Oudheidkundig onderzoek van ,Brabers' deze week beëindigd Wetenschap zal later conclusies trekken (Van onze redacteur). YVtf vernemen dat de oudheid kundige onderzoekingen van „Bra- bers" deze week zullen worden be ëindigd. Gedurende de onderzoe kingsperiode is het terrein (met de bekende „bult") op wetenschappe lijke wjjze afgetast, middels het graven van sleuven en de resulta ten laten zich niet als onbevredi gend kenmerken. Zoals bekend werd reeds lang vermoed dat „Brabers" oudheid kundige verrassingen in petto had en zelfs voor de leek was het duide lijk dat hier vroeger een nederzet ting moest zijn geweest. Het recente onderzoek is uit vloeisel van het verleden jaar te Zierikzee gehouden oudheidkundig symposion, toen bij vernieuwing de aandacht op „Brabers" werd geves tigd. De diepere oorzaak van het onderzoek was dus het verlangen van de wetenschap meer omtrent de geschiedenis van dit gebied te weten te komen. De aanleiding vormde het feit dat het terrein zal moeten worden herverkaveld, zo dat het noodzakelijk was haast te maken met een dergelijk onderzoek. TONEEL EN FILM „HANS EN GRIETJE" in de Concertzaal Anneke Elro en haar sprookjes gezelschap hebben de jeugd uit Zierikzee (en ook uit de omgeving) wederom een onvergetelijke middag bezorgd. Zaterdagmiddag trad zij met haar gezelschap op in het be kende sprookje „Hans en Grietje", voor een met jeugdig publiek geheel gevulde Concertzaal. Over dit sprookje is het haast onnodig iets te vertellen. De grote populariteit waarin het zich bij de jeugd al hon derden jaren mag verheugen, is ge noegzaam bekend. De kinderen za gen Hans en Grietje, bramen zoe kend in het bos, als straf voor hun luiheid. Voor een heel echte Hans, een echte kwajongen waar de kin deren veel plezier in hadden, zorgde het knappe spel van de jeugdige Bap de Winter. Grietje was een lief meisje en een echt zusje. Zij werd gespeeld door Sylvia van Thiel. De ze twee kinderen hebben evenals in het verhaal, de jeugd in span ning gehouden. De heks was net griezelig genoeg. Zij was zo sugges tief in haar slechtheid, dat de jeugd wanneer hiertoe aanleiding was, Hans en Grietje luide wezen op haar dreigende gevaar. Kabouter Sprietje kon zich echter (als bevrij der van de gevangen kinderen) be roepen op de volledige medewer king van de zaal. Hij werd gespeeld door Hans Bolland, de toverheks was een goede rol van Willy Roter- mundt. Anneke Elro zelf was de moeder van Hans en Grietje, de va der werd gespeeld door J. Eldering. Anneke Elro en haar gezelschap hebben werk geboden, dat onge twijfeld artistiek en paedagogisch gezien zeer onderhoudend en ver antwoord is. Anneke Elro was en kele jaren geleden nog slechts in kleine kring bekend, nu is zij een sprookjesprinses, door duizenden kinderen en volwassenen gekend en geliefd. Onder leiding van dr. W. C. Braat is de laatste dagen dan het onder zoek ingesteld, waarbij een sleuf door de „bult" werd gegraven. Op een diepte van 50 cm. stootte men op zandgrond. In de sleuf werden talrijke scherven gevonden. Door het graven van een diepere sleuf (plm. 2Vz a 3 m.) stootte men op de indruk van paalwerk, dat scherp afstak tegen de lichtere kleur van de omgeving. De verteringsresten van houtwerk waren dus in de grond ingedrukt. Een tekenaar