Het mysterie van de 0ERW0UD-TELEGRAAF Hele probleem der vacantiespreiding Stad en Provincie draait om de schoolvacanties KINDERPOSTZEGEL-ACTIE „Voor het kind - door het kind" NAVO inspanning houdt aan ter uierela OP SPEURTOCHT Proef met doorwerken op de bouwplaats bij slechte weersomstandigheden EENS KOMT HET GELUK Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE - VRIJDAG 14 OCTOBER 1955 - No. 17828 Vijf-en-zestig procent der vacantiegangers hieraan gebonden KERKWERVE C.J.M.V. start met instuifwerk KOOPT ER WAT MEER De afdeling Kerkwerve van de C.J.M.V. start a.s. Zaterdagavond Op een vergadering van leden lengen. Een enquete onder ver- met het organiseren van instuif- van de algemene commissie voor schillende vakgroepen heeft, vol- avonden. Deze avonden zullen wor de vacantiespreiding van het Cen- gens de heer Pront, uitgewezen dat den gehouden eenmaal per veertien traal Werkcomité Vacantie, gehou- men de collectieve vacanties van dagen in het Verenigingsgebouw, den te Utrecht, is gesproken over verschillende bedrijven wel zou De eerste avond zal er geen toe een eventuele ontbinding van het willen vervroegen, of later doen gangsprijs werden geheven. Jonge- Centraal Werkcomité Vacantie. houden, wanneer dit ook met de iui van 13 jaar en ouder zullen tot schoolvacanties het geval was. deze instuifavonden worden toege- I?l.t "aar aanleiding van het be- Ook is een enquete gehouden on- laten. Door diverse instanties wer- trekkelijk geringe resultaat dat de der de individuele bedrijven. Hier- dt?n sDelen heschikhaar epstclri 70 actie voor vacantiespreiding in Ne- uit geblek dat 00k de kleinere fff sfoeSken. derland zou hebben. bedrijven wel vroeger collectief voetbalspel en twee H-rinespelen. Unaniem waren de leden van de zouden willen sluiten, wanneer ook Verder zal er oeIe°enheid zh'n tot algemene commisie voor de vacan- de aanvangsdatum van de school- het beoefenen van dam- en schaak- tiespreiding evenwel van mening, vacanties vervroegd wordt, dat de actie moet doorgaan. Men constateerde, dat het in Nederland geen wens meer is om de vacantie te spreiden, maar een bittere nood zaak. Voorzitter J. Pront releveerde de activiteiten van het comité, dat volgens hem nog steeds zat met de moeilijkheid dat 65 van de Ne derlandse vacantiegangers gebon den is aan de schoolvacanties. Ingezonden mededeling Angst voor pijnlijk branden van overtollig maagzuur f Niet ncdlg. Neem óén of twee Rennies - bij voorbaat... spelen. De eerste avond zal, naar wij ver nemen, worden geopend door bur gemeester Francke. NOORDWELLE De oud papier-actie Naar wij vernemen zal er op Za ai is ami ue auiUUi».vU.„.vo. Doe gerust Uw maaltijden alle eer terdag 15 October a.s. weer oud pa- De mogelijkheid werd onder ogen aan, zonder die nare vrees voor Pieiworden opgehaald. Gezien de gezien de schoolvacanties te ver- zuurbrand achteraf. Met Rennies soede resultaten van de vorige keer hèbt U niets te vrezen. Eén of twee naag worden verwacht dat ook dit- Rennies die U ongemerkt water maal de inwoners hun volle mede- komt er niet aan te pas - laat ™€rkmg 2"llen «'"en verlenen, smelten op de tong, blussen direct. ™ral schoonmaak m vele Nog vóór de brand kan uitbreken huizen hgtij viert. Want Rennies Zoals bekend is de opbrengst van is ze reeds gedoofd Een NAVO-woordvoerdcr heeft falen nooit! in Par\js verklaard, dat de minis- ters van Buitenlandse Zaken der verhand met de onstooties NAVO-lanüen het "overecosz„n tTÊouaan zal een SvO Sïi "a rmtc tdüven van zijn bevel worden tot concrete resultaten door onder- ontheven en zijn twee kolonels in handelingen met de Sowjet-Unie heechtems genomen, aldus heeft be eikt een woordvoerder van de Franse Tn het communiqué dat de minis- Tef"Pf Maandag te Parijs mede- ters na afloop van hun besprekin- gedeeld. gen van drie dagen in het NAVO- De Amerikaanse ambassadeur hoofdkwartier in Parüs hebben uit- Eric Johnston, speciaal