NIEUWE RADION witter wast U kunt zelf bewijzen dat Langzaam-aan-actie in de haven van Rotterdam Architect adviseert tot afbraak van de boven bouw gemeentehuis Noordwelle De foto toont de vrouwelijke gidsen in hun chique blauwe uni form, klaar om met hun dagelijks werk - het rondleiden van soms wel vijfduizend bezoekers in het hoofdkwartier van de Verenigde Naties te New York - een begin te maken, Allen be horen tot de zogenaamde „United Nations Guided Tour Service", die in 1952 is opgericht onder auspiciën van de Amerikaanse Vereniging voor de Verenigde Naties, een particuliere organisatie die het maken van winsi niet nastreeft. Bezwaren rond nieuwe C.A.O. Te Rotterdam wordt de haven getroffen door een „langzaam-aan- actie". liet Onafhankelijk Verbond van Bedrijfsorganisaties (de groe pering die zich in 1947 van de E.V. C. afscheidde), had Maandagoch tend in gebouw „Odcon" te Rotter dam een vergadering belegd en tal van havenarbeiders - ze stonden mannetje aan mannetje - hadden aan zijn oproep gehoor gegeven. Het woord werd gevoerd door de landelijk secretaris van het O.V.B., Ij heer A. van den Berg, die me moreerde, dat bij de staking van twee weken geleden het O.V.B. van de arbeiders opdracht had gekregen op door hem gunstig te achten tijd stippen „bliksemacties" en daaraan verbonden „langzaam-aan-acties", een nieuwe stimulans te geven. Uitvoerig ging spr. in op de ver geefse pogingen van zijn organisa tie, de Scheepvaart Vereniging Zuid (S.V.Z.) te bewegen het O.V.B. mee te laten spreken over de onlangs op nieuw afgesloten C.A.O. Hij noemde de actie van Zaterdag j.l. volledig geslaagd. Hij zeide verder te pro testeren tegen de on-democratische wijze waarop de C.A.O. buiten de havenarbeiders om tot stand is ge komen; een C.A.O. waarvan de lan delijk secretaris de resultaten on volledig noemde. MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 15 Augustus. Aan gevoerd 1638 dieren, t.w. 910 vette koeien en 728 varkens. Prijzen per kg: vette koeien f 2,58-2,74, f 2,42-2,58, f 2,04-2,20, varkens (levend gewicht) f 1,76- 1,73-1,70. Vette koeien: aanvoer kleiner, handel kalm, iets stijver in prijs, enkele prima's boven notering. Var kens: aanvoer even ruimer, handel tamelijk, prijzen lager, zware moei lijk te plaatsen. Granen en peulvruchten ROTTERDAM, 15 Augustus. Bin nenlandse granen. Officieuze note ringen per 100 kg franco Rotterdam. Tarwe, nieuwe oogst, op vocht- conditie f 25,50; zomergerst, nieuwe oogst, naar kwaliteit f 21-23,50; haver, nieuwe oogst nog niet geno teerd; ï'Ogge, nieuwe oogst circa f 19. Peulvruchten: groene erwten, nieuwe oogst tot f 46. Aardappelen ROTTERDAM, 15 Augustus. Klei- aardappelen (35 mm opw.): Eigen heimers f 10,50, Bintjes f 11, Bintjes export 35-55 mm f 13-13,50, Koop- man's blauwe f 12,50. Voeraardap- pelen f 2,70. Deze prijzen zijn be rekend per 100 kg en op de han- delsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aard appelen op wagon, schip of auto. Neem twee stukken wit wasgoed, mevrouw, beide even vuil. Het mogen handdoeken, lakens of slopen zijn. Was het ene stuk In nieuwe Radion, het andere in welk wasmiddel U maar wenst. Het ene stuk wordt beslist witter dan het andere - véél witter. U zult zien, dat het witste stuk uit het Radionsop komt. In teil, ketel of wasmachine: Radion wast uitge sproken witter! HET KOMT DOOR RADION'S „ZONNE- WERKING"! Al die jaren dat Radion er al ls, waste Radion witter. En nu meer dan ooit! Want Radion is nog verbeterd! Radion ontwikkelt ozon, precies zoals de zon dit doet in drogend wasgoed. Intens- zul verend ozon, dat elk vlekje radicaal uit trekt: Even veilig als de zon maakt Radion Uw was hagelwit, 's Zomers, 's winters, al tijd geef t Radion met „zonnewerking" U een smetteloze was, want er zit zon in dat sop! UW GOED RUIKT HEERLIJK FRIS. Fris geurt het sop, fris geurt Uw wasgoed. Zo fris of het heerlijk in zon en buitenlucht geweest is. Nog vóór U het ophangt. RADION IS ZACHT VOOR UW HANDEN l Gebruik geen wasmiddelen, die Uw huid ont vetten. Het stevige, schuimende zeepsop van Radion is zo zacht, dat Uw handen nooit schraal worden. Zo