Paasvergadering Chr. Meisjes- en Jongelings- verenigingen te Zierikzee Niemeijer FRIESE HERENBAAI Het K.N.M.I. verwacht AMSTLEVEN levensverzekering DE ONVERBREEKBARE BAND Stad en Provincie van het door hem bijgewoonde con gres te Rotterdam. Aan het eind van dit verslag wekte hij op de voor de verkiezingsactie benodigde gel den bijeen te helpen brengen. In aansluiting hierop werd de te voe ren \'erkiezingsactie besproken. Vooral de verspreiding van de ver kiezingsbiljetten werd uitvoerig besproken. Op een vraag van een der aanwezigen naar de 1-mei-vie- ring deelde de voorzitter mee, dat iedere afdeling dit op eigen gele genheid zal moeten doen, daar een centrale viering op zeer grote moei lijkheden stuit. Na nog de hoop uit gesproken te hebben, dat de te voe ren verkiezingsactie een goed re sultaat zal afwerpen, sloot hij deze vergadering. RENESSE Ouderavond openbare lagere school Het t.b.c.-onderzoek Vorige week werd in het evan gelisatiegebouw een ouderavond gehouden vanwege de o.l. school. Bij ontstentenis van de voorzitter sprak de sekretaris van de ouder kommissie een welkomstwoord. Hij verwelkomde in het bijzonder het Ingezonden mededeling Verreweg de bestel bouwen r.k -kerk dt aangewezen istkant der gemeente breidingsplan aan de oostkant n het dorp. B. en w. vroegen ook :rvoor machtiging. Deze gronden ilen dan worden aangekocht en nnen in de herverkaveling wor- n ingebracht voor ruiling van de inden aan de oostkant van het rp. Ook deze gevraagde machti- ïg werd verleend. Ma korte bespreking werd be ten aan de sportvereniging „Zee- :euwen" een bijdrage in de kos- i voor' tijdelijke huur van een irtterrein te verlenen, voor het tr 1956, groot f 50, \an de rijkspolitie werd toestem- ng verleend tot gebruik van de idszaal voor het geven van theo- ische lessen. M.a.v. een verzoek van de samen- rkende stichtingen Maatschap- lijk Werk om subsidie over 1956 n f 0,27Vz per inwoner, ontspon h een vrij uitvoerige discussie, gemeen was de raad van mening t het wenselijker zou zijn het latschappelijk werk op breder sis op te zetten. Zo dienen o.a. vertegenwoordigd te zijn: de _,.M., de C.B.T.B., Groene Kruis De raad meende aan dit goede rk wel medewerking te moeten t-lenen, doch hoopte dat een rege- g op breder basis tot stand zal besloten werd elk geval afzonder lijk te beoordelen. Het presentiegeld voor de leden van het stembureau werd vastge steld op f 10 voor een gehele zit tingsdag en f 5 voor een halve zit tingsdag. De voorzitter deelde mede dal binnenkort de Ambonezen uit het kamp Burghsluis wederom zullen worden overgeplaatst naar elders. Naar aanleiding van onderhande lingen met de Situeringscommissie van het Bisdom Haarlem besloot de raad in het uitbreidingsplan dezer gemeente medewerking te verlenen tot aanwijzing van een plaats voor de bouw van een r.k. kerk langs de thans in aanleg zijnde Provinciale weg Serooskerke-Haamstede, aan het eindpunt in de omgeving van de algemene begraafplaats te Haamstede. Besloten werd informaties in te winnen betreffende aankoop van een verplaatsbare muziektent. Door de raad werd aangedrongen het enkele maanden geleden uitge voerde straatwerk in de Weststraat zo spoedig mogelijk in orde te laten maken. In dit pas gemaakte straat werk bevinden zich in de oude trambaan vele putten en langs het trottoir een diepe gleuf, waarin steeds veel water blijft staan. Na bij de rondvraag