f U breit veel mooier met UneHtdeMöfeit leert ze sparen! Totale vernietrwiag van Nederland's langste spoorbrug vrijwel voltooid Plannen in voorbereiding voor stichten van Zeeuws Landbouw-Centrum GEBR. THIEN Zierikzeesche Nieuwsbode 3"'"° 2 "I.,;»..- R IJ K S P O S T S P A A R B A N K Brug aan de Moerdijk vorderde 11000 ton staal SPORT VOETBAL Burgh I-Halsteren I Zondag a.s. speelt Burgh op haar terein tegen Halsteren. De eerste wedstrijd van Burgh is een tegen- in». valler geworden, zodat een voor- Zoals reeds is aangekondigd, zal overige ls de vernieuwing in zo- spelling wel zeer moeilijk is, voor- het treinverkeer tussen Dordrecht verre ongemerkt aan de reizigers ai doordat Halsteren tot nu toe zeer en Lage Zwaluwe in de late avond- X°°5b^ gegaan, dat zij er geen on- goede resultaten heeft behaald. In- uren van Zaterdag 24 Sentemher Verbreking van hun treuu:eis door dien echter van het begin af wordt uren van Zaterdag 24 September ondervonden. aangepakt, de voorhoede wat meer nog eenmaal worden stilgelegd met Qe njeuwe verbinding over het schiet en met de hersens wordt ge- het oog op werkzaamheden aan de Hollandsch Diep bestaat uit vijf speeld, mag op een gelijk spel ge- Moerdijkspoorbrug. Deze werk- overspanningen van 208 meter en rekend worden, zaamheden bestaan uit het dubbel- een Plaatstalen brug aan de Dordtse Burgh komt uit in de volgende oever van 30 meter. In de geheel opstelling: R. J. Boot d.; N. Schrier sporig maken van de brug, zodat vernieuwde Moerdijkbrug is niet en C. J. v. d. Klooster a.; C. van reeds met ingang van de volgende minder dan 11.000 ton staal ver- Nieuwenhuize, L. W. Bakker en K. dag, dus Zondag 25 September, de werkt. Rijnberg m.; W. P. Kloet, J. Duson, brug dubbelsporig bereden kan worden. Aanvankelijk lag het in de be doeling het dubbelspoor in gebruik te nemen op de dag van invoering van de winterdienstregeling, Zon dag 2 October. Daar het zich even wel liet aanzien, dat het dubbel sporig maken van de brug al eer der kon geschieden, heeft men deze mogelijkheid willen benutten. Het enorme project van de totale vernieuwing van Nederlands lang ste spoorbrug is dus voltooid op LAND- EN TUINBOUW Onderzoek van regionale landbouwproblemen Plannen zijn in voorbereiding tot van problemen met zich mede, die het stichten van een onderzoekcen- d°or Ve bekwame krachten op agra- trum voor de landbouw in Zeeland, risch- en cultuurtechnisch gebied wpiaafpiri plf Haopn waarhH nnu in Zeeland nader bestudeerd en enklli uren van Zaterdag 24 Se^ da' zal worden 0P^richt d°°r de uitgewerkt moeten worden. Bij de tember komen, dat het treinver- Pr°v. Raad voor de Landbouwvoor- taak van het onderzoekcentrum keer heeft stil gelegen. Voor het lichting, het College van Rijkscon- denkt men o.m. aan grondonder- sulenten en het Prov. Bestuur. *oe£ ^.beregening van gewassen, de bestrijding van veeziekten enz. In het West-Duitse doorgangs- In het bestuur zullen zitting heb- Het is verder de bedoeling, dat er kamp Friedland is Donderdag ver- ben vertegenwoordigers van de werkleidingscommissies worden in- nomen, dat de eerste groep Duitse standsorganisaties, van de landar- gesteld, die door het onderzoekcen- gevangenen die als gevolg van beidersbonden, van genoemde con- trum te geven opdrachten zullen Bondskanselier Adenauers reis naar sulenten en een