„Westerse Grote Drie" wilden onmiddellijk tot zaken komen NYLONS Manchester Kleding naait tje (^rkeiijk) volautomatische ELNA-naaimachine ZWITSflRllB KAMIL 22 ct. Israëlische premier volgt „Grote Vier" op de voet KOOPT IN DE ST- JANSTRAAT Reclame aanbieding 2 paar ijzersterke Fa Wed. H. v. Geesbergen Zn „O R C O N" kwaliteit Fa Wed. H. v. Geesbergen Zn Vooruit Achteruit Zijwaarts aanhoIê„lr?è£nrsntaanVh^ Woonkazerne, kerkinterieur, vrome Het ziet er naar uit. dat voor het SSS.MSïte zan9> moordkuilen en woudsymphonie De Nederlandse boer merkt niets van de hoogconjunctuur WRUF KOU WEG Plan voor Europees niet-aanvalsverdrag aangeboden De ministers van Buitenlandse ter tafel. Het Westerse plan heeft Zaken der „Westerse Grote Drie" ten doel tegemoet te komen aan de .„l. Russische vrees dat een herenigd hebben Donderdaeochtend besloten Duitslandi dat zlch aan de zijdevan te pogen, wanneer ai) hun eerste het Westen zou scharen, een be- bijeenkomst met hun Russische dreiging voor de Sow jet-Unie zou ambtgenoot Molotof hebben, „on- kunnen zijn. middellijk tot zaken te komen". Aan Molotof zal meteen het Wes terse plan voor het gelijktijdig slui ten van een Europees niet-aanvals- verdrag en het nemen van maat- f|| regelen, om tot hereniging van MË Duitsland te komen, worden voor gelegd. De Franse minister van Buiten landse Zaken, Pinay, was Donder dagmiddag voorzitter. Hij bracht, na het bespreken van procedure zaken, het Westerse memorandum Ingezonden mededeling De sigaar die in een goede reuk staat Als een symbool van de ook te Zie- rikzee voortschrijdende wederop bouw staat in het stadscentrum het nieuw gebouwde pand „In de Witte Swaen" en het Vrijpoortje, opge- trokken in de oorspronkelijke stijl. van de Nederlandse Uitgeversbond gehouden galadiner heeft dr. M. J. Het ,s een <"-cïutectontsche mtvoe- Kocte berichten uit het Binnenland AMSTERDAM. Op een ter gele genheid van het 75-jarig bestaan ring, getuigend van een grote be heersing van het métier en van een vormschoonheid, die het oog wel dadig aandoet. (Eigen foto). Prinsen, Commissaris van de Ko ningin in de provincie Noord-Hol land, bekend gemaakt dat de Ko ningin heeft besloten aan de bond het predicaat „Koninklijke" te ver lenen. EDE. De Stichting voor het Fok kerij wezen bij de Pluimveeteelt te De Bilt heeft het voornemen te Ede een proefbedrijf te vestigen voor de fokkerij van pluimvee in Neder- c land. Woensdagavond besloot de Urnstigs gevaren bedreigen gemeenteraad een terrein ter groot- zijn land te van 8.2 ha., deel uitmakende van het Gemeentelijk Bosbedrijf, voor 30 jaren in erfpacht aan deze Stich ting uit te geven. De Israëlische premier, Mosje Sjaret, heeft Donderdag tegenover verslaggevers in Genève verklaard dat het aan de beschaafde wereld BERGEN OP ZOOM. De kerke- js erop joe te zjen flat Israël niet raad van de Ned. Herv. gemeente opnieuw behoeft te vechten, „wat te Bergen op -Zoom heeft van het het zai doen als het daartoe wordt ministerie van Onderwijs, Kunsten gedwongen", en Wetenschappen de mededeling ontvangen dat men in beginsel be- Sjaret heeft zich naar Genève reid is medewerking te verlenen begeven voor besprekingen met de aan de algehele restauratie van de ministers van Buitenlandse Zaken oude St. Geertruidskerk aan de over aangelegenheden betreffende Grote Markt. De toren is voor en- bet Midden-Oosten, kele jaren door de gemeente geres- He premier zeide: „Het is mijn taureerd. De restauratie van de taak internationale belangstelling linker achterbeuk,'de oude Maria- te trekken voor de zeer ernstige kapel is reeds bijna voltooid. gevaren die Israël bedreigen", als gevolg van de aankoop door Egypte ZAANDAM. De 64-jarige C. F. - „Israëls gezworen vijand" - van W. L. uit Haarlem, die per trein grote hoeveelheden moderne wa- onderweg was van Zaandijk naar pens uit Russische bronnen, zijn woonplaats, is tussen Koog aan Parijs heb ik de Amerikaan - de Zaan en Zaandam uit de trein se en Britse ministers van Buiten- gevallen. De heer L. heeft vermoe- landse Zaken ontmoetzo zei hij. delijk een deur van een der wa- Sjaret besloot met te zeggen dat gens geopend en is naar buiten ge- bij in Genève de ministers Molotof stapt, toen de trein nog lang niet en Pmay zaï ontmoeten en verder op het