nog enkele kleine punten besproken te hebben sloot de voorzitter de vergadering, waarbij hij mededeelde dat aan hem gedurende de maand april 1956 bui tenlands verlof is verleend. kollege van b. en w. en de heer D. Hack, die zich bereid had ver klaard deze avond zijn medewer king te verlenen. De heer J. Blom - onderwijzer aan de o.l. school - hield 'n praatje over het leervak handenarbeid en vervolgens werd door enkele leer lingen een stukje opgevoerd in een door hen zelf gemaakte poppen kast. Het hoofd der school, de heer J. M. de Nooijer, gaf een terugblik op het afgelopen schooljaar. Spreker merkte daarbij op dat men nog steeds niet is over kunnen gaan tot de bouw van een nieuwe school, alhoewel deze broodnodig is. Het leerlingental is inmiddels gestegen tot 133. Momenteel beschikt de school over vier vaste leerkrachten; de heer Blom is juist in vaste dienst benoemd. Spreker wenste de heer Blom geluk met zijn vaste aan stelling en besprak vervolgens nog de nieuw in te voeren klasse-inde ling, alsmede de t.b.c.-kontrole, welke nog dit jaar door de school arts gedaan zal worden. Spreker wekte de ouders op hieraan hun volle medewerking te geven. De heer de Nooijer besloot met te wij zen op het belang van de kleuter school zowel voor de gemeente als voor de openbare lagere school. Bij de vervolgens gehouden be stuursverkiezing werd de heer L. Bakker bij akklamatie herkozen. Hierna vertoonde de heer Hack zijn reeds bekende serie prachtige kleu rendia's van het Schouwse land. i De heer Matthijsse sprak een slotwoord. Spreker dankte in het bijzonder de leerkrachten voor hun vele werk en voorts allen die tot het slagen van deze avond hadden medegewerkt. Namens het ge meentebestuur spx-ak wethouder de Roo een dankwoord. „Filmdemonstratiedag Zeeland" Zaterdag 14 april a.s. wordt door de Nationale Federatie voor de Geestelijke Volksgezondheid een „Filmdemonstratiedag-Zeeland" ge houden in de „Prins van Oranje" te Goes, van 11 uur tot circa 16.45 uur. De bedoeling van deze dag is deskundigen op velerlei terreinen, wier werk hetzij direkt, hetzij in- direkt van belang is voor de gees telijke gezondheid, in de gelegen heid te stellen kennis te maken met een aantal films op geestelijk-hy giënisch gebied. Deze films trach ten een uitbeelding te geven van geestelijke spanningen welke zich in verschillende situaties kunnen voordoen en de toeschouwer te at tenderen op de symptomen en ach tergronden waarvan de kennis van belang is voor wie bij zijn werk gekonfronteerd wordt met dezelfde Een goed spreker ts htf die f 5 een zwijger verbetert. i tot woensdagavond: Koud weer Wisselend bewolkt met enkele ver spreide buien; matige tot krachtige wind ruimend naar noordwest tot noord; koud. 4 april. Zon op 6.10, onder 19.21. Maan op 3.07, onder 12.11. Nieuwe maan: 11 april te 3.39. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE: 4 april 9.22 v.m. 21.51 n.m. BROUWERSHAVEN 4 aprli 8.56 v.m. 21.36 n.m. Doodtij: 5 en 20 april. Springtij: 13 en 27 april. Koud en onbestendig Tijdens de Paasdagen hebben zich grote veranderingen in de druk- verdeling boven Europa voltrokken. Een depressie, die zich op eerste Paasdag tussen IJsland en Groen land ophield, is snel in diepte toe nemend naar het oost-zuidoosten getrokken, waarna ze vanochtend de Finse Golf bereikte. Een gevolg van deze ontwikkeling was, dat het zondag nog ten westen van Schot land