Setter S( Oesterkuituur maakt kans tussen secundaire Grevelingen en dam in Br'havense Gat Omstreeks mei 1957 kan het kerkgebouw te Noordgouwe geheel hersteld zijn Binnenkort wordt rioolwaterzuiverings installatie te Ouwerkerk aanbesteed DE MAGNEET' - Tel. 255 - Nieuwerkerk Het K.N.M.I. verwacht HET DELTAPLAN Ministerie van Landbouw doet onderzoekingen De hoofdlijnen van het Deltaplan werden door ir. J. Volkers, hoofd ingenieur-directeur bij de Delta dienst ln oprichting, besproken tij dens een lunchvergadering van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel, afdeling den Haag. Ir. Volkers doorliep met de vele zeer geïnteresseerde deelnemers aan deze lunch, de voorlopige tra ceringen van de tezamen 30 km lange primaire afsluitdijken met de afwateringssluizen in de Haring- vlietdam. Deze sluizen, 17 stuks van elk €0 meter lang bij 6 meter diep, zullen in een droge bouwput van bijna 1.5 km lengte worden ge bouwd. De put hoopt men, te be ginnen in dit of het volgende jaar, in twee jaar gereed te hebben. De bouw van de sluizen zal plm. vijf jaar en de bouw van de toelei- dingsdammen eveneens vijf jaar vergen. Terwijl de dammen ge bouwd worden, zullen de sluizen openstaan, zodat de moeilijkheid van sluitstukken ontgaan wordt. Het rapen van vogeleieren Öp verzoek van de „Vogelwacht „Schouwen-Duiveland" herinneren wij onze lezers er aan, dat het zoe ken en rapen van kievitseieren dit jaar slechts is toegestaan tot 13 april a.s. Eieren van kokmeeuwen en zil vermeeuwen mogen worden ge zocht en geraapt van 1 april tot 15 juni. Hiervoor dient men echter in het bezit te zijn van een schrifte lijke vergunning van de minister van O., K. en W. en schriftelijke toestemming van de grondgebrui ker. Tussen de secundaire Grevelin- gendam en de dam aan de mond van het Brouwershavense Gat heeft de oesterteelt wellicht een kans een nieuw tehuis te vinden. Het ministerie van Landbouw doet er onderzoekingen. Indien de mo gelijkheid gerealiseerd kan worden zal de buitendam een doorlaat voor zout water moeten hebben. De buitendammen zullen waar schijnlijk gesloten worden met rijen vierdelige 40 meter lange klepcais- sons, die op dammen van stortsteen geplaatst moeten worden in de geu len met de grootste stroomsnelhe- den. Het ziet er naar uit, dat de traditionele zinkstukken vervangen zullen worden door plastic-doek. bezet met mijnsteen en stortsteen. Zolang de toelatingsdammen naar de caissons in aanbouw zijn', zullen de kleppen der caissons open staan. De constructie der kleppen is zo danig, dat ze te bestemder tijd door de vloed gesloten kunnen worden en automotisch vergrendeld. Ook hier ontloopt men dus het moeilijke probleem van de sluitstukken. De nieuwe dijkshoogte zal vijf meter N.A.P. bij Hoek van Hol land zijn. Rekening is gehouden met hogere stormvloeden dan ooit zijn waargenomen, met 15 tot 30 cm per eeuw verminderende hoog teverschil tussen land en zee en met al van andere factoren. De dijken van de Westerschelde en van de mond van de Waterweg zul len verhoogd en versterkt worden. Zelfs al volvoert Rusland een plan om met atoomenergie de Noord pool te ontdooien, dan nog zal vol doende basis voor dijksverhoging aanwezig zijn. Ezeltje cadeau 4 Generaal Franco heeft als i een geschenk een ezeltje aan president Eisenhower gezon den. Dit heeft nogal wat stof doen opwaaien, aangezien de ezel het partij-embleem van de Amerikaanse democrati sche partij is. Het embleem van Eisenhower's partij, de republikeinen, is een olifant. ZIERIKZEE „Heitje voor een karweitje" De Distriktscommissaresse van het N.P.G., mevr. du Croo-Vogelen- zang deelt ons mede, dat de aktie een „Heitje voor een karweitje" op Schouwen-Duiveland succesvol is' verlopen. De padvindsters en pad vinders, zowel als kabouters en welpen kregen de zo zeer noodza kelijke medewerking van het pu bliek, zodat menig „heitje" kon worden geïnkasseerd. Voor de me dewerking bestaat in P.V.