ORCAM d& zware shag t ZWITSARUB DOUWE EGBERTS ,r-v De voederacties op Schouwen-Duiveiand -7 SilMdS'S'.S: zonnewarmte DAMPO TEGENSTELLINGEN WRUF KOU WEG BROUWERSHAVEN IJswedstrijden op de Spuiboezem onder ideale weersomstandigheden Originaliteilen bij gekostumeerd rijden Vokaal concert Chr. Gem. Zangver. te Nieuwerkerk Vrijdagavond gaf de christelijke gemengde zangvereniging „Eén naam is onze Hope" uit Nieuwer kerk in het verenigingsgebouw te Kerkwerve een uitvoering onder leiding van de directeur-dirigent Op de spuiboezem organiseerde dhr. J. v. Dljke en mevr. de Vries; de heer J. Schouls te Zierikzee. De de ijsclub ,,'s Weeltje" te Brou- 2e pr. dhr. M. Kooman en mej. A. avond werd geopend door de heer wershaven onder ideale weersom- v. IJsseldijk; 3e pr. dhr. J. v. Schel- P. van Veen, hoofd van de bijzon- standigheden ijswedstrijden. ven en mevr. v. d. Bijl-Kik; 4e pr. dere lagere school te Kerkwerve, De uitslagen van het gekostu- dhr. FI. v. Ast en mej. D. v. d. die, nadat gezongen was Ps. 81, de meerd rijden luidden: le pr. Ge- Schelde; 5e pr. dhr. M. Smalheer 147ste Psalm las, voorging in gebed trouwd visserspaar; 2e pr. Bruid en en mevr. Stoel-Smalheer. en de koorleden hartelijk welkom bruidegom; 3e pr. Boef van Parijs; Schoontijden enkel heren: le pr. heette in Kerkwerve. 4e pr. Tiroler meisjes; 5e pr. Schop- J. v. Dijke; 2e pr. Kr. v. Schelven; orgelbegeleiding bij deze uit- penaas; 6e pr. Walcherse boerin; 3e pr. O. van Nieuwenhuize; 4e pr. 7e pr. Witte veder; 8e pr. Zwart- J. van Schelven, kop; 9e pr. Clown; 10e pr. Piccolo. Schoontijden enkel dames: le pr. Ringrijden jongens en meisjes van mevr. de Vries; 2e pr. mevr. Stoel- 12 tot 16 jaar: le pr. N. v. d. Schel de; 2e pr. J. Jonker Jz.; 3e pr. J. v. seldijk. d. Bijl; 4e pr. C. Slager; 5e pr. A. v. d. Velde. Ringrijden volwassenen: le pr. M. Kooman; 2e pr. mej. D. v. d. Schelde; 3e pr. N. v. d. Wekken; 4e pr. St. Boot; 5e pr. J. v. d. Hoek; 6e pr. Ph. Hanse; 7e pr. W. de Kok. Schoontijden voor paren: le pr. Ingezonden mededeling voering was in handen van de heer Jan Schouls. Het program ma telde 21 nummers, die door het koor en ook enkele nummers •ÜF Smalheer; 3e pr. mej. A. van IJs- door leden van het koor, ten gehore urar^an naKpiAnt 1/nnr Ho n 1-U" Diploma voor paranormale genezers werden gebracht. Voor de Kerk- wervenaren, die zelf ge enkoor in hun gemeente hebben, was dit een waar evenement, hetgeen gedemon streerd werd door de grote aan dacht, waarmede werd geluisterd. Gerust kan worden gezegd, dat in dien dit koor nogmaals een uitvoe ring in Kerkwerve komt geven, op de komst van de thans aanwezigen kan worden gerekend. In zijn slotwoord dankte de heer P. van Veen dirigent en koorleden In het Gebouw'voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht is we- ,u missie voor onderzoek naar para- de geleverde prestatie aan even- Van de zijde van de Vogelwacht ,normale begaafdheid. „Schouwen-Duiveiand" deelt men ons het volgende mede: Met de vogelacties gaat het goed. Tot nu toe werd veel voedsel ver zameld, waarvoor het bestuur de gevers dankbaar is. De noodtoe stand blijft echter voortduren. Er wordt dan ook op gerekend dat de voedselstroom zal aanhouden. Oud brood, granen, afval van groenten