Verschillende typische Schouwse namen kunnen worden verklaard ROLSCHAATSEN Sensationeel punt in Zierikzeese raadsvergadering van een eeuw geleden Officiële Publicatie Gemeente Noorilgouwe Fa H. DE VLIEGER betere ZONNEBRIL KELTUIVI-PLEET sterke Schooltas Kantoorbediende gevraagd Gemeentesecretaris verdiende toen f 1200 Sporadisch kwamen in de Nieuws bode van een eeuw geleden ook raadsver slagen voor van de ge meente Zierikzee, maar wanneer er een werd gepubliceerd dan was het ook wel de moeite waard. Zo deelde één der toenmaals vroede vaderen mede dat hij met zekerheid wist dat concessie was aangevraagd am een spoorweg te leggen van Brouwers haven naar Roosendaal met dem ping van het Zijpe, terwijl door verwijding van de Nieuwe Haven en verdieping van het Dijkwater, de waterweg naar Holland dan door Zierikzee zou kunnen worden ge leid. Spr. vroeg adhaesiebetuiging van de raad aan een adres aan de Ko ning (Willem III) te richten om.de- ze belangrijke zaak zoveel mogelijk te ondersteunen. Daartoe werd be sloten, alsmede tot het zenden van een afschrift aan de toenmalige minister van Binnenlandse Zaken. Het Zijpe werd niet gedempt, de spoorweg kwam er niet en het Dijkwater behoort tot het verleden. Waar voorheen de schepen voeren, snijdt thans de ploeg voren in het nieuw verworven land. UIT LANG VERVLOGEN DAGEN In dezelfde raadsvergadering kwam een concept verordening op het „turf tonnen" in behandeling, met een rapport ener commissie waarin geadviseerd werd in plaats van tonning, telling der turf voor te schrijven. Maar de raad ging daarmede niet accoord. Het was „tonnen" en bleef „tonnen". Een ander adres vroeg mede de aan dacht, nl. dat van een wijnkoper Meet liefde voor, door betere kennis van het eiland die restitutie vroeg van den inpost van 200 kannen wijn, weggevloeid door het springen van een fust. Na voorlezing van het advies van een controleur werd afschrijving ver leend van 150 kannen. Ook de be noeming van een nieuwe secretaris vroeg de aandacht van de leden van de raad. Het salaris werd toen be paald op f 1200, wat een der leden te hoog vond en het op f 1000 be paald wenste te zien. Maar dat was toch te weinig naar het oordeel van B. en W. daar de werkzaamheden meer dan verdubbeld waren. Uit een aanbeveling van twee personen, nl. mr. C. J. Fokker en Jhr. C. de Jonge werd de laatste benoemd verklaard. APELDOORN. Op een perceel bouwgrond langs de weg Asselhoog -Buurlo is de 70-jarige J. Peis uit Krimpen a.d. Lek door de warmte bevangen, toen hij een handje hielp bij het laden van stro. De oude man overleed korte tijd later ter plaat se. Hij was voor enige dagen in Apeldoorn bij kennissen gelogeerd. (Van een bijzondere medewerker) Interessante namen dragen niet slechts de gemeenten op Schouwen -Duiveland. Er komen meer eigen in de historie wortelende namen voor op het eiland, die nadere be studering waard zyn. Met een va riant* op de titel van een bekend boekje zouden w(j willen opmer ken: „Ken Uw eiland! Heb het lief!" Een poging om die kennis te vermeerderen is het hier volgende ondernomen. Verschillende typische benamingen worden hierin aan een beschouwing onderworpen. Zo is Zeèpe de naam van het duingebied ten Noorden van Burgh. Vroeger was het wellicht geschikt om te beweiden. Het was drassig en werd ook wel polder genoemd. De naam Zeèpe heeft niets met een wasmiddel van doen, maar is ver moedelijk een Schouwse samen trekking van „zee-reêpe" (zee duin) of van „Reêpe", duinrug in het algemeen, en verbasterd tot Zeèpe. Dit laatste evenwel is slechts een veronderstelling. Als weide stond „Zëêpe" vroeger niet