Er is veel winterfruit in plaats van zomerfruit gekomen Het vervoer van voedsel en brandstoffen Kleurenplaatjes van de Westhoek Niet allen kennen de bepalingen van de Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond DE ONVERBREEKBARE BAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZATERDAG 25 FEBRUARI 1956 No. 17905 Vereniging van Oud-leerlingen „Pomona" Mogelijkheden voor de aardbei in de Westhoek? Op de agenda van de bijeenkomst van dc Vereniging van oud-leer lingen „Pomona" te Haamstede ge houden. stonden twee belangrijke onderwerpen, want op deze avond „met eigen krachten" kon de voor zitter, de heer J. C. de Felter, het welkom toeroepen aan de heer H. van Toledo, welke een inleiding zou houden over „Zomer- of win terfruit"; de voorzitter zou zelf een beschouwing houden over „Kleln- fruit". Het vraagstuk „zomer- én win terfruit planten" stelt de fruitteler midden in de problemen, zoals zich die voordoen bij een nieuwe aan plant, aldus de heer v. Toledo. Dit vraagstuk is langs verschillende zij den te benaderen. Daar het in het verleden al voorgekomen is dat rassen, welke hoge opbrengsten ga ven, thans geheel van het fruit- toneel zijn verdwenen, is het een verkeerd standpunt om uit te gaan van de prijzen van vandaag. Bij ongelimiteerd telen van de Golden Delicious - een appel die in het middelpunt van de belangstelling staat - zou de markt overvoerd kunnen worden, met alle gevolgen van dien. Omstreeks 1900 werd jaarlijks per hoofd 10 kg fruit ge- konsumeerd. Na 1935 is de fruit teelt belangrijk uitgebreid, zodat er in 1954 een opbrengst was van 500 miljoen kg. In de jaren '52 en '53 was het prijsverloop zeer verschil lend, wat nauw in verband stond met de exportmogelijkheden. De laatste jaren zijn de prijzen van zo merfruit beter dan die van winter fruit. Het binnenlands verbruik is zeer groot te noemen; de binnen landse markt is van veel belang voor de telers. Het gebruik van zuidvruchten is de laatste jaren niet belangrijk toegenomen, hetgeen in leider een belangrijk verschijnsel noemde. De laatste jaren is er veel winterfruit in de plaats van zomer fruit gekomen. Wanneer dit areaal in opbrengst komt, zal het wellicht moeilijk zijn dit gemakkelijk te plaatsen, ook al neemt de binnen landse konsumptie toe. Spr. had de hoop dat er nog eens een ver enigd Europa komt, wat een vrijere uitwisseling van produkten ten goede zal komen. Naar aanleiding van een infor matie van de heer Lysen bleek dat de schade aangericht door Vlaamse gaaien, eksters en kramsvogels m vele gevallen zeer groot geweest is. Het kleinfruit In zijn beschouwing over „klein fruit" meende de heer de Feiter dat vooral de zwarte bes zich uitste kend leent voor combinatie met an der fruit. Door de ziektebestrijding moet de zwarte bes echter geteeld worden op volle grond, dus op een afzonderlijk perceel. Vooral wat de werkverdeling betreft dient men nauwkeurig na te gaan of deze teelt Toch werken aan Dammonument Steentjes in warm zand De werkzaamheden van het in aanbouw zijnde nationaal monu ment op de Dam te Amsterdam lig gen ondanks de hevige vorst nog niet geheel stil. De bestrating van het plein met grijze en blauwe gra nietstenen kan voortgang vinden, dank zij een vernuftig verwar mingssysteem. De stenen kunnen zonder metselwerk in een zand laagje op een betonnen bodem ge legd worden. Men heeft nu het natte zand verwijderd en door droog zand vervangen, dat tegen vorst wordt gevrijwaard door ver warming met propaangaskachels. De werkzaamheden maken goede vorderingen. Aftrek van herstelkosten van watersnoodschade voor inkomstenbelasting De wet belastingherziening 1950 bepaalt (in artikel 11), dat voor de heffing van de inkomstenbelasting de kosten van herstel van oorlogs schade aan onroerend goed, welke als kosten van verwerving kunnen worden aangemerkt, op verzoek van de belastingplichtige tot ten