OXO ZW1ISAL JEUK Rijk en gemeenten Belangrijke rijksbijdrage voor industrieterrein te Zierikzee Ruwe,rode handen schrale huid? THIEN GELUK Tneczonden mededeling Kent U het verschil tussen een nachtegaal Het verschil is voor U waar schijnlijk al opvallend om te zien, maar stellig heel groot als U ze hoort Bij verpakte soepen kunt U het verschil misschien niet zo direct zien, maar ongetwijfeld des te beter proeven. Bij de eerste lepel, die U van Uw OXO soep neemt, proeft U het ontzaglijke verschil dan proeft U dat OXO soepen torenhoog uitsteken boven elk ander product. Gun Uzelf het beste en verlang uitsluitend OXO. SOEPEN „Chicken "-kippensoep, Toma tensoep, Juliennesoep, Cham pignonsoep, Vermicellisoep, Aspergesoep, Brulnebonensoep DANK ZIJ HET E.T.I. IN ZEELAND Rapport over havenconcentratie werd uitgebracht Het Economisch Technologisch Zierikzee, terwijl reeds eerder der- Instituut voor Zeeland heeft in 1955 gelijke bijdragen werden verleend „rv,. .-.r-.r, oihn^ron t -jArt nfio voor de industrieterreinen van Ter- vooreen totaalbedrag van £350.000 neuze^ Hansweert en Goes. Voor aan industriële kredieten behan- Ged, Staten en de Rijkswaterstaat deld. Bovendien werd een groot werd een rapport samengesteld aantal interne individuële adviezen over de havenconcentratie op verstrekt aan voornamelijk Indus- een rapport werd uitgebracht over triele bedrijven. Het produktiviteit de verplaatsing van de Arnemui- bevorderend werk vond verdere dense vissersvloot uit Veere. voortgang en uitbouw met zes dis- cussiegroepen en een speciaal voor directeuren van coöperatieve aan- en verkoopverenigingen. Rapporten inzake het lager nij verheidsonderwijs werden uitge bracht aan het ministerie van O,, K. en W., terwijl een uitvoerige do cumentatie werd samengesteld die snerpende zuurbrand. De een over de vestiging van een uitge- wordt er onpasselijk van, de ander breid technische school in Zeeland, heeft het gevoel van maag tot keel Voorbereidend werk werd verricht hi brand te staan, Rennies helpen voor de zg. ontwikkelingskern Sint altijd - iedereen. In geval van Maartensdijk, de eerste in Zeeland. ..nood" laat U één of uvee Rennies Door rechtstreekse bemiddeling' van °P de tong smelten. Direct is reder het E.T.I. werd een zeer belangrij- sP°°r van brand of pijn verdwenen, ke rijksbijdrage uit de post streek- bent u, met, Rennies afdoende ontwikkeling economische zaken tegen zuurbrand beveiligd, verkregen voor industrieterrein te Ingezonden mededeling Ingezonden mededeling Bevrijd U van die snerpende pijn! Doof dat zoarbranden op do maag. Met Rennies! Overtollig maagzuur veroorzaakt Niet krabben. De helder vloeibare D.D.D. kal meert de Jeuk in enkele seconden, doodt de ziek tekiemen en geneest tot diep in de huidporlèn- ïüEDDSJ VLOEISTOF - BALSEM - ZEEP Spaans galjoen Volgens het Amerikaanse weekblad „Life" heeft de Amerikaanse duiker Teddy Tucker bij de Bermuda- eilanden het wrak van een Spaans galjoen uit het einde van de zestiende eeuw ont- dekt en met toestemming «J* van de plaatselijke autoritei- X ten reeds een aantal gouden, bronzen en andere voorwer- X X pen geborgen. Tucker dook •j. o.m. een gouden kruis mei V smaragden op, waarvoor men 25.000 dollar geboden heeft. Stad en Provincie ZIERIKZEE De heer A.B. Visser gehuldigd De ambtenaar van het hypo theekkantoor, de heer A. B. Visser, alhier is in intieme kring gehuldigd in verband met zijn vijf en twin tig jarig ambtsjubileum. Tijdens deze huldiging werden de bijzon- Felle sneeuwstorm in Noorwegen In noord-Noorwegen woedt reeds dere verdiensten van de jubilaris Korte berichten uit het Binnenland SITTARD. Het stoffelijk over- enige dagen een buitengewoon zwa- in het licht gesteld. Het woord werd schot van de