Gemeentebegroting 1956 na uitvoerige discussie vastgesteld ZML :j: Lange voederbiet Burgemeester Stemerding sprak voor de GEMEENTERAAD BRUINISSE Over verhoging subsidie aan het fanfarecorps staakten de stemmen eerbied moet hebben voor ieders opvatting, zodat een gemeentelijk verenigingsgebouw niet kan wor den gemist. De heer Hoogerheijde wijst op het vertonen van allerlei films in het gemeentelijk gebouw, De ingang van het Rusthuis „Duin- In de Vrijdagavond gehouden bovendien gepensionneerd politie- hij zou dat willen weren, maar te- oord" te Haamstede geeft reeds da- vergadering van de gemeenteraad ambtenaar. De heer van den Berg genwoordig komt dit, aldus de delijk een indruk van de royale en van de gemeente Bruinisse was de (Arb.) vindt dat het propagandists voorzitter, toch al niet meer voor. moderne wijze, die ook het ver heer van Vessem afwezig. sche effect van alle reclame voor De heer van Gilst is tegen op prin- dere interieur kenmerkt. Een brede De voorzitter, burgemeester Mi- de Bescherming Bevolking verlo- cipiële en zakelijke gronden en toegangsdeur geeft toegang tot de chaëlis herdacht met enkele woor- ren gaat, wanneer men van deze zegt dat de overheid zich moet ruime hall, rechts waarvan zich den het overlijden van Jhr..mr. J. feiten op de hoogte is. Hij zal zijn richten naar Gods Woord. Het een trappenopgang bevindt, die Schuurbeque Boeye. In hem ver- stem aan dit artikel niet geven. De voorstel wordt aangenomen met de toegang geeft tot een der vele „ge- liest niet alleen Zierikzee zijn bur- bijdrage aan de Kring B.B. voor stemmen van de heren van Gilst zellige zitjes", waaraan het rust- gemeester, maar het eiland ook een Bruinisse bedraagt f 355,55. Aan- en Hoogerheijde tegen, centrale figuur, voorzitter van vele genomen met de stem van de heer college's, die steeds voor de belan- van den Berg tegen. De sociale zorg een van het gehele eiland op de De kadaverbewaarplaats zal ver- bres stond. plaatst worden naar de vuilnisbelt De subsidie ami de gemeentelijke Naar aanleiding van de notulen, aan het Bakkersgat, nu men op het Instelling voor Sociale Zorg is ge wordt medegedeeld, dat de varkens vroegere slachtveld een telefoon- raamd op f 38.000. Ruim f 13.000 van bakker de Koning thans zijn centrale heeft gebouwd. êaat. weS aan Krankzinnigenver- opgeruimd. Bij de post Uitgaven voor de pleging en bijna f 8000 aan Sana- Bij de ingekomen stukken zijn rattenbestrijding wordt gevraagd toriumverpleging. Blijft f 17.000 ook een tweetal brieven van mr. deze bestrijding intensief ter hand over voor ondersteuning in geld, A J. van der Hoeven, advocaat en te nemen aan de Lange Dam en in brandstoffentoeslag en ondersteu- procureur te Tholen, die voor de het nooddorp. "inS me* levensmiddelen. De on- gemeente Bruinisse in rechten is dersteuning in geld is gebaseerd opgetreden in een rechtskundig ge- De volkshuisvesting op een uitkering van f 28,50 per staan van de algemene bond werd ding contra de erven Joh. van den Bij de behandeling van het wde. voor een hulpbehoevend vrijdagavond in het Ned. Herv. Berge-Goudzwaard. De gemeente hoofdstuk Volkshuisvesting neemt Verenigingsgebouw door_de afde- huis zo rijk is. Stad en Provincie ZIERIKZEE Afdeling Bond van Ouden van Dagen Feestavond in Ned. Hervormd Verenigingsgebouw In verband met het 10-jarig be- heeft dit proces verloren, betaald de heer van Gilst de gelegenheid nog nooit kunnen uitkeren, omdat |ing zierikzee van de Bond van zullen moeten worden een schade- te baat, hulde te