hoog ste het bedrag van de ter zake van de oorlogsschade ontvangen ver goeding of schadeloosstelling wor den beschouwd als te zijn uitgege ven in het jaar, waarin de vergoe ding of schadeloosstelling wegens oorlogsschade is genoten. In een aanschrijving aan de belasting dienst heeft de Staatssecretaris van Financiën goedgekeurd, dat deze bepaling overeenkomstig wordt toegepast ten aanzien van de kosten van herstel van niet tot een be- drijfs- of beroepsvermogen beho rende onroerende goederen, welke in de jaren 1953 of 1954 door wa tersnood zijn beschadigd. Aansla gen over deze jaren, welke reeds onherroepelijk vaststaan, zullen door de inspecteur op verzoek van de belanghebbenden worden her zien. arbeidskrachten te binden aan het bedrijf, wat ook noodzakelijk is omdat deze ook tijdens andere ar- beidstoppen nodig zijn. De toe komstmogelijkheden worden beïn vloed door de steeds stijgende kon sumptie van vruchtendranken. De konklusie kan dus zijn dat de voor- past in de opzet van het bedrijf, omdat dit gewas zijn arbeidstop heeft tijdens de oogst. In deze teelt zag inleider een mogelijkheid om uitzichten voor deze teelt niet on gunstig zijn. In verband hiermede gaf de voorzitter in overweging deze teelt in kombinatie met de fruitteelt toe te passen, wanneer men over voldoende arbeidskrach ten beschikt. Door hogere plukkos- ten van de rode bessen is de teelt hiervan minder aantrekkelijk dan de zwarte bes. Door de veel lan gere oogsttijd van de framboos is het minder gemakkelijk deze te kombineren met appel- en peren teelt, hetwelk ook geldt voor de aardbei. Van de aardbei zijn de laatste jaren verschillende nieuwe rassen verschenen welke een langer transport verdragen, zodat ook hiel de teelt meer mogelijkheden biedt, vooral in kombinatie met ander klein fruit. Op de na de inleiding volgende interessante diskussie bleek de heer van Toledo overtuigd van de ter plaatse aanwezige mogelijkheden voor de aardbeienteelt, vooral voor de fabrieksaardbei. De voorzitter dankte de heer v. Toledo voor zijn inleiding, terwijl de vice-voorzitter de heer de Feiter dank zegde voor zijn belangrijke inleiding. Tweede Kamer In de vergadering der Tweede Kamer heeft de heer Vermeer (arb.) aan de Staatssecretaris van Oorlog de volgende vraag gesteld: Is de Staatssecretaris bereid om op aanvraag van en via de gemeen, tebesturen militairen en militaire voertuigen ter beschikking te stel len om behulpzaam te zijn bij de voorziening van voedsel en brand stoffen, waar de aanvoer tengevol ge van de vorst stagneert?^P| Staatssecretaris Kranenburg zegt dat deze bijstand wordt verleend bij rampen of wanneer deze drei gen. Ter zake bestaan voorschrif ten, welke de laatste dagen al zijn toegepast. Ook bijstand aan de Wa terstaat is mogelijk, bv. met het oog op de toestand der rivieren; deze is thans in voorbereiding. Z.i. moeten de burgerlijke autoriteiten niet onnodig om bijstand vragen. Zij moeten eigen initiatieven ont wikkelen. Gewaakt moet worden tegen versnippering van de bijstand In september aan vang van de derde leerkring Tijdens een conferentie van het werkverband pedagogische kom missie van de kweekscholenbond, onder leiding van dr. W. Bordewijk te Utrecht gehouden, hield de hoofdinspecteur voor de onderwij zersopleiding, de heer A. Kleyweg een beschouwing over de organisa tie van de derde leerkring, welke door de voor de tweede leerkring geslaagde leerlingen kunnen wor den gevolgd. Als resultaat heeft de ze studie - welke een jaar duurt - bij slagen van de leerling het ver krijgen van de volledige bevoegd heid en de hoofdakte. De heer Kleyweg drong aan op een zeer scherpe selektie en vroeg geen leerlingen toe te laten welke aan hun „plafond" zijn. Het doel van deze leerkring is de leerlingen vex*- trouwd te maken met de lagere scholen. [Zilverdraden tussen gouden Een Finse zeeman kwam bij een politiepost