Rampdorpen op Schouwen-Duiveland verionen weer vrij normaal beeld In 1955 werd op Schouwen-Duiveland voor 29 miljoen verwerkt praatavond^ Van tuchtiging kwam accent te vallen op heropvoeding DERDE NUTS AVOND - ZIERIKZEE Eg? ontsproten. Het vervoer van het Ds A. C. C. den Hertog hield bloeiende produw heden tm dage naar «n 53 weerpost m de hooggelegen bergen causerie over het qevanqenisleven in tü»i bewees, dat <ut een heie opgave is. Wanneer de vrachtwa gen niet verder meer kan klimmen, wordt een vat op een paardenslee verder bergopwaarts vervoerd. Als Een diep menselijk en indringend er in te slagen de mensen te be- dit pad ook voor dit vervoermiddel verhaal heeft ds. A. C. G. den Her- naderen. Doet men dit ontaktisch, te smal blijkt, legt het product de tnir vriidaL'avnnd It in de Concert- dan is de 23 ak verkeken- Heeft men laatste en moeilijkste etappe af op tog vrudagavond JI. in de Concert het vertrouwen, dan komt de rug van bekwame bergbeklim- zaal verleid over zUn ervaringen men alles te weten. „Men moet de mers, die ieder met een jerry-can als gevangenispredikant, een moei- gevangenen echter nimmer „ver- op hun nig het verdere transport lijk werk, dat hij reeds dertig jaren loenen" (verraden), aldus spr., voor hun rekening nemen. Verder verricht. „want dan heeft men voor goed werden nog vertoond films over de het vertrouwen verloren NA DRIE ]AAR Opmerking bij een Duivelands dorpssilhouet (Van onze redacteur) Met spanning en klimmende in- oliecomplexen in Perzië en Aba- Vaak hebben de gevangenen in dan en een speciale film voor be- zame en boeiende filmavond. ZONNEMAIRE Benoeming in studie commissie Deltaplan Het bestuur van het Landbouw- teresse heeft het publiek deze vlotte de bajes" een bijna ontwapenende zitters van tractoren, („Rpoksigna- en vaak geestige kauseur aange- belangstelling voor kleme dingen, len»^ iviiddels deze documentaire hoord op deze derde Nutsavond in zoals dieren en planten. Soms werkt zag men verschillende proeven met het seizoen, waarop aanleiding was ^"d^hand" Altijd wordt een ,ractor in een lab°ratorium tot een gulle laeh om veel onmls- er m de gevangenis galgenhumor ^rte e^ bTauwrróotlênT'ük v't mLe"!:™ °m £^^£55^1^ tekentUmpje besloot deze zeer leer- schetste van de verschillende ge- Ds. den Hertog gaf eerst wat vangenistypen, als de luiaard, de dorre" cijfers, zoals hij het noemde aartsleugenaar, de typisch krimi van de strafinrichtingen in Neder- nele, de zwerver, de erfelijk be land, waarvan er (alles inbegrepen) laste, enz. zestig bestaan. Verheugend is mo- Een pietsje .bargoens" schetste menteel de afneming van de krimi- de heer D. C. A. Lugt in zijn dank- naliteit. Als mogelijk oorzaak hier- woord ds. den Hertog als een „gare van zag spr. de verbeteringen die jongen", die er evenwel in slaagde zich in ons land in het gevangenis- het publiek 'n onvergetelijke avond schap heeft o.m. tot lid van de §tu- wezen de laatste jaren hebben vol- te bezorgen. diecommissie voor het Deltaplan trokken. In zijn openingswoord deelde de benoemd de heer J. A. v. d. Bijl Spr. stond uitvoerig stil bij het voorzitter nog mede, dat de vol- aihier. Als andere leden werden wezen van het kwaad, dat in elk gende Nutsavond zal worden ge- aangewezen de heren: ir. H. A. van mens aanwezig is. „In ons woont houden op vrijdag 17 februari. Dan Haaren, Tilburg, M. D. den Hol de engel en de duivel", aldus spr., zal