enz. kunnen nog steeds gebracht worden op de bekende verzamel plaatsen. Er zjjn reeds veel slacht offers onder de vogels, maar zqker is dat door de voederacties zeer veel vogels worden gered. Veel zwemvogels zitten op het land by gebrek aan open water. Personen die daarvoor de gelegen heid hebben, worden dan ook ver zocht by ten te hakken en open te houden. Er kan by die bijten dan tevens worden gevoederd. Op grond van een tweejarig on derzoek naar de praktische resul- tuele kritiek te onderwerpenmaar hij zou de aandacht, waarmede ge luisterd werd willen gebruiken als taten werd door de commissie thermometer om het peil van deze aar* uppvrir>n mnffnoticpiirc non ho_ aan veertien magnetiseurs een „be wijs van genezend vermogen" uit gereikt. Ingezonden mededeling avond te toetsen, en dan mag ge zegd worden, dat zij geslaagd is. Nadat de heer P. van Veen was voorgegaan in dankgebed werd de ze avond gesloten. OUWERKERK Sportvereniging hield geslaagde feestavond Door de plaatselijke sportvereni ging werd zaterdagavond een fees telijke contactavond georganiseerd in café Vijverberg. Na een ope ningswoord door de voorzitter, de heer Raamsdonk, werd door de vrouwelijke leden onder de leiding van de heer Bolijn een aanvang ge maakt met verschillende gymnasti sche oefeningen. De komische toe ren die onder leiding van de heer van den Berge uitgevoerd werden Ook tegen dinsdag 28 februari zorgden voor een geestige -toets, s. is een vergadering uitgeschrè- Voor de pauze werd nog een prijs- vraag gehouden door de heer Dek ker, terwijl de heer Smits als<con- Aan de technische hogeschool te ferencier de gaatjes vulde, o.a.- als „Oom Jan". Zowel voor als na-de f Als door worden verkoudheden bijVader, Moeder en Kind verdreven met Stad en Provincie ZIERIKZEE Vergadering gemeenteraad Als de nood aan de man komt Helikopterverbinding met Schouwen-Duiveiand De huidige weersomstandigheden ven van de gemeenteraad, zijn er oorzaak van dat verschil- lende verbindingen, waarlangs het "f"1.Ma ,e postvervoer normaal plaats heeft, slaagde voor het kandid ats- zijn uitgevallen. Vooral het vervoer werktuigkundig ingenieur pauze werden verschillende schets- naar de eilanden heeft ingrijpende de heer W. J. van der Ploeg alhier, jes ten tonele gebracht, terwijl - mondharmonikamuziek en zang- ook KERKWERVE wijzigingen ondergaan. Zo wordt de verbinding met Ameland en Schiermonnikoog, daar de rijksveerdienst op deze eilanden reeds geruime tijd is gestaakt, thans met militaire vliegtuigen onderhou den. Evenzo de verbinding met Ter schelling en Vlieland, die tot 16 fe- Rode Kruis-filmavond hun plaats kregen in het gevarieer de programma. Aan het sportféism o.l.v. de heer Raamsdonk xverd>.deel genomen door de heren Smits, Pan- nekoek en Hendrikse en mej.