afgezant roprtprianri gegeven, wordt geen melding ge- Van president Eisenhower, heeft Herv. Kerk te Bruinisse, maar voel de actie bestemd voor de restaura tie van de Ned. Hervormde kerk alhier. Ds. G. H. J. Marsman in Nederland Ds. G. H. J. Marsman, predikant te Volksrust in Zuid-Afrika ver toeft momenteel met vacantie in Ds. Marsman was van STvan-rond^mïrndie'op Mag^ijn uit CaTro Zit ShIb!,™lVVA^Seatldae„dee; de "ie™ ^"nTnd "faangt langhebbende Arabische landen +v-r» irmn a*7..;^ r,- i.. hem meegedeeld hebben dat zij nog J ,o^ü a nfoil pnipp tiirf nnrlie hphhpr, v„nr greerde in 1850, nadat hij in 1949 de geheime vergaderingen bespro ken zijn. Prinses Margaret en kolonel Townsend Kolonel Peter Townsend, die dik wijls is genoemd als huwelijkscan- didaat voor Prinses Margaret, enige tijd nodig hebben voor een veriofhadVekregen naar Zuid- nariprp hpctfiiHprinrr srïin hpt hpr?io_ Q fiSKregen naar /.Ula nadere bestudering van het herzie- ne plan voor verdeling van de \va teren van de Jordaan. Afrika te vertrekken en hem begin 1950 emeritaat was verleend als predikant der Ned. Herv. Kerk. Nu hij tijdelijk op Bruinisse ver- De Sowjet-Unie heeft Perzië een nota gezonden, waarin zij zegt toeft, blijkt dat de gemeenteleden princpc dat het toetreden van laatstge- hem nog niet zijn vergeten. Hij zal Woensdag, een dag vooidat Piinse noemd land tot bet Turks-Iraakse op Zondag 16 October in de avond- Margaret van haar vacantie op verdedigingsverdrag „onverenig- dienst een preekbeurt vervullen, kasteel Balmoral jn facnouan baar .g met het streven> om vrede Qp die dag zal het precies 6 jaar Londen wordt yeiwac en veiligheid in de gebieden van geleden zijn, dat hij op 16 October Veiw viilm/PiH T vdd wnekomen het NabÜe en Midden-Oosten te 1949 afscheid nam als predikant te op het vliegveld Lydd aagnekomen verzekeren„ Bruinisse. De 41-jange Townsend is ïucnt- machtattaché te Brussel. Londense bladen hebben het be zoek van Townsend en de vroege terugkeer van Prinses Margaret, vijf dagen voor dóór de koningin, met elkaar in verband gebracht. Zij beschouwen deze beide feiten niet als louter toeval. De bladen hebben de mogelijkheid geopperd, dat er binnenkort een bekendma king van de zijde van het paleis Buckingham zal worden uitgege ven, waarin de geruchten over een romance tot klaarheid worden ge bracht. Koop er wat méér", is dit jaar het motto van het Nederlands Co mité voor Kinderpostzegels, voor zijn kinderpostzegelactie „Voor het kind - door het kind", waarvoor vandaag het startsein zal worden gegeven. De actie ligt - zoals bekend - in handen van de stichting „Voor het Kind". Vorig jaar heeft de op brengst voor het eerst de één mil- lioen gulden overschreden; zij be liep met name netto f 1.200.000. Van 14 tot en met 19 October gaat schoolgaand Nederland op nieuw op stap voor het veirzamelen van bestellingen op zakjes kinder zegels en mapjes prentbriefkaarten. Meer dan 400.000 leerlingen van 5.500 scholen - dat zijn 500 scholen meer dan verleden jaar - doen aan de actie mee. Zoals bekend heeft de P.T.T. voor de „kinderzegels van dit jaar" een vijftal kinderportretten van enkele meesters uit de 17e eeuw laten re produceren. De opdracht is uitge voerd door de heer S. L. Hartz. In het zakje zitten 5 zegels van 2 cent en 5 zegels van 10 cent. Ze blijven het gehele jaar 1956 geldig. Prijs per zakje f 1. De drie mapjes prentbriefkaarten (a f 1 per mapje) bevatten resp. een RECHTZAKEN Echtpaar verwaarloosde veestapel Het echtpaar Middeljans te Bui- nerveen heeft terecht gestaan voor depolitierechter te Assen terzake van „een enorme staat van ver waarlozing van dieren en dieren mishandeling", zoals de dagvaar ding luidde. Het echtpaar had acht koeien, een aantal schapen en enige lammeren, die volgens de dierenarts, die een onderzoek had ingesteld, ernstig verwaarloosd en verhongei'd wa ren. Toch was er voldoende voeder op de