KLM H. JBAX Niemeijer§ Wk Abonneert U op dit streekblad HAARDEN-KACHELS KLM -tfpeticuê/ WAAROM de twee-delige overall de twee-delige overall gemaakt volgens WERKKLEDING Ned. Bijbelgenootschap Prov. Commissie Zeeland Onder leiding van mevrouw S. C. de Casembroot-Baronesse Van der Feltz vergaderde Dinsdag jl. te Goes de Prov. Commissie Zeeland van het Ned. Bijbelgenootschap in haar nieuwe samenstelling. Na opening der vergadering met Schriftlezing en gebed herdacht de presidente het overleden lid der Commissie de heer F. C. Wijsveld te Vlissingen. De functies in deze Commissie werden als volgt verdeeld: presi dente mevrouw de Casembroot, 2e voorzitter Ds. C. D. Otte te Veere, secretaris-penningmeester Ds. S. A. Vis te Aardenburg (de heer A. de Lange te Goes had voor deze functie bedankt), 2e secretaris-pen ningmeester de heer H. v. d. Weele te Tholen. In de vacatures .ontstaan door het overlijden van de heer Wijsveld en door het vertrek van mevrouw Kakebeeke-Behage te Goes zal wor den voorzien door de benoeming van resp. een lid der Evang. Lu therse kerk en van de Vrij Evan gelische gemeente. Besloten werd op Dinsdag 25 Oc tober a.s. te Goes een Provinciale Bijbeldag te houden, waarop des middags prof. dr. Beek zal spreken over de opgravingen bij de Dode Zee. Na rondvraag, waarbij werd op gewekt om ook in Zeeland het be drag dat aan contributies voor het Ned. Bijbelgenootschap binnenkomt te doen stijgen, volgde sluiting. SPORT ZWEMMEN Brit zwemt over Het Kanaal De 39-jarige beheerder van een zwembad te Huddersfield, de Brit Frederick Oldman, is er in geslaagd Het Kanaal over te zwemmen. Het was de zesde maal dat hij een po ging waagde; vijfmaal had hij reeds moeten opgeven. Dinsdagmorgen om 5.16 uur ging Oldman bij Kaap Gris Nez te wa ter. De zee was kalm, doch een lichte mist beperkte het zicht. Hij had voor de overtocht 14 uur en 31 minuten nodig. Volkomen uitgeput zette de Brit voet op Engelse bo dem. Hij moest naar een ziekenhuis te Dover worden vervoerd, dat hij echter later weer mocht verlaten. INGEZONDEN STUKKEN Het gebruik van vreemde woorden Mijnheer de redacteur, Bereisde Roel zag op zijn tochten Geweldig veel! Twee Bullebijters vochten, Voor 't wijnhuis, in een kleine Poolse stad, Terwijl hij juist voor 't venster zat. enz. Ja, een echt Pools tafereeltje voor een Pools wijnhuis, van een Pools stadje; Poolse honden, die met el kaar slaags raken. En toch heeft Staring in zijn gedicht, z ij n be reisde Roel (die uiteindelijk de oor spronkelijke is) geen woord Pools laten gebruiken. Hij had ook wel met allerlei -ovski's en -ewski's kunnen komen aandragen, maar Staring hield ervan zijn Nederlands te gebruiken. Met deze inleiding steek ik, zo als een behoorlijk leerling betaamt, langzaam mijn vinger omhoog, op den duur vermoedend dat uw bijz. medewerker een man is, die onder O., K. en W. te rangschikken valt. Inderdaad, we zijn niet enkel be woners van Schouwen-Duiveland (om de Duivelanders ook bij de Schouwenaren te rekenen is niet aardig), we zijn niet enkel Zeeuwen ('t woord „Zeelanders" is hoogst waarschijnlijk een vertaling uit het Engels, doch die klopt niet hele maal), maar we zijn „Europeanen". Zeer aanvaardbaar. Europa evenwel is onderverdeeld in verschillende landen, met bijna allen een eigen taal. Laten we dan toch een beetje trots zijn op onze eigen Nederlandse taal, net zoals we trots zijn op een of ander Ne derlands record of een Nederlandse Nobelprijswinnaar. Laten we waar mogelük onze eigen taal niet ver mengen met vreemde woorden. Het Purisme, dat ook ik eerst veroordeelde, heeft uw bijz. mede werker mij in de schoenen gescho ven door mij met al die kost, drank en grondstoffen, waar geen ander Nederlands woord voor bestaat, te bestrijden. Ik kan me niet voorstellen dat iedereen die weet wat een pels is, er ook één heeft, en ik geloof niet dat iedereen in een auto rijdt, die weet wat een auto is. („Puristen" (taal zuiveraars) zouden automobiel ver talen met „zelfbev/eger"). Iets wat mij, en hopelijk meer deren, bijzonder treft, is dat Don derdag 1 September de nieuwe spelling ingevoerd wordt en dat de Belgen (althans de Vlamingen) zich onder één dak scharen met de Ne derlanders. Er is dus ook nog een volk in „Europa" dat naar de geest „Nederlands" ingesteld is. Verder staat ook boven elke exa menopgave van een Middelbare school nog altijd: „Vertaal in goed Nederlands". Ik kan dus niet anders zeggen dan: „Stel zelf de grenzen aan uw „vreemde woordenschat" en maak het in ieder geval voor alle lezers begrijpelijk". C. v. d. MAAS. is Niemeijer's Koffie zoveel lekkerder? Omdat ze is samengesteld uit de aller fijnste hoogland soorten endank zij de cellopbasi» verpakking bij U thuis even vers en geurig is, als op het moment dat ze werd gebrand. Vraag Uw winkelier het bekende pak met de ruitjes. Daar zit de lékkerste koffie in! KOFFIE Erkend de beste! een enorme keus staat op U te wachten Beckers D.R.U. Jaarsma E.M. Jaarsma Etna Permanent Fobrux Pelgrim Fram Brandaris In driegaats Kachels alle modellen Levering door geheel Schouwen en Duiveland Voor plaatsing zorgen wij HAVENPLEIN - TEL. 193 octrooi nr. 41427 groot voordeel en gemak voor iedere overall-drager. Gemakkelijker aan-en uittrekken Jas aan, broek aan, rits en klaar bent U. Ook het uittrekken in twee helften is handiger. Prettiger werken. Meer bewe gingsvrijheid door de zeer ge raffineerde snit van het jasje. (ook met rugplooien)^ jj® VA, nyjih Verkrijgbaar bij de zaken met het ovale raamschild Jas en broek apart te dragen. Een groot gemak bij warmte enz U zult het steeds weer ondervinden. Gemakkelijker te wassen. In twee helften. U spaart geld met K.L.M^-special. Want U kunt er een nieuwe broek bijkopen. Modern en sportief door zijn rondlopende rits, rugplooien en vlot model, Sanfor, dus geen krimpmisère. Oersterke stof, speciaal geweven. Roestvrije, zeer degelijke rits. Volledige garantie, óók op de rits. Overtuig U zelf. Koop een K.L.M.-speclal. Kan Langer Mee Eis steeds met klem, merk K.L.M. ook voor: werkjassen, werkbroeken, manchester kleding, enz. In verschillende kwaliteiten en prijzen, maar elk In zijn soort voor 100 prijswaardig. Modern en sportlef

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1955 | | pagina 5