VAN NELLE Boeren betwijfelen of het Westland wel gebaat zal zijn met Deltaplan HALFZWARE EENS KOMT HET GELUK ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE - DINSDAGI18 OCTOBER 1955 - No. 17830 Het is de vraag of de verzilting kan worden tegengegaan Het ligt voor de hand, dat na de watersnoodramp in Februari 1953 ook de land- en tuinbouwers op de Zuid-Hollandse eilanden bijzondere belangstelling hebben voor de uit voering van het Delta-plan. Met enige spanning wordt de indiening van de Deltawet tegemoet gezien, ook al zou deze wet meer als een raamwet beschouwd moeten wor den, op grond waarvan in een later stadiuïn bij afzonderlijke wetten de grotere en kleinere details van de technische uitvoering van de Deltawetten worden geregeld. Vooruitlopend op de goedkeuring van het Delta-plan door de Staten- Generaal is inmiddels door de Rijkswaterstaat, zoals bekend is, opdracht gegeven tot de aanleg van een werkhaven bij Hellevoetsluis. Deze gang van zaken heeft onder de agrarische bevolking op de Zuid- Hollandse eilanden enige ongerust heid gewekt, omdat men niet goed meer begrijpt waar men nu aan toe is. Dit feit is voor het hoofdbestuur van de Hollandse Maatschappij van Landbouw aanleiding geweest om met vertegenwoordigers van de af delingen der maatschappij in het Delta-gebied een vergadering te be leggen met het doel gezamenlijk de verschillende vraagstukken, welke met de Deltawerken samenhangen, te bespreken. In de vorige week gehouden ver gadering bleek dat men algemeen voorstander Is van afsluiting van de zeegaten, omdat men door deze maatregel een grotere veiligheid voor lijf en goed verwacht. In economische zin kunnen voor delen worden verwacht, omdat het huidige dijkonderhoud zeer hoge polderlasten met zich meebrengt, terwijl ook aan een ontsluiting van het eilandengebied ongetwijfeld veel waarde moet worden toege kend. De verzilting In hoeverre, althans voor het eigenlijke Delta-gebied, in een ma te van betekenis de verzilting kan worden teruggedrongen, dient voorshands te worden afgewacht, vooral het gebied, dat het meest van de verzilting heeft te lijden, het Westland, zal' bij het openblij ven van de Nieuwe Waterweg er eerder op achteruit gaan, zeker in dien het gemiddelde vloedpeil als gevolg van de afsluiting der zee armen zal stijgen en groter kwel zou gaan optreden. Men vraagt zich trouwens wel af of in economische zin wel te zeer de nadruk op de voordelen moet Dubbele N.C.R.V.-reis naar Canada De Ned. Chr. Reis Vereniging zal het volgende jaar in samenwerking met de Ned. Chr. Radio Vereniging een „dubbele N.C.R.V.-reis" onder nemen. Deze reis, die op 29 Juni 1956 begint, gaat naar Toronto in Canada. Canada is als reisdoel gekozen om de familie van emigranten op een gemakkelijke wijze in de ge legenheid te stellen hun uit Neder land geëmigreerde verwanten te bezoeken. De heenreis, die op 29 Juni 1956 in Rotterdam begint, zal worden gemaakt met de „Rijndam" van de Holland Amerika Lijn. De boot vaart via Halifax naar New York. De terugreis wordt gemaakt met de „Maasdam", die op 23 Aug. uit New York vertrekt. Soldaat schoot op vriend Een soldaat van het 433e batal jon infanterie te Nijmegen heeft, waarschijnlijk in een vlaag van verstandsverbijstering, met een ge weer geschoten op zijn goede vriend de 20-jarige dienstplichtige soldaat H. G. K. Daverveld uit Mill. Het incident gebeurde tijdens een wachtdienst. Hij stond op wacht toen Daverveld naderde en onver hoeds