Onbemande „kunstmanen" zullen worden afgeschoten ter onderzoek van de wereldruimte Officiële Publicatie 3 m fe De Verenigde Staten hebben de primeur President Eisenhower heeft de plannen goedgekeurd voor de ver vaardiging en het afschieten van kleine onbemande „kunstmanen". Het project voor de kleine satelliet vormt het begin van het onderzoek van de wereldruimte door middel van satellieten. In Maart van dit jaar was de „Amerikaanse Raketvereniging" tot de slotsom gekomen, dat een kunstmatige onbemande ruimte satelliet „technisch mogelijk" was en zij verzocht het „Nationale Ge nootschap van Wetenschappen" de practische waarde van het afschie ten van dergelijke satellieten in de ruimte te bestuderen. Deskundigen van dit genoot schap schatten, dat een „klein voorwerp", misschien een bol van ongeveer 2,5 meter middellijn, met een snelheid van omstreeks acht kilometer per seconde tot een hoogte van 300 tot 500 km. kan worden geschoten, waar het met een snelheid van ongeveer 28.000 km. per uur gedurende enige dagen of weken om de aarde zou blijven draaien om daarna uiteen te vallen. Volgens de huidige denkbeelden zullen echter „kunstmanen" ter grootte van een basketbal worden afgeschoten. De deskundigen weten nog niet van welk materiaal zij zul len worden gemaakt. Het lanceren van de satellieten zal de Amerikaanse bijdrage vor men tot het komende internationale geophysische jaar. Men hoopt de satellieten tussen Juli 1957 en De cember 1958 te kunnen afschieten. De gegevens die het experiment zal opleveren, zullen aan geleerden van alle landen, waaronder de Sowjet- Unie, ter beschikking worden ge steld. Alhoewel de plannen voor het lanceren van kunstmanen louter wetenschappelijk zijn, is hiertegen in bepaalde Congreskringen hevig Reisgeld weg - vacantiepret bedorven De vacantiepret van enige tien tallen Hagenaars is volkomen be dorven, nu gebleken is, dat de 52- jarige reisbemiddelaar N. C. J. van K. uit 's-Gravenhage hun reizen niet heeft laten boeken en het ge storte reisgeld aan „bedrijfsonkos- ten" heeft besteed. Meer dan 3000 gulden aan ge storte reissommen is verdwenen. Van K. boekte sinds 1954 reizi gers voor vacantietochten van enige grote reisbureaux. Hij had daartoe in de Haagse binnenstad een pand van f 50.000 gekocht zonder zelf een cent te bezitten. Om aan zijn verplichtingen te voldoen hield van K. telkens een deel der geïnde reis sommen achter en vulde later de gaten op, totdat hij niet meer bij machte was de ontstane tekorten te dekken. De reisbureaux waren niet van zijn manipulaties op de hoogte. Toen de gedupeerde inschrijvers zich voor de reizen meldden, bleken zij niet geboekt te staan. De reis bemiddelaar is in arrest gesteld. Rond de wereld in 107 uur De 21-jarige Amerikaanse Susan Bryan is Zaterdag te San Francisco teruggekeerd, nadat zij in de recordtijd van 107 uur en twintig minuten via gewone luchtlijnen om de we reld was gevlogen. Het vorige record stond op naam van Jean Marie Audibert, die in 1952 voor een wereldreis van Parijs tot Parijs 115 uur en twintig minuten nodig had. De nieuwe recordhoudster, die de reis maakte via New York, Parijs, Rome, j Beiroet, Bagdad, Karatsji, Calcutta, Bangkok, Saigon en Manilla, zal het middelpunt zijn van een tweedaags feest ter herdenking van het feit, dat een jaar gele den de luchthaven bij San Francisco, welke ongeveer 200 millioen