ZATERDAG 25 FEBRUARI 1958 No. 17905 - 112e jaargang ZIERlKZEESCHEgNIEUWSBOPE ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruifbetaling I 3,50, per week 27 cenl. Losse nummers 10 ct. Verschijnl Dinsdag, Don derdag, Vrijdag en Zaterdag - Advertentieprijs 15 cent per mm. - Succesjes (max. 15 mm.) 11,per stuk. WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 REDACTIE EN ADMINISTRATIE: Lange Nobelstraat 6, Zierikzee, Postbus nr. 1, Telefoon nr. 32, Girorekening nr. 137677 - Uitgave: N.V. Drukkerij voorh. Lakenman Ochtman - Lange Nobelstraat 6, Zierikzee - Redacteur: M. J. BIJ DE VAATE - Tel. 309. Nu de koude aanhoudt Kolenaanvoer door het gehele land gaat nog regelmatig door Mondjesmaatverdeling blijft mogelijk Hoewel stroef, gaat de kolenaan voer door het gehele land nog vrij regelmatig door, cok als Is het ver keer te water goeddeels uitgevallen. De spoorwegen doen, ondanks het tekort aan wagons, het uiterste om kolen en cokes uit Limburg en het Roergebied aangevoerd te krijgen. Schepen uit Engeland en Ameri ka voeren in de grote havens, doch ook in kleinere, nog regelmatig aan. Zo kon uit Zeeland gemeld worden, dat de brandstoffensituatie daar be hoorlijk is. In Limburg ligt een voorraad van enige duizenden tonnen, die zo snel mogelijk wordt afgevoerd. De klei ne industrie trekt thans wat harder om kolen aan de bel, dan een week geleden. Huisbrandkolen worden over het gehele land mondjesmaat verdeeld. De handel kan niet op stel en sprong, maar doorgaans wel binnen enkele dagen leveren, mits men genoegen neemt, met wat in voorraad is. Wel wordt er op gelet, dat niet te grote hoeveelheden te- Operaties vreemdelingen legioen in West-Algerië Meer dan 3.000 leden van het Vreemdelingenlegioen en 600 Spa- hi's voeren in het heuvelachtige ge bied van west-Algerië, nabij de Marokkaanse grens, een grote ope ratie uit tegen opstandelingen, die maandag tezamen met inheemse de serteurs bij Sebedna elf Franse mi litairen doodden en woensdag een mislukte aanval deden op een mi litair convooi. In oost-Algerië zijn militairen, gesteund door vliegtuigen, in ge vecht met^een sterke groep opstan delingen, die dinsdag in een hinder laag nabij El Milia twintig soldaten doodden. Volgens te Algiers ontvangen be richten hebben verzetsstrijders in de afgelopen twee dagen 68 man verloren. Doorgewinterde kip Hoe het mogelijk is bij de huidige wintertemperatuur, behoort tot de raadselen van de natuur, maar een kip van de heer J. Snijders te Zie rikzee heeft het gepresteerd een ei te leggen met het flin ke gewicht van 120 gr. De kip heeft er geen nadelige gevol gen van ondervonden. Het moet een doorgewinterde zijn. Wetsontwerp tot opschor ting doodstrof ingediend De Britse regering, die gekant is tegen afschaffing van de doodstraf voor moord, heeft bekend gemaakt, dat zij de indiening van een wets ontwerp in deze kwestie aan het Lagerhuis overlaat. Het Lagerhuis heeft zich maandag uitgesproken voor opschorting of afschaffing van de doodstraf. Inmiddels is reeds een wetsont werp met betrekking tot het op schorten van het ter dood brengen door middel van de strop door het socialistische Lagerhuislid Sydney Silverman ingedipnd. De regering heeft voorgesteld dit ontwerp in behandeling te nemen. Leden van de socialistische oppo sitie in het Lagerhuis hebben de regering verweten, niet zelf een wetsontwerp te willen indienen ter uitvoering van de wens van het parlement. Automobieltentoonstelling R.A.I. te Amsterdam geopend De minister van Verkeer en Wa terstaat, mr. J. Algera, heeft de Amsterdam de 36ste tentoonstelling van de R.A.I. in het R.A.I.