JAC. MOURER Oosterland I# druppels Halitran Halitran MAAR PAN ÉÉN VAN Havenplein 1, Tel. 255 ZIERIKZEE Alle horloges zijn twee jaren gratis verzekerd tegen verlies en diefstal Varremarkt - Telef. 153 is steeds kope rvan oude land bouwwerktuigen, motoren of andere installaties Overal te ontbieden Voortaan koopavond op Vrijdagavond tot 9 uur Het bestuur van de Middenstandsvereniging mevr. H. L. M. VAN '1HAAFF-SUTER Oude Haven 37 Telefoon 401 - Giro 84041 evenveel Natuur-vitaminen als een paplepel levertraan I Van Halitran behoeft U per dag maar 3 druppels te geven op een schepje suiker of in een lekker bordje pap en U hebt de abso- lute zekerheid, dat Uw kleine even- lel vee' natuurvitaminen binnenkrijgt als een hele lepelvol levertraan bevat. Dit komt, omdat Halitran ca. 60 maal zo riJ'< is aan Vitaminen als gewone levertraan. Louter natüür- |t| 5 lijke Vitaminen uit de verse levers IJ v van heilbot en andere edelvissen uit jDRUPPELS g»j jg arctische zeeën. Dit lichtverteer- ||M '-„-f bare concentraat is voor kinderen frit if l'.tpfin I aangenaamste en veiligste Vita- •\;J| tlQU'Jj-, minen-bron. De constante vitamine- ÉPl 1 hoogte van Halitran wordt nagegaan en op certificaat gewaarborgd door - het Noorse „Institut for Ernaerings- forsking", Oslo. Dit verschaft U ab- solute Vitamine-Zekerheid. (Voor oudere kinderen en volwassenen Zjjn er-Halitran-capsules, handig om in te nemen en per capsule gelijk staande aan een paplepel levertraan). Halitran bevat: 38.000 I.e. Vitamine A per gr. 3.500 i.e. Vitamine Dper gr. Halitran geefti meer weerstand tegen griep,, bronchitis en andere ziekten. Voorkomt en bestrijdt rachitis. Kweekt sterke beenderen en een gaaf gebit. NATUURLIJK heb ik weieens andere wasmiddelen ge probeerd, wie niet? Maar ik heb de stralende witheid van Radion-wasgoed een paar keer vergeleken met de wit heid van ander wasgoed. En ja, toen wist ik het wel! Uit het dikschuimende Radion-sop komt het witste, het aller witste wasgoed. En niet alleen daarom ben ik weer vlug op Radion overgegaan. Ook fljTÏJfêj m omdat het zo veilig is, veilig voor alleshfjl ALS je voelt hoe zocht de greepvan Radion- wasgoed is in vergelijking met ander wasgoed dan zegt je dat wat. gelfs de teerste stoffen lopen in het vette Radion-sop geen risico. En schrale handen NooitRadion is werkelijk veilig. En ideaal in Uw wasmachine! 60 maal meer Vitaminen dan gewone levertraan. GOEDE DAG VOOR NOORDWELLE Eerste steen gelegd voor in aanbouw zijnde modelboerderij „Lockershof" Natsspaarbank eigenaar en opdrachtgever tot bouw Vorige week vond op de alhier in aanbouw zijnde modelboerderij „Lockershof" de eerste-steenleg- ging plaats. Weliswaar is de grote schuur al in een gevorderd stadium maar niettemin werd door deze plechtigheid aan de bouw een of ficieel tintje gegeven. De steenleg ging vond plaats in aanwezigheid van de beide archtitecten de heren Donkelaar en Bodegraven, alsmede het bestuür van de Nutsspaarbank (eigenaar en opdrachtgever van de modelboerderij), de families Hanse en verschillende genodigden. Mej. N. Hanse en de heer A. Hanse legden de eerste steen in elk der huizen in opbouw. Beiden mochten van de firma Gebrs. v. d. Pol een troffeltje met inscriptie als mede bloemen in ontvangst nemen. Na de plechtigheid begaf het ge zelschap zich naar café de Jonge, waar o.m. het woord werd gevoerd door de beide architecten, die hun dank uitspraken voor het gestelde vertrouwen. Namens het bestuur van de Nutsspaarbank sprak de heer P. Heering, die zowel de ar chitecten als de aannemersfirma feliciteerde met de vlotte bouw. Spr. gaf uitdrukking aan de hoop dat de beide families Hanse spoe dig zullen kunnen terugkeren naar de straks fonkelnieuwe modelboer derij. „De boer immers hoort op de boerderij", aldus spr., die de boer derij schetste als een trots weder- opbouwsymbool voor de gemeente Noord