>Zoe- Donderdag jl. werd door de on derafdeling Kerkwerve van het Ne- ter. Na sluiting van de geslaagde wo derlandse Rode Kruis een film- avond bleef men nog geruimettijd br'uarT'op de normale wijze (met avond georganiseerd. Na de opening in gezellig samenzijn bijeen, h. een particuliere bootdienst) in door de voorzitter van de onderaf stand kon worden gehouden. Voor deling, burgemeester S. Francke, 005TERLAND het vervoer naar Texel wordt één waarbij deze nogmaals wees op de keer per dag gebruik gemaakt van dienende taak die het Rode Kruis vjirgesreiue vergaaermg een bootverbinding. verricht en de aanwezigen opwekte vergadering van de culturele De bootverbindingen Hellevoet- toe te treden als lid, gaf de heer vereniging die vorige week gehou- sluis-Middelharnis haven en Anna Thijssen een overzicht van diverse <jen zou worden en waarop het Jacobapolder-Zijpe zijn nog intact, terreinen, waarop het Rode Kruis woor(i ZOu worden gevoerd door de Voorbereidende maatregelen zijn zjCh beweegt. heer Ingerman te Haarlem over reeds getroffen om bij het uitval- Na het vertonen van twee voor- „Het negervraagstuk", is uitgesteld len van deze verbindingen ook de films, getiteld „De muur doorbro- tot 28 maart a.s. post voor Goeree-Overflakkee en ken'' en „Het geld ligt op straat", Schouwen-Duiveiand door de lucht beide handelende over een werk- Een schooliisfsest te vervoeren. terrein van het Rode Kruis, kwam Wat de treinverbindingen betreft, pauze, waarin een verloting ge- De ijsvereniging „Winterleven" dient rekening te worden gehouden houden werd. organiseerde vrijdagmiddag een met vertraging in de overkomst. j^a de pauze werd de bekende schoolfeest op de banen op het ,;He- Door het treffen van die bijzon- hoofdfilm vertoond „Bright Victo- renhof" alhier, waarvoor, dank zij dere maatregelen, welke de plaat- waarvan de Nederlandse titel het mooie weer, veel belangstelling selijke omstandigheden vereisen, jujht „Het licht dat verdween". bestond. De wedstrijden, die ge- Het slotwoord van deze avond houden werden, gaven de volgende werd gesproken door de heer A. uitslag te zien: Kloet, die in het bijzonder de heer Zakkenlopen jongens: le pr. .Cor Thijssen dankte voor al hetgeen hij Steenpoorte Cz.; 2e pr. Math, deze avond aan de aanwezigen had Goudzwaard Kz.; 3e pr. Mar. geboden. Het batig saldo van deze Bouwman; 4e pr. Marien Bólle. Het nog ongerepte pad voerde me avond voor het Rode Kruis bedroeg Zakkenlopen meisjes: le pr. Suze in de stille witheid. Dorre sprieten ongeveer f 100. Stouten; 2e pr. Ina Hirdes. beefden in voortdurende trilling langs de berm. Een oord vol vrede, tot de hulpschreeuw van de zwarte vogel alles brak. Zijn makabere kreet deed de witheid schrijnen. Plotseling werd de strijd voelbaar, die ondenkbaar fel gevoerd wordt. De witte schoonheid is veelal een ijzige dood. Hiervan getuigen onze vogels. Ze hurken wat bij elkaar, dikwijls in kleine groepjes. We vinden ze zelfs in onze haven, bij Uit het feit dat men er in Sir- De uitslagen van de wedstrijden 't Luitje, 't Sas en onder de Zuid- jansland in geslaagd is om in één luiden als volgt: week tijds. liefst drie ijsfeesten te priksiedenract! /heren 1 aant-,1 organiseren, blijkt wel dat men "e®f daar op een zeef aktieve ijsverem- SSS?,,?'.1i L V"J' ging kan bogen De schaatssport C J de Jongè; 6 zien aewon- Q]ree. wordt getracht de postbestelling zo goed mogelijk te doen verlopen. Havenbrug. kleumend op de schot sen, de meerkoeten en wat eenden. Brutale meeuwen pikken hun het neergeworpen voedsel voor de neus weg, en veelal resten er slechts Te Sirjonsland werden reeds drie ijsfeesten in successie gehouden IJsvereniging kwam tot volle bloei heeft jong en oud voor zich gewon- zielige zwarte vlekken op de ruwe nen. Voor de winnaars van de wed- ijsscherven. strijden, waarvan de laatste zater- Priksleaenrace (dames), aantal Een centrum van daverend leven dagmiddag werd gehouden, was een Prijzen 6: 1 mevr. de Jonge-Zonder- vinden we echter aan de andere groot aantal prijzen beschikbaar vanl 2 ,m®vr' St"ik'v- Wer£! 