OXO 4 smaken In marine-blauw geklede Grace Kelly ontmoette baar prins STAD EN PROVINCIE ,Het eeuwig misverstand' Het K.N.M.I. verwacht Watervliegtuig strooide witte anjers Donderdag arriveerde Grace Kelly met de Constitutionop de rede ■van Monaco. Onder luide toejui chingen van een duizendkoppige menigte voer prins Rainier met zijn jacht Deo Juvante" uit om zijn bruid van de „Constitution" te ha len. Vliegtuigen koersten laag over beide schepen heen, toen Grace Kelly met haar familie aan boord van het jacht ging. Meer dan vijftig motorboten met journalisten kruis ten rond de beide schepen heen en een watervliegtuig strooide witte anjers boven de ontmoetingsplaats. Om elf uur meerde het jacht aan de Handelskade te Monaco. Een nieuwe Crysler limousine wachtte voor de rit naar het 750 jaar oude rose paleis op de top van de rots van Monaco. Op de kade stonden de jongste twee Monegasken, een meisje van zes en een jongetje van acht jaar in nationale kleding met een boeket lelletjes van dalen het paar op te wachten. De kaden van het haventje stonden vol juichende toeschouwers, zelfs de vurutoren en half afgebouwde wolkenkrabbers werden als tribune benut. Nadat de „Deo Juvante" was gemeerd werd aan boord nog een champagne feestje gehouden. De ministers van Monaco dronken de bruid toe. Grace Kelly was gekleed in mari ne-blauw, droeg een wit-mousseli- nen hoed en hield in haar armen de zwarte poedel „Olive" die zij van haar prins ten geschenke had ge- ZIERIKZEE Opening silo C.A.V Wij vernemen dat de plechtige opening van de graansilo van de Coöperatieve Aankoopvereniging „Schouwen en Duiveland" G.A. zal geschieden op donderdag 7 juni a.s. Zoals reeds eerder door ons gemeld wordt de silo officieel in gebruik gesteld door de voorzitter van het Centraal Bureau, de heer H. D. Louwes. Ingezonden mededeling Hij is de rijkste Wij hebben het vanzelfsprekend niet kunnen controleren, maar het Is ons voldoende als de hele wereld het er over eens is, dat hij de rijkste Is. En dan te denken, dat hij bovendien nog elk jaar zijn gewicht in zuiver goud krijgt uitbetaald. Bij het beoordelen van verpakte soepen speelt rijkdom geen rol. Dan gaat het uitsluitend om de soep die rijk is aan smaak, geur en kwaliteit. OXO soepen (U kunt uit 7 soor ten kiezen) verenigen al die goede eigenschappen in zich. Reeds bij de eerste lepel proeft U, dat OXO soep lekkerder van smaak en beter Is en bij de laatste lepel zult U het met ons eens zijn, dat ook OXO soep zijn gewicht In goud waard is. soep is de beste! „Chicken"-kippensoep, Toma tensoep, Juliennesoep, Cham pignonsoep. Vermlcelllsoep, Aspergesoep. Bruinebonensoep kregen. Van zee uit gezien was het kleine vorstendom een en al kleur. Alle balcons en de daken van de gele, rose en blauwe hulzen tegen de hellingen waren afgeladen met toeschouwers. Overal woeien de Amerikaanse en de rood-witte Mo negaskische vlag. Tot aan de bruiloft, vandaag over een week, zullen Grace Kelly en haar ouders ln het paleis van Mo naco verblijven. De prins neemt zijn intrek in zijn villa „Iberia", net over de grens op Frans gebied. Afd. Ned. Christen Vrouwenbond Op woensdag 18 april zal weer een vergadering worden gehouden van de afdeling Zlerikzee van de Ned. Chr. Vrouwenbond. Mevr. E. Roder tc Middelburg zal als spreekster optreden die het onder werp: „Kinderbescherming vroe ger en nu" zal inleiden. Christelijke Plattelandsvrouwenbond Op dinsdag 17 april a.s. hoopt de