en zonder de minste aanlei ding richtte de eerste het geweer op D. en haalde de trekker over. De laatste kreeg een schot in de long. Hij is overgebracht naar het Canisius ziekenhuis en direct geo pereerd. Het levensgevaar is voor lopig geweken. Nieuwe begroting van het Landbouwschap Het bestuur van het Landbouw schap zal op Woensdag 19 October 's ochtends om tien uur in de Lai- ressezaal in Den Haag bijeenkomen voor zijn tiende openbare vergade ring. In deze vergadering zal o.m. aan de orde komen het vaststellen van een herziene begroting voor het Landbouwschap voor het tijd vak van 24 April 1954 tot en met 31 December 1955. Het dagelijks be stuur stelt voor, de reeds eerder vastgestelde begroting in te trek ken, omdat verscheidene posten daarvan inmiddels niet juist zijn gebleken en haar te vervangen door een begroting met herziene posten voor verscheidene inkomsten en uitgaven. Voorts zal aan de orde komen de vaststelling van de be groting voor 1956. worden gelegd. Zo zal het op een constant peil houden van de toe komstige Deltameren hogere bema- lingskosten met zich mede brengen, omdat de natuurlijke lozing bij laag water niet meer kan worden toe gepast. Voorts zal voor de aanleg van grote verkeerswegen en dijken vrij veel grond nodig zijn, waardoor cultuurgrond verloren zal gaan. Als gevolg van de ontsluiting van het Deltagebied voor het zware weg verkeer, worden ook aanzienlijk hogere uitgaven verwacht voor de bij de polders in onderhoud zijnde wegen. Ongetwijfeld komen de eilanden veel dichter binnen het bereik van het Rotterdamse industriegebied te liggen, terwijl vestiging van indus trie op de eilanden aantrekkelijker zal worden. Voor de boeren in het Zuid-Hollands Deltagebied bete kent dit ongetwijfeld een nog ver dere vergroting van de reeds zeer grote arbeidsmoeilijkheden, zo werd opgemerkt. GENEZENDE BIJENSTEKEN Meer dan vier jaar is de 67- jarige Duitser Josef Scherrle volkomen blind geweest. Maar Vrijdag kon hij twee meter ver zien, nadat hij in een zie kenhuis te Bromley, te Zuiden van Londen, door twintig bijen xuas gestoken. Hij was vorige Zondag uit Regensburg te Bromley aange komen, nadat men hem had verteld, dat een blinde door middel van bijensteken zijn gezicht had herwonnen. De directrice van het zieken huis, mevrouw Julia Owen, zeide Vrijdagavond, dat arthri tis de oorzaak van Scherrles blindheid is en dat het ge zichtsvermogen van de man elke dag vooruit zal gaan, wanneer hij regelmatig door bijen wordt gestoken. De gezondheidstoestand van Bondskanselier Adenauer blijft vooruitgaan en de temperatuur blijft dalen, aldus wordt gezegd in een bulletin van de behandelende geneesheren. De patiënt moet ech ter nog het bed houden. RADIONIEUWS „K'uk- en luisterwedstrijd" Verbond voor Veilig Verkeer Nu overal in het land de wed strijdfolder van het Verbond voor Veilig Verkeer is bezorgd, wordt men eraan herinnerd, dat behalve de „Kijk- en leeswedstrijd" een „Kijk- en luisterwedstrijd" is uit geschreven. Dit laatste in samen werking met de omroepverenigin gen. Er worden n.I. twee hoorspelen uitgezonden, het eerste op 18 Oc tober van 18.20-18.30 uur door de K.R.O. Dit hoorspel wordt herhaald op 19 October van 10.00-10.100 uur door de N.C.R.V. Op 20 October volgt het tweede hoorspel, dat uitgezonden wordt door de A.V.R.O. van 19.05-19.15 uur. Dit tweede hoorspel wordt op 21 October herhaald door de V.A. R.A. van 8.15-8.25 uur. Opstaan - Fijn I Gaan zitten - Pijn! Buigen