3 zijde van de stad. Er Is daar op de gesteld, wat ongetwijfeld de animo mevi. do Ronde-Bolle, 4 mevr. de grachten een wereldje apart ont- hiervoor ten zeerste ten goede is Jonge-Bolle; 5 Janny Dalebout; 6 staan, bevolkt door van levenslust gekomen. ™evr- Krabbe-v. d. Velde. De ove- blakende mensen. Dat de fantasie r'Se damcs lu'e*en een troostprijs, niet bevroren Is, bewees het kleu- Aan de wedstrijd priksledêa-race Estafette voor dames en heren: rige schouwspel van zaterdagavond, namen niet minder dan 39 heren en l j. Zijlstra; 2 Cor Olree; 3 Tony toen feestneuzen, zwierige rokken 16 dames deel. Vooral de veteranen- Beije; 4 Tinus Krabbe Cz. en feestelijke draaiorgelklanken strijd van een drietal heren boven Hardriiden met koek ntn» in„ over de verlichte baan golfden, de zeventig heeft het publiek doen i «3+mfuf-o Honderden toeschouwers, diep in genieten. De jeugd deed ook zijn Zr r de kraag gedoken, omzoomden de Slterste best in de voor hen geor- 2 Truus Kraak' 8 Ariri baan aan weerszijden, de kille ganiseerde spelen, aangemoedigd KraaUk Jonpen8 3c en 4' kt£? vrieskou trotserend. Zo dus ook In door de aanlokkelijke prijzen. Ook T Krank- 9 nu-ir Wt,il 1 een kleine stad werelden vol tegen- de estafette-strijd stond in de volle «euie 1 stellingen. Als we onze kleine mak- belangstelling van het publiek. Dat kers - ook nu nog kleumend en de IJsvereniging in Sirjansland tot Hardrijden met melk drinked en hongerend op de schotsen - niet volle bloei is gekomen bewijst wel koek eten. Meisjes 4e klas: 1 Anne- vergeten, laten we dan met een het ledenaantal, dat momenteel vijf ke Krabbe; 2 Dletje de Jonge; 3 gerust hart nog een baantje rijden, en zestig bedraagt. Na afloop van Janny Bolle. Meisjes klas 5 cn 6: Het verwarmt en maakt de geest de wedstrijden was er nog volop 1 Janny de Jonge; 2 Janny Fluijt; fris. gelegenheid voor het publiek om 3 Mineke Bal. Jongens klas 5 en 6: zelf de gladde ijzers onder to bin- 1 Loekie Stuik; 2 Tinus Krabbe; 3 dert en een baantje te rijden. Jan Olree. Koekhappen grotere jongens: le pr. Rinus Oostenboer; 2e pr. Leen v. d. Have Fz.; 3e pr. Maarten Otte Joh.z.; 4e pr. Leon Schoof. Koekhappen grotere meisjes: le pr. Leni Stoutjesdijk; 2e pr. Tan Steenpoorte; 3e pr. Corrie Stouten Jd.; 4e pr. Ria Stoutjesdijk; 5e pr. Liesje Hirdes. Hardrijden met turfrapen grote jongens lagere school): le prijs Piet Roks; 2e pr. Hubr. Bouwman; 3e pr. Leen Stouten; 4e pr. Tonie v. d. Zande. Hardrijden grote jongens: le pr. W. Goudzwaard Wz.; 2e pr. Jaap Stoutjesdijk. De voedering der vogels Ook in onze gemeente heeft de werkgroep van de afd. Oosterland der Ned. Ver. voor Dierenbescher ming onder leiding van de heer Jan van Dijke Jac.z. zich verdienstelijk gemaakt om' voedsel op te halen voor do hongerende vogels die zich in de nabijheid van onze gemeente ophouden, waaronder enige honder den wilde ganzen. Een woord