boerderij aanwezig. De ech telieden wisten wel, dat ze vol doende geld hadden om de dieren te onderhouden, doch wisten niet waarom ze zo gehandeld hadden. Beide verdachten werden veroor deeld tot f 100 boete plus twee maanden voorwaardelijke gevange nisstraf en als bijkomende straf een verbod om dieren te houden. algemene serie met vijf kinderpor tretten naar tekeningen van mevr. mr. Lily Eversdijk-Smulders, een kinderserie met vijf dierenprenten van mevr. Rie Kooyman en een Kerst- en Nieuwjaarsserie met vijf kaarten naar ontwerpen van de graficus J. B. Sleper, mevr. A. Sie- genbeek van Heukelom, Franz Met- tes, Willy Berg en Max Nauta. Ingezonden mededeling Dé ">eest gebr<>£<( oplosbare koffi In bussen voor ten minste 35 koppenf 2.60 Coffeïne-vrij, in bussen met rood etiketf 2.95 Grote bussen voor ten minste 140 koppen f 9.45 Coffeïne-vrij f 10.95 Sporenelementen in grond en gewas Voor een normale groei heeft de plant behalve macro-elementen zo als stikstof, fosfaat, kalium en mag nesium ook, zij het in geringe mate, sporenelementen, zoals ijzer, koper, mangaan, zink, borium en molyb- deen, nodig. Afwijkingen bij het vee en bij het gewas worden niet alleen waargenomen als er een te kort of een overmaat aan bepaalde elementen optreedt, doch ook wan neer bepaalde elementen in een on gewenste verhouding in grond en gewas aanwezig zijn, aldus drs. J. Th. L. B. Rameau, hoofd van het Centraal Laboratorium v. Grond en Gewasonderzoek te Oosterbeek, in een onlangs gehouden radiocau serie. Het Bedrijfslaboratorium voor Grond- en Gewasonderzoek kan alle sporenelementen bepalen. De moeilijkheid doet zich echter voor, dat nog geen enkele basis is ge vonden, waarop een advies voor bemesting met sporenelementen kan worden gegeven. Wel kan voor koper en ten dele ook voor man gaan gezegd worden, hoe de zaak er voor staat, doch voor de andere sporenelementen is dit vooralsnog niet mogelijk. Bij de beoordeling van de analysecijfers moet nl. re kening worden gehouden met het feit, dat deze afhangen van de soort van grond en gewas, en dat de beoordeling voor grasland an ders moet geschieden dan voor bouwland. Voor een juiste adviesgeving is het nodig, dat er ook voor sporen elementen een voldoende ervaring met proefvelden en proefplekken wordt verkregen. Met het verzame len van gegevens, waaruit een ad vies kan worden samengesteld, is men bij de verschillende instituten thans druk bezig. Het is momenteel dus minder ge wenst, dat de practijk zelf lukraak monsters op sporenelementen laat onderzoeken. De mogelijkheid van een financiële teleurstelling is dan groot. Daarentegen is inzending van monsters zeer zeker mogelijk in overleg met de Voorlichtings dienst. Door onderling overleg kan dan worden uitgemaakt, welke sporenelementen voor onderzoek in aanmerking komen. Alleen dan kan het inzicht in deze moeilijke kwestie worden verruimd en kan teleurstelling voor de boer worden voorkomen. Te Meisjien in Kwantoeng zijn 23 „contra-revolutionnairen" ter dood veroordeeld en onmiddellijk terechtgesteld, zo meldt het dag blad van het Oosten uit Kwan toeng, dat in Hongkong is ontvan gen. Volgens het blad zijn verder 225 „contra-revolutionnairen" ver oordeeld tot verschillende straffen door het volkstribunaal van Mei sjien onder wie enkele tot 15 jaar gevangenisstraf. De veroordeelden zijn beschuldigd van plundering en moord en het verwekken van op standen. Ook Finse krijgsge- Steeds minder trommels roffelen in Afrika vangenen naar huis Het (onafhankelijke) Finse dag blad „Helsingin Sanomat" meldt, dat de zich in de Sowjet-Unie be vindende Finse krijsgevangenen en burgers naar hun land teruggezon den zullen worden, wanneer de te rugkeer hunner Duitse lotgenoten voltooid is. Volgens het blad worden hier voor op het Finse ministerie van Buitenlandse Zaken en op de am bassade van Finland te Moskou voorbereidingen getroffen. Het ministerie wilde geen