ot bukken - Pijn - Pijn! Reken toch af met die rhenmatische pijnen. Neem Kruschen! Denk niet dat Uw geval hopeloos is. Duizenden vóór U hebben zich even ellendig gevoeld. Totdat zij Kru schen gingen gebruiken. Iedere morgen de beroemde dagelijkse do sis. En er, zoals velen vóór hen, baat bij vonden. De zes minerale zouten van Kruschen wekken Uw bloedzuiverende organen op tot hernieuwde krachtige functie. On zuiverheden krijgen geen kans meer zich op te hopen. Het bloed wordt gezuiverd, de bloedsomloop gesti muleerd. Begin ook die weldadige Kruschen-kuur! Hoe eerder hoe beter. LAND- EN TUINBOUW Grote oogsten op bevloeide gronden in de Verenigde Staten Volgens een mededeling van het Bureau voor Landaanwinning heb ben de woestijn- en steppengebie- den in de Westelijke Staten van de V.S., die door bevloeiingsprojecten voor de landbouw geschikt zijn ge maakt, verleden jaar een record- oogst opgebracht van voedingsmid delen, zaden, veevoer en vezelstof fen; de waarde hiervan wordt ge raamd op 865 millioen dollar. Het merendeel der projecten heeft betrekking op kleine stukken grond die op verzoek van de boeren, die voor de bevloeiing van hun perce len hulp nodig hadden, zijn ont gonnen. Ingezonden mededeling KINDER- EN GEZONDHEIDSZORG Op 24 October, de Dag van de Ver enigde Naties, zal ook het werk van de sub-organisaties der U.N.O. de revue passeren. Op Borneo wordt een gezondheidsprogramma ten be hoeve van moeder en kind in sa- memverking met de Verenigde Na ties uitgevoerd. Het benodigde ma teriaal wordt geleverd door het U.N.I.C.E.F., het kindernoodfonds van de Verenigde Naties, de des kundigen worden uitgezonden door de Wereldgezondheidsorganisatie. Inheemse meisjes worden opgeleid voor verpleegster in de ziekenhui- FEUILLETON zen en voor verloskundige. Op de foto is één van deze vroed vrouwen aan het werk in een wo ning te Serawak. Uitslagen Fokveedag Schouwen-Duiveland Rubr. Melkgevende koeien (geb. tussen 30 Juni '52 en 1 Jan. '53). Ie pr. (a) Grietje 2, eig. B. Lege- mate, Kerkwerve; le pr. (b) Jetske 8, eig. D. v. d. Wekken, Kerkwerve; le pr. (c) Frida, eig. D. v. d. Hoek, Haamstede; le pr. (d) Corri, eig. C. Legemate, Kerkwerve; 2e pr. (a) Gerkje, eig. J. W. v. d. Weele, Noordgouwe; 2e pr. (b) Marie 9, eig. Gebrs. Boot, Kerkwerve; 2e pr. (c) Frida, eig. D. v. d. Hoek, Haam stede; 3e pr. (a) Tine, eig. L. v. d. Wekken Cz., Kerkwerve; 3e pr. (b) Nelly, eig. B. Hage, Oosterland; 3e pr. (c) Ike, eig. Gebrs. Boot, Kerk werve; 3e pr. (d) Riet, eig. C. Lege- maet Kerkwerve. Rubr. Melkgevende koeien (geb. tussen 31 Dec. '52 en 1 April '53). le pr. (a) Atje, eig. S. en J. J. de Vlieger, Zierikzee; le pr. (b) Jetske, eig. B. d. Boer, Z.zee; 2e pr. (a) An na, eig. M. D. J. Berrevoets, Z.zee; 2e pr. (b) Nellie, eig. D. v. d. Hoek, Haamstede; 2e pr. (c) Elske, eig. Jac. Kik, Nieuwerkerk; 2e pr. (d) Gerbuch, eig. C. Legemate, Kerk werve; 2e pr. (e) Ninke, eig. A. Kuijper, Ouwerkerk; 3e pr. (a) Lena 13, eig. wed. C. W. de Jonge, Bruinisse; 3e pr. (b) Ruurdje, eig. L. Steenpoorte, Oosterland; 3e pr. (c) Corrie, eig. D. v. d. Hoek, Haam stede; 3e pr. (d) Jantje, eig. G. Flikweert Wz., Nieuwerkerk. Rubr. Melkgevende koeien (geb. na 31 Mrt. 1953). le pr. (a) Frija 4, eig. S. L. Vijverberg, Ouwerkerk; le pr. (b) Ella's Adema, eig. B. den Boer, Zierikzee; le pr. (c) Liesbeth 20, eig. D. v. d. Wekken, Haam stede; le pr. (d) Roos 1, eig. G. A. Kloet, Zierikzee; le pr. (e) Coba, eig. Baron Schimmelpenninck