gulden heeft gekost, werd geopend. Mosselzaadpercelen in het Schelphoekgat In het buitengedijkte gedeelte van de gronden bij het Schelphoekgat in de polder Schouwen zullen mos selzaadpercelen worden uitgegeven. Op verzoek van enkele mosselkwe kers werd door de Herverkave lingscommissie Schouwen-Duive- land, in samenwerking met de vis serij-stichting „Zevibel", een on derzoek ingesteld naar de moge lijkheid om in het buitengedijkte gedeelte nabij Schelphoek gronden uit te geven voor de mosselcultuur. Gebleken is, dat van dit plm. 300 ha grote gebied ongeveer 50 ha ge schikt is voor het beoogde doel. Waarschijnlijk zullen vier, maar misschien ook meer percelen in pacht gegeven kunnen worden. De mosselkwekers hebben van deze nieuwe grond goede verwachtin gen: men ligt er veilig tegen stor men en toen Schouwen een prooi der golven was, bleek dat het mos selzaad dat toen in de natuur was gevallen buitengewoon goed groeide verzet gerezen. Dit betreft speciaal het voornemen van het Witte Huis, om alle landen, de Sowjet-Unie in begrepen, van deze plannen te doen profiteren. Verscheidene Congresleden zijn van mening, dat de resultaten der voorgenomen proefnemingen door andere landen ten nadele van de veiligheid der Verenigde Staten zouden kunnen worden aangewend. Straaljager verongelukte bij de Afsluitdijk De vlieger die vorige week bij het ongeluk met een straaljager bij de Afsluitdijk om het leven is ge komen, is de 23-jarige reserve ser geant-vlieger B. Harmsen uit Den Haag. Harmsen, die sedert kort ge huwd was, nam deel aan schiet- en vliegoefeningen met enkele Glos- ter-„Meteors" van het 323e squa dron van de vliegbasis Leeuwar den. Stad en Provincie Kindercircus „Elleboog" Donderdag 4 Augustus zal een advertentie worden opgenomen, waarin de komst van het zeer be kende kindercircus „Elleboog" uit Amsterdam wordt aangekondigd. Reeds nu willen wij gaarne de aandacht vestigen op deze aankon diging, want dit wordt een bijzon der gebeuren in Zierikzee. In verschillende steden werden reeds voorstellingen gegeven met een opmerkelijk groot succes, waar van enige medewerksters van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers, die te Amsterdam de kinderen za gen spelen, kunnen getuigen. Wij mogen ons dan ook gelukkig prijzen dit circus in onze stad te zien optreden en kunnen niet nala ten U op te wekken deze unieke voorstelling, welke gegeven wordt op a.s. Zaterdagmiddag, in de Concertzaal, bij te wonen. Onze vroegere stadgenoot de heer F. J. L. van Bergen, thans te Gouda, slaagde te 's Gravenhage voor de hoofdacte L.O. KERKWERVE Bouw weegbrug gegund De bouw van een weegbrug en het maken yan een put voor deze weegbrug aan de haven Flaauwers is gegund aan de laagste inschrijf- ster de firma Bijkerk Steur te Burgh. Hoofd Chr. Nationale school benoemd Tot hoofd van de Chr. Nationale school alhier is m.i.v. 1 November a.s. benoemd de heer P. van Veen, thans onderwijzer aan de Chr. Na tionale school te Sleeuwijk (N.Br.). ONDERWIJS Lagere Landbouwschool Zierikzee Bevorderd van de 2e naar de 3e klasse: H. L. v. d. Bos, L. v. d. Sluis, Joh. Krabbe, Jac. Manni, J. Legemaate, J. Schouls, C. v. d. Male, J. Slootmaker, P. v. d. Werf, C. v. Popering, Jac. de Bruine, Jac. v. 