com mentaar op dit bericht geven. Nederlander vertoeft in Siberië Duitsers, die sinds de oorlog in Rusland zijn gevangen gehouden, doch thans naar hun land zijn te rug gekeerd, hebben medegedeeld, dat de Nederlander A. G. P. Beer- nink in het Russische gevangen kamp „Inta" in Siberië verblijft. Beernink zou tijdens de oorlog met de Duitse legers tegen de Rus sen hebben gevochten. Naar het A.N.P. voorts verneemt, is Beernink kort na de oorlog in Oost-Duitsland gearresteerd en naar Rusland overgebracht. Daar is hij veroordeeld tot 25 jaar. De Russische regering heeft einde vo rig jaar er de Nederlandse rege ring officieel van in kennis gesteld, dat Beernink in Russische gevan genschap zijn straf uitzit. Glycerolfabriek in Pernis De Shell Petroleum Company Ltd. heeft bekend gemaakt dat wel dra een begin zal worden gemaakt met de bouw van de eerste synthe tische glycerine fabriek in Europa, die in Pernis zal komen te staan. De fabriek die ongeveer 2% mil- lioen pond Sterling zal kosten zal tegen het einde van 1957 in wer king kunnen worden gesteld. Gly cerol, dat beter bekend is onder de naam glycerine wordt vandaag de dag gebruikt in een groot aantal producten - van tandpasta tot dy namiet. Het roffelen-van trommels in de stilte van het Afrikaanse oerwoud is voor velen een begrip geworden. Het één hangt ten nauwste met het ander samen, want wij kunnen ons de binnenlanden van het zwarte werelddeel moeilijk zonder het ge luid van de tam-tams voorstellen. Toch zal het niet lang meer duren of het geluid van de berichten- trommels zal in Afrika verstomd zijn, want de inboorlingen, die ken nis hebben gemaakt met de blanke beschaving, gaan zich steeds meer interesseren voor de aanmerkelijk eenvoudiger wijze, waarop wij over grote afstanden berichten over brengen en vooral de jonge gene ratie voelt er minder voor om ge bruik te maken van de moeilijke trommeltaal. Vele Afrikapioniers van naam hebben getracht in de loop der ja ren het mysterie van de oerwoud- telegraaf te ontsluiteren, maar het is niet gelukt, totdat de Engelse missionaris Carrington door zijn vriendschap met een Congolese trommelaar het geheim voor een groot deel te weten kwam. Over deze manier van berichten overbrengen deden tot voor kort verschillende onjuiste verhalen de ronde. Velen meenden, dat bij deze trommeltaal gebruik werd gemaakt van een soort morseschrift. Ande ren verklaarden, dat het een tele- patisch hulpmiddel was. Ook wer den de mogelijkheden van deze oer- woudtelegraaf verre overschat en meende men, dat de inboorlingen kans zagen om in korte tijd be richten over honderden kilometers afstand te verzenden, doordat de een het van de ander overnam, een soort estafette-systeem dus. Car rington heeft als deskundige, die zelf door middel van de trommel beirchten kan verzenden en ont vangen, een einde gemaakt aan deze fabeltjes, want de zaken lig gen geheel anders. Beperkte mogelijkheden Afhankelijk van de weersgesteld heid kan het geluid van een trom mel geen grotere afstand afleggen dan ongeveer tien kilometer. De wijze waarop berichten worden overgebracht is voor ons blanken een zeer ingewikkeld systeem, dat ten nauwste samenhangt met de taal der inboorlingen. Een bepaald woord kan verschillende betekenis sen hebben, hetgeen afhangt van de beklemtoning der lettergrepen. Het verschil in beklemtoning en toonhoogte van bepaalde lettergre pen speelt in de trommeltaal een zeer belangrijke rol. Deze toon hoogte en beklemtoning worden namelijk door middel van trommels overgebracht. Om dit te bereiken zijn de trom mels, die vervaardigd worden van een groot stuk uitgehold hout, van boven voorzien van een nauwe sleuf, waaruit het geluid komt. Wanneer men aan de ene zijde op de gleuf slaat, geeft de trommel lage tonen en aan de andere kant hoge tonen. Op die manier krijgt men de intonatie. De afwisselende hoge en lage tonen worden precies zo geslagen