t De échte shagroker geniet het s meest van D-E ZILVER-SHAG! Jf*$jsd£shat> AMSTLEVEN levensverzekering Stad en Provincie Jaarvergadering s.v. „Renesse" In de afgelopen week hield de s.v. „Renesse", onder voorzitterschap van de heer J. de Wit, in hotel „Het wapen van Zeeland" haar algeme ne jaarvergadering. In zijn ope ningswoord memoreerde de voor zitter in het kort het wel en wee der vereniging in het afgelopen jaar Ook 1956 zal voor de s.v. „Renesse" weer een belangrijk jaar zijn, daar het eerste elftal het kampioen schap weer heeft behaald, een po ging zal worden ondernomen de 4e klasse K.N.V.B. te bereiken. De door de secretaris, de heer J. P- Geleijnse gelezen notulen werden na een kleine wijziging goedge keurd. Uit de rekening en verant woording van de penningmeester bleek, dat een batig saldo in de kas aanwezig was. Nadat door de heer Jac. Jonker als lid der kaskommis- sie gunstig advies was uitgebracht, werd de penningmeester de heer P. T. Bakker décharge verleend. De periodiek aftredende bestuurs leden, mej. M. Berrevoets en de he ren P. Jonker en J. de Wit werden herkozen. In plaats van de heer Jac. Verboom die voor de functie van bestuurslid bedankte, werd de heer Jac. Jonker gekozen. Als lid der kaskontrolecommissie werd in plaats van de heer Jac. Jonker, die niet herkiesbaar was, de heer P. Wandel benoemd. Als leden der twaalftalcommissie werden mej. N. Kappers en de heren Jac. Jonker en Jac. Vasseur herbenoemd. Ook de elftalcommissie, bestaande uit de heren P. Jonker, KI. Dekker en M. Oosse werd herbenoemd. Uitvoerig werd hierna door de vergadering van gedachten gewisseld over de te geven uitvoering. Besloten werd, dit door het bestuur in zijn geheel te laten uitwerken. In het a.s. korf balseizoen zal door s.v. „Renesse". met twee twaalftallen aan de S.D. K.B.-competitie worden deelgeno men. Aan de seriewedstrijden op tweede Paasdag door de k.v. „Uni- tas" te Zierikzee, zal met één twaalftal worden deelgenomen. Be sloten werd met 2 elftallen aan de nederlaagwedstrijden van de s.v. MEVO te Zierikzee deel te nemen. De trainingsavonden voor korfbal in het a.s. seizoen werden vastge steld op dinsdag en vrijdag, voor voetbal op woensdag. Nadat nog enige vragen in de rondvraag wa ren behandeld, sloot de voorzitter deze goedbezochte vergadering. HAAMSTEDE Tijdens de vrijdagmiddag jl. gehouden_vergadering van de land. bouwvéreniging „C. et C." in hotel Bom heeft ir. J. Bos een kauserie gehouden over „De maatschappelij ke positie van de boer in deze tijd". In ons nummer van a.s. donderdag komen wij hier nader op terug. SEROOSKERKE Zilveren ambtsjubileum G. A. Haringman Op 27 maart a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer G. A. Ha ringman werd benoemd tot wnd. secretaris van de gemeente Seroos- kerke (Sch.), wegens ziekte van de toenmalige secretaris. Aansluitend daarop volgde op 11 april 1932 zijn benoeming in vaste dienst, welke functie hij tot op heden nog steeds vervult. De heer Haringman begon zijn loopbaan in de gemeente-adminis tratie op 17 december 1917, toen hij werd toegelaten als volontair ter secretarie der gemeenten Colijns- plaat en Cats. Op 15 augustus 1930 volgde zijn benoeming tot secreta ris der gemeente Noordwelle, wel- ke betrekking hij, naast die van Serooskerke, tegenwoordig nog be kleedt. Naast de bovenvermelde