station was gearriveerd. hoopt opnieuw besprekingen te kunnen voeren met de Amenkaan- BOLSWARD. Twee broers, J. en se en Britse ministers van Buiten- H. S. afkomstig uit Nijland zijn, landse Zaken, waarschijnlijk doordat de regen hun het uitzicht belemmerde, met hun motorfiets tegen een melkwa gen gereden. Een van de jongens was op slag dood. De ander over leed spoedig ter plaatse. De motor fiets was slechts licht beschadigd. De garantieprijs voor melk voor f3.98 Hoek Korte St. Janstraat-Fonteine ZIERIKZEE - Tel. 186 voor j V^oor al uw in de bekende is uw adres Hoek Koite St. Janstraat-Fonteine ZIERIKZEE - Tel. 486 Met de ELNA SUPERMATIC, de Zwitserse electrische naaimachine, kunt U zowel het eenvoudigste naaiwerk maken als de meest verfijnde siersteken. IMP. HART NIBBRIG GREEVE N.V.. PARKSTRAAT, DEN HAAG melkprijsjaar November 1955-No- den buiten hun oevers en het land- Schouwen-Duiveland misschien wel het „groenste" eiland van de hele wereld wordt. Dat is nu eens geen grapje, maar heerlijke werkelijk heid, straks tenminste. Er zijn al Het ongeluk gebeurde op de oude vember 1956 hetzelfde systeem van bouwgewas wordt vernield. Tot In een oude tochtige en vochtige dingen - in één vlak wil zien met :oveet beplantingsplannen opge- Snekerweg in de buurt van Bols- garantie voor de melkprijs zal wor- dusver zijn er twee doden te be- woonkazerne heeft Eilandman nooit de vrome koorzang van blinde ste^d> ^af de bomen eenmaal vol- ward. De stoffelijke overschotten den gevolgd, als thans het geval is. treuren. Het water bedreigt ook de gewoond, maar hij heeft net ge- kinderen, die deze week opklonk en 9roeid het eiland een Sumatraans zijn overgebracht naar het R.K. Zoals men weet is voor alle melk spoorlijn naar Bandung, die kort- noeg fantasie om te begrijpen dat zich verspreidde in het pompeuze aanzien zullen geven, met de ziekenhuis in Sneek. een prijs gegarandeerd, waarbij, geleden is. gerepareerd, daar deze het een allerbedroevendste erva- ruimtevierkant van de Grote Kerk Schelphoekkreek als Tobameer en duurder producerende bedrijven vernield was door een aardvei*- ring moet zijn. U weet het natuur- te Zierikzee. Uit hun durend duis- »Seroos" (voor ons is Serooskerke EIBERGEN. In de stoelenfabriek (op de zandgronden) eventueel een schuiving. van de firma A. J. Groot Lande- toeslag krijgen. weer te Eibergen is door tot nog toe onbekende oorzaak in de kel der van de fabriek een stoomketel LAND- EN TUINBOUW geëxplodeerd. De 54-jarige arbeider H. Kleine uit Neede, die zich tij dens de ontploffing in de kelder be vond, liep zodanige verwondingen op, dat hij op weg naar het zieken huis te Groenlo overleed. lijk al. Duizenden vluchtelingen el- ter zong deze jeugd met een vrome a^'jd Seroosals een Fort de ders in Europa wonen in oude overgegevenheid des harten die Kock (van destijds) in de boeren- tochtige en vochtige woonkazernes ontroerde en de zienden nog veel koolvegetatie van een Europees AMSTERDAM. Is het hoogtepunt voor 's lands vergaderzaal de derde Dinsdag in September, voor de hoofdstad van het rijk is dat de derde Zaterdag in November, want dan houdt „de enige en oprechte Garantieprijzen krijgen meer reëele betekenis en ze hebben dan ook precies geen leren kan. spatje levensvreugde overgehou den. Daarom komt de sleutelactie er en het is te hopen dat er overal dankbaarheid zal bestaan dat wij niet met oude sleutels in leven ge houden moeten worden. Uit die dankbaarheid kan dan voor de vluchtelingen weer wat goeds voortvloeien. Goeds in de vorm van oerwoud. Die toekomstige woud symphonie houdt ons op de been, want geen Octobergoud dit najaar in het voormalig inundatiegebied. We moeten het doen met het ster vend lover van suikerbieten en dat is niets om poëtisch te worden. „Ik zag het loof der mangels geel ver kleuren, in 't zompig slijk van Op straat en op de weg in en chouwens akkerveld, mijn leven een flinke mop „slijk der aarde", buiten Zierikzee is allerlei ontroe- lai}9 zal om bomen treuren, en Te Leeuwarden is de algemene een zeer grote rol. En nu is het want dat kan ook op bijzonder ring echter snel vergeten, omdat de stille wenen aan een kale dijk". Zo vergadering gehouden van de juist die bereidheid, die af en toe waardevolle wijze worden gebruikt, vjeggebruiker