zmrsAUNE ruwe, rode handen, Rode regiem in Oost-Duitsland treft straffere maatregelen EENS KOMT HET GELUK Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE - ZATERDAG 12 NOVEMBER 1955 - No. 17845 NA MISLUKTE HERENIGING Verscherpte contröle op vluchtelingen De bevolking van Oost-Duitsland ondervindt reeds aan den lijve de betekenis van de weigering van de Sowjet-Unle, ln te gaan op een voor de Westelijke mogendheden aanvaardbare hereniging van de beide Duitse republieken. Deze con clusie wordt in de Westdultse hoofdstad getrokken uit talrijke be richten uit Oost-Duitsland, die mel ding maken van straffere maatre gelen van het communistische re giem. Zo worden in Oost-Duitsland volgens de berichten uit Berlijn de spionnagenetten van de volkspolitie uitgebreid. De chef van dit politie apparaat, de minister van Binnen landse Zaken Maron, zou opdracht hebben gegeven overal vertrou wensmannen uit te zenden, die de stemming van het volk nauwkeu rig zouden moeten registreren. Ma ron wil daarvoor vooral die men sen uitzoeken, die over een grote kring van bekenden beschikken, tot kappers en caféhouders toe. Op de lijst van door het centrale comité der Eenheidspartij aanbe volen maatregelen staan voorts verscherpte contróle in de treinen en aan de grenzen van Berlijn, ten einde de nog altijd toenemende vlucht naar het Westen - in de af gelopen maand bereikte deze een recordcijfer van over de dertig duizend - tegen te gaan. Op economisch gebied staat de wijzer weer op verhoging der „nor men" voor de industrie-arbeiders, hetgeen betekent, dat voor een ge lijke beloning weer een hogere prestatie wordt gevorderd. Daar naast worden nieuwe besparingen 100.000.000 gevangen Europeanen Een groep van vroegere hoog waardigheidsbekleders uit Cen traal- en Oost-Europa, de „Assem blee van Europese volken in ge vangenschap", heeft een beroep op de Grote Vier te Genève gedaan, om tot een oplossing te komen voor de „100.000.000 Europeanen in ge vangenschap". Een oplossing van dit vraagstuk achten zij van essen tieel belang voor de orde en de veiligheid van Europa en deze op lossing zou het best gevonden kun nen worden door het uitschrijven van vrije verkiezingen. Genoemde kwestie was, hoewel zij niet op de agenda van de topconferentie van Genève voorkwam, in Juli door president Eisenhower te berde ge bracht. Scotland Yard steekt hand in eigen boezem Ssotland Yard, het Britse re cherche-centrum, steekt thans de hand in eigen boezem. Aanleiding tot dit onderzoek in eigen rangen is het feit, dat Woensdag in het huis van een vrouw in een Lon- dense voorstad een zestal mappen met vertrouwelijke documenten over veroordeelde vrouwen, die in het archief van Scotland Yard thuishoren, is teruggevonden. Deze documenten zouden voor adspirant- chantageplegers van zeer grote waarde zijn. Een 43-jarige politieman met een staat van dienst van twintig jaar bij de Yard, is voorlopig geschorst. Terstond zijn extra veiligheids maatregelen genomen. Onderzocht moet worden of nog meer stukken verdwenen zijn uit het archief van de Yard, waarin wel anderhalf mil- lioen personen voorkomen. Van 12 tot en met 21 Novem ber zal te Parijs een groot gastro nomisch festival worden gehouden ter gelegenheid van de internatio nale tentoonstelling van de hötel- industrie, waaraan alle Franse cu linaire en organisaties op het ge bied van de wijncultuur zullen deelnemen. toegepast, voornamelijk op brand- stoffenverzorging. Daarenboven heeft de minister Volksopvoeding, Lange, weer eens scherp tegen de kerken gefulmi neerd, daar deze zich blijven ver zetten tegen de „jeugdwijding", die in de jeugdorganisaties der Een heidspartij wordt toegepast. Volgens een bericht van hetOost- duitse persagentschap verklaarde de minister: „Wij respecteren het persoonlijke religieuze