Burgemeester van Soest opende officieel het nieuwe raadhuis van Oosterland Waas van Chinese mystiek hulde Cortini-show in onverklaarbaarheden Cortini rijdt geblinddoekt door Zierikzee DREISCHOR AANVAARDT P.Z.E.M.-PLAN VOOR VERLICHTING STRATEN STAD EN PROVINCIE SUCCESJES De dag stond in het teken van adoptieve sfeer (Van onze redacteur). Met het hijsen van de nationale driekleur aan de vlaggemast ln de tuin en het ontsluiten van de deur, heeft de burgemeester der gemeente Soest mr. S. P. Baron Bentlnck, woensdagmiddag het fraaie raadhuis van Oosterland officieel geopend. Deze plechtigheid - omgeven met gepaste luister - vormde als 't ware het begin van een nieuwe fase ln de be stuurlijke historie der gemeente, want voorheen had Oosterland feitelijk geen raadhuis ln de eigenlijke betekenis des woords, terwijl de opwek kende gebeurtenis ook een climax vormde in de adoptieve hulpverlening door de gemeenten Soest, Rljssen, Baarn en Eemnes. Aan waarderende woorden voor deze hulp ln allerlei vorm heeft het op deze dag niet ontbroken. „Wij in Soest hebben meegeleefd met het grote leed dat de gemeente Oosterland en haar inwoners heeft getroffen. We stellen 't op prijs er ook bij betrokken te worden nu er reden is tot blijdschap." Zo drukte burgemeester Bentlnck zich uit in een toespraak tijdens een aan de openingsplechtigheid voorafgaande bijeenkomst in het nood-gemeente- huls. Spr. wees er nog eens op dat uit een diepgevoeld solidariteitsge voel, dat zelfs over de grenzen reikte, te Soest de gedachte aan adoptieve hulp ontstond. De raad nam een desbetreffend besluit, maar het voornaamste was hoe die ge dachte werd gerealiseerd. Belang rijk was dat de adoptiegemeente terugvallen kon op de ambtenaren die ten volle achter het besluit stonden, ook al betrof het hier een taak die feitelijk de grenzen van een normale bemoeiing binnen ge- meenteverband te boven ging. Bij de taakverdeling tussen de adopterende gemeenten kreeg Soest het raadhuis toegewezen en de op dracht is wat verder gegaan dan restauratie. Er is nu een gebouw met allure ontstaan en spr. had de bewijzen dat de adoptieve hulp door Oosterland zeer is gewaar deerd. Spr. hoopte dat het werk dat in het nieuwe raadhuis ver richt zal worden, in het belang zal zijn van de gemeente en haar in woners. Teruggrijpend op eerder door burgemeester Laurense gesproken woorden, hoopte spr. dat omrin gende gemeenten het Soest nimmer euvel zullen kunn enduiden, als bij mogelijke gemeentelijke herinde ling het accent op Oosterland zal vallen, op grond van dit raadhuis „dat men niet meer voorbij kan gaan." Spr. bood daarop het fresko aan namens zijn gemeente en de ge meente Rijssen, dat bedoelt de her innering levendig te houden aan de hulpvaardigheid en het medeleven van de inwoners der beide adoptie gemeenten met Oosterland. Burge meester Bentlnck gaf tenslotte uiting aan zijn respekt voor de wijze waarop te Oosterland wordt gewerkt en wenste de gemeente met het nieuwe raadhuis alle goeds toe. Toespraak burgemeester Laurense Tevoren had burgemeester Lau rense in een uitvoerige toespraak de lotgevallen der gemeente in de laatste decennia geschetst. Na de oorlog zowel als na de ramp, kon binnen het kader van de wederop- •bouw iets worden bereikt, dank zij de morele en materiële adoptieve hulp, aldus spr., die uiteenzette dat een speciaal officieel