sedert 9 december re sneeuwstorm, waardoor grote gevoerd door de inspecteur van vermiste 21-jarige mej. Betsy S. uit schade, van naar raming miljoe- 's Rijks belastingen, de heer L. M. Beek is maandagochtend aangetrof- «en kronen, is aangericht. Noord- Siliakus, die een enveloppe met de fen in het Julianakanaal onder Els- Noorwegen is geheel afgesneden rijksjubileumbijdrage overhandigde loo. Een voorbijganger zag het in van de rest van het land. De tele- Namens het personeel sprak de het kanaal liggen. ZUTPHEN. Donderdagnacht om streeks twaalf uur is brand uitge broken in het kindertehuis „Mid- gaard", vroeger bekend onder de naam „De Byvanck", aan de weg van Eefde naar Almen. Daarbij is foon- en telegraafverbindingen zijn heer E. W. Cashoek, die de heer verbroken. Ook de electrlciteits- Visser dankte voor de goede samen- voorziening is plaatselijk gestoord, werking. Als stoffelijk blijk van Verscheidene vissersschepen zijn waardering bood deze spreker een gezonken. Er is geen melding ge- fototoestel aan, een geschenk van maakt van slachtoffers. de collega's. Mevr. Visser mocht een ruiker bloemen in ontvangst In de jongste editie van het nemen. Namens de notarissen van een kindje van drie jaar in de orgaan der Russische wetenschap- het kanton Tholen en Schouwen- vlammen omgekomen. De vier an- pelijke academie, dat woensdag in Duiveland sprak notaris M. C. van dere in het tehuis verblijvende Parijs is ontvangen, wordt bekend den Bout uit Renesse, die de accu kinderen konden in veiligheid wor- gemaakt dat de academie heeft be- ratesse van de jubilaris roemde, den gebracht. Het huis is geheel sloten de betrekkingen met buiten- Namens het personeel der notaris- uitgebrand. landse geleerden aanzienlijk uit te kantorèn bood de heer C. J. Cou- breiden in verband met het ont- mou een klok aan. In een speechje MIDDELBURG. Negen belang- pj00ien Van grotere activiteit, op dankte de heer Visser voor de goe- hebbenden in Zoutelande, waar bin- bet gebied van het vreedzaam ,ge- de woorden en geschenken, waarna nenkort de werken tot versterking bruik van atoomenergie in de. jia- men nog enige tijd gezellig bijeen en verzwaring van de zeewering tionale economie. - bleef, zullen beginnen, hebben zich bereid Ingezonden mededeling „De aktiviteit van het gemeente bestuur wordt ten zeerste geremd door de moeilijke financiële om standigheden, waarin de gemeente verkeert. Soms bekruipt mij een gevoel van onmacht, dat wij niet kunnen doen, wat wij gevoelen te moeten doen, dat de gemeente be klemd zit in een dwangbuis, waar uit zij zich slechts met de grootste moeite kan bevrijden". Deze woor den sprak de burgemeester van Alkmaar, rar. H. J. Wytema, deze week in zijn gehouden nieuwjaars rede. Het is de verzuchting van een magistraat in noord-Holland, maar wat behoeft er weinig aan de tekst te worden veranderd, om het geheel in Zeeland, op Schouwen-Duive- land of - om nog concreter te zijn - te Zierikzee te laten spelen. Spr. vervolgde nl.: „De gemeenten kre gen aanvankelijk een te karig be rekende uitkering uit het te karig gevoede gemeentefonds. De achter na ruimere uitkering heeft geen enkele sanerende invloed op de fi nanciële verhouding tussen rijk en gemeenten". Ook op dit punt klopt de vergelijking wonderwel. Ter plaatse mag - juist ook door de verhoogde uitkering uit het ge meentefonds - feitelijk geen onte vredenheid op dit punt bestaan en toch ziet men telkens dat de ge meente met het investeringsplan in de knel dreigt te geraken, een om standigheid die valt terug te voe ren tot de krappe voorziening met liquide middelen en een „uitgeve- terde" begroting, die elke armslag moeilijk zo al niet onmogelijk maakt. Dit alles is van belang omdat de toekomstige ontwikkeling