Albert Heijn Nog lagere Koffie- en Theeprijzent Wetenschap en Techniek q 5 zeer verontrust over het geringe Openbare kennisgeving bouwvolume voor Zeeland Ernstig tekort betekent ramp voor de provincie Snel Amerikaans vliegtuig Premie ziekengeldverzekering huis personeel van drie op vier procent Als gevolg van risicoverzwaring De premie voor de wettelijke zie- Omtrent genoemd besluit werd kengeldverzekering van het huismededeling gedaan aan een verte— Q.- - 0; genwoordiging der onderscheiden terie van Defensie officiële publi- nlngbouw is voor Zeeland niet min- an«er gewest: oorlog, evacuatie, be- perjoneel wordt van 3 gebracht vrouwenorganisatieS en betrokken catie van deze snelheid verhinderd, der dan vnjding. watersnood. De strijd om op 4 Voor het eerst toordt dere werknemersorganisaties en zal het teneinde te voorkomen, dat dit cij- v' 'n noodwoningen niet te verpaupe- Volgens Amerikaanse persberich ten heeft een jager van het type „Crusader", v. d. „Chance Vought" de vorige maand sneller gevlogen dan 1.050 mijl per uur (1.680 km.). Naar men zegt heeft het minis- „De gang van zaken met het ver- van de woningmisère meer geleden delen van he bouwvolume voor wo- hebben dan de inwoners van enig premie in Tekening gebracht bij de aan de leden nader worden mede nota over het jaar 1955, die in de gedeeld- loop van 1956 aan de werkgevers uan huispersoneel wordt toegezon den. Dit besluit is genomen door het bestuur van de Bedrijfsvereniging voor Detailhandel en Ambachten, waarbij sinds 1 Januari 1953 de werkgevers van huispersoneel zijn ingedeeld, voorzover zij geen be drijf spersoneel in dienst hebben en hiervoor elders zijn aangesloten. De premie, reeds in 1943 over het algemeen vastgesteld op 3 is sindsdien ongewijzigd gebleven. Inmiddels werd het risico ver zwaard, o.m. door de verlenging van de uitkeringsduur van zes maanden tot een jaar, terwijl voor sommige categorieën van verzeker den voor ongeschiktheid door t.b.c. de maximumuitkeringstermijn ge steld werd op drie jaar. Daarnaast zijn uiteraard sinds 1943 de admi nistratie- en contrólekosten geste gen. Juist voor de groep huisper soneel zijn de administratiekosten verhoudingsgewijs hoog, daar bij een laag gemiddeld loonbedrag per aangesloten werkgever toch dezelf de werkzaamheden met betrekking tot ledenregistratie, loonvaststel- ling, premie-inning en ziekengeld administratie verricht moeten wor den als voor de groep bedrijfsper- soneel, waar het gemiddeld loon aanmerkelijk hoger ligt. z& cord zou worden beschouwd. Ingezonden mededeling Zal de prijsdaling van koffie en thee zich op de wereld markt voortzetten Niemand kan dit met zekerheid zeggen. Dat bewjjst het onregelmatige prysverloop van deze artikelen in de laatste jaren. Wel staat het vast, dat Albert Hejjn - zoals ook nu - elke verlaging van de wereldprijs op de voet volgt en bovendien: met de bekende BoffIe Koffie en Thee steeds 10 V» goedkoper is dan elk ander kwaliteitsmerk. Zie onze prijzen en overtuig U KOFFIE per pak 250 gram Dessert kwaliteit oranjemerk 214 Eerste kwaliteit groenmerk. 