DE ONVERBREEKBARE BAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 16 MAART 1956 No. 17916 Afdeling Schouwen-Duiveland C.B.T.B. Slechts weinig arbeiders werkzaam tegen geldende C.A.O.-lonen Vrijere loonvorming reeds jaren op Schouwen-Duiveland Tijdens de gekombineerde jaar vergadering van de afd. „Schou wen-Duiveland" van de C.B.T.B. en de aankoopvereniging van de C. B.T.B., dinsdagavond gehouden in de koffiekamer van het „Huis van Nassau", heeft de provinciaal se cretaris van de C.B.T.B., drs. Knibbe een causerie gehouden over de vrijere loonvorming. (Voor het verslag van de voorafgaande huis houdelijke vergadering zie men ons nummer van donderdag jl.). Spreker ging uit van de chaoti sche stand van zaken waarmede Nederland uit de tweede wereld oorlog gekomen is. In die jaren stelde de regering zeer nadrukke lijk bepaalde richtlijnen op en werd een krachtig ekonomisch beleid ge voerd. Nederland heeft zich, dank zij zijn export, weer uit de chaos kunnen bevrijden. Het kollege van rijksbemiddelaars werd in het leven geroepen om de loonpolitiek in de praktijk uit te voeren en iedere loonronde moest door haar worden goedgekeurd. De bases van de lo nen werden vastgesteld naar de minimale kosten van levensonder houd. In 1954 kwam men - na di verse loonronden - tot een nieuw gezichtspunt in de loonpolitiek en velerlei argumenten werden aan gevoerd om de werknemers in de gestegen welvaart mee te laten de len. Nederland was nl. de gevolgen van de oorlog grotendeels te boven gekomen en er waren goede jaren gemaakt. Zo ontstond er 1 septem ber 1954 een nieuwe loonronde van 6 pet. voor iedere werknemer in Nederland. Doordat zowel in werkgevers- als werknemersorganisaties het - in wezen gezonde - principe naar vo ren kwam om het loonbeleid in eigen handen te nemen kwam men weer tot een geheel andere stand van zaken. Tot op dat tijdstip was het loonbeleid in handen van de regering geweest, wat zowel zijn voor- als nadelen had. Drs. Knibbe ging hier uitvoerig op in en stelde vervolgens het gezichtspunt hier omtrent levende in protestants christelijke kring in het licht. Ook hier acht men nl. het loonbeleid meer een taak voor het bedrijfs leven dan voor de overheid De loonhoogte in Nederland moest nu worden aangegeven door de Sociaal Economische Raad, hiertoe bijge staan door de uit dit lichaam voort gevloeide loonraad. De loonraad Deze loonraad beoordeelt ook of een bepaald bedrijf hogere lonen uit zijn behaalde winst zal kunnen uitbetalen. Dit alles bestaat echter nog alleen op papier en wordt nog niet in de praktijk uitgevoerd. Zelfs voordat er nog vaste regels opge steld waren kwam men al voor moeilijkheden te staan. De drie grote vakcentralen kwamen met voor de werkgeversorganisaties on aanvaardbare eisen, zodat tot op heden nog geen overeenstemming is bereikt en de Stichting van de Arbeid zelfs enigszins uit elkaar is gevallen. De vrijere loonpolitiek blijkt een materie welke zeer moei lijk in daden is om te zetten, het is van veel belang dat zowel de werknemer als de werkgever hier bij grote zelfdiscipline aan de dag leggen. Drs. Knibbe acht dan ook Nederland nog niet rijp voor een vrijere loonpolitiek. De zaak is ook deze, dat iedere loonmaatregel - ook de goedgekeur de - altijd nog door de regering te niet gedaan kan worden. De C.A.O.-lonen Dit alles echter is voor Schou wen-Duiveland niet zo zeer belang rijk: hier wordt al jaren een vrijere loonvorming toegepast. Het hier heersende loonpeil ligt ver boven dat van de rest van Nederland. Drs. Knibbe noemt het een ver schrikkelijke situatie dat er nog zo weinig arbeiders werkzaam zijn te gen de geldende C.A.O.