van een plaats al Zierikzee van deze om standigheden grotendeels afhangt. Zierikzee heeft - zij het in beschei den mate - de kluisters van een bij na historische bevriezing doorbro ken en het gaat behoren en wil gaan behoren tot de groeiende plaatsen. Deze ontwikkeling laat zich lezen uit de feitelijkheden van het jaar 1955 en het is begrijpelijk dat op grond van een in deze rich ting voortgaande ontwikkeling, ook een vergroting van het aantal in woners valt te verwachten. Zierik zee - zo goed trouwens als andere plaatsen - staat aan de vooravond van de beëindiging van een toe stand, zoals die zich vanaf het be gin dezer eeuw heeft weten te handhaven; een toestand die zich kenmerkte o.a. door een vrijwel constant inwoneraantal. Zierikzee wil echter zich prepareren op het Deltaplan en heeft middels aanleg van Industrieterreinen en opstel ling van een progressief uitbre- Het eerste goede nieuws, in het nieuwe jaar Alle Hoboca-winkeliers: in Nederland gaan door met het verstrekken van gratis Hoboca-reisbonnen. Voorts deelt de Directie van Hoboca mede, dat alle bonnen, ook die met de opdrtik 1956, geldig blijven tot 1 januari 19 5 8. Is dat even een meevallertje? KNIP DIT UIT KNOOP DIT IN UW OOR, Zeg het U zelf en anderen steeds voor, Hoboca-borihen voor gratis reizen per spoor LAND- EN TUINBOUW verklaard hun percelen aan de pol der Walcheren te verkopen. Zij zul len dit doen voor de bedragen, zo als die zijn getaxeerd door de cen trale commissie voor onteigenings vergoedingen van het ministerie van Wederopbouw en Volkshuis vesting te Rotterdam. IJMUIDEN. Als gevolg van de grote schaarste aan rondvis in de IJmuidense vishallen doordat met de feestdagen alle schepen binnen bleven en door de staking van de treilvissers, is een leger van hen gel- en beugvissers op de IJmui dense pieren afgekomen. Het we melt er sinds enkele dagen van de brood- en amateurvissers, die zo wel met Vlet jes als van de pier af l i een goed daggeld proberen te ver- NlöUW© D©5iTi|C!inCJSOppQrQr6n 06061X1011" dienen. - •- - 1 AMSTERDAM. Tot secretaris van het Nederlands Verbond van Vak verenigingen is benoemd de heer W. F. van Tilburg, als opvolger van de heer Ad Vermeulen, die het se- Begunstigd door voor dit doel nodig, doch steeds werd er op ge- cretariaat sedert de bevrijding vrijwel ideaal weer werd woens- wezen dat dit dan ook door één heeft waargenomen. dagmiddag op het fruitteeltbedrjjf man gebeurt. Geconstateerd kan 's-GRAVENHAGE. Van half ian van heer K. J. Dambruin aan de dan ook worden, dat deze demon tot half maart zal worden uitge- Vertonsweg te Haamstede een de- stratie uitstekend geslaagd is en dat maakt wie het beste thee zet in monstratie gegeven met de „Solo- deze in de toekomst zeker vruchten Gelderland en Overijssel Onder Rex"» cen automatische nevelspuit zal afwerpen, doordat verschillende ?uéffS vmlef ïheebureau "dor éénmansbediening. Het appa- bedrijven deze nevelspuit zullen Nederland te Amsterdam zullen in raat 15 arbeidsbesparend door de gaan aanschaffen, verscheidene plaatsen wedstrijden voor scholieren en huisvrouwen worden gehouden. streerd op Westhoek's fruitbedrijf Vooruitgang bij ziektebestrijding AANBESTEDINGEN Gemaalgebouw Den Osse aanbesteed Te Zierikzee vond de aanbeste ding plaats van de bouw van het gemaalgebouw Den Osse door het Technisch Bureau van de Unie van Waterschapsbonden. Ingeschreven werd als volgt: N.V. Aann. Mij. Hillen en Roosen, Ber gen op Zoom f 482.600; C. B. v. d. Hoek N.V., Horst f 481.000; H. Stouten, Brouwershaven f 479.000; Gebrs. Everaers en v. d. Berg, Steenbergen f 492.800; K.B.M. N.V. Breda f 485.000; Fa. A. Verhagen, Breda f 483.200; Fa. de Winter N.V. Rotterdam f 487.800; Volkers Beton N.V., Sliedrecht f 