brengen aan het dr al<aoor K°rt wasj. ije voorzit- ouden van Dagen, een bijeenkomst vergoeding aan de heer D. van werk van de Woonruimtecommissie ter meent dat nu diijKt dat voor de gehouden (ook toegankelijk voor Tuijl ad f '2451 en de kosten van yan alle commissiewerk is dat van nieuwe uuaeraomsvoorzienings- niet-leden), waarvoor grote be- het proces ad f 961. Mr. van der de Woonruimtecommissie het on- J voigend jaar in werking langstelling bestond. Hoeven adviseert de gemeente zich dankbaarste, het treedt echter ook treedt de normen lager liggen, de Bij ontstentenis van de voorzit- bij het vonnis neer te leggen en het meest in de openbaarheid, zo- norm van 28,50 ook niet zal kun- ter> de heer P. G. Klijn, opende de niet in hoger beroep te gaan. Nie- dat er soms een onredelijke cri- ne" worden genandnaatd. heer T c. schipper de bijeenkomst, mand der aanwezige raadsleden tiek is. De begroting wordt tenslotte spr. herinnerde aan het overlijden weet meer het fijne van deze zaak. Besloten wordt het presentie- aangenomen in ontvangst en uit- van burgemeester Jhr. mr. J. Burgemeester Michaëlis zegt dat geid voor alle commissievergade- gaar meteen oearagvan ib/u.z^o.bb schuurbeque Boeye en verzocht het proces reeds onder zijn voor- ringen te brengen op 50 pet. van Udk de. Desroung van de Kapi- de aanwezigen te zijner nagedach- ganger is aangegaan en dat naar dat der raadsvergaderingen. taaldienst, van het Gemeentelijk tenis enjge ogenblikken stilte in hij meent sprake was, zoals ook in Op voorstel van de heer Hoo- woningoedrijr, van sociale Z(org acht te nemen. Nadat hieraan was de stukken van mr. van der Hoe- gerheijde wordt staande de verga- en ^an J Badhuis voldaan, deelde de heer Schipper ven voorkomt, van toezeggingen dering de werkman in tijdelijke W(^ded goedgekeurd. mede dat de voorzitter wegens betreffende oorlogsschade van aan dienst J. Schults in vaste dienst be- J, g°a?Keur"1ë van de ge- ziekte niet aanwezig kon zijn en de gemeente verkochte panden ge- noemd, met algemene stemmen, meente begroting uewone Dienst hij sprak de wens uit voor een daan door de heren Argelo en met een proeftijd van een jaar. wordt de restrictie gemaakt, dat spoedig herstel. Voorte memoreer- Binkhorst welke toezeggingen later Bij de post „Pompen en Riolen" over de P°st waarover de stem- de spr. het 10-jarig bestaan van de niet werden gehonoreerd. Besloten wijst de heer van Gilst op het ge- men staakten (suosidie ad t buu bondi dat op rayonvergaderingen in wordt niet in hoger beroep te gaan. Vaar van de mogelijkheid dat kin- aan muziekverenigingen) later zal verschillende plaatsen van het land De rekening-courant overeen- deren worden getroffen door elee- worden oesiist. is herdacht, op welke, uitstekend komst met de Bank van Ned. Ge- trische stroom bij de pomp in het Bij de rondvraag vraagt de heer geslaagde, bijeenkomsten het be- meenten tot een maximum van stenen Pad. De aannemer zal wor- van Gilst waarom de Ned. Heide kende petitionnement van de heer f 100.000 zal worden verlengd, de den aangeschreven het schuurtje Mij. het puin aan de Verengde König uit Vlissingen m.a.s. werd Bouwverordening zal worden ge- waarin de pomp is ondergebracht Molenstraat nog niet heeft, opge- aangenomen. Hij wekte hen, die wijzigd zoals door hogere instan- deugdelijk af te sluiten. ruimd. Hij vraagt inlichtingen nog geen lid zijn van de bond, op ties wordt verlangd (het aanbren- Alvorens de besprekingen wor- over een toegezegde huurveflaging zich aan te sluiten, gedachtig