-lonen, de schuld hiervan ligt zowel bij de werknemer als bij de werkgever. Spreker vernacht voor de grote aannemers op Schouwen-Duiveland in de toekomst vast geen toestem ming om hogere lonen te betalen, tenzij er. wel een zeer nijpend te kort zou ontstaan aan arbeids krachten. De ontwikkeling van de vrijere loonvorming is verder nog moeilijk te voorspellen en tot nu toe is alles nog slechts theorie. Het eigen woning- bezit in Nederland De voordelen van het eigen-wo- ningbezit overtreffen in vele geval len de nadelen, die daaraan ook verbonden zijn. Dit is het oordeel van de werkgroep Eigen Woning- bezit in een rapport, dat zij aan de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting heeft uitgebracht. De werkgroep constateert, dat blijkens de woning- en gezinstel ling van 1947 slechts 28 pet. van d< woningen in ons land door de eige naar zelf worden bewoond. Zonder nadere maatregelen zal daarin geen verandering van betekenis mogen worden verwacht. De werkgroep ziet mede daarin aanleiding voor de overheid tot bevordering van het eigen-woningbezit. Zij merkt deze vorm van bezit aan als een waar devolle institutionele factor in onze samenleving, waarvan voor het in dividu een grote vormende kracht kan uitgaan. De werkgroep acht de bevorde ring van het eigen-woningbezit mo gelijk door een ruime kredietverle ning, waardoor reeds met een be trekkelijk bescheiden aanvangska- pitaal een eigen woning kan worden verworven. Fraaie gift voor misdeelde kinderen Een grote levensverzekeringmaat schappij heeft de gehele opbrengst van het door haar uitgegeven boek over edelstenen, een bedrag van f 25.000, ter beschikking gesteld van het Nederlandse comité voor kinderpostzegels dat deze gelden bestemde voor een vijftigtal orga nisaties, die zich bezig houden met de verzorging van lichamelijk ge brekkige en misdeelde kinderen. Woensdagmorgen ontvingen ten kantore van het Nationaal Bureau voor Kinderbescherming in Den Haag het christelijk blindeninsti tuut „Bartimeus" te Zeist, het kath, doofstommeninstituut te St. Mi chielsgestel, de Johannastichting te Arnhem, de stichting „Het vierde Prinsenkind" te Dordrecht en de maatschappij „Zandbergen" te Amersfoort uit handen van de voorzitter van het Nederlandse co mité voor kinderpostzegels mr. J. Overwater ieder een cheque van f fl.OOO. Stad en Provincie BURGH/HAAMSTEDE Nutsdepartement besloot seizoen Voor de laatste Nutsavond van dit seizoen, die dinsdag in samen werking met de afd. Westelijk Schouwen van de Ned. Ver. v. Huis vrouwen in hotel „Het wapen van Burgh" werd gehouden, bestond slechts geringe belangstelling. De voorzitter van het Nutsdepartement de heer M. L. J. Fokker, opende mede namens de Ver. v. Huisvrou wen de bijeenkomst en verwelkom de in het bijzonder de heer P. Ch. van Westering, die deze avond de opera „Carmen" van Bizet zou be spreken en muzikaal illustreren. Spr. nodigde daarna de heer van Westering uit zijn onderwerp te behandelen. De inleider gaf eerst een per soonsbeschrijving van de compo nist Bizet, die in 1875 overleed, in hetzelfde jaar dat zijn opera „Car men", die hem als componist bê- oemd zou maken, in Parijs voor het eerst werd opgevoerd. Vervol gens besprak hij voor de pauze nog de eerste akte, waarvan verschil lende delen op de gramofoonplaat werden ten gehore gebracht, zodat deze door de aanwezigen beter be grepen konden worden. Na de pau ze werden de drie volgende akten behandeld, waarbij de spreker ge- 'egenheid vond op vaak geestige wijze een en ander uit de wereld van de opera te vertellen. Ook hier gaf de toelichting de bezoekers een beter inzicht in deze mooie muziek. De voorzitter kon dan ook aan het eind de heer van Westering na mens de aanwezigen dank zeggen voor de wel zeer geslaagde avond, waarmee het seizoen gesloten werd. HAAMSTEDE Ouderavond O.l.-school Zoals reeds gemeld heeft op de jongste ouderavond van de o 1.