als ze voorkomen in de inboorlingentaal. Toch zou dit nog tot verwarring kunnen leiden en daarom maakt men slechts gebruik van bepaalde standaardzinnen, waardoor vergissingen praktisch uitgesloten zijn. Deze zinnen zijn geen zinnen in telegramstijl als bij ons, maar zeer uitgebreide uiteenzettingen, waar bij men gebruik maakt van vele woorden om er één te omschrijven. Hierdoor is vergissing uitgesloten. Het reslutaat is natuurlijk, dat men heel veel tijd nodig heeft om een bericht door te trommelen, terwijl he trouwens verschillende keren herhaald wordt, opdat men aan de andere kant van de denkbeeldige verbindingslijn toch maar precies begrijpt welk bericht doorgegeven wordt. Taal- en trommeldeskundigcn Aangezien men in de Afrikaanse binnenlanden zeer veel verschillen de talen aantreft, is het doorgeven van een bericht geen sinecure. Soms heeft een kleine stam een ge heel eigen taal, terwijl enkele tien tallen kilometers verderop weer een andere taal wordt gesproken, met alle moeilijkheden van dien voor de overzetting van het trom- melbericht. Daarom zijn de trommelaars van de stam mannen, die van jongsaf de techniek van het trommelen hebben geleerd en doorknede des kundigen zijn, terwijl het tevens noodzakelijk is, dat zij de talen van de omliggende stammen volkomen beheersen en in staat zijn ook in die talen berichten te zenden en te ontvangen. Op die manier zijn zij in staat een bericht van een andere stam te verstaan en om te zetten in hun eigen taal, waarna anderen het weer opvangen en zouden kun nen doorgeven. Het trommelen wordt tijdens het bericht niet onderbroken, zelfs niet wanneer de trommelaar even moet bedenken hoe hij de volgende zin zal slaan, dan houdt hij geruime tijd in een ononderbroken eento nige roffel een bepaalde toon aan, op precies dezelfde wijze, als een spreker zijn zin kan onderbreken rnet „eh Missionaris Carrington geeft ech ter zelf toe, dat hij nog niet alle geheimen van de trommeltaal kent, omdat de negers deze geheim wen sen te houden. Eigenlijk weet hij al te veel, want wat hem is gelukt, is nog nooit aan andere blanken ge lukt, nl. een tip op te lichten van het mysterie der Afrikaanse oer- woudtelegraaf. (Nadruk verboden). Door verlet gaan Jaarlijks veel arbeidsuren verloren De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting heeft besloten zijn medewerking te verlenen aan een proefneming met doorwerken bij minder gunstige weersomstan digheden op een bouwwerk van 544 woningwetwoningen in de ge meente Rijswijk (Z.H.) en hiervoor een bedrag van maximum f 100.000 beschikbaar te stellen, waarbij in begrepen zijn de kosten van tech nische en organisatorische advie zen en laboratoriumproeven. Regen, sneeuw, vorst, dooi en korte dagen veroorzaken in de bouwnijverheid aanzienlijke pro ductieverliezen, daar het gebruike lijk is de werkzaamheden bij deze omstandigheden te onderbreken. Algemeen erkent men thans de noodzaak van het toepassen van middelen en methoden om deze productieverliezen te beperken, zo deelt het ministerie van Wederop bouw en Volkshuisvesting mee. Technisch zijn er geen onoverko melijke bezwaren om zelfs onder zeer slechte weersomstandigheden door te werken, gezien ook de bui tenlandse ervaring op dit gebied. Wel valt te verwachten, dat wegens het karakter van de Nederlandse winters de uitgaven, nodig om bij zeer ongunstige weersomstandig heden door te kunnen werken niet verantwoord zijn. Al heeft men echter in ons land nog geen inzicht in de kosten, die het doorwerken bij minder goede weersomstandig heden met zich zal brengen en in de resultaten die dit doorwerken kunnen hebben voor de productie in de bouwnijverheid, toch wordt een proef in dit opzicht van groot belang geacht. FEUILLETON 6 door HENK VAN HEESWIJK „Daarin heb je gelijk. Maar ge steld, dat je aan de eisen voldoet, wanneer ik je hier als knecht aan neem en ik blijf de eerste weken zelf mee