be trekkingen heeft hij nog de navol gende nevenfuncties: administra teur van het gemeentelijk havenbe drijf te Serooskerke (S.); ambtenaar van de burgerlijke stand der ge meenten Noordwelle en Seroosker ke (S.); bestuurslid van de onder afdeling Schouwen-Duiveland van de Ned. Bond van Gemeente-amb tenaren; secretaris van de Ver. van burgemeesters en secretarissen op Schouwen-Duiveland; secretaris administrateur van de Districts- schoolartsendienst op Schouwen- Duiveland, Tholen en St. Philips- land en vele andere. In samenwerking met de heer K. van Es schreef hij in 1926 het inder tijd voor de secretarieën zo belang rijke boekwerk „Handleiding Dienstplichtwet", uitgegeven bij N. Samson N.V. Met de beplanting is gestart Met de uitvoering van het be plantingsplan dezer gemeente is een begin gemaakt. Men is thans druk bezig de verschillende soorten jon ge boompjes in te planten. O.a. zul len geplant worden: veldiep, es, els, koningslinde, sneeuwbes, mei doorn, dwergmispel, Japanse kwee peer, hondsroos, Gelderse roos en sleedoorn. Het beplantingsplan is ontworpen door en staat onder lei ding van mevr. Romeijn, tuinarchi- tecte te Haamstede, terwijl de uit voering in handen is van de heer J. C. Braber te Renesse. Met de su pervisie is belast de Grontmij. Van af deze plaats mogen wij speciaal de jeugd waarschuwen vernielingen of beschadigingen te voorkomen. BROUWERSHAVEN „Apollo" in mei naar Voorburg Zaterdagavond hield de muziek vereniging „Apollo" haar jaarver gadering in hotel Ringelberg alhier. De voorzitter der vereniging, de heer W. v. d. Bos, verwelkomde alle leden. Het punctueel bijgehou den jaarverslag, waarin alle ver richtingen werden verwerkt, had ieders bewondering. Penningmees ter Braam gaf hierna zijn finan cieel verslag, waaruit bleek dat de kas met een batig saldo kon wor den afgesloten. De leden der kas- commissie adviseerden tot goed keuring, hetgeen werd aangenomen. Bij akklamatie werden in het be stuur herkozen voorzitter v. d. Bos en de heer J. v. Beveren. In de be- stuursvacature, ontstaan door het bedanken van de heer Bolkenbaas, werd voorzien door de verkiezing van de heer A. de Jonge. De heer Grootjans gaf hierna nog een ver slag van de door de voorzitter en hem bezochte vergadering te Zie rikzee, op zaterdagmiddag jl. In principe werd besloten mee te wer ken aan de te houden muziekfesti vals te Noordgouwe, Bruinisse en Dreischor. Van de adoptiegemeente Voorburg is een uitnodiging ont vangen om ter gelegenheid van de twee aldaar jubilerende korpsen op 10 en 12 mei de vriendschapsban den te komen verstevigen door het brengen van een bezoek en mee te werken aan het festival. Bij de rondvraag werden diverse zaken nader besproken. Zo zal na der worden geïnformeerd naar een oplossing van de verlichting bij het marcheren in het donker, een euvel waarmede vele korpsen te kampen hebben. Ter versteviging der kas van het instrumentenfonds zal de oud-papieraktie nog met volle kracht worden gehandhaafd. In het bestuur zal nader worden bezien of de mogelijkheid bestaat in de aanstaande zomer een bazar te or ganiseren; Na afhandeling van nog enkele kleinere zaken sloot de voor zitter deze geanimeerde vergade ring, waarna allen nog lang gezel lig bijeen bleven. ZONNEMAIRE Ouderavond Chr. School Vorige week werd alhier een ouderavond gehouden