- school alhier de heer Bookelman gesproken over het jeugdherberg wezen in Nederland. De heer Boo kelman gaf een relaas over het ont staan van de jeugdherbergen, eerst in Duitsland en later ook in ons land. De eerste jeugdherberg werd gebouwd in Petten (N.H.), wat echter nog maar een primitief be gin was. De ontwikkeling van het jeugdherberg wezen leidde in ons land in 1929 tot de stichting van de Ned. Jeugdherberg Centrale. Spre ker sprak op duidelijke wijze over de betekenis van het jeugdtoerisme, de organisatie van de N.J.H.C., als mede van de wijze waarop men van de jeugdherbergen gebruik kan maken. Uit de vertoonde film „Het schoolreisje" kregen de ouders een kijk op dat wat de jeugdherberg biedt aan de kinderen die in school verband zo'n inrichting bezoeken. „Uit en Thuis" - aangeboden door de A.N.W.B. - gaf een goed beeld wat de jeugdherberg voor de individuele trekker betekent. Na gelegenheid gegeven te hebben tot het stellen van vragen, dankte de voorzitter de heer Bookelman voor zijn inleiding en films, waarna in de volgende pauze de ouders gele genheid kregen het werk van de leerlingen te bekijken. De handen- arbeidlessen vertoonden vaak mooie en praktische werkstukken als re sultaten, terwijl vooral de moeders belangstelling voor de vaak fraaie en praktische handwerkprodukten toonden. NOOBDGOUWE Vergadering ,Con Amore' In de in café Coomans alhier ge houden vergadering van de mu ziekvereniging „Con Amore" kwam de volgende verandering in het be stuur. Wegens aanstaand vertrek en om andere redenen bedankten de vice-voorzitter de heer D. Vier gever, de penningmeester de heer P. R. Kommer en het bestuurslid de heer J. L. Hage. In volgorde van genoemde funkties werden gekozen de heren: J. Dane, J. J. Romijn en J. C. Bos. DREISCHOR Vergadering „Het Groene Kruis" Dinsdagavond hield de vereni ging „Het Groene Krusi" een le denvergadering in hej café „De drie schapen". De vice-voorzitter, de heer P. J. van Langeraad, heette de aanwezigen welkom en deelde mede dat de voorzitter, dokter J. L. Braber, wegens zfekte deze ver gadering niet kon bijwonen. Spr. wenste hem een spoedig herstel toe. iHerna volgde het jaarverslag van de sekretaris. Dit uitvoerig verslag gewaagde o.m. van de werkzaamheden van de wijkver pleegster, nl. omtrent het aantal bezoeken die door haar werden af gelegd (2.032), de werkzaamheden van het bestuur over het afgelopen jaar, waaruit bleek dat al het mo gelijke werd gedaan om tot de spoedige afbouw van het Groene Kruisgebouw te komen, welk werk zeer langzaam vordert. Uit het jaarverslag van de pen ningmeester bleek dat van de ge wone dienst een batig saldo ad f 586,65 kan worden overgeschre ven naar de zgn. rekening bouw fonds. Dit fonds, hetwelk in de loop der jaren is gevormd, zal worden besteed voor de inrichting van het Groene Kruisgebouw. Het totaal dier rekening is per 1 januari 1956 f 6.376,18. Hiernaast is nog een re serve van f 1.876,90, hetwelk is be stemd voor de aankoop en onder houd van verplegingsmateriaal. Genoemde jaarstukken werden gecontroleerd en accoord bevonden. De heren P. J. van Langeraad, L. M. Moermond en P. J. J. Gooris, welke periodiek aftraden, werden herkozen. Tijdens de rondvraag werden in lichtingen gevraagd omtrent de vor deringen van het Groene Kruis gebouw annex zusterswoning en badhuis. De voorzitter verwacht dat het complex 1 mei a.s. klaar zal zijn. Verder werden inlichtin gen gevraagd over de verwarming van het gebouw en over de dagen waarop het badhuis geopend zal zijn. OOSTERLAND Laatste bejaarden woningen onder de kap De bouw der bejaardenwoningen schiet thans goed op. Ook de laat ste vier stuks gaan onder de kap Hiermede zullen de werkzaamhe den van de fa. Schonewil en Jonker in .onze gemeente een einde nemen. Niet