Financiering van wijkgebouw en zusters- woning te Scharendijke nog niet rond Ledenvergadering besloot tot contributieverhoging Woensdagavond jl. hield de ver eniging „Het Groene Kruis" voor Eikerzee, Ellemeet en Duivendijke onder flinke belangstelling haar jaarvergadering in het ger. jeugd- gebouw. De voorzitter, ds. Nauta, gaf een korte terugblik op het afgelopen jaar. Hij toonde zich bijzonder ver heugd, dat de nieuwe wijkverpleeg ster, zr. ten Haaf, vorig jaar in lunktie mocht treden. Ds. Nauta betuigt zijn spijt dat het wijkge bouw met zusterswoning nog niet gereed gekomen is, doch hopelijk zal dit niet lang meer duren. Het hoofdbestuur in Utrecht regelt zelf de bouw, zodat er wel eens vertra gende moeilijkheden gerezen zijn. De penningmeester, de heer J. A. van der Bijl, gaf rekening en ver antwoording over 1955. De inkom sten bedroegen f 7.794,52, de uit gaven f 7.692,02. Batig saldo f 102,50 In feite evenwel sluit de rekening met een nadelig saldo, door een achterstallige uitgave van f 564. Het ledental van de vereniging be draagt momenteel 341. De financi ële kommissie heeft de rekening in orde bevonden. De voorzitter deelt mede dat er een tekort is van on geveer f 3.600 op de bouwrekening van het wijkgebouw. Uit het reser vefonds is geput f 3.500. De ge meenten Eikerzee, Ellemeet én Dui vendijke verleenden elk een bij drage van f 1.500, terwijl de adop terende gemeente Nieuwleusden een bijdrage verstrekte van f 2.000. De heer O. Scholten betreurt het dat er geen badhuis is gebouwd. De voorzitter antwoordt, dat dit een aangelegenheid is van de gemeente Eikerzee. Op een desbetreffende vraag van de heer L. Verwest zegt de voorzitter dat op de bouwreke ning ook een post is opgenomen van f 3.000 voor inrichting van het gebouw, als vloerbedekking, gordij nen, meubilair enz. De kontributie De voorzitter deelt mede, dat het bestuur kontributiewijziging voor stelt, nl. een verhoging van f 5 op 1' 6 per gezin. Inwonende gezinsle den vanaf 21 jaar zullen f 3 ver schuldigd zijn. Op een desbetref fende vraag van de heer L. F. van Wijck, antwoordt de voorzitter - na ruggespraak met het bestuur - dat onder „inwonende gezinsleden" ook „verdienende gezinsleden" moet worden verstaan. De heer Stoel op pert het idee om per lid een één malige extra betaling - bv. f 10 - te heffen, en dan de kontributie ongewijzigd te laten. De heer Schol ten voert hier tegen aan, dat dan sommige gezinnen te zwaar belast 'worden. Ook de heer van Wijck acht het onnodig het tekort op de bouwrekening in éénmaal te dek ken door een éénmalige bijdrage van de leden. Dit moet over een aantal jaren worden afgeschreven, hetwelk de voorzitter beaamt. Hier na accepteert de vergadering het bestuursvoorstel tot kontributie- verhoging. Op een vraag, van mevr. C. Kloet, antwoordt de voorzitter, dat zo no dig gelegenheid gegeven zal wor den, de kontributie in twee termij nen te voldoen. De begroting voor 1956 wordt hierna vastgesteld, de inkomsten en uitgaven belopen f 7.235. Wijkgebouw en zusterswoning Op desbetreffende vragen van de heren M. A. Gaanderse en P. M. van den Berge antwoordt de voor zitter dat het wijkgebouw met zus terswoning een standaardmodel be treft, zodat het bezwaren mee bracht hierin wijzigingen, aan te brengen. De heer Ringelberg infor meert