optreden de jonge, veelbelo- iander, Goes, P. M. Kenter, Goes, die daarna teruggreep in de his- vende acteur Walter Kous, met c A van L0on> oude Tonge, J. L. torie en verschillende voorbeelden Spaanse verhalen. De vijfde Nuts- Lukaart, Goes L. Magielse, Breda, gaf van kwaad en zondebeschou- avond zal toneel brengen, naar het dr ir y p 'jyiesu, Bilthoven, j! wing. Terugkerend tot de aktuali- zich laat aanzien door een gezel- A' va^ Nieiwenhuijzen, Ooltgéns- i plaat, mr. J. F. G. Schlingemann, Goes, M. Steijn Goense, Hoede- kenskerke, ir. H. Vredeling, Huis ter Heide, R. van Wensen, Moerdijk e.n J. M. Kakebeeke, Goes (adv. lid) BRUINISSE teit merkte spr. op: „het is maar schap uit Dordrecht, gelukkig dat niet alle kwaad uit komt, want dan zouden er geen ge vangenissen genoeg zijn". Slechts het kwaad dat uitkomt kan worden gestraft door de aardse rechter. Komend op zijn „vrienden in de bajes" schetste spr. een gedetail leerd beeld van het leven in de ge vangenis, waar vroeger de toe stand geheel werden getekend dooi de tucht, naar de opvatting van op Stad en Provincie ZIERIKZEE Vergadering Speciale U.V.V.- bejaardenbijeenkomst Wij vernemen van de ztfde van C.N.V.-werknemersbonden het kwaad volgt de'straf. Die visie het plaatselijk U.V.V.-bestuur dat -vu j ~u i is thans gewijzigd; men straft om het in de bedoeling ligt vandaag Vrijdagavond fielden de verschil- het kwaad in de toekomst te voor- - de jaardag van H.K.H. prinses lende by het C.N.V. aangesloten komen. Beatrix - een speciale bijeenkomst werknemersbonden hun jaarlijkse Om iets te bereiken met de ge- te beleggen voor alle bejaarden van gecombineerde vergadering in het vangenen is dwang, naar mening Zierikzee. De bijeenkomst zal wor- Ned. Herv. Verenigingsgebouw, van spr., al helemaal fout. Vroeger den gehouden in „Concordia", aan- Deze avond droeg ook nu weer moesten ze naar de kerk, maar wil- vang 2.30 uur n.m. Een aantrekke- het gezellige karakter, dat deze den ze niet. Tegenwoordig is het lijk programma is voorbereid. O.m. avonden altijd kenmerkt en de On vrij en willen ze allemaal. Diepin- zullen enkele films van het Ko- timiteit van het samenzijn werd nog grijpend is het leven in de gevan- ninkljjk Huis worden vertoond. verhoogd, door de huldiging van; de genissen veranderd. Er is radio, de Het belooft derhalve een hoog- heer L. Bal, oud-bestuurslid en .op- cellen zijn gezelliger, er worden gestemde middag te worden en wij richter van de chr. Landarbeiders- spelen beoefend, er is een eigen voldoen gaarne aan het verzoek bond te Bruinisse. zangkoor en zielszorgers als predi- alle bejaarden op te wekken, voor- De heer A. Kloet van Kerkwe£ve, kanten, psychologen en psychia- al deze bijeenkomst niet te missen, voorzitter van de ledenraad Schpu- ters staan ter beschikking. wen-Duiveland, opende de vergajje- Dikwijls worden onder de gevan- In aansluiting op het zaterdag rjng iezen van Habakul;. 3 gehen typen gevonden die geestelijk J-l- gepubliceerde verslag van de en gebed, daarna volgde declamatie niet geheel normaal zijn. Een ver- opening van de speciaalzaak in van gedichten en hersengymnastiek standige benadering kan in som- naaimachines in de Korte St.