alleen te Oosterland doch ook te Sirjansland werden woningwet woningen door deze firma gebouwd. Met Stavenisse er bij zijn zij 4Vz jaar in Zeeland werkzaam geweest. Thans gaat de firma te Amersfoort enkele honderden woningen bou wen, terwijl ook te Alkmaar een bouwprojekt wordt uitgevoerd. Simon de Waard sprak over Ierland Maandagavond trad voor de Cul turele vereniging alhier op de be kende ornitoloog Simon de Waard uit Rotterdam, met het onderwerp _,Het groene eiland" (land en volk van Ierland). De voorzitter, burgemeester S. W. A. Laurense, kon een goed ge vulde zaal verwelkomen, waarna de heer de Waard een kaart van Ier land op het witte doek bracht, waarop hij zijn gemaakte reis uit stippelde. Hierna werden bij een prachtige collectie gekleurde licht beelden vele interessante wetens waardigheden van het weinig be kende groene eiland Ierland ver teld. Sedert 1921 is het grootste gedeelte van Ierland een vrijstaat geworden, terwijl 'het noordelijke gedeelte nog een dominion van Groot-Brittannië is. Dublin, de hoofdstad van de vrijstaat, is, tuige de mooie foto's, een prachtige stad. Eigenaardig deed het links houdende verkeer aan, dat op de film goed zichtbaar was. De prach tige bergmeren, de bossen en de bergpartijen met mooie vogels, die verder werden vertoond, gaven een beeld van de schitterende natuur. De rivieren, welker wateren nog - door het ontbreken van industrie - niet bedorven worden door ver ontreinigd water, zijn bijzonder visrijk. Juist toen de heer de Waard in Ierland vertoefde, werd er het jaarlijkse drieweekse zgn. An Tosta (bevrijdingsfeest) gevierd. De ste den, die anders vaak een enigszins troosteloze aanblik geven, mede door de vaak ongunstige weersge steldheid, zijn dan met vele bloe men en vlaggen versierd. Na de pauze volgde nog een schit terende kleurenfilm, die op nog fraaier wijze de verschillende op namen weergaf. Behalve een vlot en aangenaam causeur is de heer de Waard een buitengewoon goede cineast De voorzitter dankte de heer de Waard voor deze prachtavond en riep hem een tot weerziens toe, waarna hij de vergadering sloot. 'en' mislukte Nederlandse aanval op het Duitse doel tijdens de in Dusscldorp; gespeelde voetbalwedstrijd. V.l.n.r. Röhrig, Eckel met daarachter Abe Lenstra. Ingezonden mededeling Productie Allgaier Tractoren wordt op grote schaal uitgebreid. Sinds 1 januari 1956 heeft Allgaier Werke G.m.b.H. te Uhingen de hele productie van de tractoren en mo toren overgedragen aan de firma Porsche-Diesel-Motorenbau G.m.b. H. te Friedrichshafen. Prof. Dr. Porsche, de uitvinder van de Allgaier tractoren, in samen werking met de grote Mannesmann Werke G.m.b.H. zullen thans de ra tionalisering en de productie op grote schaal gaan uitbreiden. In Friedrichshafen a.d. Bodensee, op het terrein van de vroegere Dornier Werke, is men reeds thans bezig met het bouwen van 16.000 m2 nieuwe fabriekshallen, waar zeer binnenkort de hele productie ge concentreerd zal worden. De nieuwe firma zal in de nieuwe fabriekshallen te Friedrichshafen voorlopig een bedrag van 4 millioen D.M. investeren. Prof. Dr. Porsche met zijn Allgaier tractoren zijn in Nederland, Europa en daarbuiten zeer goed bekend, vooral als een trekker met kwali teit en prestaties. Met deze grote opzet, die thans werkelijkheid is, zal binnenkort de productie die' voorheen 10.000 tractoren per jaar was, aanzienlijk worden verhoogd. Spoedig zal dan ook de 3000ste Allgaier tractor in een fantastisch korte tijd door de importeur, de firma Veldkoning in Roermond, ge ïmporteerd worden. De importeur, dealer voor Schou wen en Duiveland: Garagebedrijf Fa. W. GILIJAMSE, Renesse, en gebruikers kunnen dan ook trots zijn op de nieuwe organisatie die achter hen staat. Eén Nederlandse bollenkweker die