Na (el debat koos Zierikzeese raad Mr C. J. B. du Croo tot tijdelijk wethouder DE BEST GEMENGDE HALF ZWARE SHAG Ml jMiemeüjet shag Erkend de beste EENS KOMT HET GELUK Gedeelte gasfabriek wordt verkocht aan Kon. „Zeelandia" N.V. Op de met zoveel spanning verwachte spoedeisende raadsvergadering is Vrijdagavond, na een emotioneel debat, mr C. J. B. du Croo - zoals nog gemeld in een deel van onze vorige editie - met negen tegen drie stemmen (die op mr K. A. Keuning werden uitgebracht), gekozen tot t(jdel(jk wethouder der gemeente, voor de periode dat burgemeester mr J. Schuurbeque Boeye door ziekte verhinderd is zjjn ambt waar te nemen. Het voor-overleg duurde tot het laatste ogenblik, want op voor stel van de heer v. d. Doel - hierbjj gesteund door andere raadsleden - werd rond half negen de vergadering voor een uur geschorst, om de fracties gelegenheid te geven nog nader hun houding te bepalen, een maatregel die ook de belangstelling der publieke tribune tot een zekere spanning deed groeien. De vergadering stond onder voorzitterschap van loco-burgemeester J. Catshoek, die niet zonder inspanning zich van deze moeilijke taak kweet. ia de heropening van .ng - even vóór half Jde voorzitter het agen te orde van de verkle- derde wethouder, |0og op de ziekte van iter. De taak is voor twéé wéflBuders te zwaar gewor den en geatirende de periode dat lurgemeester Schuurbeque Boeye :jn ambtsbezigheden niet kan uit- t tenen, is i!e benoeming van een cl' rde wethc uder noodzakelijk. De raad verklaarde zich daarna ac- co ird met het voorstel over te gaan td benoen ing van een derde wet hc uder. /an dc gelegenheid tot het hou- dq i van -.ten voorbeschouwing werd gebruik gemaakt door de fractie leider van „Het Roer Om", mr K. A. Keuning, die een op schrift ge stelde verklaring voorlas, waarin hij een typische oppositionele cri- tiek liet horen. Hij kwam daarbij terug op zijn in de vorige raads vergadering gemaakte opmerking, dat naar buiten sterk de indruk is gewekt van een gezagsondermij ning van het college van B. en W. Het deed spr. geen genoegen per sonen hard te moeten vallen, maar hij wilde door een innig en re gelmatig contact, gecultiveerde vriendschapsbanden ondergeschikt stellen aan de noodzaak tot hande len en spreken in het algemeen be lang. Sprekend over de gezags ondermijning zeide mr Keuning: „Waar dit gelegen is in de persoon van de ene wethouder en wel in diens ouderdom, verklaar ik dit ge zagsverlies niet te wijten aan wet houder Den Boer, wiens inspanning en toewijding genoegzaam bekend zijn". Onderlinge afspraken In scherpe bewoordingen keerde mr Keuning zich verder tegen het maken van onderlinge afspraken tussen de verschillende politieke groeperingen, ten aanzien van wet houdersverkiezingen. Spreker her innerde daarna aan 't aantal stem men van 740 bij de jongste verkie zingen uitgebracht op de oppositie, waarvan 428 op „Het Roer Om", en het zou niet in overeenstemming zijn met de regels van 't democra tische spel, wanneer door een mo gelijke verkiezing van de V.V.D.- candidaat de duidelijke verkie zingsuitslag zou worden geïgno reerd. Mr Keuning verbaasde zich ver der over de houding va nde P.v.d. A.-leden, daar de voormalige S.D. A.P. in het verleden de strijd tegen dezelfde wapens heeft moeten strij den. Als spreuk wilde „Roer Om" zich bij den voortduur houden aan het: „Het is niet dat men gaat, maar hoe er gegaan moet worden". In zijn repliek meende de voor zitter dat de critiek van mr Keu ning niet opbouwend was. Het gaat niet aan het college zonder nood- 'zaak te becritiseren. „Uw critiek is niet steekhoudend, want zij wordt gelanceerd zonder feiten te noe men", aldus de voorzitter. Ook wethouder den Boer ging nader in op de opmerking als zou het gezag van het college ernstig zijn ondermijnd. Dat de critiek op het college terug wordt gewezen op het persoonlijke, achtte