AL SLAAPT U NOG ZO VAST... Junghans Wekker Fa Mosselen W. K. SCHOT, Vishandel .-k'WerC^^ge,cen„,XJu.,^- R IJK S P O S TS PAAR BAN K Bloemententoonstelling „Floralia" in versierde lokalen O.L.-School U wordt prettig en goed gewekt door een Wij hebben deze solide wekkers voorradig in diverse modellen ei kleuren reeds vanaf f 9.35 HAVENPLEIN 1 I ZIERIKZEE - TELEF. 255 Turnkleding Broekjes Pakjes Shirts Directoires Gordels Schoenen FRANS KDFVDETS St. Domusstraat Heden vers gekookte St. Domusstraat Tel. 514 Sloperij Fa J. KOSTERS, Varremarkt - Telef. 153 betaalt de hoogste prijzen voor oude Landbouwwerktuigen, Motoren of andere Installaties Overal te ontbieden Wij hebben een MONTEUR voor reparatie, installaties enz. voor electriciteit. Gaarne aanbevelend ^B. HEUSEVELT NIEUWERKERK Koopt bij onze adverteerders en MelSJ „it in jw"1 l0"g\ dit eens zie" n 3Mdstaaractie] d mee <"e< d helen""1' v° *- f:;°toud, yer"aa' r de ouderen van '«»rC^°°'dekerS" span lta Eu da" verruk R- Feenstro- extra tr nOZ een vacant" 00 jongens der „int! Dourorn - er Leert ze, zich kleine offers getroosten voor een gesteld doel en doorzetten tot het bereikt is. Laat uw kinderen meedoen aan de 7e Jeugdspaaractie van de RPS een actie speciaal voor kinderen, die willen volhouden. Deze actie is moeilijker voor de jongelui dan de vroegere. Want er zijn ditmaal geen spaaraanmoedigingen meer om de 14 dagen. Pas aan het einde van het spaarjaar komt er een beloning - en dan alleen voor de doorzetters. Zorgt dat Uw kinderen daar bij zijn! Geeft ze dit jaar uw extra steun! p-r» PrrwinfMP ëen toegelaten. Een aantal dat on- vJtcau til riuviuuc der de gegeven omstandigheden zeer behoorlijk is te noemen. HAAMSTEDE Goed resultaat Openluchtbazars In hotel Bom had Zaterdagavond de afrekening plaats van de door de harmonie „Witte van Haem- stede" en de sportver. „Burgh" deze zomer gehouden openluchtbazars, in tegenwoordigheid van alle me dewerksters en medewerkers. Na dat de penningmeester verslag had uitgebracht van de inkomsten en uitgaven en een lid van de finan ciële commissie verslag had uitge bracht, bleek dat er voor iedere ver eniging een behoorlijk bedrag over was, dat voor de harmonie in het „uniformfonds" en voor de sport vereniging in het „trainingsfonds" zal worden gestort, waardoor deze fondsen het doel.waarvoor zij in het leven werden geroepen, zullen kunnen vervullen. De voorzitter dankte in de eerste plaats de pen ningmeester voor het zeer vele werk dat hij heeft moeten verrich ten, terwijl hij ook de medewerk sters en medewerkers, alsmede al len die op enigerlei wijze aan het welslagen van deze bazars hebbèn medegewerkt, dank bracht. Tot de eerste klasse van de Tuinbouwschool zijn acht leerlin- Tot administratrice van het rusthuis Duinoord" alhier is be noemd mej. Ga. Steur, die inmid dels haar werkzaamheden reeds is begonnen. NIEUWERKERK Leden U.N.A.-kamp zagen „Schouwen's Schoonheid" In het Verenigingsgebouw van de Ger. Kerk alhier werd een ontspan ningsavond gehouden voor de deel nemers aan het U.N.A.-kamp, te vens toegankelijk voor de ingeze tenen. Door de heren Boot en van den Berge werd de serie „Schou wen's Schoonheid" vertoond. Met een kort woord verwelkomde de burgemeester de buitenlandse gasten en verder de aanwezigen en in het bijzonder de heren Boot en van den Berge. De burgemeester vond het jammer dat de zaal niet geheel met belangstellenden was gevuld; zij die thuis zijn gebleven hebben ongelijk en zullen zeer veel moois missen. Reeds 38 malen is „Schouwens's Schoonheid" ver toond, wel een bewijs dat het ge- bodene de moeite waard is te gaan zien. De aanwezigen hebben dan ook ruimschoots genoten van de mooie opnamen. Ten gerieve van de bui tenlandse gasten gaf de heer Boot de toelichting op de beelden in de Engelse taal, wat natuurlijk door hen zeer op prijs werd gesteld. Hoe mooi het eiland is weten de vreem delingen beter dan de bewoners zelf, wat toch niet precies in de haak is. Het was de burgemeester een aangename taak de heren Boot en van den Berge na afloop namens de aanwezigen een hartelijk woord van dank te brengen voor de mooie avond die zij hier hebben verzorgd. OOSTERLAND Collecte T.B.C.