of een scooter voor de wijk verpleegster voordeliger is dan een bromfiets. De voorzitter antwoordt dat het bestuur dit nader zal be zien. Op een vraag van de heer Stad en Provincie ZIERIKZEE Wind kraakte dak Tengevolge van de felle wind werd vrijdagavond (of nacht) het dak van het pand hoek Mol-Dam ernstig beschadigd, zodat een ge deelte en een aantal pannen om laag kwamen. De schade is inmid dels gerepareerd. Stedelijk conferencier voor de radio De heer M. C. Doeleman is don derdagavond opgetreden in het programma van de N.C.R.V.-ster- avond, meer in het bijzonder in het dialektische spel „Wie brengt me thuis?" De heer Doeleman trad op in zijn vermomming als „Landman van Brlepe" en vertelde zo het een en ander over de boeren in zijn omgeving, over de ervaringen van een bezoek aan de grote stad en een ontmoeting met minister van de Kieft. Het bleek niet gemakke lijk om „Landman" thuis te bren gen. Twee heren zouden hem res- pektievelijk naar Tholen en Wal cheren hebben gebracht en een dame zelfs naar de kop van Noord- Holland. Stoel antwoordt de voorzitter dat ook een bedrag is uitgetrokken voor de inrichting van de zusters woning. Als leden van de financi ële kommissie worden aangewezen de heren L. Verwest, L. Bij de Vate en mevr. Leijdens-van den Hoek. De wijkverpleegster, zr. ten Haaf, brengt hierna haar verslag uit. Over het jaar 1955 werden in to taal 2.316 bezoeken afgelegd. De periodiek aftredende be stuursleden, de heren A. C. de Jon ge en G. van der Schelde worden herkozen met resp. 64 en 44 stem men. In de vakature-ds. Kuitert wordt met 60 stemmen gekozen ds. T. Kamper. Voorts werden o.a. uit gebracht op mej. M. Padmos 13 stemmen en op mevr. Ringelberg- Bij de Vate 5 stemmen. De aktie van een groep leden om een vrouwelijk bestuurslid te kiezen is dus weer mislukt. Waarschijnlijk achten de mannelijke bestuursle den zich beter geschikt om te oor delen over verpleging en konsul- tatie dan een vrouwelijke kandi date. Van de rondvraag maakt de heer van Wijck gebruik om te informe ren of het vervoer van kleuters en zuigelingen naar het konsultatie- bureau door de vereniging kan worden verzorgd. Het bestuur zal de regeling voor het vervoer zeer zeker overwegen, doch de voorzit ter betwijfelt of. de financiën hier voor voldoende zijn. Na de pauze - waarin een kon- sumptie aangeboden werd- werd vertoond de mooie speelfilm „Louis Pasteur". Met een slotwoord sloot de voorzitter hierna de vergade- rinng. Fietsenrek-capirolen Een fietsenrek van het chris telijk lyceum, te Rijswijk Z H.) heeft tengevolge van en kele rukwinden een merk waardige luchtreis gemaakt. Het fietsenrek, compleet met de bedekking van golfplaten, woei over een betonnen schutting van ongeveer twee meter hoogte heen en ram meide vervolgens een tram- stel van de dat on derweg was naar Delft. Ze ven d acht ruiten van de tram sneuvelden en tenge volge hiervan liepen zeven passagiers snijwonden op. Zondagsdienst doktoren Zierikzee Zondag 4 maart: dokter v. Hoorn. PREDIKBEURTEN Zondag 4 maart Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 10 uur ds v. Roon; Ver.