-kringen veel dankbaarheid. Hoewel er ijve rig geteld wordt, is thans het to taalbedrag, dat de aktie heeft op geleverd, nog niet bekend. Maar dit zal stellig niet te lang op zich laten wachten. Ook de leiding van de vier landelijke organisaties - zo ver nemen wij uit Amsterdam - heeft de overtuiging, dat de aktie goed geslaagd is. TONEEL EN FILM „Sil de strandjutter" wordt verfilmd Standardfilms N.V. te Leiden heeft zich de filmrechten verwor ven van de roman „Sil de strand jutter". In Hilversum werd het con tract getekend door de auteur Cor Bruijn en de directeur der vennoot schap, de heer J. A, L. Kemps. Naar vernomen wordt beschouwt men de verfilming als een Neder landse aangelegenheid. Voor de op namen, die eind augustus-begin september op Terschelling zullen beginnen, zal men samenwerken met Italiaanse vaklieden. Voorna melijk zal dit betrekking hebben op regisseur en cameraman. Als ca meraman zal optreden Gabor Po- gany, Hongaar van geboorte. KERKNIEUWS Generale synode Geref. Gemeenten De kerkeraad van de geref. ge meente van Utrecht heeft de gene rale synode van de geref. gemeen ten samengeroepen tegen woensdag 6 juni a.s. Aan de synode gaat op dinsdagavond 5 juni in het kerk gebouw van de gemeente van Utrecht een ure des gebeds vooraf. Ger. Kerken Beroepen te Heerlen (als evan- gelisatiepred.): Joh. Heule, Edam. Geref. Kerken (art. 31 K.O.) Beroepbaar verklaard: kand. D. Berghuis, Groningen. KERKNIEUWS Generale Synode der Geref. Kerken Tijdens de behandeling van het ontwerp-Kerkorde kwam o.a. art. 72 aan de orde, luidende: Behalve op de dag des Heren worden kerk diensten gehouden op de Kerstdag, de Goede Vrijdag en de Hemel vaartsdag. Het wordt in de vrijheid van de kerken gelaten dit eveneens te doen op de 2e Kerst-, Paas- en Pinksterdag, op de Oudejaars- en Nieuwjaarsdag, op de gebruikelijke bid- en dankdagen voor gewas en arbeid, alsmede op verder door de kerkeraad te bepalen tijden. Hierbij ontstond verschil tussen de deputaten en de commissie. De laatste stelde nl. voor te lezen „ter herdenking van de grote heilsfei- ten". De synode verzette zich hier tegen en voerde deze zaak af. Zij heeft dus nu de Goede Vrijdag in gevoerd in tegenstelling tot de oude kerkorde, die Goede Vrijdag aan de vrijheid der plaatselijke kerken liet. Ds. J. D. Boerkoel wilde de He melvaartsdag in de vrijheid der kerken laten. Prof. dr. D. Nauta pleitte er voor om de Goede Vrij dag niet nalrukkelijk te noemen. De synode besloot de gehele zaak op nieuw in handen te stellen van de rapporterende commissie. Wat art. 76 betreft stelden depu taten* voor „De dienaren des Woords zullen op de dag des He ren bij voorkeur in de tweede kerk dienst op beknopte en duidelijke wijze de Christelijke leer, gelijk zij uit de Heilige Schrift samengevat is in een Heidelbergse Catechismus behandelen". Na enige bespreking besloot de synode de redactie aldus te doen luiden dat de Catechismus zal worden behandeld in één der