488.500; W. en C. v. d. Bosch, Dordrecht f 429.800; J. Ie Comte, Sommelsdijk f 489.400; M. v. d. Velde, Brulnisse f 498.500; L. J. Dekker, Vlissingen f 502.000; Fa. M. de Oude en K. T. de Jonge, Zierikzee f 486.750; J. la Gasse, Koudekerke f 495.000; C. v. d. Klip- pe, Vlisingen f 494.000; L. v. d. Klippe, Vlissingen f 500.260; C.V. Aann.bedr. v.h. A. Dubbers, Mal den f 486.500; J. de Rouw, Maas- driel f 492.000. De raming bedroeg f 493.800. De gunning werd aan gehouden. Verharding wegen in Duivelandse polders Te Zierikzee heeft de openbare aanbesteding plaats gehad, door de Nederlandse Heide Mij., van het aanleggen, verbeteren en verhar den van wegen met bijbehorende werken in de polders van de wa terschappen Brulnisse en Ooster- land. Ingeschreven werd als volgt: G. van Herk, Nieuwerkerk a.d. IJssel f 276.000; Gebr. v. d. Heuvel, Wer kendam f 259.000; Fa. J. D. Janse, Middelburg f 255.000; Fa. v.h. Jas per van 't Verlaat, Hardinxveld f 252.300; Fa. v.h. A. P. Volker, Sliedrecht f 239.600; Fa. M. de Oude en K. T. de Jonge, Zierikzee f 239.680; Fa. A. Wandel, Nieuwer kerk f 237.200; Fa. S. A. Sanders, Delft f 212.000. De raming bedroeg f 214.000. De gunning werd aange houden. Ingezonden mededeling VISSERIJ BERICHTEN IJmuidense vloot ligt stil De IJmuidense reders hebben la ten weten, dat zij geen commen taar wensen te leveren op de door het Onafhankelijk Vakverbond in gediende resolutie, waarin een ho gere vaste gage voor de treilvis sers werd verlangd. Inmiddels heeft men in IJmuiden geprobeerd de treiler „Medan" op nieuwe voor waarden, aangepast aan de eisen van de werknemers, naar zee te krijgen, hetgeen evenwel niet is gelukt. Gisteren werd een poging gedaan om een van de andere schepen te laten uitvaren. Algerijnse mohammedaanse politici hebben woensdag gewaar schuwd, dat hun samenwerking met Frankrijk spoedig zal ophou den tenzij de Franse regering het bestaan van een Algerijnse natie erkent en met haar vertegenwoor digers de kwestie wil bespreken, hoe aan haar nationale aspiratie politieke uitdrukking kan worden gegeven. Zij eisen voorts vrijlating van alle politieke gevangenen. TONEEL EN FILM Z.V.U. „Het nieuwe Comedia" speelt „Vals beschuldigd" te Zierikzee Onder auspiciën van de Z.V.U. brengt de toneelgroep „Het nieuwe Comedia" woensdag 11 januari het spel „Vals beschuldigd" van Philip King in de Concertzaal. In de hoofdrollen spelen Guus Hermus en Magda Janssens. Het stuk heeft tot hoofdmotief de giftige invloed van de laster. In een klein Engels dorp lukt het een jongeman van zeer twijfelachtig al looi, Larry Thomson, de dorpsbe woners dank zij een sluwe ma noeuvre te doen geloven dat de nieuwe predikant het hem met immorele bedoelingen lastig heeft gemaakt. Aanvankelijk krijgt hij een bond genote in een niet meer jonge, wat hysterische vrouw, Hester Byfield, die, als zij haar gevoelens voor de dominee niet beantwoord ziet, zich wil wreken. De jeugd van het dorp, maar ook de ouderen keren zich tegen de nieuwe herder, die, volko men onschuldig, in zijn onmacht om zich te verdedigen, komt tot dusdanige gevoelens van haat en niet-kunnen-vergeven, dat hij in een ernstig gewetensconflict raakt, en zelfs zijn ambt wil gaan neer leggen. Een typisch „speelstuk" dus met een pittige dialoog, waarbij ernst en humor elk hun deel krijgen en waarin de schrijver ons langs ge voelige, gemoedelijke, doordringen de en ook spannende scènes leidt naar de oplossing van het probleem. Westkapelse zeedijk vergt versterking Het dagelijks bestuur van de pol der Walcheren heeft de algemene vergadering verzocht het voor 1956 toegestane krediet van f 175.000 voor verbetering van de teen van de Westkapelse zeedijk te verhogen tot f 700.000. De huidige construc tie laat