BROODBELEG PUROL in huis! SUCCESJES Aanbesteding Landbouwersinspan I WOONHUIS „De Dageraad" De brandstoffen- toeslag liet bericht over de brandstoffen- toeslag, in het nummer van vrijdag JU, ons van hoger hand toegestuurd, heeft enige verwarring gewekt. Een nadere precisering is nodig van het begrip oorlogs- of rampslachtoffer in de zin van de sociale wetten. Het betreft hier nl. slechts die categorie oorlogs- respectievelijk rampslacht offers, die een periodieke uitkering voor levensonderhoud of de zgn. kwartiervergoeding krijgen. Slechts die groep heeft recht op een brand- stoffenbijslag als bedoeld door de minister van Maatschappelijk Werk. RECHTZAKEN Veestapels In beslag genomen Bij de landbouwers G W. Voort man en B. Dijkerman te Eefde (ge meente Gorssel), zijn de veestapels in beslag genomen. Bij V. werden 29 en bij D. 16 koeien met vee wagens weggehaald. Het gerechtshof te Arnhem heeft up 3 november 1955 bepaald, dat de twee landbouwers hun handteke ning zouden moeten zetten onder het aanmeldingsformulier voor de Gezondheidsdienst voor Dieren in Gelderland. Indien zij weigerachtig zouden blijven, zou beider veesta pel verbeurd worden verklaard. De landbouwers hebben echter niet ge tekend, Vandaar dat de procureur- generaal bij het hof op 2 februari liet weten, dat het arrest van het hof ten uitvoer kon worden gelegd. Dit is nu geschied. TONEEL EN FILM N.V. „De Concertzaal" Zlerikzee In de Concertzaal wordt uitge bracht de film „On the Waterfront" een Columbia-produkt, dat werd uitgeroepen tot de beste film van het jaar. Indringend spel van Mar lon Brando en een treffende schil dering, verlenen aan de film een cinematografische waarde, die ver uitgaat boven het normale filmpeil. De film schildert de toestanden in de haven van New York en is geba seerd op een destijds in de „New York Sun" verschenen serie arti kelen, die de korruptie in vak bondskringen aan de kaak stellen. In dit milieu blijkt „praten" een doodzonde te zijn. De arbeiders we ten te zwijgen en deinzen niet te rug voor de ergsté maatregelen je gens hen, die voor recht en eer dur ven op te komen. Do in dit milieu doorgedrongen gangsters kennen geen pardon, als het er om gaat hun kwalijke doel einden te bereiken. Toch weten de mannen van het recht, na veel strijd, het respekt van de arbeiders af te dwingen en de film toont op imponerende wijze hoe de macht van een vakbondstyran wordt ge broken. „De wrede haven" is een harde Amerikaanse film met uit zonderlijke kwaliteiten. „Het complot van Cripple creek" is een pretentieloze Western, waar in het ditmaal weer eens goud is dat verdween en dat natuurlijk op gespoord moet worden, „The Glenn Miller Story" behan delt het leven van de trombonist Glenn Miller, die een leven lang op zoek was naar een eigen typi sche muziek, die hij wist te com poneren na veel strijd en moeite, daarbij gesteund door zijn vrouw, die hij na een snelle huwelijksver bintenis de zijne mocht noemen. Na vallen en opstaan komt Miller in de lichte muziek aan de top. Dan echter komt de oorlog en Miller gaat met zijn band naar Europa, om voor de troepen te spelen. De populaire componist komt om bij een vliegtuigongeluk. Zijn orkest „met een eigen klank" veroverde echter de wereld van de lichte mu ziek. Russische belangstelling voor „Ciske de Rat" De heer H. S. Boekman, directeur van de filmproductie maatschappij „Amsterdam" N.V., heeft van het staatsfilmbedrijf van de Sow jet- Unie „Sov- en Sportfilm", dat res sorteert onder het Russische minis terie van Culturele Zaken, een uit nodiging ontvangen om een bezoek aan Moskou te brengen. Het doel van het bezoek zal zijn het verto nen van de Nederlandse speelfilm „Ciske de Rat" en hem kennis te laten nemen van de Russische ci nematografie. De heer Boekman heeft de uitnodiging aanvaard en zal eind maart of begin april naar Moskou reizen. stede: 10 en 3 uur dr B. A. Knop pers te Amsterdam. Renesse: 7 uur dr B. A. Knoppers. ScharenUdke: 10 en 2.30 uur ds Kamper. Brou wershaven: 11.45 en 3.15 uur ds Schuddebeurs. Zonnemalre: 10 en 2.30 uur ds Meijer. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur dr Becker. Oosterland: 10 en 2.30 uur ds Tiemersma (H.A.). Brulnisse: 10 en 3 uur ds H. de Valk te Katwijk. Anna Jacobapolder: 10 en 2.30 uur ds A. Verschoor te Vlis- slngen. Geref. Kerk (Art. 51 K.O.) Brouwershaven: 9,30 en 1.30 uur ds Keizer. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 6 uur ds v. d. Kils. Haamstede: 10 en 3 uur leesdienst. Noordgouwe: 10 uur ds Meijering, 3 uur leesdienst. Geref. Gemeente Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Haamstede: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Brulnisse: 10 en 5 uur ds Mallan; St. Philipsland: driemaal leesdienst. Oud-Geref. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Brulnisse: 10 en 5 uur lees dienst. St. Philipsland: driemaal leesdienst. R.K. Kerk Zierikzee: 7.15 uur vroegmis, 10 uur hoogmis, 7 uur lof. Burgh: 9.30 uur H. Mis (garage hótel ,,'t Wapen van Burgh"). Leger des lleils Zierikzee: 10.00 uur samenkomst, 12.00 uur jeugddienst, 19.30 uur samenkomst. Ingezonden mededeling Bij brand- en snijwonden. Pijnlijke kloven. Ruwehandenen Schrale huid masten van één der dienstschepen verbeeldt. Een met al een bijzonder goed geslaagde kalender, die het voor de (lange) rest van het jaar stellig uitstekend zal doen. BOEKEN EN BROCHURES Een fraaie R.T.M.-kalender Speciaal met het oogmerk niet te verdrinken in een zee van kalen ders die omstreeks de jaarwisseling uitkomen, heeft de N.V. Rotter damse Tramweg Maatschappij, eerst thans een kunstkalender uitgege ven, die „loopt" van februari 1956 tot februari 1957. We mogen zeg gen dat deze hekkesluiter, gelet op kwaliteit en uitvoering, zeker niet de minste is. Het is een kunst drukkalender, gedrukt bij de N.V. Drukkerij v.h. Lakenman en Ocht- man te Zierikzee. Zowel kleuren- als zwart-wit-foto's sieren de maandtitelbladen. De voorplaat toont en kleuren foto van het s.s. „Lely", die de veer dienst Zijpe-Numansdorp-haven onderhoudt. „Vol belangstelling" bekijken twee peuters het konijntje op één van de dienstbussen der maatschappij op het maartblad. Daarna volgen een fragiele opname van bloeiende bomen in het voor jaar en een kleurenfoto van het hotel Haamstede-vliegveld R.T.M. „Verdiept in het spel" is de titel van een zonnige strandopname ge volgd door een speurend knaapje op zoek naar de geheimen van de .natuur. Treffend is de foto „Herfst in het Schouwse duin", zowel van vlakverdeling als kleurwerking. De serie sluit met de foto „Omhoog" dat het lijnenspel van draden en PREDIKBEURTEN Zondag 19 februari Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 uur ds v. Roon; Ver.-gebouw: 10 uur ds v. Royen, 5 uur ds v. Roon. Kerk- werve: 2.30 uur ds v. d. Grift. Se- rocskerke: 10 uur ds v. d. Grift. Burgh: 10 uur ds Swaak. Haam stede: 10 en 7 uur ds v. Vliet. Re- nesse: 10 uur ds v. Liere. Noord- welle: 7 uur ds v. Liere. Eikerzee: 10 uux" cand. Th. v. Drunen te Val burg. Brouwershaven: 11 uur ds Buinink. Zonnemalre: 10 uur ds v. Wijck. Noordgouwe: 9.30 uur ds Buinink. Dreischor: 10 uur ds Hui zing. Ouwerkerk: 10 uur ds Franke. Nieuwerkerk: 10 en 5 uur ds Wes terhof. Oosterland: 10 en 6 uur ds Radstake. Sirjansland: 10 uur dhr Sijthoff, 6.30 uur leesdienst. Brul nisse: 10 en 5 uur ds v. d. Brink. St. Philipsland: 9.30 uur ds v. Die ren, 2.30 uur ds G. Samson te Rot terdam. Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Geref Kerk Zierikzee: 10 en 5 uur cand. P. C. L. de Jager te Maassluis. Haam KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Wons (toez.): kand. T. Feenstra, Groningen; te Grost- huizen: vikaris J. A. Boogaards, Sneek; te Overhausen (Evangeli sche Kerk in het Rijnland): L. M. J. S. Herfkens, Opende. Aangenomen naar Zevenhoven: kand. W. Verweij, Nieuwerbrug aan de Rijn; de benoeming tot vikaris te Amstelveen: kand. P. B. W. Pol- vliet, Den Haag. Bedankt voor Rotterdam-Feijen- oord: A. J. de Jong, Scheveningen. Ger. Kerken (art. 31 K.O.) Beroepen te Hoek (Zeeuws Vlaan deren): kand. J. Goudzwaard, Den Haag; te Sappemeer-Veendam: J. Faber, Deventer; te Rouveen: M. van Dooren, Musselkanaal. Bedankt voor Baarn: J. J. Arnold IJmuiden. SPORT SCHAKEN Schaakvereniging „Zierikzee" Hoewel de competitie van de Zeeuwse Schaakbond wegens de ongunstige weersomstandigheden stagneert en de schaakvereniging „Zierikzee" reeds enkele wedstrij den zag uitgesteld, ligt het schaak leven toch niet stil, daar de klub- competitie sinds enkele weken weer begonnen is. Begonnen werd met 2 groepen van 10 spelers (d« vereniging telt thans 25 leden), doch in elke groep viel er één uit, zodat thans met 2X9 wordt verder ge speeld. Ook wordt gespeeld om plaatsen in het eerste tiental. Zes spelers hiervan zijn reeds verzekerd van hun plaats, nl. de heren J. J. v. d. Ende, ir. J. J. Elzerman, ds. C. J. van Royen, M. J. Enzlin, dr. J. J. Westendorp Boerma en L. M. Siliakus, terwijl de heren J. de Raaij, O. E. Vleeshouwer cn J. J. Vermeulen hun plaats moeten ver dedigen tegen de 4 best geplaatsten uit het 2e tiental, de heven C. No- let, P. C. Tak, E. L. Laagland en A. J. Hendrikse, waarbij nog ge voegd is de heer A. van der Wes ten sr., die, na enige tijd van afwe zigheid, de gelederen weer is komen versterken. De uitslagen van deze kampeh hopen we te zijner tijd te publiceren. Hoewel dus hier wel van een bloeiende en aktieve ver eniging gesproken mag worden zijn nieuwe leden, vooral jongere, van harte welkom. Gespeeld wordt iedere donderdagavond in het klub- lokaal. MARKTBERICHTEN Coöp Tuinbouwveiling der Z.H.E. afdeling Zierikzee arktbericht veiling 15 febr. 1956 Spruiten f 41-70; Boerenkool f 14 -19. Goudreinetten f 49-51; Jona thans f 39-55. Alles per 100 kg. Eierveiling S.B.E. Barnevcld Handel kalm. Aanvoer 727.730 stuks Prijzen: eieren van 47-59 gr. f 11,91-14,76, eieren van 59-61 gr. f 15,04-15,98, eieren van 61-65 gr. f 16,01-16,31, Alles per 100 stuks. DE BROEDERSCHAP VAN DE BRONZEN DRAAK 16. Met een gespannen uitdrukking buigt de man met het roof vogelgezicht zich voorover in het zadel. „Hoeveel mannen zijn het?" bijt hij zijn verspieder toe. „Zes, heer: prins Angelo, ridder Aram, drie knechten en een jongen." - „Goed, wijs ons de plaats van het kamp" beveelt de aanvoerder en met een kort handgebaar beduidt hij zijn trawanten hem te volgen. Korte tijd later houdt de ver spieder zijn paard in en wijst naar beneden. Onder hen, in een klein dal, brandt een kampvuur bij een grote tent. Er omheen ge schaard, op zadels en pakken, zitten .vijf mannen en een jongen. „Alles afstijgen", zegt de Jeider met gedempte stem. „We zullen Aram,en de zijnen van achteren besluipen. Jullie weet,.hoe onze opdracht luidt. Er mag geen bloed vloeien, denk daarom! Vooruit dan!" Niets vermoedend van het naderend gevaar zitten Aram en zijn manschappen vrolijk pratend rond het kampvuur. „Waarom hebben uw dienaren uw en hun paarden niet afgezadeld, edele