gevoel van een onderwijzer, doch wij kunnen niet toestaan dat zulke gevoelens in de school op enigerlei wijze te genover de kinderen worden ge uit". Ingezonden mededeling flllllllllfllllllllll MA2ETFABRI6KEN TE ZEVENBERGEN vv"!"X"l Y Oude muziek Door enkele muziekhistorici van wereldfaam is een per kamenten bladzijde van een Merovingische bijbel, die ontdekt is in de collectie van de Yale universiteitsbi bliotheek, nader bestudeerd, Het bleek dat deze de ouste tot dusver bekende Christe lijke muziek bevatte. Men vermoedt dat deze muziek omstreeks het jaar 700 in een Bourgondisch klooster op schrift is gesteld. Minister van Oorlog naar Amerika De minister van Oorlog en van Marine, ir C. Staf, zal op 19 Nov. a.s. voor veertien dagen naar Ca nada en de Verenigde Staten van Amerika vertrekken. Zijn bezoek aan Canada heeft als voornaamste doel, aa nde Canadese regering de dank van Nederland over te brengen voor de aanzien lijke hulp, welke het in de opbouw van zijn strijdkrachten van Canada heeft gekregen, zowel in de vorm van wapens en andere uitrusting, als door de opleidingen van zijn vliegers. Minister Staf zal voorts met de Canadese regering van ge dachten wisselen over gemeen schappelijke belangen en proble men in de NAVO. Op 26 November gaat de minister naar de Verenigde Staten van Amerika, waar hij te Washington met Amerikaanse regeringsverte genwoordigers besprekingen zal voeren over de samenwerking in NAVO-verband op lange termijn gezien. Congres „Jeugd 1955" In tegenwoordigheid van mevr. N. Smitt-Avis namens H.M. de Ko ningin, de ministers van Sociale Zaken en Volksgezondheid en van Onderwijs, Kunsten en Weten- schapp, resp. de heer J. G. Suur- hoff, mr. J. M. L. Th. Cals, en de burgemeester van Amsterdam, mr. A. J. d' Ailly, is in het Koninklijk Instituut voor de' Tropen het na tionaal congres „Jeugd 1955" ge opend, dat tot Zaterdagavond zal duren. Marine-oeleningen voor de kust Van 14 tot 26 November zullen in het zeegebied voor de Nederlandse kust oefeningen van zee- en lucht machteenheden van de NAVOland- den worden gehouden. De aan de oefeningen deelnemende vaartui gen zullen 's nachts verduisterd zijn, zodat de partijen wederzijds gebruik moeten maken van illumi natiemiddelen om elkaar te vinden. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft aan negen Sowjet-deskundigen op het gebied van landbouw, die een stu diereis naar de V.S. wilden maken, inreisvisa geweigerd. WIJ OUDERS Het werd een allergenoegelijkst verjaardagspartijtje ter ere van de zeventiende verjaardag van Loesje. Drie meisjes en vier jongelui wa ren uitgenodigd voor de avond maaltijd en om verder de avond door te brengen. Na tafel waren er allerlei behendigheidsspelletjes ge daan, met sommige waaraan ook vader en moeder meededen. Er was gedanst en gezongen en de heer lijkheden, die moeder had klaar gemaakt, waren geducht aange sproken. Loesje had gevraagd of het een beetje „echt" mocht en toen had moeder, behalve thee en koekjes, ook limonade en ijs-in-glazen neer gezet en om het helemaal feestelijk te maken stond er in de keuken een keurig gedekt groot blad met sandwiches en hartige hapjes. De avond liep al op z'n einde en zo juist was het blad onder gejuich binnengehaald. Bij het licht van de beide schemerlampen zaten ze zwaarwichtig te bomen onder het genieten van de lekkernijen. Vader en moeder hadden zich in de serre, die aan de suitekamer grensde, teruggetrokken. Vader knikkebolde, hij had slaap, maar moeder zat stilletjes mee te genie ten van de gespreksflarden, die zij kon opvangen. Opeens schoot een luide jongensstem uit. Dat was Frans van de dokter. „Ik heb recht op geluk!" verkondigde hij met na druk. Ik heb er niet om gevraagd Moeder glimlachte. Langzaam stond zij op en ging naar de andere kamer. Met