onlangs Moskou heeft bezocht en enthousiast was over een voor stelling in het operatheater, heeft de directie 300 tulpenbollen gezon den, waarvan de - rode - bloemen het plein voor het gebouw zullen sieren. Dit meldt het Russische tijd schrift „Ogoniok". RADIONIEUWS Het jubileum van de V.P.R.O. De VPRO, die op 29 mei 1956 30 jaren bestaat, zal dit feit herdenken op 2e pinksterdag (21 mei) met een bijeenkomst in de Ahoy-hal in Rot terdam. Tijdens deze bijeenkomst, die het karakter draagt van een pinksterwijdingsdienst zal een stemmenspel worden uitgevoerd, geschreven door de dichter-predi- kant Guillaume van der Graft (ds. W. Barnard), waarbij dr. Anthon van der Horst de muziek compo neerde. Medewerking zullen verder verlenen het Ned. Kamerkoor o.l.v. Felix de Nobel, een groot koor, sa mengesteld uit koorzangers en -zangeressen uit het gehele land, alsmede een klein orkest van bla zers, het geheel o.l.v. dr. Anthon van der Horst. Dit programma, dat om 14.30 uur aanvangt, wordt des morgens voor afgegaan door één of meer kerk diensten. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk De strijd der richtingen De kerkeraad van de tot de mo daliteit van de ger. bond behorende ned. herv. gemeente van Huizen heeft het verzoek van een paar doopleden, die de cursus van de ned. protestantenbond (vrijzinnig) hebben gevolgd, om consent te mo gen ontvangen, teneinde in de (vrij zinnige) hervormde gemeente van Naarden belijdenis van hun geloof te kunnen afleggen, na brede be spreking afgewezen. Hij ls van oor deel, dat de betrokkenen niet de juiste kerkelijke weg hebben be wandeld en in strijd handelden met de kerkenorde. Alleen reeds om formele gronden oordeelde de ker keraad inwilliging van het verzoek niet mogelijk. Ned. Herv. Kerk Telegram aan Synode inzake de gevangenen in Indonesië De kerkeraad der ned. herv. ge meente te Huizen (N.H.) heeft zich met een telegram gewend tot de ge nerale synode. In het telegram wordt de synode dringend verzocht „te handelen overeenkomstig het bepaalde in or donnantie 4-19-1 en met de meeste spoed alle" mogelijke drang uit te oefenen op de regering, dat in de processen tegen Nederlanders in Indonesië gehandeld worde naar de schriftuurlijke eis der gerechtig heid". In ordonnantie 4-19-1 staat het volgende: „De kerk krachtens haar opdracht, zich wendend tot over heid en volk met de oproep het le ven naar gods beloften en geboden te richten, doet dit, zo bijzondere omstandigheden haar daartoe drin gen, door haar ambtelijke vergade ringen en wel, hetzij door middel van een kanselboodschap of een herderlijke brief". Het telegram zal zondag a.s. in de kerkdiensten te Huizen worden voorgelezen. Bovendien zal een spe ciale voorbede worden gehouden voor de Nederlandse gevangenen in Indonesië. De kerkeraad hoopt, dat andere kerkeraden adhesie zullen betuigen. De scheuring in de Gereformeerde Gemeenten Het aantal gereformeerde ge meenten, dat zich aan het kerkver band onttrekt blijft zich uitbreiden. Thans kwam ook een scheuring voor in de gemeenten van Elspeet en van Trlcht. Tricht is een van de oudste ge meenten en dateert van 1845, toen zij geïnstitueerd werd als ger. ge meente onder het kruis. Het was één van de drie gemeenten, die in 1896 niet met de hereniging tus sen de chr. afgescheidenen en de ger. kerk onder het kruis tot chr. ger. kerk meegegaan zijn. De uit getreden gemeente van Tricht heeft de beschikking gekregen over het voormalige bedehuis van de geref. kerk van Geldermalsen. De ge meente telt 454 zielen en is sedert 1882 vakant. De gemeente van Elspeet, waar men met afzonderlijke samenkom sten is begonnen, telt 501 zielen. Zij werd in 1922 geïnstitueerd en heeft van 1950-1953 in ds. H. van Gilst, die naar Dirksland vertrok, een eigen predikant gehad. FEUILLETON. 