gelegen hogedrukgebied sterk werd aangetast en zich in zuid waartse richting verplaats'e; van ochtend vinden we het terug als een rug van hoge luchtdruk, die zich van het Engelse Kanaal naar de Alpen uitstrekte. De wind draaide hierdoor naar west tot zuidwest, zo dat vandaag iets minder koude lucht werd aangevoerd, waarin flinke opklaringen voorkwamen. De verbetering is echter slechts van korte duur, want een boven IJsland en Groenland gelegen gebied van hoge luchtdruk heeft in het zeege bied tussen Noorwegen en IJsland opnieuw een polaire storing doen ontstaan. Het front dat deze koude lucht aan de voorkant begrenst, kan de komende nacht ons land berei ken. Het weer verkrijgt dus we derom een koud en ditmaal onbe stendig karakter. of gelijksoortige verschijnselen. Na vertoning bestaat er gelegenheid tot diskussie. De direkteur van de psychiatrische inrichting „Vrede rust", dr. M. van der Beek, is be reid gevonden om op deze demon stratiedag de films toe te lichten en de diskussie te leiden. Juist voor Pasen kwam ook de mo dernisering gereed van stoffeerderij Tuinman alhier. De foto geeft een kijkje in de zaak met op de voor grond de fraaie uit Spanje inge voerde lamp. Maandag (2e paasdag) hielden de Chr. Geref. meisjes- en jongelings verenigingen in Zeeland hun jaar lijkse paasvergadering, ditmaal in Zierikzee. Hiertoe was een 300-tal jongeren bijeengekomen in de Chr. Geref. kerk. In de morgenvergade ring sprak de plaatselijke predi kant, ds. M. van der Klis, over het onderwerp „Christus de beheerser der geschiedenis". Spr begon met zijn gehoor er op te wijzen hoe al les in de wereldgeschiedenis gaat om de eerste en de tweede komst van Christus. Reeds vóór zijn eerste komst beheerste Christus de ge schiedenis, wat duidelijk blijkt als men het geslachtsregister, zoals dit is opgetekend in Matth. 1, nagaat. Alles moet uitlopen op Hem, maar tegelijk leidt en beheerst Hij alles opdat het op Hem uitloopt. Maar ook in het heden beheerst hij de geschiedenis. Niet Rusland, noch Amerika schrijft de wereldgeschie denis: alles, ook van het heden, wordt door de verhoogde Christus bestuurd, want hetzij dat wij een oorlog hebben, hetzij dat wij wel vaart kennen, door beproevingen en over hoogten leidt Christus in deze wereld Zijn kerk om haar voor te bereiden op Zijn komst en daarom staat niet de kerk van Christus als een dienstmaagd in de historie der wereld, maar de we reld in de geschiedenis van de kerk. Het gaat al om Christus' tweede komst, Zijn wederkomst. Daarom kan ook de kerk rustig al het we- Ingezonden mededeling. Stad en Provincie ZIERIKZEE Aardige Paasaffentie Kinderen van de Hervormde zon dagsschool alhier hebben zieken en bejaarden bedacht met een aardige paasattentie. Verschillende versna peringen werden zondagmiddag rondgebracht. Bij elk bezocht huis zong de jeugd bovendien een paas- lied. Een en ander werd door be trokkenen zeer op prijs gesteld. Nieuwe secretaris Z.V.U. In verband met het vertrek van de heer Sternheim naar Rot terdam, is tot secretaris der Stich ting Zeeuwse Volksuniversiteit be noemd per I mei a.s., de heer W. H. P. Meerkamp van Embden, thans te Schiedam. RENESSE Toegangsweg naar sportterrein Vorige week werd een aanvang gemaakt met het aanleggen van een toegangsweg naar het voormalige sportterrein aan de Luieweg. Deze toegangsweg is nodig voor de af voer van zand, hetgeen wordt uit gegraven