kerkdiensten. In art. 77 betreffende de doop werd de redactie aldus vastgesteld: De kerkeraad zal er' op toezien dat de doop zo spoedig mogelijk wordt aangevraagd en bediend. De zitting werd verdaagd tot dinsdag 10 april a.s. Een knappe restauratie Beslissing over ander orgel moet nog vallen Onder voorzitterschap van wet houder Kuijper werd vorige week een spoedeisende vergadering ge houden van de gemeenteraad. We gens ziekte was de heer A. Hage afwezig. De voorzitter deelde mede, dat de voorzitter afwezig was, in verband met familieomstandighe den. Onder de ingekomen stukken be vond zich de bezoldigingsregeling voor secretarissen en ontvangers. Een aanvraag van de heer Gunther voor een bouwvergunning voor 16 woningen aan de Straatweg, is voor advies gezonden aan ir. Klokke. B. en W. zijn van mening, dat de 16 woningen niet aan de Straatweg moeten komen, overeenkomstig het advies van de bouwkundige. Na gevoerde besprekingen zullen bezuinigingen worden aangebracht voor de woningen voor onvolledige gezinnen. Op 19 april zal de riool waterzuiveringsinstallatie openbaar worden aanbesteed. Er zijn twee inschrijvingsbiljetten sportveld van f 76 en f 205. De heer Stouten (die nu de opbrengst heeft), zal het ter rein na-egaliseren. Voor aangekochte herbouwplich- ten van de erven A. Jonker en de heer Brouwer, zijn inmiddels an dere gegadigden gekomen. Voorge steld werd de koop herbouwplich- ten Jonker en Brouwer te niet te doen. Weth. Kuijper merkte op dat de gemeente de herbouwplichten niet kon missen. De heer Gunther kan volstaan met een herbouw- plicht (van Brouwer) en kan daar voor een andere geven. Er is nog een oorlogsherbouwplicht van de familie Heule, die door de erven A. Jonker in de plaats kan komen, zo dat toch het aantal wordt behou den „om de gaten te vullen". Het voorstel werd aangenomen. Op een vraag van de heer J. L. Kuijper deelde de voorzitter mede, dat de heer Gunther zes woningen aan de Noorse straat zal bouwen. (Van onze verslaggever). Het prachtige kerkje van Noord- gouwe, daterend uit 1462, wordt in zjjn oude glorie hersteld. Het reik halst naar het ogenblik dat het zijn gemeenteleden weer zal kunnen ontvangen en beschutten. Men ver wacht dit omstreeks mei 1957, de streefdatum voor algehele vol tooiing. Tot die datum zal men zich nog moeten behelpen met de hier voor gehuurde barak. Het zal waarlijk een groot mo ment zijn als het eenmaal zover is. Voor velen zal het vernieuwde ge bouw een openbaring zijn. Waar eerst het gemeentehuis en konsis- torie waren (nog eerder was hier de lagere school), zijn deze nu ver dwenen en in de plaats is gekomen de Zuidkapel, geheel gelijk aan de Noordkapel, en recht daar tegen over gelegen. In de ene kapel zal het orgel komen te staan, op de hoek van de andere komt de preek stoel. Men is nog druk in onder handeling over het nieuwe orgel dat er moet komen. Men zal een keus doen uit een drietal mogelijk heden, nl. een historisch koor-or gel uit Gent en een eveneens his torisch koor-orgel uit Viane. Het is echter ook mogelijk dat men over zal gaan tot de aanschaf van eeu modern, nieuw orgel. De keuze zal vallen tussen de eerste en de laat ste, daar het orgel te Viane wel historisch is doch reeds voor 90 vernieuwd. Het eigen orgel van de kerk komt zeer waarschijnlijk niet meer terug. De nieuwe konsistoric Aan de noordzijde van het ge bouw is een geheel nieuwe kon- sistorie bijgebouwd. Deze is direkt van buiten af te