't Hoff, M. Steenpoorte, L. Kur- vink, W. v. d. Wekken, S. Bil, St. bij de Vaate, N. L. Boot. Algewezen 1 leerling. Bevorderd van de le naar de 2e klasse: Jac. C. den Boer, W. Flik- weert, Jac. M. Folmer, W. T. v. d. Have, D. Heyboer, P. J. Heyboer, Jac. v. d. Maas, H. Roks, L. Ver hoek. Afgewezen 4 leerlingen. Uitgesteld examen: 2 leerlingen. Vertrek N.O. polder en Braakman: 2 leerlingen. Ontijdig de school ver laten wegens het niet kunnen vol gen van de lessen: drie leerlingen. Middenstandsexamens Van de Chr. Middenstandscursus te Zierikzee werden mondeling ge ëxamineerd 14 candidaten. Geslaagd voor het middenstands diploma: de dames H. H. Deurloo te Oosterland, M. J. Gudde, J. Ch. Hogerheijde, A. P. M. Murk, M. J, J Roskam te Zierikzee; M. Kik en R. Capelle-v. d. Have te Bruinisse; K. P. Wandel te Nieuwerkerk en de heren H. Barendregt te Dreischor; M. Mol te Noordgouwe; H. de Oude, G. Wilbrink en H. P. v. Aken te Zierikzee. Afscheid: Donderdag 1 Septem ber a.s. om acht uur 's avonds in de Chr. ULO-school. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Noordgouwe ontving haar nieuwe predikant Zondag mocht de Hervormde ge- meente van Noordgouwe, na een vacature van slechts ruim 3 maan den, in candidaat H. W. Buinink, voordien vicaris te Overschie een nieuwe predikant ontvangen. In de noodkerk vond in de mor gengodsdienstoefening de bevesti ging plaats door prof. H. W. Ob- bink uit Utrecht, die na het lezen van 1 Joh. 4 17-1 Joh. 5 5 als tekst voor zijn predikatie koos Matth. 11 30: „Want Mijn juk is zacht en Mijn last is dicht". Na de bevestiging, welke geschiedde met het bevestigingsfox'mulier II uit het Dienstboek der Ned. Herv. Kerk, volgde handoplegging, welke ge schiedde door prof. Obbink en de consulent, ds. M. J. van Wijck uit Zonnemaire, waarna gezongen werd Gez. 104 4. De druk bezochte dienst werd besloten met dankzeg ging en het zingen van Gez. 135 3. Des namiddags verbond ds. Bui nink zich aan zijn nieuwe gemeente met een predikatie n.a.v. Ps. 37 5: „Wentel uw weg op den Heere en vertrouw op Hem; Hij zal het ma ken". Als Schriftgedeelte had Z.- Eerw. tevoren gelezen Ps. 103 en Ps. 37 1 t.m. 7a. Na de predikatie werd gezongen Gez. 180 11, terwijl besloten werd met dankzegging en het zingen van Gez. 116 1, 3, 4, 7 en 8. Namens de classis Zierikzee richtte dr. J. Sperna Weiland uit Brouwershaven woorden van ge lukwens tot de gemeente en ds. en mevr. Buinink. Spr. wees er op dat in Noordgouwe de kerk in het mid den van het dorp staat en wenste de nieuwe predikant veel geluk en zegen op zijn arbeid toe. De consulent, ds. van Wijck, dankte de gemeente voor de vriend schap, hem gedurende zijn consu lentschap bewezen en verzocht haar de nieuwe predikant met lief de en gebed te omringen. Mede na mens de ring Brouwershaven heette hij ds. Buinink hartelijk welkom. Namens de burgerlijke gemeente sprak wethouder C. M. Janse woor den van welkom, hierbij de hoop uitsprekend op een prettige samen werking en een vruchtbare arbeid onder Gods zegen. Een vertegen woordiger van de Herv. gemeente te Overschie wenste ds. Buinink eveneens geluk met deze dag en hoopte dat hij ook in Noordgouwe zegenrijk werk zou mogen verrich ten. Namens de kerkeraad, kerk voogdij, verenigingen en kerkelijke gemeente sprak ouderling Janse woorden van gelukwens en wel kom, waarbij hij de volle medewer king der colleges toezegde. In het bijzonder vroeg hij aandacht voor het werk onder de jeugd. Op zijn verzoek zong de gemeente haar nieuwe voorganger de verzen 