afdeling van de Chr. Plattelands vrouwenbond te vergaderen in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw al hier. Mej. Draalsma zal een demon stratie geven van koude schotels. RENESSE Burg. stand en loop der bevol king over maart 1956. Gehuwd: J. F. A. Berrevoets, 24 j. en M. N. Verboom, 19 j. Vertrokken: M. J. de Wit en ge zin naar Nieuwerkerk (Z.)M. A. L. Heijboer naar Rotterdam; M. L. J. A. Baert naar Vlissingen; C. W. Boot en gezin naar Espel (N.O.P.). Ingekomen: A. de Rijke uit Rijs wijk (Z.H.). ZONNEMAIRE Jaarvergadering Oranjevereniging Woensdagavond hield de Zonne- mairse Oranjevereniging haar jaar vergadering in café Flohil, onder voorzitterschap van de heer L. C. Berman. Op 10 maart 1955 werd in verband met de tiende v.erjaardag der bevrijding de Oranjevereniging opgericht. Zij telt nu 138 leden. Uit het jaarverslag van de penning meester, de heer P. v. d. Velde, bleek dat de vereniging beschikt over een batig saldo van f 354,56. Besloten werd thans - om de kas verder te versterken - voor de a.s. Koninginnedag slechts een sobere feestviering te organiseren. Voor de schoolkinderen zal er een gezellige filmmiddag gehouden worden in café Flohil, waarop een traktatie zal worden aangeboden. De aftre dende bestuursleden, de heren Lu- kaart en v. d. Velde werden met algemene stemmen herkozen. Aan het eind van de huishoudelijke ver gadering werd afscheid genomen van de sekretaris van de vereniging dhr. H. J. Dame, die de gemeente binnenkort gaat verlaten. Hem werd dank gebracht voor het werk ten dienste van de Oranjevereniging verricht. Vervolgens werden door de heer J. J. C. de Vlieger een aantal zelf- opgenomen films vertoond. De aan wezigen hebben bijzonder genoten van het gebodene. Er werden o.m. films vertoond over het winderige bevrijdingsfeest 1955 te Zonnemai- re, het ijsfeest van februari 1956, de landbouw en het uitrukken van de brandweer. Het was voor velen een belevenis zich zelf of anderen op het witte doek te herkennen. De opnamen waren dikwijls bijzonder fraai. Een hartelijk applaus was de beloning voor hetgeen de heer de Vlieger gedurende 1V2 uur geboden had. OOSTERLAND Opening gemeentehuis Het geheel gerestaureerde ge meentehuis zal op woensdag 18 april a.s. officieel worden geopend door de burgemeester van Soest, mr. S. P. Baron Bentinck. Zondagsdienst doktoren Zlerikzee Zondag 15 april: dokter v. Hoorn. KERKNIEUWS Kerk en staat in oost-Duitsland Dr. Otto Nuschke, voorzitter van de Christen-Democratische partij in Oostduitsland, die tevens vice- premier is, heeft op een bijeen komst van het bestuur van zijn partij verklaard, dat alle proble men, die nog tussen kerk en staat bestaan, snel kunnen worden opge lost, indien de vertegenwoordigers van de Evangelische Kerk in Oostduitsland een verklaring van loyaliteit jegens de Oostduitse ru- publiek formuleren. Premier Grotewohl heeft onlangs gezegd: „Wij zijn bereid op de vol gende voorwaarden met de kerk samen te werken: geef de kerk wat de kerk toekomt en de staat wat de staat toekomt". TONEEL EN FILM Rotterdams Toneel brengt Op de foto van links naar rechts: Marianne Rector (Amy Grey), Ann Hasekamp (mrs. Grey, Alice) en Pe ter Holland (Steve Rollo). Zoals reeds gemeld brengt het Rotterdams Toneel, onder auspici ën van de Z.V.U. woensdag het blij spel in drie bedrijven van J. M. Barrle: „Het eeuwig misverstand" in de Concertzaal. Het blijspel is niet nieuw, maar het blükt het nog wonderwel