32 door MAARTJE ZELDENRIJK „Goeie zeg, nooit geweten, dat jij een wagen had. Nu ja, dat is te be grijpen, fabrieksdirekteur". „Direkteurtje. Momenteel nog maar achttien man personeel. Over een week misschien een en twintig. Hou je van autorijden?" „Natuurlijk. Maar ik ben nooit zo gelukkig geweest om onder m'n schaarse kennissen een autobezit ter te treffen". „Dan heb je dat geluk vandaag. Zullen we straks, na het eten wat gaan toeren?" „Waarheen?" „Waarheen je wilt. Kun je dan-- sen?" Ze schudde ontkennend het hoofd „Aan zulke wereldse uitspattingen heb ik nooit gedaan. Jij toch zeker ook niet?" „Och, ik heb in m'n jonge jaren wel eens gedanst. Maar ik kan me de tijd niet heugen „Dansen scheelt men niks, maar een toertje lijkt me wel". „Nou, zal ik dan eens een plan netje maken? We rijden naar Den Haag. En daar drinken we wat, er gens, waar het gezellig is. En daar na via een andere weg weer terug". „Top, dat doen we. Maar moet je vanavond dan niet weer naar huis terug?" „O, ik kan gaan, wanneer ik wil. Moet je nog een kop thee? Of kof fie? Ik moet nog even telefoneren. Bestel intussen maar koffie voor mij. Ik ben zo terug". In de telefooncel belde hij het nummer van zijn huis in Groningen en even later had hij Gré aan de lijn, aan wie hij vertelde, dat hij de volgende morgen pas terug zou ko men. „Heel verstandig van je", ant woordde zijn vrouw. „Op één dag zo'n reis heen en weer is eigenlijk veel te vermoeiend. Ga niet te laat naar bed, dan ben je morgen weer fit. Geslaagd met de machine?" „Ja, vrij voordelig zelfs. Die komt morgen of overmorgen al. Nou, Gré, tot morgen dan, hé?" 12. Het werd een genoeglijke avond. Elsje had zich behaaglijk genesteld in de kleine wagen en Jaap voerde deze met vaste hand snel de stad uit, de brede autoweg op naar Den Haag. Nu was ze dus eens een avondje uit met haar oude school vriend. En nog wel in een auto. Naar Den Haag. Waar ze in geen jaren was geweest. Nu ja, dat deed er ook niet toe. Het prettigste vond ze het toeren in de wagen. Hoe vaak had ze in haar jeugd niet ge droomd, dat ze eenmaal een man zou hebben, die een auto bezat en waarmee ze dan de avonden en weekeinden heerlijk zou uitgaan.. Inplaats daarvan had ze slechts haar zit- en haar slaapkamer In die rumoerige Jan Steenstraat. Er wai zelf* geen man ln haar leven geko men, laat staan een auto „Waar zit je zo aan te denken, meisje?" vroeg Jaap met zachte stem, terwijl hij haar al een paar maal had aangekeken. Ze schrok op uit haar overpein zingen en lachte. „O, over duizend en een prettige dingen", loog ze. „Ik voel me als een prinses, die in haar auto uitgaat". Hij minderde wat snelheid en ging op zijn gemak zitten. „Ik heb zo het idee, jongedame, dat jij in je leven niet bijster veel zon hebt gehad, is het wel?" „Och, zonin een stad zie je nu eenmaal niet veel zon „Ik bedoel, dat je niet veel van de zonzijde van het leven hebt ge profiteerd. Meid, wat is het toch zonde en jammer, dat je niet ge trouwd bent. Wat zou jij een ideale huisvrouw en moeder kunnen zijn". Ze keek hem spotlachend aan. „Hoe kom je daarbij?" „O, dat weet ik niet. Dat kan ik niet zo in woorden uitdrukken. Noem het intuïtie. Ik voel het mis schien zo aan. Weet je, Elsje", ver volgde hij op een meer vertrouwe lijke toon,, „ik heb een schat van een vrouw en vier belhamels van jongens. Ik heb een mooi huis, goed mijn brood, geen financiële zorgen en we zijn allemaal uitstekend ge zond, Ik zou dus dolgelukkig met dit alles moeten zijn. Misschien is het schandalig om het te zeggen, maar ik ben het niet". „Hoe komt dat? Mij dunkt, je hebt niets meer te wensen. Voeg daarbij nog, dat je een auto hebt, dat je uit kunt gaan, wanneer je wilt...." (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 5