-gebouw officieel geopend. De minister werd welkom gehe ten door de algemeen voorzitter van de R.A.I., de heer E. F. Eriks son. De opening werd bijgewoond door een groot aantal burgerlijke en mi litaire autoriteiten, onder wie zich bevonden de Commissaris der Ko ningin in de provincie Noordhol- land, dr. M. J. Prinsen en de bur gemeester van Amsterdam mr. A. J. d'Ailly. Direct na de opening stroomde het publiek, dat zich voor het ge bouw in een lange rij had opge steld, de expositieruimte binnen. gelijk worden afgeleverd, omdat anderen met kleine beurzen en op slagplaatsen dan niet aan hun trek zouden komen. Er wordt dus in ze kere zin distributie toegepast. Klachten op grote schaal over kolengebrek zijn nog niet vermeld. Wel is de situatie hier en daar krap en wel is de positie landelijk moei lijk, maar van een noodtoestand kan niet worden gesproken. De federa tie van Nederlandse brandstoffen- handelaren ontkent zulks ten stel ligste. Klachten, zoals deze week over de voorziening van Arnhem en Nijmegen kwamen, konden worden opgevangen. Indien de kolenpositie moeilijker zou worden, dan zij thans is, dan zal een ruime reserve aan trans port, het wegtransport, kunnen worden gemobiliseerd om kolen aan te voeren. Hiertoe bestaat op het ogenblik nog geen aanleiding. Brandstoffenbijslag voor handarbeiders De staatssekretaris van Sociale Zaken heeft de gemeentebesturen geschreven goed te keuren dat de lonen, ingevolge de gemeentelijke sociale werkvoorzieningsregeling, voor handarbeiders over de week van 20 tot en met 25 februari wor den verhoogd met een brandstof fenbijslag. Deze bijslag bedraagt f 4,10 voor kostwinners en alleen- wonenden en f 2,05 voor de ove-. rige geplaatste handarbeiders. De Franse premier, Guy Mol- lêfc, heeft het bestaan van z(jn drie weken oude regering op hst spel gezet door de vertrouwenskwestie te stellen met betrekking tot het regeringsvoorstel voor een betaalde vakantie van drie weken voor alle Franse werknemers. Stad en Provincie ZIERIKZEE Algemene Nederlandse Bouwbedrijfsbond Honderdvyftig bejaarden genoten van muziek en toneel Ongeveer 150 ouden van dagen, die voor een niet gering deel waren opgehaald per auto, wegens de ook voor hun moeilijk begaanbare stra ten, hebben donderdagavond geno ten op de generale repetitie van de Algemene Nederlandse Bouwbe drijfsbond, afd. Zierikzee, welke op de bovenzaal van het „Huis van Nassau" werd gehouden. De voor zitter, de heer P. v. d. Ende, riep de aanwezigen een hartelijk wel kom toe, speciaal de oudjes en de mandolineclub „Scheldeklanken", onder leiding van de heer J. van Houte, alsmede aan enkele dames van het U.V.V., die ook nu weer hun gewaardeerde hulp verleenden bij het verstrekken van consump ties in de pauze, waarin ook een verloting werd gehouden. Deze repetitie ging de feitelijke besloten uitvoering van heden - terdagavond - vooraf, waarop het 30-jarig bestaan der afd. wordt her dacht. De voorzitter deelde bij de aanvang mede dat men, in verband met dit feit, meende de ouden van dagen een genoeglijke avond te moeten verschaffen, door hen uit te nodigen bij de generale repetitie, waarvoor men de welwillende me dewerking had verkregen van „De Scheldeklanken", welke geste op bijzondere prijs werd gesteld. Deze club heeft voor de pauze de aan wezigen zeer vermaakt met popu laire wijsjs, die men aan de snaar instrumenten wist te ontlokken, ge steund door accordeon en slagbas. Op de a.s. woensdag te houden uit voering van deze club in „Concor dia" zal deze vereniging haar ren tree maken. Ze verdient de belang stelling van velen'. De heer Joh. van Beveren wist de zaal mee te krij gen bij de vertolking van enige „oude bekenden" op de accordeon, wat de genoeglijke stemming ver hoogde. In de pauze werd door de dames van het U.V.V. thee en ver snaperingen geserveerd, terwijl daarna een gratis verloting werd gehouden, waaraan nuttige prijzen waren verbonden. Na de pauze werd een toneel stukje opgevoerd, getiteld1 „Het antwoord", van