met een nog al onsamenhangecl verhaal. Hij zou beroofd zijn etc. De dienstdoende politieman be keek de zeeman wat nauw keuriger, want hij vond de man er maar vreemd uit zien. Hij glinsterde nl. en zijn blonde haar vertoonde lichtere plekken, die uit zg. engelenhaar bleken te be staan. De zaak werd onder zocht en to enbleek, dat de man 's avonds wat te diep in het glaasje had gekeken. Hij wilde toen slapen en brak een loods open. De zee man ging naar binnen en legde zich te slapen. Zijn bed bestond uit een hoeveel heid kerstboomartikelen, be stemd voor de komende Jaarbeurs te Utrecht. De jon geman, een 19-jarige licht matroos, had in de loods zo'n ravage aangericht, dat er voor f 1500 schade was. De Nederlandse regering heeft door bemiddeling van haar perma nente vertegenwoordiger bij de V.N., de Verenigde Naties op de hoogte gesteld van het feit, dat de Indonesische regering eenzijdig ver dragen tussen Indonesië en Neder land heeft opgezegd, welke inder tijd werden gesloten met medewer king van de commissie der Verenig de Naties voor Indonesië en die bij de Verenigde Naties werden gere gistreerd. Alleen wat wij geloven Het gebeurde is historisch. Met een autobus waren we in een heel klein Oostenrijks dorpje naar de top van een berg gegaan. Naast ons zat een jonge vrouw met een meiske van ongeveer zes jaar. „U gaat zeker ook naar de oude kerk?" vroeg zij. Wij wisten van geen kerk en meenden, dat er al leen een restaurant met uitzicht was. De jonge vrouw begon enthou siast te vertellen. Dat kerkje, ver telde ze, was oeroud, honderden ja ren, en het was heel bizonder. Er waren allerlei zeldzame en hoogst merkwaardige relekwieën te zien en we moesten dat bepaald niet overslaan. Gezamenlijk betraden wij de kerk. „Muttil" klonk het heldere stem metje, „die mevrouw slaat geen kruisje!" „Sssst", deed de moeder, „die me vrouw is niet katholiek." „Hoe kan dat nu?" klonk het verbaasd. Blijk baar had men dit kleine meisje nimmer verteld, dat er ook nog an dere geloofsrichtingen zijn. „Dat kan heel goed, er zijn ook mensen, die iets anders geloven" legde de moeder uit. „Maar alleen wat wij geloven is echt hè?" vroeg het kind. „Ja, ja natuurlijk", knikte de moeder, „tenminste", liet zij er op volgen, „als het Grieks-katholiek en niet rooms-katholiek is'.. Vrede en verdraagzaamheid Op mijn bescheiden plaatsje te gen de zijmuur had ik deze conver satie kunnen beluisteren en opeens werd me duidelijk - als had iemand het met grote vurige letters op een bord geschreven - hoe deze moeder zonder er bij na te denken, druk bezig was onverdraagzaamheid en vooroordeel te zaaien in het hart van haar kind. Wanneer wij - overigens geheel te goeder trouw - onze kinderen bijbrengen, dat alleen wat wij per soonlijk geloven, denken, vinden en doen het enig ware is, dan zal er al vroeg bij hen een soort kritisch verzet groeien, dat op voorhand alles afwijst, wat niet precies past in het allen zaligmakend patroon van thuis. Wij hebben dan de grond gelegd voor een schier onuitroei bare bekrompenheid. Die afwijzend-kritische instelling leidt bij de jeugd maar al te spoe dig tot onverdraagzaamheid en minachting voor andermans op vattingen en dat is al heel weinig bevorderlijk voor vrede en ver draagzaamheid, want daarvoor is in de eerste plaats benodigd een zich onbevoorordeeld openstellen voor de mening van andersdenken den. Hiermede wil volstrekt niet ge zegd zijn, dat pien niet het recht zou hebben de eigen opvatting voor de ware te houden, maar ruimden kende mensen zullen er altijd reke ning mede houden, dat er in elke opvatting altijd wel iets steekt, dat de moeite van 't kennis nemen en overwegen waard is. Niet de wrijfpunten, maar de raakpunten Wanneer wij ons de moeite wil len getroosten die raakpunten op te zoeken (en dit geldt niet alleen voor godsdienst en politiek maar voor elk terrein waarop de mens