door een dragline, voor de aanleg van een zwembad. Hier door was het o.m. mogelijk dat op de Hogeboompolder een gedeelte van de daar aanwezige wal werd afgegraven. Ook de verleden jaar geplante boompjes zijn voorlopig verplaatst. Deze week zal een be gin worden gemaakt met het uit graven van de eerste duizend ku bieke meter zand. NOORDWELLE Attentie van de Zondagsschool jeugd De kinderen van de Zondags school hebben juist voor de Paas dagen nog een aardige verrassing bezorgd aan de ouden van dagen en zieken in deze gemeente. Ze maak ten aardige Paasmandjes, waarin eieren en verschillende soorten fruit. De jeugd bracht de mandjes zelf rond. Zowel de bejaarden als de zieken hebben deze geste bijzon der op prijs gesteld. De kinderen hadden zelf gezorgd voor de beno digde ingrediënten, om de mandjes samen te stellen. OOSTERLAND Filmavond A.N.B. De afdeling Oosterland van de Alg. Ned. Bouwbedrijfsbond hield in samenwerking met de afdelingen Nieuwerkerk en Ouwerkerk in de Conferentiekamer donderdag een filmavond, welke tamelijk goed be zocht was. De voorzitter, de heer M. Dorst, heette de aanwezigen hartelijk welkom. Vervolgens werd een mooie, gekleurde tekenfilm ver toond, getiteld „De vuurrode bloem" Deze film.kon, dank zij de hierin voorkomende fantastische fragmen ten en rijke kleurenpracht de alge mene belangstelling der bezoekers wegdragen. Het lid van het hoofd bestuur, de heer van der Hout, ver kreeg hierna het woord. Spreker reldgebeuren in Christus' hand la ten. Hij bestuurt deze gehele we reld tot een Hem verheerlijkend einde. De Kerk zal dan ook altijd bereid moeten zijn om Hem in Zijn wederkomst te ontmoeten. Na deze, met aandacht gevolgde, rede bestond gelegenheid tot vra gen stellen, waarvan een druk ge bruik werd gemaakt. Verder be vatte dit gedeelte van het program ma een muzikale bijdrage (klarinet) van een lid van de afdeling Zie rikzee. Nadat een gezamenlijke broodmaaltijd was gehouden, werd om half twee de vergadering her vat. Na het openingswoord van de heer J. C. Spaans, n.a.v. het bijbel gedeelte 1 Joh. 4 2-6, deklameerde Deborah Verhage uit Middelburg het „Meilied". De heer L. van Valen uit Dor drecht hield vervolgens een refe raat over het „I.C.C.C., de Kerk als wereldkerk". Spr. gaf hierin een uiteenzetting over de taak van de Kerk, niet alleen in ons vaderland, doch in de gehele wereld, waarbij zij in de eerste plaats trouw moet blijven aan het gehele Woord van God. Daarom mag zij niet meegaan met de Wereldraad van Kerken, maar met de raad van Bijbelge- trouwe kerken. Over dit referaat werden ver schillende vragen gesteld. Bij de beantwoording hiervan vond de in leider gelegenheid nog wat dieper op enige punten in te gaan. De mid dag werd verder gevuld met proza door leden van de afdeling Bieze- linge en zang door leden van de af deling Zierikzee. De heer Spaans sprak hierna een slotwoord en eindigde, nadat ge zongen was Ps. 72 11, met dank zegging deze welgeslaagde verga dering. HAAMSTEDE Ledenvergadering afd. P.v.d.A. In hotel Bom hield de afd. van de Partij van de Arbeid donderdag avond een ledenvergadering. Na opening door de voorzitter, de heer L. v. d. Klooster, deelde deze naar aanleiding van een vraag betref fende de Oostenrijkse woningen voor inwoners van de gemeente, mee, dat hij daarover ook niets mee kon delen. Als afgevaardigden naar de op 14 april a.s. te houden ge westelijke