van dank en lof voor deze vier jongens die, terwijl een ander zich aan de ijssport wijdde, met zakken en manden sleepten voor onze vogels. Zij verzoeken nogmaals de burgerij broodresten en ander afval gereed te houden opdat de nameloze nood en het lijden van onze gevederde vrienden gelenigd zal kunnen wor den. BRUINISSE Comité voor Jeugd- ontspanning organiseerde ijswedstrijden Door de goede zorgen van het Comité voor Jeugdontspanning wer den vrijdag en zaterdag ook te Bruinisse ijswedstrijden georgani seerd, waarvoor uiteraard grote be langstelling bestond. Vrijdag waren het de schoolkin deren, die met èlkaar mochten kampen in hardrijden, zaterdag wa ren het de ouderen. De uitslagen waren als volgt: Jongens van 11 en 12 jaar: 1 Henk v. d. Ouden; 2 Wim Kik; 3 Jacob Bolijn; 4 Bram Abrahamse Jon gens van 9 en 10 jaar: 1 Christiaan Bolijn; 2 Dingeman Labeur; 3 Jaap v. d. Berg; 4 Bram bij de Vaate. Jongens van 13 en 14 jaar: le en enige prijs Hans de Waal. Meisjes van 9 en 10 jaar: l'Koby van 't Le ven; 2 Anneke Schikker; 3 Nellie Reinhoud; 4 Joke Kik. Meisjes van 11 en 12 jaar: 1 Corrie de Masier; 2 Corrie v. d. Berg; 3 Nellie v. d. Werf; 4 Corrie Beekman. Jongens van 13 tot 15 jaar: 1 Han v. d. Werf; 2 Simon de Graaf f; 3 Dies de Ronde. Jongens van 16-18: 1 Kees v. Weele; 2 J. Meertens. Jongens van 18-20: I Adrie Verspoor; 2 Maarten Ver spoor. Meisjes van 13 tot 15 jaar: 1 Tonia van der Weele; 2 Nellie Ju- melet; 3 Ria van den Berge. Meis jes van 16 tot 18 jaar: 1 Johanna de Waal; 2 Rika Hoogerwerf. Schoonrijden paren: 1 Maarten Verspoor en J. de Gruijter; 2 Adrie Verspoor en Mats van den Berg; 3 H. Kik en W. Olree-de Jonge; 4 Ma rien Flohil en Kobie Hoogerheijde; 5 Anton Hoogerheijde en Rina Pad mos; 6 J. Meertens en M. Jumelet- Verspoor; 7 Flip en Miep Steke- tee. Zaterdagavond was de ijsbaan verlicht. Proefvlucht met helikopter Als „Krammer" uitvalt Zaterdagmiddag cirkelde een tweetal helikopters boven Bruinisse waarvan er één daalde op de rijks weg achter de woning van de heer Pikkaart en de andere koers zette naar Oude Tonge. Er werd proef gevlogen omdat men, zodra de veer boot „Krammer" de strijd tegen het ijs zal moeten opgeven en ons eiland geïsoleerd wordt de post dienst op deze wijze wil verzorgen. Burgemeester Michaëlis maakte van de gelegenheid gebruik om een rondje boven zijn gemeente te cir kelen, terwijl bij de boer Pikkaart de thee werd gebruikt. Extra kolen verstrekt Ook te Bruinisse werd door de gemeentelijke dienst voor Sociale Zorg aan daarvoor in aanmerking komenden een mud eierkolen als tegemoetkoming in de koude toe gewezen. Deze toewijzing strekte zich niet alleen uit tot degenen die wekelijks een vaste bijdrage In geld ontvangen, maar ook tot anderen die niet tot de categorie wekelijks gesteunden behoren en wier finan ciële omstandigheden deze hulp in natura toch wenselijk maakten. ANNA JACOBAPOLDER Geslaagd ijsfeest Het plaatselijk ijsfeestcomité mag op een zeer geslaagde dag terug zien. De dag waarop dit zou plaats hebben bracht zonnig winterweer, zodat ongeveer 1000 mensen op de been waren, wat voor onze omge ving iets buitengewoons is. Nadat eerst de wedstrijden voor de school kinderen waren gehouden, werd met de ouderen begonnen. De