PHILIPS RADIO '56 $implex .brommen' Garage Gebr. De Jonge Koopje1 van de week! en vooral dat het een Philips is!" in de roos! „Bi ben maar wat blij, dat wij toch een nieuwe radio hebben gekocht..." Te Zijpe werd ,milkbar' ten gerieve van de reizigers geopend Simplex bromfiets niet Sadie-Meter: Een winnend team. er zij a reeds drommen die op een nu sterk in prijs verlaagd. Model S 1 van f 611,50 nu f 549,50 met pedaalstarter in vrij'oop. 2 versnellingen, telescoop- voorvork, ingebouwde snel heidsmeter en kilometerteller in koplamp Simplex bromfiets-dealer Tel. 86 - Zierikzee Bood- schappennet in frisse kleuren gevlochten plastic ijzersterk 89 ct Joh. de Vries Havenplein Zierikzee GELD Credietèn uitsluitend groot f1600 a 3 zonder borg verkrijgbaar voor elk doel en voor iedereen Gemakkelijke voorwaarden, wisselende wachttijd. Vraagt inlichtingen. „Samenwerking" Verstolkstraat 31, Leeuwarden Abonneert U op dit streekblad! Gewoonlijk zijn de bezitters van een oude radio de laatsteu om te ontdekken dat hun apparaat niet meer voor vol kan worden aangezien. Doordat men er aan gewend is, hoort men nauwelijks de onvolkomenheden, de klankver vorming, de toonsluiering. Voor hen is vergelijking met een modern toestel niet minder dan een openbaring. Vooral als dat nieuwe toestel een Philips is. Met z'n gave klankenweelde en superieure toonzuiverheid is een Philips radio '56 een bezit waarop u vele jaren trots zult zijn. Zij kozen Philips BX 653 A van f. 438.- OM het sublieme „BI-AMPLI" systeem. Door twee aparte ver sterkers en twee aparte luidspre kers geen nadelige invloed van de lage op de hoge tonen. Speciale dubbelconus-luidspreker voor ho mogeen gespreide weergave van het midden- en hogetonengebied. OM de effectieve draaibare Ferro- ceptor, die ongestoorde ontvangst van midden- en langegolfstations garandeert, alsmede effectieve rich- tings-selcctiviteit. En „FM-ZES", de nieuwe schakeling voor een gave FM-ontvangst, ook onder de moeilijkste omstandigheden. OM de gemakkelijke en prettige bediening; o.a. vliegwielaandry- ving en duplexafstemmechanisme met één knop voor de verplaat sing van aparte wijzers voor AM- en FM-stations. Drukknop pen voor instelling op de vier golfgebieden en grammofoon. Aparte regelknoppcn voor hoge- en lage tonen. Nederland bouwt FM-zenders Bent u fclóar voor het mooiste radiogeluid dat u ooit hoorde U gaat het toch niet missen? FM - levensechte, ongestoorde ontvangst - is een feit! De eerste zender in Irnsum, Fries land, draait al. Binnenkort start Hulsberg, Limburg. En zo komt in snel tempo het hele Nederlandse FM-net klaar! Dan hoort u Hilversum I en II - wddr u ook woont - „alsof ze in uw huiskamer staan". Kristalzuiver, vooral met een PHILIPS, het toestel met de vele wérkelijke ver beteringen, o. m. „FM-zes", de nieuwe schakeling voor een uiterst gevoelige FM-ontvangst. Onderdeel voor onderdeel, toestel voor toestel Moderne gezellige sfeer in gloednieuw gebouw Op 6 april, kwart over twaalf, draaide de heer H. J. van Zuijlen, directeur van de R.T.M., een bordje om, waardoor men in plaats van „gesloten", „geopend" kon lezen en zonder verder officieel vertoon was de „milkbar" te Zijpe officieel ge opend. Met deze Engelse naam is het wachtlokaal getooid, dat de R.T.M. te Zijpe voor de wachten den op de veerpont Zijpe-Anna Jacobapolder heeft gebouwd. En met deze simpele daad, het omdraaien van een bordje is aan veel gemopper, ergernis en reizi- gersleed een einde gekomen. Want de „milkbar" was al, zo voor het oog althans, enige tijd gereed en de niets vermoedende reiziger dacht niet anders dan warmte, dranken en een beetje gezelligheid te zul len vinden, als hij maar de trappen op ging en de deur open duwde. Maar de deur bleef gesloten, want de strenge vorst stak ook hier een spaak in het wiel. Alle leidingen van de centrale verwarming knap ten af en de opening moest meer dan een maand worden uitgesteld. Maar nu is het dan zover en een ruime wachtgelegenheid met goed zittende banken, in frisse rode en blauwe kleuren aan tafeltjes, zo als men ze ook aan boord van de veerboten aantreft, maken het wachten aangenaam. Alles is er op gericht om het lokaal zo zindelijk mogelijk te kunnen houden of met de minst mogelijke moeite weer een fris en schoon aanzien te geven, als het misschien wat druk en daar door wat minder fris is geworden. Een buffet waar warme of koude dranken (geen alcoholica) doch wel soep of broodjes kunnen worden gekocht, is in de wachtkamer aan wezig, doch uiteraard is consump tie niet verplicht De muren zijn voorzien van betonemaille en de centrale verwarming zorgt in de winter of in het kille voor- of na jaar voor een behagelijke tempera tuur. Naast de wachtgelegenheid, die voorzien