187 BRUINMERK 155 fer als een officieel 'snelheidsre- eeen spoedige verbetering, dan ren is veelal zwaar en wordt meer- wordt de ontwikkeling van Zee- malen verloren, zo zeggen Ged. land verhinderd. Elk pleidooi voor Staten. ',n va'e delen van Zeeland zijn er in het geheel geen span- het verwerven van meer bouwvo- nlngen op de boUwvakarbeiders- lume blijft zonder succes. Deze toe- markt. Zonder enig bezwaar zou stand zou zelfs een wijze dol kun- daar een aanmerkelijk groter aan- nen maken" tal woningen gebouwd kunnen worden. Dat is duidelijk gebleken Deze uitspraken zijn van Ged. uit een door het college ingesteld Staten in hun schriftelijk antwoord onderzoek, waarvan de uitslag aan aan de Prov. Staten naar aanlei- de regering is medegedeeld, ding van de begrotingsbeschouwin- Alles is nu verdeeld en komt ei gen. Het college merkt op, dat de geen toewijzing meer, dan kan in Zeeuwen sedert 1940 op het gebied 1956 in de provincie geen enkele woning meer worden gebouwd.... De burgemeester van Zierikzee brengt ter algemene kennis dat de Minister van Oorlog bij zijn be schikking van 29 november 1955, nr. 643837, afwijzend heeft beslist op het verzoek van HENDRIK VAN DER WEKKEN, wonende te Zierikzee, Rozemarijnstraat 16, om vrijstelling van de militaire dienst wegens persoonlijke onmisbaarheid. Tegen deze uitspraak kan iedere belanghebbende uiterlijk de tiende dag na de dag, waarop de uitspraak ter algemene kennis is gebracht, in beroep komen. Het verzoekschrift, dat niet rede nen omkleed moet zijn, wordt in gediend bij de burgemeester. Zierikzee, 8 december 1955. De loco-burgemeester van Zierikzee, A. M. DEN BOER. Slechte gewassenstond in Dijkwaterpolder Wij vernemen dat de grote op pervlakte, die met rogge en kool zaad is ingezaaid in de grond van het voormalige Dijk water, een te leurstelling is geworden. Van de 30 ha. rogge staat er slechts ongeveer 1 ha. behoorlijk voor. Met uitzon dering van enkele onbelangrijke stukjes, die een wat betere stand vertonen, is het koolzaad helemaal een mislukking geworden. De oor- Nu zal het E.T.I. nog een en quête instellen onder de bouwbe drijven, evenals voor de herverka veling. Dat uiteindelijk nog vijftig zgn. migratiewoningen werden ver kregen, is zelfs nog geen druppel in de emmer. THEE 100 gr. pak 100 gr. pak Goudmerk Zilvermerk Blauwmerk 94 94 84 Groenmerk Roodmerk Geel merk 78 74 67 OOSTERLAND Bietencampagne beëindigd Hier en daar treft men nog en- zaak moet gezocht worden in het kele hoPen bieten aan, maar men feit dat de ontwatering onvoldoen- kan ze6Se" dat de campagne in de- de is. Wanneer aan dit punt vol- ze Sameant^ 20 S?ed als afgelopen doende aandacht wordt besteed, 1S' Treffend is het verschil met ral er mogelijk in het a.s. voorjaar vroeger toen de bieten per wagen nog zomergewas ingezaaid kunnen 2,aar de tramhalte werden gebracht worden, dat een behoorlijke kans Pans worden zij op hopen langs de weg gedeponeerd, waarna vrachtauto's de vruchten per drag line opladen en vervoeren. Een ef- Ver. Chr. scholen voor M.U.L.0. De Vereniging tot behartiging van de belangen der Christelijke scholen voor meer uitgebreid lager onderwijs in Nederland zal op 22 en 23 December in de Rivièrahal in Rotterdam haar algemene ver gadering houden. De deelnemers zullen op 22 De cember des morgens om elf uur op het stadhuis officieel worden ont vangen, waarna om half één des f, middags een. tentoonstelling wordt geopend door de heer M. Bij post, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Rotterdam. 