-J an- dje door de heren met 28-23 punten mige gevallen wonderen verrichten, straat alhier, vermelden wij nog van de dames werd gewonnen. Zo vertelde spr. van een gevangene dat het schilderwerk werd uitge- De heer P> slager uit Haamstède die in 2Vt jaar staatsexamen deed voerd door de firma Gebrs. Koster hield daarna een referaat, waarbij En detail en engros beginnen de rampgeteisterde dorpen van het eiland Schouwen-Duiveland een normaal beeld te vertonen als ge volg van drie harde jaren weder- opbouwwerk. Er is een moment ge- geweest dat die wederopbouwtaak bijna onoverkomenlijk leek. Een gebombardeerd dorp heeft „alleen maar" verwoeste huizen en boer derijen, maar een overstroomd dorp had nadien hetzelfde, maar daarbij nog de modder, de verrotting en de ontbinding, die het maakte tot een oord des doods in de sinistere zin van het woord. Nu het weer hard naar 1 februari gaat lopen, denkt men terug aan de dagen, toen het eiland was her schapen in een troosteloze grauwe zee, met als lugubere merkpunten de even lugubere restanten van het geen eenmaal deel uitmaakte van 'n normale samenleving. Wij kunnen en mogen bij die ramp niet stil meer blijven staan, ook al komt de herinnering op om toch nog één ding te noemen aan het afmeren der bootjes in het dorp der ver schrikking Nieuwerkerk, toen in die neerdrukkende tijd van alsmaar water. We weten nog hoe het wa ter spoelde in hetgeen eenmaal mensen omsloot in eigen intimiteit van het eigen huis. Het water had die intimiteit wreed uiteenge- scheurd en speelde een wreed spel met alles, wat nooit meer voor menselijke bediening geschikt' te maken zou zijn. Het klotste tegen een gekraakte tafel en tegen een verfomfaaide stoel en het bootje ging monotoon hakkeploffend langs het droeve overblijfsel van weleer. Maar in de nadien gevolgde maanden en jaren is het proces van herstel en vernieuwing tot steeds groter omvang uitgegroeid. Toen het water was verdreven werd de door de zee toegeworpen hand schoen opgevat en veel pijn is weg- getimmerd en weggesjouwd, zodat de mensen toch wat genazen in die turbulente mallemolen van alsmaar werken. Cijfers geven altijd een scheef beeld, maar een dezer dagen bleef onze blik weer hangen aan het sil houet van Nieuwerkerk. Het had ook Oosterland of Kerkwerve kun nen zijn, maar er lag bijna alweer een „normaal" dorp. Ja, wie de oude prent in het geheugen heeft, kan de wijzigingen met de vinger aangeven, maar er ligt weer een dorp, „zomaar" een dorp onder de tienduizenden, die er op deze we reld verstrooid liggen. Een normaal dorp, met de silhouetten van nieu we huizen en in het midden de kerk, die ontkwam aan verwoes ting, ook "al spoelde het water een maal over de drempel. Het ver bindt het dorp met het verleden, dat niet uit te wissen zal zijn, hier niet en nergens, ook al vliegen de jaren met de altijd vloeiende kurve van hoogte- en dieptepunten. en thans (in vrijheid) zich be- alhier, kwaamt voor het kandidaatsexa men in de psychologie. Veel aandacht besteedde spr. ver der aan de gewijzigde inrichting van de gevangenissen, waar de rust heerst. Velen krijgen in de „bajes" ook nog een lesje in zindelijkheid, BROUWERSHAVEN Interessante filmavond B.P.M. hij achtereenvolgens behandelde ontstaan en groei van de vakbe weging, de vrijere loonpolitiek.;en de ledenwerfactie. De heer Kloet reikte daarna èen getuigschrift uit aan de heer L. Vorige week werd in hotel „Jacob Bal> bovengenoemd, terwijl hij hem orde en netheid en de arbeeids- Cats" een door de Bataafse Petro- gouden insigne van het C-N/V- therapie heeft heel wat aantrekke- leum Maatschappij georganiseerde