vergadering in Goes werden benoemd de heren L. v. d. Klooster en C. Verton Johz. Van het hoofdbestuur was een felicitatie ingekomen voor de nieuw gewon nen leden. De voorzitter bracht ver slag uit van de vorige week gehou den'gewestelijke vergadering, waar op verschillende inleidingen waren gehouden, o.a. een over „De Zeeuw se Muziekschool". De heer J. Du- son bracht verslag uit van het door hem bezochte jubileumcongres, ter gelegenheid van het 10-jarig be staan van de partij, terwijl de heer A. van Nieuwenhuize verslag deed 16. In het rusthuis werd hij ook nu weer verwelkomd door dé directrice „Mijnheer Bosgraaf, hoe maakt U het? Helemaal uit Groningen ge komen om eens te kijken naar Uw beschermeling? Nu, U zult tevre den zijn, als U haar ziet. Ze is in deze drie weken reeds elf pond aangekomen. En er is weer behoor lijke kleur op haar wangen. Mag ik U even voorgaan?" In de kleine kamer lag Elsje Voortman lachend te kijken, toen de deur open ging en de directrice met haar bezoeker binnentrad. „Dat is een verrassing, juffrouw Voortman, voor U. Geheel onver wacht, nietwaar? Nu, meneer Bos graaf, maak het U gemakkelijk. En overtuig U er van, dat de patiënt er een stuk beter uitziet, dan op die gedenkwaardige avond. Ik laat U nu een half uurtje alleen". „Ik kom straks nog even bij U op kantoor, mevrouw". Toen de directrice vertrokken was, schoof Jaap een stoei bij het bed en nam de hand van Elsje in de zijne. „En kleine meid, hoe be valt je je vakantie?" Ze lachte. „Heerlijk, Jaap. Ik kan niet anders zeggen. Ik word hier van de morgen tot de avond ver wend met allerlei heerlijkheden. O, ze mesten je gewoon vet. Ik moet de hele dag maar eten en drinken". „Dat is juist goed, meisje. Dan word je weer helemaal de oude. Want daarvoor lig je ten slotte hier: om weer nieuwe krachten op te doen". .Ze zuchtte. „Jaap, wat heb je uit gehaald. Dit kost je een kapitaal en ik. Hij legde een vinger op haar lip pen. „Daarover praten we niet, jon gedame. Als ik het nu in m'n hoofd gezet heb, om van jou weer een ge zonde flinke jonge vrouw te ma ken, die straks weer vol moed aan het werk kan gaan, dan heb je daarin maar te berusten. Aan zwakke, zieke naaisters heeft de wereld niets, weet je?" „Dat is zo. O, als ik aan al die we ken terugdenk „Moet je niet doen. Dat is een uitgelezen bladzijde in je levens boek. Dichtslaan. Voorgoed. Nu ben je weer aan een nieuwe bladzijde bezig: het rusthuis in Baarn. En voor de rest laat je alles reilen en zeilen, zoals het gaat. Zorg er maar voor, dat jij weer Hollands wel varen wordt, zodat straks, als je weer helemaal beter bent, geen jurk je meer past". „O ja, Jaap, dat is waar ook. Ik moet kleren hebben. Wc zijn toen, die avond zo hals over kop wegge reden hierheen, dat ik eigenlijk maar het hoognodige aan verscho ning en zo heb kunnen meenemen. Hoe krijg ik wat meer kleren hier?" „O, - loog hij - ik moet straks toch nog even naar Amsterdam. Maak maar een briefje klaar. Dan breng ik het op de terugreis even aan". „Dat is het gemakkelijkste. Ik zal het even opschrijven en vraag dan aan mevrouw Dirks of ze het in mijn kast wil opzoeken". „Wie is mevrouw Dirks?" „Die woont toch immers bij me in? Ik moest enkele jaren geleden een deel van mijn huis afstaan. Me vrouw Dirks woont met haar man en haar zoon Flip achter. Ik heb voor. We doen samen met de keu ken". „Best, schrijf maar op, dan rijd ik