Amerikaanse overschotten mogen ver kocht worden aan niet-bevriende landen De veergelden De moeilijke vraag Land- en Tuinbouw Elders in dit blad vindt de lezer andermaal een opwekking adhesie te betuigen aan het streven te ko men tot afschaffing van of op zijn minst gelijkstelling van de passage tarieven op de lijn Zierikzee-Katse- veer met die van andere door de Prov. Stoombootdienst onderhou den lijnen. Om geen misverstand te wekken, zij hier nog eens uitdruk kelijk onderstreept dat de actie niets opruiends o.i.d. in zich heeft. Het gaat slechts om een enquête naar het verlangen dat hieromtrent onder de bevolking leeft. Een der gelijke actie - mits met enig en thousiasme gevoerd - kan tot de gewenste resultaten lelden. Uit eventuele lauwheid zouden de auto riteiten slechts voor het eiland na delige konklusies kunnen trekken. Het is dus zeer te hopen dat thans velen de kans aangrijpen althans van hun sympatie met het streven blijk te geven. Dit nog te meer met het oog op te verwachten toekom stige ontwikkelingen van de veer dienst. Immers uitsluitend ten voor dele van de stoombootdienst wordt straks de veerhaven „De Val" als aanlegplaats gebruikt, na inrichting hiervoor. De kans bestaat dat in verband met de te verkorten vaar- tijd de veertarieven aan een nadere beschouwing en mogelijke wijziging worden onderworpen. Het kan ook zijn dat van provinciewege daar over helemaal niet gerept wordt, want de kans bestaat dat te ver werven exploltatievoordelen door bekorting van deze tijd, weer te niet zouden worden gedaan door een tariefsverlaging. Hoe het zij, meer dan voorheen wordt de tijd rijp, dat de stem van Schouwen- Duiveland over de netelige kwes tie van de veergelden doorklinkt. Wij doen daarom een dringend be roep op onze lezers niet te wachten met het zenden van adhesiebetui- ginngen, maar deze met honderden naar onze redaktie te sturen. Wij zullen pogen voor de aktie verder de juiste kanalen te vinden, die mo gelijk naar enig succes leiden. Ty pisch duidelijk wordt de mening van velen vertolkt in de verschil lende reeds aan ons opgestuurde brieven. Ten besluite van dit arti keltje mogen wij hierbij enkele ci taten uit die brieven laten volgen. „Er is sprake van een grote on billijkheid", merkt een briefschrij ver op. En een ander: „Door fami lie-omstandigheden zijn wij ge dwongen veel gebruik te maken van de veerdiensten o.d. Ooster- schelde. Wat een onbillijkheid dat wij meer moeten betalen dan an dere Zeeuwen". „Schouwen-Duive- land aangetreden, 't veergeld moet met spoed naar beneden!" schrijft een dichterlijke adhesiebetuiger. Hieronder nog enkele citaten: „Wij wensen op dezelfde wijze behan deld te worden als Zeeuws-Vlaan- deren", „Het is niet denkbeeldig dat wij weer eens op een vergeten eiland komen te zitten". „Ons wordt onrecht aangedaan als bewoners van dit getroffen eiland" etc. Deze uitlatingen geven ons steun de ak tie voort te zetten. Maar ieders me dewerking is dringend nodig. Eerst een papierlawine en dan misschien succes! Een speciale jury heeft uitge maakt dat de in het Italiaanse „quitte of dubbel"-programma aan professor Lando Degoli gestelde vraag over het gebruik van de con trabas in Verdi's opera's, te moei lijk is geweest. Hij mocht nu kiezen tussen de 1.280.000 lire, reeds met de beantwoording van de vooraf gaande vragen verdiend, of opgaan voor de 2.560.000 lire-vraag. Hij koos het eerste. Nederland en Israël De voorzitter van het Israëlische parlement, J. Sprinzak, heeft op een diner te Jeruzalem ter gelegen heid van het bezoek van een Ne derlandse parlementaire delegatie verklaard, dat generaties Joden aan Nederland dankbaarheid verschul digd zijn voor zijn houding en hulp in het verleden en thans. Hij prees de vriendelijkheid, verdraagzaam heid