overhandigde, omdat de heer Bal lijker varianten dan het zakjes- filmavond gehouden. De geheel, 25 jaar lid was van het C-N.V, plakken van vroeger. met voor het merendeel gebruikers Be heer Bal werd daarbij hulde Vroeger was het trouwens in de der olieproducten, gevulde zaal, gebracht voor zijn vastberadenheid gevangenis niets gedaan. De man- werd verwelkomd door de heer en doorzettingsvermogen bij het nen en vrouwen waren genummer- Mol uit Schuddebeurs, vertegen- stichten van de afdeling getoond, den en zelfs werden lijfstraffen toe- woordiger voor Schouwen-Duive- terwijl in de crisisjaren 1930-1940 gepast (ten toon stellen, zweepsla- land. eveneens veel van de leden werd gen, tonlopen). Spr. wees er nog op Vervolgens verkreeg de heer H. geëist. De heer Bal had zich daar- dat het nut van de gevangenisstraf J. H. Modderman, van de afdeling bij steeds als een actief werker - ook onder de gewijzigde omstan- publiciteit der B.P.M. het woord, doen kennen, digheden - altijd dubieus blijft. Ne- die de te vertonen films met een De heer Bal dankte voor de hem derland met een verbeterd systeem kort woord toelichte. De eerste film gebrachte erkentelijkheidsbewijzen en absoluut onomkoopbare rech- die vertoond werd bestond uit een maar wilde deze erkentelijkheid ters slaat echter geen slecht figuur, tekenfilm, welke liet zien, hoe dui- ook toegepast zien op zijn mede- Ds. den Hertog behandelde daar- zenden jaren geleden de olielagen bestuurders, gedurende de tijd dat na diepgaand de achtergrond der werden gevormd. Tevens zag men, hij actief in de vakbeweging mee dingen en mensen, die in de bajes hoe de eerste olieboringen werden werkte. terecht komen. Zeer moeilijke om- verricht en hoe de olie uit de bron- Nadat de heer Slager nogmaals standigheden in de jeugd brengen nen werd afgetapt. Interessant was had opgewekt de aktiviteit niet te d(r,m®"s vaa^.(3Pbet verkeerdepad. de van het vervoer van dit doe„ verslappen, maar pogingen ÜSi 8u?tPPwJkt" Product- Allereerst werd gebruik aan te wenden om te komen tot een hem,™c,T?r!iit Semaakt van zeilschepen, maar toen afdeling huishoudelijk personeel, I 8hterlaat^"e?"eelhangt af van a8 slo°msch,ePen werden uitgevon- sloot hij deze vergadering met den, bouwde men alras boten, dankgebed. waarin de losse vaten werden ver- Op verzoek van de heer Pleune, voerd. Allengs kwam men op het voorzitter van de chr. Landarb'ei- idee tanks te bouwen en de kracht- dersbond, werd tot slot nog gezon- bron van het schip achter in de gen Gez. 280 1 en 5 (Avondzang). de houding van de predikant, om Vriendschapsactie Jeugd Rode Kruis Ter gelegenheid van de 18e ver jaardag van H.K.H. Prinses Beatrix voert het Jeugd Rode Kruis een vriendschapsactie voor de patiën ten, die afgelopen zomer als passa gier hebben medegevaren met de „Kasteel Staverden". Een aantal scholen heeft elk een of meer patiënten geadopteerd en enige leerlingen zullen op de 31e januari een aardige verrassing brengen aan deze mensen, van wie Herverkavelingscommissie Zeeland Gelden uitgetrokken voor nieuwe projekten Van de zijde der Herverkavc- totaalbedrag 'van f 4.000.000. Hier- de meesten reeds jaren aan bed lingscommissie Zeeland deelt men onder valt o.m. de bouw van het zijn gekluisterd. ons mede, dat op de jongste ver- °ssegemaa1- gaderlng de kwestie van de aan- u 'n ^cem" President Eisenhower heeft sluiting op het elektrische net in werkt, hetgeen