tintje aan de ze dag is gegeven, om een ogenblik stil te kunnen staan en de dank baarheid voor de ondervonden steun te kunnen tonen. „Heeft de wederopbouw nog geen volledige bekroning gevonden, daar is door gereedkoming van het raad huis toch een climax bereikt", al dus spr., die daarna de talrijke aan wezigen verwelkomde o w. de bur gemeesters en wethouders der ge meenten Soest, Baarn, Rijssen en Eemnes, de hoofdambtenaar P. C. Besanger, die de gemeente Amster dam vertegenwoordigde, de heren van de Dienst van Publieke Wer ken der gemeente Soest - naar me ning van spr. soms wel eens wat al te zwaar belast, maar altijd wer kend met enthousiasme en genoe gen aan het projekt - de burge meesters van de buurtgemeenten, de majoor der rijkspolitie W. H. van Ballegoyen de Jong, de verte genwoordiger van Staatsbosbeheer (welke dienst zorg draagt voor de beplanting rond het raadhuis), d.e directeur van de Centrale Dienst, de heer A. J. Argelo, de hoofdaan nemer de heer Stouten, de verte genwoordiger van de Herverkave ling en van de firma v. d. Velde te Bruinisse, alsmede van het Tech nisch Adviesbureau te Amersfoort. De burgemeester wees er daarna op dat Oosterland feitelijk nimmer een raadhuis heeft gehad. In 1904 zat de „gemeente" in een klein huis je in de Kerkstraat, en nadien (tot aan de oorlogsevakuatie) in het ge bouw „tussen toren en kerk". De erge verwoesting na do oorlog maakte verhuizing naar de villa, thans raadhuis, nodig. In 1948 kon de gemeente dit huls voordelig aan kopen. Ziende op het fraaie raad huis, zeide spr.: „Dit is niet meer te verlaten", doelend op mogelijke wijziging van de gemeentelijke in deling op Schouwen-Duiveland. Zich richtend tot de buurtgenoten merkte spr. op: „maar niemand zal Oosterland uiteraard van landhon- ger verdenken. Wij willen juist blij ven die we zijn, omdat de zelfstan digheid der gemeenten het meest passend is in de Zeeuwse sfeer". In de conferentiekamer Alle aanwezigen bezichtigden daarna het nieuwe raadhuis, waar van de inrichting de algemene be wondering afdwong. Men begaf zich hierop naar de Conferentie kamer. Opnieuw sprak hier burgemees ter Laurense, die in hartelijke be woordingen dankte voor het fraaie geschenk van de gemeenten Soest en Rijssen. Spr. achtte het geluk kig, dat middels het freslco,,de hulp verlening voor de toekomst is vastgelegd. Spr. dankte inzonder heid de heren van de Dienst voor Publieke Werken te Soest en zegde hen als stoffelijk blijk van waar dering ieder een exemplaar toe van het rampboek van Schouwen-Dui veland, dat t.z.t. zal verschijnen. Mede namens de adoptiegemeente Eemnes, sprak de burgemeester van Baarn, die een fraaie ets aanbood, vervaardigd door een grafikus in zijn gemeente. Spr. hoopte dat deze ets zal doen terugdenken aan de in hoge nood gesmede vriendschaps banden. Spr. merkte op te Ooster land gezien te hebben wat de zelf standige Nederlandse gemeente vermag en meende dat de vrije Ne derlandse gemeenten hun plaats in het Nederlandse staatsbestel waard zijn. Gezien de zelfstandigheid die zich in daden heeft geopenbaard, kan hier annexatiezucht niet wor den gevreesd. Namens de gemeente Amsterdam sprak de heer P. C. Besanger. In verband met het koninklijk bezoek was het college van b. en w. van de hoofdstad verhinderd naar Oos terland te komen. Weliswaar is de adoptie afgesloten, doch Amsterdam