en hoge humanitaire beginse len van de Nederlanders. De minister van Buitenlandse Zaken, Moshe Sjarett, heette de de legatie namens de regering welkom. Hij herinnerde aan de hulp, die Ne derland aan de Joden heeft ver leend tijdens de Duitse bezetting en bij de oprichting van de Joodse staat. De Merapi nog een gevaar Het hoofd van de vulkanologische dienst in Djogjakarta, Surjo, heeft verklaard, dat de Merapi nog een ernstig gevaar betekent. Hij zei, dat de toestand is zoals in 1954 ,toen meer dan 100 mensen werden ge dood. Doch hij voegde hieraan toe, dat, indien er een uitbarsting komt, deze ernstiger zal zijn dan de vo rige keer. Deskundigen zijn intussen met „walkietalkies" de gevaarlijke zone binnengegaan. De dorpen aan de noordoostelijke kant van de vul kaan worden het meest bedreigd. Bruggen en wegen worden ver sterkt om vlugge evacuatie op gro te schaal mogelijk te maken. Een dikke aslaag bedekt grote delen van het gebied van de vulkaan. Op sommige plaatsen is de aslaag vijf centimeter dik. Auto reed tegen boom De 22-jarige W. en de 24-jarige v. d. V. uit Vught hebben zaterdag nacht het leven gelaten toen.hun door W. bestuurde auto op de rijks weg Tilburg-Breda tegen een boom sloeg. Bij dit ongeluk, waarvan volgens de politie de oorzaak niet duidelijk is, werd W. uit de wagen geslin gerd en zwaar gewond. De even eens levensgevaarlijk gekwetste v. d. V. moest uit de wrakstukken van de wagen worden bevrijd. In een Tilburgs ziekenhuis is men er niet in geslaagd de jonge man nen in het leven te houden. Ingrijpend verzoek aan hef congres Stad in woud De oude stad Tikal, in het X X noorden van Guatemala en X waarschijnlijk het oudste X beschavingsgebied van de X Maya's, zal door Amerikaan- X se oudheidkundigen onder- X zocht en gedeeltelijk worden X X hersteld. Tikal is ongeveer X honderd jaar geleden op- nieuw ontdekt toen het nage- X X noeg verborgen was in tro- pische wouden. Er zijn zeer X X hoge tempels, weelderige X paleizen, woningen, gepla- X X veide straten en reservoirs X aangetroffen. Het eigenlijke X herstelwerk zal over onge- •j. veer een jaar aanvangen. Y 'K-;- v-x-x-X"!":-!' •i-x-X' Een methode voor pijnloze bevalling Uitspraak hierover van de paus Paus Pius de twaalfde heeft zon dag verklaard, dat de rooms-katho- lieke kerk geen morele of theolo gische bezwaren heeft tegen de „psycho-profylactische methode" van het pijnloos doen verlopen van bevallingen, waarbij „uitsluitend van de natuurlijke krachten van de moeder gebruik wordt gemaakt". Het feit dat deze methode door „communistische materialisten" is ontdekt, doet aan haar bruikbaar heid en morele waarde niets af, al dus de paus in een toespraak tot 700 gynaecologen en artsen uit ge heel Europa. Hij gaf een uitvoerige beschrij ving van de methode, welke er van uitgaat, dat de aanstaande moeder de reflexen, die door de spierwer king gedurende bevalling worden opgewekt, kan leren beheersen. Volgens de paus wordt deze me thode, die in Rusland en China in talloze gevallen is toegepast, nog maar weinig in het westen ge bruikt. Naar verluidt is in de ge vallen, waarbij van deze methode gebruik wordt gemaakt, 85 tot 90 procent van de bevallingen pijn loos. HILVERSUM. Maandagochtend heeft de heer A. Meyer, chemicus te Hilversum, op de burgerlijke stand aangifte gedaan van de ge boorte van een drieling. Zondag heeft zijn echtgenote, mevrouw J. Meyer-Dik het leven geschonken aan een meisje, Tonny Alida (vijf pond 70 gram) en twee jongens, Eric (vijf pond 400 gram) en Hen drik (vijf pond 240 gram). Moeder en kinderen verkeren in uitsteken de gezondheid. Het echtpaar had reeds twee kinderen: een meisje van vier en een jongetje van twee jaar. DOORN. Zondagavond is te Doorn een verkeersongeluk met do delijke afloop