betreden. Vanuit de konsistorie kan men via twee entree's het kerkgebouw bereiken. Via de ene ingang komt men in het koor, de andere leidt naar de zuid kapel. In de konsistorie heeft men enige kasten aangebracht, terwijl er bovendien een toilet bij gebouwd is. Onder de vloer van de konsis torie is de olietank voor de hete- luchtverwarming aangebracht, met een capaciteit van 1500 liter. Het dak is totaal vernieuwd; al les is uitgevoerd in eikehout, aan de pannezijde voorzien van een speciale akoustische laag. In de verlichting zal worden voorzien door elektrische balonnen, terwijl men van parükuliere zijde toezeg ging gekregen heeft voor een vijf- of zestal historische kaarsenkronen. Moeilijke torcnrostauratle De restauratie van de toren heeft veel hoofdbrekens gekost. Vooral de steunberen bleken in zeer slechte toestand; grote stukken hiervan moesten geheel vernieuwd worden. Het gedeelte onder de wijzerplaat is nu nog zeer slecht; het zal hoogst waarschijnlijk nog weggebroken en vernieuwd moeten worden. De mo gelijkheid bestaat zelfs dat men de afbraak zal moeten voortzetten tot aan het eerste raam boven de wij zerplaat. De beslissing hierover z^il waarschijnlijk reeds deze wéék vallen. Van de zijde van Monumeri- tenzorg zal men deze kwestie na der onderzoeken. Een beslissing op korte termijn is zeer urgent, in ver band met de werkzaamheden v*n de metselaar. De totale oppervlakte van het ge bouw zal van binnen geheel moe ten worden bepleisterd. Dit bete kent een 500 m2, waarvan de kosten f 12,per m2 bedragen. De werk zaamheden richten zich voorshands zo Veel mogelijk op de toren. Het gebouw is reeds geheel winddicht. Een groot probleem is het glas vopr de ramen. Men is hier voortdurend over in onderhandeling. De moei lijkheid is de juiste soort glas te vinden. Het benodigde bouwmate riaal heeft men vanuit geheel Ne derland bijeen moeten brengen, wat dikwijls veel hoofdbrekens heeft De directe omgeving van de kerk heeft ook de volle aandacht. Er zal een nieuwe aanplant komen. Men heeft echter nog niet beslist of een hoge of lage aanplant in de toe komst het bijzonder fraaie gebouw zal sieren. De restauratie geschiedt in op dracht en onder toezicht van Mo numentenzorg. Zoals reeds gezegd, streeft men er naar om het gebouw per 1 mei 1957 „gebruiksklaar" te hebben. Het zal een grote voldoe ning zijn voor het kerkbestuur en Monumentenzorg, als het prachtige bouwwerk geheel gereed, de trots zal zijn van kerkelijke en burger lijke gemeente. Land- en Tuinbouw De vorst en dc landbouw Nu de vorstperiode meer dan een maand achter de rug is, kan de in vloed van de vorst op de landboutv getaxeerd worden. Met name de in vloed op de te velde staande ge wassen is pas nu met voldoende nauwkeurigheid te bepalen. De be richten uit België en Frankrijk de den ook voor Nederland het ergste vrezen. Hoewel hier en daar indi viduele landbouwers een niet te on derschatten schade geleden hebben, valt de schade voor de landbouw als geheel erg mee, zo deelt het mi nisterie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening mee. Voorzover er van vorstschade ge sproken kan worden, wordt deze in het zuiden van het land gevon den en wel vooral in het zuid-wes telijk zeekleigebied. In de provincie Buenos Air zijn 1.445 politiemannen, onder wie 664 officieren, ontslagen wegens hun sympathie voor het Peronis- tische bewind, aldus is zaterdag in Buenos Aires bekend gemaakt. Bij Badagry Harboruin Nige ria is zaterdag een motorboot uit Lagos gezonken, waardoor zeker 28 opvarenden om het leven zijn ge komen. 