onderhoudt zulke nauwe betrek kingen met Schouwen-Duiveland, dat de gemeente gaame vertegen woordigd is als er hier belangrijke gebeurtenissen plaats vinden, al dus de heer Besanger, die het raad huis roemde om de artistiek verant woorde inrichting. Spr. hoopte dat de in het raadhuis genomen beslui ten zullen mogen strekken tot heil van Oosterland en haar inwoners. Namens de gemeente Amsterdam bood spr. daarop een fraai schilderij aan, voorstellend een gezicht op de St. Nicolaaskerk. Een herlnneringsalbum „We hebben de eerste rechten (hierop had burgemeester Laurense in één zijner toespraken gedoeld), geef ons nu ook de laatste plichten" aldus de burgemeester van Rijssen in zijn toespraak. Hiertoe rekende spr. de aanbieding van een album met foto's, die betrekking hebben op de ramp. Het album zal in de zomer worden aangeboden, terwijl ook de negatieven zullen worden meegestuurd. Met 'n „God geve dat Oosterland voor verdere rampen zal mogen worden gespaard", be sloot spr. In een dankwoord merkte bur gemeester Laurense op, dat wel eens wordt gevraagd, of „wij" (dit zijn de inwoners van zijn gemeen te), zóveel offervaardigheid zouden kunnen opbrengen in een overeen komstige situatie, waarvoor de adoptiegemeenten zijn geplaatst ge worden. Alleen reeds in het wor stelen met deze vraag ligt naar me ning van spr., een bewijs van dank baarheid èn een bewijs, dat men het hier uiteindelijk toch ook zou doen. Namens het gezamenlijke perso neel der gemeente sprak de heer Zoeter, die uitdrukking gaf aan de voldoening over de fraaie en doel matige werkvertrekken in het nieu we gemeentehuis. Spr. bood een in gelijste staatsiefoto aan van het Koninklijk Paar. In een dankwoord betrok burge meester Laurense opzichter Schui ling van de Centrale Dienst en de dagelijkse toezichthouder de heer van Dijk. Het woord werd verder nog gevoerd door een vertegen woordiger van de firma Samson te Alphen a.d. Rijn, die een stel as bakken aanbood voor de raadszaal, door een vertegenwoordiger van de firma Blikman en Sartorius, die een map voor de raadsstukken overhandigde, terwijl tot slot een vertegenwoordiger van een der bij de inrichting betrokken firma's een fraaie schemerlamp aanbood, die in de burgemeesterskamer een plaatsje zal vinden. Oosterland werd inderdaad wel gul bedacht op deze hoogtijdag. KERKNIEUWS Prof. Karl Barth 70 jaar Op 10 mei zal de Zwitserse theo loog Karl Barth, professor te Bazel, de 70-jarige leeftijd bereiken. Bij speciaal regeringsbesluit zal pro fessor Barth zijn professoraat mo gen blijven vervullen om zijn le venswerk, de „Kirchliche Dogma- tik" te kunnen voltooien. Professor Barth is te Bazel ge boren en bracht zijn jeugd door in Bern, waar zijn vader professor in de teologie was. Gedurende twaalf jaar was hij predikant te Safenwill. Daarna bekleedde hij professoraten te Göttingen, Münster en Bonn en sedert 1935 in zijn geboortestad, waar hij systematische teologie doceert. Ned. Herv. Kerk Benoemd tot voorganger van de Ver. van Vrijz. Herv. te Aalten: J. H. A. Doeschot, Haarloo. Beroepen te Zijpe (N.H.): W. S. Bakker, Moerdijk; te Bennekom en te Ridderkerk-Bolnes: J. Smit, Groot Ammers; te Hollandseveld (toez.): W. E. Heijboer, Geldermal- sen. Bedankt voor Bodegraven (toez): J. Zwijnenburg, Nieuw Lekkerland- Kinderdijk: voor Zoetermeer (toez.): H. Harkema, Zeist. Geref. Kerken (art. 31 