heeft de situatie geheel op kaart gebracht, zodat het later mogelijk zal zijn het bouwsel - waarvan de indruk in de grond werd gevonden - te reconstrueren. Op een diepte van plm. 1.60 m. werden plaatsen gevonden met verschroeide turf; kennelijk afkomstig van vroegere stookplaatsen. Een der gevonden scherven vertoonde een versiering van ruitertjes. Ook zijn resten ge vonden van wat lijkt op vergane Zeeuwse moppen. Dit zou uiteraard op een veel latere bebouwing wij zen. Met behulp van een grondboor worden ook grondmonsters geno men. Zoals gemeld onthoudt de we tenschap 2ich nog van het trekken van conclusies, maar verwacht mag uiteraard worden, dat t.z.t. de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek over „Brabers" op wetenschappelijk gefundeerde wijze zal rapporteren. Het onder zoek heeft inmiddels weer uitgewe zen, dat de bodem van Schouwen- Duiveland veel oudheidkundige kenmerken draagt, die helaas door het diepingrijpend vernieuwings proces straks veel moeilijker open baar zullen worden. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Benoemd tot vikaris te Grote Lindt en Hendrik Ido Ambacht: vikaris A. J. Plug, Riehen (bij Ba zel, Zwitserland); tot hulppred. te Leiden: ds. Chr. Petri, Katwijk, a.s. predikant in Indonesië; te Utrecht: kand. A. de Kuiper, a.s. predikant in Indonesië. Beroepen te Midlum (toez.): vi karis M. J. Gols, Eindhoven; te Ter Aa: H. Stolk, Scheveningen; te Ge- nève (Ned. Prot. gemeente): H. Bartlema, legerpred., Zeelst (N.B.). Aangenomen naar Hoogeveen: J. A. Rooseboom, Hollandseveld. Ger. Kerken Beroepen te Giessendam-Neder- hardinxveld: kand. A. L. Janse de Jonge. Heerjansdam; teOnstwedde: H. Brinkman, Rijssen; te Mole naarsgraaf: kand. J. v. d. Wal, 's Hertogenbosch; te Onderdendam: kand. J. Rinzema, Groningen. Ger. Kerken (art. 31 K.Q.) Beroepen te 's Gravenhage-zuid- west: W. Borgdorff, Gorinchem. Chr. Ger. Kerk Tweetal te Vlissingen: C. Noorde- graaf, 's Gravendeel en S. Zwoll, Kampen. Beroepen te Veenendaal: W. Heerma, Groningen. Bedankt voor Deventer: M. yiiet- stra, Eemdijk. SCHOOLVÖETBAL 1956 Elftal Lagere Technische School won voor de vijfde maal de beker L.T.S. eveneens grootste kansmaker in afdeling C. Dinsdag is het de grote dag ge weest voor de deelnemende scholen in de serie schoolvoetbalwedstrü- den, distrikt Schouwen-Dulveland K.N.V.B., georganiseerd door de af deling Zeeland K.N.V.B. Tijdens de eerste wedstrijddag van het pro gramma, is door de leerlingen van de L.T.S. voor de vijfde achtereen volgende maal de beker gewonnen. Zij werden kampioen in afdeling B met een aantal punten van 5 en doelcjjfers 8-1. Er werd gespeeld in drie afdelin gen: A. voor leerlingen lagere scho len; B. voor leerlingen van 12 t.m. 14 jaar en C. voor leerlingen van 14 t.m. 17 jaar. Aan de wedstrijden werd o.m. deelgenomen door de openbare lagere scholen van Zierik zee. Brouwershaven, Zonnemaire, Burgh en de christelijke lagere school van Zierikzee, voorts de brugklasse van het lyceum te Zie rikzee. Deze scholen kwamen uit in afdeling A. In afdeling B kwamen uit het lyceum, openbare u.l.o., chr. u.l.o. en l.t.s., allen te Zierik zee. Ook in de afdeling C speelden vier elftallen, nl. lyceum, openbare u.l.o., l.t.s. 1 en l.t.s. 2, eveneens allen uit