een lief moederlijk ge baar legde zij een hand op het Het zal niet zo lang meer duren of de Rivièra verkeert weer in de ban van Zijne Majesteit Carnaval. Aan de voorbereidingen voor het grootse feest wordt in Nice al hard gewerkt: getuige dit ontwerp voor de in tocht van Prins Carnaval. Recht op geluk blonde jongenshoofd. „Meen je dat nu Frans, wat je daarnet zei?" vroeg ze. „Meen je heus dat je recht hebt op geluk?" Tot zijn ergernis kleurde Frans een beetje. Als hij er aan gedacht had, dat mijnheer en mevrouw daar nog zaten, zou hij dat mis schien niet hebben gezegd. Dapper hield hij voet bij stuk. „Ja zeker, mevrouw, ik heb er immers niet om gevraagd om geboren te wor den! Ik vind dat ieder mens recht heeft op een zekere portie geluk. Dat komt je toe. Iedereen krijgt toch ook z'n moeilijkheden en daar behoort een kwantum geluk tegen over te staan". Moeder lachte en als zij lachte was zij onweerstaanbaar. „En wie", vroeg ze, „zou je ter verantwoor- dig roepen als je nu eens niet het kwantum kreeg waarop je denkt recht te hebben?" Daar wist Frans zo gauw geen antwoord op. „Ge luk", vervolgde moeder, „is niet zo veel mogelijk k r ij g e n, maar zo veel mogelijk geven en daarom kun je ook niet van „recht hebben" spreken, want dat heeft alleen maar met krijgen te maken. Geluk moet je verdienen, je moet het ver overen, maar eisen kun je het nooit". De jeugd eist De uiting van Frans is een ty pische uiting van een hedendaagse jongere. De jeugd eist. Het doet er niet toe wat, maar zij eist. Hoog heft zij de banier en aan de ene kant staat „rechten" en aan de an dere kant staat „hebben". Over plichten en tegenprestaties wordt niet gesproken. Als wij ouders hiertegen niet welbewust stelling nemen, dan zal dit langzaam voort- vretend kwaad tenslotte de vol komen desintegratie van het maat schappelijk bestel ten gevolge heb ben. „Praat ze dat maar eens uit hun hoofd, daar is immers geen begin nen aan!" verzuchtte onlangs de moeder van drie opstandige zoons. Neen, als het eenmaal zover is, dan helpt praten meestal niet veel meer. Wij moeten veel vroeger be ginnen, vóór het kwaad kans krijgt wortel te schieten. Reeds het zeer jonge kind moeten wij bijbrengen dat het zich zijn „geluk" moet ver dienen. Voor de moeder uit het kerkse gezin, is dit veel minder moeilijk: immers wat God in Zijn ondoor grondelijke wijsheid heeft bepaald, hebben wij dankend te aanvaar den. Maar daar waar alle geloof ontbreekt, steekt de onbekookte kritiek het hoofd op. Met het ge loof verdween de bescheidenheid en de ootmoed en dat blijkt een ernstig verlies voor de maatschap pij. Maar ieder gezin is een kleine maatschappij op zichzelf en het is aan ons, moeders, om de juiste geest aan te kweken en in stand te houden. Amy Groskamp-ten Have. (Nadruk verboden). Justitie speurt naar smokkelaffaire Een internationaal verhoor is ge houden op de grens Goirle-Poppel in het ontvanglokaal van de Ne derlandse douane. De officieren van justitie van 's Hertogenbosch en van Roermond leidden het onderzoek inzake een waarschijnlijk omvangrijke zaak, die met gesloten deuren werd be handeld. Het onderzoek begon 's morgens om 9 uur en duurde de gehele dag voort. Drie verdachten, die onder politiebewaking waren gebracht, werden verhoord. Er zou hier sprake zijn van een omvangrijke smokkelaffaire van volkswagens, die afkomstig zijn uit Duitsland en in België zouden zijn verhandeld. Stad en Provincie ZIERIKZEE Vergadering Zierikzeese IJsvereniging In verband met het weinig op wekkende feit dat er in en rond Zierikzee geen enkele geschikte ge legenheid meer bestaat om schaat sen te rijden, wil het bestuur van de Zierikzeese IJsvereniging nog maals trachten de komende winter de tennisbanen alhier als ijsbaan te gebruiken. Zij die in 1952 op deze banen hebben