FLITSEN UIT BINNEN- EN BUITENLAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZATERDAG 31 DECEMBER 1955 No. 17873 Linksboven: Een vriendelijk, plaatje uit 1955. Prinses Marijke maakte op haar verjaardag - 18 Februari - een tocht per arreslede door de besneeuwde tuin van paleis Soest d'jk. - Hierboven: Begin April bood Win ston Churchill zijn ontslag aan als premier. Een foto genomen na de laatste zitting van het door hem ge presideerde kabinet. Rechtsboven: op 14 Juni ver richtte prinses Margriet haar eerste ofjiciële daad door het leg pen van de eerste steen voor het gebouw van de Canadese ambassade te Den Haag. - Linsonder: In Juli vond de Ronde van Frankrijk plaats. Op het cir cuit van Dieppe won de Ned. ploeg de klassementsrit voor ploegen. - Hieronder: De „derde Dinsdag in Sep tember" zag Den Haag H.M. de Koningin en de prin sessen verschijnen op het balcon van het paleis aan de Lange Voorhout. - Rechtsonder: Engeland had te lijden van een grote spoorwegstaking, die grote moeilijkheden iwor de reizigers met zich bracht. Links: Ook Schouwen-Duiveland profiteerde van de P.V.-actie „Et/i heitje voor een karweitje' medio April. Een gedeelte van de opbrengst werd gereserveerd voor de boomplanting op hel eiland. - Hieronder: Cijjtrus streed voor aansluiting bij Griekenland. Een schone Cypriote demonstreert geslagen in ketenen van slavernij" voor de woning van premier Eden te Londen. - Rechts: Koning Gustaaf van Zweden en ko ningin Louise brachten een bezoek aan ons land. Na een kijkje genmen te hebben op cle Keukenhofbezochten de Zweedse gasten op Donder dag 28 April Schouwen-Duiveland. Links: In November bestelde de K.L.M. acht nieuwe vliegtuigen van het type DC-8, die in 1960 in bedrijf kunnen komen. - Hieronder: Aan defensievoorbereidingen geen gebrek in 1955. Amerikaanse mariniers worden hier uit een duikboot losgelaten midden in de Atlantische oceaan. - Rechts: Hartverwarmend was de reis van het Koninklijk Paar naar de West. De lotsverbondenheid tussen Nederland en de Wst kwam tot uiting en de banden werden'versterkt. De foto toont de ontvangst te Willemstad op Curagao.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1955 | | pagina 5