1 en 4 uit Psalm 121 toe. Ds. Buinink richtte hierna woor den van dank tot de sprekers, in het bijzonder tot de consulent, ook voor het werk door hem als zoda nig verricht, de afgevaardigden van de kerken van Overschie en 's Heer Abtskerke (waar hij ook enige tijd werkzaam is geweest), zijn bevesti ger, de aanwezige predikanten van het eiland en zijn moeder. Ook voor de intrededienst was de belangstelling groot. Ned. Herv. Kerk Benoemd tot vicaris te Laren (Gld.): cande. mej. S. van der Wal, Delft. Beroepen te Oosterland-Den Oever: G. H. W. van Medevoort, Beetgum (Fr.); te Medemblik (toe zeg.): P. C. Klijnstra, Oosterend (Texel). Aangenomen naar Veen (N.Br.): cand. C. den Boer, Puttershoek. Bedankt voor Oldebroek (toez.): Jac. Vermaas, Bodegraven; voor Leerbroek: J. Wieman, Oudewater; voor Zevenhoven: cand. G. S. Schinkel, Scherpenzeel (Gld.); voor Aalst, Langerak en Molenaarsgraaf: cand. C. den Boer, Puttershoek. Geref. Kerken Beroepen te Berkel-Rodenrijs: W. Baas, Urk; te Heeg: P. Klapwijk, Hoogezand-Sappemeer. Bedankt voor Zwagerveen: H. Hogenhuis, Onnen (Gr.). Geref. Kerken (Art 31 K.O.) Beroepen te Burlington (Ontario- Canada): G. van Dooren, Orange- ville (v.h. te Enschedé); te Smith- ville (Ontario-Canada): L. Moes, Zalk en Veecaten. Geref. Gemeenten Beroepen te Sheboygan (Wiscon sin, U.S.A.): M. Heerschap, Leth- bridge (v.h. te Wageningen). Ger. Gemeenten in Nederland NIEUWERKERK. De voor heden (Dinsdag)avond vastgestelde kerk dienst, waarin voor zou gaan ds. M. v. d. Ketterij uit Alblasserdam, kan wegens omstandigheden geen doorgang vinden. Granen en peulvruchten ROTTERDAM, 1 Aug. Binnen landse granen (officieuze noterin gen per 100 kg franco Rotterdam). Voedergranen: oude oogst niet genoteerd. Zomergerst - naar kwaliteit - nieuwe oogst aangeboden van f 23- f 24. Peulvruchten: geen notering. Aardappelen ROTTERDAM, 1 Aug. Kleiaard- appelen (35 mm opw.): Eigenhei mers f 12,50-13. Bintjes f 12. Alle prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie aardappelen op wagon, schip of auto. Billy Graham naar de Sowjet-Unie MARKTBERICHTEN De Amerikaanse evangelist Billy Graham is officiéél uitgenodigd voor een bezoek aan de Sowjet- Unie, zo is Vrijdag door een lid van zijn gezelschap medegedeeld. De uitnodiging is uitgegaan van de Sowjet-Russische delegatie naar het Baptistische Wereldverbond in Londen, waarvoor Graham onlangs heeft gesproken. Graham heeft ech ter als voorwaarde voor het aan nemen van de uitnodiging gesteld, dat hij in de Sowjet-Unie een „vol ledige „kruistocht" kan onderne men. Veemarkt ROTTERDAM, 1 Aug. Aanvoer 2040 dieren, t.w, 1262 vette koeien en 778 varkens. Prijzen per kg: vette koeien f 2,60-2,76, f 2,44-2,60, f 2,00-2,14, varkens (levend gewicht) f 1,65- 1,63-1,58. Vette koeien: aanvoer even meer, handel kalm, prijzen onveranderd, enkele prima's boven notering. Varkens: aanvoer even meer, han del tamelijk, prijzen iets hoger, en kele prima's boven notering. Opkomst eerste oefening Ten behoeve van de dienstplichti gen, die op 3 Aug. a.s. voor eerste oefening onder de wapenen komen, worden enkele extra-treinen inge legd. Genoemde dienstplichtigen moeien van deze extra-treinen ge bruik maken en daartoe op een zo danig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op het betreffen de station aansluiting hebben op de voor hen bestemde trein. De dienst plichtigen, die, in verband met hun plaats van bestemming geen ge bruik kunnen maken van éénder hierna genoemde extra-treinen, moeten ingevolge hun lastgeving reizen met de eerste reisgelegenheid na 06.59 uur. Er moet als volgt ge reisd worden: 1. van N.