gereden, weten dat het ijs prima was. Het voordeel is ook dat reeds na enkele dagen vorst kan worden gereden. Toen was echter de belangstelling te ge ring, zodat het bestuur thans hui verig is het nog eens te proberen. Het zal daarom afhangen van het aantal personen dat zich opgeeft als lid der vereniging. Op een algemene ledenvergade ring, die a.s. Donderdagavond ge houden zal worden - en waarop alle schaatsliefhebbers welkom zijn - zal hierover worden beslist. Collecte Chr. Blindeninrichtingen Volgende week (van 14 t.m. 19 November) wordt alhier een huis- aan-huis-collecte gehouden, waar van de opbrengst ten goede komt aan de Stichting Chr. Blindenhulp „De Fakkels Bijeen", waartoe be horen de vier blindeninrichtingen Bartimeüs, Sonneheerdt, Wolfheze en Plantage. Hoewel er de laatste tijd verscheidene collecten zijn ge weest, waarbij een beroep werd ge daan op de milddadigheid van de burgerij, willen we deze collecte toch ook extra aanbevelen, daar het aantal blinden dat hulp van node heeft, in ons land nog steeds zeer groot is. E.H.B.O.-diploma's Bij het op 9 dezer gehouden exa men voor het verkrijgen van het E.H.B.O.-diploma, slaagden de da mes G. C. van der Doe, A. P. Dog ger, C. W. Schot, E. E. Smit-van Leuven en A. Krol. Het examen werd afgenomen door de heer C. Griep, arts te Goes. De opleiding vond plaats door de heer A. J. Schilstra te Zierikzee. Afgewezen werd één candidaat. V.V.V,-Congres te Burgh op 18 November Zoals reeds gemeld, zal op Vrij dag 18 November a.s. te Burgh een congres worden gehouden, georga niseerd door de Contact Commis sie V.V.V. Schouwen-Duiveland. Na opening van het congres door de voorzitter Jhr. R. J. H. Q. Röell, zal worden gesproken door een tweetal deskundigen. De directeur van de R.T.M., dr. H. J. van Zuylen zal spreken over: „De economische betekenis van het vreemdelingen verkeer voor Schouwen-Duive land". De directeur van de Streek- V.V.V. „Brabants Centrum" over het onderwerp: „Het belang van samenwerking tussen Noord-Bra bant en Schouwen-Duiveland voor het toerisme" (met lichtbeelden). Het slotwoord zal worden uitge sproken door de voorzitter van V.V.V. Zierikzee, de heer P. Hee- ring. OOSTERLAND Woningbouw op gedempte „Engelse weel" In verband met het feit dat de woningen, die gebouwd zullen wor den voor de bejaarden in onze ge meente gedeeltelijk zullen komen te staan op de zg. gedempte „En gelse weel" of „Engeltjesweel" Is men thans bezig het „dempmateri- aal" waarmee genoemde weel des tijds werd gedempt en dat bestaat uit oude rommel, door middel van een dragline te verwijderen, ten einde hiervoor goed zand in de plaats te krijgen. Voor een goede fundatie onontbeerlijk. Begrijpe lijkerwijze trekt dit werk midden op de Sint Joostdijk veel belang stelling. Verkoop Kinderzegels Tengevolge van de zeer prijzens waardige activiteit van de leerlin gen der Openb. Lagere school al hier bedroeg de opbrengst van de Kinderzegels- en Kinderkaarten- verkoop de mooie som van f 306. Een pracht resultaat! Aanbesteding sloping der woningen In opdracht van het gemeente bestuur zal de volgende week door de Centrale Dienst „Noord Zee land" worden aanbesteed het slo pen van het zwaar beschadigde blok met 4 woningen aan het Tuin dorp zomede van een achttal ste nen noodwoningen. Uiteraard is de aannemer ook verplicht de afko mende bouwstoffen en het puin te ruimen. Boerderij bij Eendenkooi Ten teken dat de kaphoogte is bereikt waaide Woensdag de drie kleur van de in aanbouw zijnde saneringsboerderij die bij de Een denkooi wordt gebouwd voor de heer Jac. Bouwman Dz. In deze streek, waar vroeger geen enkele boerderij of woonhuis stond dan alleen de woning van de kooiker, is men thans ook begonnen aan een woning voor de heer F. v. d. Have Tzoon. LAND- en TUINBOUW Noors-Nederlandse