K.O.) Tweetal te Amsterdam-C: R. H. Bremmer, Zwolle en P. Wulffraat, Barendrecht-Pernis. Beroepen te Oud Loosdrecht: kand. D. Berghuis, Groningen. Woensdagavond, gaf professor geld is, van hetzelfde kenmerk Cortini met zijn gezelschap een voorzien (door het publiek aange- i, het „Huis van Nas- sau De heer Cortini gaf in zijn vend en wel hieruit te voorschijn komt. Men is dan zo onder de in druk, dat applaudisseren welhaast vergeten wordt. Chinese shows blijk van een feno menaal mysterieus kunnen. Wat moet men er van denken als men iemand uit het publiek plaats laat nemen in een tevoren gekon- troleërde kist, als men dan even la ter tot de ontdekking komt dat er een lieftallige jongedame in de met glas afgesloten kist ligt, zonder dat men van een verwisseling iets be merkt heeft? Een assistente neemt plaats in een machinaal genaaide zak, door het publiek gekontroleerd. De zak wordt dichtgebonden, tus sen de knopen wordt een ring ge voegd van een willekeurige per soon uit de zaal. Alles gebeurt ln aanwezigheid op het toneel van Iemand uit het publiek. De zak wordt met lak verzegeld en van een kenmerk voorzien. Vervolgens wordt de zak met assistente in een gekontroleerde kist geplaatst. Het gordijn gaat dicht, Cortini blijft zichtbaar, er wordt tot drie geteld, de assistente springt op het toneel en heeft op werkelijk onverklaar bare wijze de verzegelde zak en de Zo heeft de show van professor Cortini de gehele avond in het te ken van het onverklaarbare, het mysterieuze gestaan. Hij werkt met levende duiven, kaarten en thee kisten Het aantal meereizende re- quisieten is haast ontelbaar. Het publiek maakte verschillende ma len kennis met geëlektrificeerde stoelen en toverstokken. Naast de waas van mystiek welke de gehele avond in een nevel hulde, ontbrak de vrolijke lacij niet. Naar wij vernemen is het optre den van professor Cortini met deze ene voorstelling niet afgelopen. He denmiddag omstreeks half zes zal hij zwaar geblinddoekt, in een ge sloten wagen met een vaartje van 60 kilometer door Zierikzee rijden. Reeds eerder heeft Cortini dit waagstuk in de grotere steden van ons land gepresteerd. Na de rit door Zierikzee zal Cortini een speciale kindervoorstelling geven, omstreeks met koorden dichtgebonden kist 6 uur in het „Huis van Nassau", verlaten. Als de kist geopend wordt, Hedenavond om acht uur is er dan de zak wederom op het toneel ge- weer een voorstelling voor het vol- plaatst wordt en nog steeds verze- wassen publiek. „STAD EN LANDE" NAAR VEERE Naar wij vernemen is besloten om de jaarlijkse tocht van de ver eniging „Stad en Lande" te doen plaats vinden op 16 juni a.s., dit in tegenstelling met een eerder ge nomen besluit. De excursie zal dit maal gemaakt worden naar Veere. MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 17 april. Aange voerd 5418 stuks vee (weektotaal 7451), t.w.: 600 vette koeien en os sen, 1867 stuks gebruiksvee w.o. 1594 tbc-vrij, 55 vette kalveren, 300 graskalveren w.o. 223 tbc-vrij, 2197 nuchtere kalveren, 139 varkens, 111 biggen, 131 paarden, 3 veulens, 176 schapen en lammeren, 75 zuiglam- meren, 37 bokken en geiten. Prijzen per kg: vette koeien en ossen f 3,00-3,24, f 2,80-3,00, f 2,60- 2,80, vette kalveren f 2,90-3,10, f 2,60-2,80, f 2,20-2,50, slachtpaar- den f 2,60-2,46-2,26; prijzen per stuk: graskalveren f 485-385-285, nuchtere kalveren