als gunstig voor Zaterdag William Jackson, een re- de onrendabele gebieden ter sprake deze maand werd aangemerkt publikein, benoemd tot speciaal as- js gekomen. sistent, die maatregelen van bui- Het totaal te verwerken bedrag tenlandse politelk, welke meer dan Diverse gemeenteraden hebben voor 1955 bedroee f 49.400.000, een regeringsdepartement of -bu- reeds besloten in zee te gaan met waarvan werkelijk f 44.800.000 ver- reau omvatten moet coördineren, een financieringssehema, waardoor ,ward' 7an di' badraS w«d Het ambt zal in hoofdzaak gelijk twintig procent van de aanslui- met minder dan 29.000.000 besteed zijn aan dat van Nelson Rockefel- tingskosten voor rekening dier ge- op Schouwen-Duiveland. ivLdif ,de*-vorige, "iaand aftrad, meenten komen. Hierdoor kon Het ziet er naar uit dat derge- Diens functie werd vaak beschre- reeds een begin worden gemaakt lijke bedragen voor het eiland in ven als het ontwerpen van de „stra- met de aansluitingen in de Vier- 1956 niet zullen worden gehaald, tegie van de koude oorlog'. Jack- bannenpolder, waarna Dreischor waardoor een evenredigheid tussen son is voormalig onderdirecteur van zal volgen. de verschillende herverKavelings- de Amerikaanse centrale geheime. Akkoordverklaring volgde voor gebieden onderling zal worden ver- diens*- de uitvoering van werken tot een kregen. OUWERKERK Landbouwvereniging Ouwerkerk Lezing over investering en finan- cierng n de landbouw Vorige week hield de heer B. Meijers, directeur van het Boek- houdbureau en Accoutantsdienst der Z.L.M. te Goes, na ingeleid- te zijn door de voorzitter, de heer J. van de Stolpe, voor de Landbouw vereniging een lezing over het on derwerp: „Fiscale aspecten van in vestering en financiering in de landbouw". Na de tweede wereldoorlog was ons Nederlandse produlctieapparaat zwaar gehavend. Teneinde onze welvaart te herwinnen moesten wij onze productie opvoeren. Ook van de zijde der regering werd hierop sterk aangedrongen. De hoog opgevoerde belastingen moes ten worden verlaagd en de inves tering aangemoedigd. Vervroegde extra afschrijving en investerings aftrek waren de fiscale maatrege len om de investering te stimule ren en de financiering te verge makkelijken. Spr. gaf een uiteenzetting van de begrippen „investeren" en. „finan cieren" en wees op het nauwe ver band tussen beide. Uitvoerig werd het vraagstuk der afschrijvingen besproken en gewezen op de ge volgen der afschrijving t.a.v. de verhouding tussen vast en vlottend kapitaal. Ook de financiering met z.g. „schijninkomen" werd behan deld. De financiële gevolgen der vervroegde afschrijving en de tem- porisering daarvan, alsmede die van de investeringsaftrek zijn be langrijk en spelen bij de financie ring een niet onbelangrijke rol. Spr. ging voorts uitvoerig in op de investeringen in de rampgebie den, zowel t.a.v. de gebouwen als van de inventaris en besprak de fiscale gevolgen van een en ander. Uitvoerig werd stilgestaan bij de diverse fiscale maatregelen in ver band met de rampschadevergoe dingen. Het belang van een goede boekhouding kwam daarbij naar voren, vooral in verband met de z.g. veldinventaris en de reserve- veldinventaris, waarbij speciaal aandacht werd gevestigd op de be tekenis der reserveringen volgens art. 11 van het Besluit Inkomsten belasting 1941. Een levendige ge- dachtenwisseling volgde op het on derwerp. Talrijke bewoners van Pescate, in Lombardije, zijn