9, DE ZIERIKZEESCHE COURANT Russen moeten passende concessies doen inzake Duitse éénwording IVIotie van wantrouwen in Franse regeringspolitiek ten aanzien van Algerije A.R.-partij tegen verdeling in conservatief en progressief VRIJDAG 14 OCTOBER 1955 No. 17828 - 112e Jaargang ZIERIKZEESCHEMNIEUWSBODE ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling t 3,50, per week 27 cent. Losse nummers 10 ct. Verschijnt Dinsdag, Don derdag, Vrijdag en Zaterdag - Advertentieprijs 15 cent per mm. - Succesje» (max. 15 mm.) 11,per stuk. Waarin opgenomen 1797-1C89 REDACTIE EN ADMINISTRATIE: Lange Nobelstraat 6, Zierikzee, Postbus nr. 1, Telefoon nr. 32, Girorekening nr. 137677 - Uitgave: N.V. Drukkerij voorh. Lakenman 6, Ochtman - Lange Nobelstraat 6, Zierikzee - Redacteur: M. J. BIJ DE VAATE - Tel. 309. Anders geen aanvaarding van beveiligings-voorstellen De Westduitse minister van Bui tenlandse Zaken, Von Brentano, heeft Woensdag in de commissie voor buitenlandse zaken van de Westduitse Bondsdag verzekerd, dat de Westelijke mogendheden geen Russisch voorstel lot beveili ging zullen aanvaarden zonder dat de Russei» passende concessies doen ten opzichte van eenmaking van Duitsland, aldus werd in parlemen taire kringen vernomen. Von Brentano bracht verslag uit van zijn besprekingen met de Wes telijke ministers van Buitenlandse Zaken te New York over de voor bereiding van de conferentie van de ministers van Buitenlandse Za ken van- de Grote Vier, die deze maand té' Genève zal beginnen. De Westduitse minister deelde mede, dat het Westen van plan is een gewijzigd plan-Eden aan de Sowjet-Unie voor te stellen. Dit plan beoogt wapeninspectie aan weerszijden van het „ijzeren gor dijn" en vorming van een gedemi litariseerde zóne in kleine gebieden nabij de grens. Brits vlcotbezoek aan Leningrad Bevolking toont veel belangstelling Woensdagavond is het Britse vliegkampschip „Triumph" bij Le ningrad ten anker gegaan. Het schip maakt deel uit van het Britse smaldeel van zes schepen, dat een bezoek van zes dagen aan de Sow- jet-Unie zal brengen. Duizenden Russen hadden zich naar de kade begeven om het 13.350 ton metende oorlogsschip de Newa te zien op- stomen. De overige vijf schepen zijn Woensdagavond later aange komen. Toen de schepen op 50 km van Leningrad waren, werden zij met zeventien saluutschoten begroet en opgewacht door vier Russische oor logsschepen, een torpedobootjager en drie duikbootjagers. De „Tri umph" beantwoordde de gröet," eveneens met zeventien saluut schoten. Eisenhower aanvaardt voorstel van Boeiganin President Eisenhower heeft aan geboden een Sowjet-voorstel om militaire inspectiegroepen op be langrijke punten in de V.S. en de Sowjet-Unie te stationneren, te aanvaarden, mits dit zou bijdragen tot het vestigen van betere be trekkingen. De brief is gericht aan de Sow- jet-premier, maarschalk Boeiganin, en antwoord op een brief van Boei ganin van 19 September. In de brief van Eisenhower wordt ook gezegd, dat hij bemoe digd is door het feit, dat maar schalk Boeiganin zoveel aandacht schonk aan zijn te Genève voor gestelde plan voor uitwisseling van militaire gegevens en wederzijdse inspectie uit de lucht. Stichting Radio Neder land Wereldomroep Z.K.H. Prins Rernhard beschermheer Het bestuur van de Stichting Radio Nederland Wereldomroep heeft Woensdag Z.K.H.