-gebouw: 10 uur ds v. Royen, 5 uur ds v. Roon. Kerk- werve: 2.30 uur ds v. d. Grift. Se- rooskerke: 10 uur ds v. d. Grift. Burgh: 10 uur ds Swaak. Haam stede: 10 en 7 uur ds v. Vliet. Re- nesse: 10 uur ds v. Liere. Noord- welle: 7 uur ds v. Liere. Eikerzee: 9.30 uur ds Nauta. Brouwershaven: 11 uur ds Nauta. Zonnemaire: 10 u. ds v. Wijck. Noordgouwe: 10 uur ds Buinink. Dreischor: 10 uur ds Huizing. Ouvverkerk: 10 uur ds Franke. Nleuwerkerk: 10 en 5 uur ds Westerhof. Oosterland: 10 en 6 uur ds Radstake. Sirjansland: 10 en 6.30 uur dhr Sijthoff. Bruinisse: 10 en 5 uur ds v. d. Brink. St. Philips- land: geen opgaaf ontvangen. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur dr S. v. d. Woude te Amsterdam, Geref Kerk Zierikzee: 10 en 5 uur ds Tiemers- ma. Haamstede: 10 en 3 uur ds Meijer. Renesse: 7 uur ds Meijer. Scharendijke: 10 en 2.30 uur ds Kamper. Brouwershaven: 9.30 en 1.30 uur ds Schuddebeurs. Zonne maire: 10 en 2.30 uur cand. M. v. d. Sijs te Amsterdam. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur dr Becker. Oosterland: 10 en 6 uur dr. W. H. v. Zuijlen te Rotterdam. Bruinisse: 10 en 3 uur cand. J. A. Kemp te Baarn. Anna Jacobapolder: geen opgaaf ontv. Geref. Kerk (Art. 51 K.O.) Brouwershaven: 11.15 en 3.15 uur ds Keizer. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 6 uur ds v. d. Klis. Haamstede: 10 uur ds W. Zijlema te Hoogeveen, 3 uur ds v. d. Klis. Noordgouwe: 10 uur ds Meijei'ing, 6 uur ds W. Zijlema, em.-pred. te Hoogeveen. Geref. Gemeente Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Haamstede: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur ds Mallan. St. Philipsland: geen opgaaf ontvangen. Oud-Geref. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. St. Philipsland: geen opgaaf ontvangen. R.K. Kerk Zierikzee: 7.15 uur vroegmis, 10 uur hoogmis, 7 uur lof. Burgh: 9.30 uur H. Mis (garage hotel ,,'t Wapen van Burgh"). Leger des Heils Zierikzee: 10.00 uur samenkomst, 12.00 uur-jeugddienst, 19.30 uur samenkomst. In April komt wijkgebouw en zusters woning te St.-Philipslond klaar Afwikkeling woningwetwoningen gaat niet vlug Voor de eerste maal in het jaar 1956 vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van burge meester L. J. de Jonge. Er was een grote publieke belangstelling; voor al de ouden van dagen waren goed Vertegenwoordigd. Een blik terug werpende op het jaar 1955, merkte de voorzitter op, dat de woningbouw in de particu liere sector goede vorderingen ge maakt heeft. Door een te gering bouwvolume is er toch nog een tekort aan woningen. In april a.s. zal het wijkgebouw annex zusters woning en badcellen officieel in ge bruik worden genomen. De afwik kelingen van de woningwetwonin gen gaat echter niet al te vlot. Ook zijn er plannen voor het aanschaf fen van een trekker voor de brand spuit. Andere maatregelen zullen getroffen worden voor het ophalen van het huisvuil. In het nieuwe jaa zullen weer belangrijke be sluiten genomen worden. Hij hoopt daarbij op de medewerking van het college van b. en w. en de raad en dat deze besluiten mogen zijn in het waarachtig belang van de ge meente. Wethouder Mol bood we derkerig gelukwensen aan. Tevens werd het raadslid, de heer J. Ver wijs, geluk gewenst met zijn 25- jarige echtvereniging. Van de christelijke scholen, res pectievelijk te St. Philipsland en Anna Jacobapolder, werd de jaar lijks weerkerende vergoeding aan gevraagd volgens art. 103 en lOlbis van de lager onderwijswet, welk bedrag per leerling