bedienen in de zaak; jij maakt eens met deze of gene een praatje - je lijkt me niet verlegen toe, dus ik veronderstel dat je je mondje wel zult roeren - dan raken de klanten aan je gewend en kan ik van lieverlee meer aandacht aan m'n huishouden besteden. Na en kele weken weten ze dan niet be ter of het hoort zo. Als je een beetje verstand krijgt van vis en schepen, praat je wat met de man nen mee, want dat willen ze hier graag. De eerste weken luister je maar goed waar ze over praten en dat knoop je in je oor. Je legt eens een kaartje met de lui, als ze een vierde man missen en dan zul je zien, dat je zo ongemerkt hier thuis raakt. En daarom moet je van tijd tot tijd een glaasje meedrinken. Dat hoort zo. Wie appelen vaart, die appelen eet en 't komt er bij mij op een glaasje niet aan. In 't veen moet je per slot van rekening niet op een turfje zien. En de vissers van 't Skil zijn doodeerlijke lui: ze zullen je geen cent tekort doen. Al hebben ze eens een paar dagen geen geld, als ze met de vangst thuis komen, is 's avonds het eerste wat ze doen: hun schuld betalen". „Aanneme, Nel, nog een rondje!" klonk de stem van een der bezoe kers. ,,'k Zal je scheren, Gerrit. Even geduld. - Afijn, denk er maar eens over na. Maar ik geloof, dat je 't wel zult doen. Ik zal gelijk maar een glas bier bij je neerzetten". Met deze woorden stond Blonde Nel op om haar klanten het ver langde te brengen. Hij keek haar na, terwijl ze, on danks haar flinke postuur; met lichte tred naar de tapkast liep en met een handige slag achter elkaar de glazen vulde met het goud-gele vocht. Eigenaardig, dacht de jonge man, dat ze hier alleen bedient. Zou ze niet getrouwd zijn? Of we duwe misschien? In ieder geval was er geen man in huis, want ze had immers iemand nodig om het werk te doen in de woning, karweitjes, die zij als vrouw niet kon verrich ten. Het was hem vreemd te moede. De gehele dag had hij over het eiland gezworven en nergens werk kunnen vinden en thans werd het hem hier - zij het dan ook onder voorbehoud - in zekere zin in de schoot geworpen. Maa rwat voor werk! Inwendig moest hij lachen en keek naar de waardin, die han dig tussen de mannen doorliep met een blad met glazen bier. Dan zou hij in haar plaats de gevraagde dranken moeten tappen en bren gen. Dan zou hij met de vissers een praatje moeten maken over het weer en de vangst, 't Zou wat wor den. Hij had niet 't minste ver stand van vis. Wist amper het ver schil tussen kabeljouw en schelvis. Dan zou men roepen: „Aanneme, Geert, een pilsie!" Hij schoot in een lach om het humoristische van het geval. Blonde Nel, die haar bestelling had afgeleverd en juist naar hem toeging met de resterende twee glazen, die ze op het blad had, zag hem lachen. Ze zette een glas bier voor hem neer en ging weer zitten op de stoel togenever hem, terwijl ze het laatste glas voor zichzelf hield. Met de handen onder de kin en een spottende blik in haar ogen zag ze hem aan. „Waarom lachte je zoeven?" vroeg ze, terwijl ze hem scherp op nam. „Omdat ik U zoeven zag lopen met dat bier en toen dacht ik me zelf een ogenblik in Uw plaats. Dat leek me zo vreemd". „En een kellner dan?" „Ja, dat is zo. Maar ik vrees, dat ik niet voor kellner in de wieg ge legd ben. 't Is de vraag, of 't mij zo handig zal afgaan als U". „Alle begin is moeilijk, maar het berust alleen maar op routine. En de klanten zien hier niet zo nauw als in Carlton in Amsterdam. En wat jouw vrees betreft ten opzichte van het feit, of je al dan niet voor kellner bent geboren, doet niets ter zake. Er zijn zoveel mensen, die heel wat anders worden, dan ze oorspronkelijk van plan waren. Ik had tien jaren geleden evenmin kunnen dromen, dat ik thans waar din zou zijn. En toch heb ik op het ogenblik de drukste zaak van het Skil. Maar apropos. Je glas staat voor je. Hoe denk je er over?" (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1955 | | pagina 5