-Holland met bestemming Bergen op Zoom en Ossendrecht met de extra-trein: Amsterdam CS v. 09.05, Haarlem v. 09.22, Roosendaal v. 11.13, Bergen op Zoom a. 11.28. 2. van Den Haag en omgeving en Rotterdam en om geving met bestemming Bergen op Zoom en Ossendrecht met de extra- trein: Den Haag HS v. 09.08, Rot terdam CS v. 09.33, Rotterdam Z. v. 09.42, Dordrecht v. 10.02, Roosen daal v. 10.40, Bergen op Zoom a. 10.55. 3. van Rotterdam en Dor drecht en omgeving met bestem ming Breda, Tilburg, Venlo, Roer mond, Maastricht en Vught met de extra-trein: Rotterdam CS v. 08.45, Rotterdam Z. v. 08.55, Dordrecht v. 09.30,: Lage Zwaluwe v. 09.46, Breda a. 10.06, Gilze Rijen v. 10.19, Til burg a. 10.30, Boxtel a. 10.46, Eind hoven. a. 11.00. De dienstplichtigen met bestemming Vught moeten te Boxtel overstappen op de trein van de normale dienstregeling. De hen verstrekte vervoerbewijzen zijn gel dig via deze route. De dienstplich tigen tnet bestemming Venlo, Roer mond 'en Maastricht moeten van Eindhoven af doorreizen met trei nen van de normale dienstregeling. 4 van-het Noorden en centrum des lands ïnet bestemming Bergen op Zoom, Breda, Amsterdam, Apel doorn,- Ede, Tilburg, Amersfoort, Venlo, Roermond, Maastricht, Schoonhoven, Vught en Ossen- drecht'met de volgende extra-trei nen: a. Leeuwarden v. 08.20, Hee renveen v. 08.45, Steenwijk v. 09.05, Meppel v. 09.36, Zwolle v. 10.12, Amersfoort v. 11.20, Utrecht CS v. 11.45, 's-Hertogenbosch v. 12.29, Vught a. 12.35. b. Gronin gen v. 08.42, Assen v. 09.06, Zwolle v. 10.05, Amersfoort v. 11.00, Utrecht CS v. 11.26, 's-Hertogen- bosch v. 12.21, Tilburg a. 12.43, Bre da a. 13.08, Roosendaal a. 13.32, Bergen op Zoom a. 13.51. c. Zwolle v. 10.08, Deventer v. 10.35, Zutphen v. 10.52, Dieren D. v. 11.06, Arn hem v. 11.23, Nijmegen v. 11.47, Blerick v. 12.41, Venlo a. 12.45. Van de richting Leeuwarden met be stemming Tilburg, Breda, Bergen op Zoom en Ossendrecht te Zwolle overstappen op de extra-trein uit Groningen: Zwolle v. 10.05 en met bestemming Ede, Venlo, Roermond en Maastricht op de extra-trein: Zwolle v. 10.08. Van de richting Groningen met bestemming Vught te Zwolle overstappen op de extra- trein uit Leeuwarden: Zwolle v. 10.12 en met bestemming Ede, Ven lo, Roermond en Maastricht op de extra-trein: Zwolle v. 10,08. Met bestemming Amsterdam te Amers foort overstappen op de treinen van de normale dienstregeling. 5. Van het Oofeten des lands met bestem ming Vught, Tilburg, Breda, Ber gen op Zoom en Ossendrecht met de extra-trein: Nijmegen v. 09.49, 's-Hertogenbosch v. 10.30, Tilburg a. 10.50, Gilze R. v. 11.04, Breda a. 11.14, Roosendaal v. 11.37, Bergen op Zoom a. 11.51 en met bestem ming Venlo, Roermond en Maas tricht met de extra-trein: Nijmegen v. 11.47. De dienstplichtigen uit Enschedé moeten via Deventer reizen: En schedé v. 07.04. De vervoerbewij zen van deze dienstplichtigen zijn geldig over deze langere route. SPORT KORFBAL S.D.K.B. Het programma voor deze week luidt: Donderdag 4 Augustus: 3e kl. A. Zwaluwen II-Die Gouwe II (7 uur 15). Vrijdag 5 Augustus: 3e kl. B. Die Gouwe III-DES II (7 uur 15). Zaterdag 6 Augustus: le kl. Unitas I-Die Gouwe I; DSS I-Burgh I (kwart voor 7). 