-Sanitoria In de week van 12 t.m. 17 Sept. e.k. zal er in onze gemeente een collecte worden gehouden voor de sanatoria „Sonnevanck" en „Zon negloren". Gezien de bittere nood zaak hiervan mogen wij een be roep doen op de offervaardigheid der gemeenteleden in ons dorp. BRUINISSE Waterschapsbenoeming Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot lid van het bestuur der water kering van het calamiteuze water schap „Bruinisse" de heer C. A. Hanse alhier. FLEURIGE NOOT TE BROUWERSHAVEN Vele inzendingen getuigden van kundige kweekkunst Zaterdagmiddag en -avond heeft de vereniging „Floralia" te Brou wershaven haar jaarlijkse bloe mententoonstelling gehouden in een drietal feestelijk versierde lokalen der openbare lagere school. Een schat van bloemen, gekweekt door de kinderen der beide lagere scho len en door de oudere leden, gaf aan het geheel een fleurig aanzien. Er waren diverse exemplaren bij die getuigden van kundige kweek kunst en verzorging. Door de schoolkinderen was eveneens een aantal veldbouquet- ten ingezonden. Verschillende at tracties waren op deze expositie aanwezig, zoals een visspel, een pinbord, een schiettent, brieven- sport en een grabbelton. Het raden naar het gezamenlijk gewicht dei- vijf bestuursleden mocht zich in een bijzondere belangstelling ver heugen. Een gezellig zitje, waaraan een theeschenkerij was verbonden, completeerde het geheel. Aan het slot van de avond dankte de voorzitter, de heer H. P. de Munck, alle aanwezigen voor hun spontane medewerking om deze tentoonstelling te doen slagen. In het bijzonder dankte hij alle milde gevers voor de geschonken prijzen. In zijn dankwoord werd ook de heer W. J. Boot niet vergeten, die zich de gehele dag belangeloos be schikbaar heeft gesteld om in de stadswaag de benodigde oliebollen te bakken. Hierna volgde de bekendmaking der prijzen, waaruit bleek dat de bestuursleden bij elkaar wogen 756 pond, .hetgeen door een zevental personen het dichtst was benaderd. De behaalde prijzen voor de bloe men werden als volgt toegekend: Gesneria: 1 M. de Jonge, 2 I. Catsman, 3 J. de Nooijer, 4 P. Lij- baart. St. Paulia: 1 P. Boot, 2 K. Poppe, 3 P. Leendertse-v. d. Velde, 4 Joh. v. Beveren, 5 G. v. Sluis-Lege- maate, 6 J. Vermaat, 7 W. A. de Vin, 8 Joh. Wagemaker. Geranium: 1 A. Duinhouwer Dz., 2 M. Grootjans, 3 W. J. Boot, 4 J. G. Jonker, 5 L. v. d. Linde, 6 M. H. v. d. Weele. Primula (rood): 1 I. Eikema, 2 M. Smits, 3 Th. Lodewijk, 4 C. W. den Boer, 5 C. Bakker, 6 W. J. Terpstra. Ster van Bethlehem: 1 M. Groot jans, 2 Joh. v. 't Hof, 3 H. Ver- hoeff, 4 J. v. Dienst, 5 J. P. Priem, 6 M. Stoel, 7 C. v. Beveren, 8 C. v. Nieuwenhuize, 9 I. A. Clarisijs. Inzendingen van schoolkinderen Rode begonia's: 1 Adri v. Nieu wenhuize, 2 Rini v. 't Hof, 3 Han Boot, 4 Frans Rijnberg, 5 Lena de Jonge. Witte primula's: 1 R. v. d. Wek ken, 2 Beppie Duinhouwer, 3 Ca- trien Jonker, 4 Piet Jonker, 5 Rien den Boer. Rose begonia's: 1 Matty Stoel, 2 Tannie v. Nieuwenhuize, 3 Joke Stouten, 4 Rien v. d. Doel, 5 Dries v. d. Bijl, 6 Leo Lievense. Veldbouquetten: 1 Nella Bakker, 2 Kees de Jonge, 3 Joop Malipaard, 4 Dies de Jonge. Medegedeeld kan nog worden dat de bruto-opbrengst van deze ten toonstelling bedraagt f 567,34.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1955 | | pagina 6