Zierikzee. Over het algemeen zu'n de wed strijden vlot verlopen. Spijtig was het dat enkele elftallen zonder lei ding op het veld verschenen. Vol gend jaar zal - zo vernemen wij - hier streng op worden toegezien en zal er straf de hand worden ge houden aan de voorgeschreven re glementen. Vandaag (tweede en laatste wed strijddag) zijn de beslissingen ge vallen in afdeling A en C. De groot ste kansmaker in afdeling C is wel de l.t.s., zodat welhaast voor zeker is aan te nemen dat de l.t.s. ook het kampioenschap heeft behaald in deze afdeling. In ons nummer van donderdag komen wij hierop nader terug. Wij kunnen reeds mededelen dat de bekers in de afdelingen A en C heden omstreeks 12 uur zijn uitge reikt door de heer C. Veling, voor vechter voor deze sportieve wed strijden en lid van de commissie voor schoolvoetbal Schouwen-Dui- veland. Uitslagen eerste dag Afdeling A: o.l. school Zierikzee- chr. lag. school Zierikzee 1-0; Brug klasse Zierikzee-o.l. school Zonne maire 1-2; o.l. school Brouwersha- ven-o.I. school Burgh 2-1; o.l. school Zierikzee-o.l. school Zonnemaire 1-1; chr. lag. school Zierikzee-o.1. school Burgh 2-0; Brugkl. Zierik zee-o.l .school Brouwershaven 3-0; o.l. school Zierikzee-o.l. school Burgh 2-0; o.l .school Zonnemaire- o.l. school Brouwershaven 1-0; ch. lag. school Zierikzee-Brugkl. Zie rikzee 1-3. Afdeling B: openb. ulo-chr. ulo 3-0; Lyceum-L.T.S. 0-4; openb. ulo- Lyceum 1-1; chr. ulo-L.T.S. 0-0; L.T.S.-openb. ulo 3-0; Lyceum-chr. ulo 1-2. Afdeling C: openb. ulo-L.T.S. 0-6; L.T.S. II-openb. ulo 0-2; L.T.S. I- Lyceum 6-0. Eindstand afdeling B: L.T.S3 2 1 0 5 8-1 Openb. ulo 3 1113 4-4 Chr. ulo 3 1 1 1 3 2-4 Lyceum 3 0 1 2 1 2-7 Ger. Gemeenten Beroepen te Dordrecht: L. Rijk- sen, Middelburg. Bedankt voor Enkhuizen: J. B. Bel, Krabbendijke. Geref. Gemeenten in Nederland Bedankt voor Rotterdam-zuid: F. Mallan, Bruinisse. ZIERIKZEE 40-jarig bestaan van de Coöperatie Deze week herdenkt de Coöpera tie het veertigjarig jubileum. Om dit heugelijk feit op gepaste wijze te vieren is een feestvergadering voor de leden uitgeschreven, die heden (woensdagavond) zal plaats hebben in de Graanbeurs. Reeds woensdagmiddag werd een speciaal kinderprogramma uitgevoerd. Om ook op aridere wijze aan dacht aan het jubileum te besteden wordt een speciale reklame gege ven, die neerkomt op een korting van vijftien procent, zowel voor leden als verbruikers. HAAMSTEDE Bux-g. stand en loop der bevol king over maart 1956. Geboren: 20. Barbara Pieternella, d. van L. Quist en C. T. Huiskes. Gehuwd: 13. Pieter Tonis Quaak, 23 j. en Jacoba Aaltje Dijkman, 23 j. Overleden: 7. Cornelia Stoel, 75 j., v. v. A. de Jonge; 17. Maatje Blom, 68 j., wed. van F. van Dijke. Ingekomen: 1. Hubrecht Jan Ver ton uit Duivendijke; 2. Andries de Bruin uit Rotterdam; 7. Bertha Alexandrina Meijer uit Ommen; 15. Petrus G. M. van der Aa uit Val- kenburg-Houthem; 23. Marinus de Kok en gezin uit Duivendijke. Vertrokken: 6. Albert Anthonie Bolink naar Roosendaal; 15. Willem Pieter Fonteine en gezin n. Noord- welle; 21. Anthonie de Jonge naar Zierikzee. BRUINISSE Burg. stand en loop der bevol king over maart 1956. Geboren: 1. Cornelia Christina, d. van S. Hoek en W. Breeman; 24. Leendert Willem, z. van F. G. van Galen en C. P. van