prins?" vraagt Aram aan zïjri rèisgenoot. „Wij zijn niet zulke goéde ruiters als u en Presto", antwoordt Angelo lachend, „wij moeten eerst eens even uitblazen van de lange tocht, vriend Aram!" En met een zwierig gebaar heft hij zijn drinkbeker. ADVERTENTIES Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje HENDRIK PETER (Henk) J. HOOGERWERF. M. A. HOOGERWERF- HOENDERVANGERS. Brulnisse, 16 februari 1956. Molenweg D 51. Heden overleed, zacht en kalm, ten huize van de heer H. Barten te Zwijndrecht, mijn geliefde echtgenoot en onze zorgzame vader, be huwd-, groot- en overgroot vader JACOBUS JOHANNES KRIJGER in de ouderdom van bijna 86 jaar. Zierikzee, 15 februari 1956. Scheepstimmerdijk 21. Namens de familie: Wed. M. KRIJGER- DE OUDE. De teraardebestelling zal plaats hebben zaterdag 18 februari a.s., des namiddags 1 uur, op de algemene be graafplaats te Zierikzee. De Badmintondemonstra- tie op heden (Zaterdag 18 februari) te Zierikzee is UITGESTELD UITVOERING muziekvereniging „Apollo" te Brouwershaven op donderdag. 23 en zaterdag 25 februari a.s., in hotel „Jacob Cats". Aanvang 7.30 uur. Plaatsbespreking a 10 cent van 4.00-5.00 uur aan de zaal. BAL NA Evangelisch Lutherse Kerk Zierikzee Wegens de weersomstandighe den zondag 19 februari a.s. GEEN dienst. Schaatsentuig, prima leer en stevige ringen, f 2,15 per stel. L. C. Hoogerhuis, Renesse. Te koop: Sparta bromfiets, in prima staat, geheel gereviseerd. Ga rage P. Bezuijen, telef. 98. Bolkaf. J. de Vlieger, commis sionair, tel. 171, Kerkwerve. Onze prima zuurkool is goed kope, gezonde en gemakkelijke groente. Gebrs. Vermunt, Mos selboomgaard, Zierikzee. Te koop gevraagd: 5 pk electromotor. - O. v ,d. Hoek, telef. 89, Renesse. Pootsjalotten. Gebrs. Vermunt, Mosselboomgaérd, Zierikzee. Personeel gevraagd: Een arbeider bij Theun van der Have, Oosteidand. Tweede trekker-chauffeur en arbeider. - J. P. W. C. Stols, Capelle bij Zierikzee. Diversen: Met onze oorwarmers geen koude oren. Prijs f 1,25. L. C. Hoogerhuis, Renesse. Nog televeren: Java teak raam lijsten met koperen schroeven en gewolmaniseerde raamlijs ten met gegalv schroeven, met glas en zonder glas. H. Zegèrs- Lonkhuijzen. telef. K 1102-248, Kapelle. I Autorijschool. - \-eer goed en veilig autorijden bij een gedi plomeerd instructeur. Beleefd aanbevelend, M. de Looze. Margriet Patronenparade, 150 modellen voor slechts 50 cent. L. C. Hoogerhuis, Renesse. Bico wasmachines steeds uit voorraad leverbaar. Contant of termijn, bij ons slaagt u fijn! Techn. Bureau v. d. Berge, Zierikzee. Neem een warm waterzak en u hebt geen last van koude voeten in bed. Vanaf f 3,85 per stuk. L. C. Hoogerhuis, Renesse Maskers, fop- en feestartikèlen vindt u in ruime sortering bij: G. J. Wilbrink, Korte St. Jan straat 1, telef. 228, Zierikzee. Zeker, zelf schilderen gaat goed, mits men 't met Derks glansverf doet! - L. C. Hooger huis, Renesse. Dames! Nu is het tijd om te breien. Met Knittax en Busch breimachines gaat het vijftig maal sneller. Gratis inlichtin gen en les bij de speciaalzaak G. J. Wilbrink, Korte St. Jan straat 4, telef. 228, Zierikzee Het architectenbureau Irs. A. Rothuizen en P. J. 