gebeurd. Omstreeks negen uur reed de 27-jarige G. W. met een auto van Doorn in de rich ting Amersfoort. Op de Zonheuvel raakte hij van de weg af. Hij reed met flinke snelheid tegen een boom. De auto werd geheel vernield en de zwaargewonde bestuurder werd naar het ziekenhuis te Zeist ge bracht, waar hij zondagnacht is overleden. De „B-26"-bommenwerpers, die de Amerikaanse luchtmacht in Japan gebruikt, zullen door 45 „B- 57"-straalbommenwerpers worden vervangen. De eerste van deze toe stellen zijn maandag op de Ame rikaanse vliegbasis Johnson, veer tig kilometer ten noodwesten van Tokio, aangekomen. Een 29-jarige werkloze in Keulen, Johannes Pschantka, heeft zondag in een voetbalpool 662.000 mark gewonnen. Hij had al zeven jaar gespeeld zonder enig resul taat. Daarom besloot hij het dit maal eens anders te doen. Hij vulde zijn biljet in aan de hand van het aantal ogen dat hij met een paar dobbelstenen gooide. BROUWERSHAVEN De gevonden kogels De gevonden ijzeren kogels in een van de kloostergangen in de kerk alhier, zijn ongeveer 10 cm in door snede. Arbeiders troffen de kogels aan tussen een tweetal muren. Aan genomen wordt dat de kogels dien den tot verzwaring. Sommigen me nen echter dat de kogels als „ap peltje voor de dorst" daar zijn verborgen in de Spaanse tijd. President Eisenhower heeft maan dag in een speciale boodschap aan het Congres verzocht toe te staan dat de enorme overschotten aan voedsel en natuurlijke textlelvezels ook worden verkocht aan andere dan alleen bevriende landen. Dit verzoek is één van de vele maatregelen, die president Elsen hower in z(jn boodschap voorstelde met het doel een oplossing te vin den voor het probleem der over schotten en de Inkomens der land bouwers te doen stijgen. President Eisenhower stelde voor de bestaande programma's voor de uitvoer van landbouwprodukten uit de overschotten voort te zetten. Hij vestigde er echter de aandacht op, dat verkopen naar het buiten land, die groot genoeg zouden zijn om de huidige moeilijkheden te overwinnen, de wereld prijzen en de wereldhandel zouden verstoren, de vrienden van Amerika nadelen zouden berokkenen en tevens het prijspeil in de Verenigde Staten zouden ondermijnen. De ervaring heeft ruimschoots bewezen, dat noch de Amerikaanse noch de bui tenlandse markt in de huidige om standigheden vlot de geweldige voorraden kunnen opnemen, welke thans de Amerikaanse landbouw deprimeren. Om de produktie van nieuwe overschotten te voorkomen stelde president Eisenhower een program ma voor, dat ten doel heeft de be bouwde oppervlakte te beperken en de landbouwers hiervoor schade loos te stellen. Ook stelde hij af zonderlijke programma's voor mais, tarwe, katoen, rijst, aardnoten en suiker voor, om het ontstaan van nieuw overschotten van deze pro- dukten te verhinderen. De boodschap, die een „new deal" voor de Amerikaanse landbouw uitstippelt, vertegenwoordigt de hervatting door president Eisenho wer van zijn volledige regerings- taak na zijn vakantie van 12 dagen in Florida. Het landbouwprogram ma heeft doorslaggevende beteke nis voor de regering, daar de pre sidents- en de congresverkiezingen worden gehouden na de oogst. Een mislukte republikeinse politiek zou grote invloed hebben op de resul taten van de verkiezingen in de agrarische staten, die grote in vloed hebben op de einduitslag van de verkiezingen. Twee H-bommen komen tot ontploffing In Stille Oceaan-gebied Uit Congreskringen verluidt, dat de Verenigde Staten dit jaar waar schijnlijk twee waterstofbommen in het gebied van de Stille Oceaan tot ontploffing zullen brengen. Ten minste een van deze bommen zou uit de lucht afgeworpen worden en waarschijnlijk de grootste ontplof fing teweegbrengen, die tot dusver door mensen is ontketend. De in 1952 en 1954 op