te doen. Een recensent schreef van „Alice sit-by-the-fire" (de Engelse titel): „Het is een ver ademing weer eens een avond toe te zien met een glimlach om de lip pen en toch telkens even vochtige ogenhet doet je wat". Het verhaal speelt zich af in een gezin, bestaande uit 3 kinderen, een meisje van 18, een jongen van 16 en een baby van 1 Vz jaar. Het meis je leidt op dappere wijze de huis houding. In het eerste bedrijf ko men de ouders, die in de binnen landen van India verbleven, waar zij de kinderen niet bij zich kon den hebben, voor goed naar Enge land terug. Hoe na lange scheiding alles wat vreemd en onwennig is en hoe. ook de problemen niet uit blijven, vertelt ons James Barrie- op-zijn-best, want hij vertelt dit weliswaar in de blijspeltrant, maar toch zo dat hij telkens even dieper tast in de menselijke verhoudingen, zodat een fijn-geconstrueerd spel ontstaaat met volledig verantwoor de karakters. PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk Zondag 15 april. Zierikzee: Grote Kerk: 10 uur dhr Sijthoff, 7 uur dhr Bakker. Ver.'- gebouw: 10 uur ds van Royen. Kerkwerve: 2.30 uur ds Buinink. Serooskerke: 10 uur ds v. d. Grift. Burgh: 10 uur ds Swaak. Haam stede: 10 en 7 uur ds van Vliet. Renesse: 7 uur ds van Liere. Noordwelle: 10 uur ds van Liere. Eikerzee: 10 uur cand. L. Verseput. Brouwershaven: 5 uur ds v. d. Grift Zonnemaire: 9.30 uur ds van Wijck. Noordgouwe: 10 uur ds Buinink. Dreischor: 11 uur ds van Wijck (H.D.). Ouwerkerk: 10 u. ds Franke Nieuwerkerk: 10 en 5 uur ds Wes terhof. Oosterland: 10 uur ds Rad- stake, 6 uur dhr Sijthoff. Sirjans- land: 10 uur leesdienst, 6.30 uur ds Radstake. Bruinisse: 10 en 5 uur ds v. d. Brink. St.-Philipsland: 9.30 uur ds v. Dieren, 2.30 leesdienst. Lutherse Kerk. Zierikzee: 10 uur da M. E. Monsees. Geref Kerk Zierikzee: 10 en 5 uur ds J. E. Booij te Yerseke. Haamstede: 10 en 5 uur ds Meijer (H.A.). Renesse: 7.30 uur ds Kamper. Scharendjjke: 10 en 2.30 uur ds Kamper. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds G. Aalbersberg te Nieuwdorp. Nieuwerkerk: 10 en 5 uur ds Becker. Oosterland: 10 en 2.30 uur ds J. H. Donner te Sche- veningen. Bruinisse: 10 uur lees dienst, 5 uur ds G. Koolstra te Kruiningen. Anna Jacobapolder: 10 en 2.30 uur ds G. Koolstra. Ingezonden mededeling AMERICAN VIRGINIA HALF ZWAAR ZWAAR Geref. Kerk (Art. 51 K.O.) Brouwershaven: 9.30 en 1.30 uur ds Keizer. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 uur leesdienst, 6 uur ds v. d. Klis. Kerkwerve: 10 uur ds v. d. Klis (H.A.), 3 uur ds v. d. Klis. Haamstede: 10 uur godsdienstoefe ning, 3 uur leesdienst. Geref. Gemeente Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Haamstede: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur ds Mallan. St.-Philipsland: 3 maal leesdienst. Oud-Geref. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. St. Philipsland: driemaal leesdienst. R.K. Kerk Zierikzee: 7.15 uur vroegmis, 10 uur hoogmis, 7 uur lof. Burgh: 9.30 uur H. Mis (garage hotel „t Wapen van Burgh"). Leger des Heils Zierikzee: 10 uur samenkomst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur sa menkomst. TONEEL EN FILM N.V. Concertzaal brengt de Franse film Le blé en herbe" //■- De N.V. de Concertzaal brengt de beroemde Franse film: „Als het jonge koren rijpt(Le blé en herbe) met in de hoofdrollen Ed- wige Feuillère, Nicole Berger en Pierre-Michel Beck. Deze film behandelt op delikate wijze het proces van