hoog genoteerd, in verband met het slechte drinkwater. Maar vogels en konijnen hadden een andere kijk op dit terrein. Zij tierden er welig. Ouw-ove is de naam van een deel der duinen aan de zee tussen Renesse en Haamstede. In oude tij den, toen de duinen zich nog ver Noordelijker uitstrekten, stond daar binnenduins een (h)ove of hoeve, die door vlieg- en wandelduinen werd overstoven en „ingezand" en vele eeuwen later aan de zeekant door wind en wat^r is blootge woeld. De (h)ove lag toen buiten de zeereepe. Er was daar nog geen dijk. Was die er, allicht zou die op zijn Schouws „D'Ovendieke" heb ben geheten. Deze naam lijkt wel opvallend veel op Duivendieke (vo caalwijziging) en Duiveland, zodat de vraag en veronderstelling niet onredelijk zijn als zou Duivendijke en Duiveland, ook afkomstig kun nen zijn van Dovendieke of Dove- land, dus van Hofdijk, Hof of Hoe- veland. Het Palinkgat is een laag gedeel te in de duinen tussen Renesse en Haamstede. Oudtijds sueerde daar de duinstreek haar water naar zee, naar men aanneemt. Toen kon men daar een moer(as)-paling vangen. Vandaar de naam. Bij de middel eeuwse vijandelijkheden tussen Vlaanderen en Holland hadden de edelen op 'n bepaalde tijd heel Schouwen onder de voet gelopen. Ten langen leste echter raakten ze in périkel en trokken zich terug in de duinenstreek. Toen zijn ze in een eindslag in en om het Palinkgat (oudtijds ook Palinxgat geschreven) ingesloten en afgemaakt, of gevan gen genomen. Jaar plm. 1303 of later. TONEEL EN FILM Nederlandse films naar het festival te Monte Carlo. „Dollywood" en „Starfilm", de beide filmproductiemaatschappijen van Joop Geesink, hebben samen elf films ingezonden voor het in ternationale festival voor commer ciële films, dat van Maandag 26 September tot Zaterdag 1 October a.s. te Monte Carlo zal worden ge houden. Dit is het tweede filmfes tival van de International Screen Advertising Services (I.S.A.S.) Van de Nederlandse consul- generaal in Rabat is bericht ont vangen, dat er geen Nederlanders zijn onder de slachtoffers van de recente onlusten in Marokko en dat zij geen materiële schade hebben geleden. Het aantal in Marokko verblijvende Nederlanders wordt geschat op 200. Biesterveld. Een gedeelte in 't cen trum van de duinen. Betekenis niet anders dan woest, ongebaand gebied waar men zijn pad of weg niet doorheen kan vinden en bijster (biester) worden kan. In oude Gel derse kronieken noemde men de Veluwe vaak „het woest en bijster land van Veluwen". En bij het vorstendom Lippe had en heeft men ook een Biesterfeld - zoals de fa milienaam van onze Prins-gemaal duidelijk aangeeft. Westeren- en Oosteren ban. De ganse duinstreek van Noordwest- Schouwen was oudtijds verdeeld in een Westelijk en Oostelijk deel, elk met een eigen Heer en dito rechts regels. Zulke gebieden noemde men toen „bannen" en de Heeren, die het er voor 't zeggen hadden ban- of baanderheren. Witte van Haam stede was zo'n potentaat en ook Jan van Renesse - mitsgaders hun op volgers en/of voorgangers wellicht. De beide bannen waren zeer wild(konijnen)rijk en ongeveer ge lijk van grootte en de grens (in de duinpolders) van beide liep zo on geveer door 't Palinksdal. - De na men bestaan nog tot op deze dag. Maar de grenzen zijn uitgewist en de heerlijke rechten zijn met de vroegere heren en hun grootheid vergaan en goeddeels vergeten. Ge lukkig maar! ONDERWIJS Gp 25 Juli 1955 zijn aan de R.K. Modevakschool te Zierikzee ge slaagd voor Lingerie, de dames: Guusta Blommaert, Janny v. d. Berge, Gretha Berrevoets, Carla de Graag, Addi Kwaak, Riet de Looff, Lien Schot, Janny Stoutjesdijk, Gerda