H. Heijermans, dat een halve eeuw geleden zeker op geld had gedaan, maar nu niet meer zo in het huidige kader past. Aan de tekst was nog al wat geschaafd. Uitvoering Mandoline vereniging „Scheldeklanken" De plaatselijke mandolinevereni ging „Scheldeklanken" hoopt op woensdag 29 februari a.s. een uit voering te geven in „Concordia". Met deze uitvoering treedt „Schel deklanken" voor het eerst officieel voor het voetlicht. Er is een pro gramma samengesteld, bestaande uit 19 punten, inhoudende muziek, zang, soli en toneel, hetgeen de be lofte inhoudt voor een mooie avond. Met genoegen vestigen wij dan ook de aandacht van het publiek op het werk van deze aktieve vereniging op het gebied van de lichte muziek. HAAMSTEDE .Schouwens schoonheid" voor middenstanders Woensdagavond werd de bekende serie diapositieven onder de titel „Schouwens schoonheid" vertoond voor leden van de middenstands vereniging. De belangstelling was goed te noemen, hetgeen de voor zitter in zijn openingsrede met vol doening constateerde. Een bijzon der welkomstwoord richtte hij tot de leden van de zustervereniging te Renesse, die de koude reis naar Haamstede ondernamen. Hierna sprak de commentator, de heer J. P. C. Boot, een inleidend woord, waarin hij o.m. uiteenzette hoe deze serie indertijd tot stand is gekomen en die nu in de West hoek eigenlijk een begrip is gewor den. Hij dankte de middenstands leden nog voor de medewerking, die zij vorige zomer verleenden bij de propaganda voor deze serie. Ten slotte deelde hij mede, dat deze plaatjes tot stand zijn gekomen door medewerking van de „Agfa". Hierna werd de altijd weer mooie serie, die reeds weer met andere plaatjes is gecompleteerd, vertoond waarbij de aanwezigen genoten van de mooie plekjes, die zij tot nu toe vaak achteloos voorbij waren ge gaan. Aan het eind dankte de heer C. A. Felius de heren Jac. v. d.- Berge en J. P. C. Boot voor de mooie avond, die zij de leden van de middenstandsvereniging hadden bereid. SCHARENDIJKE Rode Kruis-filmavond Onder grote belangstelling vond donderdagavond in het ger. jeugd- gebouw alhier de filmvertoning van het Rode Kruis plaats. De heer A. C. de Jonge, bestuurs lid van de afd. Westelijk Schou wen toonde zich bijzonder verheugd over de goede opkomst. Deze avond had spreker 18 nieuwe leden van het Rode Kruis kunnen inschrijven. Sergeant Thijssen van het Ned. Rode Kruis gaf o.a. een uiteenzet ting van het Jeugd Rode Kruis en wees op de mogelijkheden, waarbij de aanwezigen zich nuttig kunnen maken door het verzamelen van oud papier, zilverpapier, postzegels en capsules. Hierna werden enkele korte films vertoond. In de pauze werd een verloting gehouden, welke f 94,15 opbracht. Na de pauze werd vertoond de mooie film „Bright Victory". Aan het slot dankte de heer A. C. de Jonge uit Ellemeet de aanwezigen voor hun betoonde belangstelling. IJsvereniging kreeg definitieve vorm Twee en dertig leden van de ijs- vereniging kwamen bijeen in café Coomans, om de vereniging een de finitief karakter te geven. De ver gadering stond o.l.v. de heer Rin- gelberg. In het bestuur der vereni ging werden gekozen de heren M. A. Gaanderse, C. D. Gast, M. van Oeveren, H. Ringelberg en L. Ver west. Het bestuur zal de functies onderling verdelen. Het geven van een naam leverde enige moeilijkhe den op; Tenslotte werd gekozen de benaming ijsvereniging „De Dijk- val". Tengevolge van de dijkval in december 1954 is tussen de zeedijk en de aangelegde inlaagdijk een laag drassig gebied ontstaan, dat in de winter zeer geschikt als ijsbaan te gebruiken is. De contributie werd vastgesteld op f 1 per gezin, met dien verstande, dat kinderen boven 16 jaar contributieplichtig zijn. De heer J. P. Coomans, café houder, stelde een wisselbeker be schikbaar voor de te houden wed strijden van vandaag (zaterdag 25 