vertegenwoordiger uitvoeren. De regionale problemen Moskou wordt vrijgelaten, volgen- van het Prov. Bestuur. Inzonder- zullen in Zeeland zelf worden on- de week in het kamp zal aankomen, heid het Deltaplan, het Drie-Eilan- derzocht, terwijl de fundamentele De groep zal bestaan uit 500 man- denplan en de noodzakelijke vor- onderzoekingen bij de Landbouw- nen, van wie 150 ernstig ziek zijn ming van zoetwaterbassins voor hogeschool te Wageningen blijven, of aan geestesstoornissen lijden. landbouw en industrie brengen tal N. Hogenstein, J. den Haan en C. Speelman v. Zierikzee I-RYVB .1 Voor Zondag is voor Zierikzee I een thuiswedstrijd ingelast en wel tegen RWB I. De thuisclub zal in de volgende opstelling uitkomen: W. Kouijzer d.; C. Krello en C. M. v. Aken a.; A. v. d. Westen, E. G. Couperus en A. Rossen m.; T. Sim mers, B. de Zeeuw Jr., P. M. Hoek, C. Simmers en D. de Boer v. Zoals blijkt is het elftal op enige plaatsen gewijzigd, vooral wat de voorhoede betreft, die in de twee eerste wedstrijden de nodige stoot kracht miste. v. d. Hoek en Ver west zijn vervangen door C. Sim mers, die tegen Burgh II een uit stekende wedstrijd speelde, en B. de Zeeuw, die in de middenlinie vervangen is door A. Rossen. In deze wedstrijd, die geleid wordt door de heer A. Janssen, zijn de roodzwarten zeker niet kansloos, mits er de gehele wedstrijd stevig wordt aangepakt en de voorhoede op schot is. Kapelle I-MEVO I MEVO I speelt heden (Zaterdag)- middag uit tegen Kapelle I. In deze wedstrijd tussen de twee oud-eer ste klassers kan het wel eens flink spannen. Wellicht dat het terrein in het voordeel van Kapelle beslist, maar als de MEVO-spelers zich ten volle geven, kunnen zij een eervol resultaat bereiken. De gasten ver schijnen voor deze wedstrijd met: C. H. Zwijnenburg d.; Jac. Sies en J.M. Felius a.; C. Nolet, A. de Bokx en J. v. Gent m.; G. Huur ling (aanv.), B. N. Berrevoets, I. J. Haverhoek, L. de Vries en K. de Oude v. Bruse Boys I-MEVO II De MEVO-reserves trekken naar Bruinisse om daar Bruse Boys I te gaan bekampen. Zij komen uit met: J. Schouls d.; H. v. d. Houten en C. Baart a.; J. Kloet, C. v. 't Veer (aanvoerder) en A. Heijboer m.; J. Schults, C. Kloet, J. v. d. Berge, A. Gj-ootenboer en J. de Jong v. MEVO II mag zeker in staat wor den geacht de beide punten mede te brengen, maar onderschatting van de tegenstander zou wel eens onaangename gevolgen kunnen hebben. Voor de kippenhouders GOEDE VOEDING VEEL EIEREN Bedraagt voor de bedrijf spluim- veehouder, over het algemeen ge nomen, de voeding zijner hoenders ongeveer 60 pet. van de totale be- drijfsonkosten, zo zal dit voor de kleine kippenhouder beduidend minder zijn door de keuken- en tafelafvallen die hij welhaast elke dag zijn kippen kan verschaffen. Deze moet het dus al zeer bont ma ken, willen zijn dieren zichzelf niet ruimschoots kunnen betalen. Na tuurlijk dient met ook hier voor overdrijving te waken wat de toe te dienen hoeveelheden betreft. Het komt voor dat men de hoen ders een menigte brood, aardappe len en graan voorzet genoeg om een zelfde aantal varkens een in digestie te bezorgen. Over ziekten die kunnen optreden bij overvoe ding van bepaalde voedingsmidde len en door voedselresten die niet opgenomen in de ren tot bederf over zijn gegaan, willen we thans niet berichten. We spreken nu over de