v. d. Vate, Marie Jeannie v. Veldhoven, Riet v. d. Meulen, Truus v. d. Westen, te Zierikzee; Lijntje v. d. Berge, Tonia Muller, Lena Okkerse, te Bruinisse; Mientje de Bruine, Mientje v. d. Have, te Oos- terland; Ina v. d. Bijl, te Duiven- dijke; Corrie Bil, Gretha Berre voets, te Kerkwerve; Nelly Verse- put, te Renesse. Afgewezen 1. Voor Costuum op 26 Juli: Janny den Boer, Beppie Berre voets, Emmie Hack, Willy Schot, Lien Schot, Jeanne Verkaart, Truus v. d. Westen, allen te Zierikzee. Te Roosendaal slaagde voor Cou- peuze mej. A. M. Kodde te Ooster- land. LAND- EN TUINBOUW Prijzen van het fruit blijven hoog Afzet verloopt zeer vlot. Reeds verschillende appel- en perenrassen worden aangevoerd op de Nederlandse fruitveilingen en de afzet verloopt tot op heden wel zeer vlot. De binnenlandse handel kan elke dag opnieuw zeer grote kwantums gebruiken en ook worden regel matig voor export flinke partijen verkocht. Volgens de gegevens van het Uitvoer-Contrölebureau voor de tuinbouwproducten werden er in de periode van 7-13 Augustus in totaal 230 ton appelen uit ons land geëxporteerd. Hiervan ging 177 ton naar West-Duitsland en 53 ton naar België. De oogst van het eerste appelras, de Yellow Transparant, is bijzon der gering geweest. Deze zijn nu weer geruimd en de perzikrode Zo- merappel kwam er voor in de plaats. Voor goede kwaliteit van dit ras wordt regelmatig rond 40 cent per kg. betaald. Vooral België heeft steeds belangstelling voor de beste kwaliteit en betaalt hiervoor dan rond 50 cent per kg. Thans komen de eerste Zigeu nerinnen aan de markt en hiervoor ligt de prijs rond 70 ct. per kg. voor de mooi gekleurde partijen eerste kwaliteit. Omdat het aanbod gering is en de vraag groot, blijft de prijs goed op peil. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Eist (Betuwe): J. W. Schipper, Vroomshoop; te Sommels- dijk: C. Treure, Ederveen. Aangenomen naar Oosterland- Den Oever c.a.: G. H. W. van Me devoort, Beetgum (Fr.); naar Kol derveen: cand. L. Lingen, Rotter dam; naar Boornbergum-Korte- hemmen (toez.): Sj. Bijleveld, Oude- ga (Sm.); naar Bergentheim: J. C. Bregman, Huissen; naar Woubrug- ge: cand. C. S. Schinkel, Scherpen- zeel (Gld.); naar Makkinga-Elsloo: cand. H. J. Bos, Heemstede. Bedankt voor Medemblik: P. C. Klijnsma, Oosterend (Texel); voor Nieuw en Sint Joosland (toez.): cand. L. Lingen, Rotterdam. Ger. Kerken Beroepen te Nijkerk: H. Tien, Bunde (Oost Friesland); te Wolve- ga: H. Moll, Midwolda; te Ferwerd (Fr.): H. Dijkstra, Hendrik Ido Am bacht; te Kamerik: cand. A. Trap man, Ottoland; te Jutrijp-Hom- merts: cand. T. Kampert, Wierden; te Oostvoorne: cand. J. H. Kappers, Nijkerk. Aangenomen naar Oude en Nieu we Bildtzijl: cand. H. J. Heinen, Hilversum. Bedankt voor Oosterend (Texel): cand. H. J. Heinen, Hilversum. Ger. Kerken art. 31 K.O. Bedankt voor Rotterdam-Char- lois en Rouveen: G. Zomer, Vrou wepolder; voor Zuidlaren: Joh. de Wal, Ermelo; voor Baarn: W. Borg- dorff, Gorinchem. Chr. Ger. Kerk Tweetal te Culemborg-Vianen: J. Keuning, .Barendrecht en M. C. Tanis, Urk. INGEZONDEN STUKKEN Waarom vreemde woorden Mijnheer de Redacteur. Het onlangs door U geplaatste antwoord van een „bijzondere me dewerker" onder het opschrift: „What is in a name?" was door spekt met vreemde Engelse woor den en zelfs hele zinnen. Slechts de Engels-sprekenden onder ons kon den het begrijpen en de anderen mochten raden. Zo iets is toch wel een beetje te mal. Dit is nu één voorbeeld, maar er zijn er honderden te geven. Artike len en advertenties worden door spekt met Engelse, Franse en Duit se uitdrukkingen. Ik zag