f 55-49-44, big gen f 58-50-45, schapen f 155-125- 100, lammeren f 740-115-95, kall en melkkoeien f 1200-980-750, vare koeien f 900-725-650, vaarzen f 825- 700-580, pinken f 525-425-350. Coop. Tuinbouwveiling der Z.H.E. Afdeling Zierikzee Veiling van 18 april Witlof B f 50-54, andijvie f 77, spinazie I f 76-79, prei B f 40, was- peen B f 11, stoofsla f 30-35, krop sla A f 16-18, idem B f 10-13, idem C f 6, radijs f 16-18, aardappelen (Koopman's Blauwe, driel.) f 14. Alles per 100 stuks/bos/kg. Straatlantaarns krijgen meer lichtsterkte De raad der gemeente Drelschor kwam maandagavond jl. fn open bare Vergadering bijeen onder voor zitterschap van burgemeester A. H. Vermeulen. Bij de ingekomen stukken was het bewijs van de Koninklijke goed keuring voor de heffing van een rioolbelasting voor de gebouwde eigendommen, die aangesloten zijn of kunnen worden op de gemeen telijke riolering. De belasting be draagt f 15 per gebouwd eigendom per jaar. Door Gedeputeerde Staten werd goedgekeurd een verordening voor de organisatie en het beheer van de gemeentelijke brandweer. Voor kennisgeving werd aange nomen een schrijven van de Lan delijke Adviescommissie v. Kerk hoven en Begraafplaatsen, waarin werd verzocht het klassestelsel op te heffen, omdat in deze gemeente geen klassestelsel meer bestaat. Garantie werd verleend voor een geldlening aan te gaan door de spaarder C. J. van Dongen, ten be hoeve van de N V. Bouwkas Ne derlandse Gemeenten. Op voorstel van burgemeester en wethouders werd z.h.s. besloten het plan van de N.V. Zeeuwse Electri- citeits Maatschappij, betreffende de openbare verlichting van de Bogerdweg, Slotstraat en Mr. Pieter Moggestraat, te aanvaarden. Er zullen lichtmasten worden geplaatst met een lichtpunthoogte van 7 me ter, voorzien van H.PL. 80 watt lampen, gemonteerd in Philips TB- ZIERIKZEE Z.V.U. Rotterdams Toneel bracht ,,Het eeuwig misverstand" Een redelijk gevulde Concertzaal heeft woensdagavond intens geno ten van het blijspel „Het eeuwig misverstand" van J. M. Barrie, dat door het Rotterdams Toneel met gloed en verve op de planken werd gebracht. Hartverwarmend daarbij was vooral dat verschillende jeug dige tonelisten hierin blijk gaven van hun onmiskenbare akteerta lenten. Het stuk is al vijftig jaar oud, maar heeft nog niets van zijn le vensechtheid en frisheid verloren. Plet speelt zich af in een Engels of ficiersgezin, waar de kinderen lange tijd de zaken zelf hebben bered derd. Die toestand wordt echter ra- dikaal anders, als vader en moeder op zekei-e dag terugkeren uit India en nogal van hun kroost vervreemd blijken te zijn. De eerste kennis making, wederzijds met geladen spanning tegemoet gezien, verloopt niet zonder strubbelingen, maar be paald ingewikkeld wordt de zaak als de wat geëxalteerde dochter mama gaat verdenken van huwe lijksontrouw door aan een onschul dig vriendschapskusje een interpre tatie te geven die met de werke lijkheid niets meer van doen heeft. Voortbordurend op dit thema neemt het misverstand groteske vormen aan, maar juist door de ontwik kelde aktiviteiten van de dochter kwasi-serieus te nemen, onder neemt moeder een werkelijk ver bluffende poging om de weg te vinden naar het hart van haar kind. Zowel de jonge als de oude garde heeft zich op voortreffelijke wijze geweerd, in dit lichtvoetige stuk, dat uitmunt door een indringende