zacht voor Uw handen betekent: mild en veilig voör de teerste weefsels en... voor het kostbare materiaal van wringer en wasmachineI Gemeentewerkman wordt meerzijdige functie in de toekomst Vrijdag 12 Augustus vergaderde de raad der gemeente alhier, onder voorzitterschap van wnd. burge meester A. P. Akkerdaas. Bij de ingekomen stukken bevin den zich enkele subsidie-aanvragen waarop afwijzend wordt beschikt. Wethouder Fokker geeft een uit eenzetting over de gehouden Wa terleiding Maatschappij-vergade ring. De heer C. A. Bogerd infor meert naar de grootte der kasgeld lening dienaangaande en de heer Hendrikse vraagt naar het te kort geraamde bedrag waarop de voor zitter antwoordt. Van ir. Klokke is bericht ingeko men met betrekking tot de toe stand van het voormalige gemeen tehuis, zulks in verband met de verbouw en het herstel. Zowel in terieur als exterieur zijn beide slecht te noemen, waar dan nog bij komt de zoute onderverdieping. Hij adviseert dan ook het bovengrond se af te breken en op de bestaande fundering een geheel nieuw gebouw te doen verrijzen. Dienaangaande stelt de voorzitter enkele punten in bespreking. De heer C. A. Boogerd acht dit dan wel wenselijk, reke ning houdende met de tegenwoor dige eisen, hoewel het rapport bij de raad omtrent genoemd pand te genvalt. De heer Hendrikse zou het op prijs stellen dat op een volgende vergadering een schetsplan en kos- tenberaming aanwezig zijn. Daar toe zal opdracht worden gegeven. Vacature gemeentewerkman Ingekomen is dan een ontslag aanvraag van de huidige gemeente werkman, wat zal worden ver strekt. Inmiddels is reeds een op roep voor de vacante betrekking geplaatst wat echter geen sollici tanten heeft opgeleverd. De voor zitter vraagt dienaangaande de le den hun mening kenbaar te maken, teneinde een oplossing te vinden. De heer Hendrikse geeft in over weging om iemand in vaste dienst aan te stellen en dan de verschil lende aparte functies onder een te brengen. Hij ziet in de toekomst meer werk in verband met vergro ting begraafplaats, aanplanting, rio lering en herstrating. De voorzitter antwoordde dat ook in B. en W. dit standpunt is overdacht maar dat zulks ook nog al wat financiële consequenties medebrengt. De heer Boot zegt dat in meer gemeenten zulks gebeurt en dat ook school- schoonhouden, het aanmaken der kachels enz. onder de werkzaam heden van de gemeentewerkman vallen. De heer Viergever zegt dat het niet mee zal vallen iemand te krijgen die al deze dingen kan ver richten en dat zo iemand ook aan spraak zou kunnen maken op een maximum toegestaan loon. B. en W. stellen voor een en ander nog nader te bezien en de volgende ver gadering dit opnieuw te behande len. Ingekomen is een schrijven van L. de Jonge, in verband met de verkoop van een winkelgedeelte. De heer P. G. Boot zegt nogmaals dat er dringend behoefte bestaat aan een goede winkel en ook de heer C. A. Boogerd is die mening toegedaan. Op een vraag van de heer K. Viergever omtrent berg plaats antwoordt de voorzitter dat ook dat de volle aandacht van B. en W. heeft en vermoedelijk ge zocht zal worden bij het gemeente huis. De heer Hendrikse vraagt de volgende vergadering een voorstel van B. en W. alsmede een definitief besluit dienaangaande, in verband met het stratenplan. Dit wordt toe gezegd. Vervolgens wordt vastgesteld de verordening voor de vrijwillige brandweer. Het volgende agendapunt bevat het voorstel van B. en W. tot ver koop voor de sloop van de opstallen van de panden B 43, B 52 en een gedeelte van pand A 26. Bestek en voorwaarden worden voorgelezen, waarop door de heer Hendrikse ge vraagd wordt er in op te nemen dat een gedeelte van pand A 26 eerst wordt gesloopt. Dit wordt z. h.st. aangenomen. Sprekende omtrent toewijzing van woonruimte stelt de heer S. Hart enkele vragen, waarop de voorzitter antwoordt dat dit berust bij B. en W. en dat alleen bij vor dering van woonruimte de Woning- commissie om advies wordt ge vraagd. Z.h.st. wordt besloten als derde ambtenaar van de Burgerlij ke Stand te benoemen de heer B. Boot, ter voorziening in de vaca ture Oostingh. Een voorstel tot wij ziging van