2e ld. NOAD I-DOSKO I; DES I- Burgh II (kwart voor 7). Bekendmaking Het hoofd van het gemeentebe stuur der gemeente Zierikzee maakt bekend, dat door Gedeputeerde Sta ten van Zeeland bij besluit van 19 Juli 1955, nq. 4378 318, 3e afdeling, is goedgekeurd de door de raad de zer gemeente in zijn vergadering van 21 Juni 1955, no. 2, vastgestelde „Achtergevelrooilijnverordening no. 6", inzake een bijzondere achterge velrooilijn voor het perceel, kada straal bekend gemeente Zierikzee, sectie B, nummer 2421, gelegen aan de Sint Domusstraat. Belanghebbenden kunnen gedu rende 30 dagen na dagtekening de zer bekendmaking bij de Kroon te gen vorengenoemd besluit beroep instellen. Zierikzee, 30 Juli 1955. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, SCHUURBEQUE BOEYE. De ronde van Frankrijk Bobet ten derden male overwinnaar De 22e en laatste etappe van de ronde heeft overeenkomstig de ver wachtingen een kalm beloop gehad. De hinderlijke wind droeg er het zijne toe bij dat het peloton gegroe peerd bleef rijden. De Belgen en de Fransen gingen doorgaans aan het hoofd en controleerden de strijd. Tot Maintenon werd geen enkele uitlooppoging ondernomen. Het ge zelschap reed zonder zich in te spannen, en bij Chartres (138 km.) bedroeg de achterstand op het tijd schema al 50 minuten. Pas bij Main tenon, 70 km. voor de finish, begon nen de demarrages, doch zonder dat een positief resultaat werd bereikt. De beslissing voor de overwinning in deze étappe viel op de heuvel van Bièvres, toen men nog slechts 14 kilometer voor de boeg had. Dacquay ontsnapte uit het peloton, met Gauthier en van Breenen aan zijn wiel. Het trio werd echter ach terhaald, waarna onmiddellijk Po- blet er van door ging. Er werd jacht op hem gemaakt, maar de Span jaard sloeg de aanvallen af en arri veerde als eerste in het Pare des Princes met 14 sec. voorsprong op het peloton. Voor de tweede plaats versloeg Darrigade in de sprint Fantini en Ockers. Louison Bobet, die zich zevende plaatste voor van Est, bleef eerste in het eindklassement en behaalde voor de derde maal in successie de overwinning in de Tour. De Nederlandse resultaten Wout Wagtmans won één-etappe, werd een keer tweede, twee maal 4de, 1 maal 5de, 1 keer 6e en 1 maal 83. In het eindklassement werd hij 19e, Wim van Est eindigde 1 maal als 3e, twee maal als 4e, 1 maal als 5e en 6e, 3 keer als 8e en 1 maal als 10e, in het eindklassement staat hij 15e. Jan Nolten werd 1 keer 2e, een maal 6e, twee keer 8e en 1 keer 9e. Daan de Groot won één etappe, evenals Jos Hinsen. Van Breenen werd nog een keer 7e, Wies van Dongen een maal 8e en Gerrit Voor- ting een keer 10e. Daan de Groot en Jan Nolten veroverden beiden een keer de prijs voor de meest strijdlustige renner. Drie keer werd de Nederlandse ploeg eerste in het dagploegenklassement, waar de ploegentijdrit te Dieppe nog aan toegevoegd kan worden. De Nederlandse ploeg heeft een behoorlijk bedrag aan prijzen en premies, buiten de gegarandeerde gages om, verdiend. Ongeveer 3.500.000 Franse francs werden in de 22 etappes bij elkaar gereden. In dit bedrag zijn niet de extra premies opgenomen, welke door Ne derlandse firma's ter beschikking zijn gesteld voor etappe-overwin ningen. WANDELSPORT De Vierdaagse te Nijmegen geëindigd Vrijdag, de laatste dag van de Vierdaagse te