'j* Om twee uur begint de eerste X zitting van de algemene vergade- ring, waarna tegen zs uur een ge- meenschappelijk diner en 's avonds -J* een ontmoetingsavond worden ge- houden. X op een succesvolle oogst heeft. Gunning riolerings werkzaamheden Door het Technisch Adviesbu reau der Vereniging van Neder landse Gemeenten te Amersfoort is namens burgemeester en wet- ficiënte methode. Fruitteeltbedrijven aan het Laurensweegje Een tweetal fruittelers uit onze gemeente, nl. de fa. M. Bouwman X~X~X~X,X"X*X~X*X*X»XM>X f. Stad en Provincie Saffieren borstbeeld „ERIK*EE De Russische autoriteiten in i Berlijn zijn niet van plan verande- *j* ringen aan te brengen in de positie van Berlijn of het vrije verkeer door de Russische sector van deze *t* stad stop te zetten, aldus is Don- derdag in bevoegde Oostduitse kringen vernomen. Uit een zwarte saffier van 2.097 karaat is door Harry 'X Derian een borstbeeld ge- X sneden van president Dwight jt* D. Eisenhower, waarvan de waarde op een kwart mil- lioen dollar auordt getaxeerd De afmetingen zijn in centi meters 6.35 X 5.71 X 5.23 en het gewicht is na de bewer king 1.444 karaat. Dit is de laatste van een reeks saffie ren borstbeelden van Ame rikaanse presidenten, die in opdracht van een juweliers- Tekorten op Veer Zierikzee-Katseveer I houders der gemeente Zierikzee de en 2oon en de heer Jac. van der uitvoering der rioleringswerken Werf Lz hebben in het kader van vanaf het ziekenhuis tot aan de herverkaveling hun grond toe- Grachtweg gegund aan M. van der gewezen gekregen in het Laurens- Velde te Bruinisse voor een bedrag weegje. Nadat deze percelen zijn van f 36.980. gedraineerd zijn ze thans met fruit- boompjes beplant, zomede met de OUWERKERK gebruikelijke windschermen. Ho- Harctftl hnvAn VinnP pelijk zal sP°edig- ook ten gerieve Mersrei naven Viane van de fruitkwekers het Laurens- Door de Centrale Dienst Noord- weegje worden opgeknapt, daar het Zeeland te Zierikzee is namens het wegdek nu in een vervallen toe gemeentebestuur van Ouwerkerk stand verkeert. Een en ander bete- --- kent voor de twee telers een flinke Ged Staten van Zeeland hebben het herstellen van de keermuur en Ken* Y°°.r ae *wee in hun schrtftehjk antwoord aan bestr/"ng met, dMr z« nu met hun f de Prov. Staten omtrent de beïro- ken da havan V'a^f„d tingsbeschouwingen voor 1956 mee- meentc Ouwerkerk, gegund aan M. Sl gedeeld aan de minister van Ver- boomgaarden aanmerkelijk dichter bij het dorp gekomen zijn. •j» keer en Waterstaat de suggi *t* te hebben gedaan ook het veer Zie- X rikzee-Katse veer te betrekken in de gemeenschap met het Rijk, zo- X als die reeds jaren bestaat voor de vV Westerscheldeveren, waarbij het firma in Californië werden X Rijk de exploitatietekorten (enkele gemaakt. Eerder werden de *j* millioenen per jaar) voor zijn re- beelden van Washington en Lincoln reeds vervaardigd. van der Velde te Bruinisse voor een bedrag van f 28.120. Lezing over „Hel Zondagsschoolwerk" Chr. Vrouwenvereniging „Martha" Lezing over vrouwenafdelingen by leger, marine en luchtmacht Voor de Chr. vrouwenvereniging „Martha" alhier sprak Donderdag avond in het Chr. Verenigingsge- Mej. H. Heeren uit Aalsmeer sprak in de Ned. Herv. kerk over „Het Zondagsschoolwerk". Deze in- 0„.0„0^ t kening neemt. Reeds enige tijd is teressante causerie liet ons zien het bouw luitenante mej. H. H. Mer- X er nu wat dit laatste betreft sprake ontstaan en de verdere uitbouw kelbach, officier bij de Luva van, dat de provincie een deel dezer van dlt liefdewerk. Ontstaan in En- (Luchtvaart-Vrouwenafdeling). In- *V.