is vastgesteld op f 38,34 per jaar. Voor het vak nuttige handwerken, waarvoor het aantal lesuren 2Vz bedraagt, zal respectievelijk f 1.000,en f 900, worden uitgekeerd. Op deze scholen gaan respectievelijk 148 en 88 leer lingen. Aan de Kon. Ned. militaire bond „Pro Rege" zal een jaarlijkse ver goeding worden gegeven van f 25. De heer W. C. van Nieuwen- huyzen deelde mede dat hij zijn benoeming als lid van het^Burger- lijk Armbestuur wil aanvaarden. Ondanks dat het gebouw reeds drie jaar in gebruik is, kon het nu pas aan de Vereniging tot stichting en instandhouding ener school met de bijbel worden overgedragen. Alsnog werd door de raad dit be sluit genomen. Door de heer C. J. van Schelven, aannemer te St. Philipsland, werd aangevraagd twee woningen te mo gen bouwen aan de Schoolstraat waarbij hij tevens bouwvolume aan vroeg. De bouwvolume zal toege wezen worden alsmede de vergun ning voor het bouwen van de wo ningen aan de Schoolstraat. De begroting van de gewone dienst over 1956 liet een batig saldo zien van f 8.841,89 en de kapi- taaldienst een nadelig slot van f 411.747,01. Dienst Sociale Zorg Van de ouden van dagen uit de gemeente is een schrijven binnen gekomen met verzoek om de naam Burgerlijk Armbestuur te veran deren in Dienst Sociale Zorg. Al vorens dit in discussie te geven werd door wethouder Mol nog een nadere uiteenzetting gegeven van enkele artikelen uit de Armenwet van 1912. Tijdens de discussie bleek dat men van mening was dat bv. aanvragen om bra'ndstoffentoeslag dan wel bij de Dienst Sociale Zorg zullen worden ingediend in plaats van bij het gemeentebestuur, waar door afwikkeling der aanvragen di rect kan geschieden. Het voorstel van b. en w. werd door de raad aangenomen om brandstoffentoe- slag toe te kennen voor de ouden van dagen; gezinnen f 25,kost gangers f 15, In de rondvraag stelde de heer Verwijs een vraag over het wegwerpen van huisvuil in de tramput. Medegedeeld werd dat daar een bord geplaatst zal wor den. Tevens werd door de heer Verwijs gewezen op het nut van een speelterrein voor de jeugd. Hierover zal met de Centr. Dienst onderhandeld worden. De heer Stormezand deelde mede dat de stortplaats voor het huisvuil aan de Anna Jacobapolder een kweekplaats is voor ratten; tevens dat aan de woningwetwoningen in de Beatrixstraat geen aftapkranen zijn, wat veel moeilijkheden met zich brengt. KERKNIEUWS Ger. Kerken (art,. 31 K.O.) Aangenomen naar Rouveen: M. van Dooren, Musselkanaal. Paus Pius XII werd tachtig jaar Paus Pius XII is vrijdag tachtig jaar geworden. Tevens begon vr(j- dag het achttiende jaar van ztfn bewind als geestelijk leider van de 450.000*000 rooms-katholieken, die in al hun kerken ter wereld spe ciale gebeden voor de paus zegden. De paus zelf had de wens te ken nen gegeven dat geen aandacht aan zijn verjaardag zou worden ge schonken. „Voor een priester heb ben slechts de verjaardagen met godsdienstige inslag uit zijn leven betekenis", verklaarde hij onlangs tegenover een bezoeker. In overeenstemming met deze wens zal de verjaardag van het hoofd der r.k. kerk dan ook slechts op 11 maart, aan de vooravond van de zeventiende verjaardag van zijn kroning, officieel worden gevierd. De paus zal dan een pontificale mis bijwonen. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Wedstrijden afgelast Alle wedstrijden voor het ama teurvoetbal van de K.N.V.B. voor zondag, 4 maart, zijn afgelast in verband met de toestand van de terreinen. Ook alle wedstrijden voor de zaterdagmiddagcompetitie van de K.N.V.B. van heden, zaterdag, zijn afgelast. Omtrent het al of niet doorgaan van de wedstrijden voor het be taalde voetbal, zal heden, zater dagmorgen, een beslissing worden genomen. Ook de afdeling Zeeland heeft alle voor heden (zaterdag) en zon dag a.s. vastgestelde wedstrijden afgelast. Burgerlijke Stand Zierikzee Geboren. 27 febr.: Marinus Leen- dert, z. van Leendert Berrevoets en Pieternella Cornelia v. Schouwen. Overleden. 29 febr.: Willemina v. d. Hoek, 72 j., echtgenote van Sa muel Saman. Ook voor landbouwers van Burgh- Haamstede werd praatavond gehouden Vooral ook de vrouw betrokken bij de wijzigingen Voor de inwoners van Burgh en Haamstede werd, onder voorzitter schap van Jhr. A. van Citters, een praatavond gehouden in hotel „Het wapen van Burgh". De voorzitter verwelkomde spe ciaal de heer van Nieuwenhuijze uit Nieuwerkerk - de spreker van deze avond - de adjunktsekretaris van de Z.L.M., ir. J. Bos, dhr van der Post van de herverkaveling, burgemeester Jhr. R. Röell van Haamstede en het grote aantal aanwezigen. Op deze avond werd besproken het onderwerp: „Wat verandert er door de herverkaveling op onze be drijven?" Er zullen nog twee praat avonden georganiseerd worden, waarop respektievelijk de onder werpen „Wat verandert er door de herverkaveling in onze gemeente en'.fin ons gezin?" behandeld wor den. De voorzitter sprak de hoop uitt dat onder de aanwezigen le vende vragen naar voren gebracht zoiiden worden en verleende ver volgens het woord aan de heer van Nieuwenhuijze. (Daar door ons reeds "verschillende malen de inlei ding van de heer van Nieuwen huijze verslagen is, voelen wij ons ontslagen van de plicht hier nog maals aandacht aan te schenken. Red.). De voorzitter dankte vervolgens de inleider voor zijn belangwekken de kauserie. Spreker juichte het ten zeerste toe dat men streeft naar een harmonisch gebruik van de grond. Slechts enkele aanwezigen maakten gebruik van de gelegen heid tot het stellen van vragen. Zowel de heer van Nieuwenhuijze, ir. Bos als de heer van der Post beantwoordden de gestelde vragen, terwijl hierbij op verschillende as- pekten dieper werd ingegaan. De heer Bos wees bijv. op de noodza kelijkheid van de bedrijf sekonomi- sche voorlichting. De heer van Wetenschap en Techniek Arts te Bilthoven vond nieuwe geneeswijze van kanker Opmerkelijke resultaten werden bereikt Een pharmaceutische industrie in het oosten des lands heeft het volgende medegedeeld: „Sedert jaren bestaat er een nieuwe behandelingsmethode voor kanker, waarvan reeds goede re sultaten zijn gezien. Van de ont wikkeling van deze therapie, die gevonden werd door een arts te Bilthoven, was het Nederlands Kanker Instituut door in weten schappelijke tijdschriften versche nen publikaties en mededelingen van vooraanstaande artsen op de hoogte. Deze arts en onze pharma ceutische industrie zijn steeds be reid geweest alle medewerking te verlenen inzake het verstrekken van gegevens. Echter kreeg deze arts geen positieve medewerking in Nederland voor het klinisch on derzoek op universitair niveau, no dig voor de