aan gen van een schuilgelegenheid den geopend over artikel 302 der voor het café Jumelet te Zijpe en de spreuk „Hij die meedoet aan de wanneer gebouwd wordt met 3 of uitgaven (subsidie aan muziek- waarschuwt tegen het eventueel strijd, smaakt de vreugde van de meer bouwlagen). Garantie wordt corpsen) waarvoor f 600 op de be- bouwen van een varkénshqk aan zege" en richtte nog een speciaal verleend voor geldlening in ver- groting is uitgetrokken, leest de de Lange Ring. welkomstwoord tot de leden van band met het bouwen van een voorzitter een uitvoerig schrijven De heer de Koning vraagt in- bet cabaret-variété „Luna", die de nieuw huis door L. de Waal. voor, van de 4 grote muziekbonden lichtingen over het verkrijgen avn avond verder zouden vullen. Het voorstel tot toetreding tot in Nederland, waarin de toeken- een terrein aan de Lange R(ng. Dit uit 3 personen bestaande en- het Instituut Ziektekosten Ambte- ning van het subsidie wordt gemo- De beer Hoogerheijde vraagt semble is hierin uitstekend ge- naren stuit op verzet bij de heren tiveerd en geanimeerd. De heer gemeentelijke medewerkin0 voor slaa£d> want in een vlot achter el- van Gilst (SGP) en van den Berg Van Gilst zegt zijn stem hieraan het doen rijden van de schoolbus kaar uitgevoerd programma heb- (Arb.). De eerste is tegen verze- niet te kunnen geven. Het bedrag vanaf bet Kerkplein te Bruinisse ben deze artisten oud en jong op keringsdwang, de andere wil geen wordt telkens verhoogd en de ge- pn wjjet on nutten in rip hpsfratint» aangename wijze bezig gehouden, apart ziekenfonds voor ambtena- meente wordt op deze manier een van de Burgemeester Hagelaan Rr,oro° V,Q^" ren, daar ook de gewone Algemene philantropische instelling. De voor- Hjj verz0ekt spoed met het terug Ziekenfondsen bereid zijn, de amb- zitter wijst op een gemeente als geven van het gemeentelijk ter- Joop Boeree „had" de zaal al gauw met een praatje, een mop en een liedje en toonde zich ook verder een artist van klasse in een twee- tenaren op te nemen. Na enige dis- Hontenisse, dat in iedere buurt- rein aan de steinstraat, dat voor T," T?' TE"1 ,ee"„T" cussie wordt het voorstel om tot schap een muziekcorps heeft en de gemeente toch geen nut meer schetsen, terwijl hij als „Henkie het I.Z.A. toe te treden aangeno- niet minder dan f 4800 aan deze heeft> De vroegere eigenaar zal het de Recruut" buitengewoon veel men met 4-2 stemmen. drie corpsen verleent. De heer van zeicer willen terugkopen. nnae*-*a Gilst meent dat de dure uniformen Benoeming badmeester de schuld zijn van de tekorten van Over de voordracht voor een het muziekcorps. badmeester(ës) wordt in besloten zitting beraadslaagd. Na herope- Nood m gezinnen ning wordt tot stemming overge- De heer de Koning is een groot gaan, waarbij blijken te zijn uitge- voorstander van het voorstel van bracht op no. 4 der voordracht de B. en W. en doet een beroep op heer A. Both 5 stemmen en op de zijn medeleden het met 'klem te heer A. Kostense, no. 5 der voor- ondersteunen. De heer van den dracht 1 stem. De eerste drie op de Berg (Arb.) is echter als lid van de voordracht voorkomende personen Commissie voor Sociale Zaken waren vrouwelijke sollicitanten. (Sociale Dienst) bekend met de Aan mevr. Beks zal vergoeding nood in vele gezinnen op ons dorp, worden verleend voor reiskosten de Sociale Dienst kan in sommige te maken door haar zoontje in ver- gevallen geen hulp verlenen om- band met het bezoeken van de dat men niet over voldoende mid- R.K. lagere school te Zierikzee. delen beschikt. Hij heeft niets te- (Art. 13 L.O.