't Hooft is voornemens om, namens het gemeentebestuur van Nieuwer kerk, in het openbaar aan te besteden: Het bouwen van een kleuterschool. De aanbesteding wordt gehou den op donderdag 1 maart a.s. te 10 uur 30 in café „de Mee- baal" te Nieuwerkerk. Bestek en tekeningen zijn ver krijgbaar ten kantore van de directie, Kleine Kade 43 te Goes, tegen betaling van f 15 per stel of zullen na ontvangst van postwissel van f 15,50 wor den toegezonden. Bij inlevering van complete en ongeschonden exemplaren van de bestekstukken zal, tot uiter lijk drie dagen na de aanbe steding, f 10 worden terugbe taald. Muziekvereniging „Oefening en Uitspanning" Nieuwerkerk UITVOERING op donderdag 23 en vrijdag 24 februari a.s., In „de Meebaal". Aanvang: half acht precies. Entree: f 1,50, incl. belasting NA AFLOOP BAL Verkoop Inspan te Bruinisse Notaris P. HEER1NG te Zie rikzee zal op dinsdag 28 febr. a.s., des voormiddags half elf op verzoek en ten huize van de heer M. B. VAN ZUIDLAND aan de Langeweg 4 te Brui nisse, wegens opheffing van het bedrijf, publiek verkopen: de gehele onder meer bestaande uit: een zevenjarig werkpaard (merrie), Allis Chalmers graanmaaier, sproeimachine, vol-automa- tische Deering aardappelplan ter (I.H.C.), aardappelrooima- chlne (Ransomes), aardappel sorteermachine (m. zeef), aard- appellichter, eep drieschaar wendploeg, een tweeschaar wendploeg en een éénschaar wendploeg, eggen, slepers, rol- blok, rolkar, twee bandenwa gens, een boerenwagen, hooi- hark, maalmachlne, zaalma chine, snijmachine, slijpsteen, vorken, rieken, Miele karnton, wasmachine m. wringer, melk bussen, touwen, garelen, zak ken, zeilen, ruiters, tolhout,, brandhout, hooi, stro en wat verder ten verkoop zal worden aangeboden. Bezichtiging op de dag van verkoop vanaf des morgens 9 uur. ZONNEMAIRE Bij inschrijving Te koop: m. stenen en houten schuurtje j kippenhok en erf aan de Kromte B 119 te Zon- nemaire, sectie D no. 637, groot 3.50 aren, vroeger bewoond door dhr. C I. Lukaart. Aanvaarding in eigen gebruik 1 april 1956, behoudens vesti gingsvergunning. Inschrijvingsbiljetten in te le veren ten kantore van notaris KLAASSEN te Zierikzee, uiter lijk 3 maart 1956. Sleutel te bevragen bij mevr. wed. J. Verseput-Lukas te Zonnemaire, Ring 33. BROUWERSHAVEN ZITDAG voor 4 Pedicure Steunzolen Elast. kousen DINSDAG 21 februari a.s., van 9.00-5.00 uur in het Wijkge- bouw, Noordstraat iSmaltegange VOETVERZORGING Nieuwe psalmen' en gezangenbundel der Ned. Herv. Kerk Nieuw Testament m. Psalmen en 29 Gezangen Psalmboekjes met 29 of 12 Gez. Bijbeltjes met duimgreep Vierstemmige kooruitgave der Ned. Herv. Kerk, voor orgel of samenzang f 10,50 Zangbundel Joh. de Heer f 8,— Oude en nieuwe zangen, bundel van v. Woensel Kooy f 8,75 L. C. Hoogerhuis Voor Naar één adres Vergelijkt U deze prijzen eens Procureurspek f 0 55 per 100 gram Tongenworst f O 39 Boterhamw. f 0.26 Rookvlees f 0.48 Boerenmetw. i 0 45 Jam vanaf 49 cent per pot Pindakaas vanaf 79 cent per pot X Echte|Chocoladekorre's melk en puur 'j! f 0.28 per 100 gram Doet uw voordeel! Gaat U verhuizen of gaat U trouwen Dan zal het U nimmer toch berouwen, Door eerst uw kennis te verrijken Door bij LOKKER te gaan kijken. In meubelen is zeer veel variatie De éne stoel is stijl, de ander vol gratie Kamers in alle prijzen, kleuren en maten Komt U eens rustig kijken en praten Tens'otte zult U tegen elkander zeggen Bij LOKKER kopen zal ons geen windeieren leggen Bovendien met L O K K E R S meubelen in huis Gevoelt U zich werkelijk helemaal thuis Sedert 80 jaar 1 I 1 1 1 1' M J M lV H IV M KJ Nieuwstraat 1—8 Tel. 45 - ZIERIKZEE ■B Bovendien 5 dividend J. C. BRABER Boomkwekerij RENESSE - Telef. 62 Aangeboden voor levering direct na de vorst: VRUCHTBOMEN SIERHEESTERS ROZEN VASTE PLANTEN Alle materiaal voor erfbeplan tingen Aanleg en onderhoud van slcrtuinen, beplantingen - enz. Voor omgeving Zierikzee en Duiveland bestellingen en op gave voor aanleg bij J. M. van Vossen, Hofferstr. 2, Zierikzee. 1 Vraagt vrijblijvend inlichtingen Prijsopgave zonder enige ver plichting. Beleefd aanbevelend

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 3