zich maatschappelijk beweegt), met andere woorden te ontdekken op welke punten men het eens zou kunnen zijn met de andersden kende, dan kan het niet veel moeite kosten daar aan te knopen en niet - zoals maar al te vaak gebeurt helaas - de wrijfpunten en de on derlinge geschillen op de voorgrond te plaatsen. Die wrijfpunten vormen Vfls het ware een beweging van elkaar af terwijl de raakpunten een bewe ging naar elkaar toe betekenen. Wil er dus ooit iets van een ware ver broedering tot stand komen, dan zullen wij onze kinderen moeten opvoeden langs de weg der raak punten, d.w.z. dat wij hun waar dering voor andermans standpunt bijbrengen, ook als dit standpunt afwijkt van het hunne. De beste manier om hun dit bij te brengen is het levend voorbeeld. Laten wij ouders er dus voor zor gen, dat wij zo gauw mogelijk ruim van geest en breed van opvatting worden! Amy Groskamp ten Have. (Nadruk verboden). Niet alleen door de sneeuw en de koude, maar vooral ook door de fas cinerende gekostumeerde ijsfeesten, zal de herinnering beklijven aan de xvinter van 1955-1956. In de verschillende vermommingen hebben velen op Schouwen-Duiveland zich uitgeleefd in grappige en speelse vormen. De foto geeft er een voorbeeld van. Op de te Zierikzee gehou den gekostumeerde ijs wedstrijden - naast vele andere - ook de Micky Mouses. Kompleet met staart verlevendigden zij het beeld van de ver lichte baan. Afd. W.-Schouwen Ned. Ver. van Huisvrouwen Zoals reeds gemeld heeft de heer Hack te Renesse op de jongste af delingsvergadering van de Ned. Ver. van Huisvrouwen gelegenheid gehad een unieke serie dia-posi tieven te vertonen. Begonnen werd met een plaatje, waarop een kaart je was afgedrukt, dat de toestand van Westeuropa te zien gaf na de laatste ijstijd, zodat de aanwezige dames een indruk kregen, hoe ons land toen ter tijd gelegen was ten opzichte van dit deel van de we reld. De heer Hack knoopte hierbij aan om in vogelvlucht mee te de len, hoe het westen van ons land, inzonderheid de duinen hieruit ont staan waren, om daarna over te stappen op de duinen van Westelijk Schouwen in het bijzondei', die hij voor deze middag tot onderwerp van inleiding had gekozen. Aan de hand van een serie buitengewoon mooie gekleurde diapositieven, nam hij zijn toehoorsters mee langs het strand vanaf Westenschouwen, waarbij hij gelegenheid vond enige interessante oudheidkundige vond sten te laten zien, waaruit blijkt, dat dit deel van het eiland reeds lang voor onze jaartelling bewoond moet zijn geweest. Zo toonde hij o.a. een vuurstenen pijlpunt, een Frankische kogelpot, alsmede vele scherven, die langs het strand en in de duinen in de loop der tijden gevonden zijn. Ook zagen de da mes mooie opnamen van de afslag, maar ook van de aangroei van de duinen, waarbij hij bijzondere aan dacht vroeg voor de zandbinders, zoals biestarwegras, helm, zeeraket, e.a. Na deze strandwandeling tot bij het koepeltje te Scharendijke, werd de terugtocht „binnendoor" gemaakt, waarbij het karakteristie ke duinlandschap van de „Kop van Duurste auto Enkele uren voor de opening van de 36ste R.A.I.-tentoonstelling te Amsterdam bleek, dat de Daimler Hooper van ruim f 74.000, de duur ste auto van de expositie zou zijn, niet is verschenen. De duurste auto van de tentoon stelling is nu geworden de Ford Continental Mark 2 met f 55.000. Schouwen" met zijn uitzonderlijke flora en fauna bewonderd kon wor den. De heer Hack moet wel een gi-oot natuurliefhebber zijn, om de ze vaak bijzondere planten, o.a. nachtsilene, wespenorchis, pirola, parnassia en vele andere op zo ar tistieke wijze op de gevoelige plaat vast te leggen. KERKNIEUWS Ned. Herv Kerk Keuring op t.b.o. van de predikanten In haar zitting van 16 december 1955 heeft de generale synode van de N.H. Kerk de wenselijkheid uit gesproken van een kerkordelijke regeling voor een periodieke keu ring op t.b.c. van