laatst een advertentie van een „sport-shop", en stelde me dus van die zaak voor, dat de eigenaar veel Engelse en Amerikaanse toe risten wilde trekken. De aandui ding „sportwinkel" op zijn étalage- ruit zou misschien zijn klandizie in Nederland, meer vergroten. Zijn al deze vreemde uitdruk kingen nu een teken, dat onze taal arm is aan woorden. O nee, helemaal niet. Het staat alleen gewichtig om ze te bezigen. Het is heus niet nodig dat we worden zoals de Puristen, de taal zuiveraars van enige eeuwen ge leden, die elke vreemde uitdruk king uit de Nederlandse taal wil den bannen. Het is heus niet nodig dat we 't zover doorvoeren en bijv. van ingenieur „vernufteling" ma ken; dat klinkt zelfs belachelijk. Een kleine rem op onze buiten landse woordenschat in ons dier baar Nederland zelf zou echter heel goed van pas komen. Laten we dus onze moedertaal - en dat vooral bij het publiceren van iets - niet meer geweld aandoen dan strikt noodzakelijk is. C. v. d. MAAS. (Het Engels in het gewraakte stukje was inderdaad wel wat erg overvloedig. Onze „bijzondere me dewerker" evenwel is een nogal „bereisde Roel" en we zullen het hem daarom maar vergeven. In het algemeen echter zijn wij het met U eens. Intussen geloven wij dat in bepaalde gevallen een eigen Ne derlands woord het minder doet dan een buitenlands. In zo'n geval is er niet zo heel veel bezwaar. We leven tenslotte op een trefpunt van drie (taal)beschavingen en het zou wel wonderlijk zijn als daarvan in onze taal niets zou blijken. - Red.) la verband met de aanstaande wijziging van de omzetbelasting zal krachtens de „Overgangsbeschik king Omzetbelasting September 1955" (Ned. Staatscourant van 24 Augustus 1955, no. 163) aan bepaal de categorieën handelaren en fa brikanten teruggaaf van omzetbe lasting worden verleend over de bij hen op I September 1955 aanwezige voorraden goederen voor welke de omzetbelasting tijdelijk wordt af geschaft of. verlaagd. Die goederen kunnen worden samengevat in vier hoofdgroepen: 1. Textielproducten, ook indien deze vóór of na 1 September als weeldegoed werden c.q. worden aangemerkt. 2. Dierlijke en plantaardige olieën en vetten, margarine en bak- en braadvet daaronder begrepen. 3. Suiker, glucose, alsmede cho colade, chocoladewerken, suiker werken en suikergoed en dranken, welke zijn onderworpen aan het zg. tussentarief. 4. Andere thans nog aan het zg. tussentarief of weeldetarief onder worpen goederen, voor welke dat tarief komt te vervallen. De teruggaaf moet worden aan gevraagd op een speciaal daartoe vastgesteld formulier, dat, met een bijbehorende toelichting, door de inspecteur der invoerrechten en ac cijnzen c.q. der omzetbelasting uit sluitend op verzoek wordt toege zonden. Het zal niet mogelijk zijn deze toezending vóór begin Sep tember te doen geschieden. Het verzoek om teruggaaf dient vóór 1 December 1955 bij de inspec teur te worden ingediend. Niet tij dig ingediende verzoeken kunnen niet in behandeling worden geno men. Teruggaaf van een bedrag aan belasting van f 25 of minder wordt niet verleend. De inspecteur zal zo spoedig mo gelijk tot een bedrag van doorgaans 90 pet. een voorschot op de ge vraagde terugaaf verlenen. In het verzoekschrift mogen slechts worden opgenomen goede ren, welke men op 1 September voorhanden heeft. Goederen, welke men wel op 1 September voorhan den heeft, doch waarvan men op die datum geen eigenaar is, mogen echter niet worden opgenomen, ten zij men die goederen zelf met be taling van omzetbelasting uit het buitenland heeft ingevoerd. Gebruikte goederen komen niet voon_terugaaf in aanmerking en- mogen dus