karaktertekening, die allure aan dit blijspel geeft. Spontaan en vol overtuiging speelde Marianne Rec tor de rol van de dochter (Amy Grey). Zeer onder de indruk waren wij van het uitgebalanceerde spel van Manfred de Graaf als Como. Ann Hasekamp bleek als de moe der (mrs. Grey) een naar verschij ning en spelcapaciteit knappe ac trice, die de talrijke troeven in dit stuk met waarachtig kunstenaar schap uitspeelde. Adolf Rijken speelde een innemende en overtui gende vaderrol. Wat uitzonderlijk waren de gegeven toelichtingen van de regisseur Erik van Ingen, zij het in knap gestyleerd Nederlands, Een woord van hulde voor de dé cors naar ontwerp van Frisco Wie- gersma, mag zeker niet ontbreken. Bloemen voor de dames en een warm applaus vertolkten de dank voor het kostelijke stuk, waarmede de Z.V.U. op waardige wijze het seizoen heeft afgesloten. schortarmaturen. Voorts werd besloten de bestaan de straatlantaarns in de gemeente, welke thans voorzien zijn van lam pen met 40 watt sterkte te verho gen tot 80 watt. De raad besloot verder aan het personeel der gemeente een vakan tie-uitkering van 4 pet. over 1956 en een uitkering van 3 pet. over 1955 te verlenen conform het ad vies van het Centraal Bureau in zake gemeenschappelijke behande ling van gemeentelijke personeels aangelegenheden. In de rondvraag werden nog in lichtingen gevraagd over de uit voering van de riolerings- en be- stratingswerken. ADVERTENTIES D.V. 20 april a.s. hopen X onze lieve opa en opoe: y J. MATTHIJSSE X en Y J. MATTHIJSSE- X KLOET Vloedstraat 21 te Kerk- «j» werve, hun 35-jarig hu- welijksfeest te her den- ken. y Hun dankbare X kleinkinderen: JAAP Y HANS RONALD. Renesse, 19 april 1956. K«X~X«X"XMX~X"X~XMX"X* D. I. v. d. VELDE J. v. d. VELDE-RENTIER betuigen hun hartelijke dank voor de zeer vele blijken van belangstelling voor en bij hun huwelijk ondervonden. Oosterland, april 1956. Burg. v. d. Havestraat 2. Voor de vele bewijzen van deelneming ontvangen na het overlijden van onze moeder, groot- en overgrootmoeder JACOMINA VAN DIEST betuigen wij onze oprechte dank. Uit aller naam: JOH. SCHIETTEKATTE. Nieuwerkerk. Tandarts POLDERMANS praktijk hervat C. M. VAN HOORN Arts vrijdag a.s. AFWEZIG IJsvereniging Dreischor Algemene ledenvergadering op vrijdag 20 april a.s., 8 uur, in café Overweel. Ondergetekende deelt het ge achte publiek mede, dat zij haar bedrijf (voorh. J. Wage- maker) heeft overgedaan aan de heer P. L. QUIST. Onder dankzegging voor het in haar gestelde vertrouwen be veelt zij haar opvolger beleefd in ieders gunst aan. D. WAGEMAKER- GEELHOED. Dreischor, 16 april 1956. Boogerdweg 31. Zich refererend aan boven staande deelt ondergetekende mede dat hij het bedrijf van wijlen de heer J. WAGE- MAKER heeft overgenomen. Hopende zich het vertrouwen waardig te maken dat wijlen zijn voorganger in zo'n ruime mate heeft genoten, beveelt hij zich beleefd in ieders gunst aan. P. L. QUIST. Dreischor, 16 april 1956. Telefoon 73. Zomerhuisje gevr. met slaappl 3 volw. en 3 kind. Westen van Schouwen; 1 week eind juli of midden aug. Br. met prijsopgaaf: Gunst, Bos-jL weg 17, Amersfoort. Het hoofd van het gemeente bestuur van NIEUWERKERK (Z.); Gelet op artikel 10 der weder- opbouwwet; brengt ter openbare kennis: dat ten aanzien van de tuin, eigendom van de Hei-vormde Gemeente Nieuwerkerk, kada straal bekend als gemeente Nieuwerkerk