eerste prijs hardrijden werd in beide groepen gewonnen door de heer A. van Strien Cz. De eerste prijzen Priksleerijden werd gewon nen door: (bij de dames) mevr. Bo- lier-Verhage; (bij de heren, groep 1) C. Zuidweg, (groep 2) L. Wage- maker en (groep 3) Fr. Kaashoek. Schoonrijden (gepaard): J. Quist en Jac. Llndhout. Stoelendans (ge paard): A. van Dljke en Tanny Geelhoed. ST. PHILIPSLAND De heer C. A. Stormezand met pensioen Na een ruim 36-jarige dienlstijd is een plaatselijk zeer bekende fi guur van de publieke tribune ver dwenen, namelijk onze dorpsgenoot de heer C. A. Stormezand, die op 7 februari jl. zijn ontslag bij de R.T.M. heeft aangevraagd en ge kregen. Hij was al die jaren als ponton knecht op het veer Anna Jacoba- Zijpe, waar hij bij het reizend pu bliek en vrachtautochauffeurs grote bekendheid verwierf. Ook bij zijn collega's en superieuren was hij zeer gezien. Zoals reeds bij zijn 35-jarig dienstjubileum gemeld, was hij lid en bestuurslid van verschillende verenigingen en instanties. Voorlo pig blijft de heer Stormezand nog zitting nemen als lid van de ge meenteraad van de afdeling Sint Philipsland van de C.H.U. en agent van de Raad van Arbeid. LAND- EN TUINBOUW Jaarvergadering „Het Nederlandsche Trekpaard" In 's-Hertogenbosch is onder voorzitterschap van de heer G. J. Toonen uit .Maren de afdeling Noord-Brabant van de koninklijke vereniging „Het Nederlandse Trek paard" in jaarvergadering bijeen geweest. Blijkens de toelichting van de voorzitter was het jaar 1955 voor de fokkerij zeer gunstig, bestond er grote belangstelling voor de keu ringen en was de nationale ten toonstelling in september in 's-Her togenbosch gehouden een succes, speciaal voor de provincie Noord- Brabant. De begroting 1956 ver meldt aan - inkomsten en uitgaven een bedrag van f 291.000. De periodiek aftredende hoofd bestuursleden A. Bens te Beers en A. de Schutter te Heiningen wer den herkozen evenals de bestuurs leden A. Gerrits te Boxmeer en C. Hermus te Moerdijk. De algemene vergadering van het Stamboek zal worden gehouden op vrijdag 23 maart in hotel Central te 's-Gravenhage. Te Frosinone, ten zuiden van Rome, is zondag het dak van een bioscoop onder het gewicht van een drie meter dikke sneeuwlaag be zweken. Een kind verloor het leven en zestien werden zwaar gewond. Uien in koelhuizen maken goede pryzen Het staat nu wel vast, dat de koelhuizen waarin nog uien zijn op geslagen, goede zaken zullen ma ken zodra de strenge vorst weer is geweken en de verzending van uien weer mogelijk wordt. De voorraden, zowel ln Engeland als in Duitsland, zullen dan onge twijfeld zijn geruimd en Spanje 2al dan geheel van de markt zijn ver dwenen terwijl Egypte nog niet als concurrent zal optreden. Gedurende drie vier weken zal dan onge twijfeld alleen de Hollandse ui op de markt zijn. Ook Duitsland zal ongetwijfeld nog interesse tonen voor ons pro duct, omdat de buurlanden, die in januari en februari hebben gele verd, dan ook wel door hun voor raad zullen zijn. In de maand januari viel de ex port naar Duitsland hard tegen, mede tengevolge van de concur rentie uit landen als Tsjeecho-Slo- wakije, Italië en Polen. Of ln de putten en rennen nog veel bevroren uien zijne is moeilijk te zeggen. Ook dit zal