35 passagiers en de beman ning van de boot hebben de ramp overleefd. Besprekingen over plaats zestien woningen Hij kan niet bouwen voordat een raadsbesluit genomen is de aanko pen als boven teniet te doen. Z.h.s. ging de raad hiermede akkoord. Een voorstel tot aankoop van oor- logsherbouwplichten werd aange nomen. Dit zijn oorlogsherbouw- plichten van de families Heule, Ber- revoets en de wed. Koopman, die voor f 50 boven de schadeuitkering zullen worden aangekocht. Een voorstel tot toekenning van vakantie-uitkering en 3 pet. over 1955 aan het gemeentepersoneel ging onder de hamer door. De hulsnummering De heer van Klinken informeerde naar de huisnummering. De voor zitter deelde mede, dat de plaatjes worden besteld. In verband met een opmerking over het sportveld door de heer Raamsdonk, zeide de voor zitter, dat de gemeente op de hoog te was van de noodzakelijkheid tot na-egaliseren B. en W. waren van mening, dat met de Heide Mij. was afgesproken, dat na-egalisatie zou geschieden, als de oogst er af was. Achteraf bleek dat het nog niet op geleverd was. De gemeente heeft nu voordeel, omdat zij geen na-egali satie behoeft uit te voeren. De post van f 1400 hiervoor uitgetrokken kan dus gespaard worden. De heer Raamsdonk bleek bevreesd dat de Heide Mij. (die het beheer heeft), straks de f 1400 toch in rekening zal brengen. Volgens de voorzitter is dit niet mogelijk. Dit bedrag moet aanstonds van de aanneemsom af gehouden worden. Bij Dortmund is zondag een zweefvliegtuig kort na de start verongelukt. De twee inzittenden verloren het leven. Franse strijdkrachten hebben in de afgelopen 24 uur in hevige gevechten in oost- en west-Algerië in totaal 112 opstandelingen ge dood. De Fransen verloren 7 man. Ingezonden mededeling passend en verrassend elegant NYLONS In alle soorten en maten verkrijgbaar bij: Stad en Provincie ZIERIKZEE Sprookjesprinses Anneke blro brengt „Sneeuwwitje" De belangstelling voor de laatste voorstelling van sprookjesprinses Anneke Elro in Zierikzee, was der mate groot dat de directie van de Concertzaal besloten heeft nog een speciale extra voorstelling te ge ven. Daartoe werd sprookjesprinses Anneke Elro uitgenodigd om op zaterdagmiddag 14 april nog eens naar Zierikzee te komen. En het wordt een zeer bijzondere voor stelling, want voor deze laatste voorstelling heeft men gekozen het sprookje „Sneeuwwitje en de zeven dwergen". Dit sprookje is de aller mooiste voorstelling uit het reper toire van Anneke Elro en haar ge zelschap. Binnen- en buitenlandse couranten hebben uitvoerig over deze voorstelling geschreven, waar in Anneke Elro dan ook een prach tige vertolking geeft van Sneeuw witje. Want de rol van Sneeuwwitje speelt Anneke Elro zélf! Anneke Elro schreef tevens deze bewerking en heeft de algehele leiding! Het succes van deze voorstelling is dermate groot dat het sprookje in ons land reeds meer dan 1000 malen opgevoerd werd, hetgeen wil zeggen dat meer dan één mil joen kinderen hiervan reeds geno ten hebben. Een bijzonder record dat zijn weerga dan ook niet kent. Thans heeft Anneke Elro een ver zoek gekregen uit België om ook daar dit sprookje verschillende ma len ten tonele te brengen. Een groot buitenlands tijdschrift schreef een uitvoerige reportage over deze voorstelling, compleet met vele foto's uit het sprookje. De enthousiaste