-X-X-X'X"X~X~XX<X"X«X»* tekorten zal betalen. Een soortge- §eland' 1S oorspronkelijk de bedoe- geleid door de presidente der vrou- lijke regeling wensen Ged. Staten ling geweest, de arme kinderen ook wenvereniging mevr. Radstake, nu ook voor dit Noordelijke veer des Zondags leiding te geven. Bij wees de spreekster op het nut van over de Oosterschelde. De tekorten de latere ontwikkeling werden ook de vrouwenafdelingen bij Marine-, hier zullen in de naaste toekomst andere kinderen hierin betrokken Lucht- en Landmacht. Op velerlei verder stijgen. Breuk in hoofdwater- leidingsbuis Een breuk ontstond in de hoofd en vond indeling in groepen plaats, gebied kan de vrouw hier zeer nut- Geleidelijk kwamen vele afdelin- tig werk verrichten. Verschillende gen tot stand en werden leiders en takken van dienst kunnen vaak be- leidsters geïnstrueerd. Allerlei aar- fer door de vrouw dan door de dige dingen, die de kinderen kun- mannelijke soldaten worden uitge- nen bezig houden, werden bezich- voerd. Spr. noemde o.m. het bedie- tigd. Ds. Franke opende en sloot nen van radar-installaties. Verder de avond, die, jammer genoeg, be- voor de verplegingsdienst, typen, leiding met aftakking der water- ter bezocht had kunnen zijn. keuken werkzaamheden en dergelij- leidmg alhier. Als gevolg hiervan hevolkine over No- ke- ^eel veel is het werk der liep Donderdagnacht het gehele - Loop der bevolking over No vrouwenafdeli bij en graafwerk voor het rmlerr.ngssys- vember 1955. Marjne nQg onbekend Deze avon_ teem aan de Hogezoom-Lange Reke f. - ^-hiottpkatte uit den worden- aldus spr., gehouden onder water. Donderdag moest de Zierikzee J. J. Schiettekatte uit om mMr cQntact gehele dag worden gewerkt om al- Nieuwerkerk (Z.), J. M. Holm en kriieen Een drietal nrarh les weer droog te krijgen. Een en gezin uit Zierikzee; P. A. Boogerd kene en gaven een juist beeld van het dagelijks werk der militaire vrouwenafdelingen. De vice-presi- dente mevr. Boogert-v. d. Weele dankte de luitenante voor haar dui delijk en helder betoog en wees op het feit, dat de militaire vrouwen- afdelingen van nu af door een an dere bril zullen worden gezien. ander betekende stagnatie voor de uit Sittard. aannemer de firma de Oude en de Vertrokken: A. Kuijper naar Jonge te Zierikzee. Zundert. EEN ZAKENJUBILEUM Woninginrichting J. Viergever, Zierikzee, gaat 45-jarig bestaan herdenken Zaak maakte evolutie door in loop der jaren INGEZONDEN STUKKEN Mijnheer de Redacteur. Nu zit Zierikzee ook eens met een kabinetscrisis, nl. die van de verontwaardigde adviescommissie voor de vordering van woonruimte. Op Donderdag 15 December a.s. bilerende loopt parallel met een hoopt de heer J, Viergever, eige- brokstuk locale (en zelfs landelijke) nara van de bekende woninginrlch- maatschappelijke historie, zich tingszaak aan het Havenplein no. uitent in het sortiment, afhankelijk 11. z«n 45-jarlg aakenjubileum te van de publieke smaak en de wo- Want v00r z(>ver my be_ herdenken. Het feit zal herdacht ninginrichtingsgewoonten en de hoevon b en W deze commissie trorden met een receptie en er is prijzen die enorm fluctueerden In te raadplegen in gevai van alle aanleiding een ogenblik stil te de loop der jaren. De eigenaar kan vorderi van WOonruimte. staan bh het jubileum van de zaak dit met ta loze welsprekende voor- Ip Zier|kzee wordt deze commis. die - evenals ziwele in Zierikzee - beelden illustreren. sie echter gekend ,s vrijwel elke riikteeï!dEti1edoiS!