de legesverordening gaat onder de hamer door. De rondvraag De heer Hendrikse stelt enkele vragen betreffende de lijst van wo ningzoekenden. Spr. zag graag een schrijven uitgaande van de gemeen te aan alle nog geëvacueerde in woners en tevens aan overgeschre- venen, die nog verblijven in zo merhuizen elders. De heer Boogerd is een soortge lijke mening toegedaan. Het voor- stel-Hendrikse wordt z.h.s. aange nomen. Dezelfde spr. zag gaarne enkele beschadigingen in de school her steld. De voorzitter deelt mede dat zulks in de zomervacantie zal ge schieden. Inzake het voormalige ar restantenlokaal bij de toren, ant woordt de voorzitter, dat reeds dakpannen zijn verkregen en het geheel binnenkort zal worden op geknapt. De voorzitter deelt verder mede dat een oplossing is gevonden voor dc moeilijkheden bij de gegunde bouw aan de firma J. Pleune van twee woningen; de bouw kan nu direct voortgang vinden. Op een vraag van de heer H. in zake het toegezegde onderhoud met de plaatselijke brandweercomman dant, geeft wethouder Fokker een toelichting, alsmede op de afschei ding en de werkzaamheden bij het kerkhof. Inzake het sportveld had wethouder Fokker reeds contact met de Dienst Herverkaveling. De wethouder deelt mede dat hij bin nenkort hierover opnieuw een be spreking zal hebben. Hierna komt het beplantingsplan ter sprake. De heer C. A. Boogerd geeft in overweging voor de ge meente aan een deskundige zelf standig een advies te vragen, te meer daar later ook aan de verle ner van subsidie .en de gemeente IJsselmuiden (die een gift schonk) ook getoond kan worden, wat is be reikt. Besloten wordt eerst af te wachten met welk plan de Heide maatschappij zal komen. De heer Viergever zag liever de opdracht verleend aan de Grontmij. Gezien de subsidie van de Stichting „Nieuw Schouwen-Duiveland"' is reeds eer der gebleken dat zulks niet moge lijk is. In antwoord op een vraag van de heer S. Hart, deelt de voorzitter mede dat het in de bedoeling, ligt het oude afgekomen materiaal van de begraafplaats nog in reserve te houden. De heer Boogerd informeert naar de deugdelijkheid der brandkranen, vooral naar die in het verkavelde grondgebied. Een en ander zal wor den besproken met de N.V. Water leiding Maatschappij. De raad gaat hierna over in besloten vergade ring. SPORT KORFBAL S.D.K.B. Ie klassUfcDSS-Zeemeeuwen 6-3; Renesse-SVOWK 6-2. 2e klasse: Unitas II-Velocitas II 1-3; Zwaluwen-DES 6-1. 3e klasse A: Die Gouwe II-Re- nesse II 3-5; Velocitas II-Zwalu- wen II 0-1; Brouwershaven III- Burgh III 0-3. 3e klasse B: Brouwershaven II- NOAD II 2-5. Zwaluwen-D.E.S. 6—1 In een aantrekkelijke wedstrijd is Zwaluwen er in geslaagd revan che te nemen voor de indertijd bij DES geleden nederlaag. Hoewel de cijfers zeker geflatteerd zijn te noemen was de overwinning volko men verdiend daar zowel het po sitiespel als het schieten bij de thuisclub beter was verzorgd. Voor de rust gaf het wedstrijdbeeld een gelijk opgaande strijd te zien, met diverse kansen voor beide aanval len. Reeds vrij spoedig wist Zwa luwen de leiding te nemen door Groen die op onberispelijke wijze een strafworp benutte (1-0). DES liet zich na dit doelpunt evenwel niet onbetuigd en de aanval wist enige goede aanvallen op te bou wen waaruit éón harer dames er in slaagde de gelijkmaker te scoren (1-1). Na de vakverwisseling ont spon zich een aantrekkelijke strijd om de leiding, waarbij Zwaluwen de gelukkige bleek te zijn. Op vrij fortuinlijke wijze, er ontstond een misverstand in de DES-verdedi- ging tóen een verdediger een van zijn eigen dames omverliep, kwam Flohil vrij voor de korf die deze kans wist te benutten (2-1), met welke stand ook de rust aanbrak. Na de rust toonde Zwaluwen zich veel productiever en kort na de hervatting was het weer Flohil die uit een mooie doorloopbal de stand op 3-1 wist te brengen. Zwaluwen wist hierna gedurende een lange periode een sterk veldoverwicht aan de dag te leggen, en een sterke druk op de DES-verdediging uit te oefenen. Tweemaal achtereen ge lukte het Meganck de korf te door boren en de voorsprong van Zwa luwen tot 5-1 op te voeren. In de beginopstelling