eerst blijken als de dooi intreedt. In de maand januari werden ruim 11 miljoen kg uien geëxpor teerd. Engeland nam hiervan bijna miljoen kg voor zijn rekening. Ook België met 1.300.000 kg was een goede klant; Duitsland bleef beneden het miljoen en Ierland iets beneden 300.000 kg. Het Engelse le ger in Duitsland, Zweden, Afrika. Luxemburg en West-Indië namen alle hoeveelheden af van minder dan 50.000 kg. De totale export steeg tot bijna 74 miljoen kg. De prijs schommelde in januari van 35 tot 40 cent al waren er en kele dagen dat de prijs daalde be neden 35 cent, terwijl toen de vorst doorzette meer dan 40 cent telers- prijs werd geboden- Kleine bóeren-conferentie afgelast De kleine boerenconferentie die 21 en 22 februari in het conferen tieoord „De Pietersberg" te Ooster beek gehouden zou worderf? gaat wegens te weinig deelneming niet door. Ingezonden mededeling met de genezende warmte van een Zwitsal preparaat KERKNIEUWS Vrouwenwereldgebedsdag te Zierikzec Ter gelegenheid van de Vrouwen wereldgebedsdag, die vrijdag 17 fe bruari in 134 landen der wereld werd gehouden, werd ook een sa menkomst te Zierikzee gehouden en wel in het gebouw van het Le ger des Heils in de Poststraat, des avonds acht uur. De deelname had groter kunnen zijn, want een veer tigtal vrouwen, behorend tot ver schillende kerkgenootschappen was aanwezig. Het onderwerp was voor dit jaar „Eén kudde, één herder". De liturgie werd verzorgd door de dames de Beijl en van Roon. Hel orgel werd bespeeld door mej. A, Joppe, ter begeleiding van de sa menzang. OOSTERLAND IJsvereniging Winterleven' organiseerde weer wedstrijden Zaterdagavond was de baan verlicht Het was buitengewoon druk za terdagmiddag op de banen der Oos- tcrlandse ijsvereniging „Winterle ven", eigenlijk wel wat te druk op deze niet te grote vijvers, vooral toen voor het schoonrijden een groot gedeelte van de baan vrij moest blijven. De uitslag van de gehouden wed strijden waren als volgt: Schoonrijden heren: le pr. M. J. Zeijler (de heer Zeijler reed mede buiten mededinging doch verwierf het hoogste aantal punten, dus haalde de eerste prijs); la pr. H. A. v. d. Werf; 2e pr. A. v. Zweden; 3e pr. K. v. d. Werf. Schoonrijden dames: le pr. mevr. Barendse-Steenpoorte; 2e pr. mej. Schippers; 3e pr. mevr. Kruisdijk. Schoonrijden voor paren: le pr. mevr. Kruisdijk-Karol v. d. Werf; 2e pr. mej. Schippers-Henk v. d. Werf; 3e pr. H. v. d. Zande-J. Paauwe; 4e pr. echtpaar Barendse- Steenpoorte. Walsen: le pr. mevr. Kruisdijk- mevr. Beije; le pr. mevr. Bakker- He rm. Barendse (twee eerste prij zen, beide paren hadden evenveel punten); 2e pr. K. v. d. Werf-Abr. Meerman. Daar de banen thans verlicht kunnen worden is het plan om woensdag- of donderdagavond een gekostumeerd ijsfeest te houden op het „Herenhof", ijs cn weder die nende. Voor het eerst in de jarenlange geschiedenis van de ijsvereniging, werd zaterdagavond gereden op een verlichte baan. Ondanks de barre koude werd er toch druk van dc baan gebruik gemaakt. De „ver sterker" bleek maar zwakjes, zodat de muzikale omlijsting van de avondlijke ijssportbeoefening niet helemaal tot zijn recht kwam, maar dit vermocht de ijsvreugdc niet te temperen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 2