welle. Daarna brachten de Gebrs. Hanse dank aan de sprekers, waarbij de hoop werd uitgesproken dat zij spoedig zullen kunnen reëvacueren. Dan zal het goudgele koren weer wuiven rond het bedrijf. De heren J. Padmos en J. Beije dankten voor de ontvangen uitno diging en zegden toe elk een sier- boom te zullen planten in de tuin van de boerderij. Een der bouw vakkers bracht dank namens de werknemers bij het project betrok ken, voor de geste op deze onver getelijke dag. Het gezelschap bleef daarna nog enkele ogenblikken ge zellig bijeen. Stad en Provincie ZIEBIKZEE Nieuw bewerkt „Rood Kapje" in Concertzaal Een Concertzaal stampvol jeugd heeft zaterdagmiddag gedreund on der de last van kinderlijk enthou siasme door de opvoering van „Rood Kapje" in een nieuwe be werking door het gezelschap van de ook hier op het gebied van jeugdtoneel reeds zo bekende An neke Elro. Anneke Elro houdt bij de bewerking der sprookjes vast aan het geijkte verhaal, maar voegt er heel wat bijzonderheden aan toe. In dit geval ontstond bv. een langè inleiding, die uiteindelijk geen an der doel heeft dan de spanning langzaam op te voerefi, zodat het tonelistisch kruid van wolf en grootma niet ineens is verschoten. Met verder bescheiden middelen en overtuigend spel hebben de tonelis ten de jeugd weten te boeien. Voor al in de griezelige gedeelten, die echter door milde humor, werden verzacht, was de jeugd een en al aandacht. Intussen in zo'n zaal vol jeugd echter ook nog wel eens een probleem. Verslapt even de aan dacht, dan wordt het snel rumoerig en er zou feitelijk ook iets gedaan moeten worden om de massale uit tochten van de kinderen tijdens de bedrijven te voorkomen. In een der gelijke „vrije" voorstelling immers ontbreekt het toeziend oog van de onderwijzers. Voor de rest evenwel niets dan goeds van het ook ditmaal weer op hoog peil staand jeugdto neel, dat in een verantwoorde vorm wordt gebracht en daardoor de fan tasie van de jeugd ten goede komt. De uitgave van een rampboek Wij vernemen dat na verschil lende strubbelingen, de voorberei dingen tot de uitgave van een rampboek over Schouwen-Duive- land in een nieuw stadium zijn ge komen. Verschillende nog hangende kwesties tussen opdrachtgever en uitgever, zowel als met de inge stelde redactiecommissie moesten worden geregeld. Een en ander is thans geresulteerd in verschillende contracten, die momenteel door de betrokken partijen nader worden bestudeerd en beoordeeld. Verloopt deze beoordeling gunstig, dan is de kans groot dat het reeds begonnen voorbereidende werk met kracht zal worden voortgezet. OUWERKERK Stand van de woning bouw per 31 december 1955 Op 1 februari 1953 zijn verwoest 60 burgerwoningen en 12 woning wetwoningen of totaal 72 woningen. Bovendien zijn verwoest 32 boer derijen, 19 woningen bij boerderijen en 3 dienstwoningen bij boerde rijen. In het kader van de boerde- rijenbouw zullen deze boerderijen, woningen en dienstwoningen allen worden herbouwd. Deze categorie blijft verder dus buiten beschou wing. Daar de gemeente evenveel wo ningen mag terugbouwen als er zijn verwoest, mogen in de particuliere sector 72 woningen worden ge bouwd. Reeds zijn gebouwd 21 Noorse geschenkwoningen, waar van er 2 naar de boerderijenbouw zijn gegaan, dus 19 overblijven voor particulieren. Van deze 19 Noorse woningen voor de particuliere sec tor zijn er 4 gebouwd ter vervan ging van krotwoningen, dus 15 ter vervanging van herbouwplichten. Bovendien zijn gebouwd 21 wo ningwetwoningen en zijn 11 her bouwers bezig hun woningen te herbouwen of voorbereidingen hier toe te treffen. De totale herbouw is dus 15 Noorse woningen, 21 wo ningwetwoningen en 11 particuliere woningen of totaal 47 woningen. Afgetrokken van de 72 te herbou wen woningen mag de gemeente dus nog 25 woningwetwoningen bouwen om hetzelfde aantal wo ningen te verkrijgen als voor de