Eniwetok tot ontploffing gebrachte water stofbommen waren te groot voor vervoer door een vliegtuig. Thans echter zouden de Verenigde Staten een wapen van ongekende kracht vervaardigd hebben, dat klein ge noeg is voor vervoer door modérne atoombommenwerpers, aldus ge noemde kringen. De Amerikaanse commissie voor atoomenergie heeft nog niets be kend gemaakt over proeven, die dit jaar genomen worden. Een woord voerder van de commissie heeft commentaar op de uit Congreskrin gen afkomstige berichten gewei gerd. In wetenschappelijke kringen te Washington is gesproken over de ontwikkeling van een nieuw water stofwapen waarbij niet langer een atoombom als ontsteker gebruikt behoeft te worden. Dit zou bete kenen, dat de omvang van het wa pen aanmerkelijk kleiner kan zijn, zo merkt een correspondent van Reuter op. Het voornaamste doel van het programma is de overschotvoor- raden, die een waarde hebben van acht miljard dollar en een depri merende invloed oefenen op het prijspeil, te ruimen, de regering in staat te stellen haar landbouwsub sidies af te schaffen en de land- bouwers te laten delen in de wel vaart, die de andere sectoren van de volkshuishouding genieten. De schadeloosstellingen, die de landbouwers zullen ontvan gen, zullen worden betaald in natura en geld. De minister van Landbouw, E. T. Benson, zal een administrateur voor de landbouwoverschotten aan stellen, die alle aspecten van het probleem zal hebben te behande. len Naar president Eisenhower ver der mededeelde, zal er worden ge streefd naar grotere mogelijkheden voor het sluiten van ruiltransacties in landbouwprodukten, welke aan bederf onderhevig zijn en die al leen tegen hoge kosten kunnen op geslagen worden, tegen niet aan bederf onderhevige materialen van strategische waarde. Waarschijn lijk zullen hiervoor nieuwe wetten moeten worden aangenomen. Het ontstaan van de enorme over schotten is volgens president Eisen hower toe te schrijven aan het feit dat de produktieprikkels, die in de oorlog nodig waren, te lang zijn gehandhaafd na de oorlog. De laat ste drie jaar zijn overschotvoor- raden tot een waarde van ruim vier miljard dollar geruimd. Voor iedere schepel, die verkocht werd, kwam echter 1% schepel in de plaats. De pogingen, die in het ver leden in het werk zijn gesteld om het vraagstuk op te lossen, hebben dikwijls nadelige gevolgen gehad. Zowel in het binnenland als in het buitenland zijn markten verloren gegaan. In het buitenland is de ag rarische produktie verhoogd. De Amerikaanse uitvoer is gedaald en buitenlandse produkten hebben in Arperika een afzet gevonden. Wetenschap en techniek Vliegtuigen aangedreven door atoom-energie -Jf ti'è Amerikaanse luchtmacht heef t dagbladberichten bevestigd, vol gens welke „B-36"-bommenwerpers vluchten hebben gemaakt met een kernreactor aan boord. In een gezamenlijk met de direc tie van „Convair", een grote Ame rikaanse vliegtuigenfabriek, uitge geven verklaring wordt gezegd dat dit is geschied in het kader van een programma voor de vervaar diging van door kernenergiemoto ren voortbewogen vliegtuigen. De kernreactor A.B. van de „B- 36" werd o.a. gebruikt voor het zoe ken naar methoden om de vliegers tegen de uitwerking van straling te beschermen, voor de bestudering van straling op het vliegtuigmate riaal en voor het tot ontwikkeling brengen van in vliegtuigen te ge bruiken instrumenten, welker wer king op de kernenergie is geba seerd. Er zijn talrijke, goed verlopen vluchten gemaakt. Er was geen ge vaar voor een door kernenergie te weeg gebrachte ontploffing, na een eventueel verongelukken van het proefvliegtuig. Er zullen nog meer vluchten door een „B-36" met een kernreactor aan boord, worden ge maakt. Alle mogelijke veiligheids maatregelen zijn getroffen, aldus de