van de chr. school, die werd bezocht door ouders en belangstellenden. De voorzitter, de heer K. van Dijke, sprak bij de opening naar aanlei ding van Deut. 6 over onze afhan kelijkheid en onze rijkdom. Vervol gens kwamen de oudste leerlingen naar voren. Teksten, gedichten en liederen hadden betrekking op het lijden van Christus. De stille aan dacht was bewijs van waardering. Ook in dè twee uitgebeelde vad. geschiedenis-episoden hebben de jongelui hun beste beentje voorge zet. De pauze werd gebruikt om het werk der leerlingen te bezichtigen en te bespreken. Na de pauze gaf het hoofd der school een kort over zicht van het schoolgebeuren. Twee groepen ouders uit Noordgouwe en Zonnemaire deden hun best om iets van hun schoolkennis te spuien. Zonnemaire moest het loodje leg gen.' Na een prachtige film over bloemen uit Aalsmeer mocht het hoofd der school, de heer E. J. v. d. Molen, deze avond vol afwisseling, op de gebruikelijke wijze sluiten. Vrouwenvereniging hield bazar voor zending In de chr. school hield de vrou wenvereniging „Monica" een bazar ten bate van de zending. Verschil lende mooie en nuttige kleding stukken die door de dames gemaakt waren, gingen via een loterij over in de handen van een niet erg tal rijk, maar kooplustig publiek. Ook met sjoelen en speerwerpen kwam een f 50 binnen. De chr. zangver. „Sursum Corda" bracht op werke lijk goede wijze een viertal liederen ten gehore. In korte tijd blijkt dit koor flinke vorderingen te hebben gemaakt. Met een bruto-opbx'engst van f 213, waarvan de netto resul taten niet veel minder zullen zijn, werd deze avond, die gezellig en vlot verlie p, opgebruikelijke wijze gesloten. Afscheid kommandant vrijwillige brandweer Woensdag jl. heeft de vrijwillige brandweer van Zonnemaire in café Flohil afscheid genomen van haar kommandant de heer J. de Vlieger De nieuw benoemde kommandant de heer Telle sprak een openings woord en heette speciaal de oud- kommandant en echtgenote, harte lijk welkom. Hij deelde voorts mede dat het lid de heer J. Stoel, welke door ziekte niet aanwezig kon zijn, namens de brandweerleden een fruitmand ten geschenke zou wor den gegeven. Vervolgens kreeg de heer de Vlieger voor de laatste maal de leiding in handen. Hij gaf zijn vreugde te kennen over het feit nog eenmaal in de hem zo ver trouwde kring te mogen verkeren en enige door hem zelf opgenomen films te kunnen vertonen. Op de eerst vertoonde film konden de le den van de brandweer zichzelf aan het werk zien. Voorts werden kleu renfilms getoond van het verleden jaar gehouden bevrijdingsfeest en de ijsfeesten van de afgelopen win ter. Het geheel viel bij de aanwe zigen zeer in de smaak. Het bleek dan ook dat de heer de Vlieger een uitstekend cineast is: vooral de schitterende natuuropnamen bewe- Ingezonden mededeling Wie eeamaai van D-E Zilver-Shag heeft genoten, f blijft trouw aan deze superieure shag. Allicht! «m i M ffifS Want in D-E Zilver-Shag gaat het fijnste van Virginia's gouden oogst samen met het beste Nederlandse vakmanschap. Niet voor niets is kwaliteit al langer dan twee eeuwen traditie bij Douwe Egberts. Probeer D-E Zilver» Shag en ook U zegt voortaan: zen dit. De heer W. Flohil releveer de in een lied verschillende voor vallen uit de loopbaan van de schei dende kommandant. De refreintjes werden door de aanwezigen spon taan