het kinderkoor gedaan heeft. Aan de pianiste mej. E. Simons, die ook een belangrijk aandeel aan deze uitvoering had, werden bloemen aangeboden. Wethouder Jonker dankte namens het gemeentebe stuur voor deze mooie avond. Spr. vond het een zeer mooi initiatief van de direkteur om het kinder koor weer op gang te brengen en wenste hem- met dit resultaat luk en sprak de wens uit, dat op de ingeslagen weg zou worden voort gegaan. Jammer vond ook hij het, dat er bij het gehele koor slechts 4 jongens zijn. ELLEMEET Aan de landbouwwinterschool te Emmeloord behaalde de heer J, J. Hanse Czn. te Rutten (N.O.P.) het diploma. De heer Hanse is afkom stig van hier. NOORDWELLE Algem. ledenvergadering Coöp. Boerenleenbank Onder presidium van de heer P. G. Boot hield de Coöperatieve Boe renleenbank „Noordwelle" alhier haar algemene ledenvergadering in café de Jonge. Gezien het feit dat de bank 40 jaar geleden werd opge richt stond de vergadering in een enigszins feestelijk teken. De voor zitter sprak een bijzonder woord van welkom tot de oud-kassier, de heer Blom te Haamstede, de heer Klompe, eveneens oud-kassier, de heer Goemans, de enige nog in le ven zijnde mede-oprichter van de bank en de heer J. Dijkgraaf, se- kretaris van het Landbouw Coöpe ratief Centrum voor zuid-westelijk Nederland. De heer Boot gaf ver volgens een korte terugblik in de afgelopen 40 jaar. Als initiatiefne mer noemde de voorzitter wijlen de heer A. C. de Oude. De bank start te in 1916 met het povere aantal van 16 leden. Het bedrijfsleven, de landbouw en veeteelt, zijn faktoren die steeds nauw met de bank ver bonden zijn. Spreker kan niet te ruggrijpen op de oude notulen, daar deze bij de stormvloed verloren ge raakt zijn. Spreker betitelde de bank als zeer vruchtbaar en onmis baar. De kassier, de heer Berre- voets schetste eveneens de afgelo pen bestaansperiode van de bank, vooral de vooruitgang in het licht stellende. Uit de rekening en balans over 1955 noteren wij o.a. een totaal aan inkomsten van f 6.252.474,29, waar in opgenomen ontvangensten in lo pende rekening f 2 232.295,61. In uitgaven evenzo f 6.252.474,29, waarin ook opgenomen het kassal do groot f 24.388,90. Uit de balans bleek een saldo winst van f 3.773,13. Er bleken begin 1956 656 spaar ders en 164 leden geboekt te zijn. Het aftredende bestuurslid, de heer W. P. K. Moelker werd met grote meerderheid herkozen, evenzo het aftredende lid der raad van toe zicht, de heer J. M. Dalebout. Bei de heren nemen onder dankzegging hun benoeming aan. Vervolgens vertolkte de heer A. P. Akkerdaas in dichtvorm het doel en streven van de bank. De kassier van de Coöp. Boerenleenbank te Haamste de, de heer Blom, feliciteerde de bank met haar 40-jarig jubileum, mede namens zijn bank te Haam stede. De oud-kassier, de heer J. Klompe memoreerde de evacuatie en oorlogsperiode en sprak zijn fe licitaties uit onder de hoop dat de bank nog veel en goed werk zal mogen verrichten. Na de pauze sprak de heer Dijk graaf over het werk van de boeren leenbanken in Nederland. Spreker besloot met een feliciterend en op wekkend woord. Vervolgens werd een drietal films vertoond, o.a. „Draagt elkanders lasten" en „Het schot is te boord". De voorzitter sloot de avond op de gebruikelijke wijze. SEROOSKERKE De collecte ten bate van het Le ger des Heils heeft in deze gemeen te opgebracht de somma van f 15,25. BROUWERSHAVEN Vergadering gemeenteraad Aanstaande donderdagavond komt de raad dezer gemeente in open bare vergadering bijeen. De agen da vermeldt: Vaststelling voor schot t.b.v. de Ver. tot Stichting en instandhouding van een School m. d. Bijbel te Brouwershaven over' het jaar 1956; regeling bezoldiging gemeente-sekretarissen en -ont vangers; wijziging bezoldigings verordening 1954; verlenen 3 pet. uitkering over 1955 aan gemeente- sekretarissen, ontvangers en amb tenaren burgerlijke stand en het personeel in dienst der gemeente; verlenen vakantie-uitkering over 1956; wijziging verordening op de heffing en invordering