den Bex-ge; 28. Elisabeth, d. van A. van der Wiel en J. G. Verwest (schip vluchtha- ven). Overleden: 11. Leenderina de Waal, 80 j., wed. van W. Haak. Gehuwd: 21. Adriaan Leendert Koster, 23 j. j.m. en Engelina J. van Popering 20 j. j.d.; 23. Christianus Antonius van Gaol (Eindhoven) 34 j. j.m. en Hendrina Jacoba Hooger- werf 27 j. j.d. Ingekomen: Adriaan L. Koster uit Zierikzee; Job Flohil en echtg. uit Zonnemaire en Jacob de Jonge uit Dordrecht. Vertrokken: Fokko L. Kroon en gezin naar Onstwedde; H. M. Ver hoeve-Bijl en C. Ver-hoeve naar 's-Gravenhage; Machiel Flohil naar Zierikzee en Cornelis Moerland en gezin naar Loenersloot. Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Bruinisse zal op vrijdagavond 6 april in open bare vergadering bijeenkomen. Op de agenda staan o.m.: Vaststelling van het uitbreidingsplan voor de gemeente Bruinisse; een ontworpen regeling in verband met het toeken nen van een vergoeding in de kos ten ex art. 13 der l.o.-wet 1920 (reis kosten voor scholenbezoek elders); een nieuwe rechtspositie-regeling voor de ambtenaren; het aangaan van een kasgeldlening ad f 50.000 en aankoop, verkoop en ruiling van grond in verbandTnet woningbouw. VISSERIJBERICHTEN Veel jjsschade in Waddenzee Enkele kwekers te Bruinisse za gen na de vorst nog kans de mos selleveringen te hervatten en zo werden in de maand maart nog af geleverd van de Zeeuwse stromen 1775 tonnen en van de Waddenzee 5200 tonnen. Individueel is de door het ijs op de Waddenzee aange richte schade soms zeer belangrijk. Percelen die in januari 1956 nog veel beloofden, bleken na de vorst geheel bedolven met zand, zodat niet alleen de mosselen verdwenen waren, maar ook de percelen voox*- lopig onbruikbaar zijn. Een „heitje voor een karweitje" Opdracht van H.M. de koningin De actie „Een heitje voor een kax-weitje", waaraan wordt deelge nomen door alle leden van het Ne derlands padvindstersgilde, de Ne derlandse gidsenbeweging, de Ver kenners van de katholieke jeugd beweging en de Vereniging Nedex-- landse padvinders, zal dit jaar be ginnen op de Dam voor het konink lijk paleis te Amsterdam. Namens het gemeentebestuur van Amster dam zal de directeur der afdeling onderwijs, mr. W. M. Morren, daar op 5 april, 's morgens om 8.45 uur, een schriftelijke opdracht voorlezen van H.M. de Koningin, waarna een aantal jongens en meisjes dit eer ste vorstelijke karweitje zal uitvoe ren. TONEEL EN FILM „Stichting Het Zuidelijk Toneel" Het bestuur der „Stichting Het Zuidelijk Toneel", directie Louis Saalborn en Lo van Hensbergen, deelt mede dat het voorlopig ta bleau de la troupe van dit in Eind hoven te vestigen enkelvoudig ge zelschap de namen bevat van de dames Elly van Stekelenburg, Liane Saalborn, Lies de Wind, Martha Gevers, Betsy Smeets en van de he ren Louis Saalborn, Lo van Hens- bergen, Hans Culeman, Bob Löwen- siein, Gerrit Lindenberg, Huibert de Vries, Sacco van der Made, Floor Koen. Ter completering van het ge zelschap lopen nog onderhandelin gen met andere actrices en acteurs. Reeds hebben enkele vooraanstaan de toneelkunstenaars zich bereid verklaard in gastrollen op te treden. Volgens nog onbevestigde, uit Praag te Wenen ontvangen berich ten, zijn de drie beklaagden, die in het proces tegen Rudolf Slansky c.s. tot