verslaggever schreef als zijn mening hierbij, „zou er wel iemand te vinden zijn die zo praclv tig de rol van Sneeuwwitje speelt als deze nog zo jonge vrouw, die werkelijk van het begin tot het ein de de toeschouwers in een echt sprookjesland brengt". Met deze voorstelling neemt An neke Elro en haar Rotterdams Kin dertoneel dan afscheid van Zierik zee, want het zal thans heel lang duren voordat dit gezelschap weer komt. BROUWERSHAVEN „De toneelgezellen" uit Voorburg Aanstaande zaterdagavond zal liet toneelgezelschap „De Toneel gezellen" uit Voorburg een toneel stuk opvoeren te Brouwershaven, getiteld „De hoed van Marius". Dit gezelschap, dat reeds door de adop tieve hulp van Voorburg aan Brou wershaven in deze plaats heeft ge speeld, is voor velen geen vreem de, zodat het niet aan de nodige belangstelling zal ontbreken. NOORDWELLE Laatste winteravond lezing in seizoen Vrijdag jl. hield ook in deze ge meente de oud-gezagvoerder van de K.L.M., de heer W. van Veenen- daal, in café de Jonge alhier zijn bekende lezing over het onderwerp „Tussen hemel en aarde", hetgeen de laatste lezing was in het afge lopen winterseizoen. De spreker werd ingeleid door de heer G. A. Haringman, die in een inleidend toespraakje er aan herinnerde dat Schouwen-Duive land bij de heer van Veenendaal een warme plaats inneemt. De heer Noordam vertoonde daar op de film „Vakantie in Europa", waarna de heer van Veenendaal op de hem bekende charmante wijze sprak over zijn lotgevallen in de luchtvaart, die hij met Gods hulp en veel geluk dertig jaar heeft mo gen dienen. „Reeds in de tijd van de schommelende „kistjes" had ik al een warm hart voor Schouwen- Duiveland", aldus merkte spreker op, die verder dieper inging op tal rijke aspekten van de luchtvaart. Nadien werd de nieuwste K.L.M.- film vertoond. De heer van Vliet te Zierikzee dankte de beide heren voor de moeite en opofferingen, die zij zich hebben getroost. Evenals te Seroos- kerke bood de heer Haringman een vaatje oesters aan. De publieke belangstelling voor de avond was groot en een dank woord voor de initiatiefnemers is zeker op zijn plaats. SEROOSKERKE Oud K.L.M.-vlieger sprak over „Tussen hemel en aarde" Voor een klein aantal belangstel lenden hield de heer W. C. van Vee nendaal - de bekende oud-gezag voerder der K.L.M. - in café Lig- tondag een causerie over het onder werp „Tussen hemel en aarde", waarin hij enige vliegersherinne ringen ophaalde. De avond werd geopend door de gemeente-secre taris, de heer G. A. Haringman, die er in zijn openingswoord zijn te leurstelling over uitsprak dat niet tot dinsdagavond: Weinig verandering in temperatuur Droog weer met veranderlijke be wolking met vooral in het zuiden van het land flinke opklaringen; overwegend matige wind tussen west en zuidwest; weinig verande ring in temperatuur. 10 april. Zon op 5.57, onder 19.31. Maan op 5.15, onder 19.14. Nieuwe maan: 11 april te 3.39. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE: 10 april 2.53 v.m. 15.22 n.m. BROUWERSHAVEN: 10 april 2.28 v.m. 14.42 n.m. Springtij: 13 en 27 april. Doodtij: 20 april Veel bewolking Bij de Alpen bevindt zich een hogedrukgebled, dat ook in ons land het weer beïnvloedt. Hier om heen wordt langs het Iberisch schiereiland door zuidelijke winden lucht uit de subtropen gevoerd, welke boven Engeland naar het oosten ombuigt en dan over Ne derland stroomt. Tussen IJsland en Noorwegen ligt een centrum van een oude oceaan