veel te wensen over en de verbetering kan slechts geschieden bij lage waterstanden en gedurende korte tijd. Wordt volgens de hui dige methode verder gewerkt, dan zal het nog tenminste zes jaar du ren, voordat de teen van het dijk vak geheel zal zijn verbeterd en de kans op stormschade over de ge hele lengte tot een minimum zal zijn teruggebracht. LAND- EN TUINBOUW Ook in Amerika Landbouw deelt niet in de „boom" President Eisenhower is voorne mens maandag een speciale bood schap tot het Congres te richten over het kritieke landbouwvraag stuk. Naar vernomen wordt zal de boodschap een plan inhouden tot vermindering van het areaal voor mais, tarwe, katoen en rijst - van welke produkten er een overschot bestaat - zonder dat het inkomen van de boeren er door getroffen wordt. De landbouw is de enige sector van het economische leven, waarin tijdens de tegenwoordige „boom"-periode verliezen worden geleden. Het landbouwvraagstuk zal ver moedelijk tijdens de campagne voor de presidentsverkiezingen van dit jaar een kritiek punt worden. Ingezonden mededeling genééstf 53 Ingezonden mededeling voor bedden en dekens sproeierstets, te gebruiken in meer dere cultures, zoals spillen, strul- m;„rpiro„ ken en matige hoogstammen. Deze FEUILLETON nevelspuit is achter iedere trekker te koppelen en werd deze middag |\l X K C l\A I Hr gedemonstreerd met 'n „Bungartz" kLMUIWIYil I I L. 1 door HENK VAN HEESWIJK „Liefste Nel. Er gaan praatjes op het eiland 5 pk „kleine reus". Nadat de vertegenwoordiger, de heer J. Zuidweg te Kapelle bij Goes, explicatie had gegeven, werd in de boomgaard gedemonstreerd, waarbij bleek dat deze vrij kleine machine toch uitstekend werk le- rond, dat je een slecht leven bij vert. De talrijke aanwezige fruit- me hebt en vandaag hoorde ik, dat telers waren dan ook vrij algemeen er gezegd is, dat ik je mishandeld van mening, dat deze machine een heb. Ook zeggen de mensen, dat ik belangrijke vooruitgang betekent je on-j jg geld heb getrouwd. Je weet dingsplan naar een zo gunstig mo- bij de ziektebestrijding in de fruit- zelf[ dat het niet waar is en dat gelijke positie om de komende onl- teelt en dat het daardoor mogelijk jk nog van je houd Maar de een wikkeling op te vangen. En nu zal is de kostprijs weer iets te veria- zaamheid van het eiland drukt me juist onder deze omstandigheden de gen. Mede van grote betekenis is met de dag meer en ik weet zeker geldschaarste grote - om niet te het feit dat deze nevelspuit ook dat jk het op de duur nJet ZQ{ zeggen onoverkoombare - moeilijk- laa6 in pi ijs is. kunnen uithouden. Wanneer ik heden teweeg brengen. Ook werd nog een demonstratie werk had in mijn vak, als bank- Ook voor 1956 staan belangrijke gegeven met de „Solo-Fix", een werker of als smid of iets derge- punten op de gemeentelijke agen- rug-nevelspuit, die ook heel goed ijjks, dan zou het wel gaan, maar da, maar wat zal er allemaal van werk levert en vooral voor kleine dat schijnt er voor mij niet meer terecht komen, met een lege schat- bedrijven met een lagere beplan- te zijn. Daarom heb ik m'n boeltje ldst? Temeer daar ook de inter- ting uitstekende diensten kan be- gepakt en ben vertrokken. Waar- eilandelijke diensten een blijvend wijzen. Ook voor wat grotere be- heen, doet er niet toe. Ik keer niet zware last drukken op de gemeen- drijven is deze evenwel bruikbaar, meer terug en wanneer je wilt tebegroting. Het is te hopen dat de hetgeen blijkt uit recencies van be- scheiden, zal ik je niets in de weg rijksoverheid een grotere mate van drijven van wel 4 ha. Kan men met ieggen. zó doorgaan is niet moge- financiële souplesse t.a.v. de ge- de „Solo-Rex" per uur ongeveer 1 hjk. Het leven zou op de duur voor meenten mogelijk zal ihaken, want ha nevelen, met