ontwikkeling van zijn therapie. Daarom heeft onze directie, die haar laboratoria ter beschikking van de arts uit Bilthoven heeft ge steld, zich begin 1955 genoodzaakt gezien, zich tot buitenlandse uni versiteiten te wenden voor het ver dere klinische onderzoek naar de waarde van deze therapie. Onze direktie kan zich niet ont trekken aan de indruk, dat de be richten, die hier en daar in de pers verschenen over deze klinische er varingen, tot dusverre door deze buitenlandse universiteiten opge daan, mede hebben bijgedragen lot de publikatie van het landelijk comité voor kankerbestrijding. De ze berichten toch zijn zeer hoopvol en melden veel gunstiger resultaten dan met tot heden bekende thera- piën ooit bereikt werden". Nieuwenhuijze wees er op dat het woningprobleem op Schouwen-Dui- veland nog lang niet is opgelost, zo als in de grote dagbladpers wel eens wordt gesuggereerd. De voorzitter bracht vervolgens de heren van Nieuwenhuijze, van der Post en ir. Bos dank voor de beantwoording van de vragen en voor de gehouden inleiding. Spreker speet het bijzonder dat geen vrou wen aanwezig waren, omdat ook de vrouw groot belang heeft bij de veranderingen welke er door de herverkaveling op de bedrijven ontstaan en sprak de hoop uit dat op de volgende avonden ook zij van hun belangstelling laten blijken. De heer van Nieuwenhuijze dankte Jhr. van Citters voor de goede leiding van deze avond. ADVERTENTIES In de overlijdensadvertentie Jacomina Schicttekatte, ge plaatst in het nummer van donderdag, stond: geb. van Dienst. Dit moest zijn VAN DIEST. GEMEENTE RENESSE Op donderdag 26 maart 1956, des v.m. 10.30 uur, zal door b. en w. ten gemeentehuize de openbare verpachting plaats hebben van staanplaat sen voor de verkoop van con sumptie-ijs, patates frites e.d. gedurende 1956. Inschrijvingsbiljetten zijn ten gemeentehuize verkrijgbaar. STICHTING RENESSE Ten gemeentehuize van Re- nesse zal op 26 maart 1956 te 11.00 uur, bij openbare in schrijving worden verpacht: de rüwielbergplaatsen met bijbehorende grond gelegen aan de Oude Moolweg, voor de stalling van rijwielen en/of de verkoop van ijs, li monade e.d. gedurende 1956. Inlichtingen: gemeentehuis, Renesse. Aanbesteding Het Architectenbureau Irs. A. Rothuizen en P. J. 't Hooft is voornemens om, namens het gemeentebestuur van Nieuwer kerk in het openbaar aan te besteden: Het bouwen van een verenigingsgebouw. De aanbesteding zal worden gehouden op donderdag 22 maart te 11.00 uur in café „De Meebaal" te Nieuwerkerk. Bestek en tekeningen zijn ver krijgbaar ten kantore van de directie, Kleine Kade 43 te Goes, tegen betaling van f 15 per stel, of zullen na ontvangst van een postwissel van f 15,50 worden toegezonden. Bij inlevering van complete en ongeschonden exemplaren van de bestekstukken zal tot uiter lijk 3 dagen na de aanbeste ding f 10 worden terugbetaald. BRUINISSE ZITDAG voor O Pedicure Steunzolen Elast. kousen Diusdag 6 maart a.s. van 9-5 uur ten huize van mw. de wed. van den Berge, Kerk straat 4. iSmallegange'ó LUTHERSE KERK - Zierikzee Zondag 4 maart, 10 uur dr. S. v. d. WOUDE te Amsterdam Openbare aanbesteding Namens het gemeentebestuur van Zonnemaire zal door de Centrale Dienst „Noord-Zee land" in het openbaar worden aanbesteed, overeenkomstig het aanbestedingsreglement W.B.: Het