spr. niet juist, want alle besluiten en beslis singen zijn genomen door het col lege in zijn geheel. „Er is als col lege gehandeld en niet persoonlijk", aldus wethouder den Boer, die de oppositionele spreker vroeg: „waar- heeft het college dan gefaald? Ik kan mij geen vergadering herinne ren daarin op het beleid van 't college critiek werd uitgeoefend". Spr. ging hierna na de ontwikke ling ten gunste die zich in de loop der jaren ter plaatse heeft voltrok ken. Bij het aanvaarden van het wethoudersambt van spr. had Zie- rlkzee niet de beschikking over een vierkante meter grond. Woning bouw en industrievestiging moes ten daarom worden afgewezen. De toestand is momenteel anders, want alle aanvragen kunnen worden in gewilligd; de gemeente bouwt een complex wopingen en 't industrie terrein is in voorbereiding. Spreker noemde verder nog het havenbe drijf, het rioleringsstelsel en het wegennet, waarvoor aanbestedin gen kunen worden tegemoet ge zien". Het is het college gelukt de onderhoudswerken 1955 en de ka- pitaalswerken te doen uitvoeren. Voor dit alles heeft het college ver antwoordelijkheid gedragen in het belang van de gemeente", aldus be sloot wethouder den Boer. Mr. Keuning noemde daarop ge zag en beleid als twee verschil lende zaken. De hëer van den Doel vond het logisch voor de thans hangende wethoudersverkiezing aan te slui ten bij de oorspronkelijke samen stelling van het college( t.w. V.V.D., P.v.d.A. en A.R., waarbij de burge meester geacht kon worden de V. V.D. te vertegenwoordigen). Er is geen sprake van een ommezwaai, aldus de A.R.-woordvoerder, maar het is vanzelfsprekend dat getracht wordt de verhouding van Septem ber 1954 ook thans in het college te bestendigen. Mr Keuning achtte het juist onlogisch terug te grijpen op de toestand vóór de komst van „Het Roer Om". Het gaat niet aan te doen alsof er niets veranderd is", aldus spreker. Verkiezingscampagne „Het Roer Om" De heer de Moor herinnerde daarop aan de gevoerde verkie zingscampagne van „Het Roer Om" en laakte de inhoud van de verkie zingspamfletten, waarin gesproken is over het „vermolmde zootje". Mr. Keuning merkte op dat er nettere termen zijn gebruikt. De heer Rameijs tenslotte wees er op dat de critiek op de P.v.d.A. niet opgaat, want deze partij is geen voortzetting van de oude S.D.A.P., maar een „doorbraakpartij". De voorzitter herinnerde zijner zijds aan de grote ontevredenheid in de kring van de raad over de door „Roer Om" rondgestrooide verkiezingspamfletten. Er is terecht critiek geweest op de „onrechtma tige wijze" waarop „Roer Om" toen hiermede tewerk is gegaan, aldus besloot de voorzitter het debat. Hierna werd overgegaan tot stemming. Mr C. J. B. du Croo bleek negen stemmen op zich te hebben verenigd. Mr K. A. Keu ning drie, waarbij men in raads- kringen van gevoelen was dat de K.V.P. haar stemmen op mr Keu ning had uitgebracht. De voorzitter vroeg daarop of mr du Croo zijn benoeming wilde aan vaarden. Mr du Croo zeide door de uitslag van de stemming uitertst verrast te zijn. Van jongsaf aan zei de spr. geleerd te zijn krantenbe richten te geloven, vandaar de ver rassing (spr. doelde daarbij op een volstrekt voorbarig en onjuist be richt in één der Zeeuwse bladen, waarin mr Keuning als toekomsti ge wethouder werd gedoodverfd - Red.). Mr du Croo dankte daarop 'voor het in hem gestelde vertrou wen en zegde toe - evenals in de vijftienjarige periode van zijn wet houderschap - zijn beste krachten voor de gemeente te zullen geven. Bij de aanvang van de vergade ring deelde de voorzitter mede dat de Pensioenraad heeft bericht dat aan de heer J. Nolet - gemeente ontvanger - ontslag dient te wor den verleend, wegens afkeuring. Op voorstel van B. en W. zal der halve aan de heer J. Nolet met in gang van 1 Jnuari 1956 eervol ont slag worden verleend als ontvan ger der gemeente, onder dankzeg