Nijmegen, hadden de wandelaars niet over het weer te klagen. Ook de wegen waren goed, zodat alle factoren aanwezig waren voor een geslaagde tocht. Slechts een tiental deelnemers viel uit, zo dat in totaal 10162 personen de tocht volbrachten en daarmede het Vierdaagse Kruis veroverden. De belangstelling, ook van offi ciële zijde, was groot. Onder meer waren de minister van Oorlog, ir. C. Staf, de secretaris-generaal van het ministerie van Oorlog, de Bel gische ambassadeur en enkele mili taire attaché's aanwezig. De West- Duitse ambassadeur zal alles in het werk stellen om volgend jaar ook officiële deelneming van Duitse zij de mogelijk te maken. De prijsuitreiking vond ouderge woonte plaats in sociëteit „De Ver eniging" en op het Wedrenplein. Nadat de wandelaars de kruisen in ontvangst hadden genomen werd in „De Vereniging" het grote slot feest gehouden. Onder degenen die de tochten goed hebben volbracht waren ook weer enkele tippelaarsters) van Schouwen-Duiveland, onder wie mevr. J. M. Lodewijk-de Witte uit Nieuwerkerk, die voor de 7e maal meeliep (4 x 40 km.) en daarmede een zilveren 7 veroverde en dr. J. C. Röhner uit Zierikzee, die tot heden aan ongeveer alle gehouden Vier- daagsen heeft meegedaan. ADVERTENTIES frJkïJkïJkuk: jéu' JÈU ff Woensdag 3 Augustus C <j( a.s. hopen onze geliefde i ouders, behuwd-, en r 3 grootouders: IJ 4 A. SCHULTS p i A. SCHULTS- KRAAK 5 hun 45-jarige eehtver- eniging te herdenken. Dat ze nog lang ge- 3 spaard mogen blijven is IJ de wens van hun dank- j> 'b bare kinderen, behuwd- 3 en kleinkinderen. 5 Zierikzee j> a Regenboogstraat 25 Heden overleed zacht en kalm, onze geliefde vader, behuwd-, groot- en over grootvader, DANIËL DELST weduwnaar van T. H. der Weduwen, in de ouderdom van 92 jaar en 8 maanden. Schuddebeurs, 31 Juli 1955 Kloosterweg. N. A. DELST M. DELST-VIS Zonnemaire: M. VIS-DELST P. S. VIS Hoorn: M. J. ROMEYN-DELST J. ROMEYN Nieuwerkerk: J. DELST C. P. DELST-KOOPMAN Bruinisse: J. KREPEL-DELST P. L. KREPEL Kinderen en kleinkindeven De begrafenis zal plaats vinden d.d. Woensdag 3 Augustus, n.m. 1.30 uur, op de begraafplaats te Zonne maire, Heden overleed, in de ouderdom van 92 jaar en 8 maanden, onze beste zwa ger, DANIËL DELST weduwnaar van T. H. der Weduwen Schuddebeurs: M. J. STEUR- DER WEDUWEN Zierikzee: M. P. DER WEDUWEN- VAN OEVEREN Schuddebeurs: T. D. DER WEDUWEN- HENDRIKSE Schuddebeurs, 31 Juli 1955 Heden overleed mijn beste vriend FREDERIK JACOB BAL in de ouderdom van bijna 72 jaar O. VAN ZUIDLAND Bruinisse, 29 Juli 1955 Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder KRINA BOOGERD weduwe van A. Jonker in de ouderdom van ruim 85 jaar Oosterland, 30 Juli 1955 Molenweg 41 Breda: G. JONKER M. JONKER- HOOGERHUIS Rotterdam: B. JONKER M. JONKER- HOOGERHUIS Oosterland: G. N. VAN DER HAVE- JONKER C. VAN DER HAVE Haamstede: S. DEURLOO-JONKER A. A. DEURLOO Klein- en achterklein kinderen Enige en algemene kennisgeving Heden overleed, zacht en kalm, na een smartelijk lijden, onze geliefde man, vader, behuwd- en groot vader NICOLAAS DE KRIJGER in de ouderdom van ruim 74 jaar Zierikzee, 31 Juli 1955 Wed. N. DE KRIJGER- MOELKER Jutphaas: H. L. v. d. BOS- DE KRIJGER M. v. d. BOS N. G. DE BIE Zierikzee: L. H. LEYDEKKERS- DE KRIJGER J. W. LEYDEKKERS Wz. G. N. DE BIE ADRI Liever geen bezoek

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1955 | | pagina 3