van riool belasting; wijziging begroting 1956; verlenen ingev. premieregeling wo ningverbetering en splitsing 1953 (tonnenstelsel). BRUINISSE De telefoon- automatisering Wij vernemen dat op dinsdag 1 mei a.s. de automatische telefoon centrale alhier officieel in dienst zal worden gesteld. Zoals bekend is de centrale gebouwd aan de Molen weg alhier. Toegangskaarten voor de duinen Ten gerieve van de bezoekers van onze Westhoek wordt mede gedeeld, dat ook toegangskaarten voor de duinen zijn te bekomen bij de heer A. M. v. d. Weel bij de in gang van de Domaniale duinen in Westenschouwen, terwijl tevens zo wel in hotel „Haamstede-Station' als in hotel „Haamstede" deze kaar ten verkrijgbaar zijn. SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I. 3e klasse C: Zierikzee-Virtus 6-2; GUDOK-RKC 1-2; DHV-VES '35 1-1; De Schutters-BSC 1-5; WSC- RWB 6-0. 4e klasse G: Halsteren-HSC '28 2-0; RSV-Steenbergen 3-4; DEVO- NSV 3-1. Afdeling Zeeland. 2e klasse C: Dreischor II-Brou- wershaven I 3-3; SVOWK I-Zie- rikzee III 3-2. Zaterdagmiddagcompetitie 21 april 2e klasse C: MEVO I-Kloetinge I 6-1; SVD I-Wissekerke I 3-2. 2è klasse D: MEVO III-Brou- wershaven II 6-2; Br use Boys I- MEVO II 5-1. Juniorencompetitie: Zierikzee B I-MEVO B I 5-0; Dreischor B I- Zierikzee B II afgelast; Renesse B I-Burgh B I 3-1. Zierikzee junioren I- MEVO junioren I 5-0 Voor de rust speelde Zierikzee tegen de wind, maar desondanks wist zij door linksbuiten Krijger de leiding te nemen (1-0). Na de rust gaf MEVO goed partij, maar Zie rikzee was overwegend sterker en door; doelpunten van Krijger, Jac. Willèmse (2 x) en J. v. d. Berge wistfcij de eindstand op 5-0 te bren gen. f VOETBAL Zierikzee I-Virtus I 6-2 Op zeer éclatante wijze heeft Zierikzee verdiend gewonnen van Virtiis dat voor de rust nog met 0-1 de leiding had. Zierikzee startte met enige aar dige aanvallen doch de Virtus-ver- dediging wist alle gevaar in de kiem te smoren. Bij een aanval van Zierikzee gaf T. Simmers een hoge voorzet welke echter niet benut werd door de andere voorwaartsen. Na ongeveer 26 minuten in een pe riode toe Virtus een sterk over wicht had, sloeg C. van Aken de bal met de hand uit het doel toen Hage reeds gepasseerd was, waar na F. van Dongen uit de toegestane strafschop de bal via de vuisten van Hage in het doel plaatste (0-1) Zierikzee probeerde zich wat uit de druk van Virtus te onttrekken, wat haar gedeeltelijk gelukte. Bijna maakte Zierikzee voor de rust nog gelijk, doch Simmers en Stoel lie- pep elkaar in de weg zodat de kee per niet veel moeite had de bal te bemachtigen. Na de rust was Zie rikzee oppermachtig en het was duidelijk te zien dat de gelijkmaker in de lucht hing. Uit een voorzet van B. de Zeeuw sloeg D. de Boer de bal met zijn hand in het doel, waardoor de scheidsrechter terecht dit doelpunt afkeurde. Even later had J. Stoel meer sucecs, toen hij uit een voorzet van T. Simmers de bal onhoudbaar in het doel kopte (1-1). Zierikzee rook de overwin ning en het was weer Stoel die in samenwerking met G. Koster de bal achtèr de Virtus-keeper plaatste (2-1). Even later was het weer Stoel die een uittrap van de keeper opving waarna hij een speler passeerde en met een keihard schot was Koe- voets opnieuw een geslagen man man (3-1). Bij een volgende aan val schoot D. de Boer tegen de lat waarna de Virtus-verdediging de bal kon wegwerken. B. de Zeeuw vergrootte enkele ogenblikken later de stand met een schot van buiten het strafschopgebied waar de kee per vergeefs naar greep (4-1). Nog was Zierikzee niet tevreden, want het was D. de Boer die de bal via lat in het doel plaatste (5-1). On geveer 5 minuten voor het eind was het nog eens J. Stoel die met een keihard schot Koevoets liet vissen (6-1). Virtus verkleinde kort voor het eind de stand nog door M. Mul ders die Hage kansloos passeerde (6-2). Bij een uittrap van Hage ving D. de Boer de bal op het midden terrein op waarna hij Koevoets nog eens passeerde doch dit doelpunt werd door de scheidsrechter