ging voor het door hem in het be lang der gemeente - onder vaak zeer moeilijke omstandigheden - verrichte werk. Een oproep zal ge plaatst worden om in de vacature te voorzien. Mr du Croo bracht de heer Nolet alle lof toe voor de wijze waarop hij onder moeilijke omstandigheden zijn werk heeft verricht, een op merking waarbij woordvoerders van alle andere fracties zich gaar ne aansloten. Verkoop gedeelte gasfabriek Hierna kwam in behandeling de verkoop van enige gebouwen en grond van het gemeentelijk Gas bedrijf aan de N.V. Koninklijke „Zeelandia" alhier. Onderhandelin gen zijn gevoerd met de directie van genoemde N.V. De gemeente heeft een taxatieprijs opgekregen van f 26.000. De mogelijkheid tot verkoop vindt zijn oorzaak in de overschakeling van koolgas op pro- paangas. Wethouder den Boer licht te toe dat de Kon. „Zeelandia" voornemens is het bedrijf met een afdeling uit te breiden. Een ge deelte van de gasfabriek is over compleet geworden, zodat dit deel als industrieterrein voor de Kon. „Zeelandia" dienst zou kunnen doen. Het gedeelte van de fabriek betreft het ketelhuis aan de Scheepstimmerdijk tot aan het ter rein achter het kantoor aan de Grachtweg. Het college verkreeg de machtiging tegen aannemelijke prijs het gedeelte van de fabriek aan de Kon. „Zeelandia" te verko pen. Maandag was in geheel Oos tenrijk de temperatuur voor het eerst in dit seizoen onder het nul punt. De vorst varieerde van twee tot tien graden. In Wenen was het min vijf. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Ds J. Batelaan gaat heen Ds J. Batelaan te Utrecht, die kortgeleden ontslag heeft genomen als zendingsdirector van de Geref. Zendingsbond, heeft thans ook zijn ontslag genomen als predikant in de Ned. Herv. Kerk. Ds Batelaan werd 22 Februari 1911 te Bodegraven geboren en stu deerde aan de R.U. te Utrecht om in 1936 candidaat te worden in N. Brabant en Limburg en op te tre den als hulpprediker te Boskoop. 4 April 1937 werd hij te Stave- n i s s e in het predikambt beves tigd; 2 Februari 1941 verwisselde hij deze gemeente met T hol en om 22 December 1946 te worden bevestigd als predikant met bijzon dere opdracht teneinde werkzaam te worden gesteld als director van de Geref. Zendingsbond. In die kwalitèit heeft hij ook per vlieg tuig een reis gemaakt naar het zen- dingsveld van de Bond op Celebes, ter oriëntering van het zendings werk. 22 Juli heeft hij ontslag ge nomen als director van de Geref. Zendingsbond, welke functie hij negen jaar vervulde en waaruit hij op eigen verzoek omiddellijk werd ontslagen. Hij heeft verzocht de rechten van emeritus-predikant te mogen ontvangen. RADIONIEUWS Eduard van Beinum dirigeert Radio Philharmonisch Orkest Ter gelegenheid van het dertig jarig bestaan van de VARA geeft het Radio Philharmonisch Orkest op Zaterdagavond 5 Novèmber een jubileumconcert in het Concertge bouw te Amsterdam. In dit concert, waarvan de VARA het eerste deel rechtstreeks zal uitzenden, zal Eduard van Beinum voor het eerst in het openbaar als dirigent van het Radio Philharmonisch Orkest op treden. Jean Antonietti, piano, ver leent solistische medewerking. Ingezonden mededeling Stad en Provincie ZIERIKZEE SL Echtpaar slachtoffer van ernstige 'M kolendampvergiftiging Toen Zaterdagmorgen de heer B. alhier - werkzaam bij de C.A.V. - niet op tijd op zijn werk verscheen, vervoegde zich een der C.A.V.