dan de handen vol icts }moet bet dan worden, maar irriocn chr Rnoron TnimWe onvoldoende aanwezig schijnt te In de grote kerk van „Brouw" heeft het vege lijf heel thuis te nce t wordt toch niks! cnr. Boeren- cn xuinaers z„n liggen stapels planken en balken en brengen. In de weg naar de West- - Sint Nicolaas" zijn intocht in Am- bond. De voorzitter, de heer H. M. Wij mogen> ZQ gi de heer Qer_ allerlei ander herstelmateriaal te hoek en naar Duiveland zitten kui- sterdam. Zo is de mening van het Gerbrandjj uit Njjland, begon zjjn brandij voort, in ons land wellicht wachten op verwerking. Binnen de len en knikken die alle records initiatiei-comite Amsterdam, dat openinffsrede met tc zeggen, dat spreken van een hoogconjunctuur, oude muren moet het in de week breken. Eilandmensen kennen de ook voor- cut jaar, op zaterdagmid- voorzitter van liet echter als boer merkt men daar wel een en al bedrijvigheid zijn, gevaren, maar wat te denken van dag 19 November, de traditionele Knnttnprnc niets van- eerder het tegendeel. Met maar 's Zondags keert de rust weer weggebruikers, die Schouwen-Dui- mtocht van de grote kindervriend K.N.L.C., de heer II, Knottnerus, 6 organiseert. Ingezonden mededeling met de genezende warmte van toenemende moeite kunnen afzet- zoals dat betaamt in een oud Gods- veland voor het eerst met een be- van mening is dat donkere wolken gebieden gevonden worden voor huis. Eilandman heeft een trieste zoek komen vereren. Wie zorgt bezig zijn zich samen te pakken ons export-surplus en het zijn die herfstmiddag stilaan zien verslijten voor de nagelaten betrekkingen boven de landbouw, hij het dan overschotten die al te zeer de we- door de hoogopgerichte ramen van van de motorrijder, die straks de met hem eens is reldmarkt-noteringen bepalen. Der- de Brouwse kerk. Kil en verma- nek gaat breken in de moordkuilen halve krijgen de garantieprijzen nend lagen de grafzerken in de van onze klinkerwegen? Het spot De grote landbouwoverschotten een steeds meer reëele betekenis, zoute grond van de kerk en schaars allemaal met de eenvoudigste be- .n Amerika vormen een reëel ge- maar de landbouwpolitiek schijnt licht verdoezelde de gewelven en grippen van wegveiligheidHet is St&d f»fl Prnv{n/»ip Zaken van de Grote Vier naar Pa- Vaar voor de Nederlandse boer en er op gericht te zijn mindere ga- bleef grijzig hangen rond de hoge niet zo maar erg, het is verschrik- lUVIÜUC rijs moeten terugkeren in verband dat gevaar kan acuut worden, wan- vanties te geven. Dit geeft reden tot pilaren. Het was venijnig „waai- kelijk levensgevaarlijk erg. En het met de regeringscrisis in Parijs, al- neer wij niet voldoende kunnen bezorgdheid. koud" in die kerk en tochwat duurt al twee jaar en al het we- dus is Donderdag in Franse krin- steunen op de landbouwpolitiek in Ten aanzien van de loonpolitiek doet het veel meer dan de perfecte deropbouwverkeer gaat er over 'gen te Genève vernomen. Een spe- Nederland. Hierbij wilde de voor- merkte de voorzitter op, dat het ruimten van allerlei nieuwe ge- heen en de bietenslik maakt het Geen Spreekuur Wethouder ciaal vliegtuig zal gereed staan om zitter wel opmerken, dat de over- grote gevaar van een vrijere loon- bouwen, met eveneens een gewijde nog een beetje gevaarlijker en het hem naar Parijs terug te brengen heid wellicht niet in staat is in alle vorming is, dat in bepaalde indu- bestemming. lied: „Wat zijn we toch gelukkig Ons werd verzocht te willen stemming van Vrijdag omstandigheden elke dreiging op te striële sectoren de lonen wel om- Het was een soort ontroering, die met elkander" wil ons niet meer doorgeven dat wethouder A M den hoog kunen zonder prijsverhoging, Eilandman - maar dan om derwille uit de gedachten. Boer vandaag niet het eebruikelii van een toevallige chronologie der Eilandman heeft gehoord dat ke spreekuur zal houden Antoine Pinay, de Franse mi nister van Buitenlandse Zaken, zal mogelijk na de eerste bijeenkomst van de ministers van Buitenlandse jn Amerika vormen een reëel ge- voor de stemming van over de vertrouwenskwestie in de vangen, maar de meerdere of min- Nationale Vergadering. dere bereidheid daartoe speelt wel maar niet in de landbouw. ZIERIKZEE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1955 | | pagina 2