v. d. Oye, Oosterland; 2e pr. (a) Rinsche 69, eig. A. F. Schoof, Oosterland; 2e pr. (b) Clasina 40, eig. S. Hart, Haamstede; 2e pr. (c) Geeske 8, eig. C. P. Flikweert, Nieuwerkerk; 2e pr. (d) Alida, eig. L. v. d. Wekken Cz., Kerkwerve; 2e pr. (e) Catha- rina, eig. Baron Schimmelpenninck v. d. Oye, Oosterland; 3e pr. (a) Bonte Jantje 10, eig. C. N. Beije, Haamstede; 3e pr. (b) Dora I, eig. J. J. Kik, Nieuwerkerk; 3e pr. (c) Trijntje, eig. B. Viergever, Zierik zee; 3e pr. (d) Marijke, eig. M. J. Schouls, Zierikzee. Rubr. Vaarzen (geb. 30 Juni '54 én 1 Jan. '55) en Vaarskalveren (geb. in '55). le pr. (a) Johanna 6, fokk.-eig. B. Viergever, Zierikzee; le pr. (b) Anna II, eig. M. D. J. Berrevoets, Zierikzee; 2e pr. (a) Ada, fokk.-eig. J. Boot Nz., Kerk werve; 2e pr. (b) Bintje 2, fokk.-eig. J. der Weduwen, Kerkwerve. Bedrijfsgroepen van minstens 3 stuks vrouwelijk rundvee, ouder dan één jaar, van één eigenaar. - le pr. (a) voor de groep van J. B. Manni, Ouwerkerk; le pr. (b) voor de groep van C. Padmos, Eikerzee; le pr. (c) voor de groep van B. Viergever, Zierikzee; le pr. (d) voor de groep van L. C. Bolijn, Zierik zee; 2e pr. (a) voor de groep van C. Flohil, Brouwershaven; 2e pr. (b) voor de groep van J. J. v. d. Velde, Dreischor; 2e pr. (c) voor de groep van B. Legemate, Kerk werve; 3e pr. (a) voor de groep van C. v. d. Hoek, Nieuwerkerk; 3e pr. (b) voor de groep van C. N. Steen- land, Dreischor; 3e pr. (c) voor de groep van M. J. Schouls, Zierikzee; 3e pr. (d) voor de groep van D. v. d. Hoek, Haamstede. Melkgevende koeien (geboren in 1949). - le pr. (a) Janke, eig. L. C. Bolijn, Zierikzee; le pr. (b) Hen- drika II, eig. P. de Ruiter, Zierik zee; le pr. (c) Süder Tine 64, eig. C. Hanse, Zierikzee; 2e pr. (a) Ma tador, eig. J. B. Manni, Ouwerkerk; 2e pr. (b) Görie, eig. Wed. St. Boot. Haamstede; 2e pr. (c) Bleske 15. eig. C. v. d. Hoek, Nieuwerkerk; 2e pr. (d) Sassinga Saakje, eig. O. B. Boot, Brouwershaven; 2e pr. (e) Paula, eig. W. van Mourik, ierik- zee; 3e pr. (a) Tietje 14, eig. M. de Boer, Kerkwerve; 3e pr. (b) Akke 16, eig. H. J. Bevelander, Kerk werve. Vaarzen en kalfvaarzen (geboren tussen 30 Juni 1953 en 1 Januari 1954). - le pr. (a) Fokje 5, eig. L. M. Moer mond, Dreischor; le pr. (b) Jantje 14, eig. C. Flohil, Brouwers haven; le pr. (c) Corry 6, eig. A. Hanse M.Ozn., Haamstede; 2e pr. (a) Frisia Aukje, eig. Wed. C. W. de Jonge, Bruinisse; 2e pr. (b) Heiltje, eig. L. C. Bolijn, Zierikzee; 3e pr. (a) Aukje 10, eig. M. J. van Gastel, Nieuwerkerk; 3e pr. (b) Hart 25, eig. J. v. d. Hoek, Elle- meet; 3e pr. (c) Margriet, eig. C. A. Hanse, Bruinisse; 3e pr. (d) Mina. eig. C. v. d. Hoek, Nieuwerkerk: 3e pr. (e) Riek, eig. B. Legemate, Kerkwerve. Vaarzen (geboren tussen 31 De cember 1953 en 1 April 1954). - le pr. (a) Pietje 68, eig. J. der Wedu wen, Kerkwerve; 2e pr. (a) Hoek- ster Bertha 25, eig. J. der Wedu wen, Kei'kwerve; 2e pr. (b) Aaltje's Minke 12 (geboren tussen 31 Maart 1954 en 1 Juli 1954), eig. J. der We duwen, Kei'kwerve. Kalfvaarzen (geboren tussen 31 December 1952 en 1 Juli 1953). - le pr. (a) Djipster Liesbet 68, eig. C. P. Flikweert, Nieuwerkerk; le pr. (b) Jeltje 3, eig. L. C. Hanse. Re- nesse; 2e pr. (a) Woudloper, eig. C. A. Hanse, Bruinisse; 2e pr. (b) Wijns Adema, eig. A. J. Rotte, Noordgouwe; 3e pr. (a) Dora 5, fok- ker-eig. C. N. Beije, Haamstede. Stierkalveren (geboren in 1955). - 2e pr. Jan van Schorre, fokker-eig. L. M. Moermond, Dreischor; 3e pr. Jan, fokker J. Boot Nzn., Kerk werve, eig. A. J. Rotte, Noord gouwe. SPORT Z.K.B. twaalftal-S.D.K.B. twaalftal Voor de op Zaterdag 22 October a.s. op het gemeentelijk sportter rein te Goes te spelen wedstrijd tussen de twaalftallen van de Z.K. B. en de S.D.K.B., zijn voor het S. D. K. B.