ramp. Blijkens mededeling van de Pro vinciale Directie vobr de' Weder opbouw en de Volkshuisvesting in Zeeland, is er van 35 herbouw plichten nog niet bekend of deze gerealiseerd worden. Indien deze 35 herbouwplichten nog allen wor den gerealiseerd, mag de gemeente uiteraard de nog resterende 25 wo ningwetwoningen niet bouwen, doch dan gaat de woningvoorraad met 10 woningen omhoog, gerekend naar de toestand per 31 januari 1953. Wat betreft de krotopruiming kan het volgende worden medege deeld: Aangekocht zijn 17 krotwo ningen. Hiervan zijn er 4 vervan gen door Noorse geschenwoningen en 6 volumen werden gebruikt voor de bouw van 8 woningwetwonin gen voor bejaarden en onvolledige gezinnen. Het restant volumen krot woningen bedraagt dus nog 7 stuks, Waarvoor ook nog woningwetwo ningen gebouwd kunnen worden. Bovendien is de gemeente nog in het bezit van 2 oorlogsherbouw- plichten, welke nog gerealiseerd moeten worden. Er kunnen dus ma ximaal nog 44 en minimaal nog 34 woningen gebouwd worden. BRUINISSE Op 1 januari 1955 bestond de be volking van Bruinise uit 2276 per sonen, nl. 1098 mannen en 1178 vrouwen. Dit aantal vermeerderde door geboorte met 44 (20 m. en 24 vr.) en door vestiging met 62 (30 m. en 32 vr.). Het verminderde door overlijden met 30 (13 m. en 17 vr.) en door vertrek met 88 (42 m. 46 vr.). Op 31 december 1955 be stond de bevolging van Bruinisse dus uit 2264 personen (1098 m. en 1171 vr.). Totale vermindering 12 pers. (5 m. en 7 vr.). Er werden 18 huwelijken gesloten en 1 echtschei ding ingeschreven. SPORT VOETBAL Brouwershaven Ü-Slnoto I 0-4 Zaterdagmiddag heeft Brouwers haven een aardige partij voetbal gespeeld, welke bij alle voorgaande uitblonk door de vaart, die er in de voorhoede zat en de goede verdedi ging. Dit feit is te danken geweest aan een enkele wijziging in de op stelling. Reeds in de eerste aanval len bespeurde men een licht over wicht der Brouwenaren. De Sinoto- ploeg, nog denkende aan het ge makkelijke kluifje van enige maan den geleden, ontmoette thans een ploeg, waar geestdrift in zat. Aan weerszijden werden de doelverde- digers aan de tand gevoeld, waarbij diverse schoten net naast gingen. Eerst in de 20e minuut wist de han dige Sinoto-linksbuiten Stoutjes- dijk met een dribbel de Brouwse verdediging te omspelen, waarna hij met een hard schot doelman Nouwen het nakijken gaf (0-1). In de 23e minuut kreeg Sinoto een vrije trap te nemen, welke hoog over het doel verdween. Met mooie aanvallen trachtten de Brouwe naren gelijk te maken, waarbij Vrouwe For tuna bij verschillende kansen hen in de steek liet. Zeven minuten voor rust loste een der Si- noto-aanvallers een kogel tegen de lat welke ver terug sprong in het veld. Hier stond Scholten klaar die van ver een mooie boogbal achter de uitlopende keeper in het doel deed verdwijnen (0-2). Ongeveer 10 minuten na de rust kreeg Brouw een indirect vrije trap te nemen. Roon voltrok het vonnis en deed de bal lussen het bekende muurtje van spelers in de doelmond verdwijnen. Deze goal werd echter afgekeurd omdat dit schot niet indirect werd genomen. Dat de Brouwenaren de in de tweede helft meer opdringen de Sinoto-spelers duchtig heeft be streden blijkt wel uit het feit, dat tot ongeveer 15 min. voor einde niet meer werd gescoord. In de 20e mi nuut werd Stoutjesdijk wegens een blessure vervangen door Lodewijk. Een kwartier voor einde wist Mat- thijsse een hem geboden kans goed te benutten (0-3) en twee minuten later was het dezelfde speler die de veruitgelopen doelman Nouwen wist te omspelen (0-4). Even voor het einde probeerde Duinhouwer het nog een paar maal alleen, het geen resulteerde in een paar scho ten tegen de paal. Met de stand 0-4 blies scheidsrechter de Looze het einde van deze wedstrijd, met welke uitslag de Brouwenaren dik tevreden kunnen zijn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 6