levenslange gevangenisstx-af werden veroordeeld, op vrije voe ten gesteld. Op verscheidene lijnen van de Parijse ondergrondse is vanochtend (woensdag) onverwachts gestaakt. Duizenden Parijzenaars moesten zich te voet naar hun werk bege ven. SPORT M.C. Sparta" organiseerde geslaagde eierzoekrit op het eiland Vijf-en-vijftig aangebrachte tekens moesten genoteard Ondanks het gure weer tijdens de paasdagen is de door de m.c. „Spar ta" georganiseerde eierzoekrit een groot succes geworden. Niet minder dan 48 voertuigen namen aan de tocht deel, w.o. motoren, automo bielen en zelfs drie bromfietsen. De passagiers meegerekend was een negentigtal personen aan het zoeken. De opdracht was te zoeken naar tekens die telkens na splitsingen van wegen, binnen 25 a 30 meter aan de rechterzijde van de wegwa ren aangebracht. De deelnemers moesten deze tekens in volgorde noteren tot een totaal van 55. Wie eenmaal dit aantal tekens had ge noteerd was tegelijkertijd op de „Schouwse Boer". Hier lieten de deelnemers hun voertuigen even in de steek en allen gingen te voet naar het duinterx-ein, waar op twee afgebakende velden - een voor de kinderen en een voor de groten - een honderdtal gekookte en ge kleurde eieren was verstopt. Wie een ei of eieren vond, mocht deze behouden. Met een ware zoekwoede stortten de aanwezigen zich op het veld. Toen de eieren waren opgespoord werd teruggereden naar Zierikzee. De voorzitter van „Sparta", dé heer W. I. den Boer, reikte in het „Huis van Nassau" de prijzen - ook weer bestaande uit eieren - uit. Zo werd het een gezellige en sportieve dag, waarmee de oi'ganisatoren veel eer inlegden. De uitslagen Er waren zes deelnemers met een totaal aantal punten van 55 en twee met 54 punten. Na trekking kwam als eerste uit de bus: L. Hart (55 pnt.), 2 L. van Dijke (55 pnt.), 3 S. v. d. Velde (55 pnt.), 4 J. Willemse (55 pnt.), 5 J. den Haan (55 pnt.), 6 H. Gilijamse (55 pnt.), 7 G. v. d. Linden (54 pnt.), 8. C. J. Kuijper (54 pnt.). De andere deelnemers had den minder dan 54 punten, terwijl vijf rijders de finish niet bereikten. S.V. „Renesse" gaf tweetal geslaagde uitvoeringen Aan opbouw der vereniging wordt gewerkt In de vorige week werd door de s.v. „Renesse" een tweetal uitvoe ringen gegeven in hotel „De Wae- relt", voor haar leden, donateurs en supporters. Op de eerste avond kon de wnd. voorzitter, dhr. G. T. Bakker, een speciaal woord van welkom richten tot de burgemeester mr. G. F. Lunsingh Tonckens en wethouder van der Klooster, wier aanwezigheid getuigde van de be langstelling van het gemeentebe stuur. In korte trekken liet spr. vervol gens de prestaties van de korfbal twaalftallen en de voetbalelftallen in het afgelopen seizoen de revue passeren. Het damestekort voor de korfbaltwaalftallen bleek zo goed als te zijn opgeheven. Een vijftal speelsters (spelers) volgt de door de heer Zwaanswijk gegeven cursus, die reeds goede resultaten begint af te werpen. Vele jeugdige beoefe naars zijn present op de tot nu toe op dinsdagen en vrijdagen gegeven ti'ainingsavonden. Gehoopt wordt dat weer een junioren-twaalftal aan de competitie kan deelnemen. Even als verleden jaar werd het eerste elftal met grote voorsprong kam pioen in haar afdeling. Gehoopt wordt dat thans met meer succes aan