niet in het verzoek schrift worden begrepen. Op 1 September reeds verkochte doch nog niet geleverde goederen, welke OP ^September nog niet zijn gele verd, behoren ten deze tot de voor raad van de ondernemer die de goe deren in consignatie heeft gezon den, terwijl goederen, welke op 1 September in vervoer zijn, beho ren tot de voorraad van degene aan wie de eigendom toebehoort. Voor bepaalde goederen van de groep oliën en vetten alsmede voor suiker en glucose wordt een bedrag per 100 kg. nettogewicht terugge geven; voor de overige goederen wordt teruggaaf verleend naar een percentage van de invoerwaarde (voor zelf ingevoerde goederen) dan wel van de inkoopprijs (van bin nenlandse fabrikanten en handela ren betrokken goederen), welke percentages zijn vermeld in de „Overgangsbeschikking Omzetbe lasting September 1955". De voor raad* op 1 September, welke voor teruggaaf in aanmerking komt, moet. door inventarisatie worden vastgesteld. De toelichting bij het formulier bevat voor een aantal ge vallen hierover nadere richtlijnen. Indien de boekhouding niet zo danig is ingericht, dat deze recht streeks aantoont tot welke bedra gen men aanspraak op teruggaaf heeft, is men verplicht voor de juis te invulling van het formulier de nodige berekeningen op duidelijke en overzichtelijke wijze op te stel len en die te bewaren tot 1 Januari 1959. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot de desbetreffende inspecteur der invoerrechten en ac cijnzen c.q. der omzetbelasting. De motorrijtuigenbelasting. De houders van rijwielen met hulpmotor die in het bezit zijn van een belastinglcaart, geldig na 31 Augustus 1955, kqnnen onder inle vering van die kaart teruggaaf van belasting verzoeken bij de ontvan ger der accijnzen. Houders van taxi's en ambulance auto's, die in het bezit zijn van een belastingkaart waarvan de geldig heidsduur eindigt na 31 Augustus 1955, kunnen een verzoek om te ruggaaf van te veel betaalde be lasting richten tot de inspecteur der invoerrechten en accijnzen. Dit verzoek dient schriftelijk te ge schieden, terwijl het kenteken en het merk van het motorrijtuig be hoort te worden omschreven. eens volledig opkomen, mag een mooie spannende wedstrijd worden verwacht, waarin de thuisclub er wel alles op zal zetten om revan che te nemen voor de te Noord- gouwe geleden nederlaag. Bij gun stig weer zal de belangstelling dan ook groot zijn. I.vm. het vroegtij dig invallen der duisternis vangt de wedstrijd om zes uur aan. DUIVENSPORT „De Bruse Trekker" De postduivenhoudersvereniging ,.De Bruse Trekker" te Bruinisse nam deel aan de wedvlucht uit St. Quentin op Zaterdag 20 Aug. Af stand plm. 211 km. Uitslag: 1, 2, 3 J. Folmer, Nieu- werkerk; 4, 5, 6, 7, 9 en 11 C. Bal, Sirjansland; 8 en 12 A. J. IJzelen- berg; 10 A. de Ronde, Sirjansland. Snelheid eerste prijsw. duif 1160,25 m. per minuut, laatste prijsw. duif 1,12 m. per minuut. MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 23 Aug. Aanvoer 3091 dieren, weektotaal 4939. 560 vette koeien; 866 sctuks gebruiks- vee, w.o. 739 t.b.c.-vrij; 320 nuchtere kalveren; 152 varkens; 240 biggen; 107 paarden; 113 veulens; 342 scha pen en lammeren; 42 bokken en geiten; 140 vette kalveren; 209 gras kalveren, w.o. 120 t.b.c.-vrij. Prijzen per kg.: vette koeien en ossen f 2,60-2,74, 2,46-2,60, 2,14-2,30 vette kalveren f 2,70-2,90, 2,50-2,60, 2,20-2,50; slachtpaarden f 2,20, 2,15, 2,05. Prijzen per stuk: graskalveren f 400-350-270; nuchtere kalveren f 74-64-55; biggen f 48-42-38; veu lens f 475-350-250; schapen f 130- 120-95; lammeren f 110-90-80; lcalf- en melkkoeien f 1025-925-750; vare koeien f 720-620-550; vaarzen f 800 -700-600; pinken f 500-450-375. ADVERTENTIES PIET WANDEL en JOPPA BASTIAANSE hebben de eer U mede namens wederzijdse ouders kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrek king zal plaats hebben op Vrijdag 9 September a.s., des namiddags 3 uur te Renesse. Renesse, Lindelaan B 5 j. Kerkwerve, Weelweg K 69. 