wel even naar de Jan Steen straat. Maar vertel me nu eens, wat je zo de hele dag doet". „O, van alles en eigenlijk niets. We eten hier vijf keer per dag. En tussentijds krijg je nog melk en pap en bouillon en sinaasappelsap En ze blijven er bij, tot je alles op hebt. Maar lieve zusters zijn hier. En vind je de directrice geen aar dig mens? Dit rusthuis is van haar. Ze was vroeger hoofdverpleegster in het Binnengasthuis in Amster dam". „Mag je lezen?" „Natuurlijk. Er is hier een goede bibliotheek. En er is radio. Als ik zin heb, zet ik een moppie muziek aan. O, vervelen doe ik me niet, hoor. Moet je m'n handen zien. - ze strekte haar witte handen voor hem uit - Dat zal wat worden, als ik weer moet gaan naaien. Het eelt is al voor een goed deel weg „Zeg Els, is er nu niets anders voor jou te vinden, dat wat meer oplevert? Een baan ergens, bedoel ik? Wat is nou naaister (Wordt vervolgd). Plaats voor nieuw te bouwen r.k -kerk te Haamstede wordt aangewezen Grondaankoop aan de oostkant der gemeente Donderdagavond 29 maart kwam de gemeenteraad onder voorzitter schap van burgemeester Röell in openbare vergadering bijeen. Vastgesteld werd een nieuwe ver ordening op de heffing van reini gingsrechten. Aan elke ingezetene, wonende binnen de kring waarin huisvuil wordt opgehaald, zal van gemeentewege een vuilniseminer in bruikleen worden verstrekt. Vast gesteld werd een nieuwe verorde ning op de keuring van waren in gevolge de Warenwet. Op daartoe gedaan verzoek werd aan de wed. L. E. Boot-v. Veen een vergoeding toegekend van f 50, per jaar voor schoolbezoek van een van haar kinderen aan de school te Zierikzee. Aan de Ver. voor mid delbaar onderwijs op Geref. grond slag te Rotterdam werd een bij drage verleend van f 60,per jaar voor bezoek van de leerlinge I. W. van Waveren aan genoemde school. Grondaankopen voor woningbouw In verband met voorgenomen wo ningbouw door de gemeente en door particulieren (totaal 14 woningen) vroegen b. en w. aan de raad mach tiging tot onderhandeling grond aankoop voor deze bouw. Aanvan kelijk is gedacht deze woningen te bouwen aan de verlengde Scheeps werfstraat, doch de vraagprijs van deze gronden ligt zo hoog en de kosten van bouwrijp maken van deze grond zijn dermate ongunstig, dat aanvankelijk van deze koop is afgezien door b. en w. Hierna zijn onderhandelingen opgenomen voor aankoop van gronden aan het Sluis- pad/Boogerdwekken. Deze gronden zullen vermoedelijk tegen normaal tarief kunnen worden aangekocht. Op verzoek van b. en w. werd door de raad machtiging verleend tot aankoop van de benodigde gronden. Voorts zal grond aangekocht moe ten worden tot realisering van het uitbreidingsplan aan de oostkant van het dorp. B. en w. vroegen ook hiervoor machtiging. Deze gronden zullen dan worden aangekocht en kunnen in de herverkaveling wor den ingebracht voor ruiling van de gronden aan de oostkant van het dorp. Ook deze gevraagde machti ging werd verleend. Na korte bespreking werd be sloten aan de sportvereniging „Zee meeuwen" een bijdrage in de kos ten voor' tijdelijke huur van een sportterrein te verlenen, voor het jaar 1956, groot f 50, Aan de rijkspolitie werd toestem ming verleend tot gebruik van de raadszaal voor het geven van theo retische lessen. N.a.v. een verzoek van de samen werkende stichtingen Maatschap pelijk Werk om subsidie over 1956 van f 0,27Vz per inwoner, ontspon zich een vrij