groeiende sexuele bewustwording bij de jeugd en vormt een waarlijk grandioze verfilming van een der meest be sproken boeken van de Franse schrijver Colette. Phil en Vinoa zijn twee jongelui, die samen zijn opgegroeid tot aan de leeftijd waar op wederzijdse vriendschap evolu eert tot een prille liefde, die echter niet onbedreigd blijft. Een „dame in het wit" kruist de levensgang van Phil, voor hem de personifi- ering van het mysterie, dat hij tracht te ontdekken en te door gronden. Juist door deze ontmoe ting komen de beide jongemensen uiteindelijk dichter bij elkaar, ook al vinden zij slechts met moeite en stellig niet ineens een oplossing voor hun liefdesprobleïhatiek. De film is een waarlijk magistrale her schepping van het boek en is met uiterste subtiliteit gemaakt, waar uit ook het succes is te verklaren. Een „volwassen" film over een teer onderwerp, waarmede de film zich maar al te vaak op onbenullige en. zelfs banale wijze heeft bezig ge houden. Een superieur Frans pro- dukt. Van heel wat minder allure is uiteraard „Spookstad in de prairie" al kunnen de liefhebbers van Wes tern hierin voldoening vinden. Op de culturele filmavond (don derdag) draait de film „Titanic" met Clifton Webb en Barbara Stan- wijck. De film verhaalt de droeve historie van de ondergang van het reuzenschip „Titanic", dat in de Atlantische oceaan met 2200 pas sagiers aan boord, verging door het varen op een Ijsberg. Eerst maken wij in deze film kennis met ver schillende personen, die gewikkeld zijn in hun eigen moeilijkheden en problemen. Het leven heeft hen vaak koel en wantrouwend tegen over elkaar gemaakt. Door de dood echter wordt een wonderlijke en ontroerende eenheid gesmeed. Bij deze ramp vergaten de mensen hun onderlinge veten. Het geweldig drama van de „Titanic", die ver dween op 15 april 1912 herleeft in deze boeiende film. HAAMSTEDE Hotel bioscoop Bom heeft de hand weten te leggen op een Repu- blic-produktie. „De vrouw die ge lyncht moest worden". Het span nende verhaal van een legendari sche en knappe vrouw, echtgenote van een berucht bandiet. Een vrouw die zich kleedt en paardrijdt als een man en bovendien hard is als een man. Hard ongetwijfeld is ook haar liefde voor de man aan wie zij werd ontroofd: noch de kracht noch de onbarmhartigheid van haar echtgenoot kunnen die liefde doden. In deze film domineren de vrouwenrollen al is het dan ook een „Western". Het komt zelfs tot een duel tussen twee vrouwen, in de felle strijd van de Amerikaanse burgeroorlog. Deze rolprent is on getwijfeld zeer boeiend. Het geeft een fel relaas van een korte episo de uit de Amerikaanse burgeroor log, een oorlog waarin ook de vrou wen gekozen hebben. tot zaterdagavond: tot Zaterdagavond: TIJDELIJK REGEN. Over het algemeen zwaar bewolkt met tijdelijk regen. Overwegend matige wind uit zuidelijke richtin gen, maar in het noorden ln hoofd zaak uit oostelijke richtingen. On geveer dezelfde temperaturen als vandaag. 14 april. Zon op 5.48, onder 19.38. Maan op 7.26, onder 15 april. Zon op 5.46, onder 19.40. Maan op 8.22, onder 0.10. 16 april. Zon op 5.43, onder 19.41. Maan op 9.29,. onder 1.06. Eerste kwartier: 18 april te 0.28. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE: 14 april 5.24 v.m. 17.52 n.m. 15 april 6.03 v.m. 18,29 n.m. 16 april 6.46 v.m. 19.08 n.m. BROUWERSHAVEN: 14 april 4.51 v.m. 17.14 n.m. 15 april 5.31 v.m. 17.56 n.m. 16 april 6.16 v.m. 18.43 n.m. Doodtij: 20 april Springtij: 27 april. Wisselvallig weer Op de Atlantische oceaan ten noorden van de Azoren ligt een uitgebreide depressie, waarvan de fronten de afgelopen 24 uur west- Europa binnendrongen. Door de luchtdrukdalingen die daarmee ge paard gingen, kwam ook de grens tussen koude en zachte vochtige lucht die ten zuiden van ons land lag weer in beweging. Deze grens drong gisteravond begeleid door 'n regenzóne ons land binnen Om dat deze zöne maar langzaam be woog viel er tamelijk langdurige regen, vooral in het noorden van het land waar de luchtsoortengrens tot stilstand' kwam. Daarbij kwa men vanmorgen vrij grote tempera tuurverschillen voor tussen noord en zuid - tegenover temperaturen van 4 graden in het noorden ston den temperaturen van 10 graden in het zuiden. De regenzone van het volgende oceaanfront kwam intussen alweer snel naderbij. Bovendien naderde de hoofdkern van de oceaandepres sie west-Europa. Daarom wordt ook voor de komende 24 uur wis selvallig weer met wat regen ver wacht. Daarbij zal de temperatuur in het noorden van het land wat hoger worden. In geheel noord- Europa blijft het intussen nog vol op winter, met matige tot strenge vorst en flinke sneeuwval - de grens van vorst en sneeuw ligt en kele honderden km. ten noorden van ons land. Ingezonden mededeling IIIIIIIBBIIIIIII HAZETFABRIEKEN TE ZEVENBERGEN VOETBAL WSC I-Zierikzce I. Voor de wedstrijd tegen WSC is het eerste elftal van Zierikzee als volgt samengesteld: A. Hage d.; A. Rossen en J. Raap a.; A. Berre voets, C. van Aken en C. Verwest m.; T. Simmers, G. Koster, J. Stoel A. Verton en D. den Boer v. Uit bovenstaande opstelling blijkt dat D. den Boer de plaats van E. v. d. Sande weer heeft ingenomen, terwijl C. Krello en B. de Zeeuw (welke laatste overschrijving heeft aangevraagd naar de v.v. „Goes") zijn vervangen door A. Berrevoets en G. Koster. Wij verwachten niet dat boven staande ploeg in staat zal zijn op het aan de kop staande WSC de puntjes te veroveren. DE BROEDERSCHAP VAN DE BRONZEN DRAAK 47. Slechts met moeite weet Aram zich staande te houden, de vuistslag van Balthazar doet hem duizelen, een dun straaltje bloed loopt hem uit de mondhoek. „Terug, heer Balthazar, beheers u'\ roept de oude Bizzi ontsteld, terwijl hij zich voor Aram plaatst en de woedende prins, die de vuist reeds balt voor een tweede slag, in bedwang tracht te houden. „Het is niet Aram's schulddat hij aan uw oprechtheid twijfelt", gaat hij opgewonden door, „hij is misleid door uw valse broeder Angelo." Ondanks de toorn, die wild in zijn gemoed opgolft, weet Aram zich tot kalmte te bedwingen. „Dat was een zeer zware belediging, prins Balthazar", zegt hij met een stem die trilt van ingehouden woede. „Gij zljt nog altijd de zoon van myn koning, ik zal dus mijn hand niet tegen u verheffen. Maar m het strijdperk te Napels zal ik u rekenschap vragen voor deze vernedering. Kom mee, Presto." Met driftige schreden, gevolgd door de verontwaardigde Presto, loopt hij naar de deur en rukt deze open. „Heer Aram", roept Balthazar gesmoord, „mijn toorn tegen u was wellicht ongegrond. Ik.Hij aarzelt, zijn trots maakt het de prins onmogelijk zijn verontschuldiging aan te bieden. „Wel", zegt Aram kort, terwijl hij zich in de deuropening omdraait. Doch Balthazar zwijgt hooghartig. „Tot op het tournooi dan", zegt de jonge ridder dreigend en met een luide slag valt de deur achter Aram en Presto dicht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 2