depressie, aan welker achterzijde koude poollucht over IJsland naar het zuiden wordt getransporteerd. Boven Schotland buigt deze stro ming om naar het oosten. Het front dat de scheiding tussen polaire en subtropische lucht markeert, loopt over Schotland en de Noordzee naar zuid-Scandinavië. Het gaat vergezeld van een neerslagzone. De wolkenvelden ervan reikten maan dagmorgen tot over een deel van ons land. Het front zal zich ln de komende 24 uur langzaam naar het zuiden verplaatsen. Er blijft vrij veel bewolking, de wind blijft tus sen west en zuidwest. In het tem- peratuurverloop komt geen belang rijke verandering. meer belangstellenden aanwezig waren om van deze mooie avond te genieten. Hij heette de heer van Veenendaal hartelijk welkom, als mede de heer Noordam, hoofd van de voorlichtingsdienst van het mi nisterie van Verkeer en Waterstaat onder welks auspiciën deze avon den werden georganiseerd. Aller eerst werd de fraaie kleurenfilm van de K.L.M., getiteld „Mensen die de wereld kleiner maken" ver toond. Na de pauze hield de heer van Veenendaal zijn causerie. In prettige en vaak humoristische be woordingen schetste hij het leven van een K.L.M.-vlieger van vroe ger en nu. Spr. memoreerde o.m. de in het begin van de luchtvaart ge houden rondvluchten boven Schou wen-Duiveland, op verzoek van de direktie van de Kon. fabriek „Zee- landia" te Zierikzee. De oud-bak kers van ons eiland zullen zich deze rondvluchten nog wel kunnen her inneren. Ook het feit dat vliegers maar gewone mensen zijn en geen „helden", zoals velen hen in hun ogen zien, werd door hem met een duidelijk voorbeeld geïllustreerd. Na deze causerie werd wederom een kleurenfilm over ons eigen land vertoond, waarna de avond werd besloten met een dankwoord dooi de heer G. A. Haringman. Hij liet zijn dankwoorden vergezeld gaan van een geschenk aan de heren van Veenendaal en Noordam in de vorm van een vaatje oesters, welk gebaar beide heren op hoge prijs stelden. KERKNIEUWS Geref. Politiek Verbond vergaderde Onder presidium van ds. F. A. den Boeft, geref, predikant onder houdende artikel 31 K.O. te Help man (Gr.) is te Amersfoort het Ger. Politiek Verbond in algemene ver gadering bijeen geweest. De voor zitter hield een openingsrede geti teld: „De dwaasheid van onze po litiek", waarin hij accentueerde, dat de dwaasheid van het evangelie op politiek terrein verkondigd moet worden. Het jaarverslag van de secr. de heer D. C. Haak te Berkel, maakt melding van aansluiting van vijf nieuwe kiesverenigingen en een stijging van het ledental met ruim 300. Als nieuwe secretaris zal op treden dr. C. Smits te Laren (N.H.). De vergadering machtigde de cen trale verboudsraad stappen te doen om het verbond beter te doen func tioneren, verhoogde de contributie met 50 cent, verzond een telegram van hulde en trouw aan HM. de Koningin en herkoos ds. den Boeft als voorzitter. In de middagvergadering refe reerde de heer L. P Laning, lid van dc gemeenteraad van Groningen en lijsttrekker bij de Kamerverkiezin gen, over: „Waar gaat het om?", waarin hij de beginselen van het G.P.V. nader uiteenzette, kritiek leverde op de beginselprogramma's van andere parttien, alsmede op de toenemende staatszorg en zijn ge hoor opwekte om een dringend ap pèl te doen uitgaan allereerst tot de leden van do vrijgemaakte geref. kerken en daarnaast op allen, die de naam van Christus belijden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 2