meegezongen. Namens de le den overhandigde de heer Telle de oud-kommandant een kleurenfoto van de brandweer met autospuit als dankbare herinnering aan al het geen de heer de Vlieger voor de brandweer en haar leden heeft ge daan. Spreker betuigde zijn spijt dat het afscheid niet heeft kunnen geschieden te zamen met de ge meenteraad en opperde het idee eenmaal per jaar een gezamenlijke vergadering te beleggen opdat het wel en wee van beide zijden zou kunnen worden besproken. In zijn dankwoord sprak de heer de Vlie ger zijn vertrouwen uit in de goede gang van zaken de brandweer be treffende, onder leiding van de nieuwe kommandant. Spreker zei gedwongen te zijn door vele werk zaamheden zijn functie neer te leg gen en gaf zijn spijt hierover te kennen. Het officiële gedeelte werd met nog een film besloten, waarna men nog enige tijd gezellig bijeen bleef. BRUINISSE Jaarfeest meisjesclub „Mosselzaadje" Donderdag 15 en zaterdag 17 maart hield de meisjesklub „H?t mosselzaadje" haar eerste jaarfeest in het ned. herv. verenigingsgebouw De leiding van de avond berustte bij de presidente der vereniging, mevrouw van den Brink. Haar echtgenoot, ds. H. W. v. d. Brink, sprak een openingswoord, waarbij hij wees op de vormende kracht van het verenigingswerk in het jonge leven. Het mosselzaadje, d^t herinnert aan de mossel waarvan een gedeelte van Bruinisse leeft en aan het mosterdzaadje van de ge lijkenis uit de bijbel, is de jongste klub van 14 tot 16-jarigen, omdat een klub van 12 tot 16 jaar te groot werd en omdat op deze leeftijden de belangstelling met het ouder worden uiteen groeit. Na een inlei ding van Lena Okkerse, volgden voordrachten, zang en toneelstuk jes. De gereciteerde gedichten, o.a. van Aart van der Leeuw en Helène Swarth, werden uitstekend voor gedragen. Ook het één-aktertje „Janke" kwam uitstekend voor het voetlicht. Het toneelstuk in drie be drijven „Haar tweede moeder" spande in dit opzicht echter wel de kroon. De rollen in dit stuk werden buitengewoon goed vertolkt. Met het gezamenlijk zingen van de Avondzang en dankgebed van ds. van den Brink werd deze goed ge slaagde familie-avond gesloten. OUDE BOOM Enkele houwers in de staats mijn Maurits hebben dezer dagen aan het front van een doortocht in laag XI, 2e zui delijke steengang op de 455 meter verdieping een ver steende boom vrij geschoten van ongeveer een meter lengte en met een doorsnede van 25 centimeter. Volgens deskundigen moet deze boom rond 250 miljoen jaar oud zijn; dus uit het carboon. Hij verkeert in een zeldzaam gave staat; afdrukken van nerven zijn er duidelijk op te zien. Wat voor soort boom het is, heeft men nog niet kunnen vaststellen. KERKNIEUWS Ned. Herv. kerk Ambtsdragers herbenoemd ZIERIKZEE. Bij enkele kandi daatstelling zijn de volgende leden van de kerkeraad herkozen ver klaard: de heren T. Broere, A. C. Goudzwaard, A. Paauwe, W. J. A. Tack en L. Uijl (ouderlingen) en de heren J. C. Baart, C. Bergmans, J. E. Krakeel, A. A. Schipper en A. Vermaat (diakenen). Allen hebben hun herbenoeming aangenomen. ZIERIKZEE T.T.B. „Schouwen en Duiveland" organiseerde tafeltenniswedstrijden Vriendschappelijke strijd in sportieve sfeer In „Concordia" is zaterdagmiddag een sportieve strijd gestreden tus sen een kombinatie van de T.T.B. „Schouwen-Duiveland" en een aan tal afgevaardigden van de