uitvoerige discussie. Algemeen was de raad van mening dat het wenselijker zou zijn het maatschappelijk werk op breder basis op te zetten. Zo dienen o.a ook vertegenwoordigd te zijn: de Z.L.M., de C.B.T.B., Groene Kruis e.a. De raad meende aan dit goede werk wel medewerking te moeten verlenen, doch hoopte dat een rege ling op breder basis tot stand zal komen. Voor het jaar 1956 werd de gevraagde bijdrage ad f 0,27*6 per inwoner z.h.st. verleend. De rekening van de Gemeentelij ke Instelling voor Maatschappelij ke Zorg alhier over het jaar 1953 en het jaar 1954 werd z.h.st. goed gekeurd. De ontvangsten en uitga ven over 1953 bedroegen f 14.158,98 en over 1954 bedroegen de ont vangsten en uitgaven f 15.112,93. Op daartoe door het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezond heid gedaan verzoek werd besloten financiële medewerking te verlenen inzake zg. „aanloopkosten" voor emigranten, waarbij echter tevens wees op het nut van het lidmaat schap van de bond en hekelde de zg. „klaplopers", de ongeorgani seerden die meestal meeprofiteren van de resultaten der organisaties. Verder somde spr. op de voordelen die het lid zijn van de A.N.B. biedt, zoals daar zijn: het overlij dens fonds, het t.b.c.-fonds e.d., terwijl naast het materiële ook de gezin nen niet worden vergeten. Spreker mocht enige tijd geleden een kijkje nemen in het pas geopende kinder tehuis, waar de kinderen der leden die zulks nodig hebben in een ge zonde omgeving een vacantie kun nen doorbrengen. Ook dit object betekent weer een stap vooruit op de weg naar goede sociale voor ziening. „Bouw voort en werf zo veel mogelijk leden", aldus besloot spr. zijn opwekkend woord. Hierna werd de hoofdfilm „Anton en Puntje" vertoond, die op vaak hu moristische wijze een ontroerend beeld gaf van kinderliefde. Het schatrijke meisje Puntje, wier ouders weinig tijd hebben om zich met haar te bemoeien en haar aan de zorgen van een weinig sympa thieke gouvernante overlaten, maakt kennis met een arm jongetje Anton, wiens zieke moeder geld gebrek heeft. Het meisje tracht dan op allerlei manieren geld te ver dienen voor het verarmde gezin, totdat tenslotte haar ouders hier achter komen. Jongetje onder groente-auto Toen de groentenhandelaar Bolle dinsdagmorgen bij het bedienen van zijn klanten in de Prinses Bea- trixstraat alhier zijn auto iets ach teruit reed, kwam de 7-jarige Leen Kik daarbij, door tot nu toe onbe kende oorzaak, onder de wagen te recht. Het kind werd door de ach terwielen geraakt en kreeg daanbij een diepe hoofdwonde. Dokter Quaak verleende de eerste genees kundige hulp en achtte overbren ging naar het ziekenhuis te Noord- gouwe noodzakelijk. Paasbezoek aan de Westhoek Het weer met Pasen was guur, al werd het in de loop van maan dagmiddag wat milder. Toch was er al een vrij druk bezoek aan de Westhoek, maar het waren meest autotoeristen die de duinstreek op zochten. Een groot gedeelte van de zomerhuisbezitters bracht ook de Paasdagen in de duinstreek door.' Velen maakten een wandeling langs de binnenkant der duinen te Rc- nesse. Velen ook keken uit naar een huisje of pension voor het ko mend seizoen. Gehoopt wordt in middels dat de rioleringswerk zaamheden in de Loane zullen zijn voltooid, als de grote drukte komt. Ingezonden mededeling FEUILLETON. 42 door MAARTJE ZELDENRIJK mooie, zachte handen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 2