sectie M no. 1150, een uitgewerkt plan van ont eigening met uitvoerige kaar ten en met grondtekeningen, als omschreven in artikel 10 der wederopbouwwet, alsmede de overige in dat artikel dier wet vereiste bescheiden, te re kenen met ingang van 23 april 1956, gedurende 4 weken voor een ieder ter inzage zijn neder- gelegd ter secretarie dezer ge meente. Nieuwerkerk (Z.), 18 april 1956. Het hoofd van het gemeente bestuur voornoemd, A. A. VAN EETEN. AANBESTEDING Namens Gedeputeerde Staten van Zeeland zal op vrijdag 4 mei 1956, te 11 uur, te Middel burg, Londense kaai 13, wor den aanbesteed: het verbeteren van een ge deelte van de weg Zierlkzee- Renesse, no. 2b ged. van het Provinciaal wegenplan, lang ongeveer 1775 m. Het bestek ligt van tenminste tien dagen vóór de dag der aanbesteding ter lezing ter Provinciale Griffie te Middel burg, Dam 6, en bij de Hoofd ingenieur-Directeur en de Dis- tricts-ingenieur van de Provin ciale Waterstaat, onderschei denlijk te Middelburg, Lon dense kaai 13 en Zierikzee, Ha venpark 27, en bij de Tech nisch hoofdambtenaar van die dienst te Zierikzee. Het is van gelijk tijdstip, zo lang de voorraad strekt, ter Provinciale Griffie verkrijg baar voor f 8,50. Aanwijzing ter plaatse volgens bestek. De Nota van inlichtingen ligt van woensdag 2 mei 1956 af ter inzage bij de Districts-in- genieur en in afschrift bij de Technisch hoofdambtenaar voornoemd. Middelburg, 10 april 1956. B(j inschrijving te koop van de Stichting tot het Beheren van Landbouwgronden Huizen, schuren en verdere opstallen met erven van de voormalige landbouw bedrijven van: 1. de heer M. A. BEI JE te Burgh aan de Prov. weg; 2. de heer J. W. STEUR te Haamstede aan Dapperweg en Schuitkant; 3. de heer M. VAN DIEST te Burghsluis, aldaar. Bij het sub 1 gemelde kan des gewenst nog eep daarachter gelegen perceel volgen. Alles terstond te aanvaarden. Uitgebreide perceelsbeschrij ving en voorwaarden ver krijgbaar ten kantore van No taris M. C. VAN DEN BOUT te Renesse. Inschrijvingen uitsluitend op formulieren ten kantore ver krijgbaar, worden ingewacht ten kantore voormeld vóór of op 1 mei 1956. Te koop: Een schuurtje, 4 bij 3 meter, bedekt met nieuwe golfplaten. L. de Munnik, Noorderweg 3, Haamstede. Auto (Renault 4) 1949 en bromfiets (Rap). 'G. Heijboer, Venkelstraat 35, Zierikzee. 9-weekse jonge hennen. - Joh. de Bakker, Weststraat 26, Zzee 200 kg Koopman's Blauwe zet poters. C. A. Boogerd, Noord- welle. 1500 kg. Bintjes en 350 kg. Furore pootaardappelen. P. S. Vis, Zonnemaire. Prima tandem met hulpmotor Fonteine 3, tel. 17, Zierikzee. uit voorraad: Bintje A 35/45, Furore E 35/45 en Alpha A 35/45, bij M. A. Mol, Beatrix- straat 25, tel. 94, Bruinisse. 4 pk. electromotor op wagen, 85 aard.-kiembakjes, 1 af- maakploeg. - C. M. Janse, Noordgouwe. Gecreosoteerde en gewolmani seerde palen - boombanden - Noorse en binnenlandse ruiters en ruiternetten. A. Mol, tel. 16, Oosterland. Vier mooie zware overgordij nen f 6,per stuk. Te be vragen bij agent Groenleer, telef. 176, Burgh-Haamstede. Een solide mahonie linnen kast, dito tafeltje en nacht kastje, een 2-pers. Engels le dikant, een eiken schoorsteen- klok Hoopt prima). - I. Hage, Oude Haven 23. Kaptein Mobylette met voor vering en vrljloopkoppeling, i. g.s.z., bij H. J. Hage, Ring A 20, Noordwelle.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 3