niet meer toegekend daar dit gescoord werd nadat de speeltijd verstreken was. Brouwershaven junioren- Zonnemaire junioren 3-1 Zaterdagmiddag speelde te Brou wershaven een juniorenelftal van Brouwershaven vriendschappelijk tegen een juniorenelftal van Zonne- maire. Het samenspel der gasten was beter dan dat der gastheren en een overwinning voor Zonne- maire was zeker verdiend geweest. In de 20ste minuut wist Fonteine met een goed schot zijn ploeg de leiding te geven, waarbij doelman v. d. Schelde in de verkeerde hoek stond opgesteld (0-1). Brouwersha ven zette hierna verscheidene goe de aanvallen op, maar door goed keepwerk van doelman de Munnik bleef de stand lange tijd onveran derd. Even voor de rust wist den Boer, één der beste spelers van Brouwershaven, echter gelijk te maken (1-1). Na de rust werd Brou wershaven geheel ingesloten en werd bijna uitsluitend op haar helft gespeeld. Wegens brutaliteit tegen de scheidsrechter werd v. Dienst na 10 minuten uit het veld gezon den en moest Brouwershaven met 10 man verder spelen. Niettemin gaf in de 18e minuut Platteschorre Brouwershaven de leiding (2-1) en even voor tijd wist dezelfde speler zelfs de stand op 3-1 te brengen. Scheidsrechter G. v. d. Wielen leid de uitstekend, ondanks het feit dat er in deze wedstrijd teveel op lei ding en medespelers werd gekan kerd, wat de prestaties ook niet ten goede kwam. KORFBAL S.D.K.B. Ie klasse: Brouwershaven I-Die Gouwe I 0-2; Renesse I-Burgh I 4-4; Velocitas I-DSS I 5-0; Zee meeuwen I-Unitas I 2-2. 2e klasse: NO AD I-DOSKO I 5-6 Stormvogels I-DES I 2-5; SVOWK I-WIK I 6-0; Burgh li-Zwaluwen I 2-1. Brouwershaven I-Die Gouwe 10-2 Ook de tweede wedstrijd in de korfbalcompetitie is voor Brou wershaven op een nederlaag uitge lopen. In het begin is er een ver kennen aan weerszijden, waarbij diverse goede aanvallen worden op gezet maar niet in doelpunten om gezet worden. Die Gouwe krijgt in de twaalfde minuut een strafworp te nemen, waaruit de bal over de mand wipt. Bij Brouwershaven is het geregeld L. v. d. Wielen, die probeert de mand te vinden, maar in de aanval der Brouwenaren klopt het niet geheel. Die Gouwe gaat sterker aanvallen maar door goed verdedigen van Bokelaar wordt het gevaar geregeld bezwo ren. De rust gaat met blanke stand in. Na de rust weet Die Gouwe de zwakke plekken in de Brouwse ploeg te ontdekken en het gelukt na een mooi samenspel in de N.- gouwse aanval mej. Boot de score te openen (0-1). Brouwershaven probeert een gelijke stand te force ren, maar de verdediging der gas ten weet van geen wijken. Via Bra- ber, die van doorzetten weet, komt de bal weer in vrije positie bij de aanvalsploeg der Noordgouwena ren. In de 14e minuut voor het ein de speelt mej. Verburg zich fraai vrij waarna de bal mooi in de mand caramboleei-t (0-2). Mede door de sterke wind en de zichtbare ver moeidheid op het zeer harde veld zakt het spelpeil af. Het gelukt de beide ploegen niet meer te scoren. Met deze stand blaast scheidsrech ter Schot, die correct leidde, einde. Zeemeeuwen I-Unitas I 2-2 Dat Unitas voor Zeemeeuwen al tijd een gevaarlijke tegenstander is is zaterdagavond weer gebleken, Bekendmaking De loco-burgemeester van Zie- ikzee maakt bekend, dat op woens dag 25 april 1956, aanvangende te 20.00 uur, ten stadhuize van Zie rikzee een openbare vergadering van de raad dier gemeente zal worden gehouden. Zierikzee, 21 april 1956. De loco-burgemeester voornoemd, A. M. DEN BOER. want in een, soms wat harde wed strijd is het de bezoekers gelukt een puntje mee naar Zierikzee te nemen, hoewel Zeemeeuwen in het veld wel iets sterker was. Aan weerszijden was het schieten slecht en, mede door het kleine veld en de vele kuilen was goed samenspel onmogelijk. In de Zeemeeuwenaan- val werd vaak te onbesuisd (en soms ook uit gedekte positie) ge schoten. De wedstrijd begon in een snel tempo, met Unitas het meest in de aanval, daar het Zeemeeu wenmiddenvak niet in staat bleek de bal naar haar aanval te dirige ren. Na goed