febr.), bestaande uit hardrijden, schoonrijden, ringsteken en gekos tumeerd rijden. Zij, die geen lid der vereniging zijn, zullen f 0,50 per dag moeten betalen. Van de toe schouwers bij de wedstrijden zal f 0,25 worden gevraagd. De Nederlandse Dierkundige Ver eniging zal trachten in overleg met de Commissie voor Oecologie van de Kon. Ned. Akademle van We tenschappen In de Zeeuwse wate ren een centrum van biologisch on derzoek te stichten. Het ligt in de bedoeling hieraan verscheidene biologen te verbinden, die de pro blemen van biologische aard, welke zich zullen voordoen vóór, gedu rende en na de afsluiting der zee gaten, ter plaatse kunnen onder zoeken. Dit heeft de directeur van het zoölogisch station der Dierkundige Vereniging in den Helder, dr. J. Verwey, medegedeeld op de dezer dagen te Amsterdam gehouden jaar vergadering der vereniging. Het wetenschappelijke werk aan het zoölogisch station differentieert zich thans in vele richtingen van mariën-biologisch onderzoek, zo bleek uit het jaarverslag. Dank zij een jaarlijkse subsidie van het mi nisterie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en geldelijke bij dragen van de organisatie voor Zuiver Wetenschappelijk Onder zoek (Z.W.O.) beschikt het station De laboratoria van „Du Mont" hebben een electronische appara tuur geconstrueerd voor het nagaan van onregelmatigheden in cylinder- motoren. De fout werkende onder delen worden op een scherm duide lijk met hun foute werking getoond, In verband met Deltaplan Er komt centrum van biologisch onder zoek in Zeeuwse wateren Initiatief van Ned. Dierkundige Vereniging Bij een officieel onderzoek te Kosti in Soedan, waar 194 arres tanten zijn bezweken, is gebleken da,t driehonderd mensen bij gebrek aan ruimte zijn samengeperst in een vertrek van 20 bij 10 meter. De temperatuur was overdag meer dan 10 graden en daalde 's nachts niet onder de 95. De slachtoffers waren boeren, die beschuldigd werden van deelneming aan betogingen. BROUWERSHAVEN „Apollo" gaf over tuigends uitvoering Vooral leerlingenorkset imponeerde Donderdagavond hield de muziek vereniging „Apollo" haar jaarlijkse uitvoering in hotel „Jacob Cats", voor donateurs. De voorzitter, de heer W. v. d. Bos, verwelkomde de geheel gevulde zaal, inzonderheid burgemeester J. L. van Leeuwen. De voorzitter deelde mede, dat door het vervullen van de dienst plicht een vijftal muzikanten niet aanwezig was, en een tweetal dor familie-omstandigheden, zodat hij het publiek verzocht de nodige cle mentie te willen betrachten bij het uitvoeren der nummers. Na het volkslied werd gestart met de pit tige mars „Naar de Efteling", waar na het mooie nummer „In de Ar dennen" op een goede wijze werd vertolkt. De moderne populaire potpourri wil er bij het huidige pu bliek altijd goed in, zodat dit num mer werd gespeeld op verzoek. Met de mars „De Tippelaars" werd het programma van het muziekkorps besloten. Inmiddels had het leerlin genorkest, bestaande uit 12 jeugdi ge muzikanten het podium betre den. Eveneens onder de eminente leiding van dirigent P. H. J. Ever wijn, werden uitgevoerd „La pre mière", mars en de polka-mazurka „La Créole". Ondanks de korte voorbereiding werden deze num mertjes op een sublieme wijze ver tolkt wat betreft voordracht. Voor al de zuiverheid van dit kleine en semble was verbluffend. Hopenlijk zal de dirigent met deze stunt, die bijzonder aantrekkelijk is, den no dige animo en bewondering hebben opgewekt bij de jeugd, om de ge lederen van „Apollo" te komen versterken. Na het muzikale gedeel te kwamen de tonelisten aan de beurt, die opvoerden het blijspel in drie bedrijven „De gebroeders Kal koen". Dit zeer moeilijk te spelen stuk werd prima voor het voetlicht gebracht en gezien de vele lachsal vo's mag geconcludeerd worden, dat het publiek er zeker van