bouwen van een blok van 2 woningwetwoningen aan de Oostweg te Zonne maire. Bestek en voorwaarden met bijbehorende tekeningen zijn verkrijgbaar ten kantore van bovengenoemde dienst, Oude Haven 26 te Zierikzee, tegen betaling van f 5,per stel; of zij worden toegezonden na ontvangst van een postwissel ten bedrage van f 5,25. De aanbesteding vindt plaats op donderdag 15 maart 1956, des n.m. 3 uur in het ge meentehuis van Zonnemaire. SUCCESJES 1-4 regels f 1,Elke regel meer f 0,15 per mm. Brieven onder letter of no. f 1,20. Te koop: Aspergeplanten en pootsjalot- ten. - K. J. Dambruin, Ver- tonsweg 2, Haamstede. Beste eetaardappelen. K. Din- gemanse, J. J. Boeijesweg 70, Haamstede. Een Deering kunstmeststrooier (is nog als nieuw). - Flohil, Scharendijke. Een prima Smyth zaaimachine (slechts kort gebruikt). Flohil, Scharendijke. Zaaigranen en pootaardappe- len. Vertegenwoordiger: J. de Glopper, 57, Scharendijke. Een partij bruine bonenstro. H. Kik, Dreischor. Personeel gevraagd: Een arbeider door H. J. Boot, Capelle bij Zierikzee. Voor terstond: een schilders- knecht. M. Deurloo, Meelstraat no. 24, Zierikzee. Met 1 mei: een arbeider. Wo ning met electriciteit en wa terleiding beschikbaar. L. J v. Gastel Mz., Schuddebeurs B 59. Uienwieders. - P. L. Krepel, telefoon 15, Bruinisse. Met april of mei a.s. een arbeider (tot december vast werk) en bietenrooiers/-bij* Jv- Romeijn, Ouwerkerk. Personeel aangeboden: Een melkknecht, ook voor de landbouw. Te bevragen: bur. van dit blad. Te huur: 3 gemeten' bouwland om met lijnzaad te bezaaien. - M. L. Hoogenboom, Duivendijké. Diversen: Wat drinkt u? Naast ons prima bier hebben we nu ook een borrel voor u. - Duyve- lant's Koffyhuys, Kraanplein. Niet alles is goud wat er blinkt! Het kan ook verf van Mol zijn. DusRalstonverf, die zo prettig werkt. - Mol, Nieuwe Boogerdstraat 27, Zierikzee. Zomersproeten? Begin dan nu reeds met Dr. de Hoog's Zon nebrandcrème te gebruiken:. F. Murk, Zierikzee. Hebt u idee voor graszaad teelt? Westerwolds op contract voor Semina N.V., Rotterdam. Inlichtingen: Joh. de Bruine, Oosterland,telef. 81 Nieuwer kerk. Een rustige wand eist goede wandversiering. Grote sorte ring in: etsen, schilderstukken, reprodukties enz. vindt u bij: Mol, Nieuwe Boogerdstraat 27, Zierikzee. Dinsdag a.s. is onze zaak ge sloten. - I. Moerland, kap salon, Renesse. Uit voorraad te leveren: Peko zomertarwe. S. van Klinken, telef. 308, Nieuwerkerk. Agent Firma Wed. P. de Jongh. In voordelige prijzen hebben wij steeds gebruikte radio's. Radio Weltevreden, telef. 199, Zierikzee. Huisvlijlartikelen als: pitriet, raffia, plasticor, perkamentpa pier en nog veel meer vindt u bij Mol, Nieuwe Boogerdstr. 27 Zierikzee. Het handigst voor moeder, het veiligst voor baby, is een kin dertuigje. Prijs vanaf f 1,95. L. C. Hoogerhuis, Renesse. Haalt nu het voorjaar in huis door uw kamer te behangen met één uit de meer dan 100 in voorraad zijnde behangsels van Mol, Nieuwe Boogerdstraat 27, Zierikzee. Laat vóór de drukte van de schoonmaak uw oude bedden vermaken. Als nieuw terug! Deurloo's woninginrichting, Zierikzee, tel. 721 - Oosterland tel. 20. Acme wringers f 66,65. Er zijn geen betere. Technisch Bureau v. d. Berge, Zevenhuisstraat 6, telefoon 352, Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 3