ÏPrins Bern- hard het Beschermheerschap van de Stichting aangeboden ter gele genheid van het feit, dat tien jaar geleden de na-oorlogse wereld-uit zendingen begonnen. Tijdens een bijeenkomst in het raadhuis te Hil versum overhandigde de voorzitter van het Stichtingsbestuur, mr. A. J d' Ailly, de Prins een oorkonde, luidende: „Heden de dertiende Oc tober 1955 heeft het bestuur van de Stichting Radio Nederland We reldomroep, ter herdenking van het feit, dat vandaag tien jaar geleden de na-oorlogse werelduitzendingen begonnen, het Beschermheerschap der Stichting aangeboden aan Zijne Koninklijke Hoogheid de Prins der Nederlanden, wiens toegewijde ar beid tot versterking van de plaats van Nederland in een vrije, vreed zame en vruchtbaar samenwerken de wereld een aansporing betekent voor allen, die hetzelfde doel na streven". Nadat hij de oorkonde in ont vangst had genomen, hield de Prins een toespraak. Natuurkundigen van de Ame rikaanse luchtmacht hebben een „Aerobee"-raket bijna 112 km. hoog het luchtruim ingezonden. Het doel van de proefneming is, na te gaan of zich in de bovenste luchtlagen natuurlijk natrium bevindt, voorts de oorsprong, eigenschappen en dichtheid er van. Het door de ra ket verspreide natrium vormde een reusachtige „C" in de lucht rondom de ster Vega. Korte berichten uit het Binnenland NIJMEGEN. De 64-jarige heer H. W. Gest uit Hees bij Nijmegen is op de Graafseweg te Nijmegen met zijn bromfiets gegrepen door een auto. De oude heer die waar schijnlijk niet oplette werd van de bromfiets geslagen. Hij had beide benen gebroken en een zware sche- delbasisfractuur opgelopen. Hij is aan de gevolgen van die verwon dingen overleden. 's-GRAVENHAGE. Het Franse ministerie van Landbouw organi seert onder auspiciën van de Or ganisatie voor Europese Economi sche Samenwerking (O.E.E.S.) een internationale testdemonstratie van landbouwmachines van 17 tot 21 October a.s. te Parijs. ALMELO. Woensdag heeft dr. E. L. Kramer, directeur-generaal voor de energievoorziening en de indus trialisatie te Almelo met een rede voering de nieuwe fabriek van de N.V. Metappa geopend. Nadat prof. ir. D. Dresden als president-com missaris van Metappa N.V. de gas ten, bij wie vele buitenlanders, had begroet, sprak dr. Kramer zijn re de uit. 's-GRAVENHAGE. De „Veres- nigde Nederlandsche Scheepvaart maatschappij" te 's-Gravenhage heeft opdrachten verstrekt voor de bouw van drie schepen. ROTTERDAM. In haar woning te Rotterdam is de 25-jarige mevr. T. C. van H.-N. dood aangetroffen. Uit het door de politie ingestelde onderzoek is thans gebleken, dat de vroifw aan vergiftiging door kool- AA monoxydedampen is overleden. ,In Ruyter" binnen by de generale repetitie. De belangstelling langs de 9 v de kamer stond nl. een kachel die wal was- zo groot, dat men bijna zou menen dat de koningin werkelijk o Eenzaamheid is voor de geest, defect was. aan boord was. wat dieet is voor het lichaam. O O VO<X>OOOO+<*>++oog<X>OO*OO Op Curacao wordt naarstig gerepeteerd om het bezoek van H.M. de Dit nummer bestaat uit 6 pagina's. Koningin zo goed mogelijk te doen verlopen. - Op de foto vaart Hr. Ms. ZWOLLE. Een personenauto, be- stuurd door de heer K. uit Streu- Een woordvoerder van het A kei (Zwollerkerspel) is bij het pont- Amerikaanse ministerie van Bui- UpV06QKUIïQlE6 COntTOlS Hp( KNMI V6rWfiCilt veer te Genemuiden te ver doorge- tenlandse Zaken heeft Woensdag n'11 v reden en in hetZwartewater te- verklaard, dat de Amerikaanse re- De Eindhoveiise verkeerspolitie rechtgekomen. De bestuurder heeft gering over „inlichtingen van re- begon Donderdag een preventieve zich door een portierraam kunnen cente datum" beschikt, dat het rijwielcontróle in de stallingen van bevrijden, maar zijn 70-jarige va- Sowjet-blok mogelijk ook Israël (na ane Eindhovense fabrieken en be- Plaatselijk mist en daarna opkla- der kon niet onmiddellijk uit de de Arabische landen) zal aanbieden drijven met meer dan 50 man per- ringen; zwakke tot matige Zuid- inmiddels vol water gelopen auto wapens te leveren. De woordvoer- soneel. Een brigadier met vier westelijke wind; dezelfde tempera- worden bevrijd. Toen men hem er der wilde, ondanks een spervuur