de pi-omotiecompetitie zal wor den deelgenomen dan verleden jaar. De eerste prijs werd behaald (voor Burgh, Zierikzee en Steenbergen) in het openingstoernooi van het sportpark „Bannink". Verwacht wordt dat de prestaties van het tweede elftal beter zullen worden. Spr. wekte de aanwezigen op de vereniging als lid of donateur te steunen. Hierna werd het toneelspel in drie bedrijven „Zonsopgang" van Joh. van Eeltelen voor het voet licht gebracht. Dit „levensechte" stuk werd op verdienstelijke wijze voor het voet licht gebracht. Een bijzonder woord van lof voor de grimeur-, die rake typen had gemaakt. Een hartelijk applaus aan het slot was de belo ning van het publiek. Wethouder W. van der Klooster dankte voor de uitnodiging aan het gemeentebe stuur. Spr. hoopte dat de vereniging in de toekomst met een gymnasti sche uitvoering voor de dag zal ko men. De voorbereidingen worden getroffen om straks, bij de opening van het dorpshuis, tot een gymnas- tiekafdeling te komen. Ook het be oefenen van tafeltennis heeft de volle aandacht. De vice-voorzitter, de heer Jac. Jonker .dankte speelsters en spe lers voor de opofferingen, die zij zich getroostten. Verder dankte hij de heer K. de Vos voor de i*egie van het toneelstuk. Als blijk van waax-- dering bood hij alle medewerkenden een geschenkje aan. Tenslotte wenste spr. namens de vex-eniging de voorzitter de heer J. de Wit en de eerste elftalspeler de heer L. de Vos - die een operatie heeft ondex-- gaan - een spoedig herstel toe. VOETBAL Per auto naar België-Nederland In verband met de te verwachten grote belangstelling voor de voet balwedstrijd België-Nederland op zondag a.s. te Deuine bij Antwer pen te spelen, welke ongetwijfeld og die van 1954, toen ongeveer tien duizend motorvoertuigen werden geteld, zal overschx-ijden, zijn de volgende vex-keersmaatregelen ge nomen: Automobilisten die zich naar het Antwerpse stadion begeven, dienen de gewone route van de grens tot Brasschaet-Polygoon te volgen en aldaar links af te slaan naar St. Job in 't Goor, om vervolgens naar het stadion te rijden. Het verkeer naar Antwerpen en verder kan in Polygoon gewoon rechtdoor rijden. Bloembollen dag- cn nachltochten Op zatei-dag 21 en zondag 22 april 1956 worden onder auspiciën van de N.W.B. afd. Noord-Holland en de wandelsportverenig. „Onder Dooi*" te Haarlem bloembollentochten ge organiseerd, waaraan zowel leden, als niet-leden van de N.W.B.indi vidueel als in groepsverband kun nen deelnemen. De afstanden van het parcours op zaterdag 21 april bedragen 10 en 20 kilometer, voor zondag 22 april 10, 20 en 30 kilome ter. De leeftijden voor de verschil lende afstanden zijn: 10 t.m. 13 j. 10 km., 14 t.m. 15 j. 20 km., boven 15 jaar alle afstanden. Inschrijving voor deze tochten kan geschieden bij A Vos, Rembangstraat 51 zwart te Haarlem. De start zal plaats vin den te Hillegom. Naast deze dag tochten heeft men gemeend een bloembollen-nacht-tocht te moeten organiseren. De afstand hiervoor bedraagt 60 kilometer. Het parcours is zo gekozen, dat men juist met zonsopgang de bloembollenvelden bereikt. Aan deze tocht mag niet door dames worden deelgenomen. Inschrijving kan aan bovengenoemd adres geschieden. Deze tocht woi'dt gestart te Haarlem op zaterdag 28 april 1956 des avonds