-wet 1920). gen de muziek, maar zolang de za- Ingezonden mededeling Ontsmet uw huid met de helder vloeibare D.D.D. De jeuk be daart, de ziektekie men worden gedood en de huid geneest VLOEISTOF - BALSEM succes oogstte. Ook de 2 andere leden van het gezelschap toonden zich veelzijdig in hun prestaties. Jenny van Elsloo is vlot op de pia no, maar niet minder op de accor deon, wat zij in enkele potpourri's van Italiaanse, Weense en Hol- landsé liedjes bewees. Geraldini bracht een geheel apart nummer als muzikale kok in de keuken, waar hij aan alle mogelijke attri buten muziek wist te ontlokken. Dit nummer sloeg buitengewoon in. mede door het knaleffect aan het slot. Ook als goochelaar wist Ge raldini menige uitroep van bewon dering te ontlokken. De heer Schipper was aan het eind van de avond zeker de tolk van alle aanwezigen, toen hij het ensemble dank zegde voor haar ge slaagd optreden, wat hij onder streepte met een bloemenhulde aan Jenny van Elsloo. De meeste der aanwezigen bleven onder het ge not van een kopje thee hierna nog enige tijd gezellig bijeen. Klaprooscollecte Zoals uit affiches, die overal zijn aangeplakt, blijkt, wordt er Zater dag 12 November a.s. alhier een collecte gehouden, de zg. „Klap rooscollecte" ten bate van de Ne derlandse Oorlogsgraven Stichting. Deze inzameling stamt uit de eer ste wereldoorlog, toen op 11 No vember de wapenstilstand werd gesloten en is bestemd voor het on derhoud der graven van hen die in deze worstelstrijd gevallen zijn. Voor deze collecte wordt de wel willende aandacht gevraagd. Voor het door de heer Joh. Leenhouts verzorgde hoefbeslag, dat hij inzond op de Nationale Ten toonstelling van trekpaarden te 's-Hertogenbosch, kreeg hij een onderscheiding in de vorm van een medaille, geschonken door het be stuur der Koninklijke vereniging „Het Nederlandse Trekpaard". DUIVENDIJKE Woensdag 9 November a.s. hoopt de oudste inwoner der gemeente, de heer H. D. J. Verton - inmid dels vertrokken naar rusthuis „Duinoord" te Haamstede - zijn 95ste jaardag te vieren. BROUWERSHAVEN Agrarische Voorlichtingsfilmavond De aandacht van de landbouwers uit Brouwershaven en omliggende plaatsen wordt gevestigd op de filmavond welke wordt georgani seerd door de heer J. v. d. Weele en aangeboden wordt door de N.V. Nederlandse Kali-Import Maat schappij. De goede voorlichting voor de agrarische sector, welke deze filmavond biedt, mag geens zins onderschat worden. Vertoond zullen o.a. worden de interessante geluidsfilms „De Trouwe Aarde" en „De andere Oogst" (Kali-win ning) en wel op Donderdag 10 No vember a.s. alhier. «x* 4* .x»;..;.. De „gewichtige" voederbie- ten" op Schouwen-Duive- land mogen elkaar al naar de kroon steken, de lange zijn ook in opmars. Dit bleek de heer J. P. Priem te Brou- we,rshaven, die een voeder- biet rooide met de respec- v tabele lengte van 96 cm., bij- na een meter dus. Natuur- lijk is de heer Priem erg nieuwsgierig of er nog lan- gere voederbieten zullen worden gerooid op Schou- wen-Duiveland. HET WONINGVRAAGSTUK De voorzitter leest een schrijven ken bij de Sociale Dienst zo liggen C.H.