agenten zal alle fietsen aan een turen als Donderdag of iets hogere, uit had gehaald was hij reeds over- van vragen van journalisten, niets nauwgezette controle onderwerpen, 15 qc|. £0n op 7 05 onder 17 50 '_1 fi speciaal voor wat de toestand van j tot Vrijdagavond: Iets meer wind leden. I aan zijn verklaring toevoegen. Is een „intergratieplan" niet uitvoerbaar? Maan op 6.49, onder 17.12. Nieuwe Maan: 15 October te 20.32. HOOGWATERSTANDEN de bel, rem en verlichting betreft, en de geconstateerde tekortkomin gen noteren op een label, welke vervolgens aan de fiets wordt be vestigd. Middels deze label wordt de eigenaar van de fiets uitgeno digd de nodige reparaties te laten 15 Oct. aanbrengen teneinde zich veiliger in het verkeer te kunnen mengen. BROUWERSHAVEN: De actie is tevens bedoeld als waar- 15 Oct. 2.18 v.m. ZIERIKZEE: 2.59 v.m. 15.08 n.m. In de Franse Nationale Vergade- aan de volkswil. Hierdoor loopt schuwing voor de komende scherpe ring, waar Woensdag het debat over men het risico, dat de Algerijnen controle, welke over enkele weken Springtij17 October. Algerije is voortgezet, is in naam in laatste instantie hun toevlucht op straat zal worden begonnen. Doodtij: 26 October. van de, socialistische fractie een tot geweld zoeken. motie van wantrouwen In de rege- In de motie wordt verder ver- ringspolitiek ten aanzien van Al- klaard, dat de Nationale Vergade- gerije ingediend. ring het terrorisme en „bepaalde methoden" om de orde te herstellen In de motie wordt gezegd, dat afkeurt, alleen een politiek met nieuwe doe len en nieuwe methoden de rust in Algerije kan herstellen, de verdere aanwezigheid van Frankrijk in het gebied kan verzekeren en de demo cratische evolutie van het Alge rijnse volk kan garanderen. De politiek van „integratie", die de 2-egering met betrekking tot Al gerije voorstaat, wordt van de hand Trein verpletterde boerenkar PROGRAM VAN ACTIE Twee doden Autobus reed op Met het oog op de verkiezingen en. Deze hebben geen resultaat op- voor de Tweede Kamer, welke vol- geleverd. Wel ziet men plaatselijk gend jaar zullen worden gehouden, hier en daar een samengaan van De trein die Donderdagmorgen te heeft de leidinê van de Anti-revo- anti-revolutionnairen en christelijk uur uit Hoek van Holland naar lutionnaire partij een program van historischen. De leiding der Anti- aewezen daar neze met in DracuiK —.terdam was vertrokken, is op actie ontworpen Dit ontwerp wordt revolutionnaire partij is van me- ïoi kunnen wordL aebi acht Het een onbewaakte overweg tussen de?e week aan de anti-revolution- mng, dat er meer samenwerking van 1947 daterendestatuut voor Al- Maassluis en Rotterdam op een rmire kiesverenigingen ter bespre- moet komen, welke intussen niet gertje aldus de motie is slechts met twee paarden bespannen boe- king en eventuele amendering toe- behoeft te leiden tot een fusie. frapm'pntarisrh tnpfïpnact' pn het renkar gereden. De neus van de gezonden. Algertinso vSlk is dSoo? scep- trein werd ingedrukt. Twee man- De Anti-revolutionnaire partij tisch gestemd. De kiesmethoden in nen die op de kar zaten zijn ge- ^reeft naar een christelijk staat- Al°eriie hadden bii de bevolking dood- De wagenvoerder is ernstig kundig beleid en gaat hierbij uit twijfel doen rijzen over de doel- gewond. De paarden kwamen er van de belijdenis, dat Jezus Chris- militaire kraanWageil in treffendhefd vande democrattche heelhuids af; de kar werd geheel tus is gegeven alle macht in hemel 6 en op aarde en dat overheid en Twee personen gedood volk, in erkenning van en onder werping aan die macht, geroepen Op de Rijksweg 's Gravenhage- zijn Gods geboden voor het leven Utrecht is Donderdagmorgen om- in de staat te gehoorzamen. streeks half zes tijdens dikke mist Met kracht verzet