samenspel nam Uni tas in de 28ste minuut de leiding toen mevr. P. Vleeshouwer-Meer- mans een kans wist te benutten (0-1). Lang bleef deze stand echter niet gehandhaafd want bij een der schaarse Zeemeeuwenaanvallen wist H. Braam met een fraai schot de partijen op gelijke voet te bren gen (1-1). Met deze stand brak de rust aan. Na de rust was Zeemeeu wen de eez'ste 20 minuten het meest in de aanval, maar de schoten van v. d. Berge en v. d. Maas waren te slecht gericht om tot doelpunten te leiden. De aanval van Unitas met Hage als de gevaarlijkste man kreeg maar weinig kansen, maar onver wachts nam Unitas opnieuw de lei ding toen mej. v. d. Schee inschoot (1-2). Zeemeeuwen liet het er ech ter niet bij zitten en 3 minuten la ter maakte v. d. Berge uit een mooie doorloopbal gelijk (2-2). Hard werd nog gewerkt voor het winnende doelpunt, waarbij Unitas bijna nog de gelukkige was, toen Dogger een fraaie kans kreeg, maar de bal ging net naast en toen de scheidsrechter het einde aankondigde waren de puntjes gedeeld. Renesse I-Burgh I 4-4 In een spannende sportieve wed strijd hebben Renesse I en Burgh I zaterdagavond de puntjes gedeeld. Voor de rust had Renesse met de wind in de rug een veldmeerder- heid, na de rust was Burgh iets meer in de aanval. Met een mooi, ver schot gaf Wentel Burgh de lei ding (0-1), maar toen kwam Re nesse in de aanval en de Burgh- korf ontkwam enige malen ternau wernood aan een doorboring. Ein delijk wist J. Dalebout, na een snelle doorbraak de gelijkmaker te scoren (1-1). Na de vakwisseling kwam Burgh weer aan het woord en het was N. v. d. Zande, die zijn ploeg opnieuw de leiding bezorgde (1-2). Met een fraai, ver schot van Vlaander'maakte Renesse evenwel opnieuw gelijk (2-2). Renesse kwam hierna in het offensief en het was mej. P. Krijger die tweemaal succes had (4-2). Met deze stand brak de rust aan. Na de rust was, met de wind tegen, het samenspel bij Re nesse veel stroever en ook werd te lang gewacht met het spelen van de bal, waardoor de Burgh-verde- diging steeds met succes kon in grijpen. Toen in de Renesse-verde diging de bal verkeerd werd weg gewerkt kwam de bal bij J. Kenters die dankbaar zijn kans benutte (4-3): 14 minuten voor tijd was het dezelfde speler, die er in slaagde de stand gelijk te maken (4-4). Met deze stand kwam het einde, wat de verhouding juist weergeeft. Het programma voor deze we®k luidt: Dinsdag 24 april 3e klasse B: Unitas II-NOAD II (half 7). Woensdag 25 april 3e klasse A: Brouwershaven II- Zwaluwen II (half 7). Donderdag 26 april 3e klasse B: Die Gouwe II-Brou- wershaven III (half 7). Vrijdag 27 april 3e klasse A: Velocitas II-Re- nesse II; Burgh Hl-Zeemeeuwen II (half 7). 3e klasse B: DES II-DSS II (half zeven). DE BROEDERSCHAP VAN DE BRONZEN DRAAK 52. De gehele dag rijden de ruiters in gestrekte draf verdei-. Angelo praat honderd uit en vermaakt Aram en Presto met zijn kwinkslagen. Brock, Aram's trouwe wapensmid, verliest de ge boeide roofridder geen moment uit het oog, maar Aiglon zit gelaten en somber zwijgend in het zadel en schijnt er niet aan te denken een poging tot ontvluchting te wagen. Tegen het vallen van de avond, als de zon reeds als een bloedrode schijf op de kim rust, verrijzen in de verte de torens en daken van een ommuurde stad. Als zij de stad reeds dicht genaderd zijn, zien Aram en Angelo voor zich op het pad een dikke man met een grote luit op de rug, die moeizaam voortsjokt over het mulle zand. „Aha", lacht Angelo vrolijk, „daar zie ik al de eerste speelman, die ongetwijfeld op weg is-naar het toernooiveld te Napels. Hij en zijn makkers zullen daar wel een lieve duit verdienen." - „Maar die man ken ik", werpt Aram verrast uit. „Heidaar, troebadoer." Nieuwsgierig kijkt de muzikant over zijn schouder. „Heer Aram" roept hij dan verheugd. En Aram kijkt in het ronde, olijke gezicht van Bliondello, de troebadoer die hem destijds geholpen heeft het raadsel van Rovanna te ontsluieren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 3