-raadsleden op Schouwen en Duiveland voor van Ged. Staten waarbij er vindt hij f 600 voor het muziek- op gewezen wordt, dat het nood- corps een te grote luxe. Wethou- zakelijk is de rioolbelasting te ver- der van den Berg vindt dit argu- hogen van f 10 op f 15. Hiertoe ment van zijn naamgenoot dermate wordt besloten, omdat het dwin- steekhoudend dat ook hij besluit gend wordt voorgeschreven, al zijn stem aan dit voorstel te ont- spijt het de leden dat deze eis ge- houden. De heren de Koning en steld wordt. Burgemeester Micha- Hoogerheijde menen dat het argu- elis meent in antwoord op een ment van de heer van den Berg Verschillende factoren remden de woningbouw Voor de Kring van Christelijk verschillende oorzaken dit jaar een Historische gemeenteraadsleden op 8000 woningen minder gebouwd Schouwen en Duiveland sprak Za- kunnen worden dan werd gedacht. terdagmiddag in de koffiekamer Gebrek aan personeel en aan vraag'van de'heer HogërfiêSde, dat niet zo" klemmend is ën'dëh'eer"d! van het Huis van Nassau" te Zie- grondstoffen, teveel overheidsbe- de Huuradviescommissie desge- Koning gelooft zelfs niet aan nood rikzee, de heer A. H. S. Stemerding, moeung, teveel ambtenarij, waarbij vraagd zeker toestemming zal ge- in de gemeente. De heer Hooger- burgemeester van Oost- en West- nog kwam het vele vorstverlet (dat ven de kosten van de verhoging heijde zegt dat bezuiniging op deze ?°uburg en bd van de Provinciale in het seizoen 1954/1955 plm. f 50 aan de huurders door te berekenen, post niet ten goede zal komen aan Staten van Zeeland, over het on- millioen heeft gekost) vormen fac- Bij de daarna plaats hebbende de Sociale Dienst. In stemming ge- derwerp „Rondom het woning- toren, die een opheffing van de artikelsgewijze behandeling van bracht blijken de stemmen te sta- vraagstuk De voorzi ter van de grote woningnood in de weg staan, de gemeentebegroting 1956 wordt ken. Voor de verhoogde subsidie knng.. dd heer H' "ssel dIt Zl™k7 S?eer vr«heid aan de gemeentebe- op voorstel van de heer Hooger- wethouder Bal en de heren de Ko- zee, richtte een welkomstwoord tot sturen, meer houtverwerking, meer heijde besloten het presentiegeld ning en Hoogerheijde. Tegen de spreker en aanwezigen, waarna de afremming van grotebouwwerken, voor de raadsvergaderingen te ver- heren van Gilst, v. d. Berg (Arb.) beer Stemerding het woord ver- hetere arbeidsmogelijkheden voor AANBESTEDINGEN Verenigingsgebouw annex brand weergarage te Sirjansland OOSTERLAND. Ten gemeente huize alhier is aanbesteed de bouw van een verenigingsgebouw annex brandweergarage, botenhuis en B. B.-ruimte te Sirjansland. Inge schreven werd als volgt: Johs. Boo- gert, Oosterland f 43.850; Jac. Stou ten, Oosterland f 44.150; P. Smits, StandaarbuiDen f 44.842; J. Z. Meerman Zn., Oosterland f 45.030 Alles inclusief kosten vreemde arbeiders. De gunning is aangehou den. (Verbeterd bericht). Zaterdag werd de herbouwde Weense Opera geopend met een schitterend gala-concert van Beet- hovens „Fidelio". De herbouw van de gebombardeerde Opera heeft zes jaar in beslag genomen en on geveer 35 millioen gulden gekost. Thans is het gebouw een van de beste operagebouwen ter wereld. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft in lichtingen ontvangen, dat „ver scheidene scheepsladingen" wapens aan Egypte zijn geleverd op grond van de overeenkomst, welke dit land kortgeleden met Tsjecho-Slo- wakije heeft gesloten. „Horatee" riep mevr. Boesman Ballonnenjagers schoten niet De ballon „Jules Verne" van de Haagse ballonclub is Vrijdag te Pa ramaribo met mevrouw Nini Boes man opgestegen naar een bekende bestemming. Na een vaart op 500 meter hoogte langs de Suriname- rivier en plantages dreef de ballon het land in. Op de verlaten plan tage „De goede verwachting" werd vlak voor een dicht bosterrein ge land. De ballonvaarster riep door haar walkie-talkie: „horatee" (grijp de landingskabel), maar de aanwe zige vrouwen en kinderen holden weg. Na enige tijd daagden mannen op met grote krommessen en pijl en boog. Een dezer ballonnenjagers zeide: „toen ik zag dat er een vrouw in zat, hebben wij onze pij len niet afgeschoten". Langere arbeidstijd in bakkerijen opfeestdagen In de Staatscourant van Maan dag is opgenomen een besluit van de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid waarbij aan hoof den of bestuurders van broodbak kerijen, waarin tevens koek, ban ket, chocolade of suikerwerken worden vervaardigd, vergunning wordt verleend dat in de tijdvak ken van 16 November tot en met 3 December 1955 en van 19 Decem ber tot en met 24 December 1955 op werkdagen en bovendien op 29 en 30 December 1955 de in hun on derneming werkzame bakkersge zellen per dag ten hoogste 2 uren en per week ten hoogste 12 uren langer arbeid verrichten dan in artikel 40, eerste lid, der Arbeids wet 1919 is bepaald. Het ontwerp- politiewet Ver. van Ned. Gemeenten wendt zich tot de Tweede Kamer De Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft zich opnieuw tot de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal gewend naar aanleiding van het ontwex-p-Politiewet, waarover de Memorie van Antwoord onlangs is verschenen. In het adres wordt allereerst de aandacht gevestigd op de verant woordelijkheid van de burgemees ter, als plaatselijk gezagsorgaan, voor de locale uitoefening van de politietaak. De op de ordehandha ving gerichte politiedienst, b.v. de surveillance, is niet los te maken - zo wordt betoogd - van de opspo ring, die aan de justitiële functie van vervolging vooraf gaat. Daar om wordt de in het wetsontwerp streng doorgevoerde scheiding tus sen ordehandhaving en opsporing met een dienovereenkomstige ver deling van bevoegdheden over de burgemeester en de justitiële auto riteiten irreëel genoemd. Zij geeft geen oplossing voor duidelijke ge zagsverhoudingen ten aanzien van de plaatselijk dienstdoende politie. Gepleit wordt daarom voor een duidelijke erkenning in de wet van de burgemeester als plaatselijk hoofd van politie, waarbij het te vens nodig wordt geoordeeld voor lagere plaatselijke politiefunctio narissen, die hulpofficier van ju stitie zijn, in het verband van de plaatselijke korpseenheid tegenover de burgemeester-hulpofficier, b.v. het geval van inverzekeringstel ling, een verantwoordingsplicht tot uitdrukking te brengen. Men acht dit in het belang van een zo goed mogelijk verzekerde rechtsbescher ming van de burger. Ingezonden mededeling Donzige huidjesJ Bijna 250.000 Britse arbeiders in de scheepsbouw hebben Vrijdag, nog geen 24 uur na een dergelijke eis van 3.000.000 metaalbewerkers, een aanzienlijke loonsverhoging geëist. Vandaag zullen 1.000.000 bouwvakarbeiders overwegen of zij ook loonsverhoging zullen vragen. In geheel Groot-Brittannië zijn Zondag twee minuten stilte in acht genomen ter nagedachtenis van de twee wereldoorlogen. hogen tot f 10. Tegen dit voorstel en wethouder van den Berg. kreeg. de bouwvakarbeiders, beloning stemmen de heren Bal en v. Gilst. Nadat de heer van Gilst ook zijn Spr. begon met de toestanden te prestatie, ontspannmgsmoge- Bij de post kosten van waarschu- veto uitgesproken heeft tegen de schilderen, die zich thans nog bepleitte spr., om uit het wingsborden en wegwijzers, wordt subsidie aan het Comité Jeugdzorg voordoen op het terrein der wo- moefas> waarin ons land met zijn opgemerkt, dat verschillende bor- ad f 200, lokt post 224 Subsidie aan