tafel tennisvereniging „Will van Zoelen" uit Middelburg. Onder de gasten bevond zich o.a. de heer J. Kolijn, de kampioen van Zeeland. Onge le team: Ontv. ver. Bez. ver. C. v. Vessem-P. Kolkman J. Vermeulen-P. Pietersen J. v. d. Ouden-H. de Vries J. Vermeulen-P. Kolkman C. v. Vessem-H. de Vries J. v. d. Ouden-P. Pietersen J. Vermeulen-H. de Vries J. v. d. Ouden-P. Kolkman C. v. Vessem-P. Pietersen J, Vermeulen-P. Kolkman J. v. d. Ouden-P. Pietersen twijfeld heeft „Schouwen-Duive land" flinke klappen te inkasseren gekregen, doch wat veel meer waar de heeft: men heeft veel kunnen leren, en ongetwijfeld heeft deze middag zijn propagandistische waarde gehad. De uitslagen waren als volgt: le game 2e game 3e game uitslag 2e team: J. Bolkenbaas-M. Hofman B. Lupgens-J. Kolijn H. L. Bosch-J. Sinke B. Lupgens-M. Hofman J. Bolkenbaas-J. Sinke H. L. Bosch-J. Kolijn B. Lupgens-J. Sinke H. Bosch-M. Hofman J. Bolkenbaas-J. Kolijn H. L. Bosch-M. Hofman J. Bolkenbaas-J. Sinke 19/21 14/21 0-1 10/21 16/21 0-1 21/16 21/10 1-0 16/21 10/21 0-1 16/21 22/24 0-1 17/21 24/22 16/21 0-1 16/21 21/15 16/21 0-1 14/21 12/21 0-1 8/21 21/15 10/21 0-1 21/12 10/21 15/21 0-1 10/21 9/21 0-1 7/21 14/21 0-1 15/21 12/21 0-1 7/21 20/21 0-1 18/21 21/16 18/21 0-1 21/15 19/21 9/21 0-1 13/21 12/21 0-1 12/21 16/21 0-1 11/21 6/21 0-1 9/21 23/21 12/21 0-1 MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 19 maart. Aan gevoerd 1672 dieren, t.w. 1105 vette koeien en ossen en 567 varkens. Prijzen per kg: vette koeien en ossen f 2,94-3,20, f 2,70-2,90, f 2,54- 2,70, varkens (levend gew.) f 1,74- 1,72-1,70. Vette koeien en ossen: aanvoer even minder, handel vlot, iets ho gere prijzen, enkele prima's boven notering. Varkens: aanvoer korter, handel vlug, prijzen hoger, prima's boven notering. Aardappelen ROTTERDAM, 19 maart. K l ei aardappelen, 35 mm opw.: Eigen heimers f 16-17, Bintjes f 18-19, Bevelanders f 14-14,50, Koopman's Blauwe f 15-16, Meerlanders f 13- 14; export klei aardappelen, 35 mm opw.: Bintjes f 20-21, 40 mm opw.: Alpha's f 18-18,50, andere rassen f 17-18; z a n d aardappelen 35 mm opw. f 11 (weinig handel); voer aardappelen f 3,50. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastge steld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. Bekendmaking De loco-burgemeester der ge meente Zierikzee maakt bekend, dat op dinsdag 27 maart 1956, aan vangende te 20.00 uur, ten stad- huize van Zierikzee een openbare vergadering van de raad dier ge meente zal worden gehouden. Zierikzee, 17 maart 1956. De loco-burgemeester voornoemd, A. M. DEN BOER. SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I. 3e klasse C: Zierikzee-BSC 1-9; RKC-Veerse Boys 1-7; Virtus-VES '34 2-1; HERO-RWB 5-0; DHV- WSC 0-3. 4e klasse G: Burgh-NSV 2-2; Steenbei'gen-DEVO 3-2; Kaaise Boys-SC Gastel 1-1; RSV-HSC '28 6-3; Halsteren-Grenswachters 0-5. Afdeling Zeeland. 