-per- soneelsleden aan zijn woonbarak aan de Zelke om te informeren naar de oorzaak van zijn afwezig heid. Op herhaald kloppen kreeg de betrokkene echter geen gehoor, zo dat de schoonvader van de heer B. werd ingelicht. Gezamenlijk ging men wederom naar de woonbarak waar een ruit werd stukgeslagen en men zich toegang verschafte tot het huis, waarin de beide echtelie den B. in bewusteloze toestand wer den aangetroffen. De baby van 7 maanden huilde. Het betrof hier kennelijk een ge val van kolendampvergiftiging. Na dat frisse lucht in de woning was toegelaten werd onmiddellijk dok ter Vogelaar gewaarschuwd, die zuurstof toediende en overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk achtte. In de loop van de dag is mevr. B. bij kennis gekomen en te gen de avond de heer B. Zij wisten te vertellen 's nachts nog wel ont waakt te zijn; zij gevoelden zich toen ernstig ziek en meenden griep te hebben. De baby lag in een ver der van de kachel verwijderde ka mer te slapen, zodat deze het minst hinder van de kolendamp onder vond. Het vegen der schoorstenen In aanvulling op het bericht van de noodzakelijkheid tot het vegen van schoorstenen, vernemen wij nader van de zijde der vrijwillige brandweer, dat niet slechts de eigenaars verplicht zijn de schoor stenen te vegen, maar ook de huur ders. Het eerstgenoemde eigenaars slaat dus op eigenaar/bewoner. Aanrijding tussen twee auto's Vrijdagavond omstreeks kwart over zes vond op de Lange Blok- weg een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Op dat ogen blik reed de heer J. J. V. uit Am sterdam in zijn personenauto rich ting Zierikzee, toen van de andere kant een personenauto naderde, be stuurd door de heer C. F. E. uit Schuddebeurs. De heer V. zag zijn tegenligger wel naderen, maar plot seling naderden 4 koeien van de landbouwer M. M. uit Zierikzee, waarbij geen verlichting was. De heer V. week uit met het gevolg dat zijn auto in botsing kwam met die van de heer E. Hierbij werden beide auto's zwaar beschadigd. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Een kraanwagen van de fa. Anker heeft beide voertuigen naar de garage gesleept. Met nadruk zij er op gewezen dat bij het vervoer van vee 's avonds over de weg een goede verlichting dringend noodzakelijk is. BURGH Kinderkoor komt weer op gang In een dezer dagen gehouden ver gadering van het bestuur van het sedert een jaar in ruste zijnde kin derkoor, is besloten te trachten dit koor weer op gang te brengen, het geen zeer toe te juichen zou zijn, gezien de prestaties, die in het ver leden geleverd werden. Tot direc teur van het koor is de heer M. Hogenstein aangezocht, die deze uitnodiging aanvaard heeft, zodat binnenkort weer met de repetities begonnen zal-worden, wanneer zich tenminste voldoende leden voor dit koor aanmelden, waartoe wij bij deze opwekken. HAAMSTEDE Cursus B. B. start Naar wij vernemen begint van daag (Dinsdag) in hotel Bom de cursus voor Bescherming Burger bevolking. Zoals vorige winter reeds op een tweetal avondèn,'zo wel in Haamstede als Burgh is uit eengezet is dit een zeer belangrijke cursus, waar men kan leren hoe men niet alleen in tijd van oorlog maar ook bij andere grote rampen, zichzelf en zijn medemensen kan beschermen en eventueel helpen. Men verzoekt daarom die jonge lieden, die wat* voor deze cursus gevoelen, zich Dinsdagavond in hotel Bom aan te melden. BROUWERSHAVEN De jeugd weerde zich Evenals in andere plaatsen op ons eiland, heeft ook de Brouwse schooljeugd der O.L. school zich goed van zijn taak gekweten zo veel mogelijk kinderpostzegels en kaarten aan de man te brengen. Deze verkoop was ten bate van de Stichting „Voor het kind" en bracht het mooie bedrag van f 210 op. Een prachtig resultaat! ZONNEMAIRE Chr. gemengd Zangkoor i. o. Het ligt in de bedoeling om al hier een Chr. Gemengd Zangkoor op te richten. Door onderling sa- menspreken over dit doel zal er 4 Nov. e.k. in het zaaltje van de heer W. Flohil getracht woi'den om dit plan te verwerkelijken. Vele zang liefhebbers worden daar verwacht! NIEUWERKERK Jubileum Hervormde Vrouwengroep Vorige week vierde de Hervorm de Vrouwengroep alhier haar tien jarig jubileum. Deze vereniging, die onder leiding staat van mevr. P. Westerhof-Sjoerdsma, bleek van af het begin in een behoefte te voor zien. Na de ramp groeide de ver eniging zelfs tot meer dan vijftig