predikanten, ca techeten, jeugdleiders en allen die arbeiden op het terrein van de ca techese en het jeugdwerk. Inmiddels heeft de generale sy node in haar jl januai-i-vergaderlng een aantal bepalingen tot regeling van deze zaak aangenomen. Thans heeft de synode een rond schrijven gezonden aan de kerke raden, waarin er bij dezen op aan gedrongen wordt om niet te wach ten op een kerkordelijk voorschrift, maar nu reeds in hun gemeenten met predikanten, catecheten, jeugd leiders enz. in overleg te treden en het daarheen te leiden, dat zij zich ten spoedigste onderwerpen aan een gratis onderzoek op t.b.c. De oosterse en westerse christenheid Vanaf woensdag in de goede week zullen op Drakenburgh bezinnings dagen gehouden worden met als hoofdthema: „De oosterse en wes terse christenheid", die werden voorbereid door de stichting Katho liek Gemeenschapsoord Draken burgh. Een aantal sprekers zal de verschillen en overeenkomsten in religieus besef, liturgie, theolo gische opvattingen etc. belichten.- Tevens zal aandacht worden be steed aan de religieuse kunst van Oost en West. De plechtigheden van witte donderdag en goede vrijdag worden gehouden in de westerse ritus; de plechtigheden van de paasnacht worden gevierd in de oosterse liturgie met medewerking van het Utrechts Byzantijns koor. SCHOONRIJDEN TE ZIERIKZEE Vooral op juiste lichaamshouding komt het aan Te Zierikzee worden vandaag - zaterdag 25 februari - op de Ijs baan door de Zierikzeese IJsver eniging schoonrywedstrijden geor ganiseerd. Het schoonry den (hier „overrij den") is niet weinig populair op Schouwen-Duiveland, maar het is merkwaardig dat maar zeer weinig ryders op de hoogte zyn van de desbetreffende bepalingen van de K.N.S.B. Een uittreksel hiervan volgt hieronder en het ïykt ons aanbevelenswaardig voor degenen die deelnemen, deze aandachtig te bestuderen. De eisen voor het schoonrijden: a. Afzet. Het afzetten moet door het paar volkomen tegelijk geschieden en moet het volle ge wicht van het lichaam aanstonds op het rijdende been worden over gebracht; al te krachtig afzetten met het vrije been is onbevallig. Reeds bij de eerste streek neme het paar een gelijkmatig slag in acht, daarbij rekening houdende met de wind en de meer of mindere gladheid en hardheid van het ijs. Beginnen in korte streken teneinde vaart te krijgen is onjuist. b. Houding. De houding moet zijn ongedwongen met de gevatte handen rustig, voor het evenwicht bewaren mogen de armen niet be wogen worden. Beweging in het elleboogs- en schoudergewricht en het rijden met gestz'ekte armen is" onjuist. De af stand tussen het ï'ijdend paar moet steeds even groot zijn. De rijdende benen vormen met de lichamen en hoofden bevallige, evenwijdige, ge strekte lijnen. Lendenbeweging en te grote kniebuiging zijn onbeval lig. Het vrije been moet na de afzet sierlijk worden bijgehaald en mag niet vóór het rijdende been worden gebracht, dan nadat de streek bijna geheel is uitgereden. c. Helling. De lichamen moe ten gelijkmatig beurtelings naar rechts en naar links evenveel over hellen door op de buitensnee van het ijzer te rijden, tegen het einde van de streek op het achterste deel der schaats steunende, zodat de li chamen geleidelijk meer rechtop komen tegen het begin van de vol gende streek, waardoor die eigen aardige als het ware zwevende be weging ontstaat, die bovenal wordt verlangd. d. Streek. Het paar moet in de streken steeds een zuiver tempo in acht nemen, zodat deze beurte lings even lang duren. Het tempo kan bij de allengs toenemende vaart langzamer worden door het verlengen der streken, maar dit moet geleidelijk geschieden zonder blijkbare inspanning. In geen ge val mogen de schaatsen van de vrije benen het ijs raken voordat de streek is uitgereden. FEUILLETON. door MAARTJE ZELDENRIJK „Jammer", zei hij. „Ik had er zo vast op gerekend, dat je me een ge zellige