om II uur. Een Britse mijnwerker, de 41-jarige Joe Steele, heeft te Bed- lington (Northumberland) 'n nieuw wereldrecord gevestigd door in 62 minuten 29 zakjes patates frites op te eten, zonder hierbij te drinken. Het „record" stond op naam van de student Malcolm Lee, die ander halve maand geleden voor 28 zakjes een uur en 40 minuten nodig had gehad. INGEZONDEN STUKKEN De aanvraag om vrijstelling stedelijke belasting Mijnheer de redacteur-. N.a.v. het verslag der raadsver gadering van de gemeente Zierik zee, in uw editie van donderdag 29 maart jl., vei-zoek ik u beleefd voor het volgende een plaatsje in uw veelgelezen blad. Het betreft hier het gedeelte n.a. v. een bezwaarschrift ingediend door de Federatie Schouwen en Duiveland van de Algemene Ne derlandse Agrarische Bedrijfsbond. Hiei'in komt een zinsnede voor, welke de indruk wekt dat de aan vrager zou hebben verzuimd een splitsing te maken tussen vervoers kosten en de entree's. Om elke vorm van misverstand hieromtrent te voorkomen, voel ik me gedwon gen hiertegen langs deze weg na drukkelijk te protesteren. In een schrijven dd. 1 februari 1956, gericht aan het college van b. en w. te Zierikzee, werd door mij namens bovengenoemde federatie vrijstelling van vermakelijkheids belasting verzocht voor de te or ganiseren culturele propaganda- avonden op 29 februari en 1 maai-t 1956. Hierin werd nadrukkelijk ge steld dat voor de bijdrage welke van de bezoekers werd gevraagd, tweederde deel was bestemd voor het vervoer, waaruit dus blijkt dat, gezien het antwoord van de voor zitter op de raadsvergadering, dit door het college moet zijn voorbij gezien, hetgeen zeer te betreuren valt. Hopende hiermede te hebben aangetoond dat de genomen beslis sing niet te wijten is aan een ver zuim mijnerzijds, dank ik gaarne voor de verleende plaatsruimte. M. C. VISSER, Burgh, secr. Federatie Sch.-Duiveland. DE BROEDERSCHAP VAN DE BRONZEN DRAAK 42. „Dus gij beweert, dat Angelo de man was, die op het rotspad aan Aiglon het bevel gaf mij omlaag te werpen?" zegt Aram als hij enigszins van zijn verbazing bekomen is. „Inderdaad", ant woordt prins Balthazar. „Het was natuurlijk niet zijn bedoeling u werkelijk te doden. Hij wilde alleen uw haat tegen mij opwekken en uw dankbaarheid verwerven door u juist op tijd te komen red den. Dit soort geraffineerde spelletjes heeft hij al dikwijls gespeeld om rechtschapen edelen op zijn hand te krijgen." Op dat moment treedt plotseling Aram's schildknaap de gang op. „Hier is uw baret, edele prins", zegt Presto met een uitgestreken gezicht. „Gij hebt die verloren toen ge het rotspad afreed vannacht." Verbaasd grijpt de prins het hoofddeksel en bekijkt het aandachtig. „Deze baret heeft Angelo vannacht natuurlijk weggeworpen toen hij zijn ver momming niet meer nodig had", zegt hij bitter. „Mijn eigen baret ligt op mijn kamer, waar ik de gehele nacht geslapen heb." Toon mij uw baret en ik zal u geloven", zegt Aram kort. „Welaan, volg mij dan." En met driftige passen loopt Balthazar de gang door, gevolgd door Aram, Px-esto en de oude burchtgraaf. Geen der vieren ziet echter de gestalte van prins Angelo, die in een zijgang verrast blijft stilstaan als hij de mannen ziet passeren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 3