heeft ge noten. De verschillende liefdesver wikkelingen die pas aan het einde ■worden ontknoopt, werden goed weergegeven. In de pauze werd de traditionele verloting gehouden ter versteviging van de kas. Aan het einde van de avond sprak de bur gemeester waarderende woorden voor de geboden avond, waarbij hij sterk aandrong op toetreding der jongere garde tot het leerlingen orkest. Tot slot volgde een gezellig bal onder leiding van „De Jantjes" uit Zierikzee. De heer Everwijn dankte inzon derheid alle plaatselijke midden standers die iets geschonken heb ben voor de loterij. BRUINISSE IJsvereniging opgericht In het gemeentelijk verenigings gebouw kwamen woensdagavond een aantal schaatsenthousiasten bij een om te komen tot oprichting van een ijsvereniging. De heer A. Ju- melet-Haeck had de leiding op zich genomen, en na een korte inleiding werd besloten niet tot hoofdelijke stemming over te gaan, maar wer den na enige bespreking de volgen de personen als bestuurslid aange wezen: P. L. Krepel, M. C. van Weele, C. Zwart, M. Jumelet Az., M. Dorst, A. Jumelet-Haeck, M. Ju melet Dz. en de dames J. de Gruij- ter-Jumelet en J. van den Berg- Otte. De vereniging telt thans 150 leden, maar besproken werd dat dit aantal nog moet worden verdub beld, terwijl ook donateurs zullen worden gezocht. De contributie werd vastgesteld op f 1 per lid. Be sprekingen zullen worden gevoerd om een terrein voor een ijsbaan te vinden, terwijl naar wij vernemen zaterdag een gecostumeerd ijsfeest zal worden georganiseerd. IJspret met narigheid De ijspret geeft nog wel eens aan leiding tot valpartijen waarbij dok ter Quaak te hulp moet worden ge roepen. Zo werd bij een in de Vluchthaven liggende schipper een lichte hersenschudding geconsta teerd, terwijl ook de 12-jarige Jan- ny van Driel zo ongelukkig terecht kwam, datzij per auto naar de ouderlijke woning moest worden vervoerd. thans over een staf van medewer kers en breidt ook de outillage zich gaandeweg uit. De commissie voor het Zuider- zee-onderzoek werd opgeheven, daar het onderzoek thans, na het verschijnen van het derde deel van de Zuiderzee-IJsselmeer-monogra- fie, als afgerond kan worden be schouwd. Vanaf de vuurtoren Hlrts- holm, voor de Deense noordoost kust in het Kattegat, zijn donder dagnamiddag acht tot tien perso nen waargenomen, die op een ijs schots in noordelijke richting dre ven. Aan de schepen in het betrok ken gebied is verzocht naar deze mensen uit te zien. Dit nummer beslaat uit 6 pagina's i Het getuigenis der natuur j i is sterker dan het argument i der geleerdheid. Het K.N.M.I. verwacht tot zaterdagavond: Weinig verandering Hier en daar overdrijvende wol kenvelden; geen neerslag; na in de nacht overwegend strenge vorst, overdag matige tot lichte vorst; matige en later af en toe vrij krachtige oostelijke wind. 26 febr. Zon op 7.37, onder 18.14. Maan op 19.20, onder 7.14. 27 febr. Zon op 7.35, onder 18.16. Maan op 20.40, onder 7.36. 28 febr. Zon op 7.32, onder 18.18. Maan op 21.57, onder 7.57. Volle maan: 26 febr. te 2.41. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE: 26 febr. 3.30 v.m. 15.56 n.m- 27 febr. 4.11 v.m. 16.40 n.m. 28 febr. 4.50 v.m. 17.21 n.m. BROUWERSHAVEN: 26 febr. 3.00 v.m. 15.14 n.m. 27 febr. 3.40 v.m. 15.57 n.m. 28 febr. 4.20 v.m. 16.37 n.m. Springtij: 28 februari. Hogedrukgebied boven Duitsland Sinds donderdag is de luchtdruk boven midden-Europa geleidelijk gestegen. Daardoor ontwikkelde zich boven Duitsland een nieuw hogedrukgebied waarin de tempe raturen de vorige nacht bij heldere hemel en weinig wind daalde tot 25 27 graden onder nul. In ons land varieerden de minimumtem peraturen tussen min 15 en min 18 graden. Alleen hier en daar langs de kust vroor het wat minder. Door de aanwezigheid van het nieuwe hogedrukgebied boven Duitsland zal het