van plan hun dorp te verlaten. Honderden ratten hebben het dorp Overvallen en niet alleen de opgeslagen voorraden graan en meel goeddeels opgegeten, doch zich ook tegoed gedaan aan de bankbiljetten van de Pescatanen, voorzover zij daarbij konden komen in,,kasten en trommels. Vele dor pelingen zijn niet alleen hun voor raden, doch ook hun spaargeld kwijt geraakt. LAND- EN TUINBOUW Landbouwonderwijsdag te 's Gravenhage Vanwege het ministerie van land bouw, visserij en voedselvoorzie ning wordt op woensdag 8 februari in de Dierentuin in Den Haag een landbouwonderwijsdag gehouden, die gewijd zal zijn aan de vernieu wing van het lagere landbouwon derwijs. Voor deze dag zijn o.a. uit genodigd alle besturen van de la gere landbouwscholen, de hoofden van de 240 lagere landbouwscho len en de rijksconsulenten, belast met het toezicht op het lagere land bouwonderwijs. Op deze dag zullen drie inleidin gen worden gehouden. Drs. C. van der Zwet.van het chr. Pedagogisch studiecentrum, zal spreken over persoonlijkheidsvorming van de jonge mens, ir. N. J. a. van Keu len, inspecteur van het landbouw onderwijs, over de vernieuwing van het leerprogramma bij het lager landbouwonderwijs en prof. dr. I. C. van Houtte, directeur van het Pedotherapeutisch Instituut, over de vakbekwaamheid van jonge landarbeiders. Tevens zal op deze dag voor het eerst de film „Jong geleerd, oud gedaan" worden ver toond, die in opdracht van het mi nisterie is gemaakt en die het on derwijs op de lagere landbouwscho len in praktische handvaardigheid behandelt. Mannen, schuif de stoelen, bij En ga confereren. Straks verandert het getij, Gaat de stroom zich keren. Wie nu op zijn tellen past, Wordt door 't nieuwe niet verrast. Ook de dames komen trouw 's Avonds disputeren, Nu men wijselijk de vrouw Niet wou excluderen. Dames, grijpt de kansen nu, Vat het goed: 't gaat ook om U. Vindt men het een avontuur Voor de vuist te spreken, 't Zal wel wennen op de duur, 't IJs zal heus wel breken. Zegt het maar zoals U 't voelt, Het is immers goed bedoeld. Strijd in Marokko Nabü Taineste, in het Rifgebergte (Marokko) is het zondag tot een he vig gevecht gekomen tussen een groep van driehonderd opstande lingen en een eenheid van het Franse vreemdelingenlegioen. Vol gens A.F.P. zijn bij de gevechten meer dan zestig doden gevallen, van wie achttien leden van het vreemdelingenlegioen. Uit officiële bron te Rabat wordt vernomen dat de opstandelingen waren gewapend met automatische wapens en dat de strijd gedeelte lijk werd uitgevochten van man tegen man. De Britse minister-president, sir Anthony Eden, is maandag, ver gezeld door zijn minister van bui tenlandse zaken, Selwyn Lloyd en verscheidene deskundigen op bui tenlandse politiek gebied, met de „Queen Elizabeth" in New York aangekomen. Hij zou nog dezelfde dag met Eisenhower's persoonlijke vliegtuig naar Washington vliegen. Eden zal, als gemeld, besprekingen met de Amerikaanse president voe ren. Het uitvoerend comité van het Vluchtelingenfonds van de V.N. heeft te Genève een zitting beëin digd, waarin met de uitgaven voor 1956 tot een bedrag van ruim 6.600.000 dollar ten behoeve van bijna 39.000 mensen heeft goedge keurd. Bijenhouderij op Schouwen-Duiveland kwam weer wat op dreef Vereniging kampt nog met veel moeilijkheden In Concordiate Zieriteee tuerd zaterdagmiddag de jaarvergadering van de „Bijenhoudersvereniging