2e klasse C: Brouwershaven I- Dreischor II 13-2. Zaterdagmiddagcompetitie 17 maart 2e klasse C: MEVO I-Kloetinge I laatstgen. n.o.; Goes IV-'s Heer- Hendrikskinderen I 4-2; Yerseke II- Kapelle I 5-0; Kats I-Beren I laatst gen. n.o. 2e klasse D: alles vastgestelde wedstrijden afgelast. J uniorencompetitie Juniorencompetitie: Zierikzee B I-Burgh B I 3-3; Zierikzee B II- Burgh B II 2-5; Renesse B I-ME- VO B I 6-0. Vriendschappelijk Openb. lagere school Zierikzee- chr. nat. school Zierikzee 0-1. Granen en peulvruchten ROTTERDAM, 19 maart. Bin nenlandse granen (officieuze note ringen per 100 kg franco Rotter dam). Rode tarwe op vochtconditie lot f 27,35, witte tarwe tot f 28,25. Voedergranen: Zomergerst vast, naar kwaliteit f 24,75-26, prima f 26,50; haver zeer vast, naar kleur en droogte f 23,50-24,50, extra blanke f 25; rogge niet genoteerd. Peulvruchten: groene erwten met goede vraag tot f 35,50, schokkers kalm, tot f 39, bruine bonen met weinig handel tot f 47. Ingezonden mededeling Kent U onj "Nieuwe Schepen" boekei? Tebestellen ii 2.75 via onze giro 3390. Doel: reddingvlet voor ICN.Z.H.R.M. Overall-romantiek - Aardig - Spanning Schok en geen honger GESPREKKEN VAN EILANDMAN Romantiek is overal, zelfs in een overall, naar Eilandman te weten is gekomen. Een Zierikzeese jonge man kocht een overall, met het ge bruikelijke prozaïsche doel dit kle dingstuk, tijdens zijn iverk te ge bruiken. In een der zakken van de overall zat een papiertje. Misschien een nummer of een maatdacht hij, maar ziet uit welke verborgen plekken Amor zijn pijlen tracht te verschieten. Ér zat een brief in van een meisje, nl. van het meisje dat met vlijtige handen aan de overall had gewerkt. Zij moet in verbeel ding tijdens het (saaie) werk aan de naaimachine ergens in Nederland, een man hebben gezien, die eens die overall zou dragen. Ze moet hebben gedacht: „Wel, laat ik pogen in kontakt te komen met die man", want zo zijn atelier meisjes soms heus. Vandaar het briefje dat inmiddels slechts zijde lings doel heeft geschoten. De jon geman die de overall kocht bleek niet romantisch, hij deed het briefje over aan een vrienddie er een let tertje aan heeft gewaagd. Nu, de korrespondentie is al druk aan de gang en is al op het „foto-niveau" gekomen, naar Eilandman vernam. Het laatste nieuws is, dat „ze aar dig is". Hoe zou het anders kunnen van een meisje dat een briefje ver stopt in een mannenoverall. Van de romantiek naar de nuch terheid is slechts één stap. Er was een korfbalvereniging ergens in Schouwen, die nogal wat schade op liep door de ramp. Dat is helaas niets abnormaals voor een Schouw- se „uitgespoelde" vereniging. De schade werd opgenomen en er kwam (misschien wel) een meneer om te kijken hoe het allemaal met de schade was. Er werden formu lieren ingevuld en niet weinig ook. Er werd met enige spanning ge wacht. Deze week is de afrekening gekomen, ten bedrage van vijf en een halve gulden. Een schok voor de penningmeester, die (misschien wel) op f 500 had gerekend, want -o zijn penningmeesters wel. In kringen van die vereniging ont wikkelt zich nu een soort schade- vergoedingsgalgenhumor, waar mee men poogt de pil te verzoeten. „Je verhaal klopt niet", zei de meester op school tegen een Zie- rikzees knaapje, dat te laat op school kwam en als excuus aan voerde: „Dat hij zo laat gegeten had". De meester: „Je broertje was wel op tijd". De jongen: „Ik heb bij een andere gegeten, meester". De meester: „Wat heb je dan gegeten De jongen (aarzelend): „Soep, en ne vlees enne De meester: „En iets achterop?" De jongen: „Nee meester". De meester: „Dan zal ik je iels achterop geven". De jongen: „Nee meester, 'k heb geen honger meer". Een gevat knaapje, zou Eiland- man zo zeggen!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 2