23 Augustus 1955. Toek. adres: S 18, Renesse. Dinsdag 30 Augustus a.s. hopen D.V. onze geliefd- de ouders, D. SCHILPEROORT f en F A N. SCHILPEROORT- fe LANGERAK, hun 25-jarige echtver- eniging te herdenken. 3 Hun dankbare kinderen 3 ZOET en LEEN t KEES en THONNY F 4 SJAAN J LEEN h 5 HEILTJE NETTY Zonnemaire, Aug. 1955 Zondag 21 Augustus 1955 ontsliep te Rozendaal (Gld.) onze lieve zuster en tante, GERARDA AMALIA GILJAM, in leven onderwijzeres aan de Openbare school te Oos- terland, in de leeftijd van bijna 79 jaar. Namens de familie, Ir. J. B. GILJAM, Rotterdam. Voor de zeer vele blijken van belangsteling, ondervonden bij het plotseling overlijden van onze geliefde vrouw en moe der, MARINA KRAMER- LEENDERTSE, betuigen wij onze hartelijke dank. B. KRAMER, Ellemeet AANGIFTE LEERLINGEN Openbare Lagere School en Gemeentelijke Kleuterschool voor het nieuwe cursusjaar 1955/1956 op Vrijdag 26 Aug. 1955, tussen 19 en 20 uur, ten huize van het hoofd der Open bare Lagere school alhier. Voor de kleuterschool kunnen worden aangegeven kinderen, die vóór 1 Januari 1956 de leeftijd van 4 jaren hebben be reikt. Men gelieve bij de aangifte trouwboekje mede te brengen. Onze zaak is wegens vacantie GESLOTEN vanaf 27 AUGUSTUS f/m 3 SEPTEMBER Meelstraat 21 - ZIERIKZEE SPORT KORFBAL S.D.K.B. Zeemeeuwen I-Die Gouwe I Zaterdagavond a.s. speelt Zee meeuwen I haar laatste competi tiewedstrijd van dit seizoen en wel thuis (op de „Brouwerij") tegen „Die Gouwe I". Daar Zeemeeuwen in de laatste wedstrijden niet volledig kon uit komen waren de resultaten voor haar niet bijzonder gunstig. Zater dag a.s. echter zal het twaalftal volledig zijn en als de gasten even Nog met vacantie? Steeds voorradig de en Verrekijkers BERGMANS Opticien Tel. 418 ZIERIKZEE JUIST IN DE ZOMER als U gasten ontvangt werkt een FRAAI GE DEKTE tafel mee aan een zonnige vacantie stemming NEEM DAAR VOOR Het voorname Juwe lierspleet. Alle delen van de Cassettes zijn ook steeds los ver krijgbaar. Vraagt onze gratis prijscourant. HAVENPLEIN 1 ZIERIKZEE - TELEF. 255 Transpirerende Voeten 1 SIKOPED- Inlegzooltjes heipén binnen 2 dagen Voor een naar het Lederwarenhuis „De Nobelpoovt" Tel. 286, ZIERIKZEE E. S. M. I. 9 Esmi rolschaatsen worden geleverd met kleine en grote wielen. Met vast onderstel, dus niet bestuurbaar In rubber opgehangen, dus bestuurbaar Bij elk paar Esmi rolschaat sen wordt een garantiebe wijs verstrekt voor levens lange garantie op breuk- en constructiefouten Sterk - Sierlijk - Snel Vastgestelde verkoopprijzen van f 17,50 tot f 28. L. C. Hoogerhuis RENESSE - TELEFOON 58 (m. of vr.) A. ROTTE. Noordgouwe Donkere weg B 114. Diversen: Gekookte varkenskluiven, 50 cent per 500 gram. - Slagerij F. Mays, tel. 290, Zierikzee. BEZOEKT DE Bloemen- en fruittentoonstelling georganiseerd door de Ver. „Fioralia" met medewerking van de Ver. „Pomona" in het nieuwe R.T.M. garagecomplex te Burgh op Zaterdag 27 Aug. geopend vanll-12.30,14-18 en 19-21 u. Vele interessante inzendingen Thé schenkerij Attracties Toegangsprijs f 0.60, kinderen f 0,25 Vrije toegang leden Ver. „Pomona" en Ver. „Fioralia" (min. lidm. f 0,50 p. jaar). Halte R.TM. Ruime parkeergelegenheid

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1955 | | pagina 3