leden. Het jubileum werd in beslo ten kring gevierd, maar met groot animo. Voordrachten werden ge houden, prachtige gedichten ge zegd en spelletjes gedaan. Voor dekking van de onkosten werden een taart verloot en enkele andere prijsjes. Met goede moed gaat de vereniging een nieuwe periode van haar bestaan in. Doordat een belangrijke gift was geschonken, waren Woensdag 26 October alle ouden van dagen weer uitgenodigd voor een gezellige middag, waarvan velen een dank baar gebruik maakten. Onder de goede leiding van mevr. v. Eeten en haar medewerksters werden al lerlei spelen gedaan. Onder het ge not van een kopje thee en koffie verliep de middag vlot en was het jammer genoeg veel te vlug voorbij, dus wel een bewijs dat het zeer op prijs werd gesteld. Ze hebben weer genoten en die er niet waren heb ben veel gemist. Hulppostkantoor P.T.T. in gebruik genomen Maandag is het nieuwe gebouw van het hulppostkantoor P.T.T. (an nex woning) alhier in gebruik ge nomen door de kantoorhouder C. P. van Putten. Hiermede is een einde gekomen aan een lange periode waarin zich de P.T.T. in 't zwaarst getroffen dorp van Schouwen-Dui- veland uiterst moeilijk moest be helpen. Van 1 Mei 1954 werd een barak aan de Zuidring als nood- postkantoor gebruikt. Het nieuwe kantoor voorziet derhalve in een grote behoefte en kan, wat de in richting betreft, wedijveren met al le hulpkantoren in het ressort Zie rikzee. Het kantoor werd naar een ontwerp van ir. F. H. Klokke te Middelburg gebouwd door de aan nemersfirma H. R. J. Raats te Wouw. OOSTERLAND Leesbibliotheek start weer Met ingang van Donderdag 3 No vember zal voor het eerst na de ramp weer een begin worden ge maakt met het uitlenen van boe ken in de consistorie der Herv. kerk alhier. Bij de watersnood waren de boeken allemaal vernietigd. Nu zijn weer verschillende honderden mooie boeken aangeschaft, zodat de liefhebber zijn hart weer kan op halen. Het beheer is thans in han den van zuster Compagne, mej. v. d. Houten-van 't Hoff, mej. Betsy de Rijke en het echtpaar v. d. Maas- Bal. De leesprijs zal bedragen f 0,10 per week per boek. Voorlopig is de uitleentijd vastgesteld op Donder dagsavonds van half zeven tot half acht. Vaste lezers zijn verplicht een catalogus aan .te schaffen. Natte akkers in de polder Tengevolge van de vele regens wordt het werk op de akkers sterk bemoeilijkt, temeer daar de geïnun deerde landerijen, wat de structuur betreft, nog lang niet normaal zijn, en het water nog moeilijk kunnen doorlaten. Gelukkig gaan de werk zaamheden al aardig opschieten. BRUINISSE 30-jarig jubileum Jeugdclub „Rhodé" Het dertigjarig bestaan van de jeugdclub „Rhodé" was aanleiding tot de viering van een opgewekt jaarfeest in het Ned. Herv. Vereni gingsgebouw. Ds. van den Brink opende deze feestavond met gebed en een kort welkomstwoord, waar na het Hand-aan-Hand-lied in het kleurige en keurige C.J.V.F.-meis- jesuniform al direct in de goede stemming bracht. Het welkomst gedicht was een product van eigen fabrikaat; ook later zou nog blij ken dat het aan sommige bestuurs leden toevertrouwd is, historische gebeurtenissen op rijm te vertellen en deze gedichten liggen -al direct goed in het gehoor. De toneelstuk jes en pantomimes oogstten veel succes, en eigenlijk was dit wel met ieder nummer van het in luch tige toon gehouden programma het geval. Het Bijbels opstel was even eens een gewaardeerd programma punt, terwijl in het tableau .