kwam er weer meer evenwicht in het spel, maar toch was het weer Zwaluwen dat door Groen, met een mooi doelpunt de score op 6-1 wist te brengen. Hoe wel DES hierna nog enkele malen alles probeerde om de achterstand te verkleinen mocht hun dit niet gelukken en met ongewijzigde stand brak zo het einde aan van een in de beste verstandhouding gespeelde wedstrijd. Renesse-SVOWK 6-2 Door zelf van SVOWK te winnen en mede door de nederlaag welke Zeemeeuwen bij DSS leed, is het Renesse gelukt de tweede plaats op de ranglijst in te nemen. SVOWK daarentegen kwam definitief op de onderste plaats, waardoor zij straks nog een verlengstukje in de vorm van degradatiewedstrijden krijgt af te werken. Renesse telde invallers voor mevr. A. Boot-de Zwarte voor wie mej. M. v. d. Slikke inviel en voor P. de Rijke, welke door Jac. Dorreman werd vervangen. Reeds spoedig na de aanvang wist Renesse de leiding te nemen toen J. Dalebout met een fraai ver schot de korf wist te treffen (1-0). SVOWK probeerde hierna de ba kens te verzetten, maar de vrij on samenhangende aanvallen wisten Vlaander c.s. steeds op het juiste moment te onderscheppen. Toch duurde het nog geruime tijd eer J. Vasseur de stand op 2-0 wist te brengen. Na de vakverwisseling wist de thuisclub een groot veld overwicht aan de dag te leggen maar 't grote aantal schoten welke voornamelijk door W. Vlaander af gevuurd werden, belanden steeds op de rand van de korf of paal, ter wijl nog enkele ballen uit de korf terug kwamen. Na de rust gelukte het zelfs SVOWK door J. Hage de achterstand op 2-1 terug te bren gen. Spoedig hierna had Vlaander meer succes, want met een mooi ver schot bracht hij de voorsprong op 3-1. Na de vakverwisseling was het mej. M. Berrevoets die er 4-1 van maakte. SVOWK liet zich hier door evenwel niet ontmoedigen en het gelukte zelfs S. Boer de stand op 4-2 te brengen. In de oorspron kelijke opstelling had Renesse weer veruit het beste van het spel en het was door toedoen van mej. N. Kap pers, die tweemaal wist te scoren, dat de eindstand op 6-2 werd ge bracht. D.S.S. 1 Zeemeeuwen 1 6-3 Het is DSS gelukt haar laatste thuiswedstrijd in een overwinning om te zetten. De publieke belang stelling is dit seizoen aan het Beij- ersdijkje wel erg gering geweest; ook Zaterdagavond waren er helaas ondanks het prachtige weer, slechts weinig toeschouwers. Indien echter thans hopenlijk toch niet meer in een ai te ver verschiet, Nieuwer- kerk ook eens een sporterrein rijk zal zijn, wordt dit hoogstwaar schijnlijk toch wel weer beter, daar de Nieuwerkerkers voorheen toch erg korfbalminnend waren. De gro te afstand is thans voor velen blijk baar een onoverkomelijk bezwaar. De blauw-zwarten namen het heft reeds spoedig in handen en binnen het half uur hadden zij zich door goede doelpunten van Kees Heijboer, mevr. Dooge-Verstrate en mevr. v. d. Weijde-Verstrate een 3-0 voorsprong verworven. Hierna kreeg „Zeemeeuwen" een licht overwicht; er ontstonden een paar goede kansen op een tegenpunt, maar het doelen, eens het sterkste wapen van de Haamstedenaars, was zwak. Direct na de hervatting slaagden zij er nochtans verdiend in de stand op 3-1 te brengen. Na de vakwisseling kwam DSS even wel weer duidelijk in de meerder heid, speciaal door snel en tactisch middenvakspel onder aanvoering van W. Stoutjesdijk Mz., prima ge assisteerd door zijn medespelers, vooral door het veelbelovende speelstertje Nelleke van Dienst. Van Klinken, deze avond ook weer eens ouderwets op dreef, kon in de ze periode met 2 doelpunten de DSS-zege practisch veilig stellen. Boogerd kon weliswaar nog twee maal tegenscoren, waarna „Zee meeuwen" nog een poosje geducht kwam opzetten, maar nadat Mat- thijsse uit een snelle DSS-uitval met nog plm. 8 minuten te spelen de stand op 6-3 had gebracht, von den beide partijen het welletjes, zo dat met onveranderde stand het einde kwam. Heden overleed onze vriend en collega ENGEL VAN POPERING in de ouderdom van 51 jaar Bruinisse, 14 Augustus 1955 L. PLATSCHORRE C. M. NEDERHAND M. AARNOUDSE A. JUMELET J. SCHOULS

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1955 | | pagina 3