-twaalftal de volgende speelsters en spelers uitgenodigd: Dames; H. J. Roos-van der Weel (Burgh), D. Ganzeman (Die Gouwe), N. v. d. Weijde-Verstraaten (D.S.S.), N. Kappers (Renesse), C. Bolijn S.V.O.W.K.) en J. Dalebout (D.E.S.). Heren: W. Vlaander en J. Vas- seur (Renesse), N. Schrier en H. Geluk (Burgh), J. Dalebout (Re nesse) en A. Hage (Unitas). Reserves: de dames M. v. Wes- tenbrugge-Zwaal (Unitas) en H. Dalebout (D.E.S.) en de hei-en D. Braam (Zeemeeuwen) en A. v. d. Hoek (Unitas). De juiste opstelling zal nog na der worden bekend gemaakt. LAND- EN TUINBOUW Tractoren door radio bestuurd De tractorafdeling van de Ford Motor Company demonstreert in Engeland thans tractox-en die op afstand door radio worden be stuurd. Op een kleine kast bevin den zich knoppen en hefbomen door middel waarvan signalen worden uitgezonden waarmee de tractor wordt bestuurd. KERKNIEUWS De kerken en de gerepatrieerden Vertegenwoordigers der samen werkende Protestantse kerken in Nederland hebben onder leiding van de commissie uit het Interker kelijk overleg voor geestelijke en sociale verzorging van gerepatri eerden, op het conferentie-oord „De Pietersberg" te Oosterbeek een werkvergadering gehouden. Deelgenomen werd niet alleen door geestelijke verzorgers en maatschappelijke werksters, doch ook door de sectie gerepatrieerden- zorg van de algemene diaconale raad en van het moderamen van de generale synode der Nederlands Hervormde Kerk, dat vertegen woordigd was door dr M. Boon. Ook werd belangstelling getoond van de zijde van het contact in overheidszaken en de betrokken deputaten der Gereformeerde Ker ken. De Morgenlandzending Tot zendelinge van de Morgen landzending met arbeidsveld in Egypte, is benoemd mejuffrouw W. Groeneveld, onderwijzeres te Am sterdam. Mej. Groeneveld, die zal gaan werken te Saghbine in Liba non, is thans naar Vennes bij Lau sanne vertrokken waar zij een bij- belschool bezoekt. Voor haar ver trek naar Saghbine komt mej. Groeneveld in Nederland terug om in 1956 in een bijeenkomst te Am sterdam als zendelinge van de Morgenlandzending te worden in gezegend. De millioenste immigrant voor Australië na de tweede wereldoor log, mevrouw Barbara Porritt uit Yoi'kshire, is met haar echtgenoot, een electriciën, te Tilbury (Enge land) scheep gegaan op de „Oron- say", die 8 November in Melbourne moet aankomen, waar een officiële ontvangst zal plaats vinden. Volgens het Instituut voor we tenschappelijk onderzoek te Rome leven op één enkel biljet van dui zend lires in totaal ongeveer vier honderd millioen microben. door HENK VAN HEESWIJK Ook Blonde Nel, die kort na slui tingsuur zich ter ruste had bege ven, lag lange tijd te denken aan de gast, die zo onverwachts en zo eigenaardig in haar huis was ge komen en gebleven. Ondanks z'n terughoudendheid had ze een stille sympathie voor hem opgevat en in haar slaapkamer zag ze in gedach ten telkens weer het donkere jon gensgezicht voor zich. Ze was er vast van overtuigd, dat ze hem ge bruiken kon in de zaak; het alleen zijn beviel haar slecht en ze ver heugde er zich al op, dat ze iemand in huis zou hebben die al die werk zaamheden zou kunnen verlichten, waartoe zij als vrouw