^nkte g' Gedurende de afgelopen 45 jaar toewijzing van woonruimte en r«ke evolutie doormaakte. Viergever - reizend wordt haar advies ook hoegenaamd De heer Viergever voerde niet „naar buiten" ook elders op het altijd door B. en "W. opgevolgd, steeds- in de.' afgelopen 45 jaar het eiland een grote klantenkring be- waar mijns inziens in principe bedrijC in hetzelfde pand. Hij be- diend. Hij doet dit thans niet meer, niets tegen is. Dit Is de heren blijk- gon in 1910| in een pand in de Post- maar denkt er toch nog niet over baar echter naar het hoofd geste straat, waalr de zaak gevestigd was het karpet aan de wilgen te han- gen, want zij eist in feite eigenlijk tot IST20. Ijn die periode werd de gen. Daarvoor zijn eigenaar en zaak onderworpenheid van B. en W. aan Woensdag vierden twee dames, in Leiden en Leimuiden, hun 24ste ver- eigenaar vier jaar onder de wape- te nauw samengegroeid en er is haar beleid als adviescommissie. jaardag. Op zichzelf zou dit niet zo iets bijzonders zijn, doch de namen nen geroepen ono het land te die- een te groot stuk lief, maar ook En hiermede gaat zij, mijns inziens, Dan de jarigen rechtvaardigden de komst van de fotograaf volkomen: nen. De beginperiode was dus niet leed bij de zaak betrokken geweest, haar boekje ver te buiten. Zo ver het zijn nl. Leny van Duyn en Agnes van Vegten, waarvan het sterke gemakkelflk. Nieuwe perspectie- Het noemen van oorlog en water- zelfs dat er voor de gemeenteraad vermoeden bestaat, dat zij als baby in Leiden verwisseld zijn. Binnen- ven openden zich echter in 1920, snoodramp is in dit verband reeds alle aanleiding is om de heren kort zal een gerechtelijke uitspraak de „status" van de beide dames toetn het pand HavenpÜin 11 werd voldoende. Hoogtepunt in de ge- schielijk hun zin te geven en ze te bekend maken. - We tonen hierbij een tweetal foto's: boven: mevrouw betrokkem, waar voorheen een si- schiedenis van de zaak vormde het vervangen. van Duyn (rechts) met Leny, die, als de verwisseling bewezen is, niet garenzaak was gevestigd. Een in- 25-jarig jubileum, dat in 1935 ge- Waar is anders het eind? Het was mevrouw Leny Pracht-van Duyn, doch mevrouw Agnes Pracht-van grijpende restauratie van het pand vierd werd en thans - twintig jaar hier blijkbaar reeds zover dat in Vegten isDe onderste foto toont de heer Zeldenthuis met zijn vrouw was nodig, otn het voor de nieuwe later - wordt gevolgd door het 45- een gemeentelijke commissie, waar- en dochtertje; na het proces zal mevrouw Agnes Zeldenthuis-van branche geschikt te maken. De ge- jarig, dat mede de reputatie van van de leden uit de gemeentekas Vegten, Leny Zeldenthuis-van Duin wordenschïedenis van een zaak als de ju- deze stedelijke zaak bevestigt. vergoeding krijgen, aan de burge meester de toegang wordt gewei gerd als deze eens poolshoogte komt nemen, en dat wellicht nog in een lokaliteit in het stadhuis. En dit krijgt nog een pikant smaakje als in zo'n geval een ondergeschikt ambtenaar zijn hoogste chef een figuur als modder laat slaan om dat hij zo goed als ambtshalve lid en voorzitter van die commissie is. Heeft men er als eens van ge hoord dat als onze regering een ad vies van de Raad van State of de Rekenkamer naast zich neerlegt, dat deze hoogstaande mannen er het bijltje maar bij neer leggen om op die manier druk uit te oefenen? Kort geleden heeft de regering ook een advies van de Sociaal-Economi sche Raad niet opgevolgd en is haar in de Tweede Kamer ook wel een verwijt gemaakt dat ze in een bepaald geval aan dit college geen advies