verklaring. Te Rennes is Vrijdag een ze kere Claude Besson gefusilleerd, die in de tweede wereldoorlog in noord- Frankrijk 500 verzetsstrijders aan de Duitsers verried. Vele verzets strijders kwamen hierdoor in con centratiekampen om het leven en vijftig werden doodgeschoten. Politici en wasgoed i X Vanaf Chequers, het offici- Y ele buitenverblijf van de J. Britse premier, sir Anthony v Eden, in Buckingham-shire, X kijkt men op de achtertuin v van mevr. Maud Butt, de X vrouw van een koeherder, X en in die tuin hangt nogal X eens aan een waslijn onder- goed te drogen. Volgens een Y officiële functionaris van Chequers heeft lady Eden Y vriendelijk verzocht daar X geen wasgoed op te hangen, als zij en sir Anthony op X Chequers verblijven en is de waslijn verdwenen. X Volgens het Britse blad „Sunday Pictorial" dreigt er X echter een grote burenruzie. X Mevr. Butt heeft het blad X X meegedeeld, dat haar baas, X X de boer Randag, die een X pachter van Chequers is, X X haar verteld, dat hij een briefje van lady Eden heeft X X ontvangen waarin zij be- X X zwaar tegen het wasgoed X X maakt. Mevr. Butt zei ecli- X X ter, dat lady Eden er aan zal X X moeten wennen. „Lady ChurX X chili klaagde nooit", zo voeg- X X de zij hieraan toe. X 4* *1* *1**1* 4* Uitbreiding vrijstellings mogelijkheid wegens kostwinnerschap Aan de bestaande mogelijkheden tot het verkrijgen van vrijstelling, zoals wegens persoonlijke onmis baarheid en wegens kostwinner schap, wordt te beginnen met de lichting 1957 een nieuwe toege voegd voor de dienstplichtige, die de oudste zoon is van een weduwe. De dienstplichtige kan worden vrijgesteld, indien de volgende om standigheden aanwezig zijn: a. het hoofd van het gezin, waar van hij deel uitmaakt, is we duwe; b. hij is zelf het eerstgeboren kind; c. tot het gezin behoren nog ten minste vier jongere kinderen; d. hij is voor de weduwe een on ontbeerlijke steun bij de opvoe ding van de andere kinderen. Onder onontbeerlijke steun wordt zowel morele als financiële ver staan. Zijn niet al deze omstandigheden aanwezig, dan kan toch enig uit stel van opkomst worden verleend, bv. totdat een breor of zuster de plaats van de dienstplichtige als steun van de weduwe kan overne men. Officiële opening lagere technische school De Staatssecretaris van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen mej. dr. de Waal heeft zich - naar ons wordt bericht - in principe be reid verklaard de uitgebreide en vernieuwde lagere technische school alhier officieel te heropenen Van de zijde van het ministerie werd gisteren evenwel medege deeld, dat een preciese datum nog niet kon worden vastgesteld. Ver wacht wordt evenwel dat het feit van de officiële heropening in de maand maart zal plaats vinden. Ter voorziening in de vaca ture-Visser voor onderwijzer aan de chr. nationale school alhier, hebben zich tot dusverre nog geen sollicitanten aangemeld. De Muziekschool Wij vernemen dat het leraren corps van de muziekschool binnen kort zal worden uitgebreid met een zich alhier vestigende leraar cello. Hierdoor zal het docentencorps van de dependance tot vier zijn uitge breid. Reeds zijn leraren respec tievelijk leraressen werkzaam voor de vakken zang, piano en viool. Onder het ressort is thans ook Tho- len opgenomen, zodat de werk zaamheden aan de school sterk zijn toegenomen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Oldeboorn: cand. J. H. J. B. Austi, Amsterdam. Bedankt voor Hoogeveen: A. Ter louw, Bennekom; voor Ede: G. Wil- lemsen, Hierden. Ger. Kerken Beroepen te Dordrecht: J. Bonda, Staveren. Aangenomen naar Raamsdonk- Drimmelen: cand. P. C. L. de Jager, Maassluis. Bedankt voor Andel (N.Br.), Sel- lingen en Vreeswijk: cand. P. C. L. de Jager, Maassluis. Ger. Gemeenten Bedankt voor Capelle