is van een ruim toilet en een grote wasbak, is het kantoor van de R.T.M., waar de dienstdoen de chef zijn werkzaamheden ver richt. Het gebouw, voorheen als dienst gebouw voor de R.T.M. ingericht toen vroeger alles zich nog concen treerde op de twee pontons aan de zuidwestelijke zijde van de tram haven, wordt ingericht als woning. Er zal dus dag en nacht altijd iemand van de R.T.M. op Zijpe aan wezig zijn. Het gehele nieuwe gebouw, aan de voorzijde waarvan een flinke grote elektrische stationsklok aan gebracht is, is schitterend gelegen en biedt niet alleen een goed uit zicht op de aanlegplaats van de veerpont en verdere omgeving, doch ook aan de andere zijde een riant uitzicht op de vluchthaven en de vaart door het Zijpe. Rond het ge bouw is een beplanting aange bracht. Het geheel is ontworpen door de vaste architect van de R. T M., de heer H. de Bie te Gorin- chem en uitgevoerd door de vaste aannemer van de .maatschappij de firma Jasculac uit Kedichem. De binnenbetimmering is van de heer Ravestein, ook al in vaste dienst bij de R.T.M., de electrische aanleg werd verzorgd door de firma Kos ters uit Zierikzee, terwijl de heer Verschuur aldaar zorgde voor het sanitaire gedeelte. Voorlopig zal het wachtlokaal geopend zijn van 's morgens half tien tot 's avonds zes uur. Maar van half Mei af, als een tweede perso neelslid zal zijn aangenomen, zal het ter beschikking zijn van het rei zend publiek van de eerste *ot de laatste afvaart van de veerpont. De toezegging dat straks, na ver loop van tijd, ook aan de overkant (Anna Jacobapolder) een dergelijke wachtgelegenheid zal worden ge bouwd, zal zeker menig reiziger naar en van ons eiland aangenaam in de oren klinken. De Seaboard and Western Air lines zal dinsdag a.s. de eerste re gelmatige luchtvrachtdienst tussen de Verenigde Staten en west-Euro pa openen. Om te beginnen zal de maatschappij in elk van beide rich tingen vijf diensten per week on derhouden. De maatschappij zal toestellen gebruiken, die 18 ton vracht kunnen vervoeren. De eerste vlucht van deze regelmatige vracht- dienst geschiedt van New York naar Shannon, Londen en Frankfort. Stad en Provincie 008TEBLAND Vergadering Oranjevereniging Donderdagavond vergaderde de Oranjevereniging in de koffiekamer der Conferentiekamer. De belang stelling was gering, waarover de voorzitter, de heer J. M. de Waal, die de leiding had, zijn spijt uit sprak, temeer daar de vereniging na de ramp weer als het ware op nieuw moest beginnen. Zelfs de le denlijst is verloren gegaan alsmede verschillende attributen der ver., die voor festiviteiten worden ge bruikt, aldus de voorzitter. Ver schillende leden zijn vertrokken, zo dat het ledental dat zo ongeveer 100 bedroeg wel verminderd zal zijn. Een tweetal ouden van dagen- reizen zijn georganiseerd na de ramp, nl. één naar Soest en één naar Walcheren. Beide tochten zijn goed geslaagd. Uit het verslag van de penningmeester, dhr. Stoutjes- dijk, bleek dat het kassaldo mo menteel bedraagt f 371,33. De be- jaardentochten konden worden be taald uit de opbrengst der lijsten die huis-aan-huis hebben gecircu leerd. Met dankbaarheid wordt dit gememoreerd. Hierna volgt bestuursverkie zing, daar het bestuur, niet meer volledig, en bloc zijn mandaat ter beschikking stelt. Gekozen worden de heren J. M. de Waal, F. v. d. Have Lz., Mar. Dane en A. Stout- jesdijk van het oude bestuur en de heer Jac. v. d. Maas Cz. De heer A. Sloutjesdijk neemt zijn benoeming niet meer aan, in zijn plaats wordt de heer Beverloo gekozen. De func ties worden onderling verdeeld zo dat het nieuwe bestuur er als volgt uitziet: de heren J. M. de Waal, voorzitter: G Beverloo, secretaris: Jac. v. d. Maas Cz., penningmees ter; en de heren M. Dane en F v. d. Have Lz., leden. De heer de Waal dankte dhr. Stoutjesdijk hartelijk voor alles wat hij in de 20 jaren van zijn bestuurslidmaatschap, waarvan 12 jaar als minister van fi nanciën, voor de vereniging heeft gepresteerd. De heer Stoutjesdijk dankte voor deze vriendelijke woor den. KERKNIEUWS Alle gemeenteleden in de kerkeraad De kerkeraad van de Doopsge zinde gemeente te Franeker heeft de gemeenteleden bij referendum laten beslissen over het voorstel om in alfabetische volgorde alle leden gelegenheid te geven in de kerke raad zitting te nemen. De zittings duur van de kerkeraadsleden zal vijf jaar zijn. De aftredenden wor den automatisch opgevolgd door hen die op de alfabetische lijst op hen volgen. De gemeente heeft met grote meerderheid van stemmen het voorstel van de kerkeraad aan vaard, zodat de Doopsgezinde ge meente te Franeker voortaan uit sluitend zal bestaan uit rustende, dienstdoende of toekomstige ker keraadsleden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 6