heeft gevraagd. Deze advies raad denkt desniettemin er niet aan haar belangrijke werkzaamheden uit pure balorigheid te staken. En als onze Zierlkzeese commissie nu zo overtuigd is van haar onpartij digheid en onfeilbaarheid (welke eigenschappen zij blijkbaar aan B. en W. ten enenmale ontzegt), waar om doen ze dan altijd zo geheim- zinig met de wachtlijst van wo ningzoekenden? Waarom mag dan ieder niet weten op welke plaats hij staat en hoever hij op een ge geven moment is opgeschoven? Ik tart de heren eens voor de dag te komen met een lijst met toegewe zen woningen, compleet met namen en data en dan natuurlijk over enige jaren. Na publicatie wil ik dan de reactie van het Zierikzeese bepaalde partijfunctionarissen er publiek wel eens zien. Ik meen dat wel één of meer keren op voorko men. Laten de heren, als ze nu B. en W. zo rechtstreeks aanvallen, ook eens volledig open kaart spelen. Wellicht zijn ze dan ineens gereha biliteerd. ZIERIKZEES INGEZETENE. Mijnheer de redacteur, Persoonlijk juich ik elke poging toe om te komen tot een behoor lijke ijsbaan in Zierikzee. Minder kan men bekoren de hai-tekreet van. huidige bestuur van de Z.IJ.V., welke het doet voorkomen dat het uitblijven van een ijsbaan alleen te wijten is aan onwil of lauwheid van de Zierikzeese burgerij. Het bestuur beklaagt zich dat ze niet voldoende morele en materiële steun van de bevolking ontvangt om behoorlijk haar werk te doen. Doch heeft Zierikzee nu zo'n reden om deze heren 't volle vertrouwen te schenken? Zijn ze niet veel te laat in het seizoen om nog wat behoorlijks te kunnen presteren? En waarom hebben ze de laatste jaren niet reeds lang aan de voorbereidingen gewerkt? Al werd aan dit bestuur op staande voet een geschikt ter rein en het nodige geld aangebo den, dan kan het dit seizoen toch niet meer voor een behoorlijke ijs baan zorgen. Een vers opgeworpen kade is op slag maar niet water dicht. Het bestuur bestaat, meen ik, voor een overgroot deel uit leden van de tennisclub, welke club door de haar door de gemeente Zierik zee verschafte monopolistische po sitie, een groot batig saldo heeft kunnen fokken (is dit niet ongeveer twee duizend gulden?). Waarom stelt zij dit geld niet beschikbaar voor dit goede doel? Ik hoop toch niet dat op de begroting van de ijs- vereniging nog huur voorkomt wel ke aan de tennisclub moet worden afgedragen. Als op al deze vragen een be vredigend antwoord kan worden gegeven, zijn wellicht meer men sen bei'eid hun volle medewerking te verlenen voor het beoogde, zeer mooie en hoogst noodzakeliike doel. Een schaatsliefhebber. (Wij geloven dat het met de tech nische voorbereiding van een ijs baan wel los zal lopen. Er kan in korte tijd veel gebeuren. Bovendien beschikt de vereniging - die uiter aard in de na-rampse tijd wel wat minder actief moest zijn - over een uitstekende technische adviseur. Voorts zal de Herverkaveling even tueel wel bereid zijn ook wat te doen, als het er nu op aankomt. Het is dus zaak de kwestie-ijsbaan zo resoluut mogelijk aan te pakken. Een goede verzorging van de ten nisbaan en straks eventueel van de gracht, zijn eveneens punten van belang, die in eerste instantie de aandacht vragen. Gelijktijdig kan worden gewerkt aan het grote plan van een definitieve ijsbaan. Als de zaken worden aangepakt is er ook voor dit seizoen nog best wat te be reiken. - Red.).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1955 | | pagina 6