a.d. IJssel en Dordrecht: M. Blok, Rotter dam-C. Chr. Ger. Kerk Aangenomen naar Sliedrecht: C. Smits, Grand Rapids (Michigan, U.S.A.) v.h. te Sliedrecht. Ds. Spelt terug uit Zuld-Afrika Zaterdag is Ds. J. Spelt, Ned. Hervormd predikant te Dinteloord, in zijn gemeente teruggekeerd na een reis door Zuid-Afrika. In op dracht van de regering heeft Ds. Spelt, die hoofdbestuurslid Is van de Ned. Christelijke Emigratie- Centrale, de emigratiemogelljkhe- den in Zuid-Afrika bestudeerd. Op 22 oktober jl. vertrok hij, met de „Zuiderkruis". Zeventien dagen later kwam hij in Kaapstad aan, waar hij werd ontvangen door de Nederlandse consul-generaal. Tijdens zijn verblijf in de Zuid- Afrikaanse unie heeft Ds. Spelt 6.000 km gevlogen, 2.000 km afge legd per trein en 4.000 km per auto. Hij bezocht o.m. fabrieken, enkele goud- en diamantmijnen en een aantal Zoeloekralen. Acht maal heeft Ds. Spelt in verscheidene kerken gepreekt; o.a. leidde hij een kerkdienst bij de grote Dingaans- feesten. Het was voor de eerste maal dat een „vreemde" predikant deze dienst leidde. Wat de emigratiemogelijkheden betreft, vertelde Ds. Spelt de in druk te hebben gekregen dat deze groot zijn voor door en door vak mensen. Meer kon hij echter niet vertellen, daar hij nog bezig is aan het samenstellen van zijn rapport voor de regering. MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 9 januari. Aange voerd 2144 dieren, nl. 1244 vette koeien en ossen en 900 varkens. Prijzen per kg: vette koeien en ossen f 2,78-3,08, f 2,58-2,76, f 2,36- 2,56, varkens f 1,76-1,73-1,70. Vette koeien en ossen: aanvoer groter, handel kalm, niet geheel prijshoudend. Varkens: aanvoer ruim, handel stroef, prijzen lager. Aardappelen ROTTERDAM, 9 januari. K1 e i- aardappelen (35 mm opw.): Eigen heimers f 10,50-11,50, Bintjes f 13- 13,50, Bevelanders f 10,50, Furore f 12, Koopmans Blauwe f 10,50, Meerlanders f 9-9,50; voor export klei (35 mm opw.): Bintjes f 13,75, Alpha's f 12, (40 mm opw.): Meer landers f 11; zand voor export (35 mm opw.): f 8,25; voeraardappelen f 2,75-3,25. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastge steld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I. 3e klasse: HERO-GUDOK 4-1; de overige vastgestelde wedstrijden werden afgelast. 4e klasse G: alle wedstrijden af gelast. Afdeling Zeeland. 2e klasse C: Renesse II-Brou- wershaven I 2-3; SVOWK I-Zk>n- nemaire I afgelast. Zaterdagmiddagcompetitie 7 januari 2e klasse C: Wissekerke I-MEVO I 1-0; Beren I-'s Heer Hendriks kinderen I 3-2; Kats I-Goes IV 1-0; SVD I-Yerseke II 5-1. 2e klasse D: Brouwershaven II- SINOTO I 0-4; Bruse Boys I- MEVO III 3-5. DE STEEN VAN DE PROFEET 65. „Halt, vader, houdt op!" roept Iris vol ontzetting, terwijl zij op Caracalla toesnelt. „Kom tot uzelve! Heer Aram heeft ons van de tanden der wolven gered, hij heeft u geholpen deze schatkamer te vinden! Laat uw zwaard toch zakken!" - „Terug, mijn dochter", snauwt de Romein, „laat mij begaan! Aram heeft mijn grote voor vader, keizer Caracalla vermoord! Hij is des doods schuldig!" Maar zijn aandacht is door deze onverwachte storing een ogenblik ver slapt cn hiervan maakt Aram gebruik. Met een snelle beweging heeft hij de pols van Caracalla gegrepen en met al zijn krachten wringt hij het dreigende zwaard uit diens hand! „Schurk", sist de zonderling woedend, „dacht ge mijn wraak te kunnen ontlopen?! Hier!" Bliksemsnel schiet zijn linkervuist omhoog, een waanzinnig licht flikkert in de wilde, donkere ogen. Nog juist kan Aram de slag ontwijken en rakelings scheert de gebalde vuist langs zijn slaap. Dan slaat de jonge ridder met volle kracht toe en met een kreet van woede wankelt Caracalla achteruit tegen de muur van het gewelf....!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 3