„Zen ding vlakbij" een bijzonder goed en de vereniging waardig slot van de avond was gevonden. De avond werd door ds. van den Brink ge sloten nadat ook de leidster Iefka de Korte haar dank had uitgespro ken voor de buitengewoon goede opkomst, waarin zij een waarde ring voor haar werk als jeugdleid ster meende te mogen zien. FEUILLETON 16 door HENK VAN HEESWIJK De schipper van de motorboot, waarop Geert zo plotseling tewerk was gesteld, kwam eens kijken, hoever het werk vorderde en maak te een praatje met hem. „Ja", sprak de schipper, „er moet voortgemaakt worden, want ik moet vanavond nog stukgoed inla den en als het kan, moet ik van nacht nog afvaren". Geert knikte. Hij begreep wel, dat, hoe vlugger de schipper zijn vrachten kon afleveren, des te meer verdiende hij. „Kun je bij ge val geen dekknecht gebruiken?" vroeg hij, eigenlijk meer uit scherts dan hij meende. De man haalde de schouders op: „Ik heb eigenlijk een vaste knecht", antwoordde hij, „maar hij is op het ogenblik voor herhalingsoefeningen in militaire dienst. De volgende week komt hij weer terug". Er was even een zwijgen. Met krachtige hand draaide Geert de kisten omhoog en met welgevallen bezag de schipper de soepele bewe ging, waarmede de jongeman het zware werk verrichtte. „Werk je hier aan de kade?" in formeerde hij belangstellend. „Op 't ogenblik wel. Ik ben inge vallen voor die man, die zoeven dat ongeluk heeft gehad. Eigenlijk ben ik werkloos". De schipper zoog bedachtzaam aan zijn sigaar. „Voor een paar reizen zou ik je wel kunnen nemen. Daar zou je een week mee gebaat zijn, misschien een paar dagen langer. Heb je al eens gevaren?" Geert grijnsde. „Jawel", zei hij, „veertien dagen geleden nog op de boot tussen Texel en Den Helder en vroeger wel eens met 'n roei bootje hier in het kanaal. Maar an ders niet". „Afijn, dat leert wel. Als je idee hebt, kom je vanavond om een uur of negen maar weer aan boord. Je krijgt twee gulden per dag boven de kost. Zorg voor stevige kleren, want het werk is zwaar en vuil. We vertrekken vannacht naar Texel". Van schrik liet Geert de lier haast los. „Naar Texel?" De schipper keek hem even ver wonderd aan over deze uitroep. „Ja, ik heb een lading stukgoed en vandaar moet ik naar Kampen. Je zei toch immers, dat je eens op Texel bent geweest?" „Ik ben me er niet van bewust", aantwoordde hij nors, bij de ge dachte aan Blonde Nel. „Nu", meesmuilde de ander, „je hebt toch gevaren op de Texelse boot? Dan ben je toch op het eiland geweest. Of heb je soms niet ge varen?" „Nou en of?" lachte Geert, „maar als passagier! Van varen op deze manier heb ik voor geen cent ver stand. Maar ik heb een paar krach tige handen aan het lijf en ik wil werken". De schipper knikte. „Ja, dat zie ik nu wel. Nou, ik moet de stad in. Ga je mee voor een paar reizen?" Geert aarzelde nog even, maar besloot het aan te nemen, 't Was ten slotte weer eens iets anders. En dan naar TexelWaarachtig, Blonde Nel kreeg toch misschien nog gelijk „Top", zei hij, „ik ga mee". „Mooi, zorg er voor, dat je om negen uur aan boord bent". Met deze woorden stapte de schipper aan wal en was weldra in het men- sengewoel verdwenen. Des middags, toen het schip ge lost was, bood de ploegbaas hem aan de plaats voorgoed in te ne men, maar Geert sloeg dit aanbod vriendelijk af. „Ik heb al een baan tje", zei hij, maar hij voegde daar niet bij, wat hij die morgen met de schipper had afgesproken. Hij nam z'n geld in ontvangst en spoedde zich naar huis. Hij had trek in eten en het was al ver over tijd. Thuis mopperde z'n vader over de late terugkomst. „Dat loopt de hele dag te lanterfanten en zorgt geen eens op tijd te zijn voor het eten. Of heb je soms ergens anders al je buik vol gekregen?" Geert haalde de schouders op. „Ik heb een karweitje gehad van morgen en wat verdiend. Zodoen de is het wat later dan gewoonlijk geworden". Hij ging rustig aan tafel zitten en schepte de aardappelen op z'n bord uit de pan, die z'n zorgzame moeder voor hem had. warm gehou den op het fornuis. Vader van der Plas werd belang stellend. „Waar heb je gewerkt?" vroeg hij, enigszins verrast. „Aan de kade", antwoordde z'n zoon, al etende, „ik heb geholpen een schip te lossen en vier gulden gekregen voor vier uur". (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1955 | | pagina 2