voeding die de kippen behoe ven om gezond te blijven en daar door aan een goede eierproductie te komen. We dienen dan vast te stellen, dat het dier uit het voeder zijn lichaam moet opbouwen. Het dier, of het nu een kip, kangoeroe of vleermuis is wordt en is wat het voeder van hem maken zal en gemaakt heeft. De dieren in het wild zorgen zelf voor hetgeen zij nodig hebben, ge steld dan altijd dat zij het bij voor beeld in verband met een ongunstig seizoen, kunnen vinden. Ook indien het lichaam eenmaal opgebouwd is, gaan, tengevolge van het leven zelf, stoffen verloren die door nieuwe vervangen moeten worden. Voorts moet het lichaam een ze kere warmtegraad bezitten, die brandstof, dus voeding vereist. Tenslotte moet het dier voortbreng selen produceren in de vorm van eieren, vlees, melk etc. Indien men zorgt dat het dier, in dit geval de kip, door de voeding zich behoor lijk kan reproduceren, d.w.z. zich weder herstellen van het verlies van stoffen die door het leven ver loren zijn gegaan, dan hebben we nog alleen maar de kip zonder meer. De pluimveehouder die kippen houdt voor de eieren, heeft niets aan de kip zonder meer, zij moet produceren, het moet dus een pro- ductiedier zijn. En voor het bestaan der kip als zodanig en voor haar productie, zijn twee soorten van voeding nodig; het onderhouds- en productievoer. Een driejarige jongen, Harold Meier, is Woensdag uit een boven Labrador vliegend verkeersvlieg tuig gevallen en omgekomen. Het noodluik van het toestel was open gesprongen, doordat de jongen met de handgreep van het luik had ge speeld. „BerniiuT'-lakens en -slopen, een m. garantie voor een stevige, super- kwaliteit graslinnen, „blinkend" wit als de top van de Zwitserse berg „Ber- V nina". U bespaart op Uw textieluitgaven door de duurzaamheid van „Bernina", een regelmatig weefsel van een prachtige lang- stapelige katoen, 5t' „Zwaarder na het wassen" LAKENS, o 50 150 x 240. glad mei brede zoom O» „Bernina", uitsluitend verkrijgbaar in „lnconé"-e ZIERIKZEE - TELEF. 10 De zaak is oud. de waar vertrouwd De nieuwste modellen met de laagste prijzen Schoorsteenklokken Koekoekklokken Wekkers, Reiswekkertjes Dames- en Herenhorloges Barometers, 25 jaar garantie Gouden- doublé- stalen en leren banden Reparaties aan goud, zilver en uurwerken billijk en vlug DE KLOKKENMAKER 130 Jaar Juwelier-Horloger - ZIERIKZEE Geef bekendheid aan Uw zaak Doe dit door uw advertenties te plaat sen in het meest gelezen blad voor Schouwen-Duiveland n.l. de Aanvraag voor tarieven worden gaarne verstrekt op ons kantoor. ee"P'emie- en alle* <"">r d' het fijne boW de beloW 10 he' 1 voor d' stelten' do" K', Dece'"ber .Klarend** °P .aard,rs kon" De beslissing is gevallen, nadat beide partijen alles op alles hebben gezet om de overwinning te behalen en 24 spelers hebben laten zien wat enthousiasme en uithoudingsvermogen zijn Ouders, laat Uw kinderen (de jongens èn de meisjes) ook op een ander gebied tonen dat ze doorzetters zijn. geregeld sparen! laat ze meedoen aan de 7e Jeugdspaaractie van de RPS die net is begonnen. Steunt ze in de 'strijd'Helpt ze een heel spaarjaar vol te houden, zonder dat ze elke 14 dagen een premie krijgen. Want bij de nieuwe Jeugdspaaractie, de zevende, komt de beloning eerst aan het einde.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1955 | | pagina 7