Schouuten-Duitïeltmd" gehouden die zeer matig bezocht was, waar over de voorzitter in zijn openings woord zijn teleurstelling uitsprak terwyl hij er op wees, dat vorig jaar (toen er wat te verdelen piel) veel meer leden aanwezig waren. Spr. wees er verder op, dat 1955 een zeer goed honingjaar is Ee weest. Sommige leden hadden grote opbrengsten, terwijl daarnaast ook leden waren, die maar weinig oi niets hebben geoogst als gevolg van de ramp, waardoor hun bijenstand nog steeds niet op peil was geko_ men. Een briet van het hoofdbestuur werd besproken, waarin werd mee gedeeld, dat geen verdere steun aan de vereniging kan worden gegeven uit de nog aanwezige adoptiegel- den. Zulks werd door de aanwezi gen onbillijk gevonden, daar andere verenigingen, die veel minder zwaar zijn getroffen, veel m„er hebben ontvangen. Uit het jaarverslag bleek dat er 557 kg bijensuiker was afgeleverd hetgeen hoger is dan een jaar tevo^ ren Hieruit va" op, dat de bijen houderij bij de nog aanwezige leden weer wat op gang begint te komen Het ledental daalde door bedanken met 8 leden tot 53. een aantal Hat naar de mening van de vergade ring belangrijk hoger kan zii„ uit de rekening bleek, dat er een goed slot is van f 156,25. g De heer J. J. Capelle bracht na mens de financiële commissie een gunstig verslag uit. Waarna de re kening goedgekeurd werd. De voor zitter deelde evenwel mee dat dit saldo zeer geflatteerd iSl 'want in dit bedrag is nog een bedrae van f 175,86 van de adopiiecommSe opgenomen, zodat er eigenlijk over het afgelopen jaar éen nadelig sal- do is. Door een der leden werd ge vraagd of het niet mogelijk is te bezuinigen. De voorzitter deelde mee, dat er van de contributie maar f 0,50 in de kas der vereniging blijft en doordat er maar betrekkelijk weinig suiker besteld wordt, de kas ook daar niét veel uit trekt. De penningmeester en de secre taris deelden mee, dat zij geen ver goeding meer wensen voor hun werk, zolang de kas der vereniging dit niet toelaat, welke mededeling met instemming werd ontvangen. Als bestuursleden werden herkozen de heren C. A. Hartog, M. C. Ge- leijnse te Haamstede en S. J. Prie- mis te Renesse. Vervolgens gaf de heer W. de Vos, namens de Adop tiecommissie een verslag van het vele werk, dat deze commissie in het belang van de gedupeerde leden verricht heeft, terwijl tenslotte bleek, dat er in de kas van deze commissie het bovengenoemde be drag van f 175,86 was, welk be drag in dé verenigingskas gestort 1 De voorzitter dankte de heren W. de Vos, J. v. d. Velde en J. Struik voor het vele door hen verritcchhte werk. Naar aanleiding van de daling van het ledental en het nog in de kas aanwezige bedrag, werd na enige bespreking besloten op 1 of 2 Maart een propaganda-avond in Zierikzee te organiseren, waarop dan een inleiding zal worden ge houden door de Bijenconsulent of een andere deskundige. Bovendien zal de film „Zonnekindeven", even tueel aangevuld met nog een film. gedraaid worden. Op deze avond zal onder de zich nieuw aan te melden leden een zesraams kastje met bijen verloot worden en mogelijk nog enkele potjes honing. Er zal deze zomer weer een ex cursie op het eiland gemaakt wor den en mogelijk ook naar de Rijks bijenstand „Ambrosiushoeve". Tot afgevaardigde naar de alge mene vergadering werd de heer J. Fluit en als plaatsvervanger de heer J. v. d. Velde benoemd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 2