middag zou bezorgen. Als ik nu vanavond thuis kom en mijn vrouw vraagt naar het feest, dan zal ik moeten zeggen: o, het feest was denderend en ik heb ook nog een oude schoolkameraad van me ontmoet, Elsje Voortman. Met haar reisde ik in de bus van Purmerend naar Amsterdam en daar hebben we koffie gedronken. Ik heb haar toen uitgenodigd om met me te gaan eten en daarna een bioscoopje te pikken, maar dat wilde ze jammer genoeg niet. Want ze is niet lief, wel verstandig". Ze keek hem geringschattend aan. „En nu wil je mij wijs maken, dat je dat allemaal tegen je vrouw gaat vertellen?" „Ik zou er dan nog aan toe kun nen voegen: Ze is bovendien nog ongelovig ook, want ze wil niet aannemen, dat ik je dit allemaal vertel". „Zou je dat heus doen?" „Ja, waarom niet? Ik heb geen geheimen voor mijn vrouw en zij niet voor my. Nu beleven wy be paald geen wereldschokkende ge beurtenissen, maar zoiets zou ik toch allemaal vertellen". Ze keek een poosje voor zich uit en ging toen, nadenkend verder: _,Dus laten we eens een ogenblik aannemen, dat ik met je mee zou gaan eten, en daarna met je mee ging naar de bios en ten slotte je wegbracht naar de trein. Dat zou je dus allemaal aan Je vrouw vertel len?" „Ja, beste meid, waarom niet? Ik heb je, meen ik, al gezegd, dat nüjn vrouw in het geheel niet ja loers is, ik trouwens evenmin. Bo vendien zy we beiden erg democra tisch. Overigens, ik zie niet in, wat er in steekt, als wij vanmiddag sa men een beetje aan de boemel gaan. „Daar steekt dit in, Jaap Bos- graaf, dat jy getrouwd bent en ik niet". „Nu ja, dat laatste kan nog ge beuren „Ach, jy brengt me helemaal in de war. Begrijp je dan niet, dat zo iets niet past?" „Nee, dat begryp ik niet. Of wacht eensnou gaat me een licht op. Tegen de conventie zeker, hé? Hoe noem je datNiet net jes? Niet comme il faut? Een ge trouwde man mag alleen maar met z'n eigen vrouw uitgaan? Laat me toch niet lachen, Elsje. In welke eeuw leef jij nog?" Ze keek hem lange tijd onderzoe kend aan. Maar van zyn gezicht werd ze ook al niets wijzer. Hy keek haar lachend aan en gedachte loos roerde ze op de bodem van haar lege kopje. Eindelijk zei ze: „Mag ik eens een heel onbescheiden vraag stellen?" „Ga rustig je gang". „Is het wel helemaal in orde tus sen jullie? Ik bedoel tussen je vrouw en jy?" „Zo goed als het maar zyn kan. We houden van elkaar, hebben geen financiële zorgen, kortom: het ideale huweiyk. Maar dat neemt niet weg, dat mijn vrouw er totaal niets in zcfu zien, wanneer ik van middag met je uitga". „Dus, dat zou je vanavond wer- keiyk allemaal aan je vrouw ver tellen?" „Elsje,., heeft by jou de tyd stil gestaan? Ik begin nu enigszins te begrepen, waarom jy ongetrouwd gebleven bent. Bang voor mannen?" „Op die onzin zal ik maar niet eens antwoorden. Misschien ben ik in dit opzicht een beetje ouderwets, conservatief als je wilt. Ja, je moogt het gerust weten, zoiets vind ik on gepast". „Nou, daar zal wel niet tegen te redeneren zyn. Doch wil je my misschien eens uitleggen, wat. voor verschil er zit in het koffiedrinken met mij, in een openbare gelegen heid ,als deze, en met my eten eveneens in een openbare gelegen heid?" „Dat eten zou er misschien nog mee door kunnen, maar de bios coop. Nee „Dus de film gaat niet door. Even goede vrienden. Laten we dan onze verschillen delen. We schrappen de bios - mün concessie - en we gaan samen ergens eten - jouw conces sie. Afgesproken?" Ze zuchtte. Misschien lokte het haar wel aan, om ongedwongen eens heeriyk te eten in een behoor- ïyk restaurant. Als ze dacht aan haar eigen kamer, en de keuken, die ze met andere bewoners moest delen.Eens heeriyk met iemand anders te kunnen etenniet al tijd alleenOpnieuw zuchtte ze en zei: „Je hebt het gewonnen Jaap. Je kunt me uitnodigen voor een etentje. Als je het maar tiiet te gek maakt". (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 5