samenwerking Onlangs heeft een delegatie van de Noorse Raad voor Landbouw- wetenschappelijk Onderzoek onder leiding van dr. Lars Spildo een be zoek aan Nederland gebracht. Dit bezoek is het gevolg van een reis geweest, die deze zomer is on dernomen door enkele leden van het dagelijks bestuur van de land- bouwafdeling T.N.O. (Organisatie voor Toegepast Natuurwetenschap pelijk Onderzoek), en die onder leiding stond van ir. A. W. van de Plassche, directeur-generaal van de Landbouw, tevens voorzitter van genoemde afdeling. De beide bezoeken, die tot doel hadden een onderzoek in te stel len naar de mogelijkheid tot sa menwerking op het gebied van het landbouwkundig onderzoek, heb ben er toe geleid, dat aan de Noor se en Nederlandse organisatie voor stellen worden gedaan over een sa menwerking op het gebied van het fundamenteel landbouwkundig on derzoek. SPORT MEVO I-YVlssekerke I Heden (Zaterdag)middag heeft MEVO I weer een thuiswedstrijd en wel tegen Wissekerke I. Zij ver schijnt voor deze ontmoeting met het volgende elftal in het veld: C. H. Zwijnenburg d.; J. Felius en G. Huurling a.; A. de Bokx, C. van 't Veer en J. Sies m.; L. de Vries, C. Nolet, I. J. Haverhoek, P. Gui- née en K. de Oude v. In de ploeg die j.l. Zaterdag van SVD met 9-7 verloor, zijn enkele wijzigingen aangebracht. Zo is Gui- née in de voorhoede opgenomen, wat vermoedelijk wel een verster king zal blijken. Als de verdediging in vorm is en ook de middenspe lers volle aandacht schenken aan het dekken hunner tegenstanders, is een overwinning voor MEVO ze ker niet uitgesloten. Bij gunstig weer mag een aardige wedstrijd worden verwacht. MEVO II-Bruse Boys I De MEVO-reserves ontvangen Bruse Boys I en komen uit met: F. v. d. Ende d.; H. v. d. Houten en C. Baart m.; Joh. Kloet, J. v. Gent en A. Heijboer m.; J. Schults, C. Kloet, J. v. d. Berge, J. Schouls en H. Berrevoets v. Hier ligt een overwinning voor de thuisclub het meest in de lijn der verwachtingen, maar dan zal beter gespeeld moeten worden dan j.l. Zaterdag in de ontmoeting tegen Brouwershaven II. Zierikzee I-Veerse Boys I Voor de Zondag te spelen thuis wedstrijd tegen Veerse Boys I is het eerste elftal van Zierikzee als volgt samengesteld: W. Kouijzer d.; C. Krello en A. Rossen a.; C. Ver west, E. G. Couperus en B. de Zeeuw m.; A. v. d. Hoek, T. Sim mers, A. Verton, D. de Boer en C. M. v. Aken v. De grote verrassing is wel dat de gehele voorhoede veranderd is. De beide buitenspelers zijn naar de binnenplaatsen verhuisd en v. Aken is i.p.v. als linksback thans als linksbuiten opgesteld. A. Rossen speelt nu linksback. Indien daar mede de juiste formatie gevonden is mogen de roodzwarten zeker niet kansloos worden geacht. Bij gun stig weer mag 'n mooie, spannende wedstrijd worden tegemoet gezien. Dreischor I-Zierikzee II De Zierikzee-reserves spelen uit tegen Dreischor I en komen met het de volgende opstelling: G. Ver- seput d.; C. v. d. Westen en J. Raap a.; A. Berrevoets, C. P. v. d. Werrve en C. Douw m.; J. Kouijzer, J. Stoel, C. v. d. Maas, C. Simmers en E. v. d. Sande v. Gezien de stand op de ranglijst mag Zierikzee in staat worden ge acht de beide puntjes mede te brengen, maar onderschatting van de tegenstander zou wel eens tot een onaangename verrassing kun nen leiden, te meer daar Dreischor op eigen terrein altijd een lastige tegenstander is. Dreischor II-Zlerlkzee III Zierikzee III speelt ook uit en wel tegen Dreischor II. De opstel ling is de volgende: J. v. Geesber- gen d.; Jac. Snijders en Iz. Verton a.; Th. Kramer, J. de Bilde en C. Krijger m.; C. Verwest II, A. Stout- jesdijk, C. Kramer, C. v. d. Wekken en G. den Dekker v. Ook hier mag een overwinning voor de bezoekers worden ver wacht. Ingezonden mededeling worden gaaf en zacht met\ FEUILLETON 23 door HENK VAN HEESWIJK „Neem