de anti-revo- ®en aut°bus met studenten van de lutionnaire partij zich tegen het op- Landbouwhogeschool te Wagen in delen van ons volk in conservatie- ^eSen een militaire kraanwagen Een Amerikaanse Congrescom- ven enerzijds en progressieven an- Sebotst, als gevolg waarvan twee missie zal beginnen met een onder- derzijds. Zij is van oordeel, dat, Pars°nen werden gedood en vijf ge zoek naar de gevolgen van auto- naar het woord van Groen van whpa- matisering voor de industrie en de Prinsterer, allen, die de hoofdwaar- werkgelegenheid in de Verenigde heden der hervorming zijn toege- aan. va" de Rijksweg in plaats van Staten. Enkele vakverenigingen be- daan, in de politieke strijd schou- weren dat de huidige drang tot der aan schouder behoren te staan, automatisering bij grote onderne- Het program van actie bevat geen methoden en om uiting te geven vernield Bezorgdheid over de automatisering in de industrie Columbus-berdenking De burgemeester van Genua, de geboortestad van Christo pher Columbxis, heeft Woens dag langs draadloze weg een lamp ontstoken op de top van het mausoleum van de grote ontdekkingsreiziger te Ciudad Trujillo, de hoofdstad van de Dominicaanse republiek, waar Columbus precies 463 jaar ge leden voet aan land zette. Binnen 15 seconden werd daarop op dezelfde wijze van de overzijde van de Atlanti sche Oceaan een reeks lan taarns in de raadzaal van het stadhuis van Genua ontstoken. De kraanwagen stond op de rij— op de zich daar bevindende par- keerstroken. De bestuurder van de kraanwagen heeft, naar wordt aan genomen, plotseling uit de mist een mingen spoedig tol werkloosheid lijst van punten, welker verwezen- „ft de richtïhg Den S -,„1 lrnnnnvt lnidnn +r\t nwprnrnrliir>- liilHncf mpn wpnet na to ctrpvon T. zal kunnen leiden, tot overproduc- lijking men wenst na te streven, tie, economische verstoring en on- doch een behandelen van onder- rust in de industrie. Economische werpen in samenhang met elkan- naderbij zien komen. Hij heeft getracht door met de armen te zwaaien de aandacht van de auto deskundigen hebben eveneens aan der. Op het program is gebracht busbestuurder te trekken hun bezorgdheid uiting gegeven het filmmonopolie, dat dient te deze merkte hem te laat op'. Aan de weg van Wenen naar Linz ligt de vroegere kazerne in het stadje Ens, oud en uitgewoond. Op het ogenblik wonen 367 vluchtelingen in deze sombere steenmassa's. - Op de foto een kijkje op de binnenplaats. over de mogelijkheid dat automa- worden gebroken. Naar het inzicht De miütair wei-d bij de" botsing tisering, indien te snel toegepast, der opstellers van het program van van de aut0bus met de kraanwagen economische, instabiliteit zou kun- actie behoort de Nederlandse bios- gegrepen en gedood. De autobus nen veroorzaken. Werkgevers ant- coopbond niet uitsluitend uit te werd aan de rechterzij flank tot on- woorden hierop dat de groei in to- -maken wat er in de bioscopen ge- geveer halverwege opengereten. AMSTERDAM. Dr G. M. J. Veld- tale productie en de hieruit voort- draaid zal worden. Eén van de inzittenden liep zo- kamp, staatssecretaris van Econo- vloeiende toegenomen vraag naar Met betrekking tot de oproep tot danige verwondingen op, dat hij mische Zaken, heeft Donderdag in door hen gebruikte grondstoffen eenheid wordt medegedeeld, dat er vrijwel onmiddellijk overleed. Drie „Bellevue" te Amsterdam het 18e spoedig worden verdrongen door de herhaaldelijk pogingen zijn gedaan passagiers werden zwaar gewond Nederlandse reclame-congres met nieuwe automatisch werkende ma- om te komen tot een samenspreking en twee liepen lichte verwondingen een toespraak officieel geopend, chines. der protestants christelijke partij- op.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1955 | | pagina 1