weer in onze om geving nog maar weinig verande ring ondergaan. In de nacht van vrijdag op zaterdag zou het weder om op vele plaatsen streng vriezen. Onder invloed van een depressie wordt warmere lucht uit Afrika in de richting van Italië getranspor teerd. Ver westelijk op de oceaan komen thans een serie depressies voor, die het hogedrukgebied ten zuiden van IJsland geleidelijk aan tasten. Deze ontwikkelingen heb ben echter nog geen directe invloed op het weer in Europa. Zierikzeese raad staat voor afwerking van agenda van 21 punten Enkele panden worden onbewoonbaar verklaard Zoals reeds gemeld, komt de raad der gemeente Zierikzee dinsdag 28 februari a.s. in openbare vergade ring bijeen. De af te werken agenda bevat 21 punten. Aan de orde zal komen het voor stel tot onbewoonbaar verklaren - naar aanleiding van een door de Centrale Dienst „Noord-Zeeland" ingesteld onderzoek - van de vol gende panden: Havenpark 43, Lam mermarkt 16, Manhuisstraat 7, Manhuisstraat 9, Venkel 29, Maar straat 13 en Poststraat 20. Hierna zal worden voorgesteld de benoeming van een tijdelijke tweede vertegenwoordiger in het dagelijks bestuur van het algemeen zieken huis „Schouwen-Duiveland", welke vakature is oiïtstaan door het over lijden van jhr. mr. J. Schuurbeque Boeye. Vervolgens komt het ontwerp in zake de bepaling van de vergoeding op f 1,75 per uur, voor het ver richten van persoonlijke diensten - ongeacht of deze diensten overdag of des nachts, op zondagen of werk dagen worden verricht - ter tafel. Voorts zal een ontwerp-brandweer- verordeninng en een ontwerp-ver- ordening regelende de organisatie en het beheer van de vrijwillige brandweer in behandeling geno men worden. Verder wordt een voorstel tot in trekking van de artikelen 148 t/m 173 van de Algemene politieveror dening en een voorstel tot wijzi ging van de verordening reini gingsrechten - in hoofdzaak ver band houdende met de invoering van het nieuwe tarief per emmer - aan de raad voorgelegd. Voorgesteld zal worden de eerste zin van artikel 2 van de vastge stelde instruktie voor de kommissie van toezicht op en advies voor de volkskredietbank te laten verval len, terwijl tevens een aparte kom missie uit de raad zal moeten wor den benoemd voor de volkskrediet bank. Verhoging van het subsidie met 2 cent per inwoner aan het Econo misch Technologisch Instituut voor Zeeland (E.T.I.) zal aan de raad voorgesteld worden, benevens het voorstel tot het aangaan van een ongevallenverzekering naar een dagloon van f 16,personeel per soonlijke diensten. Vastgesteld zal worden het aan tal wekelijkse lesuren vakonder wijs 1956, hetwelk voor de open bare scholen alhier bedraagt: a. voor de openbare lagere school 9 uren lich. oefening en 9 uren nut tige handwerken; b. voor de open bare lagere school voor u.l.o. 9 uren lich. oefening en 5 uren nuttige handwerken. Voorgesteld zal worden het ge vraagde voorschot vergoeding vak onderwijs nuttige handwerken voor 1956 (christelijke school 't Vrije) te bepalen op f 1.471,37; idem voor de r.k. lagere school op f 653,94; idem voor de christelijke school voor U.l.o. op f 978,95. Voorts zal verzocht worden het voorschot vergoeding lichamelijke oefeningen voor 1956 (christelijke school 't Vrije) te bepalen op f 1.334,80; idem voor de r.k. lagere school op f 593,32; idem voor de christelijke school voor u.l.o. op f 2.419,07. Behandeld zullen worden de te verlenen voorschotten vergoeding bijzonder onderwijs voor 1956 voor de volgende scholen: christelijke lagere school f 14.093,23, christe lijke school voor u.l.o. f 5.948,37 en r.k. parochiale lagere school f 5.219,23. Ten slotte komt in behandeling het voorstel het krediet elektrici- teltsaansluitingen in herverkave- lingsgebieden te stellen op f 25.000.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 1