de „Solo-Rex ons beiden een hel worden. Ik kan anders staat het er met een plaats heeft men ongeveer 3 uur per ha nu eenmaal niet Wennen op dit als Zierikzee niet best voor. Het zal eiland en zeker niet in een café. dan immers de komende ontwikke- Wees niet boos. Wanneer je goed ilngen nimmer goed kunnen onvan- Mistinguett, een der grootste nadenkt, zul je moeten zeggen: dal gen en tot in het oneindige nood- sterren van de revue, operétte en het zo beter is. Dat is de beste op- lijdend blijven, gebukt onder de variété, die ooit heeft geleefd, is te lossing, Nel, voor ons beiden. En last van oude gebouwen, diensten, Bougival nabij Parijs op 80-jarige geloof, dat ik heel veel van je ge in het verleden gemaakte verzui- leeftijd overleden. Haar persoonlijk houden heb en steeds met liefde men, die moeten worden goedge- bezit wordt geschat op vijf miljoen aan jo zal terugdenken, maakt en financiële bloedarmoede, gulden. Je GEERT". Tweemaal las Nel deze ongeluks- brief, niet vermoedende, dat het bezoek van haar vroegere pleeg vader de stoot gegeven had tot het vertrek van Geert. Toen barstte ze in een luid, hartstochtelijk snikken uit. Buiten, aan de voordeur, ram melden verbaasd een paar vaste- bezoekers, maar Nel hoorde het niet HOOFDSTUK XI. „Geert, jongen, waarom heb je dat gedaan?" Voor de tweede maal was Geert van Texel weggegaan. Zijn hart trok naar het vaste land, maar meer nog naar zijn oude vak, dat hij niet kon vergeten. Ondanks de crisis, die in al haar hevigheid woedde en tienduizenden valide ar beiders naar de stempellokalen joeg, wilde hij opnieuw proberen werk te vinden in een of andere machinefabriek. Al was het maar tegen een laag loon. Hij had echter geen vastomlijnd plan, toen hij op die donkere de cemberavond op de boot was ge stapt. Voorlopig zou hij maar naar Amsterdam gaan. Hij herinnerde zich, toen hij in de trein zat, op weg naar de hoofdstad, nog het briefje, dat de caféhouder hem op het Koger strand had gegeven en naar dat adres toog hij. Geert had onderweg besloten, om voorlopig bij hem een baantje als kellner aan. te nemen en ondertussen uit te zien naar werk in een machinefa briek. Dat lukte, zo dacht hij, in een stad als Amsterdam eerder. Maar de eerste ontgoocheling trof hem al, toen hij, die avond laat, het café van de Texelse zomergast binnenstapte. De man was hem al helemaal vergeten, klaagde over de slechte tijden, toen hij zich einde lijk scheen te herinneren, wat hij de afgelopen zomer had beloofd en betoogde ten slotte, dat hij op hel ogenblik geen plaats had voor een kellner. Geert haalde de schouders op, vertrok zonder meer en zocht een goedkoop hotel op, waar hij die nacht verbleef. Maar van slapen kwam niet veel. Toen hij goed en wel op bed lag, kreeg hij al spijt van zijn onbera den stap. Wat zou Nel een verdriet hebben. Waarom was hij zo dwaas geweest? In zijn hart zei een stem: „Dwaas die je bent, vergooi je geluk niet. Wat heb je nu gedaan? Wees ver standig en ga morgenochtend vroeg meteen weer terug naar huis en Nel zal je met open armen ontvangen". Maar z'n trots en z'n koppigheid verzetten zich er tegen, om de vol gende dag weer met hangende poot jes naar Texel terug te gaan. On zin, hij was weg en bleef weg. Hij ging werk zoeken. De volgende morgen begon hij er mee. Hij bezocht verschillende fa brieken aan de overkant van het IJ, doch zonder enig resultaat. Maar Geert liet de moed niet zak ken en een dag later begon hij van voren af aan. Hij moest en zou werk hebben. Op de arbeidsbeurs had hij zich laten inschrijven en trouw ging hij iedere morgen in formeren, of men soms ook wat voor hem had, doch steeds was het antwoord: Nee. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1956 | | pagina 2