niet in staat was. Het huis moest hoognodig op geknapt worden en als zij daarvoor een schilder uit Den Burg moest laten komen, werd dat te duur. En deze jongeman leek haar wel han dig genoeg toe om dergelijk wexic te verrichten. In gedachten somde ze de verschillende karweitjes op, die noodzakelijk waren en daarbij viel ze in slaap. De volgende morgen was ze, als gewoonlijk, vroeg op. Ze luisterde een wijle of ze haar gast hoorde. Hij zou nog wel slapen, veronder stelde ze bij zichzelf en behoed zaam ging ze naar beneden en kleedde zich. Dan ging ze de gelag kamer door, waar de lucht nog be zwangerd was van drank en rook en zette deuren en ramen wijd open, zodat de heerlijke frisse zo merlucht de bedoi-ven atmosfeer kon zuiveren. Ze bleef een poosje in de deuropening staan en tuurde over het Marsdiep, waar de eerste boot reeds naar Den Helder voer. Verder aan de gezichtseinder, die goudgetint was in het Oosten door de opkomende, glanzende zon, wa ren als kleine, wiegelende streepjes de vissersschuiten zichtbaar. Ex- was weinig wind. De storm van de vorige avond had de lucht schoon geveegd en de nieuwe dag begon x-ijk aan natuurlijk schoon. Het was nog stil in het dorpje. Alleen het eentonige doch klankvolle x-hythme van de klotsende golven tegen de verweerde keien van de zeedijk vex-brak zacht de rust van de mor gen. Hoe mooi en vredig is zo'n zo merochtend, ver van de woelige steden, bij de prachtige, groenge tinte zee.' De stilte werd plotseling vex-bro- ken door het geklepper van een paar klompjes. Een peuter van een jaar of acht stapte, parmantig de handen in de broekzak, over de grote klinkers van het sti-aatje. „Dag, vrouw Aagten!" „Zo, Henkie", lachte de vx-ouw de di-eumes toe. „Waar ga je al zo vx-oeg naar toe?" „Naar de haven. Vader kan er binnen een half uurtje zijn. Kijk maar, daer hè je de skuit". En een klein vingertje wees ver over de dijk naar het watex-vlak, waar aan de horizon de vorm van een botter zichtbaar was, die in de richting van het eiland zeilde. Blonde Nel tuurde gedachteloos naar het aangewezen stipje, want ze had nauwelijks gehoox-d wat de jongen zei. Dan boog ze zich naar hem toe en zei zacht, terwijl zij even heimelijk naar het bovenraam keek, waax-achter haar gast ver toefde: „Henkie, als je Van der Vis ziet, vraag dan of-ie even hier wil komen, wil je?" „Jawel, vrouw Aagten. Hij zal wel bij de haven staan. Ik zal 't hem meteen zeggen". „Mooi, je bent een flinke jongen, hoor. Hierzo", ze diepte een paar centen uit haar schox-tzak en gaf heem die, „dat is voor jou. Niet vergeten hoor?" „Nee vrouw Aagten, en wel be dankt". Weg was hij. De vrouw liep het huis binnen en zette theewater op. Af en toe luis terde ze even of ze hem al hoorde. Inwendig lachte ze dan. Laat hem maar slapen, dacht ze. Geert was echter al enige tijd wakker. Langzaam kleedde hij zich aan en tuux-de ondex-wijl over de wijde waterplas. Het was hier wel mooi, meende hij, om te wonen. Heel anders en rustiger dan in zo'n stad als Alkmaar. Daar was om deze tijd van de dag al meer la waai op straat als hier misschien ooit in het dox-p. Wat dat betreft zou hij er wel zin in hebben, maar kx-oegbaas. Hij had in bed er over nagedacht of hij hier zou blijven of niet. Het was zo jammer, dat het nu juist een café moest zijn, anders had hij zeker dadelijk een besluit genomen en de belx-ekking aanvaax-d, maar een kx-oeg (Woi-dt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1955 | | pagina 5