ningvoorziening en der woningin- w°bingvoorzienibg is v^g. dPdI?' den midden in het trottoir voor de de Exploitatie en Instandhouding richting. Het woningvraagstuk i?. &eralcan- Hu rieP de Christelijk voetgangers zijn geplaatst. Op- van een Verenigingsgebouw, weer noemde hij een benauwend vraag- Hist°rjsche raadsleden op hun vol- dracht zal worden gegeven deze meer discussie uit. Nu het Her- stuk, waarvan de oplossing zeker le ^bewerking te verlenen, opdat borden te verplaatsen naar de zij- vormd Verenigingsgebouw is opge- niet binnen afzienbare tijd te ver- veel_eei'oer dan in 1970 voldoende kanten, terwijl ze waar mogelijk knapt, trekt veel uit het gemeen- wachten is. Uitvoerig stond spr. w°mngen zullen zijn gebouwd om aan de woningen zullen worden telijk Verenigingsgebouw weg, zo- stil bij de morele en geestelijke ge- 1,1 schreeuwende behoefte te bevestigd. dat de exploitatie niet meer slui- varen van samenwoning in gebou- voorzien- In 1957 zal weer een massadoor- tend te krijgen is zonder gemeen- wen die daarvoor ten enenmale Van de gelegenheid tot het stel- lichting in verband met de t.b.c.- telijk subsidie. Waar in het Ned. niet zijn geschikt en ingericht. len van vragen werd een druk ge- bestrijding op Bruinisse plaats Herv. Verenigingsgebouw na een De woningnood is echter niet bruik gemaakt, waaruit wel dui- hebben. uitvoering geen „bal na" mag wor- iets van de laatste jaren, want in delijk bleek hoe het woningvraag- Volgnummer 126 der uitgaven den gegeven, stelt de voorzitter de 1901 kwam reeds de Woningwet tot stuk de belangstelling van alle lokt enige bespreking uit, daar vraag of er op Bruinisse een ver- stand. aanwezigen heeft. Na de beant- men het onjuist vindt dat het enigingsgebouw moet zijn, waar Gedachtig aan de spreuk „Rege- woording ervan bracht de heer Hoofd van de Kring Schouwen- het geven van een bal wel mogelijk ren is vooruitzien" behandelde de IJssel de spreker dank voor zijn Duiveland voor het Instituut Be- is. Anders zullen dergelijke uitvoe- heer Stemerding ook het „Drie belangwekkende en duidelijke in- scherming Bevolking een salaris ringen weer als vroeger in een café Eilandenplan" en het „Deltaplan", leiding, waarna hij met een woord geniet van meer dan f 600 per moeten worden gehouden. Wethou- Hij noemde het verder ook een van dank tot de aanwezigen de maand. Genoemd Kringhoofd is der van den Berg meent dat men benauwende gedachte dat door vergadering sloot. Golfbeweging in de Oosterschelde zal worden geregistreerd Paal geslagen bij ingang Veergat In het mondingsgebied van het Haringvliet zijn, naar het mini sterie van Verkeer en Waterstaat thans mededeelt, enige palen ge plaatst waarop toestellen voor het registreren van de golfbeweging ztfn gemonteerd. De bedoeling is gegevens te ver krijgen die noodzakelijk zijn bij het ontwerpen - en later het uit voeren - van de afsluitingswerken van het Haringvliet. Ook in de andere voor afsluiting in aanmerking komende zeegaten zullen te zijner tijd soortgelijke maatregelen worden genomen. Een eerste paal is reeds geplaatst nabij de ingang van het Veergat, in het mondingsgebied van de Ooster schelde. Behalve aan deze waarnemingen met een speciale bestemming be staat er behoefte om te beschikken over regelmatige gegevens betref fende het verloop van de water standen en de golfbeweging op enige afstand in zee, waar de ver schijnselen nog geen storing onder vinden van de nabijheid van de kust.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1955 | | pagina 2