een goede raad aan van een oudere man en houdt haar vast, jong, je weet nooit, waar het goed voor is". Hij hoorde de woorden van de schipper, die het ongetwijfeld goed met hem meende, opnieuw klin ken en hij moest toegeven: de man had gelijk. Hij was immers met een boze kop van huis gegaan? Nu ja, hij had op het ogenblik werk, maar dat was met enkele dagen weer af gelopen. De volgende week kwam de vaste knecht van de schipper weer uit dienst terug en dan kon hij z'n matje wel oprollen. En dan? Naar huis ging hij in geen geval en zeer zeker niet met hangende pootjes. Hij haalde de brief van Nel nog eens uit z'n zak en bekeek hem in 't spaarzame schijnsel van de pe troleumlamp: „Als je soms nog geen werk hebt, kun je nog bij me komen". Het was een beste meid en wie weet, wat ze in hem zag, dat ze hem met alle geweld wilde hebben. Maar dat café En toch voelde hij, dat hij er niet aan kon ontkomen. Naar huis gaan kon hij niet meer en over enkele dagen stond hij weer op straat. En wat dan? Waarheen, Geert? Hij had zijn schepen immers achter zich verbrand! Zuchtend schoof hij in z'n kooi, blies de lamp uit en trok het dek over zich heen. Hij zou maar gaan slapen; morgen was het weer vroeg dag en het was nu al bijna mid dernacht. Als het lot nu eenmaal wilde, dat hij niet meer in z'n vroegere vak zou terugkeren, maar z'n verdere leven zou moeten slij ten in een café, dan was daar niets aan te doen. Maar waarom dan toch niet? Was dit dan zijn levens bestemming, die hij zich zo heel anders had voorgesteld? Hij wilde zich op zijn zij wenden om te gaan slapen, maar toen be dacht hij zich eensklaps, dat hij nog niet gebeden had. Ach dat bidden, wat dat in de loop der ja ren niet een sleur geworden? Wat was er eigenlijk van zijn belijde nisbelofte overgebleven? En was het niet aan zijn geloofslauwheid te danken, dat hij nu zo in moei lijkheden zat? „Wie God verlaat, heeft smart op smart te vrezen Ja, maar hij had God toch niet verlaten? Hij ging toch haast altijd naar de kerk, bad voor het eten en voor het slapen gaan „Ik weet uwe werken, dat gij noch koud zijn, noch heet: och of gij koud waart of heet! Zo dan, omdat gij lauw zijtzal ik u uit mijn mond spuwen Niet koud en niet heetgeen vlees en geen visDat was het 'm. Van z'n vroegere, kinderlijke geloof was niet veel meer overge bleven. En nu kwam God hem te gen met werkloosheid en onvrede met zijn vader Neen zijn leven was zo niet goed. Hij wist, dat het anders moest. En Geert van der Plas schoof de dekens weer van zich af, stapte uit de nauwe kooi en knielde er voor neer. „Here God, Gij weet, dat het niet goed met mij isVergeef mij mijn zonden. Trek mij weer naar U toe en wijs mij de weg, die ik gaan moet Met een verlicht gemoed stapte hij voor de tweede maal in bed en viel spoedig in een geruste slaap. Een goede week later stond Geert van der Plas op een morgen vroeg met zijn koffers in de gelag kamer van Nel Aagten, die hem verheugd tegemoet trad. „Ik ben nu weer helemaal zon der werk, Nel, naar huis kan ik niet meer, als je me misschien wilt hebben als knecht Er gleed een glans van voldoe ning over haar gelaat. Ze had dan toch haar doel bereikt. Maar tege lijk voelde ze een moederlijk me delijden met deze jongeman, die als zovele duizenden geen arbeid kon vinden in zijn vak, maar nood gedwongen was het eerste het bes te karwei te aanvaarden, dat op zijn weg kwam en ze beloofde zichzelf, dat ze goed voor hem zou zijn, dat ze zoveel mogelijk zou proberen hem z'n mislukking te doen vergeten. „Geert, ik Wist, dat je terug zoudt komen. Wees er van verze kerd, dat je er geen spijt van zult hebben. Kom mee naar binnen, dan kun je een lekker kopje thee drin ken. En heb je al gegeten van morgen (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1955 | | pagina 5